» »

Nakup z mastercard brez ccv in potrditve..

Nakup z mastercard brez ccv in potrditve..

«
1
2

mihec87 ::

Glede na to da se trenutno toliko gre okoli varnosti kartic in se vse seli na mobitele...
Mi lahko negdo razloži kako je šlo čez naročilu na amazonu samo z vnešeno št.kartice(kartico sem vnesel prvič, prej je bila visa) ter brez ccv št. in potrditve sms/denarnik, baje aliex isto. Razumem amazon je trusted prodajalec, samo tisti ki se dokoplje do št.kartice pač ni..?

Je še gdo ugotovil kaj podobnega?

hojnikb ::

ja, to ma amazon tako že od since forever.
#brezpodpisa

kulSMS ::

Verjetno se jim splača, je škoda zaradi zlorab manjša, kot je korist od enostavnosti nakupa.

c3p0 ::

Niso edini. Čim manj razlogov za premislit si, "1 click shopping" itd. Naštudirali psihologijo marketinga in prodaje.

UganiKdo ::

mihec87 je izjavil:

Glede na to da se trenutno toliko gre okoli varnosti kartic in se vse seli na mobitele...
Mi lahko negdo razloži kako je šlo čez naročilu na amazonu samo z vnešeno št.kartice(kartico sem vnesel prvič, prej je bila visa) ter brez ccv št. in potrditve sms/denarnik, baje aliex isto. Razumem amazon je trusted prodajalec, samo tisti ki se dokoplje do št.kartice pač ni..?

Je še gdo ugotovil kaj podobnega?


Stvar je v tem, da pri uporabi kreditnih akrtic uporabnik (še posebej v ameriki) nosi izjemno malo odgovonosti. Zaščitni elementi (ccv, dvostopenska identifikacija) so primarno namenjene zaščiti odgovornosti prodajalcev oziroma bank. Amazon s takšnim sistemom omogoča hitrejše in enostavnejše plačilo, posledično pa prevzame nase tudi praktično vso odgovornost v primeru zlorab in "zlorab". Verjemi, da so izračunali, da se splača.

baltso ::

A ni sedaj nova zakonodaja na EU ravni glede dvojne potrditve?
Kako lahko EU amazon to zaobide?

nejcek74 ::

kolikor jaz vem je to precej stvar trgovca:
tu imamo brezstični nakup do vrednosti 40CHF, v casu corone pa je 80CHF, ampak to je stvar trgovca, ker pri brezstičnih nakupih on nosi odgovornost v primeru prevar. Vem da kakšni mali trgovci, sploh trgovci s cheap shit robo pa vedno zahtevajo vnos pin-a.
V glavnem, poenostavljen nakup je v interesu trgovca, ker tako vec zapravis, naceloma pa nosi on strosek morebitnih prevar, ti lahko se vedno mirno reces, nisem bil jaz.

darkolord ::

baltso je izjavil:

A ni sedaj nova zakonodaja na EU ravni glede dvojne potrditve?
Kako lahko EU amazon to zaobide?
Ena izmed izjem je, da posrednik plačil izvaja real-time analizo tveganja za transakcije in da ima v splošnem nizek nivo zlorab.

hojnikb ::

baltso je izjavil:

A ni sedaj nova zakonodaja na EU ravni glede dvojne potrditve?
Kako lahko EU amazon to zaobide?

ker ni EU firma.
#brezpodpisa

darkolord ::

Posrednik plačil mora biti v EEA, da to velja zanj.

Kumbaja ::

hojnikb je izjavil:

baltso je izjavil:

A ni sedaj nova zakonodaja na EU ravni glede dvojne potrditve?
Kako lahko EU amazon to zaobide?

ker ni EU firma.


seveda je, amazon ima podružnice v evropo, ki seveda so zavezane k poštovanju EU prava. Ampak kot je napisal drakolord so izjeme, pri čemer pa seveda amzon nase prevzame tudi praktično vso odgovornost za morebitne zlorabe.

mihec87 ::

Kumbaja je izjavil:

hojnikb je izjavil:

baltso je izjavil:

A ni sedaj nova zakonodaja na EU ravni glede dvojne potrditve?
Kako lahko EU amazon to zaobide?

ker ni EU firma.


seveda je, amazon ima podružnice v evropo, ki seveda so zavezane k poštovanju EU prava. Ampak kot je napisal drakolord so izjeme, pri čemer pa seveda amzon nase prevzame tudi praktično vso odgovornost za morebitne zlorabe.

Tudi če negdo pridobi št. moje kartice, naredi amazon account ter lepo nakupuje?

Vanquish ::

zadaj so tudi algoritmi, ki preglejujejo transakcije in ocenijo, ce je potrebna dodatna avtorizacija ali pa je transakcija obicajna in te spusti skozi.
Pri teh algoritmih se gleda ogromno stvari, ce je isto/podobno prejsnjim transakcijam.

Kumbaja ::

mihec87 je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

hojnikb je izjavil:

baltso je izjavil:

A ni sedaj nova zakonodaja na EU ravni glede dvojne potrditve?
Kako lahko EU amazon to zaobide?

ker ni EU firma.


seveda je, amazon ima podružnice v evropo, ki seveda so zavezane k poštovanju EU prava. Ampak kot je napisal drakolord so izjeme, pri čemer pa seveda amzon nase prevzame tudi praktično vso odgovornost za morebitne zlorabe.

Tudi če negdo pridobi št. moje kartice, naredi amazon account ter lepo nakupuje?


Prijaviš zlorabo in dobiš denar v kompletu nazaj. Tvoja odgovornost je praktično nična, ker prodajalec ni poskrbel za ustrezno implementacijo varnostnih protokolov in se posledično zelo težko zgovarja na malomarnost kupca.

Bistveno kar je treba razumet je da je prodajalec tisti, ki je po zakonu dolžan preverit identiteto kupca. Če se izkaže, da tega ni storil, oziroma je sprejel plačilni šinštrument (kartico) s strani nekoga tretjega je odgovonost za nastalo zlorabo na njemu. Razen seveda, če dokaže da je on naredil na svoji strani vse kar je lahko in je do zlorabe prišlo zaradi hude malomarnosti kupca.

Po mojih izkušnjah je recinmo v to kategorijo sodila situacija, kjer je imel kupec na kartici napisan pin in je v primeru kraje tat lahko brez težav uporalbjal kreditno za nakupovanje. Pri speltnih nakupih, do uvedbe dvostopenske avtentifikacije, praktično ni bilo situacije, kjer bi se prodajlec lahko rešil odgovornosti za zlorabe. Bomo videli, če bo sedaj kaj drugače.

Je pa pač poslovna odločitev amazona, da se raje zanese na svoje algoritme in omogoči čim bolj enostavno plačevanje. Več kot očitno je škoda, ki nastane z zlorabami manjša od profitov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

energetik ::

Evo, so še meni zlorabili Mastercard Credit, sredi noči začeli leteti SMS-i, takoj preklical kartico, na srečo sem imel limito na 500EUR, šlo je nekih 400EUR...

Zdj pa vprašanje, kako je to možno leta 2022 pri 2FA avtetikaciji itd? Še sam sem bil začuden, kako pri nekaterih sicer legit spletnih štacunah lahko plačam samo s kartico in CVV cifro, WTF.

No, baje je pa ravno od danes naprej onemogočeno spletno plačevanje brez 2FA, torej pri moji banki Rekono. Na žalost 2 dni prepozno. Upam vsaj, da dobim povrnjeno oz. preklicano transakcijo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Jaz sem prepričan, da boš dobil povrnjeno.
Poročaj, prosim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

starfotr ::

Pa povej kje vse imaš vpisano kartico oz. kje nakupuješ z vpisom svoje kartice.

energetik ::

1 mesec nazaj sem nabavljal tule: https://www.keysoff.com/
Lohk da je tule krivec, čeprav ni nič novic, da bi njih kaj shekali, spletna štacuna še vedno deluje normalno, med nakupom je bila ves čas https povezava.
Sicer pa sem od izdaje kartice jo morda uporabil ene 10x, in to samo v slovenskih spletnih štacunah. Nekje je bila potrebna Rekono avtentikacija, nekje ne.

Je pa smešno, da ene 100x bolj zaupam mojim BTCjem na Ledgerju kot pa varnosti v bankah...
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Vanquish ::

v kateri trgovini pa so kupovali?
Da ti niso mogoce na kakem bankomatu poskenirali kartico ali kaj podobnega?
Kaki zneski so bili?

energetik ::

Vanquish je izjavil:

v kateri trgovini pa so kupovali?
Da ti niso mogoce na kakem bankomatu poskenirali kartico ali kaj podobnega?
Kaki zneski so bili?
Na bankomatu sem bil le prvič, da sem jo aktiviral, in to pred 3/4 leta, v našem vaškem lokalnem. Tudi če, tam verjetno ne morejo poskenirati CVV kode?

Niso kupovali v fizični štacuni, bili so spletni nakupi, piše da nek "justclickit", US domena baje.

Sicer pa na banki pravijo da se izpolni zahtevek za povračilo, ki ga pošljejo Mastercardu. Bi moral dobiti nazaj.
vires in numeris

_Denny_ ::

Pripravi se na to, da bo vračilo trajalo par mesecev in pa, da bo treba to porabo 28. (oz. kateri datum imaš nastavljen) vseeno plačati. Denar ti potem vrnejo na TRR povezan s kartico.

Meni je pred nekaj leti vračilo trajalo od avgusta do oktobra ali novembra, najhujša stvar je pa bila avgustovska nezmožnost uporabe kartice, saj je kljub novim številkam limit porabe zaradi kraje/zlorabe že bil do konca izkoriščen. Na srečo se je šlo samo za 200€, sem pa vseeno zamudil kar nekaj trgovinskih akcij, ki se še do danes niso ponovile.

Še nasvet - pri trgovinah kot je zgornji KeysOff (ki meni ne deluje zaupanja vreden, drugič raje uporabi G2A ali Kinguin) in podobnih sumljivih se drži plačila prek Paypala, Google Paya, Alipaya in podobnih, nikoli ne vpisuj številk kartice direktno. Če tega ne podpirajo, raje najdi drugo trgovino.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

jabe ::

dobil boš vse povrnjeno. to se mi je zgodilo ene 2x do sedaj. Traja pa kaki mesec, da, ampak dobiš pa brez komplikacij.

energetik ::

_Denny_ je izjavil:

Pripravi se na to, da bo vračilo trajalo par mesecev in pa, da bo treba to porabo 28. (oz. kateri datum imaš nastavljen) vseeno plačati. Denar ti potem vrnejo na TRR povezan s kartico.

Meni je pred nekaj leti vračilo trajalo od avgusta do oktobra ali novembra, najhujša stvar je pa bila avgustovska nezmožnost uporabe kartice, saj je kljub novim številkam limit porabe zaradi kraje/zlorabe že bil do konca izkoriščen. Na srečo se je šlo samo za 200€, sem pa vseeno zamudil kar nekaj trgovinskih akcij, ki se še do danes niso ponovile.

Še nasvet - pri trgovinah kot je zgornji KeysOff (ki meni ne deluje zaupanja vreden, drugič raje uporabi G2A ali Kinguin) in podobnih sumljivih se drži plačila prek Paypala, Google Paya, Alipaya in podobnih, nikoli ne vpisuj številk kartice direktno. Če tega ne podpirajo, raje najdi drugo trgovino.
Mi je dokaj vseeno kdaj vrnejo, samo da bo.

Glede Keysoff, oglaševali so celo na RTVSLO, Siolu itd. Kot pravim povezava je bila ves čas https, shekali jih v tem času niso, tako da je le varianta, da bi oni sami prodali podatke, kar pa dvomim.

Poleg tega, kako lahko sploh veš, ali bo na koncu zahtevana Rekono avtentifikacija ali ne?
vires in numeris

Tidule ::

Ne rabiš vedet. To je odgovornost prodajalca. Torej če prodajalec ni impementiral zahtevanih varnostnih elementov bo nosil odgvornost za zlorabo. Ampak tudi to v bistvu ni tvoj problem.

Kar moraš ti naredit je, da banki prijaviš zlorabo in zahtevaš povrnitev sredstev. Žal zna trajat par mesecev in boš moral v tem času založit ampak dobil boš nazaj.

Kar se pa varnosti tiče, pa največ narediš če uporabljaš kreditno kartico, kjer dejansko lahko sam kontroliraš porabo in/ali omejiš plačevanje online. Žal je to še vedno znanstvena fantastika za številne slovenske banke.

No, baje je pa ravno od danes naprej onemogočeno spletno plačevanje brez 2FA,

to naj bi veljalo samo znotraj EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

energetik ::

Kako samo znotraj EU, torej če sm kdaj prej že plačeval izven EU mi torej lahko še vedno ukradejo?
Beri tole: https://www.lon.si/sl/prebivalstvo/o-lo...
Namreč imam tudi še Mastercard Debit, ki je še vedno aktivna.

No saj zdaj bom vzel predplačnisko Mastercard in izključno to uporabljal za splet.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

jabe je izjavil:

dobil boš vse povrnjeno. to se mi je zgodilo ene 2x do sedaj. Traja pa kaki mesec, da, ampak dobiš pa brez komplikacij.


Imam enake izkušnje. Nobenih komplikacij.

No saj zdaj bom vzel predplačnisko Mastercard in izključno to uporabljal za splet.


Odpri en Revolut ali N26 račun na katerem lahko sproti kreiraš kartice za enkratno uporabo. Odlično za plačevanje na sumljivih straneh pa za razne trial verzije programov itd.

Mr.B ::

Na amazonu, je dobro da ne narediš direkt povezave z bančnim računom, ker knjiženje se dogaja z nekajdnevno zamudo in če ne opaziš in preverjaš skritih naročil, se lahko v nekaj dneh kar na bere...
Za master cart, pa ima online banki opičjo aktivacije, delo za šalterju, online nakup in dvig gotovine. Vse to je aktivirano, pred nakupom aktiviran ki jo rabim, in nato spet daktiviram.
Za vse ostalo uporabljam prepaid Viso, kjer je kor nekaj EUR in naložim tik pred nakupom.

Pri prvi zlorabi so mi iz FB-ja vrnili zlorabljeno vsoto, naslednja zloraba je bil nek live event, pa sem moral izpolniti nek dokument, da sem poskrbel za varnost in da nisem zlorabil... pa sem dobil denar nazaj v roku 1 meseca. Od tkrat je funkcija na Master cardu vse na off. S tem da si vedno pišem, kje sem vpisal master card.

Sem pa dobil v soboto 30.4 da se moral na amazonu spremeniti geslo in potrditi z otp. So pa mi račun verjetno zlorabili, ker sem imel nekaj keša kot gift gor... in sem opazil včeraj zvečer ko sem hotel nekaj plačati, pa sem imel polno ceno, potem pa sem pogledal transakcije pa je bila zloraba, kupec je kupil xbox live subscription za 20EUR, ter skril nakup. Tako da vse ni safe, razen če nočejo vedno zahtevati dodatno authentikacijo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tidule ::

energetik je izjavil:

Kako samo znotraj EU, torej če sm kdaj prej že plačeval izven EU mi torej lahko še vedno ukradejo?
Beri tole: https://www.lon.si/sl/prebivalstvo/o-lo...
Namreč imam tudi še Mastercard Debit, ki je še vedno aktivna.

No saj zdaj bom vzel predplačnisko Mastercard in izključno to uporabljal za splet.

Kaj tocno naj berem? Da je govora o EU direktivi? Ja, res je. In direktiva doloca poslovanje znotraj EU.

Ne more pa direktiva uvest 2FA za placilo na rocni masini za placilno kartico v Bangladesu.

energetik ::

Ja, če bi imeli v Bangladešu PIN. Ne vem pa zakaj ne bi mogli uvesti 2fa za vsa spletna plačila.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Zato ker je infrastruktura razlicna in zato ker tudi trgovcem to ni vedno v interesu. Poglej samo amazon. Preprosto raje sprejmejo tveganje za zlorabe, kot da uvedejo omejitve. Ocitno so prihodki od kupcev, ki bi radi cim bolj enostavem sistem bistveno visji, kot tisto kar zgubijo na racun zlorab.

buttcrack ::

14 dni nazaj mi je sredi zajtrka zacinglalo, grem pogledat in vidim sumljivo transkacijo, kao neki online plačilo.

friznem kartico, javim N26 supportu in so mi isti dan poslali novo kartico, keš sem pa prejel včeraj. Povračilo je trajalo max 1 teden od poslane "pritožbe" na MC.

Vanquish ::

Mr.B sepa direktna bremenitev ima zelo lahek nacin reklamacije, ki je lahko enostranska - amazon pa bi te moral pol tozit, ce bi menil, da ti zlorabljas.

energetik ::

energetik je izjavil:

Evo, so še meni zlorabili Mastercard Credit, sredi noči začeli leteti SMS-i, takoj preklical kartico, na srečo sem imel limito na 500EUR, šlo je nekih 400EUR...

Zdj pa vprašanje, kako je to možno leta 2022 pri 2FA avtetikaciji itd? Še sam sem bil začuden, kako pri nekaterih sicer legit spletnih štacunah lahko plačam samo s kartico in CVV cifro, WTF.

No, baje je pa ravno od danes naprej onemogočeno spletno plačevanje brez 2FA, torej pri moji banki Rekono. Na žalost 2 dni prepozno. Upam vsaj, da dobim povrnjeno oz. preklicano transakcijo.
Tudi po 3.5. je še vedno možen spletni nakup brez 2FA, samo št. in CVV, včeraj preverjeno. ;((

Kako imate to pri ostalih bankah, je pri kartičnih nakupih izrecno zahtevana potrditev nakupa ali ne?

Sicer pa grem zdajle naredit N26 račun, da imam potem možnost virtualnih 1-time kartic. Te loterije z MC Debit se ne grem več.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

N26 ima čakalno listo, baje trenutno precej počasi odpirajo nove račune. Revolut je dobra alternativa, imaš prav tako možnost kreiranja virtualnih kartic.

energetik ::

Zaenkrat lahko uporabljam kar Binance Viso, ki je dejansko Prepaid.
vires in numeris

forplan ::

Ima kdo še izkušnje od katere druge SLO banke razen NLB?

Namreč s nlb mastercard sem hotel plačati na eni strani ki ne preverja dodatnega preverjanja in seveda plačilo pade, tudi po večkratnem poizkusu...

Na nlb se zgovarjajo na trgovca, na procesni center, samo oni niso kaj krivi.

Nato sem plačal s N26 s katero gre BP. Res pri naročilu ni bilo treba dodatnega preverjanja.

Zgleda so pri nlb res bolj papežki od papeža in "edini" po EU direktivah onemogočli takšna plačila
da se strinjam

energetik ::

Bodi vesel, ravno to bi hotel jaz, pri _vsakem_ spletnem plačilu dodatno preverjanje. Očitno to pri NLB laufa, pri nekaterih drugih pa ne?
vires in numeris

klemenSLO ::

energetik je izjavil:

energetik je izjavil:

Evo, so še meni zlorabili Mastercard Credit, sredi noči začeli leteti SMS-i, takoj preklical kartico, na srečo sem imel limito na 500EUR, šlo je nekih 400EUR...

Zdj pa vprašanje, kako je to možno leta 2022 pri 2FA avtetikaciji itd? Še sam sem bil začuden, kako pri nekaterih sicer legit spletnih štacunah lahko plačam samo s kartico in CVV cifro, WTF.

No, baje je pa ravno od danes naprej onemogočeno spletno plačevanje brez 2FA, torej pri moji banki Rekono. Na žalost 2 dni prepozno. Upam vsaj, da dobim povrnjeno oz. preklicano transakcijo.
Tudi po 3.5. je še vedno možen spletni nakup brez 2FA, samo št. in CVV, včeraj preverjeno. ;((

Kako imate to pri ostalih bankah, je pri kartičnih nakupih izrecno zahtevana potrditev nakupa ali ne?

Sicer pa grem zdajle naredit N26 račun, da imam potem možnost virtualnih 1-time kartic. Te loterije z MC Debit se ne grem več.


A govoriš o Amazonu? Če so uvedli CVV je že korak naprej :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

VelkBla ::

energetik je izjavil:

energetik je izjavil:

Evo, so še meni zlorabili Mastercard Credit, sredi noči začeli leteti SMS-i, takoj preklical kartico, na srečo sem imel limito na 500EUR, šlo je nekih 400EUR...

Zdj pa vprašanje, kako je to možno leta 2022 pri 2FA avtetikaciji itd? Še sam sem bil začuden, kako pri nekaterih sicer legit spletnih štacunah lahko plačam samo s kartico in CVV cifro, WTF.

No, baje je pa ravno od danes naprej onemogočeno spletno plačevanje brez 2FA, torej pri moji banki Rekono. Na žalost 2 dni prepozno. Upam vsaj, da dobim povrnjeno oz. preklicano transakcijo.
Tudi po 3.5. je še vedno možen spletni nakup brez 2FA, samo št. in CVV, včeraj preverjeno. ;((

Kako imate to pri ostalih bankah, je pri kartičnih nakupih izrecno zahtevana potrditev nakupa ali ne?

Sicer pa grem zdajle naredit N26 račun, da imam potem možnost virtualnih 1-time kartic. Te loterije z MC Debit se ne grem več.


https://www.nkbm.si/mocnejsa-avtentikac...

Od 3. 5. 2022 je mobilna denarnica mDenarnic@ obvezna pri potrjevanju plačil spletnih nakupov s plačilnimi karticami v EGP.
Je pa zanimivo še to: Če se spletni trgovec v EGP ni prilagodil zakonodajnim zahtevam, boste namesto potrditve spletnega nakupa prejeli opomnik za namestitev mDenarnic@, plačilo pa bo zavrnjeno.

Za NLB: https://www.nlb.si/pay, ampak nazadnje ko sem kupoval preko spleta, se zmeraj lahko narocil zadevo, je pa res, da je bil to Amazon.

V-i-p ::

Delavska hranilnica

Od 3. maja 2022 dalje je za potrjevanje spletnih nakupov obvezna uporaba mobilne denarnice DH Denarnik.

Kaj to pomeni?

Spletnih nakupov brez močne avtentikacije, to je brez potrditve plačila v mobilni denarnici DH Denarnik ne bo več mogoče opravljati, razen v primeru določenih izjem.

Zato vam svetujemo, da na svoj mobilni telefon naložite mobilno denarnico DH Denarnik, s katero spletne nakupe potrjujete hitro, enostavno in varno. Za imetnike, ki nimate pametnega telefona ali ne želite uporabljati mobilne denarnice DH Denarnik, hranilnica nudi alternativni rešitvi.

Več informacij lahko najdete tukaj.

Za vsa vprašanja pa smo vam na voljo na telefonski številki 01 3000 200 ali na e-mail naslovu kontaktni.center@dh.si.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

energetik ::

Ja, večina bank ima podobna obvestila. Ampak klinc mi koristi, da velja samo v EGP, če pa lahko Kitajc sheka EU štauno, pobere kartične podatke in te zlorabi iz Nigerije. Zato pravim, da bi za katerikoli nakup morali prejeti še 2fa avtentifikacijo, brez izjeme.
Glede na to, da sem z mojo MC debit že N-krat plačal po spletu, sem lahko očitno miren le tako, da jo preventivno prekličem in naročim (plačam) novo, ter _nikoli_ več z njo ne plačam na spletu.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

forplan ::

energetik je izjavil:

Bodi vesel, ravno to bi hotel jaz, pri _vsakem_ spletnem plačilu dodatno preverjanje. Očitno to pri NLB laufa, pri nekaterih drugih pa ne?


Zakaj bi že mogel biti vesel?

Da ne morem plačat s kartico za katero plačujem?
da se strinjam

Tidule ::

energetik je izjavil:

Ja, večina bank ima podobna obvestila. Ampak klinc mi koristi, da velja samo v EGP, če pa lahko Kitajc sheka EU štauno, pobere kartične podatke in te zlorabi iz Nigerije. Zato pravim, da bi za katerikoli nakup morali prejeti še 2fa avtentifikacijo, brez izjeme.
Glede na to, da sem z mojo MC debit že N-krat plačal po spletu, sem lahko očitno miren le tako, da jo preventivno prekličem in naročim (plačam) novo, ter _nikoli_ več z njo ne plačam na spletu.

Zakqj bi to hotel? Zdaj naj zaradi parannoikov oklestijo funkcionalnosti kartice? Zlorabe kartic se ze desetletja pokriva z zavarovanji in ni nobene potrebe, da se 50% sveta odreze od karticnega poslovanja. Se vedno so na voljo virtualne kartice, omejitve spletnih placil in 100 razlicnih opcij za vecjo varnost, ki ne vkljucujejo arbitrarnih blokad in dolocanja kje lahko kdo kupuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

FireSnake ::

Mike_Rotch je izjavil:

N26 ima čakalno listo, baje trenutno precej počasi odpirajo nove račune. Revolut je dobra alternativa, imaš prav tako možnost kreiranja virtualnih kartic.


Business sem jaz odprl brez problema.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

energetik ::

Tidule je izjavil:

energetik je izjavil:

Ja, večina bank ima podobna obvestila. Ampak klinc mi koristi, da velja samo v EGP, če pa lahko Kitajc sheka EU štauno, pobere kartične podatke in te zlorabi iz Nigerije. Zato pravim, da bi za katerikoli nakup morali prejeti še 2fa avtentifikacijo, brez izjeme.
Glede na to, da sem z mojo MC debit že N-krat plačal po spletu, sem lahko očitno miren le tako, da jo preventivno prekličem in naročim (plačam) novo, ter _nikoli_ več z njo ne plačam na spletu.

Zakqj bi to hotel? Zdaj naj zaradi parannoikov oklestijo funkcionalnosti kartice? Zlorabe kartic se ze desetletja pokriva z zavarovanji in ni nobene potrebe, da se 50% sveta odreze od karticnega poslovanja. Se vedno so na voljo virtualne kartice, omejitve spletnih placil in 100 razlicnih opcij za vecjo varnost, ki ne vkljucujejo arbitrarnih blokad in dolocanja kje lahko kdo kupuje.
Zakaj bi to hotel? Si prebral temo?
Ni nujno da se 2FA uvede za vse, samo da imaš možnost v spletni banki si to brezpogojno vklopit. Kdor noče, bi si lahko izklopil in prevzel odgovornost.

Resno, moj kripto na ledgerju, vključno z nakazili in swapi je na ene 100x višjem nivoju varnosti kot tale hec od Mastercard kartic...
vires in numeris

link_up ::

Krneki...kdo sploh se nosi to plastiko naokoli? Mas vse v telefonu in te briga.
In and Out

Cleon ::

Resno, moj kripto na ledgerju, vključno z nakazili in swapi je na ene 100x višjem nivoju varnosti kot tale hec od Mastercard kartic...

Ne rabiš varnosti, če ni tvoja odgovornost.

In res je težko zapopast zakaj mora bit kripto na višjem nivoju ane? Če te nekdo nategne pri kriptu, boš kaj?

Eni res ne štekate ničesar.

Mr.B ::

energetik je izjavil:

Tidule je izjavil:

energetik je izjavil:

Ja, večina bank ima podobna obvestila. Ampak klinc mi koristi, da velja samo v EGP, če pa lahko Kitajc sheka EU štauno, pobere kartične podatke in te zlorabi iz Nigerije. Zato pravim, da bi za katerikoli nakup morali prejeti še 2fa avtentifikacijo, brez izjeme.
Glede na to, da sem z mojo MC debit že N-krat plačal po spletu, sem lahko očitno miren le tako, da jo preventivno prekličem in naročim (plačam) novo, ter _nikoli_ več z njo ne plačam na spletu.

Zakqj bi to hotel? Zdaj naj zaradi parannoikov oklestijo funkcionalnosti kartice? Zlorabe kartic se ze desetletja pokriva z zavarovanji in ni nobene potrebe, da se 50% sveta odreze od karticnega poslovanja. Se vedno so na voljo virtualne kartice, omejitve spletnih placil in 100 razlicnih opcij za vecjo varnost, ki ne vkljucujejo arbitrarnih blokad in dolocanja kje lahko kdo kupuje.
Zakaj bi to hotel? Si prebral temo?
Ni nujno da se 2FA uvede za vse, samo da imaš možnost v spletni banki si to brezpogojno vklopit. Kdor noče, bi si lahko izklopil in prevzel odgovornost.

Resno, moj kripto na ledgerju, vključno z nakazili in swapi je na ene 100x višjem nivoju varnosti kot tale hec od Mastercard kartic...

V večini primerov, se 2FA uporabi prvič, potem pa te "če je zaupanja vreden trgovec" nikoli več ne vpraša. Vsaj v avtriji je tako. Pa sem ko so mi zlorabili Master card pizdil na banko pa ni nič pomagalo... Sem pač napisal formular in jim ga poslal nazaj. Zadeva je bila rešena.

Sedaj vedno, ko ne rabim master card, le to zaklenem za vse tri načine plačila. In ko rabim jo odklenem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tidule ::

energetik je izjavil:

Tidule je izjavil:

energetik je izjavil:

Ja, večina bank ima podobna obvestila. Ampak klinc mi koristi, da velja samo v EGP, če pa lahko Kitajc sheka EU štauno, pobere kartične podatke in te zlorabi iz Nigerije. Zato pravim, da bi za katerikoli nakup morali prejeti še 2fa avtentifikacijo, brez izjeme.
Glede na to, da sem z mojo MC debit že N-krat plačal po spletu, sem lahko očitno miren le tako, da jo preventivno prekličem in naročim (plačam) novo, ter _nikoli_ več z njo ne plačam na spletu.

Zakqj bi to hotel? Zdaj naj zaradi parannoikov oklestijo funkcionalnosti kartice? Zlorabe kartic se ze desetletja pokriva z zavarovanji in ni nobene potrebe, da se 50% sveta odreze od karticnega poslovanja. Se vedno so na voljo virtualne kartice, omejitve spletnih placil in 100 razlicnih opcij za vecjo varnost, ki ne vkljucujejo arbitrarnih blokad in dolocanja kje lahko kdo kupuje.
Zakaj bi to hotel? Si prebral temo?
Ni nujno da se 2FA uvede za vse, samo da imaš možnost v spletni banki si to brezpogojno vklopit. Kdor noče, bi si lahko izklopil in prevzel odgovornost.

Resno, moj kripto na ledgerju, vključno z nakazili in swapi je na ene 100x višjem nivoju varnosti kot tale hec od Mastercard kartic...
ko ti bo tvoj kripto nudil zavarovanje na nivoju kartic, bo to jokanje imelo smisel.

Kar predlagas bi efektivno blokiralo 50% (pa sem malo rekel) karticnega prometa. In to zato ker ti enkrat v zivljenju 14 dni ne mores pocakat na vracilo denarja.

Ni mi pa jasno zakaj bi sedaj rad odgovornost prenesel na uporabnika? Odgovornost za zlorabe je vedno bila na ponudniku storitve in to je zadnja stvar, ki bi jo bilo pametno spremenit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

energetik ::

Moj kripto je varen po defoltu, in to mnogo bolj kot kartice. Ukrade mi ga lahko le kdo, ki ugane geslo iz 24 random besed ali pa razbije dejanski blockchain.

Ne bi prenašal nobene odgovornosti na uporabnika, le da bi imel vsak možnost vklopiti v spletni banki 100% obvezno 2FA za svoje kartice, to je vse kar bi rad.
vires in numeris
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182804 (3229) V-i-p
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697121837 (28846) WizzardOfOZ
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628739 (11835) nejc_nejc
»

Amazon payment declined

Oddelek: Pomoč in nasveti
282169 (1352) jocoj
»

Bodo nove kartice imele spreminjajočo kodo CVV?

Oddelek: Novice / Varnost
368373 (4939) Mavrik

Več podobnih tem