» »

Carina - problemi

Carina - problemi

ananchel ::

Pozdravljeni.

Na Aliexpressu sem naročila ločeno (se pravi, v 2 paketih) 2 izdelka v vrednosti cca. 17 € (vsak), prodajalec pa mi je poslal oba v enem paketu in s carine so me obvestili, naj posredujem ime izdelka, vrednost izdelka, število izdelkov in stroške pošiljanja. Pošiljatelj je na paket napisal manjši znesek (in to v drugi valuti). Ko sem jim poslala podatke, sem napisala lažni znesek (da bi se ujemal s prodajalčevim). Enkrat sem ga napisala v evrih, enkrat v dolarjih (vem: moja napaka). Sedaj zahtevajo od mene spletno povezavo do naročenega blaga ter bančno nakazilo v tujino.
KAJ NAJ NAREDIM???
V bistvu me je prodajalec zafrknil, ker mi je poslal blago v istem paketu.
Lahko pošiljko zavrnem in zahtevam od prodajalca, da mi vrne denar?

lolipop2 ::

Se ti res da za 34€ zajebavat? Verjetno si naročila nekaj, kar dejansko rabiš. Pa tudi, če daš zraven še DDV, boš še vedno rabila. A sedaj boš pa nazaj pošiljala, pa s carino komplicirala? In spet čakala 2 meseca ali več? Jaz ne vidim smisla.
Naslednjič, ko naročaš ločeno počakaj, da je prvi paket odposlan.

koyotee ::

Nič, draga šola za naslednjič, vsaka nekaj stane.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

shark99 ::

Vse skupaj bo od 10 do 15€

broken/link ::

ananchel je izjavil:

Ko sem jim poslala podatke, sem napisala lažni znesek (da bi se ujemal s prodajalčevim). Enkrat sem ga napisala v evrih, enkrat v dolarjih (vem: moja napaka).

ja, prodajalec te je zafrknil. sposobnost prizanti svojo napako === 0.

tikitoki ::

Kaksen izpad:). Sam folk ma res butaste pripombe.

Problem je v tem, da si carino probal zavestno zavajati. Lahko reces, da ti je kdo drug kupil/placal in teh podatkov ne mores predloziti. Mislim, da je zavajanje kaznivo in je mogoce bolj smotrno na posiljko pozabiti. NO, sporoci, ce spregledajo.

lolipop2 ::

tikitoki je izjavil:

Mislim, da je zavajanje kaznivo in je mogoce bolj smotrno na posiljko pozabiti.


Ali pa enostavno plačati, kar je treba. Saj to niso neki milijonski zneski. Pa verjetno je tudi naročeno nekaj, kar se rabi. Ali pač? :D

broken/link ::

jaz v takih primerih vedno pošljem na carino prave podatke, plačam kar je treba plačat, in potem na aliexpressu dam dispute in urejam tam s prodajalcem oz če ne gre z njim, potem z aliexpress moderatorjem.

To, da prodajalec "naredi napako" ni relevanten izgovor in ti ne daje pravice, da delaš potem ti še 10x hujše napake.

otago ::

@Ananchel
... za naslednjic kupis od razlicnih prodajalcev. Ce kupis od istega, narocis v razmaku nekaj dni. Potem je vsak nesporazum njihova krivda.
...Zakon o davčnem postopku, ZUP imata temeljni načeli dolžnosti dajati resnične izjave.

Predlog: placaj in upaj, da bo to vrhunec ranta. Davcni usluzbenec, ki mu sefi serjejo po glavi, si bo s takšnimi malenkostmi nafilal kvoto rešenih/izterjanih zadev. Lazje opraviti z Aliexpress zadevo 34eur, kot z milijonskimi Stozicami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Ales ::

ananchel je izjavil:

... sem napisala lažni znesek (da bi se ujemal s prodajalčevim) ... Sedaj zahtevajo od mene spletno povezavo do naročenega blaga ter bančno nakazilo v tujino.
KAJ NAJ NAREDIM??? ...


...
20. pri carinskem organu vloži uvozno carinsko deklaracijo, v kateri so nepravilno navedeni vrsta, kakovost, vrednost ali poreklo blaga, ali so nepravilno navedeni drugi podatki, in to povzroči ali bi lahko povzročilo plačilo uvoznih dajatev in drugih dajatev, ki se plačujejo pri uvozu, v manjših zneskih (prvi odstavek 62. člena carinskega zakonika);

21. carinskemu organu posredno ali neposredno predloži listine v zvezi z izvedbo carinskih postopkov, v katerih so navedeni neresnični podatki, če bi to povzročilo, ali bi lahko povzročilo plačilo uvoznih dajatev in drugih dajatev, ki se plačujejo pri uvozu, v manjših zneskih, ali bi se neupravičeno priznala carinska ugodnost ali korist (drugi odstavek 62. člena carinskega zakonika);

22. z neresničnim prikazovanjem dejstev ali zamolčanjem odločilnih dejstev doseže ali poskusi v carinskem postopku doseči oprostitev plačila uvoznih dajatev in drugih dajatev, ki se plačujejo pri uvozu, ali plačilo manjšega zneska teh dajatev ali odlog njihovega plačila ali kakšno drugo olajšavo ali korist (62., 122., 150. do 153. in 185. člen carinskega zakonika);
...

No ja, za fizične osebe posledice niso tako hude.

... Z globo od 300 do 1.200 EUR se kaznuje posameznik ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

LuIK ::

marjan_h ::

Jaz imam tudi eno vprašanje povezano s carino:

In sicer naročil sem nekaj iz Hobbykinga, kjer je bila cena izdelka + stroški pošiljanja 14 EUR. Na carini so zadržali paket, in po pošti sporočili, da naj pošljem račun preko uvoz-izvoz-posta.si, kar sem tudi storil. Vendar, ko je poštar prinesel paket, sem moral doplačati še 5 EUR in mi izročil račun. Vse kar piše na računu je pregled paketa - storitev in zraven cena 5 EUR.

Sedaj me pa zanima, ker še ni 1.7.2021, da bi zaračunali pregled vsakega paketa in ker cena ni bila nad 22 EUR, zakaj so oni zaračunali karkoli? Ali pošta naključno izbere nekaj paketov in jih pregleda, ter ker so to storili še zaračunajo storitev? Do sedaj se mi še ni to zgodilo.

Ales ::

marjan_h je izjavil:

Jaz imam tudi eno vprašanje povezano s carino:

In sicer naročil sem nekaj iz Hobbykinga, kjer je bila cena izdelka + stroški pošiljanja 14 EUR. Na carini so zadržali paket, in po pošti sporočili, da naj pošljem račun preko uvoz-izvoz-posta.si, kar sem tudi storil. Vendar, ko je poštar prinesel paket, sem moral doplačati še 5 EUR in mi izročil račun. Vse kar piše na računu je pregled paketa - storitev in zraven cena 5 EUR.

Sedaj me pa zanima, ker še ni 1.7.2021, da bi zaračunali pregled vsakega paketa in ker cena ni bila nad 22 EUR, zakaj so oni zaračunali karkoli? Ali pošta naključno izbere nekaj paketov in jih pregleda, ter ker so to storili še zaračunajo storitev? Do sedaj se mi še ni to zgodilo.

Pa so ob pošiljki bili pravilno izpolnjeni obrazci? Da ni pošiljatelj kar napisal "gift" ali izmišljeno vrednost, pa po možnosti še napačen opis artikla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

marjan_h ::

Ales je izjavil:

marjan_h je izjavil:

Jaz imam tudi eno vprašanje povezano s carino:

In sicer naročil sem nekaj iz Hobbykinga, kjer je bila cena izdelka + stroški pošiljanja 14 EUR. Na carini so zadržali paket, in po pošti sporočili, da naj pošljem račun preko uvoz-izvoz-posta.si, kar sem tudi storil. Vendar, ko je poštar prinesel paket, sem moral doplačati še 5 EUR in mi izročil račun. Vse kar piše na računu je pregled paketa - storitev in zraven cena 5 EUR.

Sedaj me pa zanima, ker še ni 1.7.2021, da bi zaračunali pregled vsakega paketa in ker cena ni bila nad 22 EUR, zakaj so oni zaračunali karkoli? Ali pošta naključno izbere nekaj paketov in jih pregleda, ter ker so to storili še zaračunajo storitev? Do sedaj se mi še ni to zgodilo.

Pa so ob pošiljki bili pravilno izpolnjeni obrazci? Da ni pošiljatelj kar napisal "gift" ali izmišljeno vrednost, pa po možnosti še napačen opis artikla.


Ja, Hobbyking je napisal nižjo vrednost paketa, kot sem plačal. Ne vem zakaj so to naredili.

Groot ::

marjan_h je izjavil:

Ales je izjavil:

marjan_h je izjavil:

Jaz imam tudi eno vprašanje povezano s carino:

In sicer naročil sem nekaj iz Hobbykinga, kjer je bila cena izdelka + stroški pošiljanja 14 EUR. Na carini so zadržali paket, in po pošti sporočili, da naj pošljem račun preko uvoz-izvoz-posta.si, kar sem tudi storil. Vendar, ko je poštar prinesel paket, sem moral doplačati še 5 EUR in mi izročil račun. Vse kar piše na računu je pregled paketa - storitev in zraven cena 5 EUR.

Sedaj me pa zanima, ker še ni 1.7.2021, da bi zaračunali pregled vsakega paketa in ker cena ni bila nad 22 EUR, zakaj so oni zaračunali karkoli? Ali pošta naključno izbere nekaj paketov in jih pregleda, ter ker so to storili še zaračunajo storitev? Do sedaj se mi še ni to zgodilo.

Pa so ob pošiljki bili pravilno izpolnjeni obrazci? Da ni pošiljatelj kar napisal "gift" ali izmišljeno vrednost, pa po možnosti še napačen opis artikla.


Ja, Hobbyking je napisal nižjo vrednost paketa, kot sem plačal. Ne vem zakaj so to naredili.


Potem žal ne moreš nič, ker je s tem njihov pregled po njihovem mnenju "upravičen". Žal si bil eden izmed izbranih, čigar paket so naključno preverjali. Ker pa se deklarirana vrednost ni ujemala z dejansko, je bil njihov pregled "upravičen", čeprav še vseeno nisi dolžan plačati uvoznega DDV. Če bi se vrednost ujemala, bi dobil paket brez stroškov pregleda.

GupeM ::

Točno tako. Prodajalci pa na pakete pišejo nižje zneske, ker potem oni plačajo manj poštnine. Pač odvisno od pogodb, partnerjev, kurirjev itd ...

Pogosto nočejo napisati pravega zneska, čeprav jim ob naročilu izrecno dopišeš, da naj napišejo pravi znesek in artikel. Včasih, ampak redko, pa pomaga.

Aja, to da ne moreš nič, pa ni čisto res. Lahko se obrneš direktno na prodajalca oz na trgovino in tam jamraš, da si imel zaradi njih dodatne stroške, ki jih ne bi imel, če bi pravilno ipolnili obrazec, pošlješ račun, pa ti mogoče povrnejo stroške. To pa deluje pogosteje kot da jih prosiš, da napišejo pravi znesek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

KTr1sk ::

GupeM je izjavil:

Točno tako. Prodajalci pa na pakete pišejo nižje zneske, ker potem oni plačajo manj poštnine. Pač odvisno od pogodb, partnerjev, kurirjev itd ...

Pogosto nočejo napisati pravega zneska, čeprav jim ob naročilu izrecno dopišeš, da naj napišejo pravi znesek in artikel. Včasih, ampak redko, pa pomaga.

Aja, to da ne moreš nič, pa ni čisto res. Lahko se obrneš direktno na prodajalca oz na trgovino in tam jamraš, da si imel zaradi njih dodatne stroške, ki jih ne bi imel, če bi pravilno ipolnili obrazec, pošlješ račun, pa ti mogoče povrnejo stroške. To pa deluje pogosteje kot da jih prosiš, da napišejo pravi znesek.


Imel sem občutek da bodo paket preverjeli, in da bom moral priložit račun zato se, spremljal to spletno stran "Uvoz pošiljk"
https://uvoz-izvoz.posta.si/sl/import

in preden sem dobil papir od carine sem slučajno vnesel podatke za uvoz in je zaznalo da morem poslat dokumente in k sreči me je prodajalec ubogal in vnesel točne podatke 20.80 usd je bilo na paketu kot na računu in nisem rabil ničesar plačat :), ker se mi je zgodilo, da kljub temu, daje bilo pod 22EUR sem moral plačat penale, ker je bil nepravilen znesek..ampak to samo takrat če so slučajno preverjali. Po mojem občutku večkrat preverijo paket, ki ima škatlo, ker večina artiklov je ceneje če dajo kar v vrečko (npr. naglavne slušalke sem lahko izbiral z škatlo ali brez..brez je bila ceneje...)bomo videlo če bo šlo skozi, ker sem tudi napisal da naj napišejo točen znesek na paket...a tokrat mi niso ničesar odgovorili na sporočilo.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5€ carinskih stroškov za 7.8€ vredno blago (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
648799 (6623) louser
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27255772 (38162) AndrejO
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029908 (26476) Fritz

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093528 (70393) Tilen

Več podobnih tem