» »

Amazon payment declined

Amazon payment declined

Amdforce ::

Mogoče kdo ve zakaj mi zavrnejo plačilo, sem probal z dvema karticama ki sta prej normalno delali? Gre se pa za uk amazon, drugje ni tega artikla.

opeter ::

Katera banka?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Highlag ::

Koliko si pa že zapravil ta mesec s temi karticami?
Je namreč limita... Če greš čez ne moreš plačati.
Never trust a computer you can't throw out a window

Amdforce ::

UniCredit, limit imam 2500, zapravil cca polovico.

Sem probal z zenino nlb,enako ni slo cez, najprej sucessfull payment potem pa denied.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

jocoj ::

Preveri pri banki, ali imajo blokiran amazon za kartično plačilo. Meni se je isto dogajalo novembra, potem so mi na delavski hranilnici po enem tednu ugotovili, da moram poslati dopis, da mi izklopijo varnostne mehanizme za vsa plačila preko spleta, če hočem plačati na amazon.com. Sem rekel adijo in šel drugam.

bastadu ::

Tudi jaz sem imel kakšnih 10 dni nazaj težavo s plačilo s Unicredit Viso, sem potem obupal in izbral plačilo SEPA Direct Debit, ki je šlo takoj skozi (rabiš vpisati samo tvoj IBAN, BIC ter ime lastnika računa) ...

Mr.B ::

A ni bilo tudi na Slo techu da visa in amazon v UK ne bo vec mozni nacin placila. Nekaj v zvezi s pohlepnostjo vise?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PacificBlue ::

Samo to je misljeno samo za uk-issued visa kartice, pa se to po 19. januarju 2022.

https://www.which.co.uk/news/2021/11/am...

Zgodovina sprememb…

Amdforce ::

Sem vzel drugje nekaj podobnega. Bom pa vseeno se na banki preveril. Hvala za predloge.

Tidule ::

Amazon nima implementiranih praktično nikakršnih varnostnih mehanizmov, ki jih zahtevajo banke (niti CVV kode ne zahtevajo, kaj šele dvostopensko avtentifikacijo) zato številne banke avtomatično blokirajo tranzakcije preko amazona (oziroma blokirajo vse online tranzakcije, ki nimajo omogočen Mastercard Identity Check in Verified by Visa). Ponavadi se treba direktno na banki zmenit, da ti omogočijo plačila. Je pa treba pazit, ker se ponavadi ob tem tudi strinjaš, da prevzemaš nase odgovornost za morebitne zlorabe kartice. Pri samem amazonu sicer to ni problem, ker so glede reklamacij izredno ustrežljivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

tony1 ::

Po drugi strani opozarjam, da takšno soglasje ne bo šlo "skozi" na nobenem Slo sodišču, in verjetno ni niti v skladu s pogoji uporabe Mastercarda.

Mirne vesti ga podpišite, nima prav veliko veze.

Tidule ::

Zakaj misliš, da ne? En pomemben element varnosti pri karticah je tudi uporaba varsnotnih elementov. Banka bi se nedvomno sklicevala na malomarnost uporabnika, da se jim je odpovedal (podobno, kot v primerih nepodpisanih kartic, pin kod v denarnici in podobno). Ni nujno da bi jim uspelo, vsekakor pa ni nemogoče, predvsem pa je lahko precej več dela.

Varnostni elementi so del del zahtev tako MC kot Vise, tako da konfliktov z pogoji ne vidim, bi bilo pa suepr, če jih boljše poznaš da daš kakšen vir.

Naceloma pa se strinjam, da je tukaj primarno odgovornost na prodajalcu, kar v primeru amazona ni problem, kaj bi bilo pa pri kaksnih bolj cunga lunga zgodbah je pa vprasanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

tony1 ::

Konkretnega vira nimam in nisem pravnik, ampak če spletna stran nekega varnostnega elementa ni implementirala, Mastercard pa omogoča, da se transakcija sprovede tudi samo s številko kartice to ne more biti malomarnost uporabnika.

Uporabnik je s svoje strani naredil vse kar je lahko (in kot se je to počelo že 20+ let ko je zapravljal na Amazonu - in tako je še vedno na velikem delu spletnih štacun) - v šifrirano stran je vpisal številko kartice. Vse drugo pa je odgovornost trgovca in/ali Mastercarda.

Skratka, pravne prakse, ki bi takšno ravnanje uporabnika opredelila kot malomarno, ni. In to je tudi v interesu tako trgovca kot "kartičarja" - da kupci zapravimo čimveč denarja v njihovem prodajnem kanalu.

" Varnostni elementi so del del zahtev tako MC kot Vise, tako da konfliktov z pogoji ne vidim, bi bilo pa suepr, če jih boljše poznaš da daš kakšen vir."

V prvi vrsti to velja za odnos spl. trgovina - kartični ponudnik. Končna stranka ni del te zgodbe.

Če je kartični ponudnik dovolil izvajanje transakcij samo s št. kartice, je on eksplicitno že požegnal tak način poslovanja. Uporabnik ni ne kriv ne dolžen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

MadMax ::

Parkrat se mi je zgodilo kar opisuje OP.
Večkrat probal, tudi 15x, če ne isti je pa naslednji dan šlo skozi.
Je pa tečno, cel dan se ukvarjat z nečim kar bi moralo biti past tense po nekaj minutah...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tidule ::

Pomembna razlika:

Mastercard pa omogoča, na izrecno zahtevo uporabnika in izjavo, da uporabnik odgovornost prevzema nase,da se transakcija sprovede tudi samo s številko kartice. Imo tukaj uporabnik nima nujno enakih pravic.

Dodatno je treba tudi locit med zakonskimi obvezami (v sloveniji uporabnik odgovarja do 150 eur) in pogodbenimi jamstvi mc in vise. Ne enega ne drugega nic ne omejuje da svoje jamstvo vezeta na tranzakcije, ki uporabljajo dvo stopenjsko avtentifikacijo.

tony1 ::

"Mastercard pa omogoča, na izrecno zahtevo uporabnika in izjavo, da uporabnik odgovornost prevzema nase,da se transakcija sprovede tudi samo s številko kartice."

Rad verjamem, da takšne reči dajejo uporabnikom v roke, na sodišču bi pa tole težko šlo skozi.

DirkDiggler ::

Meni tudi ni delalo en cajt potem mi je pa zlepa delalo spet.

Tidule ::

tony1 je izjavil:

"Mastercard pa omogoča, na izrecno zahtevo uporabnika in izjavo, da uporabnik odgovornost prevzema nase,da se transakcija sprovede tudi samo s številko kartice."

Rad verjamem, da takšne reči dajejo uporabnikom v roke, na sodišču bi pa tole težko šlo skozi.

Ne vem zakaj mesas sodisce v zadevo. Zakonsko jamstvo je samo za zneske nad 150 eur. Vse pod tem je stvar pogojev banke in/ali mc vize. Ce pa govoris o tem, da bos kot uporabnik civilno tozil mc/viso...

Predvsem pa ze samo dejstvo da bi se moral ukvarjat z sodiscem ni zanemarljivo.

In kaj drugega tocno je, kot malomarnost, ce ti nekdo eksplicitno rece ne tega delat ker ni varno, pa vztrajas, da ti bolje ves?

tony1 ::

Tozil boš seveda banko in ne Vise.

Za ostalo potrebuješ več pravnega znanja.

Tidule ::

Civilno tozil banko? Za 150 eur? Jao...

tony1 ::

Kupit boš šel jaslice v fizično trgovino, da bodo tam lahko od tebe zahtevali CVC? Jao...

profii ::

A obstaja kakšen online servis kartic za enkratno uporabo, ki omogoča plačevanje na Amazonu?

Miha 333 ::

Tudi jaz naletel na to težavo danes. Baje ima blokado Bankart (nekakšna črna lista trgovcev) in mora banka v mojem imenu zaprosit za deblokado. Še čakam na odgovor banke, vmes pa sem plačal potem kar z N26 kartico brez vsakega problema.

Amdforce ::

Ah seveda....nisem se spomnil da bi lahko probal z n26...damn

Tidule ::

tony1 je izjavil:

Kupit boš šel jaslice v fizično trgovino, da bodo tam lahko od tebe zahtevali CVC? Jao...

Ko ugotovis da ne ves o cem govoris zacnes pa mesat online in fizicne nakupe? Zalostno.

tony1 ::

Ti lahko tle zganjaš svojo paranojo, jaz se pa ne smem niti zafrkavati?

Kakorkoli, jaz pri vampirju Bezosu še vedno lahko zapravljam in nihče ni od mene hotel nobene pravno nične izjave. Niso še vse banke znorele.

Tidule je izjavil:

Civilno tozil banko? Za 150 eur? Jao...


Racketu se bi moral vsak človek upreti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

OZZY ::

jocoj je izjavil:

Preveri pri banki, ali imajo blokiran amazon za kartično plačilo. Meni se je isto dogajalo novembra, potem so mi na delavski hranilnici po enem tednu ugotovili, da moram poslati dopis, da mi izklopijo varnostne mehanizme za vsa plačila preko spleta, če hočem plačati na amazon.com. Sem rekel adijo in šel drugam.


Amazon je pristal na črni listi zaradi števila reklamacij. Zato je prišlo do blokade. ALi so jo odstranili ne vem. Pri moji Amazon.de plačila delajo BP pri DH.
Go with the flow.

celje ::

zanimivo. jaz placujem bp od samega zacetka na de, es, fr, it, prej tudi co.uk. prejsnji teden na es za cca 380 eur in na it za cca 220. placujete/kupujete obcasno ali pogosto? koliko casa pa potrebujejo na banki potem za odklep?

jocoj ::

OZZY je izjavil:

jocoj je izjavil:

Preveri pri banki, ali imajo blokiran amazon za kartično plačilo. Meni se je isto dogajalo novembra, potem so mi na delavski hranilnici po enem tednu ugotovili, da moram poslati dopis, da mi izklopijo varnostne mehanizme za vsa plačila preko spleta, če hočem plačati na amazon.com. Sem rekel adijo in šel drugam.


Amazon je pristal na črni listi zaradi števila reklamacij. Zato je prišlo do blokade. ALi so jo odstranili ne vem. Pri moji Amazon.de plačila delajo BP pri DH.

Problem je bil pri amazon.com, drugje je delalo brez problema. Rabil pa sem en artikel, ki ga ni bilo drugje dobiti za tako ugodno ceno, kot iz ZDA.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obremenitev TRR-ja s strani amazona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10820542 (9473) bastadu
»

Amazon.com Account on Hold: Response Required

Oddelek: Loža
132256 (881) T_F_7
»

menjava banke zaradi kartice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6121078 (19587) Bye
»

Iskanje številk kreditnih kartic z Googlom

Oddelek: Novice / Varnost
2912601 (8029) BlackMaX

Več podobnih tem