» »

Aliexpress carina

Aliexpress carina

kajjedx ::

Živjo.

Naročil sem paket iz Aliekspressa (kablerija).
Ko dam paket v tracking (sledenje), mi napiše, da je SILJUA, Arrival at inward OE, oz. Prispetje na uvozno izmenjalno pošto. Torej je v Slovenini.

Zanima pa me, če to pomeni, da bojo na carini odprli paket in bom moral plačati carino? (Vrednost paketa je preko 22 dolarjev ali koliko je ze meja za to)

Hvala za odgovore :)

TehDucky ::

Meja je 22 eur, jaz sem čakal 1 teden, da so mi pogledali paket.

sese12 ::

Včasih ne pogledajo, če paket ni velik, možno sedaj, ko je gužva. Sicer pa se nad 22 EUR plača DDV 22% - všteje se tudi poštnina, carina pa se plača nad 150€.

_Denny_ ::

"Prispetje na uvozno izmenjalno pošto" status dobi čisto vsaka pošiljka iz tujine (tudi iz držav EU). Če bo stvar zadržana na carini, boš to videl kot nov status + pošljejo tudi sms z obvestilom.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

U24ever ::

A se lahko kam pozanimaš če je tvoj paket prišel oz če je na carini in kam ?

U24ever ::

Pozor: NE kupujte pri trgovcu:

Shop911303118 Store, še ena ali dve podobni trgovini po imenu so. Prodajajo Grafične matične v kompletu ipd. Cene so sumljivo nizke.

Ta trgovina NE pošilja paketov, pobere samo denar in aliexpress ga ne vrne.

FoxKnox ::

U24ever je izjavil:

A se lahko kam pozanimaš če je tvoj paket prišel oz če je na carini in kam ?

http://sledenje.posta.si/

shadeX ::

U24ever je izjavil:

Pozor: NE kupujte pri trgovcu:

Shop911303118 Store, še ena ali dve podobni trgovini po imenu so. Prodajajo Grafične matične v kompletu ipd. Cene so sumljivo nizke.

Ta trgovina NE pošilja paketov, pobere samo denar in aliexpress ga ne vrne.


Kako misliš da ga AX ne vrne? Kaj pravijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Groot ::

U24ever je izjavil:

Pozor: NE kupujte pri trgovcu:

Shop911303118 Store, še ena ali dve podobni trgovini po imenu so. Prodajajo Grafične matične v kompletu ipd. Cene so sumljivo nizke.

Ta trgovina NE pošilja paketov, pobere samo denar in aliexpress ga ne vrne.


Ne nabijaj. Če nisi dobil paketa odpri dispute in denar boš dobil nazaj. Obrazloženo že 100krat v različnih temah, ampak eni še vedno nabijate eno in isto.

U24ever ::

Paketa nisem dobil, so pa mi napisali da sem ga prejel... nikoli podpisal prejema niti ga prejel. gre pa za večjo zadevo ki je na podpis. 79,2 eur.

darkolord ::

Napiši številko pošiljke

Han ::

Odpreš dispute in s sledenjem dokažeš, da paketa nisi dobil...

U24ever ::

na zs pošlujem pa povejte... darkolord

Han ::

U24ever ::

ja prevara je pri vseh ! Berite vse komentarje.. NITI EDEN NI DOBIL.

je pa še nekaj trgovin s podobnim imenom.

https://www.aliexpress.com/item/1005001...

PA POŠLJITE NA VSE FORUME, kdo ve kam kje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: U24ever ()

U24ever ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: U24ever ()

darkolord ::

Trgovin aliexpressu je na stotisoče, če ne milijone, brezveze je delati anti-reklamo tukaj, ker je itak feedback že tako nizek, da nihče ne bo več tam kupil.

Karen ::

Ja, pa isti prodajalec ima registriranih o 10 štacun z isto robo, samo varrira: pri eni je cena brez poštnine, pri drugi je nižja pa je poštnina... par centov razlike... zadnjič delal eno popraševanje za večjo količino (iz različnih mailov), pa je una pogruntala da isti sprašujemo, jaz pa da isti odgovarja :-) iz različnih štacun.

Putimir ::

Zdravo, če lahko izkoristim tole temo: kot vsi vemo, od prvega julija dalje Pošta (;() na veliko odpira vse pošiljke in zravem mastno računa, nimaš kaj.

Opazil pa sem, da so se Kitajci znašli in sicer sem sedaj dobil že nakj pošiljk, kjer so mi, pazi, več pošiljk iz Alija (nepovezani prodajalci), na Madžarskem očitno prepakirali v novo vrečko, nalepili "legit" nalepko, da paket izvira iz Madžarske, pa so mo vrli poštarji, (je...o jim...), kljub temu odprli in zahtevali plačilo dajatev in seveda zaračunali storitev, poleg tega pa so si za to početje vzeli krepkih 14 dni...

Zanima me, če kdo ve, kaka je taka situacija pravno? Ali lahko pošta kar odpira pakete, izvirajoče iz EU in jih pregleduje? Ali lahko ugovarjam plačilu?

Ales ::

Nekateri kitajski pošiljatelji se skušajo izogniti carinskim postopkom in če so pri nas dejansko odkrili tihotapljenje, potem boš težko kaj ugovarjal, razen če so pod črto vseeno kaj narobe obračunali.

ttommy ::

Sjoraj vsa sporočila od NLB, ko sem plačal na Aliexpress so bila:Znesek xx,xxEUR, ALIEXPRESS.COM Luxemburg LU. Nekatere pa ALIEXPRESS.COM London GB. Tudi par pošiljk po 1.7.2021 naročenih iz Kitajske ni Pošta Slovenije nič zaračunavala. Ko pa sem za hčerko naročil kreme iz Japonske, sem dobil SMS od Pošte, da moram predložiti dokazila in bodo dodatni stroški cca 5€. Javim še, ko dobim vse naročeno iz Aliexpress (cca 10 pošiljk).
Gamer

FoxKnox ::

O vsem tem in še več zveš v temi
Naročanje preko Aliexpress

zajtam123 ::

jaz sem dobil iz Alija vse ok. Sem pa plačal tam 22% ddv in tudi dobil račun za to.

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me kako je z tem z carino preko aliexpressa ali je carina če je pošiljanje brezplačno vrednost je pa 47,83 € ?

zajtam123 ::

Carinijo ti ko je vrednost več kot 150€

DDV pa Ali itak obračuna že pri prodaji.

DeeCoy ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni zanima me kako je z tem z carino preko aliexpressa ali je carina če je pošiljanje brezplačno vrednost je pa 47,83 € ?

Če je opcija, izberi aliexpress shipping. Drugače boš kljub že plačanemu davku plačal še postopek uvoza v Sloveniji.

Sindrom ::

Kaj ima morda eBay kaj podobnega, da se izognemo plačevanju uvoza?
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

DeeCoy ::

Sindrom je izjavil:

Kaj ima morda eBay kaj podobnega, da se izognemo plačevanju uvoza?

Kolikor vem ne, so nekaj poskušali, ampak je šlo vse v maloro..

kixs ::

Sindrom je izjavil:

Kaj ima morda eBay kaj podobnega, da se izognemo plačevanju uvoza?


Pri eBayu, podobno kot pri AE, ze vidis ceno z nasim DDV-jem in tako placas vse ze takoj. Tezava pa se pojavi, ko ta transakcija ni vnesena v IOSS in nasa carina ne vidi obracunanega davka ter ti ga se enkrat zaracuna. Potem moras eBayu zatezit za vracilo ze placanega davka ob nakupu. To velja za "privat "prodajalce, ki nimajo pojma kaj morajo narest. Ce gre preko Global shipping programa, bo vse OK.

Na kratko, ne mores se izogniti tako pri eBayu, kot AE. Sicer pri eBayu imam izkusnje iz prve roke, pri AE pa vedno izberem AE shipping in se ni bilo tezav. Sicer bi verjetno tudi moral AE zatezit za vracilo ze placanega davka.

Sindrom ::

A tako? Jaz imam pa drugačne izkušnje na eBay-u in sicer, da me Pošta Slovenije najprej pisno obvesti o prispeli pošiljki ter da jim moram posredovati podatke o nakupu. Prva težava je sploh ugotoviti za katero pošiljko gre, ker pošta poda drugo tracking številko, kot tisto, ki jo navede eBay. Ko pa končno ugotovim za kateri paket gre, pa moram ponavadi slikati (screenshot) tisti povzetek transakcije z eBay-a, kjer je vidna IOSS številka nakupa. Potem pa si pošta še mastno zračuna par klikov na miški, kjer preverijo, da je davek bil plačan in paket nato končno dobim v nabiralnik.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

darkolord ::

Potem pa si pošta še mastno zračuna par klikov na miški, kjer preverijo, da je davek bil plačan
Ne drži.

Sindrom ::

darkolord je izjavil:

Ne drži.

Drži. Kar poglej si cenik njihovih carinskih storitev: https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...
Zračunajo ti 4.75 EUR za neposredno oz. 7.3 EUR za posredno zastopanje + 1 EUR za gotovinsko plačilo pri vročitvi pošiljke.
Meni so vedno, tako da imam že izkušnje s tem. Če pa poznaš pot mimo tega, pa me daj prosim razveseliti.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

darkolord ::

Ne drži, da gre za par klikov na miški, kjer preverijo, da je davek bil plačan.

Pošta ničesar ne preverja, ampak v tvojem imenu vloži carinsko deklaracijo na FURS.

Pa tudi FURS ne preverja, ali je davek bil plačan ali ne, ampak pri IOSS samo preverijo, ali je IOSS številka (številka prodajalca oz. platforme) veljavna.

Sindrom ::

Par klikov z miško. ;)
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

kixs ::

Bodi vesel, da gre z misko. Ves kako bi izgledalo, ce bi slo se vse na roke... ze zdej p*zdim, ko cakam 2-3 tedne, da gre cez vse postopke - celoten cas od posiljanja do prejema pa 2 meseca :(

* Gre za privat posiljko iz ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

vres.ales ::

Aliexpress pošilja pakete tako, da ne plačaš čisto nič carinjenja.
Manjše pakete prepakirajo na madžarskem in jih pošljejo, tisto, kar pa potuje z avionom pa prepakirajo v nemčiji. Večkrat tudi počakajo, da prispejo vsi paketi in jih vržejo v eno vrečo. Tako sem tudi že dobil 3 pakete s kitajskimi nalepkami v enem paketu z madžarsko nalepko.
Prejšnje leto sem naročil 22 paketov in ni bil niti en zadržan na carini.

kixs ::

Ce gre, pri eBayu, preko Global Shippinga, tudi nic dodatno ne placas. Vse placas ze takoj ob nakupu.

Sindrom ::

Hm, ravnokar sem dobil na dom par paketov od različnih kitajskih prodajalcev, ki sem jih naročil z eBay-a, pa ni bilo treba plačati ničesar.
To me je malenkost presenetilo, saj sem še pred kakšnim slabim letom moral vse po vrsti plačevati preko tistega uvoz-izvoz portala na spletni strani carinske pošte.
Zgleda, da so se tudi na eBay-u naučili kako pravilno pošiljati. Bomo videli kako bo z ostalimi pošiljkami, ki jih še pričakujem.

lp
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

IL_DIAVOLO ::

Sindrom je izjavil:

A tako? Jaz imam pa drugačne izkušnje na eBay-u in sicer, da me Pošta Slovenije najprej pisno obvesti o prispeli pošiljki ter da jim moram posredovati podatke o nakupu. Prva težava je sploh ugotoviti za katero pošiljko gre, ker pošta poda drugo tracking številko, kot tisto, ki jo navede eBay. Ko pa končno ugotovim za kateri paket gre, pa moram ponavadi slikati (screenshot) tisti povzetek transakcije z eBay-a, kjer je vidna IOSS številka nakupa. Potem pa si pošta še mastno zračuna par klikov na miški, kjer preverijo, da je davek bil plačan in paket nato končno dobim v nabiralnik.


Ja, identična izkusnja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

darkolord ::

Sindrom je izjavil:

Hm, ravnokar sem dobil na dom par paketov od različnih kitajskih prodajalcev, ki sem jih naročil z eBay-a, pa ni bilo treba plačati ničesar.
To me je malenkost presenetilo, saj sem še pred kakšnim slabim letom moral vse po vrsti plačevati preko tistega uvoz-izvoz portala na spletni strani carinske pošte.
Zgleda, da so se tudi na eBay-u naučili kako pravilno pošiljati. Bomo videli kako bo z ostalimi pošiljkami, ki jih še pričakujem.

lp
Iz kje pa so prispeli paketi?

Sindrom ::

No, pa sem se le pre hitro začel veseliti. Eden izmed paketov je preveč smrdel, pa se je pošta odločila, da ga mora pocariniti. Zopet prejel obestilo o prispeli pošilki.

darkolord: Iz kitajske (Shanghai)
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4108 109 110 111 )

Oddelek: Kaj kupiti
5512983458 (7824) lolipop2
»

Carinska pošta - ponovno plačan DDV

Oddelek: Loža
282390 (1404) Mare2
»

DDV eBay 2x?

Oddelek: Loža
151676 (1354) darkolord
»

Carinski postopek Pošta Slovenije iz EU skaldišča

Oddelek: Loža
122346 (1761) U24ever
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11031763 (28331) Fritz

Več podobnih tem