» »

MSN Messenger zvočno pogovarjanje-problem???

MSN Messenger zvočno pogovarjanje-problem???

plavko61 ::

Uporabljam MSN Messenger za pogovore preko interneta. Kadar se pogovarjam preko interneta (imam kabel ARNES 256/64) z nekom ki je povezan na internet preko telefona (ISDN ali navaden) deluje zadeva super. Kadar pa se pogovarjam z kom, ki ima kabelski internet (Arnes) pa so motnje. Kakor da bi prekinjalo linijo. Ne najdem vzroka sumim pa da imajo na Arnesu kakšen fireval ali NAT. Ima gdo podobne probleme????

madmitch ::

Jaz ga uporabljam za zmanjševanje Tel. računa pri pogovorih s tujino. Podobne probleme imam samo z enim francoskim ponudnikom. Z Arnesom nikoli. Imam pa ADSL v Ljubljani.

Kaj pa ostali uporabniki istega kabla preko drugih ponudnikov?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

sash ::

sam imam ADSL pa imam tud precej težav z pogovori če so sogovorniki povezani preko kabla (ARNES) saj se z njimi že zelo težko povežem (običajno morem jaz vabit da se sploh poveže) pa še pol večkrat prekinja, pri tem pa hitrosti niso omejitev
--------------------
Think different...
TOROiD Group

THor71 ::

Enako tukaj. Jaz na ADSL druga stran na kablu (Tele...)

Vecinoma je problem vspostavit zvezo - kar nekaj bluzi 9vcasih slisim drugo stran, men pa mikrofon ne dela, ce dam test dela), potem pa vcasih po nekaj obupanih poskusih zadeva zacne delovati.

plavko61 ::

Malo še analiziram težave in vidim, da med zvočnim pogovorom, narašča moj upload na 12 kB/s medtem ko je download nekje okrog 6kB/s (jaz imam Triera Arnes 256/64). To sem preveril z enim kolegom ki dela na faksu in ima T1 linijo in izkazalo se je da jaz sem njega vredu slišal on pa mene ne. Torej težave se najbrž pojavljajo zato ker imam premali upload, mesenger mi zafila linjo in od tega pridejo prekinjanja oz motnje.

Sims ::

Moji prvi pogovori so potekali na KKS upload 64 in kolega upload 64. Slišala sva se brezhibno!
Preko MSN.

LP,

Sims

plavko61 ::

Jaz sumim da je novi MSN Messenger 6.1 bolj požrešen za linijo. Te težave imam od verzije 5.1 naprej. Bi uporabljal stare pa ne delajo več....

plavko61 ::

Problem rešen, uporabiš program NetMeeting, pa špira. Upload je približno 2kB/s in download 2kB/s.

zvery1 ::

pr nama s kolegom je tut skoz neki jebal, pol je pa frend za foro resetiru racunalnik in kar naenkrat je bila tezava resena.Prej je pa skoz neki prekinjal.Ma pa P133.Tko da tut preverte ce ma kolega(ali vi) zadost zmogljiv racunalnik.
On ma 2M ADSL jest pa 768 Cable.
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zvery1 ()

plavko61 ::

Mislim da mam dovolj zmogliv računalnik.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Internet ?

Oddelek: Omrežja in internet
252457 (1738) OmegaM
»

telemach, lj kabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
555031 (3990) prideb
»

Kabelski internet - je to normalno?

Oddelek: Omrežja in internet
221720 (1286) xenon74
»

Porast števila širokopasovnih povezav v ZDA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11310253 (8532) CaqKa
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379366 (6425) AlienRex

Več podobnih tem