» »

Delovna mesta v javnem sektorju za inženirja

Delovna mesta v javnem sektorju za inženirja

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4 5

Valvoline ::

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Nekdo, ki cele dneve gara, streže, pomiva in na kakršen koli način skrbi za essential potrebe populacije je vreden samo minimalca.

Kdo je rekel, da je vreden samo minimalca? Jaz nisem nikoli vrednosti človeka enačil z ekonomsko vrednostjo njegovega dela. Ekonomska vrednost njegovega dela je takšna, kot najvišja ponudba ki jo ima s strani potencialnih delodajalcev.

In zakaj potem ta enacba ne velja v JU/JS?

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Zakaj imaš ultra bogate ljudi...

Večino njih ker so trgu ponudili ultra uspešne produkte ali storitve


Ki jih delajo ljudje z minimalno plačo, sužensko, otroci etc. Ampak takle mamo, ker se zadevo normalizira. Pa naj ponujajo, samo naj se te ljudi ustrezno obdavči in razberemeni tiste, ki so na dnu.

Mislim, od 500 m je jasno, da neki ne štima, glede na to, da npr. srednjega razreda skoraj ni več.

Da o "starem" denarju sploh ne govorim.


Vso to govorjenje vedno se izkaže da bi oseba kot si ti obdavčila ampak bi mejo nardila ravno tako, kot TI ne rabiš več, kot TI meniš da je dovolj, kot TI ne bi kupil tudi če bi lahko itd... ampak TI nisi Svet veš Phantom... "hvala bogu".



Ne vem zakaj s svojimi 900 neto braniš ultra miljarderje :D. Ljudi, ki "zaslužijo" denarja za tvoje celo življenje, medtem ko sedijo na sekretu? Sanjaš mogoče, da boš kdaj tudi ti ultra bogat? :D

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

in politike, ki blokirajo vse možno poskuse obdavčevanja bogatih?

Ker ne moreš napisati zakona, ki pravi "obdavčiti bogate". Lahko sicer ekstremno obdavčiš višje dohodke, ampak s tem tvegaš da boš pregnal dober del produktivnih ljudi, ali pa bodo ti našli načine kako prihodke skriti. Po drugi strani lahko obdavčiš kapital in ga tako preženeš iz države, pa gremo lahko nazaj delati na polja. Če želiš dvigovati produktivnost dela, potem moraš nujno povečevati tudi kapital.



seveda, kot da bi rekel, da se morilcev ne splača kaznovat, ker bodo itak našli druge načine.


Jaz nikogar ne branim... niti nimam 900 net ampak več, pa to ni bistvo te teme... bistvo je SVOBODA... jaz želim čimveč svobode in čimmanj davkov in prisile, naj se folk imbolj odloča po svoje ne pa po uravnilovki...

Davki naj bodo tu za vzdrževanje infrastrukture, osnovnega in srednjega šolstva ter urgenc ki te rešijo pred smrtjo, ne pa prisilnega vkljuevanja v ZPIZ, ZZZS itd...



Če bi se obdavčevalo sorazmerno glede na zaslužek in dobiček, bi se s tem razbremenilo narod. Tako kot v ameriki, ko so skušali v eni zvezdni državi obdavčiti firme, pa so plačani politiki blokirali.. posledica. dvignili so davek za vse, firme so posledicno placale manj kot bi s tem zakonom, prebivalstvo pa več.



Glej glede progresivnega obdavčevanja bom podal samo eno super zgodbico ki pove kako NEPRAVIČNO je progresivno obdavčevanje

Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nurmaln ::

Phantomeye je izjavil:

Nepremičnine, ki so bile zgrajene takrat se prodajajo za enako ceno kot tiste zgrajene danes. Kaj se je v tistih nepremičninah zgrajenih takrat zgodilo, da so vrednje 2x, 3x toliko?

Sem ti že povedal kaj se je spremenilo. Zaradi povečevanja kupne moči povprečnega kupca so se povečale cene. Nekdo, ki si je pred 50 leti lahko privoščil hišo v rožni dolini, pa nato ni povečeval svoje kupne moči toliko kot ostali, si je danes verjetno res ne more več privoščiti. Nič nenavadnega.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Zakaj imaš ultra bogate ljudi...

Večino njih ker so trgu ponudili ultra uspešne produkte ali storitve


Ki jih delajo ljudje z minimalno plačo, sužensko, otroci etc. Ampak takle mamo, ker se zadevo normalizira. Pa naj ponujajo, samo naj se te ljudi ustrezno obdavči in razberemeni tiste, ki so na dnu.

Mislim, od 500 m je jasno, da neki ne štima, glede na to, da npr. srednjega razreda skoraj ni več.

Da o "starem" denarju sploh ne govorim.


Vso to govorjenje vedno se izkaže da bi oseba kot si ti obdavčila ampak bi mejo nardila ravno tako, kot TI ne rabiš več, kot TI meniš da je dovolj, kot TI ne bi kupil tudi če bi lahko itd... ampak TI nisi Svet veš Phantom... "hvala bogu".



Ne vem zakaj s svojimi 900 neto braniš ultra miljarderje :D. Ljudi, ki "zaslužijo" denarja za tvoje celo življenje, medtem ko sedijo na sekretu? Sanjaš mogoče, da boš kdaj tudi ti ultra bogat? :D

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

in politike, ki blokirajo vse možno poskuse obdavčevanja bogatih?

Ker ne moreš napisati zakona, ki pravi "obdavčiti bogate". Lahko sicer ekstremno obdavčiš višje dohodke, ampak s tem tvegaš da boš pregnal dober del produktivnih ljudi, ali pa bodo ti našli načine kako prihodke skriti. Po drugi strani lahko obdavčiš kapital in ga tako preženeš iz države, pa gremo lahko nazaj delati na polja. Če želiš dvigovati produktivnost dela, potem moraš nujno povečevati tudi kapital.



seveda, kot da bi rekel, da se morilcev ne splača kaznovat, ker bodo itak našli druge načine.


Jaz nikogar ne branim... niti nimam 900 net ampak več, pa to ni bistvo te teme... bistvo je SVOBODA... jaz želim čimveč svobode in čimmanj davkov in prisile, naj se folk imbolj odloča po svoje ne pa po uravnilovki...

Davki naj bodo tu za vzdrževanje infrastrukture, osnovnega in srednjega šolstva ter urgenc ki te rešijo pred smrtjo, ne pa prisilnega vkljuevanja v ZPIZ, ZZZS itd...



Če bi se obdavčevalo sorazmerno glede na zaslužek in dobiček, bi se s tem razbremenilo narod. Tako kot v ameriki, ko so skušali v eni zvezdni državi obdavčiti firme, pa so plačani politiki blokirali.. posledica. dvignili so davek za vse, firme so posledicno placale manj kot bi s tem zakonom, prebivalstvo pa več.



Glej glede progresivnega obdavčevanja bom podal samo eno super zgodbico ki pove kako NEPRAVIČNO je progresivno obdavčevanje



Valda, ker Trickle-down economics @ Wikipedia se TAAAAKO DOBRO OBNESE, ane.

nurmaln ::

Phantomeye je izjavil:

Če se vse firme odločijo, da bodo ponudile samo 200€ plačila. Potem bi bilo to normalizirano in ti bi tle namesto o 950 in 941 govoril o 199€.

Mhm. In če bi se vsi delavci dogovorili, da nihče ne bo delal za manj kot 10.000€ na mesec, potem bi morale vse firme plačevati 10.000€ na mesec. Your point?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Phantomeye ::

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Nepremičnine, ki so bile zgrajene takrat se prodajajo za enako ceno kot tiste zgrajene danes. Kaj se je v tistih nepremičninah zgrajenih takrat zgodilo, da so vrednje 2x, 3x toliko?

Sem ti že povedal kaj se je spremenilo. Zaradi povečevanja kupne moči povprečnega kupca so se povečale cene. Nekdo, ki si je pred 50 leti lahko privoščil hišo v rožni dolini, pa nato ni povečeval svoje kupne moči toliko kot ostali, si je danes verjetno res ne more več privoščiti. Nič nenavadnega.


Seveda, ja. Vzemi povprečno ceno nepremičnine 40 let nazaj, uporabi kalkulator za preračun inflacije:

https://www.stat.si/inflacija

In primerjaj, če so cene 1:1.

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Če se vse firme odločijo, da bodo ponudile samo 200€ plačila. Potem bi bilo to normalizirano in ti bi tle namesto o 950 in 941 govoril o 199€.

Mhm. In če bi se vsi delavci dogovorili, da nihče ne bo delal za manj kot 10.000€ na mesec, potem bi morale vse firme plačevati 10.000€ na mesec. Your point?


Zakaj mislis, da imamo regrese, pa plačane dopuste, pa 8 urni delavnik, pa minimalno plačo? Zato, ker se je nekdo faking boril za to in tudi umrl za to.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:




Glej glede progresivnega obdavčevanja bom podal samo eno super zgodbico ki pove kako NEPRAVIČNO je progresivno obdavčevanje



Valda, ker Trickle-down economics @ Wikipedia se TAAAAKO DOBRO OBNESE, ane.



Ne govorim o trickle down ekonomiji, govorim o tem, da moramo prenehat gledat na poštenost plačevanja glede na PRIHODEK ampak glede na UPORABO... Če imam jaz letnih prihodkov 25.000€ ti pa 50.000€ in živiva in uporabljava isto zadevo, plačajva vsak 50%, ne pa ti 50% več čeprav ne boš 50% več uporabljal.

Plačuje se naj po uporabi... vse ostalo je kriminal kot je razvidno iz filmčka
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nurmaln ::

Valvoline je izjavil:

In zakaj potem ta enacba ne velja v JU/JS?

Ker so plače v JS s tržnimi zakonitostmi omejene samo navzdol (če JS ne bi ponudil dovolj visokih plač, bi šli delavci drugam), niso pa omejene navzgor (odločevalec na vladni strani povišanja plač ne občuti na lastnem žepu).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

TheBlueOne ::

nurmaln je izjavil:

Valvoline je izjavil:

In zakaj potem ta enacba ne velja v JU/JS?

Ker so plače v JS s tržnimi zakonitostmi omejene samo navzdol (če JS ne bi ponudil dovolj visokih plač, bi šli delavci drugam), niso pa omejene navzgor (odločevalec na vladni strani povišanja plač ne občuti na lastnem žepu).


Razen, da so omejene tudi navzgor.

Phantomeye ::

nurmaln je izjavil:

Valvoline je izjavil:

In zakaj potem ta enacba ne velja v JU/JS?

Ker so plače v JS s tržnimi zakonitostmi omejene samo navzdol (če JS ne bi ponudil dovolj visokih plač, bi šli delavci drugam), niso pa omejene navzgor (odločevalec na vladni strani povišanja plač ne občuti na lastnem žepu).


Na gor so omejene, navzdol pa tudi - reče se ji minimalna plača.

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

Phantomeye je izjavil:

Zakaj mislis, da imamo regrese, pa plačane dopuste, pa 8 urni delavnik, pa minimalno plačo?

Ker ste naivni in brez osnovnega ekonomskega znanja in se zato pustite nategovati.
Tebe je sindikalist (no pa tudi zakonodajalec) prepričal, da imaš neobdavčen regres, pa neobdavčeno malico pa potne stroške. In se ti zdi fino.
Če bi ti jaz isto povedal z besedami "delodajalec na del tvojih prihodkov ne plačuje prispevkov za pokojnino" bi se pa zbunil. S preprosteži je pač enostavno manipulirat.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Valvoline ::

nurmaln je izjavil:

Valvoline je izjavil:

In zakaj potem ta enacba ne velja v JU/JS?

Ker so plače v JS s tržnimi zakonitostmi omejene samo navzdol (če JS ne bi ponudil dovolj visokih plač, bi šli delavci drugam), niso pa omejene navzgor (odločevalec na vladni strani povišanja plač ne občuti na lastnem žepu).

Dokler ne bo javna drazba za vsako posamezno rdecekmersko delovno mesto ne bomo vedel kolk je v resnici *vredno*. Zato lepo vsa delovna mesta takoj na drazbo, zacne se iz trenutne place za delovno mesto in drazi navzdol, ce ni kandidatov pol pa navzgor. Pa da vidimo. Stavim da bo 3/4 stolckov pristalo na minimalcu.

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

TheBlueOne je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Valvoline je izjavil:

In zakaj potem ta enacba ne velja v JU/JS?

Ker so plače v JS s tržnimi zakonitostmi omejene samo navzdol (če JS ne bi ponudil dovolj visokih plač, bi šli delavci drugam), niso pa omejene navzgor (odločevalec na vladni strani povišanja plač ne občuti na lastnem žepu).


Razen, da so omejene tudi navzgor.

Ja? Katera tržna omejitev pa določa zgornjo mejo?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Phantomeye ::

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Zakaj mislis, da imamo regrese, pa plačane dopuste, pa 8 urni delavnik, pa minimalno plačo?

Ker ste naivni in brez osnovnega ekonomskega znanja in se zato pustite nategovati.
Tebe je sindikalist (no pa tudi zakonodajalec) prepričal, da imaš neobdavčen regres, pa neobdavčeno malico pa potne stroške. In se ti zdi fino.
Če bi ti jaz isto povedal z besedami "delodajalec na del tvojih prihodkov ne plačuje prispevkov za pokojnino" bi se pa zbunil. S preprosteži je pač enostavno manipulirat.


Ne, stvari, ki sem jih naštel so nam zaposlenim zakonsko na voljo ravno zaradi pogumnih delavcev, ki so se v netako daljni preteklosti uprli, začeli formirati sindikate. Se boriti za pravice. Nič od tega ni bilo nekoč samoumevno. Nič.

nurmaln ::

Valvoline je izjavil:


Dokler ne bo javna drazba za vsako posamezno rdecekmersko delovno mesto ne bomo vedel kolk je v resnici *vredno*.

Drži. You're getting there.

Phantomeye je izjavil:

Ne, stvari, ki sem jih naštel so nam zaposlenim zakonsko na voljo ravno zaradi pogumnih delavcev, ki so se v netako daljni preteklosti uprli, začeli formirati sindikate. Se boriti za pravice. Nič od tega ni bilo nekoč samoumevno. Nič.


Sure, sure. "FIGHT THE POWER!" se derejo ovce na poti na striženje.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Zakaj mislis, da imamo regrese, pa plačane dopuste, pa 8 urni delavnik, pa minimalno plačo?

Ker ste naivni in brez osnovnega ekonomskega znanja in se zato pustite nategovati.
Tebe je sindikalist (no pa tudi zakonodajalec) prepričal, da imaš neobdavčen regres, pa neobdavčeno malico pa potne stroške. In se ti zdi fino.
Če bi ti jaz isto povedal z besedami "delodajalec na del tvojih prihodkov ne plačuje prispevkov za pokojnino" bi se pa zbunil. S preprosteži je pač enostavno manipulirat.


Ne, stvari, ki sem jih naštel so nam zaposlenim zakonsko na voljo ravno zaradi pogumnih delavcev, ki so se v netako daljni preteklosti uprli, začeli formirati sindikate. Se boriti za pravice. Nič od tega ni bilo nekoč samoumevno. Nič.


Ja in rezultat neobdavčenega regresa samo pomeni dvoje:

1. imel boš nižjo penzijo
2. si fake zadovoljen

Namesto da bi regres, potne in malico ukinli in dvignili minimalca na cca. 1.000€ NETO...

In bi dejansko potem od vsega tega pila izračunana tista gnila penzija.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Phantomeye ::

nurmaln je izjavil:

Valvoline je izjavil:


Dokler ne bo javna drazba za vsako posamezno rdecekmersko delovno mesto ne bomo vedel kolk je v resnici *vredno*.

Drži. You're getting there.

Phantomeye je izjavil:

Ne, stvari, ki sem jih naštel so nam zaposlenim zakonsko na voljo ravno zaradi pogumnih delavcev, ki so se v netako daljni preteklosti uprli, začeli formirati sindikate. Se boriti za pravice. Nič od tega ni bilo nekoč samoumevno. Nič.


Sure, sure. "FIGHT THE POWER!" se derejo ovce na poti na striženje.



No te ovce imajo malo boljše življenjske pogoje. Ampak najlažje je nekomu reči ovca in ga poskušat diskreditirat. Samo, da ti ti delavci ne bodo vzeli preveč.

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Zakaj mislis, da imamo regrese, pa plačane dopuste, pa 8 urni delavnik, pa minimalno plačo?

Ker ste naivni in brez osnovnega ekonomskega znanja in se zato pustite nategovati.
Tebe je sindikalist (no pa tudi zakonodajalec) prepričal, da imaš neobdavčen regres, pa neobdavčeno malico pa potne stroške. In se ti zdi fino.
Če bi ti jaz isto povedal z besedami "delodajalec na del tvojih prihodkov ne plačuje prispevkov za pokojnino" bi se pa zbunil. S preprosteži je pač enostavno manipulirat.


Ne, stvari, ki sem jih naštel so nam zaposlenim zakonsko na voljo ravno zaradi pogumnih delavcev, ki so se v netako daljni preteklosti uprli, začeli formirati sindikate. Se boriti za pravice. Nič od tega ni bilo nekoč samoumevno. Nič.


Ja in rezultat neobdavčenega regresa samo pomeni dvoje:

1. imel boš nižjo penzijo
2. si fake zadovoljen

Namesto da bi regres, potne in malico ukinli in dvignili minimalca na cca. 1.000€ NETO...

In bi dejansko potem od vsega tega pila izračunana tista gnila penzija.


Mimalca na jurja? si zmešan. Bodo že firme odločile kok si delavec zasluzi. ...

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

Phantomeye je izjavil:

No te ovce imajo malo boljše življenjske pogoje. Ampak najlažje je nekomu reči ovca in ga poskušat diskreditirat. Samo, da ti ti delavci ne bodo vzeli preveč.

Zakaj ne? Jaz sem tudi delavec. In se trudim delodajalcu skoz plačo vzeti čim več. Itak vem da mi bo dal samo toliko kolikor se mu še izplača. Več ko prinesem delodajalcu, večjo plačo lahko zahtevam. Simple. Pa sva zadovoljna tako delodajalec kot jaz.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

Mimalca na jurja? si zmešan. Bodo že firme odločile kok si delavec zasluzi. ...


Saj minimalec je že danes jurija... če vračunaš obvezen regres, malico in potne... samo če bi bil dejansko 1.000 minimalec bi delavec po 40 letih od tega mel nekaj več kot zdaj ko se ne šteje ogromno dohodka
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

HulkHogan ::

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

No te ovce imajo malo boljše življenjske pogoje. Ampak najlažje je nekomu reči ovca in ga poskušat diskreditirat. Samo, da ti ti delavci ne bodo vzeli preveč.

Zakaj ne? Jaz sem tudi delavec. In se trudim delodajalcu skoz plačo vzeti čim več. Itak vem da mi bo dal samo toliko kolikor se mu še izplača. Več ko prinesem delodajalcu, večjo plačo lahko zahtevam. Simple. Pa sva zadovoljna tako delodajalec kot jaz.


Dokler te ne bo zamenjal z Indijcem ki naredi isto za 5x manj. Ali pa Sirijcem ki ga košta manj ker ga država subvencionira ker zaposluje manjšine/ogrožene/zatirane... kot je to že v veljavi v razvitih državah.

Phantomeye ::

HulkHogan je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

No te ovce imajo malo boljše življenjske pogoje. Ampak najlažje je nekomu reči ovca in ga poskušat diskreditirat. Samo, da ti ti delavci ne bodo vzeli preveč.

Zakaj ne? Jaz sem tudi delavec. In se trudim delodajalcu skoz plačo vzeti čim več. Itak vem da mi bo dal samo toliko kolikor se mu še izplača. Več ko prinesem delodajalcu, večjo plačo lahko zahtevam. Simple. Pa sva zadovoljna tako delodajalec kot jaz.


Dokler te ne bo zamenjal z Indijcem ki naredi isto za 5x manj. Ali pa Sirijcem ki ga košta manj ker ga država subvencionira ker zaposluje manjšine/ogrožene/zatirane... kot je to že v veljavi v razvitih državah.



jp, tko kt jst recimo v ameriki lahko zamenjam nekoga, ki dela za 100,000 na leto, jaz bi pa delal recimo za 40,000 na leto. Ampak, ker bi delal od doma, bi dobro zivel, un tam bi pa mislil, da me je res nategnil.

nurmaln ::

HulkHogan je izjavil:

Dokler te ne bo zamenjal z Indijcem ki naredi isto za 5x manj. Ali pa Sirijcem ki ga košta manj ker ga država subvencionira ker zaposluje manjšine/ogrožene/zatirane... kot je to že v veljavi v razvitih državah.


Absolutno. Ampak če bo našel Indijca, ki bo enako kot jaz naredil za 5x manj mu lahko samo čestitam, sebe pa brcnem v rit ker sem pustil, da me drugi delavci prehitevajo po levi in desni. Se bom moral pač bolj potruditi ali najti kakšno delo, ker bom težje nadomestljiv.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Phantomeye ::

nurmaln je izjavil:

HulkHogan je izjavil:

Dokler te ne bo zamenjal z Indijcem ki naredi isto za 5x manj. Ali pa Sirijcem ki ga košta manj ker ga država subvencionira ker zaposluje manjšine/ogrožene/zatirane... kot je to že v veljavi v razvitih državah.


Absolutno. Ampak če bo našel Indijca, ki bo enako kot jaz naredil za 5x manj mu lahko samo čestitam, sebe pa brcnem v rit ker sem pustil, da me drugi delavci prehitevajo po levi in desni. Se bom moral pač bolj potruditi ali najti kakšno delo, ker bom težje nadomestljiv.



No vidš, tukaj je problem. Nekdo ti je določil nižjo vrednost potem se ti počutiš krivega. Čeprav se ti nisi spremenil.

nurmaln ::

Phantomeye je izjavil:

No vidš, tukaj je problem. Nekdo ti je določil nižjo vrednost potem se ti počutiš krivega. Čeprav se ti nisi spremenil.


Ne, ne vidim. Tukaj ni problema. Če bodo jutri začeli vsi ostali potencialni delodajalci ponujati 50% višjo plačo, kot jo imam jaz danes, bom tudi jaz zahteval višjo plačo od delodajalca, čeprav bom jutri opravljal isto delo kot danes.
Iz vidika delodajalca bom kar naenkrat zahteval višje plačilo, čeprav se on (oziroma delo) ni nič spremenil.

Plača oziroma cena dela je pač povržena tržnim zakonitostim, med drugim razmerjem med povpraševanjem in ponudbo. Jaz to sprejemam. Želel bi si, da tudi ostali to sprejmejo. Tisti, ki tega ne bodo sprejeli, jih bo trg povozil, krivili (neupravičeno) bodo pa delodajalca.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

No vidš, tukaj je problem. Nekdo ti je določil nižjo vrednost potem se ti počutiš krivega. Čeprav se ti nisi spremenil.


Ne, ne vidim. Tukaj ni problema. Če bodo jutri začeli vsi ostali potencialni delodajalci ponujati 50% višjo plačo, kot jo imam jaz danes, bom tudi jaz zahteval višjo plačo od delodajalca, čeprav bom jutri opravljal isto delo kot danes.
Iz vidika delodajalca bom kar naenkrat zahteval višje plačilo, čeprav se on (oziroma delo) ni nič spremenil.

Plača oziroma cena dela je pač povržena tržnim zakonitostim, med drugim razmerjem med povpraševanjem in ponudbo. Jaz to sprejemam. Želel bi si, da tudi ostali to sprejmejo. Tisti, ki tega ne bodo sprejeli, jih bo trg povozil, krivili (neupravičeno) bodo pa delodajalca.


No nurmaln, bodiva odkrita in priznaj tudi da plača ne sledi tržnim zakonitostim... kolikokrat je manjko GLSovcev pa iščejo forever pa ne dobijo nikogar in NE dvignejo plač... enako je za delavce na linijah, varilce pri Akrapoviču ipd...

Jaz bi bil zelo vesel če bi se plače gibale večinsko po tržni zakonitosti ponudbe in povpraševanja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Phantomeye ::

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

No vidš, tukaj je problem. Nekdo ti je določil nižjo vrednost potem se ti počutiš krivega. Čeprav se ti nisi spremenil.


Ne, ne vidim. Tukaj ni problema. Če bodo jutri začeli vsi ostali potencialni delodajalci ponujati 50% višjo plačo, kot jo imam jaz danes, bom tudi jaz zahteval višjo plačo od delodajalca, čeprav bom jutri opravljal isto delo kot danes.
Iz vidika delodajalca bom kar naenkrat zahteval višje plačilo, čeprav se on (oziroma delo) ni nič spremenil.

Plača oziroma cena dela je pač povržena tržnim zakonitostim, med drugim razmerjem med povpraševanjem in ponudbo. Jaz to sprejemam. Želel bi si, da tudi ostali to sprejmejo. Tisti, ki tega ne bodo sprejeli, jih bo trg povozil, krivili (neupravičeno) bodo pa delodajalca.


Zakaj se pa potem kapital povečuje eksponentno, plače pa ne? Malo čuden ratio.

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

No vidš, tukaj je problem. Nekdo ti je določil nižjo vrednost potem se ti počutiš krivega. Čeprav se ti nisi spremenil.


Ne, ne vidim. Tukaj ni problema. Če bodo jutri začeli vsi ostali potencialni delodajalci ponujati 50% višjo plačo, kot jo imam jaz danes, bom tudi jaz zahteval višjo plačo od delodajalca, čeprav bom jutri opravljal isto delo kot danes.
Iz vidika delodajalca bom kar naenkrat zahteval višje plačilo, čeprav se on (oziroma delo) ni nič spremenil.

Plača oziroma cena dela je pač povržena tržnim zakonitostim, med drugim razmerjem med povpraševanjem in ponudbo. Jaz to sprejemam. Želel bi si, da tudi ostali to sprejmejo. Tisti, ki tega ne bodo sprejeli, jih bo trg povozil, krivili (neupravičeno) bodo pa delodajalca.


Zakaj se pa potem kapital povečuje eksponentno, plače pa ne? Malo čuden ratio.


Ker se printajo evri ki napihujejo kapital ne delovnih plač...

Sicer ni to 100% razlog, ampak vsaj v zadnjih 3 letih pa je verjetno močno večinski.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

nurmaln je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Valvoline je izjavil:

In zakaj potem ta enacba ne velja v JU/JS?

Ker so plače v JS s tržnimi zakonitostmi omejene samo navzdol (če JS ne bi ponudil dovolj visokih plač, bi šli delavci drugam), niso pa omejene navzgor (odločevalec na vladni strani povišanja plač ne občuti na lastnem žepu).


Razen, da so omejene tudi navzgor.

Ja? Katera tržna omejitev pa določa zgornjo mejo?


Pac so omejene, dosti nizje kot pa so trzni maksimumi. Meni nikakor ni jasno kako se inzenirji v gospodarstvu ne znajdejo bolj, kot zaposleni v JS. Place v JS imajo trenutno dodatke in skoraj vedno brutalne potne stroske, vecinoma, ker jih je drzava z reorganizacijo in centralizacijo v to prisilila.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

No nurmaln, bodiva odkrita in priznaj tudi da plača ne sledi tržnim zakonitostim... kolikokrat je manjko GLSovcev pa iščejo forever pa ne dobijo nikogar in NE dvignejo plač...

To ne pomeni, da plače ne sledijo tržnim zakonitostim. To samo pomeni, da je budžet za plače na drugi strani omejen navzgor zaradi cene, ki smo jo uporabniki storitev pripravljeni plačati. Če bi bil jaz direktor GLSa in bi imel trajno povečano povpraševanje po storitvah, potem bi verjetno lahko tudi rahlo povečal ceno storitev in tako pokril tudi potreben dvig plače, ki bi bil potreben za zaposlitev zadostnega števila ljudi.
Po drugi strani, če gre pa za začasen spike v povpraševanju po storitvah, kot na primer v decembru 2020, ko nobena dostavna služba ni sfolgala, je pa druga situacija. Seveda bom dal oglas in če bom dobil delavce za enake plače, jih bom vzel (začasno seveda). Če pa bi dodatna zaposlitev pomenila, da moram dviginiti plače, ob tem pa tvegam, da bo po novem letu povpraševanje po mojih storitvah spet padlo, potem pa ne bom tvegal in bodo plače ostale enake, tudi če ne bom dobil potrebnega števila delavcev. In točno to se je zgodilo, vse dostavne službe so bile decembra v tej situaciji in (upravičeno) ni nobena tvegala. Posledica so bile pač zamude pri dostavi paketov.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:

No nurmaln, bodiva odkrita in priznaj tudi da plača ne sledi tržnim zakonitostim... kolikokrat je manjko GLSovcev pa iščejo forever pa ne dobijo nikogar in NE dvignejo plač...

To ne pomeni, da plače ne sledijo tržnim zakonitostim. To samo pomeni, da je budžet za plače na drugi strani omejen navzgor zaradi cene, ki smo jo uporabniki storitev pripravljeni plačati. Če bi bil jaz direktor GLSa in bi imel trajno povečano povpraševanje po storitvah, potem bi verjetno lahko tudi rahlo povečal ceno storitev in tako pokril tudi potreben dvig plače, ki bi bil potreben za zaposlitev zadostnega števila ljudi.
Po drugi strani, če gre pa za začasen spike v povpraševanju po storitvah, kot na primer v decembru 2020, ko nobena dostavna služba ni sfolgala, je pa druga situacija. Seveda bom dal oglas in če bom dobil delavce za enake plače, jih bom vzel (začasno seveda). Če pa bi dodatna zaposlitev pomenila, da moram dviginiti plače, ob tem pa tvegam, da bo po novem letu povpraševanje po mojih storitvah spet padlo, potem pa ne bom tvegal in bodo plače ostale enake, tudi če ne bom dobil potrebnega števila delavcev. In točno to se je zgodilo, vse dostavne službe so bile decembra v tej situaciji in (upravičeno) ni nobena tvegala. Posledica so bile pač zamude pri dostavi paketov.


Nikakor... bi pač najeli zunanje izvajalce za 1 ali 2 meseca... če plačaš za storitev v nekem roku bi pričakoval da je v nekem roku izvedena... dejansko bi morali vsi katerih pošiljke so zamujale zahtevat brezplačne dostave...

Enako je z ogromno drugih poklicev kjer iščejo celo leto delavca, kot kaže je potreba permanentna in ne samo za 1 mesec, hkrati pa bi dali točno minimalca...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nurmaln ::

Phantomeye je izjavil:

Zakaj se pa potem kapital povečuje eksponentno, plače pa ne? Malo čuden ratio.

Spet, čuden ratio samo če ne veš o čem govoriš.
Če jaz lahko s kladivom in pečjo naredim na dan 500 žebljev, jih dva lahko narediva 1000, če se nas nabere 10 delavcev lahko naredimo 5000 žebljev na dan. Produktivnost se povečuje linearno.

Če nekdo vloži kapital in nabavi stroj za izdelavo žebljev, jih lahko s tem strojem jaz naredim 100.000 na dan. Eksponentna rast.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

Nikakor... bi pač najeli zunanje izvajalce za 1 ali 2 meseca...

A res? In kje jih boš dobil če v tem mesecu VSI potrebujejo dodatne kurirje? Iz kje jih boš vzel? Pa kje boš vzel za vse nove (začasne) kurirje dlančnike oziroma službene telefone katere potrebujejo za delo? Pa kje boš vzel iz danes na jutri uniforme za vse te kurirje? Pa kdaj jih boš izučil za delo? Pa kje boš dobil dodaten kombi za vsakega kurirja? Pa kaj boš z vso to robo potem ko bo decembra konec?

Nekaj so "super ideje", nekaj drugega je pa izvedba v praksi.

nurmaln je izjavil:

Če nekdo vloži kapital in nabavi stroj za izdelavo žebljev, jih lahko s tem strojem jaz naredim 100.000 na dan. Eksponentna rast.

Ti bi verjetno trdil, da ker jaz zdaj lahko naredim 100.000 žebljev na dan, je prav da mi delodajalec tudi plača 200 x več kot takrat ko sem naredil samo 500 žebljev na dan.

Mato989 je izjavil:

Enako je z ogromno drugih poklicev kjer iščejo celo leto delavca, kot kaže je potreba permanentna in ne samo za 1 mesec, hkrati pa bi dali točno minimalca...


Če je dodana vrednost, ki bo ustvarjena na tem delovnem mestu dovolj visoka samo za minimalno plačo, potem je povsem vseeno če gre za 1 mesec ali za 10 let. Če se ne splača za en mesec, potem se verjetno ne splača niti za 10 let.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Mato989 ::

A res? In kje jih boš dobil če v tem mesecu VSI potrebujejo dodatne kurirje? Iz kje jih boš vzel? Pa kje boš vzel za vse nove (začasne) kurirje dlančnike oziroma službene telefone katere potrebujejo za delo? Pa kje boš vzel iz danes na jutri uniforme za vse te kurirje? Pa kdaj jih boš izučil za delo? Pa kje boš dobil dodaten kombi za vsakega kurirja? Pa kaj boš z vso to robo potem ko bo decembra konec?

Nekaj so "super ideje", nekaj drugega je pa izvedba v praksi.


Naloga managerjev je da te potrebe kot je bilo lani PREDVIDIJO... zato so nenazadnje plačani. In to ne slabo. Če pa meniš da Pošta SLovenije ni mogla vedet kaj se bo dogajalo s spletno prodajov epidemiji in omejitvah odprtih trgovin itd... pa imava drug problem.

Če je dodana vrednost, ki bo ustvarjena na tem delovnem mestu dovolj visoka samo za minimalno plačo, potem je povsem vseeno če gre za 1 mesec ali za 10 let. Če se ne splača za en mesec, potem se verjetno ne splača niti za 10 let.


Še enkrat, naloga managerja je da izboljša dodano vrednost da lahko plačo dvigne in dobi delavca...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

Naloga managerjev je da te potrebe kot je bilo lani PREDVIDIJO... zato so nenazadnje plačani. In to ne slabo. Če pa meniš da Pošta SLovenije ni mogla vedet kaj se bo dogajalo s spletno prodajov epidemiji in omejitvah odprtih trgovin itd... pa imava drug problem.

Kje piše da niso predvideli? A si prebral kaj sem napisal? Komot predvidiš, pa je še vedno neekonomično it v začasno povečanje kapacitet.

Mato989 je izjavil:

Še enkrat, naloga managerja je da izboljša dodano vrednost da lahko plačo dvigne in dobi delavca...

Ne.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Naloga managerjev je da te potrebe kot je bilo lani PREDVIDIJO... zato so nenazadnje plačani. In to ne slabo. Če pa meniš da Pošta SLovenije ni mogla vedet kaj se bo dogajalo s spletno prodajov epidemiji in omejitvah odprtih trgovin itd... pa imava drug problem.

Kje piše da niso predvideli? A si prebral kaj sem napisal? Komot predvidiš, pa je še vedno neekonomično it v začasno povečanje kapacitet.


Neekonomično my ass... če maš ti 100% povečanje števila paketov imaš pol 100% več RVCja po zaposlenem, če prej nisi bil v minusu si potemtakem zdaj v "norem" plusu... Česibil pa prej v minusu pa bi že davno moral v teh letih propast, your pick.

Glede na to da raznašalci niso sploh jemali podpisov bi lahko dodatna sila delala isto brez tablic in skenerjev in vsega tega... in glede na armado socialcev bi jih lahko premamili z primernimi plačami za 2 meseca dela.

Ne dragi sofuromaš, ni problem to kar ti pišeš, problem je premalo KAZNI za zamujanje... če bi za zamujanje več kot 1 dan bile kazni10% vrednosti pošiljke, bi se naenkrat splačalo zaposlit ljudi tudi za 3k mesečno za tista 2 meseca, ker bi to bilo manj kot je kazen...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Žiiiga ::

Bi ja, ampak potem bi bile tud cene drugačne ane?

Mato989 ::

Žiiiga je izjavil:

Bi ja, ampak potem bi bile tud cene drugačne ane?


Kako, saj pa so dobili 2x dela, naj imajo 2x ljudi... če je pri dela fakto 1.0 bilo rentabilno imet 100 ljudi, bo zagotovo za faktor dela 2.0 rentabilno imet 150 ljudi... če ne, nekaj delaš narobe.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Žiiiga ::

Pravim da se ne bi po današnjih cenah paketi okol vozil, če bi mele consumer dostavne penale na zamude.

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

Neekonomično my ass... če maš ti 100% povečanje števila paketov imaš pol 100% več RVCja po zaposlenem, če prej nisi bil v minusu si potemtakem zdaj v "norem" plusu... Česibil pa prej v minusu pa bi že davno moral v teh letih propast, your pick.

Mato zato se je težko pogovarjat s tabo, ker še v temah kjer nimava zelo različnih pogledov, pogosto začneš s tako samozavestjo razlagati stvari o katerih več kot očitno nimaš nobenega pojma, nobenih izkušenj. V nadaljevanju samo zelo poenostavljena razlaga zakaj je tvoja izjava neumnost. Saj vem, da pri tebi ne bo zaleglo, samo če kdo drug bere, da ne bo tvojih trditev jemal resno.

Ne, če imaš 100% povečanje števila paketov NIMAŠ 100% več RVCja po zaposlenem. Konkretno...
Recimo, da imamo za razvozit 200 paketov in enega kurirja z vso opremo (uniforma, kombi, dlančnik, etc.). Recimo, da ti dostava 200 paketov prinese 2000€, delavec z vso opremo te pa stane 1500€. RVC po zaposlenem je 500€.
Če se število paketov podvoji imaš zdaj 400 paketov, ki ti prinesejo 4000€, potrebuješ dva delavca ki te staneta 1500€ po glavi oziroma 3000€ oba skupaj. RVC je torej 1000€, oziroma 500€ po zaposlenem. RVC po zaposlenem je torej enak in ne 100% večji kot prej.
Kako lahko nekdo, celo nekdo ki ne ve ničesar o poslu, napiše kaj tako neumnega mi ni jasno. Ampak ok. V resnici pa tudi to kar sem jaz napisal ne drži. Zakaj?
Ker kot rečeno, iz danes na jutri ne moreš dobiti delavca. Pa tudi če bi ga lahko (ker sanjaš kako bi morali managerji predvideti)....

S kadrom so določeni stroški, ki niso plača.
Pred zaposlitvijo ga je treba poslati na zdravniški pregled. To nekaj stane.
Pred pričetkom dela ga je treba izšolati. To nekaj stane.
Treba mu je zagotoviti varnostno opremo. To nekaj stane.
Treba mu je zagotoviti uniformo. To nekaj stane.
Ko zaposleni odhaja mu je treba izplačati odpravnino. To nekaj stane.
Pa še je tega, lahko bi našteval.

Če je nekdo v podjetju zaposlen 5 let, se ti stroški razporedijo na 60 mesecev. Če je nekdo zaposlen en mesec se ti stroški ne razporedijo in so daleč od zanemarljivih.

Z opremo so stroški lahko še večji.
Dlančnik in kombi, ki se uporabljata več let vsak dan, se v tem času brez težav odplačata. Če jih kupimo in uporabljamo samo 1 mesec na leto se tudi slučajno ne pokrijeta.

Še veliko bi lahko našteval ampak nima smisla. Tebi ne bo jasno, vsem ostalim je pa že zdavnaj.

Žiiiga je izjavil:

Pravim da se ne bi po današnjih cenah paketi okol vozil, če bi mele consumer dostavne penale na zamude.

True. Pa še če bi bili dejansko penali na zamude je veliko vprašanje koliko nas bi se spravilo v postopek zato ker je naš paket prišel en dan kasneje kot je bilo obljubljeno. Jaz vem, da se mi za 10€ ne bi dalo izpolnjevati treh različnih obrazcev.

POLEG TEGA...
je pa še veliko vprašanje, če se ne bi tudi kurirski službi bolj izplačalo plačati pogodbene penale, kot pa za en mesec zaposliti dodatnih ljudi in opremo. Zna bit da bi bilo veliko ceneje pač izplačati tistih nekaj penalov.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Neekonomično my ass... če maš ti 100% povečanje števila paketov imaš pol 100% več RVCja po zaposlenem, če prej nisi bil v minusu si potemtakem zdaj v "norem" plusu... Česibil pa prej v minusu pa bi že davno moral v teh letih propast, your pick.

Mato zato se je težko pogovarjat s tabo, ker še v temah kjer nimava zelo različnih pogledov, pogosto začneš s tako samozavestjo razlagati stvari o katerih več kot očitno nimaš nobenega pojma, nobenih izkušenj. V nadaljevanju samo zelo poenostavljena razlaga zakaj je tvoja izjava neumnost. Saj vem, da pri tebi ne bo zaleglo, samo če kdo drug bere, da ne bo tvojih trditev jemal resno.

Ne, če imaš 100% povečanje števila paketov NIMAŠ 100% več RVCja po zaposlenem. Konkretno...
Recimo, da imamo za razvozit 200 paketov in enega kurirja z vso opremo (uniforma, kombi, dlančnik, etc.). Recimo, da ti dostava 200 paketov prinese 2000€, delavec z vso opremo te pa stane 1500€. RVC po zaposlenem je 500€.
Če se število paketov podvoji imaš zdaj 400 paketov, ki ti prinesejo 4000€, potrebuješ dva delavca ki te staneta 1500€ po glavi oziroma 3000€ oba skupaj. RVC je torej 1000€, oziroma 500€ po zaposlenem. RVC po zaposlenem je torej enak in ne 100% večji kot prej.
Kako lahko nekdo, celo nekdo ki ne ve ničesar o poslu, napiše kaj tako neumnega mi ni jasno. Ampak ok. V resnici pa tudi to kar sem jaz napisal ne drži. Zakaj?
Ker kot rečeno, iz danes na jutri ne moreš dobiti delavca. Pa tudi če bi ga lahko (ker sanjaš kako bi morali managerji predvideti)....

S kadrom so določeni stroški, ki niso plača.
Pred zaposlitvijo ga je treba poslati na zdravniški pregled. To nekaj stane.
Pred pričetkom dela ga je treba izšolati. To nekaj stane.
Treba mu je zagotoviti varnostno opremo. To nekaj stane.
Treba mu je zagotoviti uniformo. To nekaj stane.
Ko zaposleni odhaja mu je treba izplačati odpravnino. To nekaj stane.
Pa še je tega, lahko bi našteval.

Če je nekdo v podjetju zaposlen 5 let, se ti stroški razporedijo na 60 mesecev. Če je nekdo zaposlen en mesec se ti stroški ne razporedijo in so daleč od zanemarljivih.

Z opremo so stroški lahko še večji.
Dlančnik in kombi, ki se uporabljata več let vsak dan, se v tem času brez težav odplačata. Če jih kupimo in uporabljamo samo 1 mesec na leto se tudi slučajno ne pokrijeta.

Še veliko bi lahko našteval ampak nima smisla. Tebi ne bo jasno, vsem ostalim je pa že zdavnaj.

Žiiiga je izjavil:

Pravim da se ne bi po današnjih cenah paketi okol vozil, če bi mele consumer dostavne penale na zamude.

True. Pa še če bi bili dejansko penali na zamude je veliko vprašanje koliko nas bi se spravilo v postopek zato ker je naš paket prišel en dan kasneje kot je bilo obljubljeno. Jaz vem, da se mi za 10€ ne bi dalo izpolnjevati treh različnih obrazcev.

POLEG TEGA...
je pa še veliko vprašanje, če se ne bi tudi kurirski službi bolj izplačalo plačati pogodbene penale, kot pa za en mesec zaposliti dodatnih ljudi in opremo. Zna bit da bi bilo veliko ceneje pač izplačati tistih nekaj penalov.


Vse si vrhunsko in pravilno povedal, ampak pozabljaš da če najameš zunanje ljudi ne rabiš vsega tega... samo primerno kompenzacijo je potrebno dat. In ne, RVC je 100% višji kot dotlej, ker če niso vzeli novega je pač imel dostavljalec oz. enako število dostavljalcev dejansko 2x več paketov kot pred tem in so torej proizedli na letni ravni več dostav in tako več rvcja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

OP sprasuje za drzavni siht, ne za suzenjska dela v gospodarstvu. Ce dipl.ing strojnistva hoce drzavnoparazitski stolcek te ves da je komunajzarstan totalka v kurcu.

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

Vse si vrhunsko in pravilno povedal, ampak pozabljaš....

Sure, jaz pozabljam. Ti z dolgoletnimi managerskimi izkušnjami imaš prav. Zmenjeno.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vse si vrhunsko in pravilno povedal, ampak pozabljaš....

Sure, jaz pozabljam. Ti z dolgoletnimi managerskimi izkušnjami imaš prav. Zmenjeno.


Jaz vidim toliko tvojih managerskih izkušenj kot ti mojih, točno 0... tako da sva čisto izenačena, če imaš pa kakšno nagrado manager leta potem pa izvoli jo pokazat in se ti javno opravičim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

spam321 ::

Gospodarstvo...

Šešok rad govori, da mora "plače urejati trg". "Naj delajo za 400 evrov bruto. Naj se dokazujejo,"



https://siol.net/novice/slovenija/dusan...

Ni on eden izmed najbogatejših Slovencev? Evo vam gospodarstvenike in kako se bodo oni trudili za delavce hahahah :)) ko pa pravim, da je večina podjetnikov, oprostite izrazu, psihično motenih, me pa nekateri tu pljuvajo na vse pretege.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

l0g1t3ch ::

Meni je fascinantno koliko revežev, ki jih država obira na vsakem koraku zagovarja moje privilegije :)
Pa nisem med 1% svetovne elite, sem pa vseeno za SLO razmere dovolj premožen.

Denar oz. kapital ustvarja denar -> posledično se denar koncentrira pri vrhu.
Davke od dela (plače) je enostavno pobirati in so razen za najslabše plačan zelo visoki.
Davke od dobička pa se da dobro davčno optimizirati :) Sicer nisem na stopnji Apple, ki plača kako desetinko %, ni mi pa hudega.

TheBlueOne ::

Valvoline je izjavil:

OP sprasuje za drzavni siht, ne za suzenjska dela v gospodarstvu. Ce dipl.ing strojnistva hoce drzavnoparazitski stolcek te ves da je komunajzarstan totalka v kurcu.


Ali pa nekdo uzaljen, ker mu ne gre, zeli nekam, kjer se mu na podlagi deloma iz konteksta vzetih stevilk zdi bolj lukrativno.

Jaz poznam place v JS, ker jih je mama racunala in tudi v gospodarstvu, ker sem videl kar nekaj koncernov in imel pregled nad placami. Iskati boljse v JS kot nek inzenir je miloreceno iluzorno.

Recimo na tistem seznamu imajo cistilke 1500€+ v realnosti pa v policiji dobivajo doplacilo do minimalke. Kako je prislo do teh diskrepanc ne vem ampak jaz ne bi racunal na tiste stevilke kot kandidat za delo v policiji. Samo kot opozorilo za optimisticnega OPa.

showsover ::

Zato pa se pridružujem pozivom po kar največji transparentnosti stroškov javnega sektorja.

Fritz ::

showsover je izjavil:

Zato pa se pridružujem pozivom po kar največji transparentnosti stroškov javnega sektorja.

Transparentnost države in politike, vsekakor, vedno in povsod. Dodajmo temu še poziv tistim, ki jih objavljene plače policistov tako motijo, da se prijavijo na razpise za ta delovna mesta in poberejo 'zlahka zasluženo bajno plačo'.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Furbo ::

Ma ja, ko bo en dan stal na meji v neogrevanem šotoru, namesto v svoji klimatizirani pisarnici, bo pa drugače razmišljal. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TheBlueOne ::

Fritz je izjavil:

showsover je izjavil:

Zato pa se pridružujem pozivom po kar največji transparentnosti stroškov javnega sektorja.

Transparentnost države in politike, vsekakor, vedno in povsod. Dodajmo temu še poziv tistim, ki jih objavljene plače policistov tako motijo, da se prijavijo na razpise za ta delovna mesta in poberejo 'zlahka zasluženo bajno plačo'.


Tega ne bos videl, ker so vecinoma jokice, ki jih moti predvsem levo usmerjena politika. Potem pa se sklicujejo na uzaljenost somisljenikov kot argument za nizanje standarda zaposlenih v JS. Pas slovenska favsija.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35550486 (32262) feryz
»

Javno objavljene plače MNZ (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1018117277 (63639) sbawe64
»

Radikalna transparentnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / NWO
40751396 (32692) Mato989
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746599 (40719) dstr17_

Več podobnih tem