» »

DDV eBay 2x?

DDV eBay 2x?

Boggs ::

Pred kratkim sem na eBay kupil en navaden namizni zvonček ("restaurant service bell") za cca. 8-9 EUR iz Kitajske. Našel sem ga na ebay.com ampak nisem upal naročiti, ker nisem bil prepričan, da bo DDV vštet v ceni, tako kot sem tega navajen pri kupovanju preko AliExpress.com

Zato sem samo spremenil ebay.com v ebay.de in prodajalec/artikel je ostal enak, samo cena se je malo povečala, poleg tega pa je zdaj pisalo (pač v nemščini), da cena vključuje DDV na podlagi naslova za dostavo in da ne bo dodatnih stroškov. S tem sem bil pomirjen, da se mi ne bo treba s carinsko pošto ukvarjat in opravil plačilo.

Danes pa sem dobil e-mail od carinske in izmenjalne pošte, ki pravi, da "je pošiljka skladno s predpisi predmet uvoznih carinskih postopkov. Prosimo, da preko povezave vstopite v aplikacijo Portal Uvoz, kjer nas lahko pooblastite za izvedbo carinskih postopkov in predložite ustrezne podatke ter dokumentacijo za izvedbo postopka ali izberete drugega zastopnika, ki bo za vas opravil uvozni carinski postopek. Brez vašega odziva na to obvestilo bo pošiljka 16. koledarski dan od prispetja na uvozno izmenjalno pošto vrnjena pošiljatelju."

Zdaj me zanima zakaj ni šlo gladko skozi? Ali je prodajalec kaj zamočil oz. ni ozpolnil ustreznih obrazcev?

Če prav razumem ta e-mail zdaj avtomatsko pomeni zame še dodaten strošek, kajne? Drugače bi šlo že skozi. V dvomih sem zato ker baje če se na ta e-mail odzovem in se izkaže da bo za doplačat, potem če ne plačam, vrnejo paket nazaj z obrazložitvijo "rejected by recipient" in ne morem dobiti refunda. Če pa se na e-mail ne odzovem, pošljejo paket nazaj kot "undelivered" ampak imam potem pravico vsaj do refunda.

Kaj je najbolj pametno storiti?
  • spremenilo: Boggs ()

Vuli ::

ni rečeno.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

starfotr ::

Če niso kekci ustrezno označili pošiljke z ustrezno številko IOSS, potem boš moral še enkrat plačat davek pri nas (in stroške Pošte Slovenije).

Dvojno plačan davek potem zahtevaš nazaj preko ebaya. Ne pa tudi stroškov PS.

V realnem svetu je pa bolje naročit zadeve tako, da ti jih brez dodatnih stroškov pripeljejo na dom. To pošiljko pa vrneš pošiljatelju. To narediš z neprevzemom pošiljke. In nato zahtevaš refund.

darkolord ::

Opciji sta dve:
- DDV je bil plačan preko IOSS; v tem primeru boš plačal samo stroške carinskega zastopnja
- DDV ni bil plačan; v tem primeru moraš plačati DDV + stroške carinskega zastopanja

Boggs ::

darkolord je izjavil:

Opciji sta dve:
- DDV je bil plačan preko IOSS; v tem primeru boš plačal samo stroške carinskega zastopnja
- DDV ni bil plačan; v tem primeru moraš plačati DDV + stroške carinskega zastopanja


Sem kontaktiral prodajalca in ga eksplicitno vprašal, če je v ceni vključen DDV in če je on izpeljal ustrezne postopke, tako, da jaz ne bom imel dodatnih stroškov. Odpisal mi je in rekel "JA" in da "mi ne bo potrebno še enkrat plačati davka" in mi dopisal IOSS številko.

Zdaj me zanima ZAKAJ je torej prišlo do tega poziva meni, da naj se logiram v portal in dodajam neke podatke o nakupu? Zakaj ni pošiljka gladko šla mimo in do mene? Je prodajalec vseeno kaj narobe naredil? Je možno da je to spet kak "nateg" Kitajcev in da ta IOSS številka sploh ni veljavna za moje naročilo? Torej zakaj bom moral plačat 5 EUR obdelave, če je pa bilo vedno rečeno, da če je vse urejeno na strani prodajalca, da kupec nima s tem dodatnih stroškov in preglavic in da lepo dobi pošiljko domov (vsaj jaz sem tako razumel)?

Sicer pa se mi zdi da sem v preteklosti ravno tule nekje prebral, da obstaja tudi "tretja opcija", da izpolnim vse v tem portalu kar hočejo od mene, in potem vendarle dobim pošiljko domov brez kakršnegakoli doplačila. Samo se ne spomnim kdo je to napisal in kakšne so bile okoliščine.

Ali kdo pozna tako dobro te detajle, da mi to obrazloži, tako da bom vedel za v prihodnje, in da ne bom za vsako naročeno malenkost, za katero davek pošteno plačam, plačeval še takih carinskih postopkov? Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

val46 ::

Naročanje preko Aliexpress Tule si preberi, boš vse izvedel. Kar se pa tiče stroškov carinjenja, je bilo pa tuži že velikokrat povedano, da v kolikor je izdelek izven EU, oz pošiljatelj izven EU, potem gre skozi carino ne glede na to, ali gre za stvar vredno par centov ali par tisoč eurov. Le da do vrednosti 150€(skupaj s poštnino), ne plačaš carine, ampak samo postopek "carinjenja". Malo si poišči v temi AE, je bilo že večkrat povedano. Sicer pa, kot se spomnim, si mel že z prodajalci na AE probleme, ko si nas prepričeval tam, da so vsi lopovi. Kot kaže tu ni nič drugače in bo zate morda res boljše, če boš še naprej kupoval v lokalni trgovini. Lp.

Boggs ::

val46 je izjavil:

Naročanje preko Aliexpress Tule si preberi, boš vse izvedel. Kar se pa tiče stroškov carinjenja, je bilo pa tuži že velikokrat povedano, da v kolikor je izdelek izven EU, oz pošiljatelj izven EU, potem gre skozi carino ne glede na to, ali gre za stvar vredno par centov ali par tisoč eurov. Le da do vrednosti 150EUR(skupaj s poštnino), ne plačaš carine, ampak samo postopek "carinjenja". Malo si poišči v temi AE, je bilo že večkrat povedano. Sicer pa, kot se spomnim, si mel že z prodajalci na AE probleme, ko si nas prepričeval tam, da so vsi lopovi. Kot kaže tu ni nič drugače in bo zate morda res boljše, če boš še naprej kupoval v lokalni trgovini. Lp.


To, da gre izdelek kupljen izven EU vedno skozi carino je jasno, to ni vprašanje tukaj. Vprašanje je, zakaj me gnjavijo z dokumenti čeprav je DDV že plačan na strani prodajalca in deklaracija ustrezno podana z IOSS številko.

Glede "lopovov" mešaš dve popolnoma različni stvari. Eno je nategovanje kupcev z nepošiljanjem artiklov, zavajanjem in poskušanjem zapiranja upravičenih disputov, to okoli DDV-ja je pa popolnoma nepovezana zadeva. Glede DDV z AliExpresa nisem imel nikoli problemov. Samo tale totični ebay.de nakup pri tem dotičnem prodajalcu je zaenkrat prvi primer, kjer še ne vem točno kaj/zakaj se dogaja, zato moram pač samo ugotoviti in razčistiti kaj in kako, tako da bodo šle stvari drugič tekoče skozi. Tako da ne vidim razloga da ne bi še naprej kupoval na AliExpress ali tudi drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

kixs ::

Ce je IOSS stevilka pravilna in je kot taka tudi vnesena v el. sistem. Potem bi ti dobil posiljko direktno na naslov. Tako pa nekaj ne stima. Ce se ti da ukvarjat, pac placaj in DDV terjaj od eBaya. Naceloma vrnejo. Pri meni je trajalo tri mesece. Res pa se je takrat sele uvajal ta sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

starfotr ::

Čakaj. On je tebi številko IOSS poslal preko sporočila? To ne šteje. Morala bi biti na pošiljki. Tako, da zajeb. Plačaj DDV ponovno in od ebaya/ae zahtevaj vračilo plačanega davka.

darkolord ::

Boggs je izjavil:

Zdaj me zanima ZAKAJ je torej prišlo do tega poziva meni, da naj se logiram v portal in dodajam neke podatke o nakupu? Zakaj ni pošiljka gladko šla mimo in do mene? Je prodajalec vseeno kaj narobe naredil? Je možno da je to spet kak "nateg" Kitajcev in da ta IOSS številka sploh ni veljavna za moje naročilo? Torej zakaj bom moral plačat 5 EUR obdelave, če je pa bilo vedno rečeno, da če je vse urejeno na strani prodajalca, da kupec nima s tem dodatnih stroškov in preglavic in da lepo dobi pošiljko domov (vsaj jaz sem tako razumel)?
Carinski postopek je treba izvesti ne glede na to, ali je IOSS pravilno označen in ali je DDV plačan.

Stroške postopka plačaš v obeh primerih, razlika je samo, ali plačaš še DDV ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Boggs ::

Sem se zdaj logiral v portal in na desni kjer so podatki o pošiljki piše:

Pošiljatelj
BFE
CN, KITAJSKA

Stroški pošiljanja
26,66 CNY

Teža
0,200 kg

Carinska izjava
Customs declaration
CN22/23

Opis blaga
Table Bell

HS tarifna številka
8306100000

Skupna vrednost blaga
2,00 USD

DDV plačan po sistemu IOSS
DA

----------------

Poštnina je bila 0,79 GBP cena artikla pa 6,79 GBP. Tule v portalu piše pa "Skupna vrednost blaga 2,00 USD". Po mojem je to razlog, da so se zapičili v to pošiljko, ker je nerealna vrednost! Kitajec je sicer plačal DDV ampak na čisto napačno vrednost artikla. Torej vendarle zopet goljufanje prodajalca. Imam prav?

Torej bi mi na podlagi mojih uploadanih dokumentov izračunali nov (pravilen) DDV in potem še posredovanje. Tako da najbolje da nič ne uploadam in pustim pri miru in da pošljejo to lepo njemu nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

starfotr ::

Če nič ne mrdneš, gre nazaj.

Boggs ::

darkolord je izjavil:

Carinski postopek je treba izvesti ne glede na to, ali je IOSS pravilno označen in ali je DDV plačan.

Stroške postopka plačaš v obeh primerih, razlika je samo, ali plačaš še DDV ali ne.


darklord samo to ne more biti (ni) vedno tako. Preko AE sem letos kupil že en kup stvari, za katere se je DDV odštel (zaračunal) že ob nakupu in so do mene prišle, brez da so me iz Pošte/carine pozivali h kakršnikoli dodatni oddaji dokumentacije. Tole eBay naročilo je prvi primer, ki sem ga imel, ko je do tega prišlo. Se pravi mora biti nek atribut pri teh stvareh, ki sproži ta poziv. Lahko da je bilo to v tem mojem primeru napačna (sumljiva) deklaracija vrednosti blaga, kot sem predvideval v prejšnjem postu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Boggs ::

starfotr je izjavil:

Čakaj. On je tebi številko IOSS poslal preko sporočila? To ne šteje. Morala bi biti na pošiljki. Tako, da zajeb. Plačaj DDV ponovno in od ebaya/ae zahtevaj vračilo plačanega davka.


Ja številko mi je napisal danes na eBay messages. Ampak kot se vidi na carinskem portalu je DDV od tega res že plačan. Samo verjetno je napačen ker je navedel vrednost blaga 2,00 USD. Na novo bi mi zaračunali DDV pa še stroške postopka. Skratka prodajalec vsega kriv in dobil bo vse skupaj nazaj, kar sem mu tudi že napisal. Upam samo da bo šlo z refundom vse gladko skozi.

val46 ::

Boggs je izjavil:

darkolord je izjavil:

Carinski postopek je treba izvesti ne glede na to, ali je IOSS pravilno označen in ali je DDV plačan.

Stroške postopka plačaš v obeh primerih, razlika je samo, ali plačaš še DDV ali ne.


darklord samo to ne more biti (ni) vedno tako. Preko AE sem letos kupil že en kup stvari, za katere se je DDV odštel (zaračunal) že ob nakupu in so do mene prišle, brez da so me iz Pošte/carine pozivali h kakršnikoli dodatni oddaji dokumentacije. Tole eBay naročilo je prvi primer, ki sem ga imel, ko je do tega prišlo. Se pravi mora biti nek atribut pri teh stvareh, ki sproži ta poziv. Lahko da je bilo to v tem mojem primeru napačna (sumljiva) deklaracija vrednosti blaga, kot sem predvideval v prejšnjem postu.


Ne. Težava je v tem, da si do sedaj izbiral prevoznike, ki so pošiljali preko madžarske, nizozemske, belgije ali luxemburga...zdej, pri nakupu na ebay, ti je pa prodajalec najbrž poslal z njemu najcenejšo pošto in je ta artikel prišel v carinsko skladišče v sloveniji, zato pač zahtevajo do tebe te podatke, da lahko "carinijo" tvoj paket. Na tvojem mestu bi vse skupaj pustil stat, naj vrnejo prodajalcu če želijo, ti odpri dispute ali kakorkoli se na ebay že imenuje in navedi, da paketa nisi dobil. Pol pa naroči še enkrat nekje na AE isti artikel za dostavo pa izberi eno od dostavnih služb, ki pošiljajo preko madžarske recimo.

darkolord ::

Bolj detajlno, če npr. na Aliexpressu izbereš Aliexpress Shipping ali Cainiao Shipping, Aliexpress s svojimi letali pripelje robo v Budimpešto, tam njihov agent carini in zadevo prepošljejo preko Madžarske Pošte.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94561573267 (3079) toro69
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018996 (984) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323298 (10427) Tidule
»

Nakup iz UK Ebay

Oddelek: Loža
141991 (1353) rs1975

Več podobnih tem