» »

Grafična podoba Windows - prehod iz 7 na 10

Grafična podoba Windows - prehod iz 7 na 10

SoundBlaster ::

Malo jamranja bo tokrat... Že 5 let uporabljam Windows 10 a mi je še vedno grafično odvraten napram Windows 7. Ne morem razumet zakaj so naredili samo 1 (nagravžen) GUI stil, ki je prilagojen za tablice (touch screen), za desktop PC (in laptope) pa tudi forsirajo isto grafično podobo. Windowsi so izgledali vedno lepši, Windows 7 je bil vrhunec, potem pa samo dol že z 8-ko in še bolj z 10-ko. Če pozabimo na to da so spyware in se osredotočimo samo na videz seveda. Bi prešaltal na Linux ampak rabim Windows OS ki mi je tehnično sicer v redu, ampak grafika...

Han ::

SoundBlaster ::

To bi moralo biti od MS. In v Pro verziji Windows 10 ki jo imam, brezplačno dodano.

kuall ::

Windows 10 je prima. Moti samo ena stvar: manjka ikona za desktop.

LeQuack ::

Še Windows 2000 je boljš zgledal k 10.
Quack !

Kvinta ::

Win 7 je zakon ne menjam za nič sploh ne vem kaj folk vidi v 10tki sicer pa vsakemu svoje.
A.C.A.B

borut_p ::

kuall je izjavil:

Windows 10 je prima. Moti samo ena stvar: manjka ikona za desktop.


Kaksna ikona za desktop ti manjka?

Meni pa so s tem novim popravkom cist kul, tudi po izgledu. Na 4k monitorju tudi start meni deluje super. Na manjsem zaslonu je malo hecen, ker ti skor celi monitor zavzame :)

Uizi ::

Start menu lahko spimpaš, da zgleda kot win7, malo poglejte nastavitve vse se da customizirat, to je prva stvar, ki jo spremenim vsem strankam, ker jim je bolj domače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

dr.Akula ::

kuall je izjavil:

Windows 10 je prima. Moti samo ena stvar: manjka ikona za desktop.

Windows tipka + D ali pa greš z miško v desni spodnji kot in klikneš (kar je meni še boljše kot pa točno naciljat na ikono).
ni podatka

Miha 333 ::

Obstaja tudi XP tema za Win10.

Valvoline ::

Ko bi le vidl kak leti WIN XP na i5 2500 (thinkcentre SFF) :D Mam en star klon backup XPja pa za foro sprobal, po obcutku vsaj 2x hitrejse vse kot win10. Zaseden ram cca 300mb v idlu.
:D

Zgodovina sprememb…

JaVonTech ::

dr.Akula je izjavil:

kuall je izjavil:

Windows 10 je prima. Moti samo ena stvar: manjka ikona za desktop.

Windows tipka + D ali pa greš z miško v desni spodnji kot in klikneš (kar je meni še boljše kot pa točno naciljat na ikono).


Windows + D je manj priročno, hkrati pa tista zelo majhna ikonca za Windows moti starejše uporabnike (pa ne mislim tu samo 70 letnike, ampak že marsikaterega 40+ letnika). Zame osebno ni tak problem, razen kadar imam priključen še dodaten ekran (ki je na desni) in tisto postane resen problem pociljati. In zadnje čase imam vedno priključen dodaten ekran ;((

Zgodovina sprememb…

SasoS ::

https://www.glass8.eu

Žal ne dela v zadnjih verzijah...
Je pa dokaz da bi MS lahko to naredil, saj več kot očitno velik del kode še vedno obstaja v W10. Tudi jaz ne razumem čemu forsiranje k tem enobarvnim, ploščatim shemam...

Vitamia ::

kuall je izjavil:

Windows 10 je prima. Moti samo ena stvar: manjka ikona za desktop.


How to Move the “Show Desktop” Icon to the Quick Launch Bar or the Taskbar in Windows:
https://www.howtogeek.com/howto/28600/m...

https://www.webnots.com/how-to-create-s...

broken/link ::

tega že dolgo nisem rabil, ampak nazadnje ko sem hotel poustvarit win7 videz, sem uporabil zastonjski "classic shell", ki vidim, da se ne razvija več in se je forkal v "open-shell": https://github.com/Open-Shell

HotBurek ::

Skoraj 4 leta nazaj sem prešaltal iz Win7 na Win10. In desetkin "total-gui-fail-dizaster.exe" je bil povod za to, da sem začel iskat alternative.

In od takrat sem na Debian-u. Dbest odločitev ever.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Jirzy ::

JaVonTech je izjavil:

dr.Akula je izjavil:

kuall je izjavil:

Windows 10 je prima. Moti samo ena stvar: manjka ikona za desktop.

Windows tipka + D ali pa greš z miško v desni spodnji kot in klikneš (kar je meni še boljše kot pa točno naciljat na ikono).


Windows + D je manj priročno, hkrati pa tista zelo majhna ikonca za Windows moti starejše uporabnike (pa ne mislim tu samo 70 letnike, ampak že marsikaterega 40+ letnika). Zame osebno ni tak problem, razen kadar imam priključen še dodaten ekran (ki je na desni) in tisto postane resen problem pociljati. In zadnje čase imam vedno priključen dodaten ekran ;((
Ce zabijes misko najprej dol in sele potem levo/desno, bo ostala v kotu enega monitorja.

GupeM ::

Kako je lahko Windows + D manj priročno kot klik na ikono? Bi razumel, če bi rabil 2 roki, recimo levi ctrl + Č. Tako imaš pa vse skupaj na levi roki.

B34ST ::

SoundBlaster je izjavil:

Ne morem razumet zakaj so naredili samo 1 (nagravžen) GUI stil, ki je prilagojen za tablice (touch screen), za desktop PC (in laptope) pa tudi forsirajo isto grafično podobo. Windowsi so izgledali vedno lepši, Windows 7 je bil vrhunec, potem pa samo dol že z 8-ko in še bolj z 10-ko.

10-ka je top, od verzije 2004 in 20H2 sploh nisem več inštaliral Start10, sem se samo potrudil dodat svoje ikone na desno stran start menija. Če dodaš še bližnjice iz mape Windows System, ne rabiš več Start10, ker imaš vse kar si imel tam pri roki.
To kar opisuješ za tablice so ga posrali pri 8-ki, pri 8.1 so že odpravili.
Sem ravno zdaj gledal Windows 7 na enem računalniku in izgleda pač zastarelo. Tako da razen ME, Vista in 8, do sedaj vse ok in tudi si jih lahko menjal takoj ko so izšli, edino Visto vseeno če bi preskočil.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Gejspodar ::

Ni problem grafična podoba. Problem je pomanjkanje funkcionalnosti zavoljo "sleek" designa.

Relevantna tema na sysadmin: https://www.reddit.com/r/sysadmin/comme...

Še bolj relevanten komentar:

Last year there was an anonymous (but admin confirmed) AMA from a senior Microsoft Dev. If what they said was to be believed it explained a lot about what's going on in Windows 10...

The Control Panel as we know it was written in C++ and is basically copypasta code mostly dating back to Windows 95/98.

Anytime they want to make an update or change to it they have to open the old repository and reverse engineer the entire thing because very few devs that worked on that code originally are still on the coding teams today.

So why change?

The Windows 10 UI and apps are built using .net ontop of Powershell. All the settings menus and the Server Admin console you use are in reality a web based .net UI that sends powershell commands to the OS in the background which is why its SO GODDAMN SLOW to load anything. When you load the Server Manager for example it's running a ton of powershell scripts in the background and parsing the results to populate the menus which is why it takes forever and doesn't auto update properly.

When Windows 10 was being designed they decided to switch to this architecture gradually, which is why we are in this weird hybrid state where most of the features are still in the old C++ GUIs while features are slowly being moved to powershell and the .net UI in every major update. That's also why a ton of settings and options are notoriously missing from the .net UI.

Personally I hate the .net UI with a passion. It's slow, clunky, hides a bunch of the settings that can only be accessed with powershell, and interferes with a bunch of registry based configuration settings that are meant to work with the old C++ GUI. Plus shit's unintuitive as f***.

I'm of the opinion that the whole industry took a massive wrong turn when switching to web based UI's for everything. Performance and productivity wise we've taken a giant step backwards as a result, and UI designers are obsessed with trends like flat design rather than making intuitive and easy to use interfaces. Sure we gained the ability to use the VMware GUI on our iPads but I'd gladly give that up if it meant being able to use the old C# console again because it was way easier to use and performed much much faster.

And what do we have to blame for all this? The Zune

Yes that failure of an Mp3 player device that Microsoft put out. It's interface was the basis for what became the Metro interface in Windows 8 and shifted Microsoft interface design in this god awful direction. The person responsible for that mess should have been fired... oh wait HE WAS.

I'm probably showing my age by saying this but if it were up to me (and it's definitely not) I'd tell the devs to forget this whole nonsense and just put the old C++ GUI and start menu back in. Things just worked better on the old UI.

IL_DIAVOLO ::

Res ne vem, kaj je narobe z izgledom oz. zakaj bi bil pomemben. Glavno da dela, posodablja, podpira vse kaj si človek zamisli in kar je najbolj pomembno, da dosega varnost brez uporabe antivirusa.

Zakon.

Lonsarg ::

Settings UI je super za vse osnovne nastavitve in torej za 99% userjev, ne samo dober ampak za tak use case tudi konkretno boljši kot Control Panel, ki je bil preveč usmerjen v power userje. Pomeni pa ta shift da se bodo power userji v Windows morali navaditi na powershell (pač vsaj osnove, vse ostalo pa zgooglaš).

Kar se pa ostalega izgleda tiče pa je vse definitivno po modernih standardih, kar pač v W7 ni. Torej težko rečeš da ti W10 UI ni všeč, lahko pa rečeš da ti nasploh moderne dizajn smernice niso všeč (torej tudi ne Android ali iOS), to je pa pač stvar okusa. Skupne smernice so pač nekaj kar večini je všeč in vsi mdoerni OSi zgledajo zalo podobni en drugemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SasoS ::

Zakaj se primerja UI z Android ali iOS? Ne razumem zakaj bi moral bit UI "modernega dizajna" enak na 24"+ monitorju z multi-core grafiko kot na ročni, 5-7" napravi katere cilj je da čimdlje dela na (omejeni) bateriji? V čemu je prosojnost oken, live preview na taskbaru bolj zastarelo kot enobarvni titlebar iz časov win 3.11?

LeQuack ::

SasoS je izjavil:

Zakaj se primerja UI z Android ali iOS? Ne razumem zakaj bi moral bit UI "modernega dizajna" enak na 24"+ monitorju z multi-core grafiko kot na ročni, 5-7" napravi katere cilj je da čimdlje dela na (omejeni) bateriji? V čemu je prosojnost oken, live preview na taskbaru bolj zastarelo kot enobarvni titlebar iz časov win 3.11?


Se strinjam, UI od Win10 je narejen, da zgleda isto kot bi na 5" telefonu, po katerem tipkaš z debelimi prsti, zato morajo biti gumbi veliki in vse je samo vertikalno da scrollaš. Ampak ker je Windows mobile propadel ni nobenega ki bi mu to koristilo.
Quack !

Lonsarg ::

SasoS je izjavil:

Zakaj se primerja UI z Android ali iOS?
Eno je izgled (o tem sem jaz govoril), drugo pa je funkcionalnost interfaca v smislu pozicije in velikosti. Ko se primerja izgled ni nobene ločnice glede na velikosti naprav.

SasoS je izjavil:

V čemu je prosojnost oken, live preview na taskbaru bolj zastarelo kot enobarvni titlebar iz časov win 3.11?
Zastarelost/modernost izgleda govori o trendih, kar ni izgled po trenutnih trendih je pač zastarel po tej definiciji. Trenutni trend pa se precej oblikuje tudi glede na odziv trga, tak da večini ljudi trenutno očitno bolj ustreza izgled W10 kot W7, to je vsa znanost, niso jasno vsi ljudje v večini. Mimogrede Vista je dosegla vrhunec v kiču kar se izgleda tiče, Windows 7 je to malce nazaj skaliral, W10 je to nazaj skaliral še za par nivojev, pač novi okusi čez celotno industrijo so se dotaknili tudi W10, tudi Android je precej skaliral nivo kiča nazaj v bolj flat zadeve.

SasoS je izjavil:

Ne razumem zakaj bi moral bit UI "modernega dizajna" enak na 24"+ monitorju z multi-core grafiko kot na ročni, 5-7" napravi katere cilj je da čimdlje dela na (omejeni) bateriji?
To da je vse večje je veljalo zgolj za prve W8 UWP aplikacije in se zaradi tega tudi niso prijele. Glavnina W10 ni nič večja, večji Settings App je bolj izjema. Morda filing "vse je večje" ustvarja dejstvo da je celotna industrija šla stran iz "small clickable text". Slo-tech je ena redkih strani ki vtraja pri clickable text, no še to se je v zadnjem času spremenilu in so zdaj gumbki (ki mimogrede zasedejo manj in ne več prostora).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kuall ::

Vitamia je izjavil:

kuall je izjavil:

Windows 10 je prima. Moti samo ena stvar: manjka ikona za desktop.


How to Move the “Show Desktop” Icon to the Quick Launch Bar or the Taskbar in Windows:
https://www.howtogeek.com/howto/28600/m...

https://www.webnots.com/how-to-create-s...


Saj to ikno sem si znal ustvarit. Samo če se povezuješ na dost računalnikov je tam ni, pol pa ponavadi klikneš desno na taskbar in "show the desktop", samo včasih je težko zadet prazen prostor na taskbarju. WIN+d: kar zamudno to vtipkat, poleg tega ne dela na remote desktop povezavi (boš sebi pokazal namizje, ne na remote računalniu). Na koncu se velikokrat klika minimize ikone na vsakem oknu kot majmuni.
V glavnem, bolje bi bilo, če bi tisto ikonco pustili. Ampak ker so ljudje tako mahjeni na modo so se bali, da bi tista ikonca windoze naredila bolj zastarele. to je kr neki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

SoundBlaster ::

SasoS je izjavil:

Zakaj se primerja UI z Android ali iOS? Ne razumem zakaj bi moral bit UI "modernega dizajna" enak na 24"+ monitorju z multi-core grafiko kot na ročni, 5-7" napravi katere cilj je da čimdlje dela na (omejeni) bateriji? V čemu je prosojnost oken, live preview na taskbaru bolj zastarelo kot enobarvni titlebar iz časov win 3.11?


Točno to. Ravnokar sem se sprehodil čez ta "moderni" Windows 10 Settings z ogromnimi gumbi ki izpadejo prav smešno (ali pa tragično) na mojem 24" zaslonu.

Tudi dober reddit komentar malo višje v temi.

kuall ::

Ogromni gumbi so dobra stvar. Prijazni so do uporabnika. Boj se malih gumbov. Isto je z malimi / velikimi črkami, okenci itd. Zato pa sem si kupil 43" monitor. Luxuz. Nikoli ne bi šel nazaj na tiste mini črke in gumbe.

A-242 ::

SoundBlaster je izjavil:

Malo jamranja bo tokrat... Že 5 let uporabljam Windows 10 a mi je še vedno grafično odvraten napram Windows 7. Ne morem razumet zakaj so naredili samo 1 (nagravžen) GUI stil, ki je prilagojen za tablice (touch screen), za desktop PC (in laptope) pa tudi forsirajo isto grafično podobo. Windowsi so izgledali vedno lepši, Windows 7 je bil vrhunec, potem pa samo dol že z 8-ko in še bolj z 10-ko. Če pozabimo na to da so spyware in se osredotočimo samo na videz seveda. Bi prešaltal na Linux ampak rabim Windows OS ki mi je tehnično sicer v redu, ampak grafika...


Ti bom razlozil. Microsoft migrira v oblacne windowse (ze naslednji exchange on-premise ne bo vec mozen). Zacelo se je z windows 8 in metro guijem, ki je prilagojen temu, da predstavlja cimmanj prometa na omrezju (kaj jim ni bilo vsec pri RDP ne vem) in se z Windows 10 nadaljuje v obliki navajanja uporabnikom na popreprosten GUI, da bo manj tezav ko verzija 11 pride v cloud only obliki. Z lokalnimi windowsi se pocasi koncuje, nasleden korak bo najemnina resourcev na cloudu in nek minimalen boot in client, ki bo do clouda dostopal.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

KTr1sk ::

Brezplačen program, ki ima ogromno možnosti za prilagoditev vizuala windowsa in lahko narediš in spremeniš tako kot ti je všeč

 Rainmeter

Rainmeter



https://www.rainmeter.net/
Na youtube je ogromno vodičev


in prozorna opravilna vrstica
https://www.addictivetips.com/windows-t...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

SoundBlaster ::

A-242 je izjavil:

SoundBlaster je izjavil:

Malo jamranja bo tokrat... Že 5 let uporabljam Windows 10 a mi je še vedno grafično odvraten napram Windows 7. Ne morem razumet zakaj so naredili samo 1 (nagravžen) GUI stil, ki je prilagojen za tablice (touch screen), za desktop PC (in laptope) pa tudi forsirajo isto grafično podobo. Windowsi so izgledali vedno lepši, Windows 7 je bil vrhunec, potem pa samo dol že z 8-ko in še bolj z 10-ko. Če pozabimo na to da so spyware in se osredotočimo samo na videz seveda. Bi prešaltal na Linux ampak rabim Windows OS ki mi je tehnično sicer v redu, ampak grafika...


Ti bom razlozil. Microsoft migrira v oblacne windowse (ze naslednji exchange on-premise ne bo vec mozen). Zacelo se je z windows 8 in metro guijem, ki je prilagojen temu, da predstavlja cimmanj prometa na omrezju (kaj jim ni bilo vsec pri RDP ne vem) in se z Windows 10 nadaljuje v obliki navajanja uporabnikom na popreprosten GUI, da bo manj tezav ko verzija 11 pride v cloud only obliki. Z lokalnimi windowsi se pocasi koncuje, nasleden korak bo najemnina resourcev na cloudu in nek minimalen boot in client, ki bo do clouda dostopal.


Dobro si to napisal, mislim da gremo res v to smer. Juhej. :/

opeter ::

Naslednje leto prihajaj posodobljen UI, kar pomeni, da bodo odstranili staro Windows 7/8 elemente, med drugim Control Panel, baje bo vse prečiščeno, tudi ikone itn ...

Project Sun Valley
https://www.windowscentral.com/microsof...
https://www.windowscentral.com/windows-...

Nekaj manjših novosti se je že pojavilo že v verziji 20H2, še več pa sledi (npr. spremenjen upravljalec diskov/particij, nov raziskovalec itn.). Tu je en test septemberskeg predogled variante:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

LeQuack ::

opeter je izjavil:

Naslednje leto prihajaj posodobljen UI, kar pomeni, da bodo odstranili staro Windows 7/8 elemente, med drugim Control Panel, baje bo vse prečiščeno, tudi ikone itn ...

Project Sun Valley
https://www.windowscentral.com/microsof...
https://www.windowscentral.com/windows-...

Nekaj manjših novosti se je že pojavilo že v verziji 20H2, še več pa sledi (npr. spremenjen upravljalec diskov/particij, nov raziskovalec itn.). Tu je en test septemberskeg predogled variante:


Zgleda grozno. Vse je stlačeno na 1/4 širine, kar pri widescreen monitorjih nima nobenega smisla. Poleg tega zgleda vse skupaj kot ena spletna stra iz 1990.
Quack !

melvin ::

Kaksen ogaben Gui.
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

SoundBlaster ::

Malo grem off topic... Uporablja kdo LTSC Enterprise verzijo Win10 za privat/home computer? Dela gor vse brez problemov? Uporablja kdo O&O ShutUp za privacy hardening?

Torej ne in ne? :D

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211306814 (4194) anjica
»

Windows 10 prilezel na drugo mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8936166 (32067) vostok_1
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262101743 (80526) MrStein
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140253 (33630) Key Quest
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081381 (65768) phone8

Več podobnih tem