» »

Moja izkušnja z bundo maier sports za cca 100 EUR (s popustom)

Moja izkušnja z bundo maier sports za cca 100 EUR (s popustom)

zmaugy ::

Kupil pred nekaj leti v hervisu, cena je bila nizka (okrog 100 EUR na razprodaji), mišljeno kot malo lažja bunda za okrog hiše in kakšen sprehod po gozdu, parkrat sem jo imel tudi za smučanje (kjer se je še najboljše obnesla, ampakk za smučanje imam rajši kakšno drugo).
Na koncu ima gor tisto reč za pokrivat roko in luknjo za palec. To se je odparalo v nekaj tednih.
Kapuca je grozna, cel čas sili čez oči skoraj do nosa.
Stran vržen denar. Malo denarja malo muzike. Bunde za 300 do 400 EUR so veliko lepše narejene, so lepše in neprimerno bolj vzdržljive, totalno je škoda šparat na tem.
Na splošno pa smo imeli v družini z bundami iz hervisa slabe izkušnje, zato tam praktično ne kupujemo več ničesar - včasih gremo čekirat cene in nato kupimo drugje.

Blinder ::

Lol, 100 &#8364 za bundo je zate malo denarja? Jaz namenim max 30 € za bundo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Yacked2 ::

Če jo rabiš sam za na trolo je tud taka dobra. Kvalitetne bunde so 500e+ brez popusta
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

RegulusDraco ::

Tud v Tom Taylerju se dobi dovolj dobre bunde, ki jih ne boš razparal na hitro. Niti ti ne bodo razparale denarnice. (500 eurov za bundo, a ste nori? :D rofl :D)
Za 100 eurov dobiš noro dobro bundo. Dovolj dobro pa tudi za manj. (če je "popust"). Brez popustov je torej bunda do 200 eurov noro dobra, do 100 eurov dovolj dobra.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Ok, torej je nateg še toliko hujši. Mislim da je bila brez popusta 140 ali nekaj takega EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

RegulusDraco ::

ne sekiraj se. Nek prijatelj je kupil smučarsko bundo za 500 eurov in se mu je prvo sezono razparala na notranji strani kjer je bil stik s pasom smučarskih hlač. Jo je moral dat zašivat in ko mu je šivilja prišila nek material, ki ga je imela pri roki, je rešila cel problem. Smučarska bunda za 500 eurov popravljena za nekaj eurov pri lokalni šivilji.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

tomy5 ::

Komplicirate, za zgornji del ( bunda oz karkoli temu rečete ) dam max med 100 in 200 e, za ta denar sem vedno dobil dobro znamko, kvaliteni materiali, šivi ipd. Še vse so zdržale ~ 10 let, pa tudi pozimi do 3000m nadmorske v hribih in z ruzakom in plezalnim pasom ki jo drgneta od zunaj.
300 ali 400 je pa čista šminka za na trolo in je kvalitetno lahko slabša od normalne za ven za na zrak.

zmaugy ::

Razlika je, če se deli bunde parajo in ti gre kapuca do nosa ali pa če je bunda narejeno korektno, solidno, natančno, kapuca je tam, kjer mora biti, strga se nič, vse je gladko in nič se ne mečka pa še veliko lepša je (tudi zaradi večje pozornosti na detajle). Meni to odtehta razliko v ceni, sploh če takšno bundo lahko potem nosim nekaj let brez zapletov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

tomy5 ::

Se strinjam, amapk bunde v hervisu se kupujejo do 40 €, za 100-200 pa dobiš že tolk kvalitetno robo da se nimaš kaj bunit, razen če išeš našitek.

zmaugy ::

En član družine je kupil bundo v hervisu za čez 100 EUR (na razprodaji). Naslednji teden smo jo prinesli nazaj, ker so začeli členi zadrge odpadat. Klump za bruhat - ampak samo zadrga, ostalo je bilo videt res kvalitetno.

tomy5 ::

Pri oblačilih itak morš vedno gledat samo šive, leplenja in zadrge in povezovalne elemente.
To v 1 minuti v trgovini vidiš a je za ven al je samo za na trolo šminkat.

zmaugy ::

Hec je bil v tem, da je bila tudi zadrga videti močna in robustna. Verjetno je bil polimer, iz katerega je bila narejena, preveč krhek in občutljiv na nizko temperaturo.

c3p0 ::

Pa veš, da lahko vrneš stvari s takimi napakami in ne komplicirajo kaj dosti?

tomy5 ::

Pač se učiš na izkušnjah, zadrgo samo potegneš gor in dol in že po zvoku slišiš al je OK al je tista za 0,5 centa.

zmaugy ::

c3p0 je izjavil:

Pa veš, da lahko vrneš stvari s takimi napakami in ne komplicirajo kaj dosti?


Saj sem jo vrnil - tisto z zadrgo (pa ne vem več kdo je bil proizvajalec), ker smo rabili drugo. Tiste prve pa nisem, ker mi ni bilo nujno. Ampak če bom za vsak drek hodil večkrat v trgovino, potem se takšne trgovine in znamk na široko izognem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

eric_cartman ::

Povsod podobne izkušnje.. Črn plašč od Marx-a iz Jack&Jones znižan iz 120 na 89 €. Se je začel muckat po 3 tednih. Zdaj ga moram stalno čistit in z žiletko brit, ker se sicer kepice naredijo.. Problem pa je v tem ker zgleda tako kot da ga imam že 5 sezon.. o.O

Lol, 100 &#8364 za bundo je zate malo denarja? Jaz namenim max 30 € za bundo.


Če je to softshell jakna, potem se strinjam, da dobiš že kaj dobrega znižanega za tam cca. 40 €. Ampak toplo zimsko bundo in da je dobra ne boš dobil pod 100 €.

Sicer pa čevlji v Deichmannu isti problem. Karkoli okrog 50 €, pa da je to tista njihova znamka je bruh. Še zdaleč nisem težkokategornik, pa mi je uspelo v 2 tednih naredit pri normalni hoji luknjo v peti. Pri drugih se mi je pa pri strani čevelj odprl.. Sem samo čutil kako sem vodo zajel.

Skratka kvalitetno robo je čedalje težje dobiti. Pri čevljih se držim Adidasa (Superstar in pa Neo kolekcije etc.), ker so to še redki čevlji ki dejansko zdržijo 2 sezone BP.

Softshell janke so Kilimanjaro super. So dosti vzdržljive in poceni.

Plašči pa zimske jakne pa nimam pojma kje dobit kvalitetne poceni oz. tam do 100 €.

zmaugy ::

Ampak res. Čevlji CAT visoki, v nekaj mesecih so šli šivi. Prejšnji nizki so zdržali nekajkrat dlje. Pa niso bili dražji.
Drugače se meni po vzdržljivosti dosti dobro obnesejo čevlji iz Mass - kar je presenetljivo glede na to, da so precej ugodni. Je pa res, da jih menjam in ne nosim vsak dan istih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

next3steps ::

RegulusDraco je izjavil:

Tud v Tom Taylerju se dobi dovolj dobre bunde, ki jih ne boš razparal na hitro. Niti ti ne bodo razparale denarnice. (500 eurov za bundo, a ste nori? :D rofl :D)
Za 100 eurov dobiš noro dobro bundo. Dovolj dobro pa tudi za manj. (če je "popust"). Brez popustov je torej bunda do 200 eurov noro dobra, do 100 eurov dovolj dobra.

Za 100 dobiš zgolj dobro bundo, ne pa tudi boljše. Za tak denar mi na misel pade samo priznani kitajc, brez nabite marže.
Softshell je imel poceni Xiaomi, tekaške čevlje ima dokaj poceni Mizuno in pa LiNing.

Zgodovina sprememb…

Gregor5816 ::

Imam bundo iz Hervisa že precej let, takrat sem bil še mlad in mi jo je kupila mama, za 18€. Precej dobro ohranjena, res pa da je ne nosim tako veliko, le kadar je res mrzlo ali kadar pada sneg. Včeraj sem jo prvič oblekel v tej sezoni. Večino zime nosim windstopper za 40€ iz Two way. Po 5-6 sezonah se malo že pozna, da ni več nov in ga nameravam po letošnji ali najkasneje po naslednji sezoni zamenjat.

bambam20 ::

eric_cartman je izjavil:


Ampak toplo zimsko bundo in da je dobra ne boš dobil pod 100 EUR.


Seveda dobiš. Sam sem eno kupil 2011 za 50EUR in eno 2013 za 40EUR. Obe zelo topli, da greš z veseljem ven, ko je zunaj - 10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

A110 ::

kupil zimsko bundo v tom tailorju 4 leta nazaj za 100e. do zdaj menjana samo zadrga (po lastni krivdi zaradi pijace) in par gumbov ki sem jih tudi pomotoma utrgal. ce bo vse po sreci jo bom se definitivno nosil se vsaj par let ker sevedno izgleda kot nova

Oberyn ::

Zimska jakna M65 Giant za 100€ iz katerega od army shopov, rešen problem. Toplo, funkcionalno, trpežno. Dobro, ni glih za v gore ali smučanje, ampak za vse drugo je pa ok, še za poslovne sestanke jo nosim. Hervis? Nazadnje sem bil tam ene par let nazaj, ko sem rabil zmenjati 100 €, pa je bil glih Hervis blizu. Tako da ena korist je vseeno od njih.

kingsix ::

Jaz imam bundo od Wellensteyn, eno north face in eno ala bolj "elegantno" od hilfiger. Za vsako sem dal pod 140EUR. Pri nas so vse krepko preko 300EUR. Gledam, ko so v ZDA ali v nemčiji kakšni popusti in naročim. Dat tu za bundo nad 100EUR je nateg, jaz pa nisem rad nategnjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

LeQuack ::

kingsix je izjavil:

Jaz imam bundo od Wellensteyn, eno north face in eno ala bolj "elegantno" od hilfiger. Za vsako sem dal pod 140EUR. Pri nas so vse krepko preko 300EUR. Gledam, ko so v ZDA ali v nemčiji kakšni popusti in naročim. Dat tu za bundo nad 100EUR je nateg, jaz pa nisem rad nategnjen.


Nakup vseh oblek je nateg, ker so narejene nekje na Kitajskem ali v Aziji. Tudi tiste bunde za 500 in več €, za tak denar bi pričakoval da so narejene v Italiji ali Franciji in seveda ne samo "assembled" ampak da so tudi materiali kvalitetni in lokalnega izvora.
Quack !

next3steps ::

Saj imaš na voljo krojače.

Phantomeye ::

lol, rajši umrem, kot da kupim bundo za 100, 400 ali 500 €....

jaz dajem denar samo za bunde po meri, in če stane manj kot 6000e potem vem, da ima moj krojač skrive motive in da mi daje neko poceni robo.

reeves ::

zmaugy je izjavil:

Ampak res. Čevlji CAT visoki, v nekaj mesecih so šli šivi. Prejšnji nizki so zdržali nekajkrat dlje. Pa niso bili dražji.
Drugače se meni po vzdržljivosti dosti dobro obnesejo čevlji iz Mass - kar je presenetljivo glede na to, da so precej ugodni. Je pa res, da jih menjam in ne nosim vsak dan istih.

Kako hudiča ti je pa Caterpillar čevlje ratalo uničit?
Jaz zimske čevlje kupujem obvezno od CAT. Še nobenih mi ni uspelo še poškodovati ne, kaj uničiti. Jih pa nosim po 4 do 5 sezon.

dexterboy ::

Torej, ko bom rabil kupiti naslednjo bundo, bom kupil...kaj?
Očigledno najcenejšo za eno sezono, ker ni več kvalitetnih bund?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

tikitoki ::

zmaugy je izjavil:

Razlika je, če se deli bunde parajo in ti gre kapuca do nosa ali pa če je bunda narejeno korektno, solidno, natančno, kapuca je tam, kjer mora biti, strga se nič, vse je gladko in nič se ne mečka pa še veliko lepša je (tudi zaradi večje pozornosti na detajle). Meni to odtehta razliko v ceni, sploh če takšno bundo lahko potem nosim nekaj let brez zapletov.


Kapuca ti leze do nosa? Pa si ti zadevo probal, preden si kupil?

next3steps ::

reeves je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ampak res. Čevlji CAT visoki, v nekaj mesecih so šli šivi. Prejšnji nizki so zdržali nekajkrat dlje. Pa niso bili dražji.
Drugače se meni po vzdržljivosti dosti dobro obnesejo čevlji iz Mass - kar je presenetljivo glede na to, da so precej ugodni. Je pa res, da jih menjam in ne nosim vsak dan istih.

Kako hudiča ti je pa Caterpillar čevlje ratalo uničit?
Jaz zimske čevlje kupujem obvezno od CAT. Še nobenih mi ni uspelo še poškodovati ne, kaj uničiti. Jih pa nosim po 4 do 5 sezon.

Če jih imaš za kar so mišljeni, več kot sezono ne trajajo.

Magic1 ::

Pri vseh oblačilih je danes lotarija. Lahko daš veliko denarja in dobiš sranje, lahko daš res malo in vseeno dobiš dobro robo. V današnjem času moraš znat nekako ocenit kvaliteto. Če slučajno fališ in hitro razpade, jo pač neseš nazaj. V pol leta uveljavljaš stvarno napako. Shranite račune.
Magic

Alien123 ::

Jaz pa imam zimsko jakno od dare2b, kupljena pred tremi leti in še vedno zgleda kot da bi bla včeraj. Res pa je da je prisla 200€+

radmannsdorf ::

Še moja izkušnja s čevlji. V trgovini s čevlji Dei.... sem kupil Fila zimske čevlje, prepričan da bodo najboljši kar jih imajo, ker večinoma imajo samo neke čudne znamke. Že po par dneh se je začel luščit podplat. Po dveh mesecih pa je rezultat viden s fotk. Še nikoli nisem pošvedral čevljev tako hitro. Vsak od podplatov je celo počil, na enem čevlju pa je na spoju med čevljem in podplatom zazijala luknja, skozi kateri sem lahko dal prst! Super za zimo ja... Sicer sem s trgovino uredil, da so mi vrnili denar, ker čevljev pa res ne mislim kupovat za dva meseca. Bili so pa znižani 50% kao..... tako da so stali 40€.
Potem sem šel v Alpino, skeširal še enkrat toliko(84€ - 40% novoletni popust)in vzel Alpina Snowtrack, ki so po skoraj dveh mesecih kot novi.


The Player ::

sam sem imel nizke poletne superge, isto od File, ki naj bi bila priznana blagovna znamka. V roku 1 meseca sem imel luknjo v podplatu, je pa res, da sem bil ta celi mesec večinoma zunaj in so bile superge v skos uporabi. Stale so 30€ s popustom (60 € redna cena)

Potem sem nabavil najcenej superge iz deihmana za 20€, so mi zdržale ca 3-4 leta, s tem, da so se najbolj obrabile ko sem začel z njimi plesat. Če nebi plesal bi jih še danes lahko nosil.

Enostavno nima smisla zapravljat veliko denarja za cunje/obutev, če nisi 100%, da bo proizvod kvaliteten.

Se spomnim ko so bili tolarji mi na kraj pameti ni prišlo, da bi plačal 10.000 za superge. Takrat sem kupil tekaške superge mizuno in se skeširal zato, da bi ja bilo kvalitetno. Danes je čisto normalno če vržeš 100€ za superge, kar je bilo takrat 24.000 SIT.

Enostavno z visoko ceno ne plačaš kvalitete, ampak ime in tako hraniš apetite blagovnih znamk. Kitajc ki je plačan za pest riža zaradi višje cene proizvoda ne bo nič bolje sešil superg/bunde zato je nesmiselno zapravljat denarja če nisi 100% v proizvod/blagovno znamko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohodniška oprema

Oddelek: Loža
465855 (823) koyotee
»

Nakup smučarske opreme

Oddelek: Šport
283769 (631) JanezH
»

nova moška bunda/puhovka, kje kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11112401 (7136) Kvinta
»

Kje v Mariboru kupiti moško zimsko jakno

Oddelek: Loža
223412 (2383) adhoc

Več podobnih tem