» »

Kateri izdelek bi kupili pa ga ne dobite v Sloveniji?

Kateri izdelek bi kupili pa ga ne dobite v Sloveniji?

1
2
»

Scaramouche1 ::

Velike številke superg ki niso črne barve...

mr_chai ::

Sklepam, da bi se v današnjih časih dobro prodajale sex lutke iz kitajske, kot je tale tukaj .

Samael ::

Jaz pogrešam, mogoče se bo slišalo smešno, eno res kvalitetno papirnico v Sloveniji.

Recimo, če kupuješ nalivno pero, imaš v kakšnem Mullerju ali pa Mladinski knjigi en kup plastic-fantastic el cheapo pisal a la Online, Pelikano ... za kaj več pa v vitrini kakšnega povsem generičnega Parkerja ali Diplomata. In to je to!
Praktično ne moreš dandanes v sloveniji kupiti enega solidnega 14 / 18K Pilota, Sailorja, Platinuma ... Ma še Italianskih klasikov a la Visconti, Pineider, Aurora, Montegrappa ... ni nikjer.
Da o kakšnen črnilu (dobiš osnovne Pelikanove 4001, kakšnega Lamy-ja in pa ogromno generikov) niti ne govorim.
Papir - kvaliteten papir za pisanje z nalivnikom - mogoče kaj osnovnega od clairefontaina z večjo gramaturo, potem se pa veselje že konča.
Enega jeb... standardnega pen converterja za 4€ ne dobiš v celi Sloveniji.

V Sloveniji imamo enega največjih igralcev na trgu zgoraj omenjenega materiala (Vivapen) pa o njih nihče ne ve ničesar. Zakaj? Ker se njihovih produktov praktično ne dobi pri nas. Izvažajo po celem svetu, proizvajajo črnila za nekatere največje znamke na svetu, nekatere zadeve tudi pod lastnim imenom, ampak ne pri nas. Še enih navadnih Vivapen bombic ne dobiš pri nas, ampak bi jih moral recimo naročiti iz Anglije. Ja res super no!

Prav res, a imamo v Sloveniji eno, eno samo, solidno papirnico, ki bi bila založena še s čim, kot zgolj osnovnim pisarniškim & osnovnošolskim materijalom?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

hr_natakar ::

Kaj ce ti crnilo in elitno nalivno pero ce imas tipkovnico? :)
hec, uredu je

Zgodovina sprememb…

Samael ::

hr_natakar je izjavil:

Kaj ce ti crnilo in elitno nalivno pero ce imas tipkovnico? :)


;-)
Samael != Samuel

Scaramouche1 ::

Samael je izjavil:

Jaz pogrešam, mogoče se bo slišalo smešno, eno res kvalitetno papirnico v Sloveniji.

Recimo, če kupuješ nalivno pero, imaš v kakšnem Mullerju ali pa Mladinski knjigi en kup plastic-fantastic el cheapo pisal a la Online, Pelikano ... za kaj več pa v vitrini kakšnega povsem generičnega Parkerja ali Diplomata. In to je to!
Praktično ne moreš dandanes v sloveniji kupiti enega solidnega 14 / 18K Pilota, Sailorja, Platinuma ... Ma še Italianskih klasikov a la Visconti, Pineider, Aurora, Montegrappa ... ni nikjer.
Da o kakšnen črnilu (dobiš osnovne Pelikanove 4001, kakšnega Lamy-ja in pa ogromno generikov) niti ne govorim.
Papir - kvaliteten papir za pisanje z nalivnikom - mogoče kaj osnovnega od clairefontaina z večjo gramaturo, potem se pa veselje že konča.
Enega jeb... standardnega pen converterja za 4€ ne dobiš v celi Sloveniji.

V Sloveniji imamo enega največjih igralcev na trgu zgoraj omenjenega materiala (Vivapen) pa o njih nihče ne ve ničesar. Zakaj? Ker se njihovih produktov praktično ne dobi pri nas. Izvažajo po celem svetu, proizvajajo črnila za nekatere največje znamke na svetu, nekatere zadeve tudi pod lastnim imenom, ampak ne pri nas. Še enih navadnih Vivapen bombic ne dobiš pri nas, ampak bi jih moral recimo naročiti iz Anglije. Ja res super no!

Prav res, a imamo v Sloveniji eno, eno samo, solidno papirnico, ki bi bila založena še s čim, kot zgolj osnovnim pisarniškim & osnovnošolskim materijalom?



vem, to hočeš. mi smo kupovali rotringe iz Nemčije, dobra nalivna iskali po Trstu..

Samael ::

Pa dobr, ni treba zdaj pretiravati, saj vemo, kako majhen trg je Slovenija, ampak zdi se mi, da so kvalitetne papirnice dandanes pri nas res povsem izumrle.

Niti ni nujno, da človek išče kaj eksotičnega, recimo če dam en povsem banalen primer, da si človek zaželi obstojno modro črnilo, ki po parih letih ne bo zbledelo, hkrati pa se ne bo razmazal ob prvi kapljici vode ... good luck with that!
Imaš Pelikan 4001 blue-black, ki do neke mere zadosti tem potrebam, potem se pa veselje tu že konča. V celi Sloveniji je, če imaš srečo, mogoče dobiti eno samo modro črnilo, ki ima vsaj približno neke lastnosti permanentnih črnil, to je pa to.
Samael != Samuel

Scaramouche1 ::

Zato tudi ne moreš več!

49106 ::

Samael je izjavil:

Pa dobr, ni treba zdaj pretiravati, saj vemo, kako majhen trg je Slovenija, ampak zdi se mi, da so kvalitetne papirnice dandanes pri nas res povsem izumrle.

Niti ni nujno, da človek išče kaj eksotičnega, recimo če dam en povsem banalen primer, da si človek zaželi obstojno modro črnilo, ki po parih letih ne bo zbledelo, hkrati pa se ne bo razmazal ob prvi kapljici vode ... good luck with that!
Imaš Pelikan 4001 blue-black, ki do neke mere zadosti tem potrebam, potem se pa veselje tu že konča. V celi Sloveniji je, če imaš srečo, mogoče dobiti eno samo modro črnilo, ki ima vsaj približno neke lastnosti permanentnih črnil, to je pa to.


Res je. Pred leti si lahko v konzorciju kupil Pelikan Souveran, in mi je kar malo žal, da ga nisem.

Zaenkrat imam samo tega malčka, ki sem ga "podedoval"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

MH0 ::

hr_natakar je izjavil:

Kaj ce ti crnilo in elitno nalivno pero ce imas tipkovnico? :)
hec, uredu je

Ma sploh ni res. Mehanska tipkovnica

Samael ::

49106 je izjavil:

Pred leti si lahko v konzorciju kupil Pelikan Souveran, in mi je kar malo žal, da ga nisem.

Evo, to!
Pa po drugi strani niti ni nujno, da gre za kakšne fancy, mega drage nalivnike. Že samo malce izbire med rahlo bolj kakovostnimi zadevami tipa Lamy 2000, Pilot Custom 74, itd. za kaj vem, recimo 80 - 150 EUR, bi bilo dobrodošlo.
V Mullerju so še najbolj osnovne Lamy safarije za 20 EUR dali iz ponudbe in dobiš danes zgolj Online generike.
Samael != Samuel

janezvalva ::

ginger ale
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

mtosev ::

Slabo, da nimamo takšne izbire tech stuffa kot ga imajo v tujini.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

user-pass ::

Za vse, ki bi imeli radi ameriski junkfood: https://www.uslifestyle.de/
Drugace imajo te trgovine vsa vecja mesta po Evropi, jaz jih poznam v D, CZ, SK in H pa tega junka nikoli ne jem/pijem, imam pa sina, ki ima to rad :-/

techfreak :) ::

Nekaj tega junkfooda imajo tudi pri https://www.sweettooth.si/ v Ljubljani.

Glugy ::

Tretinoin. Edina zadeva ki je dejansko dermatološko testirana da zmanjšuje gube. ( ostale komercialna kozmetične zadeve so za videz manjših gub kar je totalno neprimerljivo. ). V Sloveniji tega ne morš kupt ker mamo zakone tako spisane kot jih imamo. Edina izjema je če ti zdravnik bel recept napiše sam ti ga ne bo pisal zarad gub ampak zarad resnih problemtaičnih kožnih stanj. Imaš pa nekaj držav v EU kjer se to da kupt. Verjetno jih večina ne pusti zato da komezmetika lahk toliko bolj laufa. Služenje na račun gub je velik del lepotne industrije.

Miha 333 ::

Češko pivo... po cenah kot na Češkem (0,35 € / 0,5L).

myriad ::

meho7 ::

https://www.tjinstoko.eu/en/
Postnina draga, ce si delis je ql

Gagatronix ::

_Denny_ je izjavil:

"Heavy duty" US pohištvo kot so npr. stoli, postelje, vzmetnice, itd., ker je prava muka najti nekaj, kar zdrži več kot standardnih 60-100kg. Seveda dobiš take, na katerih piše tudi po 150kg in 180kg, a je to daleč od resnice...recimo Uvi Chair XL bi naj zdržal 180kg in sem ga s svojimi 130kg v 3 letih moral popravljati že toliko krat, da je v ogrodju verjetno več vara kot pa originalne kovine. Kak ameriški stol za 300kg osebo bi me sigurno zdržal celo življenje.


Uvi so hudicevo nekvalitetni stoli, kupujejo si jih pa ponavadi YouTube/Twitch streamerji. Kupi si en kvaliteten direktorski stol, pa ne bos imel problemov. Sicer te bo kostal dosti vec, ampak je nekako jasno zakaj direktorji nimajo sranja kot je Uvi.

DamirK ::

Pri nas pogrešam izdelke podjetja ATP-Automotive, bolj natančno tega:

ATP AT-205 Re-Seal Stops Leaks

I went to their website and looked up the MSDS sheet (material safety data sheet) CAS # 111-90-0. Turns out the stuff is 100% Di(ethylene glycol) ethyl ether, or trade name CARBITOL™. The molecular Weight: 134.17g /mole. The density is almost the same as water 1 gram per Milliliter. It's mixable in water and organic solvents. It's used in a lot of industrial processes and also has the property of softening and slightly swelling rubber with extended contact. It's not very volatile, slow to evaporate. Somewhat toxic and flammable so I wouldn't throw it around carelessly or not wear gloves. Don't breathe the mist if you're spraying it like I saw. It's on eBay for $9.99 delivered. I think I'll cautiously give it a go on things like rack and pinion rubber boots and alike.

Scotty was right about using AT-205 to preserve plastic parts. My positive battery terminal protector uses a "living plastic" hinge. It had stiffened so that it wouldn't stay down. A couple of applications of AT-205 improved it. My big concern was the duct from the MAF meter to the throttle. It had become brittle over the years. It looked impossible to fabricate a new one with all those hose fittings. I've applied AT-205 three times. A little goes a long way. I put a teaspoon or so in a cup and apply it with a cotton ball. I also wipe it on pneumatic hoses. Plastic absorbs it slowly, so I check after a couple of days. Skin absorbs it readily, but research has shown it's harmless (pharmacologically inert).

harvey ::

111111111111 je izjavil:

Drugače pa blender in pražene arašide brez soli.

Top.

To ja, ko bi vedeli, kako enostavno se to naredi, ne bi kupovali po štacunah neke nasoljene zadeve z dodatki palme.

Samael je izjavil:

Pa dobr, ni treba zdaj pretiravati, saj vemo, kako majhen trg je Slovenija, ampak zdi se mi, da so kvalitetne papirnice dandanes pri nas res povsem izumrle.

Niti ni nujno, da človek išče kaj eksotičnega, recimo če dam en povsem banalen primer, da si človek zaželi obstojno modro črnilo, ki po parih letih ne bo zbledelo, hkrati pa se ne bo razmazal ob prvi kapljici vode ... good luck with that!
Imaš Pelikan 4001 blue-black, ki do neke mere zadosti tem potrebam, potem se pa veselje tu že konča. V celi Sloveniji je, če imaš srečo, mogoče dobiti eno samo modro črnilo, ki ima vsaj približno neke lastnosti permanentnih črnil, to je pa to.

Še za Parkerja dobiš samo washable ink
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Gagatronix ::

Osebno ne razumem navdusenja nad arasidovim maslom. Rajsi imam prazene nesoljene araside take kot so namesto nekega poca ki se ti lima na nebo in je hudicevo nadlezen.

mtosev ::

Mogoče kdo ve kje se dobi Coca-Cola vanilla. Sem jo našel edino v Mullerju.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

atubbuta ::

Lada Vesta ali pa Renault Espace. Če bi že kupoval avtomobile, bi oba bila v izboru. Odvisno od zmožnosti in potreb.
:)

pikachu004 ::

Meni so všeč ameriški avtomobili. Takoj bi kupil kaj takega:

Chevrolet Camaro
Chevrolet Impala
Cadillac CT5

Baja ::

blackbfm je izjavil:

Napačna predpostavka da pri nas "ne moreš dobiti", ker danes je vseeno ali ti pripeljejo izdelek iz nemčije ali iz ljubljane. Bolj na mestu bi bilo vprašanje za kater izdelek so ljudje dovolj neučakani da bi plačevali premium hitrejšo dobavo iz slovenije>:D


lol, z nemčije pride hitreje kot iz LJ. kupoval prejšnji teden eno zvočno, pri nas dostava v drugi polovici decembra, v nemčiji v torek naročjo, v petek dopoldne je bil paket tu.

server z belgije sem dobil 6. dan od naročila (še vikend je bil vmes), pa so ga mogli prvo z amerike pripeljati.

premium hitra dostava pri nas je to, da imajo izdelek na zalogi in ga greš sam iskat.

gruntfürmich ::

pikachu004 je izjavil:

Meni so všeč ameriški avtomobili. Takoj bi kupil kaj takega:

Chevrolet Camaro
Chevrolet Impala
Cadillac CT5


jst pa takega:

https://www.ramtrucks.com/ram-2500.html
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mailer ::

Rabil bi lično izdelan cable management za pod dvižno mizo ampak ker je ponudba borna tudi v tujini se mi zdi, da bom moraš izdelat custom načrt in dat potem lasersko razrezat in ukrivit iz cca 2mm debelega aluminija.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

STASI ::

Kar pogrešam in se ne da kupiti pri nas, se nanaša na hrano in sicer:
- Vla
- ananasova pita iz McDonaldsa (jedel na Tajskem)
- tajski čaj
- Venco Suikervrij zoute drop -slani bonboni,verjetno bi jih lahko naročil online
- surov herring iz tržnice

Pa gotovo bi se še kaj našlo.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

AngelOfDeath ::

Do zdaj še nisem videl legalne zadeve, ki je ne moreš dobiti preko pošiljanja v Slovenijo.
Smo v dobi Interneta in Zemlja je postala majhna.
edit: Slovnica

bambam20 ::

AngelOfDeath je izjavil:

Do zdaj še nisem videl legalne zadeve, ki je ne moreš dobiti preko pošiljanja v Slovenijo.
Smo v dobi Interneta in Zemlja je postala majhna.


Converse ne pošilja v slovenijo custom izdelanih all stark.

mojsterleo ::

mtosev je izjavil:

Mogoče kdo ve kje se dobi Coca-Cola vanilla. Sem jo našel edino v Mullerju.
Špar, Merkator?

111111111111 ::

mtosev je izjavil:

Mogoče kdo ve kje se dobi Coca-Cola vanilla. Sem jo našel edino v Mullerju.

Žal samo Muller. Za slovenski trg je ni. Muller uvaža iz nemčije. Sem se pogovarjal z zastopnikom in minimalno naročilo je 2 šleparja na mesec, da jo nafilajo in opremijo s slovensko deklaracijo. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Darko! ::

harvey je izjavil:


Še za Parkerja dobiš samo washable ink


Ja, težko je dobit Parker Blue



Na zadnje ko sem kupoval sem le našel papirnico, kjer je bila prodajalka toliko prijazna, da se je ponudila, da ga naroči pri dobavitelju. Sem rekel, da jih bom vzel 4 ali 5 škatlic. Zaloga gre počasi h koncu.

To, da je washable me niti ne moti tako, bodo vsaj moji podpisi z leti zbledeli; bolj mi gre na živce tista vodeno svetla, brezizrazna modra ...

Samael ::

V Mullerju na Čopovi ga imajo (Blue Quink - ampak je embalaža malce drugačna), tako da predvidevam, da je tudi v drugih poslovalnicah.

Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

AngelOfDeath ::

bambam20 je izjavil:

AngelOfDeath je izjavil:

Do zdaj še nisem videl legalne zadeve, ki je ne moreš dobiti preko pošiljanja v Slovenijo.
Smo v dobi Interneta in Zemlja je postala majhna.


Converse ne pošilja v slovenijo custom izdelanih all stark.



Uporabiš

Internet @ Wikipedia

Problem rešen :)


Če veš kaj iščeš. V tvojem primeru verjetno parcl
edit: Slovnica

sbawe64 ::

Gregor5816 je izjavil:

qwertyy je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Jarno je izjavil:

innerspace je izjavil:

DrPepper original USA, ne to lokalno s**nje.

Jejhata jejhata, sem natanko ta izdelek imel v mislih. Še Asmongold je to zadevo rangiral skoraj najvišje. :)
Trenutno pa smo tudi omejeni na lastno občino in ni najbolj praktično.
Drugače pa mi včasih tekne še kakšno kikirikijevo maslo, javorjev situp itd. Je pa treba izven občine. :P

Katero kikirikijeva maslo pa je goody?
Sem probal Lidl, Eurospin, LeClerc, Hofer... dejansko so razlike.
Ne vem pa, katero je pri nas dobro, da bi imel referenco za naprej....

Uff za arašidovo maslo sem pa jaz kar stručko, sem jih probal že malo morje. Najboljši mi je pa trenutno od proteini.si, ker je 100% iz arašidov. Okus je malo bolj močen, ampak na dober način. Se vidi že po teksturi, da ni nič namešano. Jaz ga večinoma kupujem kar v lokalnem Hoferju, ker imajo proteini.si štantek. Mislim, da je kila masla cca 7e, kar je dejansko poceni.

Probal sem arašidovo maslo od proteini.si, Myprotein, Rok's nut butter in Odlično. Glede na deklaracijo so vsi iz 100% arašidov, okusi se malce razlikujejo, ampak meni so vsi odlični. Myprotein ima velikokrat akcije, jaz sem prejšnji teden naročil pri odlicno.si nekaj kg, s kodo VEGUHEC pride kg masla okoli 5.5EUR. Tudi na Myprotein imajo stalno kode za 30-50% popusta in je cena vedno pod 6EUR/kg.

Edit: Jaz pogrešam trenažerje za kolesa v naših trgovinah. :))

Nutz https://trgovina.mercator.si/market/izd...
Nima palminega olja.

Od Myprotein je tudi dobro, samo spreminjajo embalažo (in vsebino ?).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

bajsibajsi ::

Durian.

Uizi ::

Tale Nutz peanut butter iz mercatorja je odličen. Pa še maže se lepo. Le pakiranje je premajhno, gre prehitro. :D

111111111111 ::

Corn Syrup. V ameriki ga dobiš na litre, pri nas je pa drag kot žefran.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Gagatronix ::

STASI je izjavil:

Kar pogrešam in se ne da kupiti pri nas, se nanaša na hrano in sicer:
- Vla
- ananasova pita iz McDonaldsa (jedel na Tajskem)
- tajski čaj
- Venco Suikervrij zoute drop -slani bonboni,verjetno bi jih lahko naročil online
- surov herring iz tržnice

Pa gotovo bi se še kaj našlo.


Za tajski caj si ze pogledal trgovino Svilna Pot ? Imajo razlicne izdelke iz tistega konca Azije.

bajsibajsi je izjavil:

Durian.


Tega dobis, sicer v kosckih zmrznjenega, v kitajski trgovini v Sentvidu. Ni pa stalno na zalogi.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

V Sloveniji pogresam to, da so nekateri izdelki po sestavinah drugacni kot v zahodnih drzavah, ceprav se gre kao za identicen izdelek. Dost izdelkov je taksnih, da v zahodnih evropskih drzavah izdelek ne vsebuje emulgatorjev, v Sloveniji in drugih slovanskih drzavah pa ga vsebujejo. Recimo, eden taksnih izdelkov je ena najbolj znanih cokolad, pa ne bom pisal imena da ne delam reklame, ampak vsi jo poznate.

Pri tem se ne morejo izgovarjat, da ima vzhodni trg drugacen okus in da se prilagajajo kupcem, ne, ker kdo pa ima rad emulgatorje, lepo vas prosim? Verjetno se gre za to, da imajo na voljo omejeno kolicino visoko kakovostnih sestavin, ki jih dajo na zahodni trg. Tiste nekoliko slabse oziroma starejse pa kompenzirajo s konzervansi, ker se starejsa roba hitreje pokvari oziroma rok trajanja je krajsi.

Gagatronix ::

hr_natakar je izjavil:

V Sloveniji pogresam to, da so nekateri izdelki po sestavinah drugacni kot v zahodnih drzavah, ceprav se gre kao za identicen izdelek. Dost izdelkov je taksnih, da v zahodnih evropskih drzavah izdelek ne vsebuje emulgatorjev, v Sloveniji in drugih slovanskih drzavah pa ga vsebujejo. Recimo, eden taksnih izdelkov je ena najbolj znanih cokolad, pa ne bom pisal imena da ne delam reklame, ampak vsi jo poznate.

Pri tem se ne morejo izgovarjat, da ima vzhodni trg drugacen okus in da se prilagajajo kupcem, ne, ker kdo pa ima rad emulgatorje, lepo vas prosim? Verjetno se gre za to, da imajo na voljo omejeno kolicino visoko kakovostnih sestavin, ki jih dajo na zahodni trg. Tiste nekoliko slabse oziroma starejse pa kompenzirajo s konzervansi, ker se starejsa roba hitreje pokvari oziroma rok trajanja je krajsi.


Tako mlatite tega crknjenega konja, da kmalu od njega ne bo ostalo nic.

ajdov ::

Ak47 + naboje

Gagatronix ::

ajdov je izjavil:

Ak47 + naboje


Komot lahko, v SLO imamo dva gun shopa. Samo za to bos potreboval cel kup papirjev.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

malica v službi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13024375 (6163) PacificBlue
»

Cene masla

Oddelek: Problemi človeštva
355147 (2337) OldSkul
»

T5 fatburner (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5918509 (16490) Apache90
»

Kje dobit hamburger "potrebščine" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6617864 (15811) RejZoR
»

Najljubša hrana, pijača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114666 (13017) gzibret

Več podobnih tem