» »

Piratstvo v Sloveniji

Piratstvo v Sloveniji

«
1
2

gnezdo ::

Kakšno je stanje s Piratstvom / gledanjem seriji online v Sloveniji? Podobno kot v Nemčiji ali je še vedno bolj "relaxed" kot drugje? Sem malo brskal po internetu in ne najdem nikakršne novice o tem, oziroma o kakšnemu novemu zakonu.

ajdov ::

Greš na piratebay, rarbg, partis, potegneš torrent in gledaš

__Devil__ ::

Pomojem je kar relaxed glede vsega. Mislim, da ni problema. A v Nemčiji pa je strogo prepovedano piratstvo?

Kayzon ::

Za francijo vem osebno da imajo kar hude financne kazni za vse tiste ki jih dobijo da so piratizirali.

Zmajc ::

Kolega, ki se je preselil v Nemčijo je rekel da so zadeve kar stroge tam. Neke HBO ipd serije sploh ne vleče dol, ker kar hitro dobiš domov pismo za plačilo 500€+ ali pa tožba.

Se bolj splača plačati tistih par € za naročnine na mesec in mir.

HappyPills ::

Glede na to, da je partis fural reklame za sds pomoje ne bo hudega.

FTad ::

V Sloveniji in Avstriji ni nobenega nadzora. Nemcija je stroga. Za ostale drzave ne vem

feryz ::

Itak da se bolj splača naročnina. Ker gledaš, kar oni hočejo, ne tisto, kar ti želiš.
Ponudba ponudnikov preko naročnin obsega par procentov (ali pa še to ne) produkcije.

mahoni ::

In kako te sploh dobijo? Najbrz sami seedajo in potem na podlagi tvojega IP-ja vlozijo tozbo. Ali obstaja se kaksen nacin?

Bwaze6 ::

Bah, povsod po svetu je močno v porastu piratiziranje TV produkcije preko malce bolj prefinjenih metod. VPNji, zapakirani torrenti na bolj zaprtih straneh...

Zlata doba brezpiratstva na Zahodu se končuje. Kar so si krivi ponudniki sami, v boju za "ekskluzive" naročnik na le enega ali dva ponudnika lahko spremlja vedno manj nove produkcije, izginjajo mu tudi filmi in serije, do katerih je že dostopal (ko konkurenčni ponudnik ekskluzivno prevzame izdelke studia).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Tiger ::

V Sloveniji še vedno velja, da je za razkritje uporabniškega imena na dodeljenem IP naslovu potrebna sodna odredba. In v manjših prekrških, kot je piratiziranje, se tega ne izvaja.

Pravniki filmskih studie-ev se osredotočajo predvsem IP naslove pravnih oseb (IP WHOIS register) in tako poskušajo s tožbami in poravnavami kot se firme prestrašijo.

pijavka ::

Tudi jaz, ko sem pred slabimi 10 leti nekaj časa živel v Nemčiji, sem opazil, da je zelo strogo in da malokdo piratizira. Serije/filme in glasbo. Sem v službi malo spraševal in nihče ni "vedel" za torrent. Zanimivo pa mije bilo, ko sem šel v MediaMarkt, sem videl nabito poln oddelek, kjer prodajajo glasbene CDje (vsi nekaj poslušajo in kupujejo), ki je pri nas že leta in leta sameval. To je bilo še pred časom ponudnikov streamanja glasbe.

dild0idis ::

Sploh ne primerjati Nemčije in Slovenije glede "piratstva".

V Sloveniji javne firme, tudi slovenska vojska oglašuje na Partisu.

V Nemčiji pa dljaš nekaj iz torrenta in boš v večini primevo dobil domov pošto, da moraš plačati, so celo odvetniki, ki se specializirajo samo na pošiljanje teh dokumentov v imenu večjih studiev.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Master_Yoda ::

Pa primerjaj slovenske place z nemskimi, medtem ko je cena ista, ali pa velikokrat se drazja tukaj v sloveniji (pa po moznosti se manj vsebine na voljo). Pa o tem da je zdaj vec streaming servisov z exclusivami in da bi spremljal vec serij naenkrat bi moral na vec streaming servisev biti subscriban.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

Master_Yoda je izjavil:

Pa primerjaj slovenske place z nemskimi, medtem ko je cena ista, ali pa velikokrat se drazja tukaj v sloveniji.

Ja, temu se po definiciji reče 'nižji standard', jebiga.

Netrunner ::

če bi živel v nemčiji in imel nemško plačo ne bi razmišljal o piratiziranju sploh :) Kjer so vsebine bolj dostopne, tam se manj piratizira. Če si naročen na netflix, hbo in še par drugih te stane komot 100€+ / mesec in če to predstavlja 10-20% tvojega dohodka boš sigurno raje piratiziral, če pa ti to pomeni 2-3% dohodka pa se ne sekiraš in ne piratiziraš.

Drugače za nemčinjo nevem, kolega v Avstriji pa tudi raje ne piratizira ker baje da so tudi tam sankcije.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mahoni ::

Se enkrat, kako te dobijo sploh?

KAVINSKY ::

dild0idis je izjavil:

V Sloveniji javne firme, tudi slovenska vojska oglašuje na Partisu.


Spletno oglaševanje ne deluje tako. Partis ima verjetno neke google ads in preko tega servira oglase. Pred leti je še Šarc bil nekaj penast, ker so oglasi državnih podjetij končali na novi24.


showsover je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Pa primerjaj slovenske place z nemskimi, medtem ko je cena ista, ali pa velikokrat se drazja tukaj v sloveniji.

Ja, temu se po definiciji reče 'nižji standard', jebiga.


10€ za netflix. Igre po 20€ eno leto po izidu na Epic/Steamu. Ni tako pretirano drago, da si ne bi upal povprečnež privoščiti. Razen če nisi mamica samohranilka na minimalcu in brez preživnine. Cigaretki, kofetki in pivce znajo biti dražji špas.

Oberyn ::

Imaš države, ki so prijazne do tega početja (za osebno uporabo) in države, ki niso. Vzameš VPN, nastaviš izhodno točko v prijazni državi in je vse v redu. Vzameš tak VPN, ki omogoča port forwarding, da lahko promet tudi vračaš. Paziš tudi, da ponudnik ne shranjuje dnevnika dostopov (to moraš sicer verjeti na besedo). VPN sicer plačaš, vendar tam okoli black friday vsako leto ponujajo ogromne popuste in takrat zakupiš. Recimo eden najboljših VPN ponudnikov za tovrstne potrebe Private Internet Access je imel decembra ponudbo 70 eur za 5 let, 10 računalnikov. To ti pride 1,2 eur na mesec. To je praktično zastonj. Vzemi v obzir tudi, da je uporaba VPN v bistvu sploh en higienski minimum interneta, p2p gor ali dol.

In jasno, torrentov ne smeš uporabljati za vsebine, ki jih na ta način ne smeš pridobivati!!! Glej veljavno zakonodajo! To moram obvezno pudariti, da ne bom na napačni strani zakona. Lahko pa vlečeš vsebine, ki jih je na tak način dovoljeno pridobivati.

gddr85 ::

OP, kar ti iščeš je kodi + vpn za online gledanje :P

Glugy ::

Zanimiv da piratiziranje še obstaja. Jz če ni zastonj ne igram/gledam/poslušam. Je tok enga legalnega zastonj materiala dons na svetu; iger ki se jih da legalno zastonj dobit; pa vsega vraga da sploh ne vem zakaj bi piratiziral karkol.

B34ST ::

Jaz imam doma za več kot 100TB robe. S scene igrami sem pa sploh v svetovnem vrhu, dokaz, probajte recimo najti, original scene RAR fajli (če nimaš tega, je image itak lahko kar en):
TOMB.RAIDER.III-DVNiSO (ne, ni repack)
Test_Drive_5-CiFE
Unreal-ISOMaTiC
Baldurs_Gate-ISoWoRLD (zelo redek release, dobil od enega 90's scenerja, ki sploh ni vedel da ima original)
Populous.The.Beginning-PDMiSO
AOE.Gold.Edition-CERTiSO (še en zelo redek release, imam dobro povezavo z rescene ekspertom, samo da ima pravi image in original SFV, pa dobi skoraj vse nazaj, bruteforce datumov in vse)
GP500-DVNiSO
Heroes_Of_Might_And_Magic_3-CiFE
Toca2_Touring_Cars_ISO-PARADIGM

In še 300 podobnih iz 1998-2002. Imam pa vse do 2020, od 2013 naprej sicer brez indie iger, ker jih je nešteto in HDD-ji tudi niso zastonj.
Za to je šlo celo leto 2019 ter večino 2020.
Kar dober dosežek za enega Slovenca, ki nima nekih povezav v sceni. Gre sicer bolj za zbiranje kot za kakšno uporabno vrednost. Čeprav če hočeš kaj igrat si pa z Redump imagi lahko bolj malo pomagaš.
Pri nas si verjetno še 1998-2000 prišel samo do 0DAY releasov, ISO release si dobil samo zapečen. Vprašanje sicer kaj so imeli pirati pri nas, tudi če so iz scene FTP-jev prenašali original RARe (ne verjamem da je v SLO prišlo vse to kar je bilo v tistih barvnih katalogih po pošti iz recimo Švedske), so jih verjetno takoj brisali in obdržali samo eno kopijo zapečenega ISO.

Serije in filme pa sproti brišem kar pogledam, kar se kopiči je samo na notranjih diskih. Če bi hotel imet vse to, nekateri Švedi imajo 400 TB samo online, kaj vse šele offline.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

Phantomeye ::

V nemčiji preverjajo samo torrente ali tudi kake druge oblike dolprenosa?

Machete ::

B34ST je izjavil:

Jaz imam doma za več kot 100TB robe. S scene igrami sem pa sploh v svetovnem vrhu, dokaz, probajte recimo najti, original scene RAR fajli (če nimaš tega, je image itak lahko kar en):
TOMB.RAIDER.III-DVNiSO (ne, ni repack)
Test_Drive_5-CiFE
Unreal-ISOMaTiC
Baldurs_Gate-ISoWoRLD (zelo redek release, dobil od enega 90's scenerja, ki sploh ni vedel da ima original)
Populous.The.Beginning-PDMiSO
AOE.Gold.Edition-CERTiSO (še en zelo redek release, imam dobro povezavo z rescene ekspertom, samo da ima pravi image in original SFV, pa dobi skoraj vse nazaj, bruteforce datumov in vse)
GP500-DVNiSO
Heroes_Of_Might_And_Magic_3-CiFE
Toca2_Touring_Cars_ISO-PARADIGM

In še 300 podobnih iz 1998-2002. Imam pa vse do 2020, od 2013 naprej sicer brez indie iger, ker jih je nešteto in HDD-ji tudi niso zastonj.
Za to je šlo celo leto 2019 ter večino 2020.
Kar dober dosežek za enega Slovenca, ki nima nekih povezav v sceni. Gre sicer bolj za zbiranje kot za kakšno uporabno vrednost. Čeprav če hočeš kaj igrat si pa z Redump imagi lahko bolj malo pomagaš.
Pri nas si verjetno še 1998-2000 prišel samo do 0DAY releasov, ISO release si dobil samo zapečen. Vprašanje sicer kaj so imeli pirati pri nas, tudi če so iz scene FTP-jev prenašali original RARe (ne verjamem da je v SLO prišlo vse to kar je bilo v tistih barvnih katalogih po pošti iz recimo Švedske), so jih verjetno takoj brisali in obdržali samo eno kopijo zapečenega ISO.

Serije in filme pa sproti brišem kar pogledam, kar se kopiči je samo na notranjih diskih. Če bi hotel imet vse to, nekateri Švedi imajo 400 TB samo online, kaj vse šele offline.


Kul. Jaz imam na podoben način muziko. Dneve in dneve, neskončo ur sem samo urejal file names, tage, album arts in pa id3 tage.
Sicer ogromno imam na originalnih medijih in zripano, ogromno zadev, pa dejansko ne moreš ne kupit ne zloudat nikjer več.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kumbaja ::

Phantomeye je izjavil:

V nemčiji preverjajo samo torrente ali tudi kake druge oblike dolprenosa?


Kolikor poznamo so v nemčiji na uradu P2P prenosi, ker je precej lažje preko IP prit do uporabnika. In potem gre to primarno za grožnje z civilno tožbo in odškodninami. Se pa s tem ukvarjajo predvsem glede avdio/video vsebin.

Zmajc ::

B34ST je izjavil:

Jaz imam doma za več kot 100TB robe. S scene igrami sem pa sploh v svetovnem vrhu, dokaz, probajte recimo najti, original scene RAR fajli (če nimaš tega, je image itak lahko kar en):
TOMB.RAIDER.III-DVNiSO (ne, ni repack)
Test_Drive_5-CiFE
Unreal-ISOMaTiC
Baldurs_Gate-ISoWoRLD (zelo redek release, dobil od enega 90's scenerja, ki sploh ni vedel da ima original)
Populous.The.Beginning-PDMiSO
AOE.Gold.Edition-CERTiSO (še en zelo redek release, imam dobro povezavo z rescene ekspertom, samo da ima pravi image in original SFV, pa dobi skoraj vse nazaj, bruteforce datumov in vse)
GP500-DVNiSO
Heroes_Of_Might_And_Magic_3-CiFE
Toca2_Touring_Cars_ISO-PARADIGM

In še 300 podobnih iz 1998-2002. Imam pa vse do 2020, od 2013 naprej sicer brez indie iger, ker jih je nešteto in HDD-ji tudi niso zastonj.
Za to je šlo celo leto 2019 ter večino 2020.
Kar dober dosežek za enega Slovenca, ki nima nekih povezav v sceni. Gre sicer bolj za zbiranje kot za kakšno uporabno vrednost. Čeprav če hočeš kaj igrat si pa z Redump imagi lahko bolj malo pomagaš.
Pri nas si verjetno še 1998-2000 prišel samo do 0DAY releasov, ISO release si dobil samo zapečen. Vprašanje sicer kaj so imeli pirati pri nas, tudi če so iz scene FTP-jev prenašali original RARe (ne verjamem da je v SLO prišlo vse to kar je bilo v tistih barvnih katalogih po pošti iz recimo Švedske), so jih verjetno takoj brisali in obdržali samo eno kopijo zapečenega ISO.

Serije in filme pa sproti brišem kar pogledam, kar se kopiči je samo na notranjih diskih. Če bi hotel imet vse to, nekateri Švedi imajo 400 TB samo online, kaj vse šele offline.


Pred desetletjem ali več sem tudi sam po diskih/CDjih/DVDjih kopičil podobno kramo. Pol pa enkrat ugotoviš da 20+ let stari scene releasi (razen par izjem) ne pomenijo nič. In sem vso to sranje pobrisal z diska in cele vreče DVDjev zmetal v smeti.

Dandanes imam na disku par filmov, ki so mi top v 4K UDH, vse ostalo brez izjeme sem pobrasal ali zmetal v koš. Tidi piratizirat sem praktično nehal, razen kake serije/filma tu pa tam, ki jih ni na voljo na Amazonu/HBO/ipd se z tem kaj dosti več ne ukvarajam. Dovolj iger dobiš zelo poceni/zastonj da se mi zdi idiotsko piratizirat za vsako ceno.

Netrunner ::

mahoni je izjavil:

Se enkrat, kako te dobijo sploh?


Preko tvojega ISP. Preverjajo povezljivost na znane trackerje verjetno.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

m0LN4r ::

Zmajc je izjavil:

Kolega, ki se je preselil v Nemčijo je rekel da so zadeve kar stroge tam. Neke HBO ipd serije sploh ne vleče dol, ker kar hitro dobiš domov pismo za plačilo 500€+ ali pa tožba.

Se bolj splača plačati tistih par € za naročnine na mesec in mir.
Iz prve roke, naceloma ni problem. 99% teh pisem je nateg, ampak problem so tisti, ki temu nasedejo in celo placajo. S tem se tudi strasi folk, recimo kak ponudnik (telekom) da potem rajsi pri njih vzames TV paket, pri 1und1 vodafone, pa je narjeno tako, da ce kaj vlecem, prakticno je upload blokiran. Tako da ni panike.

No tut s piratebay pa podobnih se da. Samo so zaprte spletne strani, kot so partis prakticno izumrle, zato se je folk odvadil od tega, da vlacijo dol, pa lahko si privoscijo narocnine. Naceloma pa imajo itak 10x boljso lokalno ponudbo, kot mi. Druga stvar pa je, da nemci veliko raje gledajo sinhronizirano v nemscini, ko pa se to zgodi, je pa stvar ze na TV oz. kaksnem maxdome, netflix, prime. Noben izmed mojih sodelavcen naceloma ne gleda filma v anglescini z podnapisi.

Podobno je na madzarskem, ker je vecina vsega od nacionalnih programov, dvdjev dobro sinhroniziranih, nihce ne vlaci dol angleskih stvari in gleda z podnapisi, hell celo podnapisov nihce ne dela, razen dvd zalozb, ker ni interesa.

Pravo kazen dobis, ce bi recimo nalagal.
Vecina spletnih strani za pirate je pa blokiranih. Recimo partis sploh ne mores odpret brez vpn, ncore pa recimo dela brez problema.
Jaz vlecem bp ze 5 let dol stvari z ncore.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

pijavka je izjavil:

Tudi jaz, ko sem pred slabimi 10 leti nekaj časa živel v Nemčiji, sem opazil, da je zelo strogo in da malokdo piratizira. Serije/filme in glasbo. Sem v službi malo spraševal in nihče ni "vedel" za torrent. Zanimivo pa mije bilo, ko sem šel v MediaMarkt, sem videl nabito poln oddelek, kjer prodajajo glasbene CDje (vsi nekaj poslušajo in kupujejo), ki je pri nas že leta in leta sameval. To je bilo še pred časom ponudnikov streamanja glasbe.

TO pa ni zaradi tega, kot receno tukaj je se gledanje DVDjev/BLurayev in zbiranje v modi, ker si narod to lahko privosci. Moji sodelavci, si kljub temu, da imajo narocnine na x,y,z stvari, na vsake tolko vseeno kupijo kak DVD, celo kak Steel Edition ipd. je hitro razprodano.
Tudi igre v kaksnem limited boxu, so takoj razprodane. Seveda gastarbarjerji imajo drugo razmisljanje, v zivljenju ni dal dnarja zato, zato ga niti v Nemciji ne bo dal.

To, da pa je tu prakticno vse sinhronizirano potegne za sabo tudi narod, ki s tem odrasca. Slovenec je pa od malih nog vajen gledati film v anglescini z podnapisi in to dol vlacit. 15eur za 3 dvdje pa je kriminal.

Sodelavec mi je ponujal prakticno nove BD filme, naj si jih pogledam, ker je kvaliteta 100x bolja kot na streamu, pa sem mu rekel, da nimam 4K HDR bluray playerja, me je samo cudno pogledal, kak je to mozno.

B34ST je izjavil:

Jaz imam doma za več kot 100TB robe. S scene igrami sem pa sploh v svetovnem vrhu, dokaz, probajte recimo najti, original scene RAR fajli (če nimaš tega, je image itak lahko kar en):
TOMB.RAIDER.III-DVNiSO (ne, ni repack)
Test_Drive_5-CiFE
Unreal-ISOMaTiC
Baldurs_Gate-ISoWoRLD (zelo redek release, dobil od enega 90's scenerja, ki sploh ni vedel da ima original)
Populous.The.Beginning-PDMiSO
AOE.Gold.Edition-CERTiSO (še en zelo redek release, imam dobro povezavo z rescene ekspertom, samo da ima pravi image in original SFV, pa dobi skoraj vse nazaj, bruteforce datumov in vse)
GP500-DVNiSO
Heroes_Of_Might_And_Magic_3-CiFE
Toca2_Touring_Cars_ISO-PARADIGM

In še 300 podobnih iz 1998-2002. Imam pa vse do 2020, od 2013 naprej sicer brez indie iger, ker jih je nešteto in HDD-ji tudi niso zastonj.
Za to je šlo celo leto 2019 ter večino 2020.
Kar dober dosežek za enega Slovenca, ki nima nekih povezav v sceni. Gre sicer bolj za zbiranje kot za kakšno uporabno vrednost. Čeprav če hočeš kaj igrat si pa z Redump imagi lahko bolj malo pomagaš.
Pri nas si verjetno še 1998-2000 prišel samo do 0DAY releasov, ISO release si dobil samo zapečen. Vprašanje sicer kaj so imeli pirati pri nas, tudi če so iz scene FTP-jev prenašali original RARe (ne verjamem da je v SLO prišlo vse to kar je bilo v tistih barvnih katalogih po pošti iz recimo Švedske), so jih verjetno takoj brisali in obdržali samo eno kopijo zapečenega ISO.

Serije in filme pa sproti brišem kar pogledam, kar se kopiči je samo na notranjih diskih. Če bi hotel imet vse to, nekateri Švedi imajo 400 TB samo online, kaj vse šele offline.
To imas v folijo zapakirane CDje? Ce ne je brezveze.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Kumbaja ::

Podobno je na madzarskem, ker je vecina vsega od nacionalnih programov, dvdjev dobro sinhroniziranih, nihce ne vlaci dol angleskih stvari in gleda z podnapisi, hell celo podnapisov nihce ne dela, razen dvd zalozb, ker ni interesa.


Ni problem v interesu ampak v neznanju tujih jezikov, da bi lahko karkoli drugega kot madžarsko sinhronizacijo gledal.

Iz prve roke, naceloma ni problem. 99% teh pisem je nateg,

Nateg z vidika tožbe in odškodnine, niti pod razno pa ni nateg z vidika odpovedi pogodbe, kjer ti ISP po hitrem postopku odpove pogodbo, če pride več takšnih ljubezenskih pisemc.

Jaz vlecem bp ze 5 let dol stvari z ncore.

A ni to tako ali tako private tracker? A ni to bistveno težje sledit in je posledično manj težav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

m0LN4r ::

@Kumbaja a ti to iz prve roke v Nemciji govoris? Jaz ja.

Tle imajo povsem drugacen pogled na to, ni tko enostavno razumeti iz oci Slovenskega pirata, ki je odrasel na RTS.

PS: Jaz sem bil sokiran, ko so me sodelavci povabili na Star Wars premiero, pa so mi poten spustili nemsko sinhronizirani star wars. Pa sem vprasu, ce hodijo kdaj orginal audijo gledat, je bil odgovor da pac ne, ker smetajo podnapisi.

Pol pa gres se enkrat pa vidis, da je dvorana z DUB nabito polna, OV dvorana pa prazna.

Nateg z vidika tožbe in odškodnine, niti pod razno pa ni nateg z vidika odpovedi pogodbe, kjer ti ISP po hitrem postopku odpove pogodbo, če pride več takšnih ljubezenskih pisemc.
Najprej samo pogooglas, kdo ti je poslal pismo, pa takoj ugotovis, da je to princ iz afrike. Videl ze vec teh pisem. Nihce se ni dobil pisma od Sony Entertainment, Bandai Namco, Toei Animation. ISPji pa tega ne posiljajo, boli njih kurac.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

A ni to tako ali tako private tracker? A ni to bistveno težje sledit in je posledično manj težav?
Vlecem dol od vsepovsod, ce kaj rabim. Od romunskih officov, do piratebay, demonoid, isohunt, nyaa... ni da ni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

stara mama ::

Domačih uporabnikov se v SLO ne preganja (kolikor je meni znano), ker od tega ni nobenega haska (niti resnega denarja)
Za kak specialen software, pa vsaka firma poskrbi na svoje načine, in tu se tega zelo bojimo, ker so že hude kazni doletevale firme, ki so to (tudi samo delno) prakticirale.

Isti software doma uporabljam po mili volji, noben nikdar nikol še nič reku.
Ko grem v službo, je zgodba drugačna. Tam se pač denar obrača.

Jerry000 ::

Moram rečt, da že kr par let nisem piratiziral odkar je netflix, spotify in Steam. Edin Illustrator pa After Effect imam piratskega ker so previsoke cene (imam pa naročen Lightroom in Photoshop)

styrian ::

Najbolj nori so vzhodnoevropski voice-over prevodi filmov. To pomeni, da nekdo z istim glasom za vse igralce govori čez film.

Gagatronix ::

styrian je izjavil:

Najbolj nori so vzhodnoevropski voice-over prevodi filmov. To pomeni, da nekdo z istim glasom za vse igralce govori čez film.


Take so vecinoma ruske sinhronizacije, ja.

Kumbaja ::

Je vzhodnoevropski precej boljši pridevnik, ker je daleč od tega da bi bilo omejeno samo na rusijo ali rusko govoreče države.

one too many ::

Kayzon je izjavil:

Za francijo vem osebno da imajo kar hude financne kazni za vse tiste ki jih dobijo da so piratizirali.

Kakšne kazni so, ne vem. Bojda te prvič opozorijo, drugič ali tretjič pa ti odklopijo internet. Ko sem vprašal kolege, so rekli, da se piratiziranje ne spodobi. Piratizirajo pa vsi.
V Franciji je blokiranih večino torrent strani in prav tako Sci-hub ter Library Genesis. Izjema je Partis, ker je slovenski in očitno ni na radarju. V službi na raziskovalnem inštitutu pa celo lahko odpiram sci-hub, ampak sem opozorjen, da se to ne sme.

Sicer pa Netflix in open source.

pffff ::

Za zacetek, to da se hvalis, da imas doma za 100 TB je naravnost noro. Je morda piscu potegnilo (ne ni), da bo prisla na forum neka zaletava SDSovska pizda in bo vlozil predlog zakona kjer ti bojo lahko podrli vrata in pobrali dokaze?

Sicer. Private trackerji. Nikoli na public trackerje, ker lahko kdorkoli, ki se pridruzi swarmu s preprostim downloadom torrenta dobi tvoj IP. Jih je veliko, boljsih (PTP, BTN, HDBits, GGn, seveda pa nanje nikoli ne boste prisli z track recordom iz pirate baya, konec koncev se tudi omgwtfnzbs fantasticno obnese). Ampak kot obicajno, nije zvaka za seljaka. Tako, da kar naprej tako kot danes, morda pa se docakamo bolj restriktivno zakonodajo zaradi idiotov, ki jim je najbolj preprosta metoda za naslednjih 10 minut dovolj. Uporabnike private trackerjev to ne bo zadelo, bo pa vse ostale in prav je tako.

Malo materiala za nastudirat: https://wiki.installgentoo.com/wiki/Pri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

pffff ::

Mimogrede, problem pa je, da ravno kar ti daje varnost v svetu private sitov je tudi najvecja ovira za povprecnega salabajzerja - ne dobi invita. In roko na srce, tako je tudi prav. Kupujte, prijavljajte se na narocnine, ovce je treba odirat.

pffff ::

> Uporabnike private trackerjev to ne bo zadelo, bo pa vse ostale in prav je tako.

Se tole, ce si pod to predstavljate partis in nek slovenceljski site (bits something, dejansko se niti ne spomnim vec kaj je bil), ste hudo zgresili. Cez palec, bolj, ko je zahebano priti na tako stran, bolj ste sami varni (hdbits invite razne pizde prodajajo po ~$300 (seveda se obicajno kmalu po tem njihova zgodba konca), ampak ko boste enkrat notri vam na kraj pameti ne bo padlo, da povabite povprecnega slovenskega komedianta - imam 4 pa ostajajo neizkorisceni, me je za SCC nekdo, pred leti, nasral in je takoj zacel cheatat ratio, seveda so ga banali, jaz sem pa moral upravicevati svoje clanstvo, never again).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

djabi ::

Kumbaja je izjavil:

Ni problem v interesu ampak v neznanju tujih jezikov, da bi lahko karkoli drugega kot madžarsko sinhronizacijo gledal.


Da, tudi to je eden od vzrokov.

Čeprav, dajmo priznati, večina Slovencev, sploh starejše generacije, ki gleda angleško govoreče filme s podnapisi, razen "hello, goodbye, b*tch, sh*t pa f*ck" drugo niti ne ve/razume angleško ...

filip007 ::

Večje države imajo verjetno sinhronizirano, tam pa preganjajo piratstvo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

pffff ::

djabi je izjavil:

Čeprav, dajmo priznati, večina Slovencev,


... ne glede na generacijo, ne razume anglesko niti pribljizno, sploh ne v taktu, ki ga narekuje povprecen hollywoodski (aka bullshit) film. Zato pa obstajajo podnapisi (mi je pa hecno, kako raznim salabajzerjem zraste greben in se imajo hitro za nekaj vec, dejansko pa pripadajo najbolj poneumljeni generaciji od kar obstaja svet in se pri 35ih (se razume, seveda si mlajsi) z bagrom izpodkopava iz pubertete, ki so jo boomerji preboleli okrog 20ih. Pa ne zato ker bi bil "ze skrajni cas" ampak ker "se spodobi za sliko na FBju").

Me pa zanima, koliko nadpovprecen american razume slovenske filme ali pa kaksnega ugrofinskega. Nerazgledani idioti? Se strinjam. Ne glede na ocitna znamenja popolne idiokracije v sloveniastanu, obstajajo tudi bolj zabite drzave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

showsover ::

Novichok epizoda izgleda kar zabavna s svojo direktnostjo, ni res?

pffff ::

showsover je izjavil:

Novichok epizoda izgleda kar zabavna s svojo direktnostjo, ni res?


Se trudim ;)

bigbada ::

PTP, BTN, HDBits so muceki...
Karagarga is where the real deal is.

gddr85 ::

bejž real deal?..a to mate gor tud kakšno snuff/sadomazo robo al kaj? :))

KTr1sk ::

Okrog leta 2000 ali celo prej nisem veliko downloadu, ampak koliko se spomnim je bil menjalni forum, kjer smo si izmenjali cdje in tako dobili nove igre/programe,tudi 2prazna in nazaj 1poln pa sem bil delal biznis na pošti ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

m0LN4r ::

Uff, pa ce si mel dober internet na vasi, si bil The King tiste case.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako so Samsungovi predvajalniki Blu-ray istočasno izdihnili

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
438170 (4419)          
»

Denuvo: posledice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
19533304 (27909) kitl76
»

Internetno piratstvo - zaslužek ali zgolj dobra volja ljudi?

Oddelek: Loža
243815 (2735) leiito
»

Iso Hunt & Pirate Bay are down?

Oddelek: Loža
315832 (4749) Golden eye
»

Nemčija za 20-krat zvišala nadomestilo za privatno reproduciranje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
24948020 (41753) driver_x

Več podobnih tem