» »

Domače Omrežje s printerjem

Domače Omrežje s printerjem

Faceless ::

Živjo,

malo sem prebrskal forum pa konkretnega odgovora na moje vprašanje nisem našel - če je že bil mi lahko date le link :)

Torej imam domače omrežje - internet v dveh nadstropjih - povezan z več napravami. Trenutna shema je:

- Modem kamor je povezan prvi računalnik z utp kablom - modem ima tudi wifi povezavo s svojim passwordom
- Router v spodnjem nadstropju z UTP kablom povezan na modem iz routerja pa gre UTP kabel tudi v računalnik - sicer ima router svoj wifi password
- Na router je z WIFI-jem povezan wireless printer

Moje vprašanje je, kako lahko s prvega računalnika, ki je povezan na modem, vzpostavim povezavo z printerjem preko routerja? Če želim printanti na prvem računalniku je to mogoče le, če bi printer povezal z WIFIjem modema to pa ne gre, ker je preslab signal in ves čas crkuje.

Evo še grafično - kako rpavilno nastaviti omrežje po korakih, da bo delovala rdeča povezava?

 Domače omrežje

Domače omrežje

Goody ::

Modem ti je tudi router. Router v spodnjem nadstropju nastavi kot Access point, pa ti bo delalo. Wifi lahko ima enako ime in password, lahko pa ne. Kot ti bolj odgovarja.

Faceless ::

Goody je izjavil:

Modem ti je tudi router. Router v spodnjem nadstropju nastavi kot Access point, pa ti bo delalo. Wifi lahko ima enako ime in password, lahko pa ne. Kot ti bolj odgovarja.


kot access point ga pa kar v routerju samem nastavim? V nastavitvah http://192.168.0.1/?

Ali kje drugje?

Goody ::

V nastavitvah routerja v spodnjem nadstropju, ki ga boš nastavil kot ap. Večina routerjev sicer to podpira, vsi pa ne. Katerega imas?

Gejspodar ::

Spremeniti moraš nastavitve routerja (v spodnjem nadstropju) tako, da bo za DHCP strežnik uporabljal modem.

Kot so že drugi rekli je najbolje da napišeš modele.

Faceless ::

Živjo,

urejeno. Router settings nastavil kot "bridge" in dela kot raketa! :)

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547285 (679) d4vid
»

Router modem vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
9694 (509) yyyeb
»

repeater mode

Oddelek: Omrežja in internet
192302 (1417) PogachnyK
»

Siol priključek in 2 omrežji

Oddelek: Omrežja in internet
122078 (1677) Jakka
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235902 (4408) nx6325

Več podobnih tem