» »

Kabelski internet - je to normalno?

Kabelski internet - je to normalno?

@ljash ::

Banzai!


Imam kabelski internet preko ARNESa, na Telemach območju. Paket je 1mb/256 kb. Zdej me pa zanima to:
namreč če vlečem iz nekega ftpja s končno hitrostjo (sicer ne gre do 1mb, max je tam nekje 118 kB/s), je download konstanten.
Če pa obenem začnem še uploadati, mi pa download pade za več kot polovico (30-45 kB/s).

Je to splošna praksa pri kabelskem internetu, al se samo meni to dogaja?
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

LoneWolf ::

Nepoznavanje TCP/IP protokola.
Da lahko downloadas, potrebujes tudi doloceno upload pasovno sirino. Paketke, ki jih prejemas, mora prejemnik potrdit posiljatelju kot ustrezno sprejete, in sicer dovolj azurno, sicer se zabase vrsta pri paketkih, ki se prihajajo in stvar gre pocasneje. Z drugimi besedami, ce zabases upload, bo imel tudi download zaradi tega tezave.
Splosna praksa, izrazita predvsem pri povezavah z asimetricno UL/DL pasovno sirino.

@ljash ::

Se pravi, če omejim upload za FTP na ruterju, bi moralo izboljšat zadevo?
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

@ljash ::

ampak je fora, da tud če _samo_ uploadam, je upload dost manjši od tega, katerega plačam (namesto 32 kB/s je okrog 17 kB/s).
Pa tudi če samo downloadam, je nekam slabo zadnje čase (ne preseže 100 kB/s).

Sem glih danes klical na TM, pa pravijo, da od tam izgleda use v redu...:\

barabl ::

Verjetno si mislu Amis in ne Arnes,pri Amisu je praksa,da smo zmeraj krivi samo naročniki,pri njih pa je vedno vse ok.Sam sem imel podobno zadevo,ko so mi solili pamet z x stvarmi,ko pa mi je počil film in sem se začel dogovarjati z uradom za varstvo potrošnikov o predčasni prekinitvi pogodbe,so mi zadevo pošlihtali in od takrat mi vse špila tak kod je treba.Gnjavi jih,če ne gre drugače naj ti na dom pošlejo serviserja,da bo pregledal kje je napaka.Pa še namig,ne se okvarjat z operaterji,ker oni nimajo pojma,ob rednem delovnem času med 8.00 - 15.00 poklič in zahtevaj odgovorno osebo za kablski internet,pri meni je bil to gospod Bogo in ti garantiram v kolikor ni težava v raznih spywarih na tvojem računalniku,do težava odpravljena v parih dneh.Seveda je potrebno upoštevati do 4% majnšo hitrost od navedene,zaradi izgub na omrežju.

TheBeeZee ::

barabl, na Amisu ne dela nihče, ki bi mu bilo ime Bogo. Toliko o kredibilnosti tvojega pisanja.

barabl ::

Bogomir,Božo,Bogo,takšni so bili njegovi podpisi,ko sva komonicirala po e-mailu,če pa na Amisu uporabljate-jo drugačna imena je pa to njihov problem,kar se pa tiče tvojega mišlenja o verodostojnosti mojega odgovora,me pa čist boli k..a kaj si misliš,jaz sem samo opisal svoj primer in hotel človeku pomagat,če ima težave,ti pa če si takšen poznavalec Amisa pa namesto,da pluvaš po drugih ki pomagamo raje sam predlagaj kakšen nasvet.

@ljash ::

barabl: imam ARNES ;)
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

TheBeeZee ::

barabl, na Amisu tudi ni nikogar, ki bi mu bilo ime Bogomir, Božo ali Bogo in tudi nihče nima takega vzdevka ali podpisa.

Kar se tiče problema upočasnitve prenosa na downstreamu, kadar je upstream poln, je (zanimivo) odgovor mogoče najti tudi na Amisovi strani, čeprav se v konkretnem primeru problem pojavlja na Arnesu. No, odgovor je v bistvu to, kar je že nekdo napisal v tej temi.

Matty ::

samo en komentar...

-- namreč če vlečem iz nekega ftpja s končno hitrostjo (sicer ne gre do 1mb, max je tam nekje 118 kB/s),

Kaj pa je max hitrost, ce imas 1Mb (kilobitov)? Mislim da je okoli 100KB/s (kilobajtov) in tako je logicno, da imas konstanten download nizji od te cifre...

@ljash ::

Matty: teoretično bi mogl bit 128 kB/s. Ali pač?
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

TheBeeZee ::

bmw, če ti odgovorim filizofsko: v teoriji je teorija praksa, v praksi pa je praksa teoretična.
:D

Tudi odgovor na to vprašanje se najde na Amisovih straneh in to celo samo nekaj vrstic oddaljeno od odgovora na prejšnje vprašanje.

korenje_ver2 ::

sicer ne vem ce QoS za windows kej pomaga, vem pa da pomaga v linuxu...

barabl ::

herbie,prav imaš prebrskal sem vse dopise in majle in ugotovil,da sem kontaktiral z g.Albinom Zorkotom,kateri se je podpisoval z imenom Bine,se opravičujem za napako.Ker pa ima bmw-f1 povezavo preko Arnesa,pa zadeve ne bom več komentiral,ker ne poznam razmer na Arnesu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barabl ()

barabl ::

Bistvo mojih komentarjev je samo dokazati,da nismo vedno krivi samo uporabniki,ampak je napaka velikokrat tudi na strani ponudnikov internetnih storitev oz.vzdrževalcev omrežja ( Telekom,Velkom,Kabel...........).

barabl ::

bmw-f1 poskusi odjemati več datotek naenkrat in sešteti skupni odjem,včasih moraš odjemati dve,ali več datotek da dosežeš realno hitrost,vsaj pri Amisu pri kablskem internetu je tako.

@ljash ::

Ja.. Samo še zmeri bi moral upload vsaj približno enak 32kB/s (če samo uploadam nek fajl na FTP).
Tko je pa 14-20kB/s.
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

SCEGETLEK ::

svojo hitrost povezave deli z številom 8 in dobiš hitrost downloada oz uploada v praksi. npr če maš 1024 pa deliš z 8 dobiš 128 tako ej blo že omenjeno. torej tvoj upload je 32,kar je čist vredi glede na podatke ki si jih podal.

lp

@ljash ::

SCEGETLEK: Ne, moj upload ni 32 kB/s. Glih zato pa sprašujem ane. Upload se giblje nekje med 14 in 21 kB/s.
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

SCEGETLEK ::

aja...te te pa nisn prav razumel prej...ja nekaj res ni vreji te ne...... pokliči na arnes nekoga ko ma kajk pojma ne kakiga operaterja kot je blo že prej rečeno,pa ga pošli v 3 krasne :) vsaj tak bi jas narejo :D

Reycis ::

Ce imas Thompson modem na Telemachu lahko kar pozabis na upload 32 kb/s ceprav naj bi to bila teoreticna omejitev. 20 je nekje max. Naj se javi tisti, ki mu dela z Thompsonom vec. Jaz sem zaradi tega raje uporabljal 512/128 paket, ki je delal nekko 90% teoreticne zmogljivosti ker 1024/256 je delal okoli 60% teoreticne zmogljivosti. Sem pa slisal, da v Fuzinah baje Lancity modemi delajo 2048/2048 BP.

Isti problem imam zdaj pri ADSL. 2048/384 dela download okoli 250, upload okoli 36 max 40.... pri 4096/512 paketu pa gre nekako 350-400 in upload se vedno 36 max 40.

PARTyZAN ::

Majk pejt spat. Thomson modem naj bi delal do 10mbit

32kbs ULja sanje? Sosedu se vec leti... (Kabel @ TM 1mbit paket)

xenon74 ::

Majk Jaz sem pa slišal da se govori da majo na fužinah kar vsi po defaultu gigabitno povezavo - ni važno če rabiš net - te kar priklopijo! baje da lahko folk po 10 filmov naenkrat v realtajmu downloada.
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447376622 (52233) Tero
»

Internet 10 mb/s, downloada le z 770 kb/s

Oddelek: Omrežja in internet
476118 (5106) Senitel
»

kvaliteta internetne povezave?

Oddelek: Omrežja in internet
172524 (2000) Flux
»

5Mbit paket in zakaj ne dosegam te hitrosti?

Oddelek: Omrežja in internet
261860 (1311) bastadu
»

Telemach Internet

Oddelek: Omrežja in internet
71995 (1864) Struzzo

Več podobnih tem