» »

Pomagajte pri dobrodelni magistrski nalogi

Pomagajte pri dobrodelni magistrski nalogi

1
2
3

Mato989 ::

CptHindsight je izjavil:

Nekaj je biološki spol, drugo pa je potem, kako se posameznik počuti oziroma kakšnega spola dejansko je. Nihče ni samo moški ali samo ženska.


No če NIHČE ni samo moški in samo ženska pa mi razloži kaj je pol vsak posameznik, jaz sebe smatram kot "samo" moškega... To da se pa ene snežinkice smatrajo kot Batmane in identificirajo kot LGBTQQ++++++++ mene ne zanima in ni relevantno za dejstva, dejstva so to kar narava pove, ne to kar si snežinkice izmišljujejo ker jim je doma na socialki dolgčas!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

CptHindsight je izjavil:

Nekaj je biološki spol, drugo pa je potem, kako se posameznik počuti oziroma kakšnega spola dejansko je. Nihče ni samo moški ali samo ženska.

temu se strokovno reče duševna bolezen. in se lahko tudi zdravi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

111111111111 ::

Machete je izjavil:

A mi lahko kdo poskuša razumeti, zakak in kako vas to tako moti? Ker načeloma nima nikakršnega vpliva na vas in vaše življenje. Čemu taka trost v bučo. A ni jasno, da je pri 8 milijardah posameznikov ogromno nekih razlik, mentalnih in fizioloških in je trajbat svoj kalup kako more biti (whatever že) čisti življenski mazohizem. why give a fuck? Zakaj se s takimi stvarmi 'kaj bi kdo bil rad, kaj ma med nogami in kam želi to vtaknit' sploh obremenjeval. Resno sprašujem.

Ker te nekdo v katerega se ne vtikaš, lahko npr. v Kanadi, toži, ker si mu rekel he on pa hoče da ga kličeš ter.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Machete ::

Ja pa zakaj ga ne kličeš tako kot želi? Saj to je osnova bontona. Sploh, če živiš v Kanadi, da se s tem ukvarjaš.
Če si ti Štefan in želiš, da te tako kličem, te ne bom Štef, ker ni vljudno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

111111111111 ::

CptHindsight je izjavil:

Temo sem prijavil moderatorjem za čiščenje. Primitivneži.

Me prav zanima, kako bi bilo vam, če bi bili mačka ujeta v moškem telesu in tega nikomur ne bi mogli zaupat, ker vas bi bilo strah, da vas bodo zaničevali ali še huje, pretepli?

NImam nobene težave, da si kar si, dokler s tem ne posegaš v mojo svobodo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

Machete je izjavil:

Ja pa zakaj ga ne kličeš tako kot želi? Saj to je osnova bontona. Sploh, če živiš v Kanadi, da se s tem ukvarjaš.
Če si ti Štefan in želiš, da te tako kličem, te ne bom Štef, ker ni vljudno.

Zato, ker me lahko zaradi napačnega naslavjanja toži. Samo zato. To da so to v zakonsko podlago spravili in tretirajo kot prekršek je nedopustno.

Recimo tole:
https://nationalpost.com/news/b-c-fathe...

Kot starš si odgovoren za otroka, a sodišče drugače presodi... Kdo je tu nor. Nimam nobene težave da mulo po 18 letu dela kar hoče.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Magic1 ::

Problem je ker se zadevo normalizira in posledično lahko s tem začnejo prat možgane otrokom v šoli. Kot je videno zgoraj je "najboljši" profesor že začel pri nekomu na faksu. Na srečo je to prodajal vsaj odrasli osebi. Predstavljajte si, da učiteljica otroku v prvem razredu razlaga, kako je lahko poljubnega spola. Da je to normalno in gre lahko na operacijo, ali jemlje hormonske tablete...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

111111111111 ::

Prsi, penise in vagine skrivamo, a mulc si lahko zamisli, da bo jemal hormonske tablete za ustavitev spola.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

FireSnake ::

Neverjetno iz česa folk "magistrira".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

111111111111 ::

Jap in lepo sedi v Javni upravi, saj je magistre.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Hypathia ::

111111111111 je izjavil:

... a mulc si lahko zamisli, da bo jemal hormonske tablete za ustavitev spola.

In to ob dejstvu, da ni nobenih resnih dokazov, da so sploh učinkovite: The evidence for using puberty blocking drugs to treat young people struggling with their gender identity is "very low", an official review has found. https://www.bbc.com/news/health-56601386 Imajo pa stranske učinke in cuzajo denar iz zdravstvene blagajne.

Naši šolniki se cmerijo, da niso zdravstvene ustanove, ker bi morali pomagati pri samotestiranju na kovid, nimajo pa nobenih problemov širiti bolanih, neznanstvenih teorij, ker verjemite, da se to poučuje tudi že v slovenskih šolah, če ne v okviru rednih predmetov pa preko kakšnih delavnic etc., starši protestirajo zaradi mask ni pa nikjer slišati, da bi se uprli tovrstnemu posiljevanju otrok.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

d3m1g0d ::

Nič od tega se ne uči niti v osnovni, niti v srednji šoli, ki jo obiskujem/sem jo obiskoval. Niti besede.
Meni zveni to kot še ena SDS-NSi mantra, s katero se upravičuje, da se o homo-, trans-seksualcih in ostalih črnih ovcah ne razpravlja.
Fino bi bilo, če bi konec OŠ skupaj z natikanjem kondoma učili tudi, da tovrstne osebe obstajajo in da jih ni treba pretepat...
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

Uizi ::

Kdo pa jim kaj hoče? Ne bluzi..
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

Hypathia ::

Ni res. Primer delovnega lista 3. letnika gimnazije:

https://www.domovina.je/wp-content/uplo...

Pa tole:

Društvo Legebitra je pripravilo priročnik Mavrica v žepu z 8 delavnicami, namenjenih za šolsko populacijo, ki jih lahko izvede vsakdo. Priročnik si lahko ogledate tukaj. Za izvajanje tovrstnih dejavnosti pa so najprimernejši dnevi dejavnosti ob koncu leta, predmet državljanska vzgoja in etika, vzgoja o spolnosti in šole v naravi. Glede na slišano sicer prav celotne LGBT šole v naravi ni izvedla še nobena šola, je pa že pripravljena.

Da bi šola v celoti postala "varen prostor", predlagajo več ukrepov. Nevtralna stranišča, posebni "varni prostori" v šolah, namenjeni LGBT osebam, omogočanje udeleževanja športne vzgoje s spolno skupino, s katero se identificiraš (ne nujno tvojega spola) in vključevanje LGBT vsebin v kurikulum. Pri čemer se pri skoraj vseh predmetih najde prostor za te vsebine.
https://www.domovina.je/sola-kot-platfo...

Pa tole:

Ne eni od osnovnih šol v bližini Ljubljane je prejšnji teden zavrelo. Starši so ugotovili, da bo društvo Parada ponosa za vso tretjo triado izvajalo delavnico o sovražnem govoru.
Društvo Parada ponosa omenjeno delavnico izvaja v osnovnih šolah po vsej Sloveniji. Ob tokratnem protestu staršev so se v društvu odzvali, da se do sedaj še nihče ni pritožil. Zakaj molk? Starši običajno niso pozorni na izvajalca delavnic, sam naslov pa se jim ne zdi sporen. Nekateri starši za vsebino izvedo šele po delavnici, zato se jim ne zdi vredno zvoniti po toči. Tretji pa se z delavnicami ne strinjajo, a se ne želijo izpostavljati, zato so tiho in otroka tisti dan ne pošljejo v šolo.
https://www.iskreni.net/starsi-na-slove...
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Furbo ::

Machete je izjavil:

A mi lahko kdo poskuša razumeti, zakak in kako vas to tako moti? Ker načeloma nima nikakršnega vpliva na vas in vaše življenje. Čemu taka trost v bučo. A ni jasno, da je pri 8 milijardah posameznikov ogromno nekih razlik, mentalnih in fizioloških in je trajbat svoj kalup kako more biti (whatever že) čisti življenski mazohizem. why give a fuck? Zakaj se s takimi stvarmi 'kaj bi kdo bil rad, kaj ma med nogami in kam želi to vtaknit' sploh obremenjeval. Resno sprašujem.

Kurac ne vpliva, tako se začne, potem so pa kar naenkrat tipi v ženskem športu in WCjih. Marš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matobeli ::

Sem rešil, super anketa.

Sam tudi moj spol manjka, glede na to da nas je na ST precej takih, bi bilo fino bit malo bolj uvideven do naše skupnosti.

Hypathia ::

Povzetek posveta za učitelje:

V šolo je treba priti preko ovinka - vsebin medvrstniškega nasilja in človekovih pravic, naslavljanja LGBT tematik se je treba lotiti strukturno - nad celotno populacijo. Pomembno je, da v šolo pridemo preko tematik, ki niso nujno neposredno vezane na LGBT tematike in da izobrazimo pedagoške delavce. Demokratičnost je dobra do določene mere, če pa je odpora preveč, je treba biti tudi malo "šarf", saj je vključevanje LGBT vsebin naša etična dolžnost. https://www.domovina.je/medvrstnisko-na...
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

d3m1g0d ::

Hvala za tale članek, mi je vsaj malo spremenil perspektivo. Kam pa paše to v tretji letnik? Sociologija/filozofija?
Jaz se tega izpred parih let resnično ne spomnim, pa sem obiskoval gimnazijo, vendar ne v Ljubljani. Verjetno je to spet ena izmed tistih "privilegijev" Ljubljane, lol.

Če je to samo del sociologije, je po mojem mnenju stvar sprejemljiva. Ne moremo se pretvarjati, da takih oseb ni. Tudi nekega dajanja v objektivnost oz. privzemanja kot dejstvo ne vidim: Ann Oakley pač pravi tako, v Indiji delajo tako, ameriški staroselci delajo tako itd. Promocije oz. nekega potiskanja agende tudi ne vidim, zgolj priznavanje/spoznavanje obstoja tovrstnih prepričanj.

Edit: Mogoče še to - raje vidim, da se to sprejme v predmetnike SŠ in OŠ kot del državnega učnega načrta, kot pa da to delajo razni zunanji izvajalci. Bolje zagotovljen nadzor, da ideologija ne pobegne.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: d3m1g0d ()

111111111111 ::

d3m1g0d je izjavil:

Hvala za tale članek, mi je vsaj malo spremenil perspektivo. Kam pa paše to v tretji letnik? Sociologija/filozofija?
Jaz se tega izpred parih let resnično ne spomnim, pa sem obiskoval gimnazijo, vendar ne v Ljubljani. Verjetno je to spet ena izmed tistih "privilegijev" Ljubljane, lol.

Če je to samo del sociologije, je po mojem mnenju stvar sprejemljiva. Ne moremo se pretvarjati, da takih oseb ni. Tudi nekega dajanja v objektivnost oz. privzemanja kot dejstvo ne vidim: Ann Oakley pač pravi tako, v Indiji delajo tako, ameriški staroselci delajo tako itd. Promocije oz. nekega potiskanja agende tudi ne vidim, zgolj priznavanje/spoznavanje obstoja tovrstnih prepričanj.

Edit: Mogoče še to - raje vidim, da se to sprejme v predmetnike SŠ in OŠ kot del državnega učnega načrta, kot pa da to delajo razni zunanji izvajalci. Bolje zagotovljen nadzor, da ideologija ne pobegne.

Meni se 3 letnik gimnazije ne zdi sporen, da se ta vprašanja predelajo. Večina dijakov je že polnoletna. Osnovna šola pa ni primerno mesto za potiskanje takih agend.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Machete ::

matobeli je izjavil:

Sem rešil, super anketa.
Sam tudi moj spol manjka, glede na to da nas je na ST precej takih, bi bilo fino bit malo bolj uvideven do naše skupnosti.


Samec devičnik ni spol 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Uizi ::

The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

matobeli ::

Machete je izjavil:

matobeli je izjavil:

Sem rešil, super anketa.
Sam tudi moj spol manjka, glede na to da nas je na ST precej takih, bi bilo fino bit malo bolj uvideven do naše skupnosti.


Samec devičnik ni spol 8-)


To je družbeni konstrukt!

d3m1g0d ::

111111111111 je izjavil:

d3m1g0d je izjavil:

Hvala za tale članek, mi je vsaj malo spremenil perspektivo. Kam pa paše to v tretji letnik? Sociologija/filozofija?
Jaz se tega izpred parih let resnično ne spomnim, pa sem obiskoval gimnazijo, vendar ne v Ljubljani. Verjetno je to spet ena izmed tistih "privilegijev" Ljubljane, lol.

Če je to samo del sociologije, je po mojem mnenju stvar sprejemljiva. Ne moremo se pretvarjati, da takih oseb ni. Tudi nekega dajanja v objektivnost oz. privzemanja kot dejstvo ne vidim: Ann Oakley pač pravi tako, v Indiji delajo tako, ameriški staroselci delajo tako itd. Promocije oz. nekega potiskanja agende tudi ne vidim, zgolj priznavanje/spoznavanje obstoja tovrstnih prepričanj.

Edit: Mogoče še to - raje vidim, da se to sprejme v predmetnike SŠ in OŠ kot del državnega učnega načrta, kot pa da to delajo razni zunanji izvajalci. Bolje zagotovljen nadzor, da ideologija ne pobegne.

Meni se 3 letnik gimnazije ne zdi sporen, da se ta vprašanja predelajo. Večina dijakov je že polnoletna. Osnovna šola pa ni primerno mesto za potiskanje takih agend.


Se strinjam, razen zadnji stavek. Če je v 9. razredu spolna vzgoja, je takrat primerna priložnost, da se tovrstne deviacije ozavesti. Tako, na hitro. Brez agende in brez spuščanja v detajle.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

zztop ::

Uizi je izjavil:

Machete je izjavil:

A mi lahko kdo poskuša razumeti, zakak in kako vas to tako moti? Ker načeloma nima nikakršnega vpliva na vas in vaše življenje. Čemu taka trost v bučo. A ni jasno, da je pri 8 milijardah posameznikov ogromno nekih razlik, mentalnih in fizioloških in je trajbat svoj kalup kako more biti (whatever že) čisti življenski mazohizem. why give a fuck? Zakaj se s takimi stvarmi 'kaj bi kdo bil rad, kaj ma med nogami in kam želi to vtaknit' sploh obremenjeval. Resno sprašujem.


Zakaj? Ker gre za attention whoring! Me ne zanima in mi je vseeno, ampak s propagando in raznim paradam dosegajo ravno obratni učinek. Za to!

Zaenkrat ste attention whoresi samo snežinkice.

111111111111 je izjavil:

Ker te nekdo v katerega se ne vtikaš, lahko npr. v Kanadi, toži, ker si mu rekel he on pa hoče da ga kličeš ter.

Fake news.

Hypathia ::

d3m1g0d je izjavil:



Če je to samo del sociologije, je po mojem mnenju stvar sprejemljiva. Ne moremo se pretvarjati, da takih oseb ni. Tudi nekega dajanja v objektivnost oz. privzemanja kot dejstvo ne vidim: Ann Oakley pač pravi tako, v Indiji delajo tako, ameriški staroselci delajo tako itd. Promocije oz. nekega potiskanja agende tudi ne vidim, zgolj priznavanje/spoznavanje obstoja tovrstnih prepričanj.

Problem je v tem, da so informacije o Hijrah in Twospirits prikrojene, da ustrezajo določeni agendi in ne odsevajo realnega stanja, ker tudi pri biologiji se ne poučuje kreacionizma in pri geografiji ne flateartherstva niti chemtrailov, čeprav marsikdo verjame vanje, kriteriji morajo biti višji in ne vem zakaj to ne bi veljalo tudi pri sociologiji.

Tretji spol ne obstaja, če se pa želi v šoli poučevati lgbt ideologijo, potem je pa treba do nje, tako kot do vsake druge, vzpostaviti izrazito kritično distanco, ne pa benevoletno sprejemati vsega kar servirajo, ker igrajo na karto empatije in si v resnici večina ne želi nasilja nad komerkoli, dokler se seveda kot nasilje ne interpretira že vsak napačen pogled in beseda.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

d3m1g0d ::

zztop je izjavil:

Uizi je izjavil:

Machete je izjavil:

A mi lahko kdo poskuša razumeti, zakak in kako vas to tako moti? Ker načeloma nima nikakršnega vpliva na vas in vaše življenje. Čemu taka trost v bučo. A ni jasno, da je pri 8 milijardah posameznikov ogromno nekih razlik, mentalnih in fizioloških in je trajbat svoj kalup kako more biti (whatever že) čisti življenski mazohizem. why give a fuck? Zakaj se s takimi stvarmi 'kaj bi kdo bil rad, kaj ma med nogami in kam želi to vtaknit' sploh obremenjeval. Resno sprašujem.


Zakaj? Ker gre za attention whoring! Me ne zanima in mi je vseeno, ampak s propagando in raznim paradam dosegajo ravno obratni učinek. Za to!

Zaenkrat ste attention whoresi samo snežinkice.

111111111111 je izjavil:

Ker te nekdo v katerega se ne vtikaš, lahko npr. v Kanadi, toži, ker si mu rekel he on pa hoče da ga kličeš ter.

Fake news.


Ne. C-16 je v Kanadi šel skozi in in je zavezujoč.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

Uizi ::

Ignoriraj trolla, on je znan po tem..
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

d3m1g0d ::


Problem je v tem, da so informacije o Hijrah in Twospirits prikrojene, da ustrezajo določeni agendi in ne odsevajo realnega stanja, ker tudi pri biologiji se ne poučuje kreacionizma in pri geografiji ne flateartherstva niti chemtrailov, čeprav marsikdo verjame vanje, kriteriji morajo biti višji in ne vem zakaj to ne bi veljalo tudi pri sociologiji.

Verjetno so podatki prilagojeni vsaj nekoliko. To še vedno ne invalidira dejstva, da tovrstni družbeni pojavi niso modne muhe in so bili v družbi prisotni že dolgo časa. Drugače menim, da se naravoslovnih in družboslovnih znanosti v tem primeru ne da enačiti. Filozofi in sociologi delajo na neravnem terenu, kjer trditve same po sebi niso dejstva in zato niso preverljive na enostaven način. Sam si sploh sociologijo predstavljam kot neko zelo deskriptivno znanost, ki predvsem popisuje stanje duha in ga poskuša ohraniti/kategorizirati za prihodnje generacije. Se pa zmeraj pojavijo preskriptivisti, ki vsiljujejo svojo vizijo "popolne družbe" in te obtožijo za nestrpneža v trenutku, ko jim ne verjameš in jih ne priznavaš kot avtoriteto. Malo sem zašel, pa vseeno. Naravoslovne vede so izredno trde znanosti. Kreacionizem in flat earth je precej enostavno ovreči z ogljikovim datiranjem ali opazovanjem Coriolisove sile. Moderno teorijo spola, (s sociološkega vidika) občutno težje.
Če pa hočemo iti v vode teorij zarote, pa so baje spolno disforijo z medicinskega vidika v preteklosti zelo uspešno zdravili z istimi metodami kot shizofrenijo.


Ignoriraj trolla, on je znan po tem..

Hvala, nisem vedel.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: d3m1g0d ()

111111111111 ::

d3m1g0d je izjavil:


Se strinjam, razen zadnji stavek. Če je v 9. razredu spolna vzgoja, je takrat primerna priložnost, da se tovrstne deviacije ozavesti. Tako, na hitro. Brez agende in brez spuščanja v detajle.

Saj mislim, da se v 9 razredu govori tudi o homoseksualnosti. Ne vem pa če bi se spuščal v teorijo spola, različne deviacije, itd...

Precej vprašanj imam že jaz, ki imam že nekaj življenja za sabo, študentje na fakultetah imajo težavo s temi koncepti. Če realno gledaš je koncept homoseksualnosti (biološko pogojen) precej preprost, medtem ko je teorija spola na čisto nekem drugem nivoju zavedanja in vklučuje tudi človeško dušo, in bit.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

d3m1g0d ::

Ne vem pa če bi se spuščal v teorijo spola, različne deviacije, itd...


Ne, se ne bi. Bi bilo kontraproduktivno. Nisem pedagog, ampak vse skupaj bi zgostil v par povedi:
"Poznamo tudi določene odklone od spolnosti, kot jo poznamo iz biologije. Obstajajo osebki, ki jih privlačijo osebki istega spola ali obeh spolov, in obstajajo osebe, ki se zaradi prirojenih napak ali čustvenih odklonov ne dojemajo po svojem biološkem spolu, ali pa se s spoli, kot jih pozna večina današnje družbe, sploh ne identificirajo. Takih ljudi ne diskriminiramo (podobno kakor s črnci ali romi, kakor ste se učili lani pri etiki)."

A sem kaj zgrešil?
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: d3m1g0d ()

111111111111 ::

d3m1g0d je izjavil:

Ne vem pa če bi se spuščal v teorijo spola, različne deviacije, itd...


Ne, se ne bi. Bi bilo kontraproduktivno. Nisem pedagog, ampak vse skupaj bi zgostil v par povedi:
"Poznamo tudi določene odklone od spolnosti, kot jo poznamo iz biologije. Obstajajo osebki, ki jih privlačijo osebki istega spola ali obeh spolov, in obstajajo osebe, ki se zaradi prirojenih napak ali čustvenih odklonov ne dojemajo po svojem biološkem spolu, ali pa se s spoli, kot jih pozna večina današnje družbe, sploh ne identificirajo. Takih ljudi ne diskriminiramo (podobno kakor s črnci ali romi, kakor ste se učili lani pri etiki)."

A sem kaj zgrešil

:D Živega bi te požrli. :D Jaz se z vsako besedo strinjam, ampak besedilo je preveč napadalno.

Prirojene napake in čustveni odkloni? Govoriš tako kot da je to bolezen. Morda stanje duha. :D Dobro da nisi v Kanadi, bi sedajle že sedel v zaporu.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

zztop ::

d3m1g0d je izjavil:

Ne. C-16 je v Kanadi šel skozi in in je zavezujoč.

Nope, C-16 ne pove tega. C-16 samo pove, da če zanalašč uporabljaš drug pronoun, lahko vašeš kazen. Kar je itak logično, saj je to definicija nadlegovanja. Če mene ponavljajoče zmerjaš z drugim spolom(recimo ženskim), te lahko prav tako tožim, ker me nadleguješ.

Se pravi: ne bodi snežinkica, pa bo svet lep.

Uizi ::

Kako pa naj mi vemo kaj imaš med nogami?
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

zztop ::

Uizi je izjavil:

Kako pa naj mi vemo kaj imaš med nogami?

1) Poslušaj v kakšnem spolu govorim
2) Vprašaj
3) Sklepaj po svoje in če te popravim, ne doživi čustvenega izbruha, ampak upoštevaj mojo željo.

Uizi ::

Koliko spolov pa imamo? Kje je to definirano?
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

showsover ::

zztop je izjavil:

3) Sklepaj po svoje in če te popravim, ne doživi čustvenega izbruha, ampak upoštevaj mojo željo.

Uh, kje se te želje končajo? Meni jih praviloma ne upoštevajo!

Hypathia ::

d3m1g0d je izjavil:


Verjetno so podatki prilagojeni vsaj nekoliko. To še vedno ne invalidira dejstva, da tovrstni družbeni pojavi niso modne muhe in so bili v družbi prisotni že dolgo časa.

Omenjeni pojavi nimajo popolnoma nobene veze z današnjim transgenderizmom, ki defakto je modna muha, pa tudi nalezljiv, glej Rapid onset gender dysphoria (ROGD) https://quillette.com/2019/03/19/an-int...

d3m1g0d je izjavil:

Naravoslovne vede so izredno trde znanosti. Kreacionizem in flat earth je precej enostavno ovreči z ogljikovim datiranjem ali opazovanjem Coriolisove sile. Moderno teorijo spola, (s sociološkega vidika) občutno težje.

Spol je prvenstveno biološka kategorija in ker do tega trenutka ne poznamo nobenega primera človeka, ki bi mu uspelo spremeniti spol, so teze o spolni fluidnosti kvečjemu tema za kakšen domišljijski prosti spis, pri sociologiji pa lahko debatirajo o spolnih vlogah in stereotipih, različnih subkulturah, mentalnih stanjih...ne morejo pa podajat neutemeljenih, anti-znanstvenih tez.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

zztop ::

Uizi je izjavil:

Koliko spolov pa imamo? Kje je to definirano?

V bioloških učbenikih.

Spolne identitete pa zaenkrat še niso čisto definirane in jih je več. Težko vidiš kako bo letalo delovalo, če ti kurijo načrte potrebne za izdelavo.

showsover je izjavil:

zztop je izjavil:

3) Sklepaj po svoje in če te popravim, ne doživi čustvenega izbruha, ampak upoštevaj mojo željo.

Uh, kje se te želje končajo? Meni jih praviloma ne upoštevajo!

Ni potrebno iti v absurdnost. Če te jaz naslavljam kot ti želiš, daj še ti mene. To je osnovna kultura. Kdaj te je kdo iz LGBTQ+ skupine napačno nagovoril?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

Hypathia ::

zztop je izjavil:

Uizi je izjavil:

Kako pa naj mi vemo kaj imaš med nogami?

1) Poslušaj v kakšnem spolu govorim
2) Vprašaj
3) Sklepaj po svoje in če te popravim, ne doživi čustvenega izbruha, ampak upoštevaj mojo željo.

Kaj pa če se mi zdi resnica pomembnejša od tvoje želje? Kaj pa če nočem sodelovati pri tvoji iluziji, ker menim, da je škodljiva?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

showsover ::

zztop je izjavil:

Če te jaz naslavljam kot ti želiš, daj še ti mene. To je osnovna kultura. Kdaj te je kdo iz LGBTQ+ skupine napačno nagovoril?

Pa saj ti me ne naslavljaš, kot jaz želim, niti (domnevam) nisi iz LGBTQ+ skupine :-)

Uizi ::

Dokler se ne boste zmenili koliko spolov obstaja in to definirali v učbenikih in zakonih, obstajata samo DVA. Ne morete pa zahtevat od nas nekaj kar se sproti zmišljujete in spreminjat družbo, ker se vam to zdi prav.
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

showsover ::

Ne, gre za občo obzirnost in posamezniki, ki se res ne istovetijo s svojim biološkim spolom, so ubogi, če drugače ne, že samo zaradi mišljenja samega. Ja, je verjetno najbrž shit, če se kdo tako počuti. Danes se pač gleda, da jih še dodatno ne obremenjujemo s tem. Je pa nenavadno, ko zadeva postaja formalizirana, drži.

Recimo, če bi jaz morda želel, da se me kliče Napoleon XIV Kaligula Stalin Džingiskan Zedong Gtfo, sicer res ne vem, kako bi šlo skozi, verjetno ne brez kakšnih medikamentov.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

zztop je izjavil:

Kdaj te je kdo iz LGBTQ+ skupine napačno nagovoril?

Že večkrat, kličejo me terf, ciswoman, menstruator, front hole person, non-men person.... ni da ni, vse brez moje privolitve, samo zato, da se tipi, ki se kličejo transženske, ne počutijo izključeni in užaljeni.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Uizi ::

Taki ljudje imajo problem v glavi, mi pa spreminjamo celotno družbo zaradi 0,00000000001%. Nope gtfo pls!
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

zztop ::

Hypathia je izjavil:

zztop je izjavil:

Uizi je izjavil:

Kako pa naj mi vemo kaj imaš med nogami?

1) Poslušaj v kakšnem spolu govorim
2) Vprašaj
3) Sklepaj po svoje in če te popravim, ne doživi čustvenega izbruha, ampak upoštevaj mojo željo.

Kaj pa če se mi zdi resnica pomembnejša od tvoje želje? Kaj pa če nočem sodelovati pri tvoji iluziji, ker menim, da je škodljiva?

Govorjenje v določeni obliki ni vezano na spol, ampak na tvoje subjektivno počutje - to je tvoja spolna identiteta.

Zanimiv eksperiment. Isto lahko jaz rečem šefu. Zakaj bi ga vikal, zakaj bi bil on nad mano, če pa je resnica, da se najin DNK ujema 99,9%. Resnica je, da je biološka razlika trivialna. :)

Napredna družba ni naravno spočetje, ampak umetno. Tukaj niti nimajo veze znanstvena odkritja & "facti", ampak je pomembnejši dogovor med nami.

Saj imamo že kar nekaj umetnih tvorb, ne se delat, da naša družba deluje naravno in po znanstvenih faktih. Za to obstajajo določeni razlogi.

showsover ::

Uizi je izjavil:

Taki ljudje imajo problem v glavi, mi pa spreminjamo celotno družbo zaradi 0,00000000001%. Nope gtfo pls!

Ja, saj pravim, to JE nenavadno, jaz upam, da ima to neke normalne meje, ampak kaj čem jaz razlagat. Drugič me pa naslavljaj, kot sem napisal, ker sicer... :-)

Uizi ::

Oprosti Napoleon XIV Kaligula Stalin Džingiskan Zedong Gtfo.
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

zztop ::

Hypathia je izjavil:

zztop je izjavil:

Kdaj te je kdo iz LGBTQ+ skupine napačno nagovoril?

Že večkrat, kličejo me terf, ciswoman, menstruator, front hole person, non-men person.... ni da ni, vse brez moje privolitve, samo zato, da se tipi, ki se kličejo transženske, ne počutijo izključeni in užaljeni.

Govorimo o osebnem zaimku, ne pa o tvojem imenu, vzdevku ali ideološki pripadnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

Hypathia ::

zztop je izjavil:


Govorjenje v določeni obliki ni vezano na spol, ampak na tvoje subjektivno počutje - to je tvoja spolna identiteta.

Moje subjektivno počutje je, da ljudi naslavljam v skladu z njihovim biološkim spolom. A bo to OK, imam tudi jaz pravico do spolne identitete po lastni izbiri?

zztop je izjavil:

Tukaj niti nimajo veze znanstvena odkritja & "facti", ampak je pomembnejši dogovor med nami.


Mene ni nihče nič vprašal, ne vidim nobenega dogovora ampak diktat, vsaj na referendum bi lahko šli, no, v Sloveniji gotovo bomo, drugod pa ljudem kljub nestrinjanju potiskajo trans agendo dol po goltancu.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

111111111111 ::

zztop je izjavil:

d3m1g0d je izjavil:

Ne. C-16 je v Kanadi šel skozi in in je zavezujoč.

Nope, C-16 ne pove tega. C-16 samo pove, da če zanalašč uporabljaš drug pronoun, lahko vašeš kazen. Kar je itak logično, saj je to definicija nadlegovanja. Če mene ponavljajoče zmerjaš z drugim spolom(recimo ženskim), te lahko prav tako tožim, ker me nadleguješ.

Se pravi: ne bodi snežinkica, pa bo svet lep.

Ne bo držalo. Fašeš kar lepo zapor. Zaradi jezikanja. Nadlegeovanje in blatenje pa fašeš denarno kazen. Se ti zdi c-16 še vedno sorazmeren?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dr. Phil: My African-American Daughter Believes She is Caucasian (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214761 (13021) KAVINSKY

Nemško ustavno sodišče zahteva priznanje tretjega spola (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6313757 (12969) zee

Več podobnih tem