» »

Home made ojč. VS. Sony, itd.

Home made ojč. VS. Sony, itd.

glinik ::

Lep pozdrav vsem skupaj.

Zanima, me ali je kdo, ki je naredi svoj home made ojačevalec in ga primerjal z raznimi Sonyji,Maranzi,...?Kakšne so vaše izkušnje?

Lp

jest10 ::

zile ::

Huh, črna reč na koncu strani zgleda impresivno. Hmm, če bi naredil še 5.1 ojačevalec, bi bil ultimativen. 8-O

MadMax ::

Se da naredit za male pare ogromno. Recimo, da prideš skozi vsaj pol ceneje, da ne bo pretiravanja.
In komercialnega sonyja za 100kSIT komot prekaša povprečna samogradnja po načrtu iz Elektorja izpred 10 let, če le veš, kaj delaš. Pa ga narediš za recimo 40kSIT. Res da je treba vložit tudi nekaj truda, a komur to ne predstavlja ovir, je dodatno nagrajen z zadovoljstvom ob novem uspehu8-)

zile:
Ne razumi me napak, a če ob home-made referenci high-enda pomisliš na surround (ki še s pravim HiFi-jem nima veliko skupnega), se mi odkrito povedano: smiliš...
6 kanalni Aleph-5 bi bil namreč koristen le ob najbolj mrzlih zimskih dneh, ko bi nadomestil ogrevanje stanovanja.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

zile ::

Ah MadMax, dont feel sorry for me. :D Pač 5.1 mi je nekako bolj všeč od samega sterea. Si že slišal kako zadevo DTS audio ? Mogoče DTS - Iron Maiden - Live in Rio ali pa DTS - Queen Greatest Hits. Ah, pol veš >:D

MadMax ::

Slišal, ja... Sicer dobiš enkraten občutek prostora tudi ob nepazljivo postavljenih zvočnikih, toda o sami kvaliteti bi se pa dalo govorit...
Pa to ni cilj te teme.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

BigWhale ::

Zakaj bi glasbo sploh hotel poslusati v 'prostorskem' nacinu?

To je tako kot ce bi sedel v sredini orkestra, imel bobne spredaj, godala zadaj trobila pa na levi... (or whatever)

5.1 je za gledanje filmov :P

glinik ::

Hvala, hvala, hvala jest10 !!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava zvočnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10013905 (2042) gorilla
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22929358 (12351) N4m31355
»

Surround 5.1 in input v DVD in AC3 codec

Oddelek: Zvok in slika
101847 (1737) Jaffa
»

Kater komplet zvočnikov - Mogoče LOGITECH Z-560?

Oddelek: Kaj kupiti
151462 (1163) Golden eye
»

zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
361732 (1230) FANATIK

Več podobnih tem