» »

Sledenje cepljenju proti Covid19

Sledenje cepljenju proti Covid19

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
5

ajdov ::

Načeloma bi moralo biti tako, da je na lockdownerjih da dokažejo, da ukrepi delujejo in da so upravičeni.

vostok_1 ::

---
Za ostale, ki niste retardiranci, naj ponovim:

V noben znanstveni inštitut vas ne bodo sprejeli, če boste trdili da 3 inči je enako kot 3 cm.
Self evidently ni enako. Dokazi so self evident.
Če pa mislite, da je enako...potem to dokažite.

Zmaugiyju to še ni kapnilo. Morda ko prespi noč, mu bo kaj več jasno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

zmaugy ::

The ball is in vostok's court da dokaže, kako uradni podatki, ki se med sabo primerjajo, med sabo niso kompatibilni.
Saj to bo pa lahko. Sicer faktor 10 bo bitch, ampak kljub vsemu...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

vostok_1 ::

3 inch != 3 centimeters

Če ti to ne klapa...potem ti ne morem pomagati. Daj raje prespi malo, preden si delaš sramoto še naprej.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

zmaugy ::

ta-ta...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

vostok_1 ::

zmaugy je izjavil:

The ball is in vostok's court da dokaže, kako uradni podatki, ki se med sabo primerjajo, med sabo niso kompatibilni.
Saj to bo pa lahko. Sicer faktor 10 bo bitch, ampak kljub vsemu...


Primerjaš jih ti in ostali tepci.

Ne worlmeters.
Ne noben resen znanstvenik.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jojw ::

ajdov je izjavil:

jojw je izjavil:

ajdov je izjavil:

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Haha. Dobro si spinal njihov fail.

---
Fantje, pazite to, še naši strokovnjaki nimajo pojma...

...ampak sheeshkarji, zmaugyji, jurefluxi pa vam lahko natančno povedo, da ukrepi delujejo.

Jep.

...

Ne. Tudi na IJS so samo ljudje.

Švedska: 1247 mrtvih na milijon
Finska: 132 mrtvih na milijon
Norveška: 112 mrtvih na milijon

Ukrepi v normalnih državah očitno delujejo. Zdaj pa zapri gofljo.

Švedska 1247

Slovenija 1820

Florida 1400

To da ima Švedska najboljši zdravstveni sistem na svetu verjetno ne veš, kajne? Kaj pa to, da Švedska za zdravstvo nameni 12% BDP-ja, medtem ko Slovenija ne dosega niti globalnega povprečja? Najbrž tudi ne. To, da na Švedskem ni korupcije veš? Kaj pa to,da ima Švedska 10 milijonov prebivalcev in je 24x večja kot Slovenija? Najbrž ne veš nič od tega. A veš vsaj to, da je pojavnost obolenj za vse bolezni od države do države drugačna? Najbrž ne,kar me pa sploh ne čudi. Dobro vas pere Potrč, ni kaj..

Na Floridi so pa verjetno znani po mladi in zdravi populaciji, a ne?

Aja ne, na Floridi se upokojujejo ljudje iz celih ZDA, Američani so pa nasploh znani po debelosti (drugi največji faktor tveganja po starosti). Pa ima Florida vseeno nekako manj mrtvih od nas.

A mi naše otroke pošiljamo na zdravljenje v ZDA, ali Američani svoje k nam? Zakaj misliš, da je temu tako?

A nisi ti december popal Facebook materijal, na katerem je pisalo, da bo januarja 3. val, februarja vojska na ulicah, marca pa bodo okužene pošiljali v kampe? Meni se niti približno ne zdi tako. Res ste ovce..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

vostok_1 ::

vostok_1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

The ball is in vostok's court da dokaže, kako uradni podatki, ki se med sabo primerjajo, med sabo niso kompatibilni.
Saj to bo pa lahko. Sicer faktor 10 bo bitch, ampak kljub vsemu...


Primerjaš jih ti in ostali tepci.

Ne worlmeters.
Ne noben resen znanstvenik.


To, da jih ti na worldmeters lahko prilepiš na isto tabelo, ne pomeni, da so bili harmonizirani na isti skupni imenovalec.

Jezus kristus...osnove, osnove!
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

The ball is in vostok's court da dokaže, kako uradni podatki, ki se med sabo primerjajo, med sabo niso kompatibilni.
Saj to bo pa lahko. Sicer faktor 10 bo bitch, ampak kljub vsemu...


Primerjaš jih ti in ostali tepci.

Ne worlmeters.
Ne noben resen znanstvenik.

Kot rečeno, dokaži da so podatki nekompatibilni. Ti to trdiš in ti boš moral svojo trditev dokazati.
Če ti uspe, potem se lahko pogovarjamo naprej. Ker si takšen dasa,to ne bo problem zate.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

vostok_1 ::

Self evident je, da so nekompatibilni! You stupid dumbass.

Worldmeter ne izvaja nobenih drugih operacij izven beleženja podatkov, ki jih dobi.

To, da ti lahko primerjaš po tabelah je zgolj gola analitična funkcija njihove platforme.

Belorusija je recimo namerno skrivala tistih nekaj žrtev, ki so imeli.
Jasno, da bo kazalo malo nič na worlmeteru...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

Self evident je, da so nekompatibilni! You stupid dumbass.

Worldmeter ne izvaja nobenih drugih operacij izven beleženja podatkov, ki jih dobi.


1. Ja? Od kje?
2. In zato so ti podatki zagotovo nekompatibilni in ni možno, da bi bili kompatibilni? Lej, malo več truda bo treba vložiti. Sem pripravljen razpravljati. Če lahko brez žalitev...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

vostok_1 ::

Jasno, da so nekompatibilni!

Za kakšen faktor? Who knows. Eni veliko , drugi malo.
To je na WHOju ali vsaj EUju da harmonizira.

Prekleto že day fucking 1, smo vsi špekulirali koliko so Kitajske cifre resnične...a glejga zlomka...še vedno so iste gor. Ali trdiš, da worlmeters je poslal delegacijo na kitajsko izvedet resnico...

jezus...

Konsistentno bi bilo, da se NIJZji vseh držav sestajo in določijo kriterije.
Ali pa vsaj, naredio klinično raziskavo vzrokov smrti in jih primerjajo med seboj.
Možganska kap z možgansko kapjo. Pljučnica z pljučnico itd.

Sramota, da marsikateri javni govorec tega ne registrira.
Če pa to počne IJS pa predlagam, da se ga kar jutri ukine. Ker pol to ni več znanstvena ustanova, ampak propagandni biro.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jojw ::

vostok_1 je izjavil:

Jasno, da so nekompatibilni!

Za kakšen faktor? Who knows. Eni veliko , drugi malo.
To je na WHOju ali vsaj EUju da harmonizira.

Prekleto že day fucking 1, smo vsi špekulirali koliko so Kitajske cifre resnične...a glejga zlomka...še vedno so iste gor. Ali trdiš, da worlmeters je poslal delegacijo na kitajsko izvedet resnico...

jezus...

Tebe Billy še ni našel? Baje ima zate posebno dozo seruma, zaradi katerega ti bodo zrasle tri glave namesto zgolj dveh..

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

Jasno, da so nekompatibilni!

Za kakšen faktor? Who knows. Eni veliko , drugi malo.
To je na WHOju ali vsaj EUju da harmonizira.


Dokler nimam nekega vira, ki bi mi to dokazoval in ker gre pri številu mrtvih za faktor skoraj 10 in ker gre za sosednje države, ki so med sabo kot rit in srajca in je v bistvu po znanih informacijah razlika zgolj v pristopu k ukrepom (in je lani konec prvega vala bilo možno brati obžalovanje Švedov, ker so se v primerjavi s sosedi tako slabo odrezali), bom rekel, da je precej večja verjetnost, da imam jaz prav.
Sploh ker, bonus track, naravoslovje tudi pritrjuje - že v principu.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

vostok_1 ::

Pa to ti pravim. Dokaži da so kot rit in srajca. Or better yet...izbrskaj točne podatke po vzroku smrti.
Do takrat samo bluziš.

PS. pa ne trdim, da ukrepi ne morejo delovati. Jasno da ne. Trdim, da ste hujši od pjancev za šankom ko pride do takih debat. Vsak si nekaj izmišljuje. Oni da zdravstvo klecnilo, ti da ukrepi delujejo...čeprav nismo definirali kaki ukrepi.
Skratka, podn.

Kar je 100% jasno je, in kar trdim je...da ukrepi v SLO...niso delovali v nobeni večji meri.

Nismo ne zaščitili najranljivjših, in nismo niti bistveno spremenili epidemiološke slike.

Dokazi:

1. Stanje DSOjev.
2. Graf okužb. Izjave stroke, da nimajo pojma kaj se dogaja z epidemijo. Falirani modeli in napovedi. Itd.

Lahko, da Norveška to počne mnogo bolje. Morda. Nisem se pozanimal, kaj točno vse so počeli.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

Pa to ti pravim. Dokaži da so kot rit in srajca. Or better yet...izbrskaj točne podatke po vzroku smrti.
Do takrat samo bluziš.

PS. pa ne trdim, da ukrepi ne morejo delovati. Jasno da ne. Trdim, da ste hujši od pjancev za šankom ko pride do takih debat. Vsak si nekaj izmišljuje. Oni da zdravstvo klecnilo, ti da ukrepi delujejo...čeprav nismo definirali kaki ukrepi.
Skratka, podn.

Kar je 100% jasno je, in kar trdim je...da ukrepi v SLO...niso delovali v nobeni večji meri.

Nismo ne zaščitili najranljivjših, in nismo niti bistveno spremenili epidemiološke slike.

Jaz ne bom dokazoval več kot so uradni podatki. Z upoštevanjem dejstva, da je razlika tako ogromna, bom uradne podatke vzel za dokaz potrditve svoje hipoteze.
Ti pa lahko vse to s kredibilnimi podatki izpodbijaš.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

ajdov ::

jojw je izjavil:


A mi naše otroke pošiljamo na zdravljenje v ZDA, ali Američani svoje k nam? Zakaj misliš, da je temu tako?

A nisi ti december popal Facebook materijal, na katerem je pisalo, da bo januarja 3. val, februarja vojska na ulicah, marca pa bodo okužene pošiljali v kampe? Meni se niti približno ne zdi tako. Res ste ovce..

Tistih zdravnikov si 95% Američanov ne more privoščit.

Okužene pa res pošiljajo v taborišča:

https://www.infobae.com/politica/2021/0...

https://edition.cnn.com/2021/01/20/asia...

https://archive.is/G97K1

vostok_1 ::

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Pa to ti pravim. Dokaži da so kot rit in srajca. Or better yet...izbrskaj točne podatke po vzroku smrti.
Do takrat samo bluziš.

PS. pa ne trdim, da ukrepi ne morejo delovati. Jasno da ne. Trdim, da ste hujši od pjancev za šankom ko pride do takih debat. Vsak si nekaj izmišljuje. Oni da zdravstvo klecnilo, ti da ukrepi delujejo...čeprav nismo definirali kaki ukrepi.
Skratka, podn.

Kar je 100% jasno je, in kar trdim je...da ukrepi v SLO...niso delovali v nobeni večji meri.

Nismo ne zaščitili najranljivjših, in nismo niti bistveno spremenili epidemiološke slike.

Jaz ne bom dokazoval več kot so uradni podatki. Z upoštevanjem dejstva, da je razlika tako ogromna, bom uradne podatke vzel dokaz za kot potrditev svoje hipoteze.
Ti pa lahko vse to s kredibilnimi podatki izpodbijaš.



Tebi res ni nič jasno.
Uradni podatki štimajo.
Kar ne štima je metodologija beleženja. Ki jo je treba harmonizirati.
Res ti ni pomoči.

Sicer pa:

https://www.msn.com/en-us/news/world/fi...

While the U.S. and Europe struggle to contain an autumn surge in coronavirus infections, two small nations are bucking the trend, keeping cases under control without stringent restrictions.


Očitno so se tega lotili bolje.
Morda bi celo pristal na take ukrepe, če bi vedel kaj nas v SLO čaka.
Jasno pa nima smisla pretiravat za virus ki ni zmožen niti 1% upokojencev pobiti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

zmaugy ::

Tebi res ni nič jasno.
Uradni podatki štimajo.
Kar ne štima je metodologija beleženja. Ki jo je treba harmonizirati.
Res ti ni pomoči.


:))>:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

vostok_1 ::

When Norwegian authorities noticed that the incidence of Covid-19 was higher among some minorities, they organized meetings with community and religious leaders to devise a common information strategy.

Norway did experience a jump in new cases this month, which authorities blamed largely on foreign workers who had avoided quarantine by exploiting a legal loophole that has since been closed.


Ta del mi je zanimiv...je mogoče, da so bile smrti na švedskem nadproporcionalno v bolj priseljenskih regijah?


zmaugy je izjavil:

Tebi res ni nič jasno.
Uradni podatki štimajo.
Kar ne štima je metodologija beleženja. Ki jo je treba harmonizirati.
Res ti ni pomoči.


:))>:D


Majkemi ti si res zabit ko hlod.

Če ti ena država reče, da ima 10 letal, številka štima.
Če tvoja država reče, da imaš 10 reaktivcev tudi štima.

Če potem ti rečeš, da sta primerljivi po letalskih silah je debilnost, ki si jo zmožen samo ti izjaviti.
Najprej pozanimaj se, če tistih 10 letal niso morda Cesne.

God damn it.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

zmaugy ::

No, tukaj pa prideš na vrsto ti, da pokažeš, kako ena država šteje Cessne za B2. Zaenkrat ne vidim nikjer dokazov za to, čakam, da jih predstaviš in s tem poskušaš ovreči mojo hipotezo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

vostok_1 ::

Kako ne vidiš, če pa je bilo jasno from Day 1, da ni. In tudi po defaultu ne more biti, če ni nekega predhodnega dogovora
Saj ti je članek povedal, da najbližje kar imajo so smernice WHOja, ki pa niso obveza in se jih vsak drži malo po svoje.

Če misliš napasti državo z 10imi letali...je na tebi, da se pozanimaš kakšna so ta letala, v kolikor ciljaš na zmago.

Jaz bom komandantu zgolj rekel, da ne vemo kako so oboroženi in je bolje malo previdneje postopati, dokler ni jasno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

Kako ne vidiš, če pa je bilo jasno from Day 1, da ni. In tudi po defaultu ne more biti, če ni nekega predhodnega dogovora
Saj ti je članek povedal, da najbližje kar imajo so smernice WHOja, ki pa niso obveza in se jih vsak drži malo po svoje.

Če misliš napasti državo z 10imi letali...je na tebi, da se pozanimaš kakšna so ta letala, v kolikor ciljaš na zmago.

Jaz bom komandantu zgolj rekel, da ne vemo kako so oboroženi in je bolje malo previdneje postopati, dokler ni jasno.


Še enkrat: faktor 10.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

vostok_1 ::

Yes. Lahko je od 1 do 100.
Ustrezno harmoniziraj in se lahko naprej pogovarjamo.


Se pa strinjam, da sta norveška in finska definitivno ubrala boljšo pot kot recimo Slovenija. Kjer smo zajebali vse po spisku.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

Yes. Lahko je od 1 do 100.
Ustrezno harmoniziraj in se lahko naprej pogovarjamo.


Se pa strinjam, da sta norveška in finska definitivno ubrala boljšo pot kot recimo Slovenija. Kjer smo zajebali vse po spisku.


Moja hipoteza je še vedno neovržena. Dokler mi nekdo ne pokaže znatnih razlik pri metodologiji štetja mrtvih od COVIDa med omenjenima državama in Švedsko, ki bi bile tako velike, da bi kompenzirale faktor cca 10 v smrtnosti med Švedsko in na primer Norveško, je to to.

PS: Slovenija je pa posebna zgodba o uspehu Norega Kraljestva in njegovega presvetlega vladarja.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

vostok_1 ::

Ni to to. Norveška in indija imata isto mero smrti na miljon. Kaj so v indiji delali pravilno?
Srbija in Slovenija...državi iste regije faktor 3x.
Belgija ravno tako normansko-germansko-saxonska država pa faktor 16x.

Te zadeve niso kar tako primerljive.

Sicer pa ne vem, kakšne ukrepe so imeli v teh dveh državah...kolikor berem so bili bolj mili samo bolj dosledni.

---
To be sure, both nations benefit from their low population density, a sophisticated digital infrastructure, world-class health care systems and relatively high levels of public trust in government. Nearly half of Finland's 5.5 million inhabitants use the government's coronavirus contract-tracing app--among the highest rates in Europe--and compliance with the rules exceeds 80%, said Vivikka Richt, spokeswoman for the health care ministry.


Vrjetno v takih high trust družbah res delujejo tudi milejši ukrepi bolje.

Meni gre v nos to, da smo izgubili svobodo kljub nedelovanju ukrepov.
Če mi nekdo garantira, da bomo marca dobili nazaj vse svoboščine in rešili še tisto malo, bi laže prenesel par hitrih in kratkih lockdownov.
To v SLO janso ni mogoče.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

Ni to to. Norveška in indija imata isto mero smrti na miljon. Kaj so v indiji delali pravilno?
Srbija in Slovenija...državi iste regije faktor 3x.
Belgija ravno tako normansko-germansko-saxonska država pa faktor 16x.

Te zadeve niso kar tako primerljive.

Sicer pa ne vem, kakšne ukrepe so imeli v teh dveh državah...kolikor berem so bili bolj mili samo bolj dosledni.

---
To be sure, both nations benefit from their low population density, a sophisticated digital infrastructure, world-class health care systems and relatively high levels of public trust in government. Nearly half of Finland's 5.5 million inhabitants use the government's coronavirus contract-tracing app--among the highest rates in Europe--and compliance with the rules exceeds 80%, said Vivikka Richt, spokeswoman for the health care ministry.


Vrjetno v takih high trust družbah res delujejo tudi milejši ukrepi bolje.

Meni gre v nos to, da smo izgubili svobodo kljub nedelovanju ukrepov.
Če mi nekdo garantira, da bomo marca dobili nazaj vse svoboščine in rešili še tisto malo, bi laže prenesel par hitrih in kratkih lockdownov.
To v SLO janso ni mogoče.


Norveška, Švedska in Finska so zelo primerljive. Lokacija, podnebje, mentaliteta...
Vsekakor ne drži za primerjavo ene Indije z Norveško niti ene Slovenije in Srbije. Neprimerljivo. In zdaj zgolj vnašaš nove spremenljivke in delaš meglo s tem.
Skandinavske države so odličen pokazatelj, tebi zgolj ni všeč rezultat te primerjave.
Naši ukrepi ne delujejo zadovoljivo, ker imamo povsem neustrezno vlado in PV, ki se obnaša kot najstnik.
Trenutno smo zaklenjeni v to situacijo in lahko si zgolj zapomnimo to do volitev in kaznujemo kretene na oblasti in v parlamentu na volitvah. Če se mi med sabo kregamo, je pa to zgolj voda na mlin predvsem SDS kot tudi njihovim nasprotnikom. Ker oni se pa res grejo divide et impera.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

vostok_1 ::

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ni to to. Norveška in indija imata isto mero smrti na miljon. Kaj so v indiji delali pravilno?
Srbija in Slovenija...državi iste regije faktor 3x.
Belgija ravno tako normansko-germansko-saxonska država pa faktor 16x.

Te zadeve niso kar tako primerljive.

Sicer pa ne vem, kakšne ukrepe so imeli v teh dveh državah...kolikor berem so bili bolj mili samo bolj dosledni.

---
To be sure, both nations benefit from their low population density, a sophisticated digital infrastructure, world-class health care systems and relatively high levels of public trust in government. Nearly half of Finland's 5.5 million inhabitants use the government's coronavirus contract-tracing app--among the highest rates in Europe--and compliance with the rules exceeds 80%, said Vivikka Richt, spokeswoman for the health care ministry.


Vrjetno v takih high trust družbah res delujejo tudi milejši ukrepi bolje.

Meni gre v nos to, da smo izgubili svobodo kljub nedelovanju ukrepov.
Če mi nekdo garantira, da bomo marca dobili nazaj vse svoboščine in rešili še tisto malo, bi laže prenesel par hitrih in kratkih lockdownov.
To v SLO janso ni mogoče.


Norveška, Švedska in Finska so zelo primerljive. Lokacija, podnebje, mentaliteta...
Vsekakor ne drži za primerjavo ene Indije z Norveško niti ene Slovenije in Srbije. Neprimerljivo. In zdaj zgolj vnašaš nove spremenljivke in delaš meglo s tem.
Skandinavske države so odličen pokazatelj, tebi zgolj ni všeč rezultat te primerjave.
Naši ukrepi ne delujejo zadovoljivo, ker imamo povsem neustrezno vlado in PV, ki se obnaša kot najstnik.
Trenutno smo zaklenjeni v to situacijo in lahko si zgolj zapomnimo to do volitev in kaznujemo kretene na oblasti in v parlamentu.


Po tvojih merilih je vse to primerljivo. Čemu sedaj dvomiš?
Zakaj ne morem primerjati Indije in Norveške?

Kako veš, da sta Švedska in Finska imela ista merila? Zakaj Belgija in okoliške države tudi niso imeli nujno iste, čeprav so vse EU?


Ti zmaugy trdiš, da na podlagi neharmoniziranih številk, lahko definitivno sklepamo kaj absolutno deluje in kaj ne.

Jz trdim, da cifre niso konsistentne po metodologiji beleženja in potegniti neke definitivne zaključke na osnovi teh...ni znanstveno dosledno.


In poleg tega...dokler ne definiraš kateri ukrep točno deluje, o čem sploh debatiramo? Še ukrepe nisi sposoben harmonizirati.
Če trdiš, da policijska ura kot ukrep deluje, zato ker na finskem imajo 10x manj smrti, čeprav policijske ure niso imeli potem see above.

Naši ukrepi ne delujejo, ker so neumni, neprimerni in se jih držati nima smisla.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

Finski in norveški niso toliko neumni, in morda bi jih imelo nekaj smisla se držati, če si paničar.

Jaz nisem paničar in vidim, da covid z ali brez ukrepi ni nič hudega. Hence, i don't really care.
Zato definitivno raje podprem švedsko, ki kljub bojda 10x razlike v smrtih, ni ukradla nobene svoboščine prebivalstvu. Prebivalstvo je prekužila po naravni poti in ni bilo nič hudega državi. Nekaj več pogrebov starosntikov, šure. Nič kar bi zared prizadelo državo.

Nauk te zgodbe...raje bi se na višku covida nahajal na švedskem kot na norveškem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

zmaugy ::

Ne delaj se neumnega glede primerljivosti. Ti trdiš, da sta enojajčna dvojčka primerljiva z dvema osebama iste starosti in spola, ki med sabo nista v sorodu. In to trdiš "z resnim obrazom".
Glede delovanja ukrepov - glede na to, da sem kot dokaz podal primerjavo Finske, Norveške in Švedske in zraven pripisal, da ukrepi očitno delujejo v normalnih državah, potem je jasno, da nisem zagovarjal ravnanja slovenskega noriškega kralja, ampak zgolj generalno podajal objektivna dejstva.

PS: Švedska je "ukradla svoboščine" - na primer pravico do življenja 10 krat več svojim državljanim na milijon kot Finska ali Norveška. Ampak ja, gre za starejše, za njih pa itak nekaterim dol visi, ker mislijo, da sami nikoli ne bojo stari.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jojw ::

Primerjava držav je butasta! Je en kup faktorjev, ki imajo vpliv na izid epedimije..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

ajdov ::

jojw je izjavil:

Primerjava držav je butasta! Je en kup faktorjev, ki imajo upliv na izid epedimije..

Kako pa bomo potem ugotovili kateri ukrep deluje in kateri ne?

jojw ::

Težko, od tod tudi nesoglasje stroke..

vostok_1 ::

Ne delaj se neumnega glede primerljivosti. Ti trdiš, da sta enojajčna dvojčka primerljiva z dvema osebama iste starosti in spola, ki med sabo nista v sorodu. In to trdiš "z resnim obrazom".


Wat? Saj veš, da je tisto bil sarkazem na tvoj račun?


Glede delovanja ukrepov - glede na to, da sem kot dokaz podal primerjavo Finske, Norveške in Švedske in zraven pripisal, da ukrepi očitno delujejo v normalnih državah, potem je jasno, da nisem zagovarjal ravnanja slovenskega noriškega kralja, ampak zgolj generalno podajal objektivna dejstva.


Pa to ti pravim. Nisi, dal objektivna dejstva. Nekritično si primerjal kar vse skupaj.
Ne samo, da nismo izločili potencialne različne metodologije, tudi lokalnih posebnosti teh držav nismo. Saj ti v članku piše, da imajo stvari na norveškem konkretno naprednejše od švedske.

Dokler ne harmoniziraš te reči, so vsi večji sklepi šankovsko bluzenje.
Seveda ukrepi lahko delujejo. Ampak vi pavšalno trdite, da delujejo. Povejte kje, koliko, kako itd.

PS: Švedska je "ukradla svoboščine" - na primer pravico do življenja 10 krat več svojim državljanim na milijon kot Finska ali Norveška. Ampak ja, gre za starejše, za njih pa itak nekaterim dol visi, ker mislijo, da sami nikoli ne bojo stari.


Kakšna totalno idjotska, prizadeta in generalno slaboumna izjava.
Če te strpajo v samico za 50 let ti tudi garantirajo pravico do življenja za 50 let.
Ni pa to ista reč.
Švedska je naredila to kar bi morala normalna država narediti. Izdati priporočila, pripraviti kapacitete in pustiti državljanom lastno iniciativo. Temu se reče svobodna država.
Državno prisilno zapiranje pa ni svobodna liberalna država, čeprav se vam zdi kul da vam nekdo od zgoraj diktira.

jojw je izjavil:

Primerjava držav je butasta! Je en kup faktorjev, ki imajo vpliv na izid epedimije..


Pa to skušam zmaugyju povedati.

Ne moreš pavšalno vse zmesti skupaj in kot šlogarca napovedovati sveto resnico.
Na stroki je, da te zadeve harmonizira in pol vidimo, kaj je res in kaj ne.

Zmaugy dela še dodatno zmoto, da primerja slovenske ukrepe z Finskimi, ki niso niti podobni.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jojw ::

Kot sem tudi že napisal... Predvsem se zapirate sami.. Pravila so jasna, vse se da če se le hoče.. Jaz sem bil decembra v toplih krajih, brez najmanjših težav.

vostok_1 ::

Both countries also used the summer to prepare for a winter surge in infections. Finnish universities, in cooperation with authorities, trained thousands of people online to conduct contact tracing while Norway boosted its testing capacity to be able to test 5% of its population each week.


Pravim. Zmaugy cepec kot je, ni niti šel preverjati kako se je obneslo zdravstvo (priprave, financiranje itd.) gor vs z švedsko itd.
Totalno neke pavšalne mere gnete skupaj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

zmaugy ::

jojw je izjavil:

Primerjava držav je butasta! Je en kup faktorjev, ki imajo vpliv na izid epedimije..


Bolj kompleksen, kot je sistem, težja je primerjava. Kljub temu se v posebnih pogojih da marsikaj primerjati. Poanta je v tem, da primerjaš čim bolj podobne sisteme med sabo. V primeru sistema človeškega bitja so to enojajčni dvojčki.
Skandinavske države so korak v tej smeri, če je kaj na tej ravni lahko tako blizu. In zato bom pač mirno primerjal te države, če se v kakšni relevantni spremenljivki med sabo razlikujejo in sklepal o tem, kako ta razlika vpliva na izid. In to potem upošteval kot dobro indikacijo vpliva neke spremenljivke (v tem primeru strogost ukrepov) v tem primeru na potek epidemije na splošno.

Zmaugy dela še dodatno zmoto, da primerja slovenske ukrepe z Finskimi, ki niso niti podobni.


Jezus...

Pravim. Zmaugy cepec kot je,


Vostok, če ti to pomaga...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

vostok_1 ::

zmaugy je izjavil:

jojw je izjavil:

Primerjava držav je butasta! Je en kup faktorjev, ki imajo vpliv na izid epedimije..


Bolj kompleksen, kot je sistem, težja je primerjava. Kljub temu se v posebnih pogojih da marsikaj primerjati. Poanta je v tem, da primerjaš čim bolj podobne sisteme med sabo. V primeru sistema človeškega bitja so to enojajčni dvojčki.
Skandinavske države so korak v tej smeri, če je kaj na tej ravni lahko tako blizu. In zato bom pač mirno primerjal te države, če se v kakšni relevantni spremenljivki med sabo razlikujejo in sklepal o tem, kako ta razlika vpliva na izid. In to potem upošteval kot dobro indikacijo vpliva neke spremenljivke (v tem primeru strogost ukrepov) v tem primeru na potek epidemije na splošno.

Zmaugy dela še dodatno zmoto, da primerja slovenske ukrepe z Finskimi, ki niso niti podobni.


Jezus...

Pravim. Zmaugy cepec kot je,


Vostok, če ti to pomaga...


Ne trosi neumnosti.
Nobeni enojajčni dvojčki niso.

Švedska ima eno migracijsko politiko, norveška drugo. Norveška še v EU ni.
Mislim ej...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

zmaugy ::

Dokler ne harmoniziraš te reči


Moving in circles. Dokazno breme je na tebi. Razen nekega zmerjanja in tolčenja po prsih nisi pokazal še ničesar.
See ya!
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

ajdov ::

jojw je izjavil:

Težko, od tod tudi nesoglasje stroke..

Kako lahko rečemo, da so ukrepi upravičeni, če niti ne vemo, a delujejo ali ne (in če ja, kako dobro delujejo), hkrati pa vemo, da povzročajo veliko stranskih učinkov?

zmaugy ::

ajdov je izjavil:

jojw je izjavil:

Težko, od tod tudi nesoglasje stroke..

Kako lahko rečemo, da so ukrepi upravičeni, če niti ne vemo, a delujejo ali ne (in če ja, kako dobro delujejo), hkrati pa vemo, da povzročajo veliko stranskih učinkov?

Ali imajo generalno ukrepi kakšen pozitivni učinek na epidemijo? To spraševanje je približno tako brihtno kot če bi se kdo po drugi strani spraševal, če zaprte trgovine resnično pomenijo zmanjšanje prometa trgovcev. Kaj veš, morda bi se pa kupci ravno v tem času zaradi nekega neznanega razloga odločili, da tudi če korone ne bi bilo, ne bi hodili v trgovine.
Približno na tem nivoju so vaša vprašanja (in seveda je edini odgovor, ki ga hočete slišati, da so ukrepi brezvezni in da jih je treba vse ukiniti takoj in da sploh škoda, ker so bili).
Predstavljaj si zdaj, da te nekdo podjebava eno leto s takšnimi “argumenti”...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

ajdov ::

Predstavljaj si zdaj, da te nekdo podjebava eno leto s takšnimi "argumenti"...

Vi nas pa podjebavate s tem, da ukrepi delujejo, čeprav je lepo vidno da ne delujejo. Mi imamo veliko ukrepov, trajajo že dolgo časa, hkrati pa imamo veliko mrtvih, ki so umrli ravno takrat ko je bilo največ ukrepov). Če bi ukrepi delovali, ne bi bili na drugem mestu po mrtvih/milijon.

valkoor ::

ajdov je izjavil:

jojw je izjavil:

Težko, od tod tudi nesoglasje stroke..

Kako lahko rečemo, da so ukrepi upravičeni, če niti ne vemo, a delujejo ali ne (in če ja, kako dobro delujejo), hkrati pa vemo, da povzročajo veliko stranskih učinkov?

Mislim, da sem ti to že napisal pred pol leta. Pri nas se z ukrepi rešuje med drugim tudi zdr. sistem pred samimi kolapsom. Naš zdr. sistem ni primerljiv z državami, ki jih tako veselo navajaš. Zdaj si pa to že zapomni enkrat!!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valkoor ()

zmaugy ::

Haha, včeraj je to že slišal, ob polnoči je pa reset in mora slišati znova...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

valkoor ::

ajdov je izjavil:

Predstavljaj si zdaj, da te nekdo podjebava eno leto s takšnimi "argumenti"...

Vi nas pa podjebavate s tem, da ukrepi delujejo, čeprav je lepo vidno da ne delujejo. Mi imamo veliko ukrepov, trajajo že dolgo časa, hkrati pa imamo veliko mrtvih, ki so umrli ravno takrat ko je bilo največ ukrepov). Če bi ukrepi delovali, ne bi bili na drugem mestu po mrtvih/milijon.

Mislim, da ti je večina že napisala zakaj je temu tako. Res se ne bom ponavljal.

ajdov ::

valkoor je izjavil:

ajdov je izjavil:

jojw je izjavil:

Težko, od tod tudi nesoglasje stroke..

Kako lahko rečemo, da so ukrepi upravičeni, če niti ne vemo, a delujejo ali ne (in če ja, kako dobro delujejo), hkrati pa vemo, da povzročajo veliko stranskih učinkov?

Mislim, da sem ti to že napisal pred pol leta. Pri nas se z ukrepi rešuje med drugim tudi zdr. sistem pred samimi kolapsom. Naš zdr. sistem ni primerljiv z državami, ki jih tako veselo navajaš. Zdaj si pa to že zapomni enkrat!!?

Trdiš da ima Bosna boljši zdravstveni sistem?

zmaugy ::

valkoor je izjavil:

ajdov je izjavil:

Predstavljaj si zdaj, da te nekdo podjebava eno leto s takšnimi "argumenti"...

Vi nas pa podjebavate s tem, da ukrepi delujejo, čeprav je lepo vidno da ne delujejo. Mi imamo veliko ukrepov, trajajo že dolgo časa, hkrati pa imamo veliko mrtvih, ki so umrli ravno takrat ko je bilo največ ukrepov). Če bi ukrepi delovali, ne bi bili na drugem mestu po mrtvih/milijon.

Mislim, da ti je večina že napisala zakaj je temu tako. Res se ne bom ponavljal.


Ampak zdele bo šel spat in bo do jutra že spet pozabil...:))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

thetech ::

ajdov je izjavil:

valkoor je izjavil:

ajdov je izjavil:

jojw je izjavil:

Težko, od tod tudi nesoglasje stroke..

Kako lahko rečemo, da so ukrepi upravičeni, če niti ne vemo, a delujejo ali ne (in če ja, kako dobro delujejo), hkrati pa vemo, da povzročajo veliko stranskih učinkov?

Mislim, da sem ti to že napisal pred pol leta. Pri nas se z ukrepi rešuje med drugim tudi zdr. sistem pred samimi kolapsom. Naš zdr. sistem ni primerljiv z državami, ki jih tako veselo navajaš. Zdaj si pa to že zapomni enkrat!!?

Trdiš da ima Bosna boljši zdravstveni sistem?

Jojo ti je lepo razložil. Zdaj pa prični z branjem.

valkoor ::

ajdov je izjavil:

valkoor je izjavil:

ajdov je izjavil:

jojw je izjavil:

Težko, od tod tudi nesoglasje stroke..

Kako lahko rečemo, da so ukrepi upravičeni, če niti ne vemo, a delujejo ali ne (in če ja, kako dobro delujejo), hkrati pa vemo, da povzročajo veliko stranskih učinkov?

Mislim, da sem ti to že napisal pred pol leta. Pri nas se z ukrepi rešuje med drugim tudi zdr. sistem pred samimi kolapsom. Naš zdr. sistem ni primerljiv z državami, ki jih tako veselo navajaš. Zdaj si pa to že zapomni enkrat!!?

Trdiš da ima Bosna boljši zdravstveni sistem?

Avstralija ima največ rakavih bolnikov na 100k prebivalcev, torej imajo v Afriki boljši zdravstveni sistem??

ZDA imajo največ kardio bolnikov na 100k prebivalcev, torej imajo v Afriki boljši zdravstveni sistem?

Nevem a se delaš glupega, ali dejansko si.. Zdravstveni sistem je pač en izmed mnogih faktorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valkoor ()

thetech ::

Priporočam ti, da si prebereš kakšno knjigo o španski gripi, mogoče boš celo sam prišel do spoznaja, da le ta ni bila prisotna v vseh državah v enaki meri..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podrobno o sestavi cepiva proti covidu-19 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
59494082 (33899) Unchancy

Južnoafriška različica virusa pri nas ! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29521592 (14380) sharp126325

Več podobnih tem