» »

Znižanje limita (-) na banki

Znižanje limita (-) na banki

1
2
»

Malajlo ::

Tole z limiti pozabljate, da nisi cel mesec v minusu. Jaz recimo, sem bil največ deset dni pod nulo. Ampak takrat konkretno ;((
Sem takrat razmišljal, da bi s kreditom šel na nulo, pa nekako nima smisla eno leto biti brez 200 eur vsak mesec, če me to stane manj kot 20 eur na leto. In sem s samodisciplino dosegel isto, ognil sem se pa obrestim in stroškom kredita.

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

Imaš boljše izhodišče in večje popuste.
To pa ni čisto res. Denar je načeloma bolje vlagat kot šparat. In potem se lahko zgodi, da nimaš likvidnih sredstev, ko se pojavi ugodna priložnost za nakup. V takem primeru je potem bolje (ceneje) vzeti kredit/izkoristiti limit.

In potem so še stvari, s katerimi služiš denar in jih je bolje kupiti na kredit in uporabljati (ter z njimi služiti denar), kot čakati, da našparaš.

O.


V današnjih časih imaš z gotovino vedno možnost boljšega pogajanja, ker vsi rabijo denar. Če pa nočejo dat pri eni firmi dovolj popusta, greš pa v drugo, ker danes pa res ni problem iste stvari dobiti v 10 različnih štacunah. Midva sva zaradi gotovine dobivala popuste tudi do 45% (ko sva obnavljala hišo). Taki popusti so možni, ko firme nujno rabijo denar, ti jim pa mahaš z njim pred nosom.
Problem je v tem da "kdor jezika špara, kruha strada" in v sloveniji ta pregovor še kako velja. Skoraj noben od sodelavcev ne upa stegnit jezika za popuste, sam pa če ne dajo vsaj 20% popusta sploh ne vzamem izdelka. Pa briga me kaj si mislijo vsi ostali in prodajalci o tem, jaz hočem toliko in toliko popusta, trgovin, ki prodajajo enak izdelek, je pa še dosti, da bodo v eni izmed njih dali tak popust.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

St235 ::

govorita o hruškah in jabolkih. Seveda je najboljša opcija, če lahko nekaj skeširat. Samo po drugi strani živet v slabo izlorani hiši kjer ti cveti plesen in vržeš vsak mesec 300€ stran za ogrevanje pa tudi nima smisla, če je strošek kredita 200€ na leto.

Enako nima smisla posegat v vložena sredstva (delnice, vezave itd), če razbiješ avto in nujno rabiš 2k € za popravilo.

Malajlo je izjavil:

Tole z limiti pozabljate, da nisi cel mesec v minusu. Jaz recimo, sem bil največ deset dni pod nulo. Ampak takrat konkretno ;((
Sem takrat razmišljal, da bi s kreditom šel na nulo, pa nekako nima smisla eno leto biti brez 200 eur vsak mesec, če me to stane manj kot 20 eur na leto. In sem s samodisciplino dosegel isto, ognil sem se pa obrestim in stroškom kredita.


to je čisto druga zgodba kot to kar govori OP. Točno temu kar ti govoriš je limit tudi namenjen, da pač premostiš nepričakovana nihanja v stanju na računu brez nepotrebnih stroškov in papirlogije. Samo dvomi, da imaš 3k limita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GrimReaper ::

Točno temu kar ti govoriš je limit tudi namenjen, da pač premostiš nepričakovana nihanja v stanju na računu brez nepotrebnih stroškov in papirlogije.

Sam za večino je limit brezveze, ker ko enkrat greš v limit, težko prideš nazaj na nulo, in si potem vedno v minusu in vsak mesec plačuješ tista 2€ negativnih obresti.
Meni sicer ni problem, ker nimam nobenih stroškov (razen da dam staršem 200€), tko da sem ta mesec kar ukinil limit in bom preživel z 20€ kolker mi je ostal.
Sem že eno leto v minusu odkar sem zadel avto v robnik, tko da je bil že zadnji čas. Res pa da bi lahko že dosti prej šel iz minusa, ampak se vedno kaj najde. Sploh za pokrit stroške avta morš met vedno vsaj 500€ na računu.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški rednega limita

Oddelek: Loža
182294 (1880) St235
»

Limit na banki

Oddelek: Loža
124340 (3573) feryz
»

Podaljšanje limita

Oddelek: Loža
347777 (6633) Spajky
»

NLB najboljša banka (not) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6210685 (8726) nekikr
»

kaj se najbolj splaca? hitri kredit, iti v limit ali ?

Oddelek: Loža
154565 (3855) MIHAc27

Več podobnih tem