» »

zvočniki

zvočniki

n0_body ::

kupujem surround pa me zanima ker in kaka je razčika med 5.1 in 4.1

Paramedic ::

4.1 se ne splača kej preveč. 5.1 ima za razliko od 4.1 raven še zvočnik za visoke tone, imenovan center, iz katerega pri filmih prihaja govor. To pa ni edina razlika, najpomembnejše je, da te ta en zvočnik loči do pravega Dolby Digital 5.1 formata, ki je na vseh DVDjih in v nekaterih kinih.
End transmission.

FANATIK ::

..no, zdej pa še svetuj 5.1 zvočnike vredne svojega cekina.

n0_body ::

no sej neki takega se mi je zdelo
ampak ker zvocnike zdej v mislih sem imel od creativa inspire 5100. bistvo je da so pocen nižje od 25k al neki tazga

FANATIK ::

HAHAHAHAHAHA, ste ga čuli, 5.1 zvočniki nižje od 25 kSIT...

nojus ::

ja in kaj je to kaj tazga? mesec nazaj sem dal 24,5k sit za inspire 5300 OEM

jRk0 ::

5.1 zvocniki niso vredni svojega denarja:)

jaz ti priporocam z-560. so pac 4.1, ampak saj nima to take velike veze, ker se da emulirat, pa grejo visoki toni na prednja dva zvocnika in je isto ko dolby..skoraj:)
You fuck up once, you loose two teeth.

FANATIK ::

Jao mene, na Mnenjalniku teče debata, da se celo splača dat tistih 120 kSIT za z-680, ker majo še neko strojno dekodiranje DTS, Dolby in Prologic2 poleg centra... kaj zdej, a je res strojno dekodiranje na zvočnikih toliko boljše od tistih na zvočni kartici?

gumby ::

strojno dekodiranje je že fajn... še posebej prologic2, ki se super pri poslušanju glasbe na 5.1 zvočnikih.
DTS pa je pri nas bolj ali manj neuporaben, ker so izdelovalci DVD-jev za regijo 2 tako mesposobni, da še dober DD signal ne znajo spraviti na DVD, kaj šele DTS;(( ;(( DVDjev regije 1 pa ni več v videotekah (vsaj uradno ne)...

FANATIK ::

Torej se splača dajat 110 jurjev za z-680?

monster-x ::

sam a ni mal velik dajat 110k za zvočnike, če nisi audiofil?

gumby ::

hja, dobri zvočniki pač stanejo...
je pa čisto drugačen zvok na enih Jamo zvočnikih, kot pa na "plastik-fantastik":D

MadMax ::

sam a ni mal velik dajat 110k za zvočnike, če nisi audiofil?

Nekateri ne poznajo pomena besede "audiofil"....

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

monster-x ::

sam me pa zelo preseneča, da bojo stali zvočniki od creativa 6.1 6700 "samo" 85 funtov, torej dobrih 30k, no toliko stanejo na evropski strani od creativa, se prav, da se jih bo kr splačal kupit, pa še 6.1 so

FANATIK ::

Demmit, ej, sploh ne veste v kakšnem razcepu sem. Lahko bi se preimenoval kar v G. Razkolnikov... Kaj se mi splača kupit, z-560 ali z-680? Predvsem bom poslušal muziko in vadil bass kitaro na njih, pol pa še igrice igral (3D streljanke, FRP) in sem pa tja kak DivX pogledal (filmov na DVD ne nucam...). Kaj kupit?

bastadu ::

Kdaj pa pride ta Z-680 v Slovenijo? Jaz imam Z-560 in naj povem, da zadeva seka. Ko kakšen od frendov čuje to zadevo, bi jo vsak hotel imeti doma:D Sam čuti moraš, pol se totalno zaljubiš, predvsem v woofer>:D

Boky ::

bastadu koliko si dal za Z-560 ?

blue96 ::

za dober in poceni zvok: dober sistem 2.1 in dobre slušalke. ni ravno 5.1 pa vendar.
.

jRk0 ::

z-560 so cisto vredu, sploh ce ne bos filmov gledal na dvdjih. sicer so tudi divx ac3 nekateri, a to ni to;)

Sicer pa je kakovost zvoka treba primerjat naprimer tako:

pr z-560 so sateliti ene male plasticne skatlice, ki majo 70w rms (al kolko, nisem ziher:)). Pol pa poglej ene B&W zvocnike 70W rms-a:) pa si poglej kako veliki so pa to:)

racunalniske zvonicke brezveze primerjat z nekimi komponentami.

pa audiofil nikoli ne bos z rac. zvocniki, hehe:) pa lahko mas za 300k sit;)
You fuck up once, you loose two teeth.

CandyMan ::

jest sm pred kratkim nabavu une Genius 5.1 home theatre pa so u lesu pa sm dau 35k pa res dajo use od sebe!najhujsi morm rect.mam pa tud seveda sb live 5.1 ane :) ce mas kes nabav to k ti nau zov.saj men ni

eee ::

Creative Labs INSPIRE 5300 zvočniki (5 satelitov + woofer)

in

Creative Labs SoundBlaster Live! 5.1


al pa počak do januarja 2003 ko bo ugoden audigy 2

Paramedic ::

Opozorilo: če ni predvajani zvok zapisan v DD 5.1 formatu, potem center zvočnik ne bo v uporabi! Kar pomeni, da bo večino časa tiho, kričal pa bo ko boš pržgal DivX z AC3 zvokom ali DVD film ali mogoče kako igro (a je kje kak seznam z igrami v DD5.1?).
End transmission.

gumby ::

khm.. igre ni nobene v DD 5.1
pri igrah se zvok sliši iz vseh zvočnikov zaradi DS3D, EAX in podobnih zadev

CandyMan ::

ja to sm ze jest opazu pr temu k sm kupu 5.1 home theatre pa mi center ne dela...ubistvu dela sam nc ni zvoka k poslusam muzko k dam pa tm test k govori ker zvocnik je pa dela! mamu jim toj kr neki:) sj lahk pa tko nardis da uzad zamenas en zvocnik s centram pa ti dela center :D

FANATIK ::

Kaj to pomeni, da ce bom igral v glavnem igre se mi splača kupit z-560, ker z z-680 ne bo nič boljše?

gumby ::

ja, pri igrah ne pomaga dosti center zvočnik...
med 2.1 in 4.1 pa je velika razlika

FANATIK ::

Stari, hvala ti, rešil si me veliko živcev! Zdej pa se rabim še odločit med LCD monitorji, katerega kupit...

eee ::

Unreal Tournament 2003 podpira 5.1

FANATIK ::

Če mi rečeš, da bo doom III podpiral 5.1 te pa ubijem!

gumby ::

UT podpira 5.1? a ma AC3 muziko, ali kaj...:\
vse igre, ki uporabljajo prostorski-3d zvok, "podpirajo" 5.1 in tudi več zvočnikov - to je stvar gonilnikov in directx-a...
da bi pa direkt imela 5.1 zvok, kot je npr. na DVD-ju, pa ne bi rekel

eee ::

prebral na soundblaster.com ko opisuje UT2003:

Seize every possible advantage with EAXŽ ADVANCED HD™ technology, bringing seamless audio transitions between environments, accurate advanced reverberation and realistic acoustic modeling to Unreal Tournament 2003 so you'll maximize your chances of crushing your opponents.

If you are indeed serious in conquering Unreal Tournament 2003, then power up with a serious system! Together, Sound BlasterŽ Audigy™ and Creative Inspire™ 5.1 5300 speakers offer thrilling 5.1 sound for the ultimate 3D audio experience.

---
gotov ni taprav dvdjev 5.1 zvok :\

italjan ::

kaj so se tile zvocniki podrazal al kaj (Creative Labs INSPIRE 5300)
,gambit jih je mel mesec nazaj po 25k zdej so pa okol 40k.pa se to v cem je razlika med OEM in navadno verzijo ?

nojus kok ti spila stvar,ce si to nabavil in kje si nabavil

CandyMan ::

OEM je brez skatle kukr ksna grafa k je 3-4k cnej k je OEM :D

bastadu ::

Boky: 70kSIT:\

FANATIK ::

??? 70? a niso 72? :)

monster-x ::

??? 70? a niso 72? :)



dobr no. dva jurja gor dol

FANATIK ::

Danes sem jih šel iskat: Mater so težki! Sem jih sam nesel po ozkih stopnicah navzgor do 5. nadstropja in spustil dušo... Sam je ku**c ki sem jih samo odložil v apartma in takoj zatem odptotoval domov (sem študent)... Do nedelje zvečer ne bom spal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki 5.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
658430 (7090) Clone
»

Katere zvočnike

Oddelek: Kaj kupiti
472303 (1600) boštjan
»

genius sw 5.1 home theatre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564033 (3417) jest10
»

Katere zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
141426 (1131) cash1970
»

Zvočniki 5.1 (SW GENIUS)

Oddelek: Zvok in slika
71420 (1289) LordWorm

Več podobnih tem