» »

WI-FI Grid doma za nek normalen denar?

WI-FI Grid doma za nek normalen denar?

Shinobi ::

Pozdravljeni!

Ima kdo kak predlog za dvonadstropno hišo, da bi naredil enoten WI-FI grid?
Nekaj kar je dejansko dobavljivega pa cenovno razumnega?
Gledam TP-Link X60 ali X90 (precej drago) pa so 3 komponente tam po 300 EUR.
Razmišljam če kupim 3 wifi ruterje za 50 EUR sem s 150,- EUR rešil zadevo.
Nebi pa rad vsakega posebej konfiguriral, pa sosedi okoli so zasedli že
vse frekvence.

Se pravi: razumen denar pa da dela. WIFI6 je plus, guest network je mus.

mzakelj ::

Če hočeš kvaliteto boš plačal, drugače boš imel nekaj na pol... Kot pri vseh stvareh. Sam ti svetujem da ne varčuješ in raje po kosih kupiš boljše enote, kot vse skupaj za en drek ....

blackbird42 ::

Kaj takega mogoče?!
UniFi AC Lite

RoccoC ::

Če je sam da vse dela, pa guest network, je čisto zadosti že TP-link Deco M5. Za black friday sem dobil na amazonu 3pack za 127€. Dela v nulo, konfiguracija bolj enostavna ne more bit. Sicer odvisno od zahtev (bolj malo si napisal) ampak za ogromno večino je wifi6 danes povsem brezpotrebno metanje denarja.

showsover ::

A tisti 'pajkasti' routerji, kjer imaš usmerljive antene, niso ok? Mi mamo en navaden šrot na sredi, pa nese 5-ka po celi hiši kar v redu, 100Mbps pa zagotovo. Morda bi lahko bilo tudi bolje ampak je vsem ok. Tam, ko je res potreben res nizek ping 🙄, je pa žično direkcijon, 4k tudi, služba, zabava, druga šola in to, pa wifi.

RoccoC ::

Meni po dvonastropni hiši povsod ni nesel ne asus višjega razreda in ne fritzbox in to še 2.4 ne, da 5 sploh ne govorim. Pač velik železobetona.

St235 ::

showsover je izjavil:

A tisti 'pajkasti' routerji, kjer imaš usmerljive antene, niso ok? Mi mamo en navaden šrot na sredi, pa nese 5-ka po celi hiši kar v redu, 100Mbps pa zagotovo. Morda bi lahko bilo tudi bolje ampak je vsem ok. Tam, ko je res potreben res nizek ping 🙄, je pa žično direkcijon, 4k tudi, služba, zabava, druga šola in to, pa wifi.


ne živimo vsi v kartonasti hiši na 50m2.

showsover ::

RoccoS, ni sicer glavni problem tule, ampak govorim o routerju, ki je res skoraj na sredini hiše, oziroma takoj pod 1-nadstropno ploščo. Pa mogoče ni ravno največji krš, to je mogoče res. Plate so, jasno, ab, ne gre pa za neke super presežke, ki bi morali prenašati posebno hude obremenitve.

St234, mi tudi ne, je ene 120m2 tloris, dve etaži.

m0LN4r ::

showsover je izjavil:

A tisti 'pajkasti' routerji, kjer imaš usmerljive antene, niso ok? Mi mamo en navaden šrot na sredi, pa nese 5-ka po celi hiši kar v redu, 100Mbps pa zagotovo. Morda bi lahko bilo tudi bolje ampak je vsem ok. Tam, ko je res potreben res nizek ping 🙄, je pa žično direkcijon, 4k tudi, služba, zabava, druga šola in to, pa wifi.
Ni tako enostavno, hise so si razlicne. Drugace spelana elektrika, talno gretje, zidi drugace obrnjeni, stenghaus, skratka res je vsepovsod drugace.

Sam sem se pri sodelavki spilal s temi kitajci ala tplink, pa netgear orbi, pa google, pa na koncu je najboljse delalo friztbox 7590+3000+2400, ampak to res vsepovsod v nulo, tk da 3 TVji laufajo preko wifija dva prenosnika, switch pa se 5 telefonov, sesalec, alexa, par zarnic, stekerjev, receiver itn.
Sicer pa se boljse je, ce do kakega izmed teh potegnes kabel, ce je mozno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

showsover ::

m0LN4r je izjavil:

Sicer pa se boljse je, ce do kakega izmed teh potegnes kabel, ce je mozno.

Čakaj, zdaj, tako, en uhd je wired, en uhd drug je kar wifi t2, tretji hd je tudi wired, pa gaming od mladine je tudi wired. Ostalo je wifi. In res ne gre za najbolj skromne površine in za najbolj skromne materiale... Ne gre pa za super luxus, kot ste ga, vidim, vajeni tule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

m0LN4r ::

Kabel vleces do r2400 ali r3000 repeaterja, ki je v meshu z 7590, v novogradnjah zadnjih par let je to standard da imas po par lan vticnih v vsakem stuku.

Eh HD, jaz govorim za 4K wifi Netflix, Disney+ itn. 100-250mb linija vectoring. Jaz vec nimam niti enega lan kabla v napravah ca. 4 leta. Pa tut na 5 let starem tvju na speedtestu dobim 95mb notr. Edino v kopalnici, kjer je vmes kurilnica z cevmi pa bojler pa vsegaboga, pa vhodu, kjer je elektroomarica mi pozere signal.

Drugace pa se splaca investirat in posteno narediti, ce ne mislis vsako leto nekaj dokupovat, pa se drkat in potem na vsaki napravi dela v nulo.

Ja tut PC mam preko wifi in ping 20ms.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

showsover ::

Pri meni mora bit neka napaka, na mojem predatorju kaže ping akostest.net 6 ms, to skoraj ne verjamem, je nosilna stena vmes. No, pa 7 ms zdaj, glej ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

RoccoC ::

fritzbox kot router, mesh je po mojih izkušnjah precenjen povprečnež. Največ tudi proda kombinacij modem/router. Recimo 5490 ki ga tala telekom podpira zgolj SMB1, 2 in 3 pa ne...

m0LN4r ::

Povprecnez? Jaz ti tako iz vidika prodaje in instaliranja lahko recem, da se 90% strank s temi kitajci vrne v roku 2-3 tedno v trgovino in nabavi fritz mesh zgodbo. Ne zanjejo zastonj nagrade leto za leto v vecini pc revijah (pcwelt, chip.de, stiftungwarentest, pcmagazin, computerbild) in med drugim: https://www.computerbase.de/2020-02/avm...
https://www.computerbase.de/2020-02/avm...

Samo pravo kombinacijo in smiselno postavitev rabis, pa dela kot se sika. Sem kot receno pri sodelavki zadnji zmetal ven tplink router z onemesh pa dva 1750, ker je delalo za drek. Pac ko je delalo je delalo, ko pa ni pa si cakal na telefonu 5 minut, da je nasel povezavo do pravega AC, ce je bil drug slucajn preblizu. First world problems, vem.

Saj obstajajo konkurencni izdelki, ki so dobri, ampak od kitajcev, ko se kaj zatakne se na kak updejt lahko pozvizgas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RoccoC ::

Dej molnar, spet nabijaš s svoji nemškimi zgodbicami, fritzbox je uspešnica zgolj v Nemčiji, kjer so skozi ponudbo telekomov gor zrasli in folk samo to pozna. Nemci pač zelo radi kupujejo svojo robo. Sam sem imel fritz.box pač od Telekoma so ga dal, pa je vse na nivoju pred 10 let kakšnega asusa al pa tp-link. Da o posodobitvah sploh ne govorim (lol, da ravno to omeniš...) . Zadosti ti pove tudi to, da njihov router, ki ga veselo prodajajo danes, podpira zgolj smb1, leta 2021... Podn.

m0LN4r ::

Nabijas kvecjemu ti, ki si imel eno slabo izkusnjo in jo proiciras na mene, ki to prodajam instalaterjem iz dneva v dan kot zemljice, pa tudi oni najprej probajo z "cenejso" alternativo radi, saj stranke hocejo poceni, potem pa zamenjujem odprte embalaze tplink, asus, netgear, younameit robe za fritz iz dneva v dan. Zadeva je pac idiotproof in na podlagi deset tisoce pozitivnega feedbacka govorim, da deluje.

Si si sploh pogledal in prebral zgornja dva testa? Seveda ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RoccoC ::

"inteligenca proof" so predvsem razni pametni zapultni prodajalci... Fritz.box je lokalni nemški proizvajalec, ki dela produkte 10 let za časom. AX je dal vem komaj kakšen mesec nazaj, prodaja produkte s par letim starim firmwareom (samo smb1 lol...), vasrnost mu je španska vas, deluje pa popolnoma nič bolj stabilno kot kak 3krat cenejši asus ali tp-link.

Aja, da bom pa plačane nemške teste za nemške produkte bral, lol, that will be the day...ADAC in podobni na kup...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

showsover ::

No, fanta, dajta se pomirit, bodita bolj konstruktivna, razen, če bi rada, da sta polita s škafom mrzle vode... Od Png najbrž ne, od bw jpg mogoče?

m0LN4r ::

Kaj ima to veze z dejtsvom, da so stranke bolj zadovoljne z fritz? Spet se spuscas na osebni nivo. Jaz ti pa govorim o faktih.

Ja in, ce so sele zdaj izdali AX? A ce si prvi si boljsi? Ti imas rajsi beta produkte?

Preberi si kake reviewe in teste, ki se ti jih nalimal, pa potem pametuj. Lahko mi pa se zraven razlozis, zakaj zmagujejo na neodvisnem stiftung warentes and co. in zakaj imajo na amazon.de v povprecju 30% vec 5 zvezdic kot konkurenca.

zapultni prodajalci...
Tvoj zapultni prodajalec vidi v racunalniku, koliko reklamacij imamo za kitajce, koliko zamenjav in koliko reklamacij za nemce. Ti pa nimas vpogled v prakticno nic.

PS: Da bom napisal enako kot ti, pa se ne bom zlagal. Odkar je v hisi 7590, zdaj ze vec kot eno leto. Vec v bajto ne privlecem nobenega tplinka. Ja prej sem imel TP-Link in tudi Asus ROG Gaming pa se kaj, ker si lahko prakticno vse sposodim in sprobam, potestiram, kakor dolgo zelim.

Ce ti mislis carati nekaj z posebnimi nastavitvami, cesar navadno gospodinjstvo ne dela, si offtopic. Fritz je pac za laike, vklopis, postavis, dela kot se sika.

In ja imam jaz tudi enga od ponudnika 1&1, ampak sem si kupil svojega, ker imajo nespremenjen Firmware.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RoccoC ::

Nemški fakti, nemški testi za nemške produkte, LOOOL. Za kateri produkt v katerikoli sferi so bili pa ti kdajkoli relevantni? Tko kot ADAC testi, je povsod drugod, če gledaš nemške teste so recimo tudi nemška gorska kolesa povsod najboljša ;). Zate je Samba čaranje s posebnimi nastavitvami? Za koji k pol sploh USB dajo zraven? Da o priklopu multi f printerja sploh ne bi. Pri fritzu imajo to rešeno tako, da ti pol dela res sam printer, scaner pa ne. Tudi to je ena taka posebna nastavitev? Zaradi mene ne rabjo bit prvi, 10 let za cajtom pa tudi ne.

m0LN4r ::

Te pa mi pokazi slovenske teste za slovenske produkte, jebela cesta no.

Se enkrat ti napisem kaj si izpustil. Vidim v service programu, koliko imamo reklamacij in slabega feedbacka vseh izdelkov in ti lahko samo recem, da je fritz dalec v vodstvu s pozitivnimi.
To nima veze s tem od kod je produkt ipd. bluznje tvoje, ce nekdo po treh tednih vrne Tp-link in nabavi fritz in je nato zadovoljen.

Ne izmisljuj si stvari o katerih nimas pojma in s katerimi nimas nobene povezave z realnim trgom.

Pogovarjamo se o povprecnem gospodinjstvu, kjer noben druzinski clan ni ITjevec, kaj sele da se drka z nastavitvami. Se enkrat, vklopis nastavis, dela kot se sika. Ce ne gres v trgovino in zamenjas. O tem kaj za kaj se zamenja, sem ti pa malo visje napisal.

JA ok, ti si imel pac eno slabo izkusnjo vredu je.
Jaz pa gledam izkusnjo nekaj desettisocih strank, ki so vrnili kitajce, ker ne dela kot pricakovano.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RoccoC ::

Boš spet rekel da sem oseben, sam te resno vprašam: Si ti pismen? Sem ti napisal 2 stvari (povsem enostavni, za vsako povprečno gospodinjstvo, ki uporablja kakšen priključen skupen disk in multifunkcijsko napravo), ki pri fritzu 5490 ne delata v redu. Zgolj SMB1 v 2021 pač ni v redu, z marsikaterim telefonom, ki več ne podpira SMB1 (kar je prav, ker je preveč varnostnih pomanjkljivosti) sploh ne boš mogel dostopati do diska, tdui ni v redu, da če imaš multi f napravo ne moreš uporabiti mrežnega scanerja, je podprt samo printer.

Pa je povsem očitno, da si ti v prav vsaki nabijaš brez vsakega znanja o temi (električni avtomobili, psi na povodcu, zdaj pa še tule), Bi človek mislil, da vsaj veš malenkost več o napravah, ki jih prodajaš, ne pa da samo šteješ kose in reklamacije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

m0LN4r ::

Jaz nevem kaksne probleme ti to imas. Ocitno so regionalni. Pr meni vse to dela od prvega dne. Pa marsikje drugje, preverjeno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RoccoC ::

Regionalni ;))), dobra. Ti piše na njihovi nemški strani da SMB2 in SMB3 nista podprta. Res, take prodajalce imam pa res "rad"

m0LN4r ::

RoccoC je izjavil:

Boš spet rekel da sem oseben, sam te resno vprašam: Si ti pismen? Sem ti napisal 2 stvari (povsem enostavni, za vsako povprečno gospodinjstvo, ki uporablja kakšen priključen skupen disk in multifunkcijsko napravo), ki pri fritzu 5490 ne delata v redu. Zgolj SMB1 v 2021 pač ni v redu, z marsikaterim telefonom, ki več ne podpira SMB1 (kar je prav, ker je preveč varnostnih pomanjkljivosti) sploh ne boš mogel dostopati do diska, tdui ni v redu, da če imaš multi f napravo ne moreš uporabiti mrežnega scanerja, je podprt samo printer.

Pa je povsem očitno, da si ti v prav vsaki nabijaš brez vsakega znanja o temi (električni avtomobili, psi na povodcu, zdaj pa še tule), Bi človek mislil, da vsaj veš malenkost več o napravah, ki jih prodajaš, ne pa da samo šteješ kose in reklamacije...
Ne izmisljuj si ti stvari o meni nonstop, ker nimas pojma in niti se ti ne sanja, kaj vse pocnem sluzbeno in ob sluzbi. Ce ti mislis, da sem samo zapultni prodajalec, pa si to misli. I could not care less.
Ce ti moje mnenje ni vsec, napisi svoje kul?

Jaz se tudi ne spuscam na osbeni nivo, ker si ti nesposoben nastaviti en fritzbox.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RoccoC ::

Nesposoben nastaviti fritz.box ;), si lahko vsak prebere na uradni fritz.box strani, da tudi oni ne znajo nastaviti SMB... ker box 2 in 3 pač ne podpira.

https://en.avm.de/service/fritzbox/frit...

pa da delajo na tem, jim piše tamle že več kot 2 leti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

m0LN4r ::

Brez besed res. Kdo ti je kriv, da imas 5490 ?
Daj se bolj sili s svojimi problemi, ki jih drugi nimajo/mo.

Ja cel svet ima 5490. Adijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RoccoC ::

LOL, 5490, se še naprej veselo prodaja, tudi v Nemčiji, Telekom ga ima v svojih paketih. To je bil pred prihodom AX (5530) mislim da manj kot en mesec nazaj, najbolj super duper produkt AVMja za fiber..Cel svet ne, tisti, ki imajo pa optiko in fritza v enem boxu ga pa imajo ja. Takšnih pa ni malo.

m0LN4r ::

Mhm, ok. Bos ti ze vedel kaj se veselo prodaja v Nemciji. Vredu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

floyd1 ::

Na večino vprašanj OP-ja je že odgovorjeno na zadnjih 5-6 straneh te teme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIFI - extender vs. AP vs. mesh

Oddelek: Omrežja in internet
275159 (4254) link_up
»

Mozilla bi v Firefoxu prodajala VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8122005 (17394) b3D_950
»

Primerjava med Innbox in Fritzbox modemoma

Oddelek: Omrežja in internet
235664 (4223) OSA
»

Določeno stran ne nalaga

Oddelek: Omrežja in internet
141324 (1033) -LyLy-
»

Telemach internet in pomoč uporabnikom

Oddelek: Omrežja in internet
144450 (4336) francek1

Več podobnih tem