» »

Denuvo: posledice

Denuvo: posledice

«
1
2 3 4

Mordecai ::

No prvič se mi je zgodilo, da ne morem iger dodobra "stestirat" preden jih kupim. Do zdaj je bilo tako pri meni, da sem odšpilal travniško verzijo in jo kasneje kupil (Imam jih že celo stalažo). Sedaj, ko denuvo to vse skupaj preprečuje se je moj cikel prekinil. To, da bi dal 60eur za nekaj, kar niti ne morem probat (nisem našel demo verzij) je nedopustno. Skoraj bi se opekel z Anno 2205, ki je epic fail. Isto s tiberian twilight, ki je še večji epic fail, you get the idea.
Long story short... bom mogoče kupil, ko bo konkretno znižano (beri 15-20 eur), kar za njih pomeni, da bodo od mene povprečno dobili manj denarja, kot so do zdaj.
A je pri vas podobno ali pa kar greste na blef? Gamerskim trailerjem ne zaupam niti najmanj, ker prek trailerja nimaš dejanskega občutka, kako se zadeva odziva med igranjem.

gddr85 ::

pogledaš lahko kak yt gameplay

oz. počakaš na crack, tam ene 2+ leti :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

ahac ::

Lahko gledaš youtuberje in twitch streamerje pa si lahko narediš kar dobro predstavo kakšna je igra.

Poleg tega imaš refunde na Steamu in Originu.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Alien123 ::

Meni se je nakup iger tudi ustavil, res pa je da že dolgo časa ni prišlo nič pametnega ven.
Bolj kot denuvo me razjezi do da imajo YouTube gamerji že po mesec dni prej igro kot mi navadni smrtniki. In pri dosti igrah mi je "hype" izginil, kot so the division, primal, mortal kombat x..

ahac ::

Bolj kot denuvo me razjezi do da imajo YouTube gamerji že po mesec dni prej igro kot mi navadni smrtniki.


A to, da ima Avtomagazin nove avtomobile pred navadnimi smrtniki te tudi jezi? :P
Za nekatere youtuberje je to job. Prav je, da dobijo igro prej kot potencialni kupci, da jo lahko testirajo in pokažejo ljudem.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

dronyx ::

In sedaj prodajo kaj več iger? Po moje ne. Prej se bo še kakšen potencialni kupec ustrašil nakupa take igre, saj nikoli ne veš kaj vse ti DRM zares počne na PC.

Mordecai ::

ahac je izjavil:

Lahko gledaš youtuberje in twitch streamerje pa si lahko narediš kar dobro predstavo kakšna je igra.

Poleg tega imaš refunde na Steamu in Originu.


Ok za refunde nisem vedel. Ne uporabljam teh nesnag. Zakaj? darkness 2 travniško je inštaliralo pol ure normalno. Prek steama pa 4 ure. 3x si je izmislil, da je spet potrebno nekaj updatat. Nikad više.

Alien123 ::

ahac je izjavil:

Bolj kot denuvo me razjezi do da imajo YouTube gamerji že po mesec dni prej igro kot mi navadni smrtniki.


A to, da ima Avtomagazin nove avtomobile pred navadnimi smrtniki te tudi jezi? :P
Za nekatere youtuberje je to job. Prav je, da dobijo igro prej kot potencialni kupci, da jo lahko testirajo in pokažejo ljudem.


neumestna primerjava, kot da bi naprimer tvoji frendi sprobali tvojo simpatijo in ti povedali kak se obnese ;)..
Meni pač ni ql da mam pol celi youtube walkthrough, speedrun itd špila.. Me kar mine

Meizu ::

ahac je izjavil:

Bolj kot denuvo me razjezi do da imajo YouTube gamerji že po mesec dni prej igro kot mi navadni smrtniki.


A to, da ima Avtomagazin nove avtomobile pred navadnimi smrtniki te tudi jezi? :P
Za nekatere youtuberje je to job. Prav je, da dobijo igro prej kot potencialni kupci, da jo lahko testirajo in pokažejo ljudem.


Ampak to ni isto. Streamerji hkrati poskrbijo se za spojlerje in hkrati ubijejo tisti obcutek, da igras svezo igro.

Ne vem, kaj je narobe z demo verzijami. Pac moznost testiranja izdelka. Racunalnike lahko testiras v trgovinah, prav tako ostalo elektroniko. Se software ima skoraj izkljucno vedno free trial ali pa celo oskubljen free counterpart. Pri igrah pa dejansko publisherji naivno pricakujejo, da bo folk kar tako pljunil 60€+ in pozrl slabe nakupe. Enkrat ja, drugic pa ne vec. Razen ce imas opravka z naivnimi ovcami, kar je pa danes itak standard zal.

Alien123 ::

Meizu je izjavil:

ahac je izjavil:

Bolj kot denuvo me razjezi do da imajo YouTube gamerji že po mesec dni prej igro kot mi navadni smrtniki.


A to, da ima Avtomagazin nove avtomobile pred navadnimi smrtniki te tudi jezi? :P
Za nekatere youtuberje je to job. Prav je, da dobijo igro prej kot potencialni kupci, da jo lahko testirajo in pokažejo ljudem.


Ampak to ni isto. Streamerji hkrati poskrbijo se za spojlerje in hkrati ubijejo tisti obcutek, da igras svezo igro.


točno tak.

Zmajc ::

Poglejte samo kako malo se na dolgi rok govori o nekaterih igrah ki jih ni možno piratizirat.Posledično se igre hitreje pozabijo. Kakor koli se piratstvo demonizira je to vseeno neke vrste zastonj reklama in dosti iger se naknadno kupi ravno zaradi te reklame.

Tudi osebno sem večino iger, ki sem jih snel z travnika pozneje kupil.

Denuvo iger ne bom kupil, že iz principa ker ne podpiram DRMjev take sorte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

ahac ::

Zmajc je izjavil:

Poglejte samo kako malo se na dolgi rok govori o nekaterih igrah ki jih ni možno piratizirat.Posledično se igre hitreje pozabijo.
Kje se manj govori? Na slo-techu? Na drugih slovenskih forumih? To verjamem, ampak po moje se zaradi ljudi, ki igre itak ne bi kupil, developerji ne sekirajo preveč.

Zmajc je izjavil:

Kakor koli se piratstvo demonizira je to vseeno neke vrste zastonj reklama in dosti iger se naknadno kupi ravno zaradi te reklame.
Sure, ja... še uslugo jim delaš, ko piratiziraš njihovo igro, a ne? Lahko bi ti bili hvaležni! :)):))



Meizu je izjavil:

Ne vem, kaj je narobe z demo verzijami.
Nič, fajn so. Zgleda pa, da se jih ne splača delat.

Včasih je pa skoraj vsaka igra imela demo. Če je res, da folk piratizira, ker bi radi samo probal igre pred nakupom... potem bi pričakoval, da je bilo takrat piratstva veliko manj. Ampak vsi vemo, da ga je bilo še več...


Jaz bi rekel, da je dost več ljudi, ki piratizirajo igre, če jih lahko in kupijo, če ne morejo piratizirat kot je pa takih, ki "iz principa" nočejo kupit iger z dobrim DRMjem. In zaradi tega Denuvo verjetno deluje. Če pa ne, bodo pa to publisherji dost hitro ugotovil. Zaenkrat izgleda, da so kar zadovoljni...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

amacar ::

Posledice so, da sem po dolgem času (po need for speed 2: special edition (verjetno leta 1999)), spet kupil špil :D
Sicer sem si rekel, da več kot 10€ za špil ne dam, zato sem čakal na takšno ponudbo in zaenkrat kupil Far Cry: Primal za 10€, ko obrnem bom poskušal prodati račun za enako ceno in s tem kupiti drugo igro, ki jo imam namen obrniti (Just Cause 3, Tomb Raider, Need for Speed...).

kitl76 ::

Tudi mene so spreobrnili po HL1, ki sem ga kupil davnega leta gosopdovega sem zdaj kupil JC3.

tikitoki ::

Dejstvo je, da je bore malo iger, ki bi bile vredne nakupa. Ze pol leta nisem nicesar igral in vmes se je mogoce pojavil en ali dva naslova, ki bi ju mogoce probal.

Kar se tice koristi piratstva. Preprican sem, da posledice niso samo negativne. Brez dvoma pa koristi piratstva za igre ne mores primerjati s potencialno koristijo za OS ali programe. Se posebaj za OS je trzni delez izjemnega pomena, dvomim, da ista dinamika velja v svetu iger. Brez dvoma pa lahko izboljsa prepoznavnost založnika, igre in skupine, ki je igro razvila. To seveda vpliva na potencialni zasluzek nadaljevanja...

Drugace pa je cisto vseeno ali igre igras z eno letnim zamikom in se s tem izognes oderuskim cenam. Prihranis malo casa s spremljanjem brezveznih trailerjev in igras igre s koncnimi popravki, dodatki,... za del prvotne cene. Win-win situation.
Se pposebaj to velja v casu izdajanja napol koncanih izdelkov. Pa se ocene iger na spletnih straneh, ala metacritic, se bodo v vmesnem casu stabilizirale in kazale bolj realno sliko.

Kar se tice spoilerjev, a te kdo sili gledati in brati?

Drugace pa niti slucajno nebi krivil koncnih uporabnikov za piratstvo. Zalozniki zelo veliko pripomorjejo. Ce so cene fimov in iger v revnih drzavah visje, kot v najbolj bogatih... potem je piratstvo, kar se mene tice, cisto opraviceno. Ko bodo zalozniki upostevali, da povprecen Rus nima toliko denarja za prec metat, k svicar in se bo to poznalo pri cenah,....
In ja, trzna logika, ki se ne pokarava realnosti trga, pac propade.

opeter ::

Meizu je izjavil:

Ne vem, kaj je narobe z demo verzijami. Pac moznost testiranja izdelka. Racunalnike lahko testiras v trgovinah, prav tako ostalo elektroniko. Se software ima skoraj izkljucno vedno free trial ali pa celo oskubljen free counterpart. Pri igrah pa dejansko publisherji naivno pricakujejo, da bo folk kar tako pljunil 60EUR+ in pozrl slabe nakupe. Enkrat ja, drugic pa ne vec. Razen ce imas opravka z naivnimi ovcami, kar je pa danes itak standard zal.


Saj nekateri shareware avtorji imajo še vedno na voljo preizkusne (demo, trial ali razne limited in special) verzije. Veliki pa so se odločili ta model opustiti. No ja, ne pozabimo, da ogromno studijev izda alpha/beta gameplay. Res pa je, da je pri teh omejeno število testerjev/igralcev.

Meizu je izjavil:

Ampak to ni isto. Streamerji hkrati poskrbijo se za spojlerje in hkrati ubijejo tisti obcutek, da igras svezo igro.


Kdo pa je rekel, da moraš gledati streamerje oz. streame?
Preveriš kakšen review ala AngryJoe ali kaj podobnega in imaš že kar nekaj informacij, brez večjih spojlerjev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bambam20 ::

opeter je izjavil:



Kdo pa je rekel, da moraš gledati streamerje oz. streame?
Preveriš kakšen review ala AngryJoe ali kaj podobnega in imaš že kar nekaj informacij, brez večjih spojlerjev.


ta model se je močno skomercijaliziral in pretirava na kubik in daje igram precej subjektivne in ne objektivne ocene. Daj daje napiši kakšnega gamerja, ki mu gre dobro ocenjevanje iger. Ravno tako je Joe zelo slab ocenjevalec filmov.

Danes je problem, ker tudi sam hodim gledat na youtube streamerje, ki igrajo igre. jebat ga :). Nismo v letu 11998, ko si zraven računalniških revij dobil CD z demo igrami in si se tako odločil za nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

opeter ::

Ne vem, njega se se ravno spomnil. Pač, vpišem v YT naslov igre + besedo test/review in pogledam kakšne rezultate dobim.
Rad gledam tudi nemške teste(rje), saj znajo marsikaj pametnega povedat in niso takšni veliki samooklicani "komedijanti" kot določeni ameriški/angleški osebki.

Recimo ClassicGameRoom je bil v preteklosti tudi zanimiv.

Ali pa ta kanal: https://www.youtube.com/channel/UCKlUrY...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Machete ::

Alien123 je izjavil:

Meizu je izjavil:

ahac je izjavil:

Bolj kot denuvo me razjezi do da imajo YouTube gamerji že po mesec dni prej igro kot mi navadni smrtniki.


A to, da ima Avtomagazin nove avtomobile pred navadnimi smrtniki te tudi jezi? :P
Za nekatere youtuberje je to job. Prav je, da dobijo igro prej kot potencialni kupci, da jo lahko testirajo in pokažejo ljudem.


Ampak to ni isto. Streamerji hkrati poskrbijo se za spojlerje in hkrati ubijejo tisti obcutek, da igras svezo igro.


točno tak.


Preprosto ne gledaš? Saj ne rabiš kupit vsak špil, ki pride. Kupiš česar se res veseliš, če te razočara pač, bad luck. Igre so tudi umetnost, in ne gre vedno računati, da te bo zadvoljil čisto vsak aspekt in košček igre. Približno pa itak veš kaj pričakovati, saj nekih norih revolucij od naslova do naslova ni, in pač sprejmeš nek faktor 'presenečenja'. Ni to vijak, da kupuješ do desetinke točno takega kot rabiš.
Podobno kot film. Pogledaš, če je kul je, če ne pač rečeš meeeh.
Tako jaz npr. ne gledam trailerjev filmov, ki se jih veselim, pri igri se pa se isto pustim 'presenetit'. Če to ni to, pač greš mimo. Denar za ta segment življenja ti mora itak biti pogrešljiv in ne sme biti razlog za butanje z glavo v zid. S tem da kot omenjeno, imaš refund na Steamu in Originu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shadeX ::

Mah, kar je na Steamu in podobnih game storih, lohk vedno downloadaš in sprobaš. Če ti ni kaj všeč ti denar brez problema vrnejo. "Bitching" o tem, da ti loada dodatne fajle (najverjetneje knjižnice in podobno) je brezpredmetno, ker jih tudi piratska igra potrebuje, ampak s to razliko da je vse v enem instalu.

Tud sam sem piratiziral tja do leta 2006, ker sem bil tako navajen. Pač ko dobiš svoj prvi PC in dobiš igre na CD-jih od kolegov zastonj, ga pač ni lepšega :). Ampak nekako potem nekako te mine volja vse sprobat pa preigrat, ker niso več vse igre tako dobre, tako da ostane samo še nekaj iger, ki so ti dejansko všeč. Tisto pa kupiš :)

Nekako se mi zdi nakup igre (maš pa igraš), luksuz, kajti sam sem WoW subscription plačeval tja od 2006 pa do 2013 ter porabil kar lep kupček denarja v teh letih samo zato da sem igral eno igro. Pa se mi zdi danes 20-40EUR za nakup (dobre) igre, nekaj povsem smiselnega.

Npr zadnji najboljši nakup je bil septembra, ko sem kupil Rocket League (20EUR), pa se mi je zdela to še najboljša investicija v zabavo v zadnjih nekaj letih :). Tako dobra igra in ideja mora biti nagrajena, tako da vedno ko pride DLC pack ga kupim da podprem developerja (seveda morajo biti cene v mejah normale. 2EUR za avto pa nekaj dodatnih featurjev, se mi zdi OK. Pri Heartstone pa 10EUR za dodaten skin, se mi zdi kraja denarja. In čeprav tudi HS igram že 2.leti nisem pri njih zapravil še centa).

Mogoče ja pa to samo moje mišljenje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Meizu ::

Machete je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Meizu je izjavil:

ahac je izjavil:

Bolj kot denuvo me razjezi do da imajo YouTube gamerji že po mesec dni prej igro kot mi navadni smrtniki.


A to, da ima Avtomagazin nove avtomobile pred navadnimi smrtniki te tudi jezi? :P
Za nekatere youtuberje je to job. Prav je, da dobijo igro prej kot potencialni kupci, da jo lahko testirajo in pokažejo ljudem.


Ampak to ni isto. Streamerji hkrati poskrbijo se za spojlerje in hkrati ubijejo tisti obcutek, da igras svezo igro.


točno tak.

Preprosto ne gledaš? Saj ne rabiš kupit vsak špil, ki pride. Kupiš česar se res veseliš, če te razočara pač, bad luck. Igre so tudi umetnost, in ne gre vedno računati, da te bo zadvoljil čisto vsak aspekt in košček igre. Približno pa itak veš kaj pričakovati, saj nekih norih revolucij od naslova do naslova ni, in pač sprejmeš nek faktor 'presenečenja'. Ni to vijak, da kupuješ do desetinke točno takega kot rabiš.
Podobno kot film. Pogledaš, če je kul je, če ne pač rečeš meeeh.
Tako jaz npr. ne gledam trailerjev filmov, ki se jih veselim, pri igri se pa se isto pustim 'presenetit'. Če to ni to, pač greš mimo. Denar za ta segment življenja ti mora itak biti pogrešljiv in ne sme biti razlog za butanje z glavo v zid. S tem da kot omenjeno, imaš refund na Steamu in Originu.


Saj ne rabis gledat. Ampak ze samo dejstvo, da kup ljudi ze mesec dni pridno nabija igro, za katero bos na koncu itak placal ob izidu oderusko ceno je bad for sale. Pac veliko ljudi tu placa visoko ceno samo zaradi ekskluzivnega frisnega dostopa igre in obcutka, da si eden prvih, ki igra to igro.

Brezvezna stvar sicer, ampak utemeljena. Zakaj bi drugace res placeval toliko denarja? Pocakas tisto leto dni in placas toliko manj. Razen res neucakanih. Ampak to se mi ne zdi dobra poslovna odlocitev. Igre v letu dni zastarajo, pridejo novejsi naslovi, atraktivnejse stvari. Veliko ljudi je na zacetku nad igro nahajpanih, kasneje jih pa mine. Ce bi igre imele pol nizjo ceno, bi jih verjetno ziher vec ljudi kupilo ob izidu, kot pa sedaj. Mogoce se pa motim, seveda nimam statistike nakupov pred sabo.

Ampak se pa zamislis.

shadeX ::

Brezvezna stvar sicer, ampak utemeljena. Zakaj bi drugace res placeval toliko denarja? Pocakas tisto leto dni in placas toliko manj. Razen res neucakanih. Ampak to se mi ne zdi dobra poslovna odlocitev. Igre v letu dni zastarajo, pridejo novejsi naslovi, atraktivnejse stvari. Veliko ljudi je na zacetku nad igro nahajpanih, kasneje jih pa mine. Ce bi igre imele pol nizjo ceno, bi jih verjetno ziher vec ljudi kupilo ob izidu, kot pa sedaj. Mogoce se pa motim, seveda nimam statistike nakupov pred sabo.

Ampak se pa zamislis.


Se kar strinjam glede tega.

Že pol leta gledam kako folk nabija OverWatch, pa me zadnje čase vedno bolj mineva ko vidim da je že tako "zguljen" pa še ven ni prišel. Youtube videov, tutorialov kako se kaj uporablja, kje kaj dobiš, itd.. je že malo morje. Ko bo prišel ven, bo folk že vse na pamet vedel kje kaj dobit oz. prb. kako igrat.

Not cool, not cool.

Zmajc ::

Osebno že nekaj časa kupujem samo še GOTY release ko cena malce pade ali v kaki razprodaji, nove release zelo redko kupim.

Alien123 ::

shadex pa to jaz pravim!
Tale overwatch mi skoz na youtubu ven meče, špil pride ven 24iga maja.. A malo morje ljudi ga že špila, do maja jih bo že minlo.. tak da mi je špil že tečn ratal.. Rečem da jim dajo devsi teden dni pred releasom igro, ne pa par mescov..

Kurzweil ::

Zna kdo iz prakse povedat glede Denuva, namreč:

Denuvo is an anti-tamper, it scrambles the code iside the .exe and decrypts it on the fly. This way the hackers/crackers can't access the .exe and cannot bypass the protection it contains. The first time you activate the game Denuvo will collect your hardware configuration and will use it every time you run the game and it will prevent it from running if you change too much hardware. The on the fly decryption adds CPU overhead to game.


Kakšne so kaj težave oz. je precej kompliciranja s tem, da ko zamenjate nekaj strojne opreme, da se ponovno stvar aktivira. Sicer pa zelo efektivna zadeva zaenkrat, je prav zanimivo brat na raznih trackerjih, ko nekdo uploada nek špil in je že vsem v naprej jasno, da cracka še ne bo lep čas :)

kitl76 ::

Denuvo: posledice

navečja posledica je v mojem žepu :|

LeQuack ::

A ne privoščite developerjem plače in denar za razvoj še več iger?
Quack !

Alien123 ::

Jaz privoščim, sam more biti igra dokončana in vsaj 50ur materiala z brez season passa in dlcja.. ko ti kupiš nov avto tudi pricakujes da vse dela, je tak?
Ko bojo pa nam takšna skropcala izhajala pa ne dam niti cent.

LeQuack ::

Ne razumem čisto, saj če ni po teh kriterijih ne rabiš nabavit. Pa tudi cena iger ni univerzalna, ene so dražje, ene so cenejše, od dražjih recimo lahko tudi upravičeno več pričakuješ.
Quack !

ahac ::

Alien123 je izjavil:

Jaz privoščim, sam more biti igra dokončana in vsaj 50ur materiala z brez season passa in dlcja.. ko ti kupiš nov avto tudi pricakujes da vse dela, je tak?
Ko bojo pa nam takšna skropcala izhajala pa ne dam niti cent.

Sej te nihče ne sili, da daš. Pač tistih iger ne igraš.
Ko že delamo primerjavo z avti: če se ti zdi, da nek avto ni vreden svoje cene, ga pač ne kupiš.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

opeter ::

ahac je izjavil:

Sej te nihče ne sili, da daš. Pač tistih iger ne igraš.
Ko že delamo primerjavo z avti: če se ti zdi, da nek avto ni vreden svoje cene, ga pač ne kupiš.


On bo ukradel oz. vsaj dosedaj je tako delal ... sedaj pa so mu stopili na žulj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Meizu ::

Sam to spet ni isto... Avto je fizicna lastnina, medtem ko software/igre ni. Slednje se da multiplicirat "cost free" in ne povzroci direktne materialne skode proizvajalcu.

Materialno skodo mu povzroci le s tem, da sedaj igra piratizirano igro, ki drugace trenutno stane 60€, pa se to je vprasanje, kako tocno dolocit skodo. Dolgorocno ima lahko razvijalski studio zaradi taksne publicitete za miljone dolarjev povisan budget za razvoj nadaljnjih iger.

Tisti, ki bo pa kradel ferarija...

111111111111 ::

Naj dvigne roko tisti, ki ni piratiziral. :)

Osebno sem bolj na OP-ovi strani. Piratsko sem preigral vse elder scrollse in jih potem tudi kupil in še enkrat preigral. Če pač igre ne morem prej prizkusit, potem pač ne bom kupil takoj, ampak šele potem, ko bom dobil feedback, pa še takrat bom raje počakal, da cena pade. Ni šans, da iz nule dam 40€, še Diablo 3 sem najprej preigral demo in ker mi je bil kul sem ga kupil.

Tako da OP, nisi sam, tudi od mene bodo dobili denar kasneje, če bo igra res zakon. Razne beta in pre-releasi me ne zanimajo, ker je enostavno premalo časa in potem raje igram kvalitetne igre, če že tratim čas ga tratim kvalitetno. :D

Alien123 ::

opeter je izjavil:

ahac je izjavil:

Sej te nihče ne sili, da daš. Pač tistih iger ne igraš.
Ko že delamo primerjavo z avti: če se ti zdi, da nek avto ni vreden svoje cene, ga pač ne kupiš.


On bo ukradel oz. vsaj dosedaj je tako delal ... sedaj pa so mu stopili na žulj.


Pametn? Na steamu imam nekje 80 špilov, na xboxu 20 spilov.. ce si pa taki zupnik, pa upam da nikdar nisi nobenga filma, muzike, programov s pasnikov dol potegnil..

bambam20 ::

Alien123 je izjavil:

Jaz privoščim, sam more biti igra dokončana in vsaj 50ur materiala z brez season passa in dlcja.. ko ti kupiš nov avto tudi pricakujes da vse dela, je tak?
Ko bojo pa nam takšna skropcala izhajala pa ne dam niti cent.



Utopično pričakovat v dobi dovolj hitrega interneta, da se bodo izdelovalci iger spremenili. POstali so leni, ker vedo, da bo težko pričakovan naslov lahko bugast pa ga folk kupoval kot mutav in bodo kasneje dostavljali popravke.

To je eden izmed minusov današnjega interneta. Enaka usoda bo doletela lastnike naslednje generacije konzol. Gre v isto smer. Drugače pa konzoli Playstation 4 in xbox one ( že prejšnji 360, za pS3 ne vem ) omogočata igranje demo iger.

opeter ::

Alien123 je izjavil:

opeter je izjavil:

ahac je izjavil:

Sej te nihče ne sili, da daš. Pač tistih iger ne igraš.
Ko že delamo primerjavo z avti: če se ti zdi, da nek avto ni vreden svoje cene, ga pač ne kupiš.


On bo ukradel oz. vsaj dosedaj je tako delal ... sedaj pa so mu stopili na žulj.


Pametn? Na steamu imam nekje 80 špilov, na xboxu 20 spilov.. ce si pa taki zupnik, pa upam da nikdar nisi nobenga filma, muzike, programov s pasnikov dol potegnil..


Nisem rekel, da sem župnik. Ampak že dooooolgo ne piratiziram.
Rabljene igre sem v preteklosti kupoval iz tujine in pri Mantisu ... potlej pa samo še na servisih kot je GOG.com in Humble Bundle.

Itak ni ne časa ne energije, da bi (pre)igral vse igre, ki jih pljunejo ven založniki oz. razvijalci. Isto velja za filme in marsikaj drugega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kitl76 ::

Denovo je očitno padel na Partis imajo veliko razprodajo :))

gddr85 ::

ne bi rekel, če misliš na doom, tomb r., jc3, inseide...to je vse nek bypass prek steama, stvar ni "crackana" afaik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

kitl76 ::

Važno je da deluje briga me a je crack ali ni :)

hojnikb ::

baypass lahko skenclajo, vsaj v primeru dooma
#brezpodpisa

L1nK ::

otroci, ne vse za droge dat, pa si boste igre lahko kupili tudi
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

kitl76 ::

Ti, kar droge kupuj jaz imam dva otroka za prežvet :)

L1nK ::

potem se pa z otroki ukvarjaj. logika 'ker imam doma laćna usta, mi pripadajo zastonj igre, v katere so vložili na milijone zasebnega denarja in na tisoče ur dela' mi nekako zaudarja po neumnosti. verjetno imajo tudi developerji doma otroke, ki jih morajo nahraniti, kar pa te seveda kot tipičnega hipokrita najbrž ne moti. in denuvo je, ne denovo
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

m0LN4r ::

Nevem kak je danes trend, ampak nekoc ne tako dolgo nazaj kot otrok sn si moral cekincke za igro sam zasluzit, pa smo vec brcali zogo, kot pa bulili v ekrane in kupoval igre za nekaj 10tisocakov tolarjev letno.

Ce se nekateri ne zavedate, da tudi programer, audio-video dizajner, pa se cela gora ostalih ljudi, mora dobit placo in nahranit svoje otroke.

Pa delajte vi zastonj, povrh pa vam bo se nekdo kradel izdelke.

Nevem no. Malo se zamislite.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Alien123 ::

Aja molnar.. torej nikdar nisi piratiziral nobenga filma, programa, pesmi itd? Ker če si pol bodi samo tiho ;)

bambam20 ::

L1nK je izjavil:

potem se pa z otroki ukvarjaj. logika 'ker imam doma laćna usta, mi pripadajo zastonj igre, v katere so vložili na milijone zasebnega denarja in na tisoče ur dela' mi nekako zaudarja po neumnosti. verjetno imajo tudi developerji doma otroke, ki jih morajo nahraniti, kar pa te seveda kot tipičnega hipokrita najbrž ne moti. in denuvo je, ne denovo


Ajde, ko bi bila industrija iger v minusu. Tako pa skoz delajo rekordne presežke. Tako, da ni panike.

chucki ::

Molnar je bolj papeški od papeža.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

opeter ::

Alien123 je izjavil:

Aja molnar.. torej nikdar nisi piratiziral nobenga filma, programa, pesmi itd? Ker če si pol bodi samo tiho ;)


Problem je že v našem šolskem sistemu, ko učitelji/ce in vzgojitelji/ce na veliko piratizirajo s fotokopiranjem knjig in še česa.
No, to se bo spremenilo, ali pač?
RTVSLO: Avtorji bodo dobili nadomestilo za fotokopiranje njihovih del v šolah
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Sssaga ::

kitl76 je izjavil:

Denovo je očitno padel na Partis imajo veliko razprodajo :))


Let the Games begin!

m0LN4r ::

Alien123 je izjavil:

Aja molnar.. torej nikdar nisi piratiziral nobenga filma, programa, pesmi itd? Ker če si pol bodi samo tiho ;)

Ne tajim, da nikoli nisem, sem ker sem bil iz revne druzine in nisem imel ne jaz niti moji starsi denarja, pa sem prosjacil kolege, da so mi skopirali kak CD.

To kar se danes dogaja ni niti priblizno podobno temu kar se je nekoc. Seveda ne razumes tega. Nekoc je imel nekdo v dveh vaseh original spil in si si kupil prazen cd, clone cd in si spekel za 3-4 kolege.

Potem je prisel internet za vse 1MBs++ in se vec. Pol pa se je zacelo masovno piratiziranje.

Sem bil nekaj let student in cisto vsi mislijo, da je vse "zastonj" vlecejo po 100 filmov, serij, iger. Imajo namenske PCje za piratiziranje po nekaj terabajtov materiala.

Ena obicna studentka ma 500GB disk skos poln ilegalne vsebine, ravnotako vsi ostali. Drugi majo po nekaj 1000GB "zastonj" glasbe.

Folk si se Avsenike rajsi potegne, kot da bi kupil njihov CD in podpiral svojo narodno glasbo.

Gre se o tem, da je zadeva sla v extreme.

Osebno se zdaj ne spomnim nobenega kolega, ki bi si kupil vsaj dva spila, filma ali glasbena cdja. Je pa vsak videl, vse serije, filme, glasbo in preigral vse igre, ki so na piratskem zalivu in partisu.

Roko na srce vsi dobro vemo, da 99% folka hodi na partis samo zato, da pogleda ce lahko dobi nekaj novega "zastonj" - in ne zato, da si po po tistem zadevo kupil. Vsaka cast izjemam. Za razliko od slovenije, kjer je to pravi teksas. Pridi v kako nemcijo, avstrijo, svico pa bos videl kako industrija funkcionira. Je ravno obratno, skor nihce nima doma cele zbirke "zastonj" robe potegnjene iz interneta.

Danes pa imam denar in seveda kupim, igre, filme in glasbo.

bambam20 je izjavil:

L1nK je izjavil:

potem se pa z otroki ukvarjaj. logika 'ker imam doma laćna usta, mi pripadajo zastonj igre, v katere so vložili na milijone zasebnega denarja in na tisoče ur dela' mi nekako zaudarja po neumnosti. verjetno imajo tudi developerji doma otroke, ki jih morajo nahraniti, kar pa te seveda kot tipičnega hipokrita najbrž ne moti. in denuvo je, ne denovo


Ajde, ko bi bila industrija iger v minusu. Tako pa skoz delajo rekordne presežke. Tako, da ni panike.

Seveda ni v minusu, ker drugje (nemcija, avstrija...) ljudje dejansko kupujejo stvari, ne pa tako kot prinas, kjer 99% folka ne kupi nicesar.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Borderlands 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11015718 (8391) opeter
»

Zaščita pred kopiranjem Denuvo nič kaj učinkovita

Oddelek: Novice / Igre
4711132 (7994) Markoff
»

Denuvo

Oddelek: Igre
434985 (4057) LeQuack
»

Poljski založnik pravi, da DRM zgolj vzpodbuja k piratiziranju iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
9521072 (18354) BigWhale
»

Odgovor na zlom zaščite PS3 spletno preverjanje licence (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
6014081 (12162) Jst

Več podobnih tem