» »

Google Photos dobiva omejitve

Google Photos dobiva omejitve

The Verge - Pred petimi leti se je zdelo, da nam bo Google Photos rešil vse težave pri arhiviranju fotografij, saj je ponujal neomejene količine prostora za shranjevanje. A zastonj kosil ni in tudi Google Photos ne bo več popolnoma brezplačen. Gogole je sporočil, da bo od 1. junija 2021 veljala omejitev 15 GB. Kdor bo želel porabiti več prostora, ga bo moral doplačati. Prav tako bo Google pobrisal podatke iz računov, v katere se nihče ni prijavil več kot dve leti (Google seveda prej pošlje več opozoril). Kdor že sedaj zaseda več kot 15 GB prostora, si lahko malce oddahne, saj starejše fotografije, torej naložene do 1. junija 2021, ne bodo štele v kvoto 15 GB. Omejitev bo veljala le za na novo naložene fotografije, torej bo vsaj še nekaj časa prostora dovolj.

Google ponuja shranjevanje fotografij v dveh ločljivostih. Kadar jih shranjujemo v originalni ločljivosti ("original quality"), že sedaj štejejo v kvoto in so omejene. Poleg tega pa Google ponuja shranjevanje fotografij, ki so nekoliko stisnjene in zato zasedejo manj prostora ("high quality"), ki pa v kvoto niso štele. Nove omejitve bodo veljale za te, saj so prve že sedaj omejene na velikost predala. Izjeme bodo lastniki telefonov Pixel, ki bodo stisnjene fotografije še vedno lahko neomejeno nalagali.

In koliko stane, kadar prostora zmanjka? Za 100 GB bomo odšteli dva dolarja mesečno, za 200 GB tri dolarje, za 2 TB deset dolarjev itd. Največji paket obsega 30 TB za 150 dolarjev mesečno. V kvote že sedaj šteje, denimo, Gmail, v prihodnosti pa bodo vsi Googlovi izdelki, torej tudi Docs, Sheets, Slides itd.

124 komentarjev

«
1
2 3

feryz ::

Jaz že par let plačujem guglu, ker je Gmail prevelik ratal. Nimam pojma, zakaj bi bile slike izvzete.
A Tuba bo pa še vedno đabe? Zanimivo. Ker, brez dvoma, požre glavnino prostora na diskih.

kow ::

Domnevam, da je plan pri Tubi povecevanje kolicine oglasov, dokler vecina ne bo sla na subscription.

FastWIND ::

Rešil že pred časom z naročnino na Office... Dobiš 5 licenc in za vsak račun 1T placa... za 100 na leto.

LeQuack ::

Če plačuješ za storitev a to pomeni da Google več ne harvesta tvojih podatkov, skenira slike/videote in proda vse podatke najvišjemu bidderju?
Quack !

ajdov ::

LeQuack je izjavil:

Če plačuješ za storitev a to pomeni da Google več ne harvesta tvojih podatkov, skenira slike/videote in proda vse podatke najvišjemu bidderju?

Kaj misliš :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajdov ()

Rokec ::

LeQuack je izjavil:

Če plačuješ za storitev a to pomeni da Google več ne harvesta tvojih podatkov, skenira slike/videote in proda vse podatke najvišjemu bidderju?

Ja, tako je.
Še celo več, tudi če ne plačaš, Google ne prodaja tvojih podatkov. Mešaš s FB morda?
Ali Google izbere bidderja, glede na znanje o tebi, je pa drugo vprašanje...

OK.d ::

Za lastnike Pixel telefonov ta omejitev nima vpliva.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

al_z ::

Typo: Gogole

FireSnake ::

OK.d je izjavil:

Za lastnike Pixel telefonov ta omejitev nima vpliva.


Res?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

MS mi pobere 4€ na mesec za 200GB in uporabljam tudi za slike. Bo pa kmalu dosežena kapica.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: celada ()

Dami ::

Kak pa to zgleda pri MSju? Ker google ma googlefoto app, ki samodejno uploada. Pri MSju pa treba to v onedrivu nastavit? Synca/uploada pa potem slike posnete na telefonu v folder po izbiri al ne moreš to spreminjat?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tody ::

V emailu, ki smo ga dobil pravijo da imajo 4 triljone slik in vsak teden pride 28 biljonov slik... Tako da tisto kar so rabil naučit za strojno učenje očitno ne upraviči več tega stroška.

joze67 ::

Očitno je stara "do not delete" filozofija dosegla svoje meje.

FastWIND ::

Machete je izjavil:

MS mi pobere 4€ na mesec za 200GB in uporabljam tudi za slike. Bo pa kmalu dosežena kapica.


Daš še 6 zraven in imaš 1TB oz. 5 X 1TB.

Dami je izjavil:

Kak pa to zgleda pri MSju? Ker google ma googlefoto app, ki samodejno uploada. Pri MSju pa treba to v onedrivu nastavit? Synca/uploada pa potem slike posnete na telefonu v folder po izbiri al ne moreš to spreminjat?

Imaš OneDrive app, lahko spreminjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

rejven ::

samo, da je onedrive kar se slik tiče totaln crap kar se tiče osveževanja.

GupeM ::

FastWIND je izjavil:

Daš še 6 zraven in imaš 1TB oz. 5 X 1TB.

Naj te popravim. Daš še 4,25 zraven (99 € na leto), in imaš 5 x 1TB + 5 licenc za Office za PC + 5 licenc za mobile office + online office.

_Sajmon_ ::

Smrk, pa tako sem se navadil vse živo uploadat, vključno z video posnetki. Mislim, da sem prišel na nekaj čez 150 GB. Ne vem kaj bom naredil, verjetno bom začel plačevati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

Dami ::

office365 za 66,61€
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Vlayke ::

Seveda je pa dokaj dobra opcija tudi kaka domača NAS škatla, kot npr. Synology.

Sedaj so tudi tu aplikacije, ki so zelo ekvivalentne Google Photos. Se pravi avtomatski backup z mobilnih naprav, tagging ljudi, kontrolirano deljenje fotk, timeline in podobno. Pa obenem še zadržiš svoje podatke pri sebi in jih ne deliš z "velikimi groznimi".

_Sajmon_ ::

Ima pa Google Photos to prednost, da ti slike in video posnetke skrči, če uporabiš to opcijo. Ne vem, kolikšen je faktor kompresije, kvaliteta (vsaj slik) pa ostaja dovolj dobra. Tako samo uploadaš in imaš optimizirano shrambo.

GupeM ::

Dami je izjavil:

office365 za 66,61€

Zakaj nisi tega linka dal dva dni nazaj? Ravno včeraj mi je MS odtegnil 99 €.

ales85 ::

Kakšne so pa možnosti nadgradnje, ko dosežeš 1TB pri MS oziroma Office 365?

EDIT: sem našel. Dodaten 1TB je 10EUR/mesec, je pa po korakih 200GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

showsover ::

Samo vprašam, če vam je nujno vse slike imeti samo na enem accountu?

ales85 ::

showsover je izjavil:

Samo vprašam, če vam je nujno vse slike imeti samo na enem accountu?

Če misliš na Office 365 Family potem ne, vsak uporabnik dobi svoj 1TB prostora.

showsover ::

Ja, ampak sem mislil na kateregakoli online storage ponudnika.

Pa to kar vse fotke uploadate direktno ali imate kakšen enkripcijski layer vmes?

Praskalec ::

FireSnake je izjavil:

OK.d je izjavil:

Za lastnike Pixel telefonov ta omejitev nima vpliva.


Res?

Ne, njim bodo zmanjšali unlimited backup na "high quality" velikost.

Vsaj tako jaz to berem:
"If you back up your photos and videos in Original quality, these changes do not affect you. As always, your Original quality photos and videos will continue to count toward your 15 GB of free storage across your Google Account.
If you have a Pixel 1-5, photos uploaded from that device won’t be impacted. Photos and videos uploaded in High quality from that device will continue to be exempt from this change, even after June 1, 2021. "

poweroff ::

Naslov novice je napačen. Namesto "Google Photos dobiva omejitve", bi se moral glasiti: "Uporabniki Googlovih storitev dobivajo prst v ***". :))
sudo poweroff

ales85 ::

showsover je izjavil:

Ja, ampak sem mislil na kateregakoli online storage ponudnika.

Pa to kar vse fotke uploadate direktno ali imate kakšen enkripcijski layer vmes?

Direktno, nič enkripcije.

Dami je izjavil:

office365 za 66,61€

Ne uspe mi zaobiti "geographical restriction". Probal sem z VPN in spremembo naslova. Kakšen nasvet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

yabuk ::

ampak v mailu pise samo za nalaganje "High quality pictures and videos", se pravi če bos slabso, stlaceno verzijo dal gor, bo se vedno zastonj??

RedDrake ::

Me sploh ne preseneča.
Moja uspe generirati za okoli 40GB fotk na približno 7-8 mesecev. (na toliko časa sem moral prazniti njen prejšnji fon s 64GB spomina). Sedaj ima 256GB in upam da bo za okoli dve leti ok.
S tem da je 99,99% trenutnih fotografij na svetu totalni drek, ki ga producira narcisoidno orientirana družba, ki so jo podžgala družabna omrežja. Od ostanka je sicer večina zgolj neuporabna, ampak se da verjetno najti par promilov ali morda celo procent fotk, ki lahko dejansko upravičijo hrambo na dolgi rok.

Sam sem šel malce nazaj, in recimo pol leta uporabljam samo 16 let star DSLR z 1GB kartico (kar mi omogoča ~80 posnetkov). Dejansko premislim ali se splača pritisniti sprožilec, in kasneje tudi še kaj pobrišem. Rezultati so super.
Še vedno imam na PC-ju fotke iz leta 2003, ko sem šel v Pariz za en teden in sem imel s seboj Canon A40 in 32MB kartico. In sem prinesel s seboj odličnih ~30 fotk. Na PCju se mi pa nekje skriva tudi okoli 10.000 (jep) fotk iz Mozambika, kjer sem bil en mesec. Ni šans da to še kdaj vse pregledam ...

ales85 ::

yabuk je izjavil:

ampak v mailu pise samo za nalaganje "High quality pictures and videos", se pravi če bos slabso, stlaceno verzijo dal gor, bo se vedno zastonj??

High quality je ~2MP (1920x1080), če se prav spomnim. Vsaj za njih :)

joze67 ::

Slabša, stlačena varianta je high quality
Boljša od te je Original quality

PrimoZ_ ::

Najprej vse zastonj, sedaj vas bodo pa oželi ko limone.
Kako sem srečn, da se nisem nikoli navlekel na googlove storitve.

Uporablajm iskalnik in YT.
Sem se pa izognil gmailu, driveu, photos, ...

ales85 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Najprej vse zastonj, sedaj vas bodo pa oželi ko limone.
Kako sem srečn, da se nisem nikoli navlekel na googlove storitve.

Uporablajm iskalnik in YT.
Sem se pa izognil gmailu, driveu, photos, ...

Nikogar ne bodo oželi. Od presečnega datuma naprej se pač slike štejejo v kvoto. Če ne želiš plačevati pač nehaš nalagati in sedaj poiščeš alternativo, če želiš. Če se komu ne da, se mu ni dalo niti prej.

PrimoZ_ ::

ales85 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Najprej vse zastonj, sedaj vas bodo pa oželi ko limone.
Kako sem srečn, da se nisem nikoli navlekel na googlove storitve.

Uporablajm iskalnik in YT.
Sem se pa izognil gmailu, driveu, photos, ...

Nikogar ne bodo oželi. Od presečnega datuma naprej se pač slike štejejo v kvoto. Če ne želiš plačevati pač nehaš nalagati in sedaj poiščeš alternativo, če želiš. Če se komu ne da, se mu ni dalo niti prej.


Ta poteza Googla pač nakazuje trend, stvari bodo vse manj zastonj in z vse več omejitvami. Korak po koraku, posamezna sprememba bo komaj opazna, ampak v roku nekaj let in z dosti koraki ... >:D

Utk ::

Dobro, pismo, a je kak poseben razlog, da ti bi nekdo dal 1 TB v oblaku zastonj? Pa seveda, da ne sme niti šarit po tem. Kakšen bi bil to poslovni model?

RedDrake ::

Utk je izjavil:

Dobro, pismo, a je kak poseben razlog, da ti bi nekdo dal 1 TB v oblaku zastonj? Pa seveda, da ne sme niti šarit po tem. Kakšen bi bil to poslovni model?

Vendor lock-in.

Saj googlu gre to odlično od rok.

Utk ::

Ja normalno, ampak ta lock-in ti morajo slej ko prej tudi zaračunat. Če ne, je vse zaman - dobesedno. Nič jim ne pomeni, če si lockan na njih, če še zmeraj nič nimajo od tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

3p ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ta poteza Googla pač nakazuje trend, stvari bodo vse manj zastonj in z vse več omejitvami. Korak po koraku, posamezna sprememba bo komaj opazna, ampak v roku nekaj let in z dosti koraki ... >:D


Je bilo povsem pričakovano. Osebno raje plačam za ceno storitev, kot pa "da sem izdelek". Res pa je, da prvo ne izključuje drugega. :|

showsover ::

Ja, torej se bo pač vse zdownloadalo zdaj in se shranilo lokalno...
Pa bo treba plačat diske slabe kvalitete in prenašat sem in tja.
Ali kakšna druga rešitev, če plačilo s podatki/oglasi in z denarjem ne pride v poštev?
Nekaj časa še deluje, če razporediš na več accountov.
Očitno se je dovolj ljudi navleklo.
Ne vem pa, kako vam bo uspelo najti trajno rešitev.
A spet UTD?

Dami ::

ales85 je izjavil:

Ne uspe mi zaobiti "geographical restriction". Probal sem z VPN in spremembo naslova. Kakšen nasvet?

To misliš za nakup al aktivacijo? Jaz nimam tega, samo iščem kje bi dobil najceneje. Nisem vedel da ne moreš v sloveniji aktivirat če kupiš v nemčiji?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Jan ::

Najprej Google Cloud Print (še mesec in pol) zdaj pa še Google Photos... Razočaran.

https://9to5google.com/2019/11/21/googl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan ()

showsover ::

Hmm, izgleda, da je povpraševanje strašno narastlo s tem Sars-CoV-19...
Ni to edini biznis, ki prosperira.
Ves home-entertainment je tak.

zmaugy ::

Jan je izjavil:

Najprej Google Cloud Print (še mesec in pol) zdaj pa še Google Photos... Razočaran.

https://9to5google.com/2019/11/21/googl...


Res grdo od njih. Povsem upravičeno je pričakovati, da bojo vsem omogočali zastonj shranjevane fotk v svojem oblaku v neomejenih količinah. Za zmeraj. No strings attached. Grozno!
/s
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

ales85 ::

Dami je izjavil:

ales85 je izjavil:

Ne uspe mi zaobiti "geographical restriction". Probal sem z VPN in spremembo naslova. Kakšen nasvet?

To misliš za nakup al aktivacijo? Jaz nimam tega, samo iščem kje bi dobil najceneje. Nisem vedel da ne moreš v sloveniji aktivirat če kupiš v nemčiji?

Za nakup. V košarico lahko dodam, kupiti pa ne morem.

Badwolff ::

Kaj pa alternative?

Tole sem nekaj našel
For many, unlimited storage is a must, which makes Amazon Photos compelling. Those who have an Amazon Prime subscription get access to unlimited full-resolution photo backup as a part of their $120 yearly fee. Video backups are limited to 5GB, but this is still a very compelling offer.

ales85 ::

Mene Amazon Photos ne prepriča. Že na njihovi strani je čudno napisano. Po eni strani piše da je 5GB za video, slike zastonj. Na drugem koncu iste strani pa piše da je 5GB za slike in video. 1TB za doplačat je pa $7 na mesec. Office 365 Family ti pa za €100 na mesec omogoča hrambo 5TB (več računov), ali celo 6 kot nekje piše.

lopov ::

ales85 je izjavil:

Dami je izjavil:

ales85 je izjavil:

Ne uspe mi zaobiti "geographical restriction". Probal sem z VPN in spremembo naslova. Kakšen nasvet?

To misliš za nakup al aktivacijo? Jaz nimam tega, samo iščem kje bi dobil najceneje. Nisem vedel da ne moreš v sloveniji aktivirat če kupiš v nemčiji?

Za nakup. V košarico lahko dodam, kupiti pa ne morem.


Preveri nastavitve naslova -- sem poskusil in nakup s podanio povezavo deluje. Sicer se obračuna SLO DDV, tako da je malce dražje: Items: EUR70.05, Postage & Packing: EUR4.65 Order Total: EUR74.70

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

poweroff ::

ales85 je izjavil:

Nikogar ne bodo oželi. Od presečnega datuma naprej se pač slike štejejo v kvoto. Če ne želiš plačevati pač nehaš nalagati in sedaj poiščeš alternativo, če želiš. Če se komu ne da, se mu ni dalo niti prej.

Zelo jasen trend je.
Se slišimo čez 10 let, kaj boš takrat rekel.

(Se spominjam debat o piratiziranju MS Offica in MS Windows... ja, ja, bomo že scrackali, itd... zdaj ko je vse online, pa večina kar lepo plačuje. Še malo, pa bodo cene začele rasti...)
sudo poweroff
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihodnji teden Google Photos ne bo več neomejen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6313653 (8996) Ales
»

Google Photos dobiva omejitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12417238 (10290) recmajkemi
»

Google Drive nenadoma poln

Oddelek: Pomoč in nasveti
101371 (985) zuz3k
»

Nemški telekom omejuje internet

Oddelek: Omrežja in internet
264976 (4101) AndrejO
»

Obdobje brezplačnih člankov The New York Timesa se končuje

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
219472 (8646) bluefish

Več podobnih tem