» »

Boštjan Videmšek - interjvu

Boštjan Videmšek - interjvu

FastWIND ::

Kdor zmore poslušat 3/4 ure človeka, ki je videl nekaj dela sveta in spoznal nekaj dela svet... Kdo zmore tudi če se z njegovo ideologijo ne strinja v popolni poslušat drugo menje... Kdor želi slišat kaj se dogaja in kako se lahko dogaja na našem planetu... ta naj si vzame čas in preprosto, SAMO posluša...

https://www.rtvslo.si/4d/arhiv/17474684...

*Konstruktivna debata seveda zaželjena.

FastWIND ::

Bom sam sebi odgovoril.... A je sploh kdo pogledal? Ste navajeni samo še na 8 sekundne in 1 minutne videe vse kar je pa več pa več niste zmožni v miru konzumirat? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

GupeM ::

Tega (še) nisem pogledal. Sem ga pa zelo rad poslušal, ko je bil gost pri podcastu Podrobnosti z Boštjanom Nachbarjem in Anžetom Tomićem. Tam je bil kar devetkrat in pogovori so bili dolgi od ene ure, do ure in pol. Res fajn za poslušat.

[Michael] ::

FastWIND je izjavil:

Bom sam sebi odgovoril.... A je sploh kdo pogledal? Ste navajeni samo še na 8 sekundne in 1 minutne videe vse kar je pa več pa več niste zmožni v miru konzumirat? :)


Pravkar pogledal, širok spekter dogajanja na planetu zanimivo opisuje in povzema probleme, ki so nujno potrebni pozornosti človeštva kot posameznika.
Ampak, vedno je ampak. Generalno gledano nam je še vedno dovolj dobro in udobno, da ni prave motivacije za spremembe in smo kot narod preveč razdeljeni, da bi skupaj kaj spremenili. Ideološki boji politikov za obstanek ter preživetje je razdelil narod do te mere, da debate o prihodnosti sploh niso več zanimive za celotno družbo, starčki v lepih oblekah so izgubili stik z realnostjo in tako bodo vztrajali do bridkega konca, saj drugega ne znajo.
Treba bo počakati, da tisti, ki najuspešnejše delijo družbo umrejo ali pa revolucija.
Bomo raje počakal ane >:D

mailer ::

Dokler je poročal z vojnih območij je bil zanimiv. Smo pa kmalu ugotovili, da vedno bolj poroča pristransko, podobno kot Karmen Švegelj. Če zavajaš ne pričakuj spremembo v pozitivo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

kow ::

Meni dela ene slabsih reportaz in ne razumem zakaj ne najdejo kaksnega sposobnejsega. Njegovi problemi:
- pretirano sentimentalen, dramaticen
- brez kancka talenta za analizo

Nic pametnega ne izves od njega. Le, da svet ni posten. Kar smo verjetno ze vedeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Jazon ::

Ja, je napredoval, zdaj je jezen spet samo na desni pol. Vmes ko so mu neizvolili Obamo je bil precej časa jezen na cel svet in nato padel v brezno pristranskega poročanja, ki si ga je sam skopal.

Ne bom komentiral knjige, ker je še nisem prebral.

Jezni fant, ki se preživlja s krizami, ki jih ponavadi ne razume najbolje.

FastWIND ::

Želel sem si, da bi tokrat debate bila argumentirala... Ampak spet kup navrženih stigem, brez argumenta...

Nekaj sem morate zavedat. Eno je sedet doma lepo na toplem, varnem in prebirat novice iz sveta... Drugo pa je biti tam vse to kar lahko doma samo prebereš tam DOŽIVIŠ. Verajmem, da bi marsikdo od vas če bi šel na sam kraj dogodka, najbrž spremenil mnenje...

Sploh pa kdor še ni bil ven iz Evrope težko sodi. Eno je prebrati, drugo doživeti. To je in bo. Virtuala tukaj ne pomaga. Prava občutenja človek doživi v real svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

kow ::

Kaj bi rad? Da vsi strinjamo s tabo? Ne bomo se.

Jaz sem prebral kar nekaj njegovih clankov v Delu in sem si ustvaril mnenje. Da ni prevec brihten. A si ga ne smem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

tetriandoch ::

Še eden izmed "modrecev". Kaj je težava trenutnega sveta oz. človeštva že celotno zgodovino? Da se za moč in oblast dela svinjarije na svinjarijo. Oblast nam prodaja "demokracijo" in nam prodaja "obnovljive vire energije", "električne avtomobile" itd. In to taisti, ki so odgovorni za zadevo. Enako kot reševanje finančnih kriz, katere "rešujejo" tisti, k iso jih ustvarili. Ustvarjajo probleme in potem ponudijo "rešitev". Sedaj nam Greta oz. mašinerija za njo prodaja "skrb za okolje". Dokler bo na svetu glavno grabljenje dobička na račun narave in živih bitij. Ter bo glavni fašizem vseh vrst in oblik preblečen v "demokracijo" ne bo nič bolje. Treba je spremeniti celotno mišljenje in vse kar paše zraven. Vse ostalo pa je mlatenje prazne slame, ki ga izvajajo razni "borci za vse raznorazne zadeve", katere financira sistem ali pa ne in hočejo zgolj zaslužiti z trenutno modernimi temami. Zgodovina se rima. Cilji so enaki kot prej, le prijemi so se spremenili.

Zgodovina sprememb…

FastWIND ::

kow je izjavil:

Kaj bi rad? Da vsi strinjamo s tabo? Ne bomo se.

Jaz sem prebral kar nekaj njegovih clankov v Delu in sem si ustvaril mnenje. Da ni prevec brihten. A si ga ne smem?


Ustvarjaj si mnenje kakršno si želiš. Jaz sem samo napisal, tudi na podlagi lastnih izkušenj, da je modrovanje iz toplega in varnega azjetna doma popolnoma drugačno kot če gre človek po svetu in doživi na lastne oči.

pirat ::

Nisem gledal intervjuja, sem pa bral knjigo Ultrablues, kjer je Videmšek eden od avtorjev (poleg Gombača in Ruglja) in v svojih poglavjih poleg teka veliko piše in razglablja tudi o svojem terenskem delu, o vojnah, o beguncih, itd... Rekel bi, da so mu te stvari prišle do živega, da se vsaj v knjigi prikaže kot precej človeški, pa tudi osebno je verjetno precejšen asket. Ampak... njega nekaj gloda, s sabo po moje nosi kupe frustracij... V ultrabluesu se to pokaže tako, da ceprav je na zacetku najhitrejsi od trojke in z najboljsimi predispozicijami za tek... ko gre potem zares se umakne. Ni tekmovalen, podredi se, to razlaga kot zatiranje svoje sebičnosti... ampak nisem siguren da je samo to... Strah ga je doseči še kaj več, pa bi verjetno lahko (ne samo pri teku).

kow ::

FastWIND je izjavil:

kow je izjavil:

Kaj bi rad? Da vsi strinjamo s tabo? Ne bomo se.

Jaz sem prebral kar nekaj njegovih clankov v Delu in sem si ustvaril mnenje. Da ni prevec brihten. A si ga ne smem?


Ustvarjaj si mnenje kakršno si želiš. Jaz sem samo napisal, tudi na podlagi lastnih izkušenj, da je modrovanje iz toplega in varnega azjetna doma popolnoma drugačno kot če gre človek po svetu in doživi na lastne oči.


Sem v cetrtek ravno bral njegov clanek o Gazi. Pa sem sedaj se posodobil mnenje o njem.
Ni samo nesposoben, je tudi nemoralen - zavestno razsirja palestinsko propagando. Dejstva ga ne zanimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Scaramouche3 ::

https://www.rtvslo.si/slovenija/ob-osmi...

Tukaj niti ne sočustvuje z Izraelci, kijih v večini ne podpiram in mislim da kradejo zemljo, samo toliko sočutja do padlih ne zmore,da vsaj nekaj rekel...

Matheus ::

On je itak strokovnjak za vse. Vojni taktik, politika, celo v športu nabija o tem v kakšni vse formaciji bi morala Olimpija igrati in kakšni luzerji so vsi po vrsti. Tip pa žoge ni v rokah držal v celem svojem življenju.

Eno je, da smo pametnjakoviči za vse tule na forumu. Nekaj pa, da o vsem pametuje novinar.

Invictus ::

Videmšek je samo prodana levičarska duša za evrčke. Tako kot tista naša novinarka v Dubaju, strokovnjakinja za arabski svet, ki ne zna arabsko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matheus ::

Invictus je izjavil:

Videmšek je samo prodana levičarska duša za evrčke. Tako kot tista naša novinarka v Dubaju, strokovnjakinja za arabski svet, ki ne zna arabsko...


Kaja Sajovic? Naša lepotička, ki je od komentiranja hrane in lepot sveta prešla na vojne in geopolitična vprašanja. 8-) Jah tko to je, ko mora nekje kuvertice dobiti za draga potovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Invictus ::

KArmen Švegelj, težko bi ji rekla lepotička :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matheus ::

Invictus je izjavil:

KArmen Švegelj, težko bi ji rekla lepotička :D.


Oh sem mislil, da govoriš o naši K.S.

Še pomnite? https://www.rtvslo.si/svet/igra-imperij...

Kaj stoji za ameriškim ustvarjanjem preplaha?

"Priznam. Nisem videl obveščevalnih podatkov. Ampak še nikdar ni bilo moje razumevanje Rusije – mojih 15 let poročanja o Rusiji in Ukrajini – tako v nasprotju s tem, kar ameriška vlada govori o Rusiji in Ukrajini. Upam, da imam prav, in se motijo oni."

Odgovoril mu je Bryan MacDonald, novinar ruskega RT-ja: "Enako, pa ne samo, da živim v Rusiji, ampak tudi delam za ruski medij. Nobenih znakov ni, da bi Kremelj pripravljal javnost na neizbežno večjo vojno. Če bi se to zgodilo, bi bili ljudje tukaj šokirani."

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

dronyx ::

FastWIND je izjavil:

Kdo zmore tudi če se z njegovo ideologijo ne strinja v popolni poslušat drugo menje...

Saj to je problem, če si novinar. Kakor gre za neko ideologijo ne moreš biti nepristranski. Svet ni črno bel, kot si nekateri predstavljajo in ga vidijo. Jaz take "novinarje" preprosto ignoriram. Sem si sam sposoben ustvariti svoje mnenje.

blink ::

dronyx je izjavil:

FastWIND je izjavil:

Kdo zmore tudi če se z njegovo ideologijo ne strinja v popolni poslušat drugo menje...

Saj to je problem, če si novinar. Kakor gre za neko ideologijo ne moreš biti nepristranski. Svet ni črno bel, kot si nekateri predstavljajo in ga vidijo. Jaz take "novinarje" preprosto ignoriram. Sem si sam sposoben ustvariti svoje mnenje.


Zakaj bi od 8 milijard ljudi poslusal ravno njegovo zgodbicarsko mnenje? Vsaka deseta beseda: "morda, če bi, verjetno, lahko, neke take, v neki, nekako, v bistvu, v glavnem"

cihuke ::

blink je izjavil:

dronyx je izjavil:

FastWIND je izjavil:

Kdo zmore tudi če se z njegovo ideologijo ne strinja v popolni poslušat drugo menje...

Saj to je problem, če si novinar. Kakor gre za neko ideologijo ne moreš biti nepristranski. Svet ni črno bel, kot si nekateri predstavljajo in ga vidijo. Jaz take "novinarje" preprosto ignoriram. Sem si sam sposoben ustvariti svoje mnenje.


Zakaj bi od 8 milijard ljudi poslusal ravno njegovo zgodbicarsko mnenje? Vsaka deseta beseda: "morda, če bi, verjetno, lahko, neke take, v neki, nekako, v bistvu, v glavnem"

Ti bi raje Mr. Biga? Stare posnetke Tuckerja? Sicer tip sodeluje s kupom znanih medijev (enkrat si Der Spiegel nabavi in ga preberi, samo, da dobiš občutek, kaj je pravo novinarstvo), tako, da zelo verjetno si lahko najmanj skalibriraš zjebano občutek za novinarstvo.

kow ::

dronyx je izjavil:

FastWIND je izjavil:

Kdo zmore tudi če se z njegovo ideologijo ne strinja v popolni poslušat drugo menje...

Saj to je problem, če si novinar. Kakor gre za neko ideologijo ne moreš biti nepristranski. Svet ni črno bel, kot si nekateri predstavljajo in ga vidijo. Jaz take "novinarje" preprosto ignoriram. Sem si sam sposoben ustvariti svoje mnenje.


Ni problem, da je pristranski, ampak da propagira lazne novice ter uporablja neprimerno izrazoslovje. Recimo, ko je bilo ze jasno, da Izrael ni bombardiral bolnisnico v Gazi, je se vedno pisal o uniceni bolnisnici ipd.
Mocno, mocno dvomim, da v 2 ali 3 dneh nihce, tudi urednik, ni opazil taksnih napak. Da pa bi se danes kdo opravicil za napako, je pa itak znanstvena fantastika.

Karkoli Videmsek napise, moras obvezno iti 3x preveriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

cihuke ::

kow je izjavil:

dronyx je izjavil:

FastWIND je izjavil:

Kdo zmore tudi če se z njegovo ideologijo ne strinja v popolni poslušat drugo menje...

Saj to je problem, če si novinar. Kakor gre za neko ideologijo ne moreš biti nepristranski. Svet ni črno bel, kot si nekateri predstavljajo in ga vidijo. Jaz take "novinarje" preprosto ignoriram. Sem si sam sposoben ustvariti svoje mnenje.


Ni problem, da je pristranski, ampak da propagira lazne novice ter uporablja neprimerno izrazoslovje. Recimo, ko je bilo ze jasno, da Izrael ni bombardiral bolnisnico v Gazi, je se vedno pisal o uniceni bolnisnici ipd.
Mocno, mocno dvomim, da v 2 ali 3 dneh nihce, tudi urednik, ni opazil taksnih napak. Da pa bi se danes kdo opravicil za napako, je pa itak znanstvena fantastika.

Karkoli Videmsek napise, moras obvezno iti 3x preveriti.


Tako ja, edina prava resnica in pravo novinarstvo je za take s strani Borisa Tomašiča. Ni treba niti preverit, jasno je, da je pravo. Edino. Ne-laž. Drugi lažejo. /s

kow ::

Prvic slisim za Borisa Tomasica (ne gledam TV). Ce te prav razumem, Videmsek laze, da "uravnotezi" Borisove lazi? Zanimiva hipoteza.

Sem sedaj odprl spletno delo.

Naslo in podnaslov:

Izraelsko taktično čakanje, neskončno trpljenje prebivalcev Gaze
V dveh tednih izraelskih napadov je bilo po podatkih ministrstva za zdravje v Gazi ubitih 4651 ljudi. Od tega 40 odstotkov otrok.

1) "neskoncno trpljenje" - karkoli ze to pomeni, ocitno "trpljenje" ni dovolj "barvito", da bi bralec doumel
2) "po podatkih ministrstva za zdravje v Gazi" Lahko bi napisal tudi "po podatkih Hamasa". Kajti tocno to je ministrstvo za zdravje v Gazi. Ministrstvo vladajocih v Gazi, to je Hamas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Mimogrede, da ne bo pomote. Tudi, ce stevilka ni tocna, se zdi malo verjetno, da je lahko bistveno drugacna. Pri vsej kolicin bomb itd. so stevilke zrtev seveda zelo visoke. Pritozujem se skrbno izbranim besediscem, ki manipulira bralca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Prebivalce Gaze neskončno trpijo tudi in predvsem zarad Hamasa. Ampak to ni kul pisat.

sejalecx ::

Boštjan je samo še bleda senca novinarja. V zadnjem času je postal bolj kot ne propagandist, ki za nizko ceno zagovarja radikalna stališča. Med drugim, da težnja novinarja k objektivnosti ni več potrebna, če ta zasleduje nek cilj.

Zato je potrebno vse iz njegovih us oz izpod njegovega peresa vzeti z veliko rezervo.

Podobno kot pri Mazziniju, ki si izmisli primer, da potrdi svojo tezo in ne obratno.

Empirično poročanje bi moralo biti srž novinarjega dela in pri Boštjanu je to nekoč bilo. Sedaj pa ga pokličejo na ogled predpripravljene scene ala Universal studios skupaj z ostalo falango "paycheck" novinarjev in on o tem napiše članek.

Jazon je izjavil:

Ja, je napredoval, zdaj je jezen spet samo na desni pol. Vmes ko so mu neizvolili Obamo je bil precej časa jezen na cel svet in nato padel v brezno pristranskega poročanja, ki si ga je sam skopal.

Ne bom komentiral knjige, ker je še nisem prebral.

Jezni fant, ki se preživlja s krizami, ki jih ponavadi ne razume najbolje.


Lepo povzeto. Je pubertetnik z veliko jeze na svet in samega sabe, ki jo nekateri napačno razumejo kot energijo/dovzetnost za novinarsko delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejalecx ()

Kresnik ::

FastWIND je izjavil:

Bom sam sebi odgovoril.... A je sploh kdo pogledal? Ste navajeni samo še na 8 sekundne in 1 minutne videe vse kar je pa več pa več niste zmožni v miru konzumirat? :)


Nisem še pogledal, tako da tega ne komentiram, kar se tiče videov pa...

Take stvari raje v miru preberem. Video in radio intervjuji mi niso najbolj všeč. Če nimaš oz ni potrebna visualna informacija, je IMHO bolje napisano.

blink ::

cihuke je izjavil:

blink je izjavil:

dronyx je izjavil:

FastWIND je izjavil:

Kdo zmore tudi če se z njegovo ideologijo ne strinja v popolni poslušat drugo menje...

Saj to je problem, če si novinar. Kakor gre za neko ideologijo ne moreš biti nepristranski. Svet ni črno bel, kot si nekateri predstavljajo in ga vidijo. Jaz take "novinarje" preprosto ignoriram. Sem si sam sposoben ustvariti svoje mnenje.


Zakaj bi od 8 milijard ljudi poslusal ravno njegovo zgodbicarsko mnenje? Vsaka deseta beseda: "morda, če bi, verjetno, lahko, neke take, v neki, nekako, v bistvu, v glavnem"

Ti bi raje Mr. Biga? Stare posnetke Tuckerja? Sicer tip sodeluje s kupom znanih medijev (enkrat si Der Spiegel nabavi in ga preberi, samo, da dobiš občutek, kaj je pravo novinarstvo), tako, da zelo verjetno si lahko najmanj skalibriraš zjebano občutek za novinarstvo.


Ne. Raje imam merljive znanstvene zadeve kot tole druzboslovno pravljicarsko meglo in "mnenje".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pomagajte pri dobrodelni magistrski nalogi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1199457 (7079) Vetrpiha
»

Twitter pred volitvami zaostruje boj proti neresnicam

Oddelek: Novice / NWO
206863 (4361) c3p0
»

Revolucija v Sloveniji!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
978483 (6325) Malajlo
»

ZDA pritiskajo na zaveznike v primeru Wikileaks (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / NWO
28360715 (53542) Mipe

Več podobnih tem