» »

Posoda 28 cm

Posoda 28 cm

Kodrnusa ::

Zanima me katero posodo uporabljate za kuho kak pad tai ali fried rice. Imam 28 cm keramicno ponev v kateri pripravljam te stvari vendar otroci rastejo in vedno vec pojejo, tako da je posoda počasi premajhna za take stvari (prenizka). Gledal sem nekaj takega
https://lepdom.si/izdelek/tefal-posoda-... . Kolegica ima tole in pravi da vse v tem dela (tudi 4 clanska družina)
samo se ga be dobi vec.
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht...

Ce ima kdo kake izkusnje prosim za nasvet kaj baj kupim za večnamensko dosti veliko posodo s pokrovom. Ali je tale tefalov ok? Kuha se na indukciji tako da vok ne pride v postev.
  • spremenilo: Kodrnusa ()

Hypathia ::

Pri nas imamo tudi Tefal posodo, se pa meni osebno zdi nizka in večja ponev bolj priročna za kuho od ožje in višje, tako da ti priporočam, da pač kupiš 32 cm ali več, razen seveda če imaš problem s prostorom. Nekaj takega:

If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Mike_Rotch ::

Zakaj vok ne pride v poštev? Jeklen vok dela super na indukciji. Pa za azijsko hrano je skoraj obvezen.

Jaz imam tega, pa se super obnese za vse vrste hrane. Delam v njem tudi neazijske stvari (od praženega krompirja do zrezkov v omaki).

Kodrnusa ::

Take tefal posode ze imam 3. Rabim bolj globoko kot je tista na linku. Vok mi ni vsec ker se ne segreva pri straneh, samo po podnu. Jaz pa rad naredim stvari za 2 dni in je vse premajhno. Sem gledal tudi https://1001dar.si/okrogla-posoda-z-jek... samo be vem ali rabim tako profi posodo za 300EUR. Se kak predlog, oziroma če se vam zdi un globoki tefal ok za taje stvari? Vok sem uporabljal vendar ko jaz nalozim veliko zelenjave in testenin se prazi samo po podnu. Kar je okoli pa ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Samael ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zakaj vok ne pride v poštev? Jeklen vok dela super na indukciji. Pa za azijsko hrano je skoraj obvezen.

Tole pa nisi dobro premislil.
Deluje že, saj konec koncev je vseeno neke vrste ponev, vendar za indukcijo vse prej idealen - celo za azijsko hrano. Površina woka je namreč namenjena plamenom gorilnika, ki objamejo tudi stranice, medtem, ko jo indukcija (z izjemo samega dna) ne doseže. V tem pogledu se ponev z večjo površino ravnega dna na indukciji obnese bolje. Celo pri pripavi azijske hrane.
Samael != Samuel

profii ::

Dobiš isto posodo za 1/10 cene (ok malo več) v kakšnem lidlu / hofru v akciji. In pa tudi drugje. Google it.

profii je izjavil:

Dobiš isto posodo za 1/10 cene (ok malo več) v kakšnem lidlu / hofru v akciji. In pa tudi drugje. Google it.


Kodrnusa nanaša se na litoželezno posodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Hypathia ::

Kodrnusa je izjavil:

Take tefal posode ze imam 3. Rabim bolj globoko kot je tista na linku. Vok mi ni vsec ker se ne segreva pri straneh, samo po podnu. Jaz pa rad naredim stvari za 2 dni in je vse premajhno. Sem gledal tudi https://1001dar.si/okrogla-posoda-z-jek... samo be vem ali rabim tako profi posodo za 300EUR. Se kak predlog, oziroma če se vam zdi un globoki tefal ok za taje stvari? Vok sem uporabljal vendar ko jaz nalozim veliko zelenjave in testenin se prazi samo po podnu. Kar je okoli pa ne...

Le Creuset je golden standard, če imaš denar si jo le kupi, sicer bo pa tudi kakšna druga znamka vredu.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Kodrnusa ::

Jah mora bit owen proof. Se prav vsaj 250 dtopinj da zdrzi, pa dober anticoating da se ne prijemle. Wmf mam neki doma sam ne tok velike, pa ni anticoating. Tale tefal je kao hud, sam ne vem al jej druzga kdo bolj priporoca. V glavnem 28 cm, owen proof, anti coat premaz (kvaliteten)...
Dnar je, sam a jaz to rabim? Za kokr sem jaz kuhar je dobra emo celje. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Hypathia ::

profii je izjavil:

Dobiš isto posodo za 1/10 cene (ok malo več) v kakšnem lidlu / hofru v akciji. In pa tudi drugje.

Japajade.

Kodrnusa je izjavil:

Jah mora bit owen proof. Se prav vsaj 250 dtopinj da zdrzi, pa dober anticoating da se ne prijemle. Wmf mam neki doma sam ne tok velike, pa ni anticoating. Tale tefal je kao hud, sam ne vem al jej druzga kdo bolj priporoca. V glavnem 28 cm, owen proof, anti coat premaz (kvaliteten)...
Dnar je, sam a jaz to rabim? Za kokr sem jaz kuhar je dobra emo celje. :)

A kdo rabi audija, če se lahko s cliom enako pripelje od točke A do točke B? Pač, naj bi bila vrhunska kvaliteta in tudi statusni simbol, če je denar, si jo kupi, jaz jo tudi imam na seznamu stvari to own.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Kodrnusa ::

Statusni simbol ne rabim.. rabim kvalitetno posodo ki mi bo pri moji zacetniski poti kuharja pomagala. Gold standard je pa na ravni amc in zepterja ki meni ni vsec ker se mi ne da s posebnimi recepti in nacini kuhe ukvarjat. Mogoce ko bom imel Michelinovo zvezdico pa kupim takole posodo haha. Hvala za nasvete, ce se kdo kaj priporoča, kar naprej z nasveti...

kuglvinkl ::

Hypathia je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Take tefal posode ze imam 3. Rabim bolj globoko kot je tista na linku. Vok mi ni vsec ker se ne segreva pri straneh, samo po podnu. Jaz pa rad naredim stvari za 2 dni in je vse premajhno. Sem gledal tudi https://1001dar.si/okrogla-posoda-z-jek... samo be vem ali rabim tako profi posodo za 300EUR. Se kak predlog, oziroma če se vam zdi un globoki tefal ok za taje stvari? Vok sem uporabljal vendar ko jaz nalozim veliko zelenjave in testenin se prazi samo po podnu. Kar je okoli pa ne...

Le Creuset je golden standard, če imaš denar si jo le kupi, sicer bo pa tudi kakšna druga znamka vredu.


Sam sem krenil pe nek Iron model. In preden sežem v denarnico, vpraša mož, če imam plin. Pravi, da se je zgodilo ne vem kolikokrat da se je plošča razbila, ker so te posode pač težke in jih nismo vajeni. Creuset je po mojem enaka fora, pač preveri.
Your focus determines your reallity

Badwolff ::

Mi imamo tole, od začetk sem bil skeptičen, sedaj pa mi je uredu in jo veliko uporabljam za vse

https://www.merkur.si/kozica-culinario-...

oen proof, grill proof, velika, ne prijemlje se, poceni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Mike_Rotch ::

Deluje že, saj konec koncev je vseeno neke vrste ponev, vendar za indukcijo vse prej idealen - celo za azijsko hrano. Površina woka je namreč namenjena plamenom gorilnika, ki objamejo tudi stranice, medtem, ko jo indukcija (z izjemo samega dna) ne doseže. V tem pogledu se ponev z večjo površino ravnega dna na indukciji obnese bolje. Celo pri pripavi azijske hrane.


Toplotna prevodnost pa to. Stranice voka z ravnim dnom se povsem zadovoljivo segreje tudi na indukciji.

Sem gledal tudi https://1001dar.si/okrogla-posoda-z-jek... samo be vem ali rabim tako profi posodo za 300EUR.


Imam nekaj Le Creuset robe doma. Uporabljam predvsem njihovo litoželezno ponev (mislim, da 28cm), ampak mi ni všeč, ne priporočam. Trežka za popizdit, ročka se segreje tako, da rabiš rokavico. Super za stejke, ampak za to je tudi poceni litoželezna ponev enako dobra.

Z emo celje pa drugače tudi ni nič narobe :) Njihove emajlirane kozice in lonci so top. 2mm jeklo je super, da se enakomerno segreje, emajl proti prijemanju, praktično neuničljiva, če ne mečeš po tleh.

Me pa zanima zakaj bi rad eno univerzalno posodo namesto seta parih različnih. Različne posose se prodajajo z razlogom. Določene stvari se lažje naredi v ponvici kot v velikem loncu in obratno.

Kvinta ::

Mi nimamo dobene fancy šmancy posode ampak navadne črne lonce https://emo-shop.com/si/eterna/77-etern... če se že mora kuhat v vodi drugače pa kuhamo v 90% vse na pari https://trgovina.vendo.si/lonec-za-test... cvremo oz. pohamo nikoli ker bajta smrdi polj gremo raje ven v gostilno 8-)

Imam 28 cm keramicno ponev v kateri pripravljam te stvari vendar otroci rastejo in vedno vec pojejo, tako da je posoda počasi premajhna za take stvari


Lahko kuhaš v dveh posodah hkrati tudi kaj maš štedilnik samo z eno ploščo al kak lol
A.C.A.B

Kodrnusa ::

Imamo že veliko posode... Tefalove , keramične.. Problem je da rabim 1 večjo za stvari kot so fried rice, pad tai, mi goreng... Ker ko delam da naredim večjo količino.. Smo z otroci kar požeruhi :) tale z merkurja je podobna teli od tefala https://lepdom.si/izdelek/tefal-posoda-... s tem da ima najbrž tefal kvalitetnejši non stick premaz.. najbrz bom kr tole narocil, ce pa ne bo ok, pa iščemo naprej al kaj...

kuglvinkl ::

imam od Tefala Wok. Not OK, je dno pretanko in se vse neenakomerno termično obdela. Čem rečt, se da preživet, če bi pa prej vedel, pa ne bi kupil. Uporabljam pa nič več.
Your focus determines your reallity

Samael ::

Mike_Rotch je izjavil:

Deluje že, saj konec koncev je vseeno neke vrste ponev, vendar za indukcijo vse prej idealen - celo za azijsko hrano. Površina woka je namreč namenjena plamenom gorilnika, ki objamejo tudi stranice, medtem, ko jo indukcija (z izjemo samega dna) ne doseže. V tem pogledu se ponev z večjo površino ravnega dna na indukciji obnese bolje. Celo pri pripavi azijske hrane.


Toplotna prevodnost pa to. Stranice voka z ravnim dnom se povsem zadovoljivo segreje tudi na indukciji.

*zadovoljivo*, ok, ti bom verjel na besedo - jasno, da postanejo vroče tudi stranice. Idealno, super, boljse kot ponev, itd ... pa recimo večinoma ne.
Namreč največja prednost woka napram ponve je, da plamen hitreje segreje večjo površino posode nad plamenom, medtem ko da, seveda, tudi na indukcijo bo opravilo svoje delo, kot ugotavljaš, ampak z malo površino dna na plošči niti približno ne tako učinkovito kot bi nad ognjem in kot zmore na indukcijski plošči ponev pogosto s konkretno večjim delom ravne površine, ki se stika plošče.

Pa ne me zdaj narobe razumeti. Nikakor ne dvomim, da z wokom tudi opraviš delo in narediš krasno kosilo. Pa da wok ni fina stvar - zlasti, če imaš plinski gorilnik. Na kar sem se odzval je zgolj tvoje favoritziranje woka napram ponve na indukciji, ki ni povsem realistično oz. v večini primerov superiorno napram uporabi ponve.
Samael != Samuel

kuglvinkl ::

Samael je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Deluje že, saj konec koncev je vseeno neke vrste ponev, vendar za indukcijo vse prej idealen - celo za azijsko hrano. Površina woka je namreč namenjena plamenom gorilnika, ki objamejo tudi stranice, medtem, ko jo indukcija (z izjemo samega dna) ne doseže. V tem pogledu se ponev z večjo površino ravnega dna na indukciji obnese bolje. Celo pri pripavi azijske hrane.


Toplotna prevodnost pa to. Stranice voka z ravnim dnom se povsem zadovoljivo segreje tudi na indukciji.

*zadovoljivo*, ok, ti bom verjel na besedo - jasno, da postanejo vroče tudi stranice. Idealno, super, boljse kot ponev, itd ... pa recimo večinoma ne.
Namreč največja prednost woka napram ponve je, da plamen hitreje segreje večjo površino posode nad plamenom, medtem ko da, seveda, tudi na indukcijo bo opravilo svoje delo, kot ugotavljaš, ampak z malo površino dna na plošči niti približno ne tako učinkovito kot bi nad ognjem in kot zmore na indukcijski plošči ponev pogosto s konkretno večjim delom ravne površine, ki se stika plošče.

Pa ne me zdaj narobe razumeti. Nikakor ne dvomim, da z wokom tudi opraviš delo in narediš krasno kosilo. Pa da wok ni fina stvar - zlasti, če imaš plinski gorilnik. Na kar sem se odzval je zgolj tvoje favoritziranje woka napram ponve na indukciji, ki ni povsem realistično oz. v večini primerov superiorno napram uporabi ponve.



Se lahko samo strinjam, obstaja seveda tudi indukcija za Wok. https://www.vieffetrade.eu/prodaja/kuha...
Your focus determines your reallity

Hypathia ::

kuglvinkl je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Take tefal posode ze imam 3. Rabim bolj globoko kot je tista na linku. Vok mi ni vsec ker se ne segreva pri straneh, samo po podnu. Jaz pa rad naredim stvari za 2 dni in je vse premajhno. Sem gledal tudi https://1001dar.si/okrogla-posoda-z-jek... samo be vem ali rabim tako profi posodo za 300EUR. Se kak predlog, oziroma če se vam zdi un globoki tefal ok za taje stvari? Vok sem uporabljal vendar ko jaz nalozim veliko zelenjave in testenin se prazi samo po podnu. Kar je okoli pa ne...

Le Creuset je golden standard, če imaš denar si jo le kupi, sicer bo pa tudi kakšna druga znamka vredu.


Sam sem krenil pe nek Iron model. In preden sežem v denarnico, vpraša mož, če imam plin. Pravi, da se je zgodilo ne vem kolikokrat da se je plošča razbila, ker so te posode pač težke in jih nismo vajeni. Creuset je po mojem enaka fora, pač preveri.

Imam izkušnje tako s kuhanjem na plošči kot plinu in mi slednje precej bolj ustreza, tako da tukaj ne bi bil problem, tudi ne če je posoda malo težja ali je treba uporabiti rokavice, je pa v ceno, tako kot pri vseh drugih luksuznih znamkah, poleg uporabnosti vključen tudi imidž/preseravanje, ampak tako pač je.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Mike_Rotch ::

Bistvo voka ni samo v segrevanju stranic ampak tudi v obliki posode. Ker so stranice veliko višje, hrano lažje mešaš, mečeš, določene sestavine porineš na manj segret rob, med tem, ko kuhaš druge itd.

Ni idealno, ampak tanek vok, ki ima dober stik s podlago se lepo segreje po stranicah.

Če delaš pečen riž za familjo za 2 dni, rabiš globoko posodo, s katero lahko riž lepo premečeš, sicer boš imel večino riža po kuhinji.

Kar se tiče ponve. Če imaš veliko ponev si praktično na istem kot pri voku. Večina indukcij ima grelce premera do max 21cm, tako, da se spet aktivno greje samo sredina ponve.

Magic1 ::

Te teflonaste ponve so fajn, sam nobena ne zdrži dolgotrajne uporabe. Imam kup Tefalovih pro verzij, 24 cm nizke, visoke, 26, 28, vok. Vse sem že vsaj dvakrat menjal. Sem imel tudi druge, sam Tefal so ok za ceno v akcijah pri nas(20-30€). Po moji oceni zdrži nekje 100 pečenj, preden začne premaz izgubljat non-stick karakteristike. S tem da imam železno za stake. Teflonskih nikoli ne žgem, da bi se olivno olje začelo kadit. Verjetno z razlogom v gostinstvu vidiš ponve brez premazov.
Magic

Invictus ::

Teflonske so tudi preveč občutljive na praske.

Imaš jih 2 leti in konec. Najboljše so kar navadne železne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero ponev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12853487 (10544) nejcek74
»

Litoželezna ponev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8315873 (11782)          
»

Posoda VOK

Oddelek: Loža
112825 (2465) Map

Nakup Štedilnika iz Italije , kako ga dobiti v Slovenijo ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212558 (10675) bluefish
»

Nakup voka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12943232 (29334) echo

Več podobnih tem