» »

Dolgoročno vaši najboljši nakupi

Dolgoročno vaši najboljši nakupi

1
2
»

njyngs ::

IntelliMouse Explorer 3.0, kupljen 2007, dela še danes. Uporabljen čisto vsak dan po 8h+/dan.

Pa še enih par stvari, ki so jih že drugi omenili.

Okapi ::

Tipkovnico IBM Model M uporabljam vsak dan že kakšnih 25 let. Kupil pri nas, novo, s slovenskimi črkami, še vedno dela brezhibno.

Najpogosteje uporabljane tipke (e, preslednica...) so skoraj sigurno že po več kot milijon pritiskov doživele.

pol3ni ::

Telefon one plus one.Kupljen 2014.Še vedno dela z original baterijo

gruntfürmich ::

ne vem kaj bi izpostavil, ampak vedno ko sem kupoval drage/kvalitetne stvari, sem bil najbolj zadovoljen.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hipertija ::

dynacord star feršt... 800€, star 40 let, dela kot nov... zvoka ne moreš primerjat z novimi, tranzistorc.
clio 1.2 1997, redno vzdrževan, oče ga še danes vozi... redno vzdrževan, opran... dela smooth
merida kolo, 2004 letnik... opran, namazan, menjani potrošni deli... še danes lep, vozen... predelal sem nekaj zadev na laku tako, da sem dodal odsevne trakove, v stilu policijskih avtov danes, fluorescent na belo in zgleda top
marsikater del hiše, vrata, tla, ploščice itd.
Prekle za kurnk

__Devil__ ::

Zanimiva tema.

Najboljši nakup so bili Logitech Z-5500 okrog 2008 in še danes delujejo brezhibno, dali so ogromno razbijanja skozi in je bil res top nakup. Veliko zabave z njimi. Dober nakup je bil tudi Hifi reciver Pioneer (rabljen). Prvi računalnik, ki sem si ga sam sestavil z štipendijo privarčevano čez celo leto z i7 920, ki še danes deluje precej dobro za brskanje po spletu in kakšen CSGO. Dobro, da se spomnimo kaj vse imamo. Najboljši nakupi so res tisti dražji in bolj premišljeni, kar res rabiš in ti lahko služi veliko let. Včasih so bili izdelki bolj kvalitetni, danes še je samo potrošništvo, kapital in kvantiteta namesto kvalitete.

Vlaganje v sebe, v zdravje. Prenosnik Lenovo Thinkpad X1 Carbon, deluje super, pogrešam le dodatnih 4gb rama, a za splet je še dober. Jopica Fox in čevlji Nike, ki so po 10+ letih še vedno v zelo dobrem stanju in po 50 pranjih. Če tak pogledamo imamo veliko stvari, ki jih tukaj nismo napisali, ki jih ne rabimo. Veliko stvari se tudi s časom zamenja zato je težko rečt kaj ti je res dolgo služilo, razen avto, golf 2 1.6 dizel, neuničljiv, če nebi rjavel bi ga še danes vozil =). Avtoradio pioneer, nov iz bigbanga, še danes ga ima sodelavec v avtu in deluje. Tablica Galaxy S Tab 2 s 3GB rama je še danes dober, itd.

mtosev ::

Še na miško logitech rx1000 sem pozabil. Pred 10 let sem za njo dal 12 eur in še vedno dela.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

facepalm ::

Same here. Sem jo sicer prodal s pcjem, ampak uporabnik se danes klika z njo.
Ce bi bila brezzicna bi jo obdrzal.

Horas ::

DeeJay je izjavil:

Logitech z5500. Kupil kake 17 let nazaj, še dans delajo super.


jaz pa sony mhcrg 595 glasbeni stolp, na mimovrste za 250€ takrat se je še prodajalo po 320. se spomnim ko sem v letih 2003 kot dijak hodu v bigbanga gledat in se slinil, potem pa čim sem prišel do dnarja kupil!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

ripmork ::

Resda ni ravno star nakup (cca 3-4 leta nazaj), ampak vseeno: svetlo siva jakna znamke "Icepeak": od momenta, ko sem jo probal mi je bila ko ulita. Lahka a protivetrna, elegantna in topla, material zelo obstojen in simpl za čiščenje. Nikoli še nisem tako rad jakne nosil. Če se prav spomnim je bila cirka 80 - 90 eurov. Well worth it.

;-) ::

Zanimiva tema.

Najboljši nakup so bili Logitech Z-5500 okrog 2008 in še danes delujejo brezhibno, dali so ogromno razbijanja skozi in je bil res top nakup. Veliko zabave z njimi. Dober nakup je bil tudi Hifi reciver Pioneer (rabljen). Prvi računalnik, ki sem si ga sam sestavil z štipendijo privarčevano čez celo leto z i7 920, ki še danes deluje precej dobro za brskanje po spletu in kakšen CSGO. Dobro, da se spomnimo kaj vse imamo. Najboljši nakupi so res tisti dražji in bolj premišljeni, kar res rabiš in ti lahko služi veliko let. Včasih so bili izdelki bolj kvalitetni, danes še je samo potrošništvo, kapital in kvantiteta namesto kvalitete.


Meni pa so z5500 odpovedali, ko smo imeli direkten udar strele, sicer so mi jih popravili a so po dveh tednih spet odpovedali, nato sem jih dobil iz servisa in še nisem sprobal :) Bili pa so kot vse ostalo izklopljeni iz el. omrežja.

Gagatronix ::

Ni bil sicer nakup, ampak moj JNA plasc iz leta 1974 se se danes drzi odlicno. Tudi odstranljiva zimska podloga je v super stanju in izjemno topla.

klinker ::

Dynaudio BM5A in Sennheiser HD25, oboje staro 12+ let in dela kot prvi dan.
Pa robotski sesalec iz Hoferja za 150€, zdaj ze 4 leto lavfa, le malo glasen je postal.

FireSnake ::

Zippo, izdelan leta 1958, ki sem ga našel na smetišču.

Drugače pa: en nožek sem si kupil v osnovni šoli (lesen ročaj), da ima še danes.

Pa Logitech Z623 služijo že lepo vrsto let.

Albert_Z ::

DeeJay je izjavil:

Logitech z5500. Kupil kake 17 let nazaj, še dans delajo super.




kupil rabljene za 100 evro 6 let nazaj, vse dela, vidim po ebayu, da se preprodajajo za 300-400 $ zdaj ?

DeeJay ::

Čist mogoče, ker so res dobri zvočniki. Valda niso audiofilski, sam za ta denar vrhuski.
Don't f with me.

hyuga ::

sennheiser hd650 Sonarworks calibrated: https://store.sonarworks.com/products/s...
yamaha hs80 - dal sem samo 450EUR za par pred 10 leti - še zdaj delajo odlično
glede računalnikov definitivno: i7 950 + 970 gtx gaming z
focusrite pro 14 zvočna kartica - firewire
Voodoo 2 Diamond se kdo spomni? - https://www.cnet.com/products/diamond-m...

best buy? https://www.mimovrste.com/cistilniki-ta... - to je res TOP za drobtinice - za na hitro. mislim 25EUR... trenutno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

hopsy ::

Moj naj dolgorocni nakup bi bil kitajski DE drzalo za britje in 100 britvic astra za bargain cena 5e prbl. Zadevo imam se zdaj. Drzalo kot novo britvic pa se neka malenkost po 5ih letih prbl.

Cool tema keep on ^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopsy ()

sekvap ::

kar nekaj vas je omenilo kitajsko britvico.. Pa režejo priložene britvice tako kot morajo al je treba kupit kaj drugega tukaj v slo? Lahko kak link, sicer porabim letno 2 € za britvice cien iz lidla 2 poka, ampak vseeno mi je odveč smetit s to plastiko planet.

Osebno bi rekel da je najboljši nakup bil 4 stranski skobelni stroj. Se je odslužil že prvo leto... in pa kitajski robotski sesalec za 20 kvadratov za 90€, čista zmaga :D

IL_DIAVOLO ::

https://getrockwell.com/products/rockwe...

Švedske dobro rezejo ja...tudi ko se 3-4 dni ne obrijem :)

Kvinta ::

S to navadno Gilette v plavi škatli za 1€ se jaz celi tedn brijem.
A.C.A.B

Daliborg ::

Sicer je fotr kupu ampak vseeno: leta 1989 kupil C64 + 1541 disketar za takratnih 650DEM-rabljen. Praktično nič zgubil na ceni danes kljub inflaciji 8-)
Aha pod to lahko verjetno štejem tudi Weller WCTP-S spajkalnik za takratnih cca. 17k SIT-v leta 1996.

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Slayer69 ::

Tudi jaz se priporočam za kak konkreten link/znamko/model klasičnega držala za britvice + rezil... Torej nekaj kar je preverjeno OK (kvaliteta/cena).
Trenutno uporabljam Gillete Mach 3 Turbo in sem načeloma zadovoljen, vendar me vseeno mika, da bi poizkusil tudi to klasiko ;)
Hvala.

Meiniken ::

Zanimivo da nihče ni še omenil ergonomične miške :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

FireSnake ::

Gagatronix je izjavil:

Ni bil sicer nakup, ampak moj JNA plasc iz leta 1974 se se danes drzi odlicno. Tudi odstranljiva zimska podloga je v super stanju in izjemno topla.


Aha, si ga "zadužu" :))

Ob tem sem se spomnil moje NES bunde, ki je bila draga, ko žafran a jo nosim še danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

Ob tem sem se spomnil moje NES bunde, ki je bila draga, ko žafran a jo nosim še danes.
kje pa je bila narejena?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gagatronix ::

FireSnake je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ni bil sicer nakup, ampak moj JNA plasc iz leta 1974 se se danes drzi odlicno. Tudi odstranljiva zimska podloga je v super stanju in izjemno topla.


Aha, si ga "zadužu" :))

Ob tem sem se spomnil moje NES bunde, ki je bila draga, ko žafran a jo nosim še danes.


Haha, ja :))

FireSnake ::

gruntfürmich je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ob tem sem se spomnil moje NES bunde, ki je bila draga, ko žafran a jo nosim še danes.
kje pa je bila narejena?


To so menda šivali na Ptuju.

mare_ ::

le creuset pekač - uporabljen skoraj dnevno zadnjih 5 let :D

chort ::

Leatherman Wave 2 multitool, po 18 letih je kot nov, kjub temu da gre z mano povsod.
Alpina Tibet gojzarji, po 10 letih menjal podplat, še za 10 let bodo zagotovo.
Hannah Lighter 2 šotor, po 18 letih se je odlepil trak s šivov, sicer kot nov, v njem sem prespal kar nekaj neviht in vsaj 300 noči.

slott ::

Slayer69 je izjavil:

Tudi jaz se priporočam za kak konkreten link/znamko/model klasičnega držala za britvice + rezil... Torej nekaj kar je preverjeno OK (kvaliteta/cena).
Trenutno uporabljam Gillete Mach 3 Turbo in sem načeloma zadovoljen, vendar me vseeno mika, da bi poizkusil tudi to klasiko ;)
Hvala.


Pejd na ebay vpisi double edge handle stainless steel..3.5e~..ti je treba se ritko obrisat? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ob tem sem se spomnil moje NES bunde, ki je bila draga, ko žafran a jo nosim še danes.
kje pa je bila narejena?


To so menda šivali na Ptuju.

tiste legendarne hlače verjetno ja, za bunde pa ne vem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dela ::

KraitPay je izjavil:

1. X230, kar dela pa dela


Podobno, kupil 4 leta nazaj konkurenta, rabljenga elitebook 2570p. Dobro se drži in danes se prodajajo celo za več, kot sem plačal (verjetno zaradi korone?) Edino rahlo glasen je proti thinkpadom X in T, ohišje pa deluje bolje izdelano.

gruntfürmich je izjavil:

FireSnake je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ob tem sem se spomnil moje NES bunde, ki je bila draga, ko žafran a jo nosim še danes.
kje pa je bila narejena?


To so menda šivali na Ptuju.

tiste legendarne hlače verjetno ja, za bunde pa ne vem.


Imam ene več kot 20 let stare NES hlače, še iz osnovne šole, dokaj trd material, ampak kroj res dober, so zelo udobne za nosit, jih rad oblečem.

Slayer69 ::

slott je izjavil:

Slayer69 je izjavil:

Tudi jaz se priporočam za kak konkreten link/znamko/model klasičnega držala za britvice + rezil... Torej nekaj kar je preverjeno OK (kvaliteta/cena).
Trenutno uporabljam Gillete Mach 3 Turbo in sem načeloma zadovoljen, vendar me vseeno mika, da bi poizkusil tudi to klasiko ;)
Hvala.


Pejd na ebay vpisi double edge handle stainless steel..3.5e~..ti je treba se ritko obrisat? 8-O


O kako smo pametni... Ja najcenejši handle izbrat mi res ni težko, sem pač mislil dobit kak info kateri je tudi dober in da ne razpade po 3 britjih (konkretno teh handlov ne poznam in lahko da je tisti za 3.5€ isto dober kot nek za 50€, ampak pri drugih zadevah se včasih splača dati včasih kak evro več... ne bi pa preplačeval za neke znamke po nepotrebnem). Pač sem mislil, da bom dobil kak konstruktiven odgovor od nekoga, ki je že kupil in je zadovoljen, ampak od tebe vidim, da je to preveč za pričakovat.

p.s.: Še enkrat "hvala" za tvoj super odgovor, tega se res ne bi nikoli sam spomnil naredit /s off

RoccoC ::

Poglej/povprašaj na britev.si

IL_DIAVOLO ::

https://getrockwell.com/products/rockwe...

Trenutno out of stock, ampak kaj takega bi jaz vzel. Butterfly odpiranje za vstavljanje rezila, nastavljiva odprtina za rezilo.

Jaz imam drugačen model. Moraš sraufat in poiskat pravi nastavek za tvojo kozo. Ta model pa vse poenostavi.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Ne vem, pomojem ni neke razlike, kvaliteta britja je odvisna od klince, ne od ročaja.

RoccoC ::

Lol, od ročaja res ni, je pa seveda od tipa open, closed comb, širina reže, natančnosti izdelave, ukrivljenosti vpetja britvice...

MrStein ::

Tipkovnica keytronic kt800
Kupljena še za tolarje (okoli 2200), torej vsaj 12 let stara.

Dela še vedno kot nova. Konkurenca v tem cenovnem segmentu se lahko skrije. Gledam tebe Logitech k120...

PS: lahko bi ločili temo glede na tip izdelkov, ker je tako preveč vsebine, sploh ko se še kaka debata razvije
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

predi ::

Sony Vaio VGN-FW21Z, kupljen februarja 2009 za prvo plačo, v uporabi dnevno kot desktop replacement. Kupil sem ga pri vshop.si, ki je šel med tem v stečaj, par zadnjih kupcev pa se je znašlo v stečajni masi in so bili po medijih.

Apofis ::

Sicer darilo...za 18i rojstni dan sm dubu ročico + par britvic od mach3. Zdej, po 20ih letih ročico še zmer nucam :)

Gagatronix ::

Sam se sicer na cisto ne brijem kaj pogosto, ker se mi ne da. Kadar pa se, uporabljam drzalo za navadne ziletke, ki je se od mojega starega fotra, tam nekje iz petdesetih.

Vse te moderne plastik fantastik bedarije z 357434 rezili ki jih lahko ponucas mogoce 2x in potem zavrzes so pa bedarija. Da o tistih ziletkah kjer menjas samo nastavke niti ne govorim.

Melanholija ::

Čevlji Lems bosonogi waterproof ter nogavice na prstke :D
Sennheiser HD6XX slušalke v uporabi vsak dan
Telefon Jolla še vedno v uporabi kot rezervni telefon :)

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Zdaj sem se še spomnil na Linksysov powerline adapter, ki ga imam od leta 15 in od tedaj dela 24/7. Izgleda, da ga bom imel še dolgo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brivnik? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549155968 (1322) Klamzi
»

Moja izkušnja z bundo maier sports za cca 100 EUR (s popustom)

Oddelek: Loža
334841 (3534) The Player
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697899 (45352) šernk
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131268 (21770) GrimReaper
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838613 (28438) gendale

Več podobnih tem