» »

Elon Musk o covid testih: Nekaj izjemno lažnega se dogaja

Elon Musk o covid testih: Nekaj izjemno lažnega se dogaja

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3
...
5

olegq ::

Elon Musk o covid testih:
Nekaj izjemno lažnega se dogaja. Danes je bil štirikrat preizkušen na covid. Dva testa sta bila negativna, dva pa pozitivna. Isti stroj, isti test, ista medicinska sestra. Hitri test antigena iz BD.

https://twitter.com/elonmusk/status/132...

Musk je na svojem twitterju kasneje zapisal, citiram
"Laboratorij, s katerim sem pravkar govoril, je zaznavanje PCR cov2 (geni N1 in N3) pod 30 cikli zanesljivo in nad 40 ciklov ni"
https://twitter.com/elonmusk/status/132...

Zakaj se testira nad 30 in 40 cikli?
  • zaklenil: BigWhale ()

pirat ::

Verjetno bomo kmalu poleg potrčevanja dobili še muskovanje ...

s1m0n ::

Imajo tam preko pač "slabe" in nezanesljive hitre teste!
Pri nas kolikor sem izvedel od sorodnice zaenkrat s hitrimi nimajo težav je pa res, da nato tudi opravijo PCR test...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Uizi ::

Musk je vesoljec in kuščar, PCR testi so namenjeni ljudem.

kow ::

Saj so sam tviti, lol. Prevec resno Muska jemljete. Tip je genij, ampak vcasih na twitterju odkriva toplo vodo.

Uizi ::

kow je izjavil:

Saj so sam tviti, lol. Prevec resno Muska jemljete. Tip je genij, ampak vcasih na twitterju odkriva toplo vodo.

Mal preveč dobre indice je pokadil, pa ga je zaneslo.

zmaugy ::

Vsaka reklama je dobra... Tudi redneckom bo treba kakšen avto prodat.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Uizi ::

zmaugy je izjavil:

Vsaka reklama je dobra... Tudi redneckom bo treba kakšen avto prodat.

Nisem vedel, da ima Tesla tudi pick-upe.

zmaugy ::

Uizi je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vsaka reklama je dobra... Tudi redneckom bo treba kakšen avto prodat.

Nisem vedel, da ima Tesla tudi pick-upe.


https://www.tesla.com/cybertruck
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Master_Yoda ::

MAh, kaj folk tega Muska tako v visino kuje. Z njim je Amber Heard Deppa varala, ter preko twitterja, etc. ji pomaga v boju proti Deppu, ki ima stevilne dokaze da se je ona nad njim znasala in ne obratno. In Musk je sedaj v razmerju z njo ...
Dovie'andi se tovya sagain.

olegq ::

s1m0n je izjavil:

Imajo tam preko pač "slabe" in nezanesljive hitre teste!
Pri nas kolikor sem izvedel od sorodnice zaenkrat s hitrimi nimajo težav je pa res, da nato tudi opravijo PCR test...


Ze vec kot deset strani napisanih na temo, da so v evropskih drzavah covid testi neprimerni.
Nizozemska in Spanija odpoklicale korona testerje in maske iz Kitajske

Konlov ::

Saj pri nas so vojni dobičkarji tudi crap robo kupovali, zato imamo pa sedaj top umrljivost.

Uizi ::

zmaugy je izjavil:

Uizi je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vsaka reklama je dobra... Tudi redneckom bo treba kakšen avto prodat.

Nisem vedel, da ima Tesla tudi pick-upe.


https://www.tesla.com/cybertruck


Omg, kakšna grdoba od avta. :)):D

olegq ::

Konlov je izjavil:

Saj pri nas so vojni dobičkarji tudi crap robo kupovali, zato imamo pa sedaj top umrljivost.

Umrljivost na splosno ne izstopa od dolgoletnega povprecja. Za covid umrljivost pa je vprasanje ce lahko izracunas. Glede na to, da je vse vec trditev znanstvenikov o nezanesljivih testih.

49106 ::

Master_Yoda je izjavil:

MAh, kaj folk tega Muska tako v visino kuje. Z njim je Amber Heard Deppa varala, ter preko twitterja, etc. ji pomaga v boju proti Deppu, ki ima stevilne dokaze da se je ona nad njim znasala in ne obratno. In Musk je sedaj v razmerju z njo ...


S kom je "prasica" Deepa varala, pa res nima nobene veze z zadnjo izjavo Muska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Zimonem ::

Baje da testi delajo dobro samo na vegetarijancih. Elon Bo treba nehat meska jest!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: celebro ()

sheeshkar ::

olegq je izjavil:

Konlov je izjavil:

Saj pri nas so vojni dobičkarji tudi crap robo kupovali, zato imamo pa sedaj top umrljivost.

Umrljivost na splosno ne izstopa od dolgoletnega povprecja. Za covid umrljivost pa je vprasanje ce lahko izracunas. Glede na to, da je vse vec trditev znanstvenikov o nezanesljivih testih.

Tudi, če bi vsi testi v obstoju bili povsem nezanesljivi, to ne spremeni dejstva, da se podirajo rekordi po hospitalizacijah in zasedenosti intenzivne nege. Noben Covid test te ne hospitalizira/da na intenzivno - tja te položijo hujše zdravstvene težave.

Sploh pa ne razumem, kako ste nekateri sposobni "doktorirati" iz Covid testiranj, a vam še danes ni jasno, da noben test (pri praktično katerikoli bolezni) nikoli ni 100%. PCR testi so dovolj zanesljivi, da z njimi lahko oblikujemo različne modele in strategije, kjer je jasno, da ob določenem porastu okužb (tudi, če so med njimi kakšne "lažne") sledi danes precej jasen procent hospitaliziranih, iz tega procent na intenzivni in iz tega procent umrlih.

Miki N ::

S testi je vse v redu. Prosim pomikajte se v krogu.

rokp ::

A to mislis rojstvo - zivljenje - smrt - reinkarnacija?

Miki N ::

Ne, nekaj bolj pokvarjenega. ;)

Glugy ::

Nevem od kje presenečenje. Sej hitri testi nikoli niso bili zanesljivi. Hitri test je samo izgovor za razne priviligirance da lahko še vedn potujejo naokoli in nič drugega. V Sloveniji so se vsaj do zdej tisti tapravi ornk testi uporabljal. Hitri testi so totalno neprimerni za splošno populacijo.

49106 ::

Zimonem je izjavil:

Baje da testi delajo dobro samo na vegetarijancih. Elon Bo treba nehat meska jest!


Butast komentar. Predlagal sem izbris, kaj več pa ne morem. Zdaj grem nalašč po en zrezek, čeprav mesa ne maram preveč.

olegq ::

sheeshkar je izjavil:

olegq je izjavil:

Konlov je izjavil:

Saj pri nas so vojni dobičkarji tudi crap robo kupovali, zato imamo pa sedaj top umrljivost.

Umrljivost na splosno ne izstopa od dolgoletnega povprecja. Za covid umrljivost pa je vprasanje ce lahko izracunas. Glede na to, da je vse vec trditev znanstvenikov o nezanesljivih testih.

Tudi, če bi vsi testi v obstoju bili povsem nezanesljivi, to ne spremeni dejstva, da se podirajo rekordi po hospitalizacijah in zasedenosti intenzivne nege. Noben Covid test te ne hospitalizira/da na intenzivno - tja te položijo hujše zdravstvene težave.

Sploh pa ne razumem, kako ste nekateri sposobni "doktorirati" iz Covid testiranj, a vam še danes ni jasno, da noben test (pri praktično katerikoli bolezni) nikoli ni 100%. PCR testi so dovolj zanesljivi, da z njimi lahko oblikujemo različne modele in strategije, kjer je jasno, da ob določenem porastu okužb (tudi, če so med njimi kakšne "lažne") sledi danes precej jasen procent hospitaliziranih, iz tega procent na intenzivni in iz tega procent umrlih.


Nosecnostni test ni 50% verjetnosti, da pokaze napacen rezultat, tako kot pri covid. Prav tako, zarad nosecnosti ne zapirajo celotne drzave v karanteno, tako da primerjava ni dobra. Ko se je Musk testiral v enem dnebvu 4x, 2x pozitiven, 2x negativen. Glede vec hospitaliziranih zarad kovid, kaj nam to pove, ce so pacienti lazno pozitivni? Bi prosil za dokaz, da je v sloveniji zasedenih vec pojstelj kot v dolgoletnem povprecju. Oziroma se bolje, ce lahko pokazes vecjo umrljivost na splosno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: olegq ()

sheeshkar ::

olegq je izjavil:

Nosecnostni test ni 50% verjetnosti, da pokaze napacen rezultat, tako kot pri covid. Prav tako, zarad nosecnosti ne zapirajo celotne drzave v karanteno, tako da primerjava ni dobra.

Sj ne morš verjet! :))

Lp

olegq ::

Itak, ne mores verjet, da nimas nobenega argumenta? Pri nosecnosti vsaj po kaksen mesecu zenska zagotovo ve, ce je noseca, po rasti trebuha, ultrazvoku itd. Pri covid pa ne. Zato je pri teh testih dost lazje manipulirat, ker folk ne ve ce ima prehlad ali covid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: olegq ()

zmaugy ::

olegq je izjavil:

Itak, ne mores verjet, da nimas nobenega argumenta? Pri nosecnosti vsaj po kaksen mesecu zenska zagotovo ve, ce je noseca, po rasti trebuha, ultrazvoku itd. Pri covid pa ne. Zato je pri teh testih dost lazje manipulirat, ker folk ne ve ce ima prehlad ali covid.

Ne, ne moremo verjet, da se ti da zastonj smetit cel forum s temi za lase privlečenimi “argumenti”, na katere je bilo odgovorjeno že neštetokrat, verjetno nekajkrat tudi tebi v vseh tvojih inkarnacijah.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

olegq ::

Tudi v drzavi Nevada so narocili, da ukinejo testiranje s testi od 2 proizvajalcev, ker daje napacne pozitivne rezultate.
https://www.nytimes.com/2020/10/07/heal...

jernejl ::

olegq je izjavil:

Ko se je Musk testiral v enem dnebvu 4x, 2x pozitiven, 2x negativen.

Kje je dokaz?

vostok_1 ::

Vidim, da koronaimbecili pogumno prodirajo naprej.
Sedaj so že pri teorijah zarote kako je Elon Musk lagal za teste.


PS. 30-40 ciklov za PCR test je totalen bullšit. Viabilnost kultivacije virusa je tam pod 10%.
No, kar pogumno koronabedaki...dajte me debunkat.

zmaugy je izjavil:

olegq je izjavil:

Itak, ne mores verjet, da nimas nobenega argumenta? Pri nosecnosti vsaj po kaksen mesecu zenska zagotovo ve, ce je noseca, po rasti trebuha, ultrazvoku itd. Pri covid pa ne. Zato je pri teh testih dost lazje manipulirat, ker folk ne ve ce ima prehlad ali covid.

Ne, ne moremo verjet, da se ti da zastonj smetit cel forum s temi za lase privlečenimi “argumenti”, na katere je bilo odgovorjeno že neštetokrat, verjetno nekajkrat tudi tebi v vseh tvojih inkarnacijah.


Ne morem vrjeti, da ti smetiš forum brez argumentov in bebastimi adhominem napadi, ki ne koristijo nikomur.

jernejl je izjavil:

olegq je izjavil:

Ko se je Musk testiral v enem dnebvu 4x, 2x pozitiven, 2x negativen.

Kje je dokaz?


Pravim. Teoretiki zarot ste priplavali na površje.

sheeshkar je izjavil:

olegq je izjavil:

Konlov je izjavil:

Saj pri nas so vojni dobičkarji tudi crap robo kupovali, zato imamo pa sedaj top umrljivost.

Umrljivost na splosno ne izstopa od dolgoletnega povprecja. Za covid umrljivost pa je vprasanje ce lahko izracunas. Glede na to, da je vse vec trditev znanstvenikov o nezanesljivih testih.

Tudi, če bi vsi testi v obstoju bili povsem nezanesljivi, to ne spremeni dejstva, da se podirajo rekordi po hospitalizacijah in zasedenosti intenzivne nege. Noben Covid test te ne hospitalizira/da na intenzivno - tja te položijo hujše zdravstvene težave.

Sploh pa ne razumem, kako ste nekateri sposobni "doktorirati" iz Covid testiranj, a vam še danes ni jasno, da noben test (pri praktično katerikoli bolezni) nikoli ni 100%. PCR testi so dovolj zanesljivi, da z njimi lahko oblikujemo različne modele in strategije, kjer je jasno, da ob določenem porastu okužb (tudi, če so med njimi kakšne "lažne") sledi danes precej jasen procent hospitaliziranih, iz tega procent na intenzivni in iz tega procent umrlih.


Niti ne. Hospitalizacij je veliko ker pripisujejo kup ljudi brez covida, za covid.

PCR ni 100% zanesljiv. Je 50% ali manj.
Modele, ki jih boš s tem naredil so vredni papirja, s katerim si dnevno brišemo rit.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

pegasus ::

Že dolgo je znan pregovor: fizika - briljante metode, usrani rezultati, kemija - usrane metode, briljantni rezultati.
Če se bo Musk po tej prigodi kot fizik in inženir lotil še kemije, se mu bo dokončno skegljalo. Ker svet v mikro merilu ne deluje tako zelo lepo, kot bi si želel ...

vostok_1 ::

A potrebuješ tudi ti kako alu kapico?


Mater, kar naenkrat se je povečalo povpraševanje po alu folji.

:))
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

kuall ::

pirat je izjavil:

Verjetno bomo kmalu poleg potrčevanja dobili še muskovanje ...

Ne moreš primerjat enega novinarčka/bodybuilderja in enega podjetnika/znanstvenika.

jernejl ::

vostok_1 je izjavil:

PS. 30-40 ciklov za PCR test je totalen bullšit. Viabilnost kultivacije virusa je tam pod 10%.
No, kar pogumno koronabedaki...dajte me debunkat.

Objavi znanstveni članek o tej temi v kaki priznani reviji, pa bomo potem dokazali, da se motiš. Morda dobiš celo nobelovo za medicino.

vostok_1 ::

jernejl je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

PS. 30-40 ciklov za PCR test je totalen bullšit. Viabilnost kultivacije virusa je tam pod 10%.
No, kar pogumno koronabedaki...dajte me debunkat.

Objavi znanstveni članek o tej temi v kaki priznani reviji, pa bomo potem dokazali, da se motiš. Morda dobiš celo nobelovo za medicino.


Prišparal te bom javne osramotitve in ne bom linkal študije iz springer publikacije, kjer sem te cifre dobil.

:))


Go go power rangers...

@chort

CoolBits, naj ti bo, še ena Švedska, za ilustracijo kakšne so razmere v gospodarstvu, ki ga imate razni zanikovalci tako radi:
Čez dva tedna moram službeno na ladjo za cca deset dni. Pred odhodom moram bit en teden doma (tehnično v brezdelju, ne smem v trgovino, med ljudi itd), a bom za to plačan. Nato letim v UK, kjer me bodo po COVID testu dali v hotel, kjer dva dni čakam rezultate (spet plačan), preden me spustijo na ladjo. Po opravljenih desetih dneh dejanskega dela bom doma še deset dni v izolaciji (spet plačan).
Torej me bodo za 10 dni efektivnega dela plačevali 29 dni, zaradi ničesar?


Yep. Masovna histerija je dobesedno lobotomizirala večji del populacije.
Bodi vesel and ride the dumb wave while it lasts.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

bbbbbb2015 ::

olegq je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Imajo tam preko pač "slabe" in nezanesljive hitre teste!
Pri nas kolikor sem izvedel od sorodnice zaenkrat s hitrimi nimajo težav je pa res, da nato tudi opravijo PCR test...


Ze vec kot deset strani napisanih na temo, da so v evropskih drzavah covid testi neprimerni.
Nizozemska in Spanija odpoklicale korona testerje in maske iz Kitajske


To ne rabiš preveč brati. To so "proper" Evropejci zgroženi. Kitajci so jim prodali kirurške in FFP2 maske, certifikat pa so sfotokopirali na starem kopircu in se sedaj nič ne vidi.
Antigenski testi so pa hitri testi, to se ve, da če nimaš dovolj virusov v sluznici, ne zazna oz. se ne obarva.

Zdaj namesto, da bi sami razvili industrijo, ki bi se ukvarjala z maskami in test, žokajo Kitajce in se asprašujejo, kdo je kriv za vse skupaj.

Te maske s fotokopiranimi certifikati so dobili Slovenci tudi. Pač so jih poimenovali maske brez certitikata in basta.

vostok_1 ::



Korona power rangerji (jernejl, sheeskar, imagodei, el_bahanttee, zmaugy) se bojujejo proti zlobnim antikorona silam dark lordov Potrč, Musk, Vostok, CoolBits ...


Go go power rangers!

@2:00
Imate power rejndžerje z nadetimi maskami :))
Poleg skafandrov ki jih redno nosijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

sheeshkar ::

vostok_1 je izjavil:



Korona power rangerji (jernejl, sheeskar, imagodei, el_bahanttee, zmaugy) se bojujejo proti zlobnim antikorona silam dark lordov Potrč, Musk, Vostok, CoolBits ...


Go go power rangers!

Moderatorji so očitno še zunaj na sončku. Vostok ti kar izkoristi svojih 5 minut. Danes si očitno še tablete pozabil vzeti, tako da se je vse poklopilo.

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:


Ne morem vrjeti, da ti smetiš forum brez argumentov in bebastimi adhominem napadi, ki ne koristijo nikomur.


Si se odločil tudi to temo posrat?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

vostok_1 ::

Serjete predvsem vi, ki brezsramno ignorirate dejstva. Kljub temu, da smo vas že neštetokrat debunkali.

Kaj naj rečem...go go power rangers.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Ne morem vrjeti, da ti smetiš forum brez argumentov in bebastimi adhominem napadi, ki ne koristijo nikomur.


Si se odločil tudi to temo posrat?

Glede na kvaliteto teme in OPja, to morda niti ni slabo, bo prej zaklenjena.

vostok_1 ::

Takoj ko vas razkrinkamo želite zakleniti temo?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Uizi ::

vostok_1 ::

Saj pravim, potrebujete kup alu folje, ker ste v hard denial mode.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

Serjete predvsem vi, ki brezsramno ignorirate dejstva. Kljub temu, da smo vas že neštetokrat debunkali.


A nisi obljubil, da me ne boš citiral, mi odgovarjal etc.? No, drži se tega, tvoje blodnje me ne zanimjao, nisem medicinske stroke.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

sheeshkar ::

vostok_1 je izjavil:

Takoj ko vas razkrinkamo želite zakleniti temo?

Tako je, iz vrha smo dobili navodila, da vas moramo zatreti takoj, ko nas razkrinkate. Billy res dobro plača.

vostok_1 ::

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Serjete predvsem vi, ki brezsramno ignorirate dejstva. Kljub temu, da smo vas že neštetokrat debunkali.


A nisi obljubil, da me ne boš citiral, mi odgovarjal etc.? No, drži se tega, tvoje blodnje me ne zanimjao, nisem medicinske stroke.

Naložili ste toliok bullšita, da mi smrdi že iz 5 ulic daleč. Moral sem pač ga malo odkidati ane.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

zmaugy ::

sheeshkar je izjavil:

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Ne morem vrjeti, da ti smetiĹĄ forum brez argumentov in bebastimi adhominem napadi, ki ne koristijo nikomur.


Si se odloÄil tudi to temo posrat?

Glede na kvaliteto teme in OPja, to morda niti ni slabo, bo prej zaklenjena.


:)) Imaš v bistvu prav.
Go for it, Vostok!
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

vostok_1 ::

sheeshkar je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Takoj ko vas razkrinkamo želite zakleniti temo?

Tako je, iz vrha smo dobili navodila, da vas moramo zatreti takoj, ko nas razkrinkate. Billy res dobro plača.


Nismo razkrinkali Billyja. Ampak vaš pro-korona bullšit, ki ga serjete tu na forumu. In katerega redno čistim z levo roko.

zmaugy je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Ne morem vrjeti, da ti smetiĹĄ forum brez argumentov in bebastimi adhominem napadi, ki ne koristijo nikomur.


Si se odloÄil tudi to temo posrat?

Glede na kvaliteto teme in OPja, to morda niti ni slabo, bo prej zaklenjena.


:)) Imaš v bistvu prav.
Go for it, Vostok!


Go go power ranger.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

zmaugy ::

sheeshkar je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Takoj ko vas razkrinkamo želite zakleniti temo?

Tako je, iz vrha smo dobili navodila, da vas moramo zatreti takoj, ko nas razkrinkate. Billy res dobro plača.


Ma ja, pa meni moj iphone dela na 5G, odkar sem se cepil proti gripi in je treba to izkoristit.:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

vostok_1 ::

Aja, takoj zavit stran ko vaš bullšit začne zaudarjat?

Brez skrbi. Še nekaj časa bom čistil bullšit imbecilizme, ki jih pišete v zvezi z korono.

Go go power rangers!
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali remdesivir pomaga pri covidu-19? WHO pravi ne, FDA ga je potrdil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12116392 (12264) Uporabnik

sezona gripe 750 hospitaliziranih, Zdaj zarad Covid pa 200 in panika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22724928 (23031)          

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663102442 (75452) BigWhale

Več podobnih tem