» »

ali lahko filam ta powerbank s tem polnilcem?

ali lahko filam ta powerbank s tem polnilcem?

musicfreak ::

https://www.amazon.de/UGREEN-Ladeger%C3...

https://www.amazon.de/Powerbank-Anker-T...

Glede na to da pise da polnjenje z 10W traja nekje 10 ur. Ali to pomeni da mi ga bo s tem 36w nafilalo hitreje?

xda develope ::

Ti ga lahko daš na 100w polnilec ampak če naprava tega ne sprejme se nebo nič hitreje polnila.

musicfreak ::

samo da bi polnilo isto kot ce bi mel 10w polnilec pa da se kaj ne skuri

Lonsarg ::

Kot že omenjeno v neki drugi temi, polnilci ki nimajo fizičnih USB-C priključkov na izhodih za polnjenje so OBSOLETE, ne tega kupovat (oba tvoja linka sta taka, toraj oba tvoja linka sta BIG NO).

Lahko je sicer kak USB-A za zraven mimogrede za kako staro napravo v hiši, če gre za večportni polnilec. Ampak polnilec/powerbank brez enega samega USB-C izhoda pa je big no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hbgqzR ::

Ce imas kabel (in najbrz imas) USB-A na -C se se da vedno uporabljati, zakaj bi proc metal nekaj, kar deluje? Ali kupoval drazje (ne vem, ce je)?

Mi mamo dva power bank 20Ah x 3.7V in cisto v redu delata, se okrog posojamo. Ah ja, polnimo sicer z -A na micro-.Mamo pa tudi polnilce z -C priklopom, ja, vecinoma pa na -A

PS: Neki me phone matra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Lonsarg ::

Zato ker USB-C standard za polnjenje ne dela z USB-A na C adapterji, zahteva namreč posebne pine ki so zgolj v USB-C.

Če uporabljaš te adapterje si obsojen na starejše protokole za polnjenje ki jih je cirka 10 različnih in je veliko slučajev ko potem ne dela al pa dela ultra počasi, ko ne podpirata obe strani istih. Sploh novejši mobiteli vedno manj starejših protokolov podpirajo, tak da bo vedno manj naprav se polnilo preko teh adapterjev.

Torej še enkrat, nujno če se novo kupuje mora biti USB-C izhod na polnilcu, ker je to edino zagotovilo da bo polnilo vse USB-C naprave. Ja so kako malenkost dražji (pa še to zgolj pri low-end, pri močnejpih ni neke razlike v ceni), ampak je vseeno ceneje kot kupiti USB-A polnilc pa potem vržti stran ko česa ne bo polnil.

Recimo par fajn zadev:
https://www.amazon.de/-/en/A2147321/dp/...

https://www.amazon.de/-/en/Charger-Comp...

https://www.amazon.de/-/en/dp/B0B56WMWN...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hbgqzR ::

Ne vem, kaj pomeni ultra pocasi, nam je a-c sprejemljivo hitro, tudi indukcija, sicer bi ze zmetali proc, mladina preferira c-c, to pa res! Dajmo razčistiti pojem ultra počasi potem, od 20% do 85% (batt-protecting) ali 100% v koliko casa, da grem merit?

GupeM ::

hbgqzR je izjavil:

Ce imas kabel (in najbrz imas) USB-A na -C se se da vedno uporabljati, zakaj bi proc metal nekaj, kar deluje?

Kje je kdo napisal, da bi metal stran? Lonsarg je samo napisal, da naj ne kupuje novega brez USB-C. In se strinjam z njim. Tudi, če je nekaj eur dražje.

Tudi jaz s pridom izkoriščam 6 let stare USB-A powerbanke, ki se polnijo celo preko micro usb. Ampak če bi kupoval novega, bi zagotovo vzel takšnega, ki ima USB-C vhod in izhod.

hbgqzR ::

Res je, obstaja drobna verjetnost, da nimajo nobenega taksnega izdelka v gospodinjstvu tako ali drugace, niti a-c kabla, kar sicer dvomim. Ne vem niti, ce imajo c-c kabel.

Nekdo drug je sicer izpostavil tudi 'polnjljivost' naprave, ce bi se preracuni dejansko prenesli na hitrejse polnjenje brez posledic.

Jaz sem pac bolj tako, da ce res ni treba kupiti novega, ne kupujem in ne smetim se dodatno. Ce pa ze svetujem in ne zapovedujem (nekje menda pise 'mora'), skusam razumeti scenarij, to je moja samo razvada. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Lonsarg ::

Lahko se zgodi da ne bo pocasi (5-10 ur ja tisti najpocasnejsi mode) ampak celo da sploh ne polne preko USB-A. Pri mobitelih sicer redkeje, pri tabletih in foticih in raznih napravah pa zelo pogosto na USB-A sploh ne zazna da si kaj vklopil. Tudi pri novejsih mobitelih bo to vedno bolj pogosto.

In ja misljeno je za nove nakupe striktno C-C povezave, obstojece doma seveda dokler dela pac dela.

Je cisto prav da sem uporabil besedo "mora". Kupovanje USB-A polnilcev je denarno potratno, ekolosko potratno pa se zivce si kvaris ker ti cesa ne bo polnilo. Torej ja, za nove naprave se mora kupovati z USB-C izhodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hbgqzR ::

Evo, se ena 'perverzija', ni umetniska, je pa napajalna. Sam imam c polnilec, vmes c-a female adapter in potem male a-c nazaj, ker nocem metati a-c podatkovnih kablov proc. Na laptopu je bilo nekje 26 min do polnega, preko teh ovinkov pa 7 min pri stanju 80%! Zdaj pa ne vem, je to res do 100% (kar ne bo nikdar pri aktivnem battery-protection) ali samo do 85%...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

hbgqzR ::

hbgqzR je izjavil:

samo do 85%...

Ja, protected - navaden laptopov usb2 data (5v in .3A izmeril!:) port in a-c kabel - za mladino zagotovo verjetno strahotno dolgih 17 min za 5%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Tidule ::

hbgqzR je izjavil:

Ne vem, kaj pomeni ultra pocasi, nam je a-c sprejemljivo hitro, tudi indukcija, sicer bi ze zmetali proc, mladina preferira c-c, to pa res! Dajmo razčistiti pojem ultra počasi potem, od 20% do 85% (batt-protecting) ali 100% v koliko casa, da grem merit?


V najslabšem primeru bo usb-a polnil z 500mA (standardna specifikacija), zdaj pa računaj... Da o tem, da to za nove tablice (kaj šele kaj večjega) lahko preprosto premalo, da bi sploh karkoli polnilo ne govorimo.

Ne gre za nikakršno preferiranje mladine, ampak z dejstvo, da je šele z USB-C prišlo do poenotenja polnilnih standardov, oziroma bolje rečeno standardi, ki so bili sprejeti za USB-A niso bili mišljeni za polnjenje aparatov, ki jih imamo danes. Zato je tam divlji zahod in je vsak proizvajalec pač delal po svoje. Potem pa pač dela kakor dela.

Seveda to ne pomeni, da je sedaj vse kar naenkrat treba pometat stran. Če ti zadovoljivo dela, pač dela. Je pa neumno kupovat zastaterelo tehnologije, ker je samo vprašanje časa kdaj jo bo povsem povozil čas.

Ti pri power banku lepo piše: :
Anker's in-house PowerIQ technology in combination with the powerful VoltageBoost technology delivers the fastest and, thanks to practical trickle charging, even the safest charging for almost any device.
Zdaj pa lahko igraš loterijo ali je to kompatibilno z Quick Charge 3.0, kar podpira polnilec. Glede na ikonografike bi moralo, ampak ali bo res?

Pa saj je bil enak šmoren 10-15 let nazaj, ko smo iz standardnih 0,5-1A polnilcev prešli na quickcharge variante z 2-3A moči. En čas si še vlajal stare polnice po hiši, pol si pa hudiča stran pometal, ko si ugotovil, da se ti je telefon čez noč spet napolnil samo za 50-60%, ker si priklopil napačen polnilec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

musicfreak ::

hbgqzR ::

Tidule, ne samo to, imam vse polnilce poslikane s specifikacijsko nalepko. Ko sedim pred racunalnikom, mi polnjenje X ur ali Y minut ne pomeni razlike, celo raje imam X ur, ker imam se zicni dostop do podatkov in tudi do baterije bi naj bil slow charger in do nivoja 85% bolj prijazen. Ne ljubi pa se mi iskati in dokazovati svojega prav.

Lonsarg ::

musicfreak je izjavil:

https://www.amazon.de/Anker-Ladeger%C3%...

ta je ok?
Ta je čisto super. Osebno bi sicer se dodal par EUR za 30W verzijo, da si pripravljen tudi za kake močnejše zadeve, recimo osnovne tanke laptope (te moderni tanki se na 30W lepo polnijo). Ampak kar se tiče trenutnih stvari na trgu je tudi 20W dovolj za solidno hitro polnjenje vseh telefonov/tabletov/powerbank na trgu.

Itak pa je Amazon podražil poštnino, tak da se splača več stvari naenkrat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hbgqzR ::

Hmm, (ne)zanimive cene, za 2 x Samsung EP-TA800NBE 25W c-c sem sam dal 27e, z brezplacno postnino (mv), zdaj je en sam 20e kot odlicna cena! Se clovek hitro navadi, da ima vcasih nekaj srece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Tidule ::

hbgqzR je izjavil:

Tidule, ne samo to, imam vse polnilce poslikane s specifikacijsko nalepko. Ko sedim pred racunalnikom, mi polnjenje X ur ali Y minut ne pomeni razlike, celo raje imam X ur, ker imam se zicni dostop do podatkov in tudi do baterije bi naj bil slow charger in do nivoja 85% bolj prijazen. Ne ljubi pa se mi iskati in dokazovati svojega prav.

Ko bi to revez sploh vedel kaj bluzis. Prosim ne nic dokazovat, samo utrujat nehaj brezveze in pridno prenasaj podatke s telefona po zici.

hbgqzR ::

Ne razumem tocno, kaj se nekaj razburjas, glede mojih preverjenih navad pri sinhronizaciji slik in podobnega, ce to delam direktno z usb kablom v laptop in ne takoj v oblak, da se telefon se lepo pocasi polni poleg do 85% battery protection androidovega featurja. Aja, pa za to, da Phone Link stream ne kuri baterije, pardon, se ze popravljam.

Ce te motim kot forumska pojava, pac ignoriraj ali blokiraj, kaj pa vem, nekaj se bos ze spomnil. Zaradi mene me tudi banas, menda obstajajo nacini, da se pride nazaj :-)

Ce mi ne verjames, da uporabljamo tudi fast chargerje, pa ne vem. Glej, tako je, razen, ce ti pravis, da ni.

Relax, man, glej, kako lepo je zivljenje, niti poslabsan status normiranih sp-jev tega ne spreminja :-)

PS: Aja, pa hvala za Home Assistant, res koristna zadeva, zdaj zna tudi sproti racunati linearni trend elektricnega dobropisa ob koncu leta ;-)

Torej, Tidule, kako bos demonstriral svojo superiornost z namenom, da me osmesis pred forumskim obcestvom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

DamijanD ::

A kar se polnilcev tiče, se splača vzeti samo GaN polnilce ali ni toliko pomembno?

Lonsarg ::

Edina prednost GaN je manjsa velikost in manj segrevanja. Drugega ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tidule ::

hbgqzR je izjavil:

Ne razumem tocno, kaj se nekaj razburjas, glede mojih preverjenih navad pri sinhronizaciji slik in podobnega, ce to delam direktno z usb kablom v laptop in ne takoj v oblak, da se telefon se lepo pocasi polni poleg do 85% battery protection androidovega featurja. Aja, pa za to, da Phone Link stream ne kuri baterije, pardon, se ze popravljam.

Ce te motim kot forumska pojava, pac ignoriraj ali blokiraj, kaj pa vem, nekaj se bos ze spomnil. Zaradi mene me tudi banas, menda obstajajo nacini, da se pride nazaj :-)

Ce mi ne verjames, da uporabljamo tudi fast chargerje, pa ne vem. Glej, tako je, razen, ce ti pravis, da ni.

Relax, man, glej, kako lepo je zivljenje, niti poslabsan status normiranih sp-jev tega ne spreminja :-)

PS: Aja, pa hvala za Home Assistant, res koristna zadeva, zdaj zna tudi sproti racunati linearni trend elektricnega dobropisa ob koncu leta ;-)

Torej, Tidule, kako bos demonstriral svojo superiornost z namenom, da me osmesis pred forumskim obcestvom?

Ce nisi opazil se osmesisze sam vsakic ko napises vec kot eno vrstico. Ampak ti kar bluzi o normirancih in kaj si ga vedi vse bos se pevlekel v temo.

hbgqzR ::

Tidule je izjavil:

Ce nisi opazil se osmesisze sam vsakic ko napises vec kot eno vrstico. Ampak ti kar bluzi o normirancih in kaj si ga vedi vse bos se pevlekel v temo.

Ne, nisem opazil, res ne, sem pa opazil, da imas hudo averzijo do mene.

Glej, sem res zelo preprost malo starejsi mozakar - money good, slo-tech good too, life great, nic konflikten.

Kar ne uporabljam vseh stvari, ki jih mladini kupimo, jaz pac povem, kako delam ze dolgo casa. In ce me to smesi, hmm, pa v redu, v redu, ampak meni in nam zelo dobro znese, zate pa sem pac neandertalec.

Pa kaj jaz morem za to? Ti pa pac robantis in se razburjas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

matobeli ::

musicfreak: https://mi-store.si/products/mi-65w-fas...

65W GaN USB C z priloženim kablom (ki že sam posebi ponavad košta vsaj 5eur), teh 28eur lahk premagaš kvečjem če direkt iz kitajske naročiš

Majo pa za 30eur tudi model z 1xC in 1xA priklopom, zna pridt prav.

matobeli ::

Kot zanimivost, na BG sem v januarju '21 nabavil BlitzWolf 65W C polnilc za 21usd (pomojem je bil flash deals)

Zdej so pa 65W polnilci praktično cenejši v slo.

Zimonem ::

Tale za 30e je kar taprav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37276936 (5806) Karen
»

polnilec za telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
888598 (4000) Lonsarg
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9817862 (8647) rdecaluc
»

Hišni polnilec

Oddelek: Strojna oprema
143128 (2008) radmannsdorf
»

Kater USB C PD napajalnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
9927 (736) matobeli

Več podobnih tem