» »

Google Photos dobiva omejitve

1 2
3
»

Zimonem ::

A-242 je izjavil:

Na spodnje vprasanje - ne bos delal svojega stola, ker ti ga (se) nihce ne proba prodati na podlagi mesecne najemnine in ker ni samo enega (ali treh) proizvajalca stolov. Bi te rad videl, kako bos (kot izuceni tischler), placeval 10 eurov / mesec (seveda, bi danes stal 0.01/mesec, ampak pocakaj, da nihce vec ne bo znal narediti stola - cene bojo zrasle in oblacnost je dokaz) najemnine za stol, ki bi si ga lahko za 15 eurov doma.

Razen, ce si idiot. Trdim, da vecina se ni idiotov (razgledanost je druga stvar - tukaj 99% ljudi pogrne na celi crti), se pa tako obnasajo in si nalasc tiscijo chilije v oci.

Tega je polno, oddajajo se opremljeni poslovni prostori. In tudi za pakrplac plačaš.

Badwolff ::

Sej lepo in prav, nas lupijo...
Ampak alternativa, ki jo predlagaš stane.
Imaš začetni strošek, kok 1k€? več?
mesečni strošek - vsaj elektrika, recimo 3-4€?
strošek za backup, recimo 300,400€
redna menjava diskov, mogoče še česa, na n let, recimo 50€ letno?
Se pol res splača nekomu,ki je sicer ne uporablja?
Če jože imaš, oziroma uporabljaš še za n stvari,potem jasno, je skoraj zastonj.

Egidij88 ::

Mavrik je izjavil:



Mislim, 100GB stane 24eur/let. To se slišikot velik dela za tist drobiž :)


Eh, hitro bom to dol dobil in skopiral na zunanji disk. Clean slate pride prav vsake toliko časa. Photos uporabljam od 2014, torej mapica 2014-2020.

A-242 ::

Badwolff je izjavil:

Sej lepo in prav, nas lupijo...
Ampak alternativa, ki jo predlagaš stane.
Imaš začetni strošek, kok 1kEUR? več?
mesečni strošek - vsaj elektrika, recimo 3-4EUR?
strošek za backup, recimo 300,400EUR
redna menjava diskov, mogoče še česa, na n let, recimo 50EUR letno?
Se pol res splača nekomu,ki je sicer ne uporablja?
Če jože imaš, oziroma uporabljaš še za n stvari,potem jasno, je skoraj zastonj.


Bos imel ali pa prenehal obstajati brez placila svojem fevdalcu, ki bo kontroliral vse resource. Samo takrat bo zacetni strosek 2keurov. Ali 3k. Ali pa sploh ne bos imel opcije, ker bojo trije "veliki" imeli podpisane ekskluzivne pogodbe. Komu mislis, da bojo hardware prodajali proizvajalci, ko se bo klasicen consumer market ustavil in bojo imeli proizvajalci samo 3 opcije komu prodajati hardware, vsi ostali pa bojo delali samo se dumb terminale, ki brez 3rd party storitve teh treh sploh ne bojo vec uporabni? O ja tudi to se prihaja. Je google ze probal s chrome OS, pa so bili prehitri, trg se ni bil zrel (dovolj poneumljen), ti pa garantiram, da bojo poizkusili se enkrat, z vec potrplenja. Ali pa Microsoft, z Metro GUIjem ze optimizirajo windowse za "pretocni promet", so ze na tej poti.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Mavrik ::

RedDrake je izjavil:

Mavrik je izjavil:


Mislim, 100GB stane 24eur/let. To se slišikot velik dela za tist drobiž :)

Mhm.
In Potem čez dve leti postane 100GB premalo. In cena se malo dvigne. In na koncu v 10-ih letih plačah 500 EUR.
Če si pa danes to sam uredi, bo pa samo njegov čas na udaru.
In nimajo vsi dobro plačanih Google služb kot ti, da bi jim bila ura vredna nekaj deset EUR.


500eur je glih kolk je mene stal Synology v manj kot 10 letih in dodatni stroški povezani z njim. Pa precej več dela je bilo :)

(Ne rečem da ni dobra ideja, le da so stroški sami precej slab argument. :) )
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

A-242 ::

Zimonem je izjavil:

Tega je polno, oddajajo se opremljeni poslovni prostori. In tudi za pakrplac plačaš.

Mesas fizicno z virtualnim. Se zatakne na vseh nivojih. Razen tega mesas tudi sekret podjetja, ki ne vejo ali bojo cez 1 leto se ziva z ljudmi, ki pa vsaj upajo, da bojo cez leto se zivi. In kaj si mislijo o porastu najemnin si lahko ogledas v drugem delu foruma.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Zimonem ::

A-242 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Tega je polno, oddajajo se opremljeni poslovni prostori. In tudi za pakrplac plačaš.

Mesas fizicno z virtualnim. Se zatakne na vseh nivojih. Razen tega mesas tudi sekret podjetja, ki ne vejo ali bojo cez 1 leto se ziva z ljudmi, ki pa vsaj upajo, da bojo cez leto se zivi. In kaj si mislijo o porastu najemnin si lahko ogledas v drugem delu foruma.

Ti si začel z stoli. Kaj naj potem naredim? Stol je fizična dobrina in najameš ga. Tudi grob plačaš.

A-242 ::

Zimonem je izjavil:

A-242 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Tega je polno, oddajajo se opremljeni poslovni prostori. In tudi za pakrplac plačaš.

Mesas fizicno z virtualnim. Se zatakne na vseh nivojih. Razen tega mesas tudi sekret podjetja, ki ne vejo ali bojo cez 1 leto se ziva z ljudmi, ki pa vsaj upajo, da bojo cez leto se zivi. In kaj si mislijo o porastu najemnin si lahko ogledas v drugem delu foruma.

Ti si začel z stoli. Kaj naj potem naredim? Stol je fizična dobrina in najameš ga. Tudi grob plačaš.


Ne ravno. Stol lahko naredis, parkirisce (oz. zemljo zanj) lahko samo kupis (kamor bo cloud tudi pripeljal, da bo to res izenaceno, ker drugih opcij ne bo). Velika razlika. Ergo, kupujete nekaj kar bi lahko naredili s precej manj truda kot stol.

Ne morem se pogovarjati z dvema, ki bi rada diametralno nasprotne "kmecke" primere. Tebi sem povedal, zgornjemu pa tudi. Ker vaju imam za rahlo homo ne-sapiens in vama poizkusam dajati primere, ki jih bosta razumela.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Badwolff ::

A-242 je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Sej lepo in prav, nas lupijo...
Ampak alternativa, ki jo predlagaš stane.
Imaš začetni strošek, kok 1kEUR? več?
mesečni strošek - vsaj elektrika, recimo 3-4EUR?
strošek za backup, recimo 300,400EUR
redna menjava diskov, mogoče še česa, na n let, recimo 50EUR letno?
Se pol res splača nekomu,ki je sicer ne uporablja?
Če jože imaš, oziroma uporabljaš še za n stvari,potem jasno, je skoraj zastonj.


Bos imel ali pa prenehal obstajati brez placila svojem fevdalcu, ki bo kontroliral vse resource. Samo takrat bo zacetni strosek 2keurov. Ali 3k. Ali pa sploh ne bos imel opcije, ker bojo trije "veliki" imeli podpisane ekskluzivne pogodbe. Komu mislis, da bojo hardware prodajali proizvajalci, ko se bo klasicen consumer market ustavil in bojo imeli proizvajalci samo 3 opcije komu prodajati hardware, vsi ostali pa bojo delali samo se dumb terminale, ki brez 3rd party storitve teh treh sploh ne bojo vec uporabni? O ja tudi to se prihaja. Je google ze probal s chrome OS, pa so bili prehitri, trg se ni bil zrel (dovolj poneumljen), ti pa garantiram, da bojo poizkusili se enkrat, z vec potrplenja. Ali pa Microsoft, z Metro GUIjem ze optimizirajo windowse za "pretocni promet", so ze na tej poti.


vidim, da si bolj zainteresiran za gonjenje svoje utopistično nihilistične agende, kot za kaj drugega.

GupeM ::

Tole je solatko s prometne teme.

On tam naklada o prilagojeni hitrosti, ki je zanj samo tisto, kar si on zamisli da je, tale tukaj pa naklada o tem, da se splača samo tisto, kar si on zamisli, da se splača.

Sicer pa je stol precej lažje naredit, kot kalkulator. Ne verjameš? Vprašaj tišlarja.

Over and out.

Oberyn ::

A-242 je izjavil:

Synology je tipicen primer, ko vam bojo enkrat market nabili v fris, s placevanjem "na mesec", ne bo nic drugace kot z googlom. Ergo (pfuj katoliska frazeologija, ampak to razumete), naucite se loviti ribe, ne da vam jih lovijo drugi.

Na med.over.net bi priporocal synology, tule pa pricakujem, da je tehnicni "kader", ki se ne rabi obnasati kot zadnja ovca na vasi.

Mah, ta Synology, to je samo kišta. Jaz imam 3 kose v garaži, vedno so mi bili všeč, ker so luštne kište, v redu narejene. Ta prvi je 1010+, kolk je že to staro, ene 8-9 let? Še vedno dela. Tle si mogoče malo preveč strog. Eno plato in proc v končni fazi moraš kupiti. Synology je kar drag, ampak ajde, denarja imam zaenkrat. To je kišta, gor je Linux, sem že pisal v eni drugi temi, da sem že direkt na ta Linux postavil par stvari - pa še več jih bom ščasoma.
Ja, če enkrat zaprejo root, potem imaš prav. Ampak to je malo verjetno, plus nadgradnje niso avtomatske, itak pri vsaki malo počakaš in pogledaš, kaj community pravi na to. Da bi ti z nadgradnjo ukinili root dostop, to je tolk malo verjetno, da zanemarim. Pa tudi če jo - gre v smeti pa druga kišta v garažo.

poweroff ::

Stroški so tudi stroški zasebnosti. Jaz se ne počutim lagodno, da neka korporacija ali njen AI brskata po mojih fotografijah.

Po eni strani je res, da ekonomija obsega dela svoje. Po drugi gre pa tehnologija naprej in danes imeti svoj NAS je bistveno enostavneje kot pred 20 leti.

Je pa zanimivo, da se niso začeli pojavljati modeli federacije... ljudje bi si komot izmenjevali prostor na NASih in s tem povečali varnost pred izgubo podatkov.

Se pravi jaz imam doma NAS, recimo da je gor 10 TB prostora, od tega ga 5 porabim zase, 5 ga delim z drugimi, kar pomeni, da jaz 5 TB podatkov shranjujem pri drugih, drugi pa svojih 5 pri meni. Seveda je vse šifrirano, zato so podatki varni. Lahko pa imam pri drugih 10 TB, ponujam ga pa samo 5, ostalo pa plačam s kriptovalutami.

Sicer je zadeva na koncu precej zakomplicirana, poslovni model razviti bi bil kar izziv, sem pa presenečen, da se na tem ne dela kaj več.

En tak projekt je bil La Fonera, kjer so si ljudje delili Wifi...
sudo poweroff

PrimoZ_ ::

Malo je izzic, kaj če tisti na drugi strani izgine skupaj s tvojim 5TB podatkov.
To bi moral potem imeti nek "RAID" recimo da se podatki zapišejo na 2 ali 3 take oddaljene NAS-e.

Oberyn ::

Po moje ne bi šlo že zaradi pasovne širine. To so vseeno terabajti. Jaz imam 300 Mbit linijo, pa se ne bi upal v tako stvar pristopiti.

Gregor P ::

Ena zanimivost; od nedavnega očitno ne morem več vstaviti povezave v sliko znotraj Gmaila, sem poskusil na več računih. Me zanima, če je to kaj povezano s temi spremembami? Razen, če imam le jaz na celem svetu težave s tem:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

flameir ::

Kaj ma pa tu en tok proti Synologyju?

Uporablaj kar ti sede in ne fantaziri kle s temi najbol bednimi forum psoti, ko nekdo nabija kaj je dobro in kaj slabo. Vsakemu svoje, mar ne?


P.S. No, zdaj je na mestu vprašanje, kdaj za vraga bo prišel Synology 7? Če kdaj, se jim pa zdele splača pohitet. Ker tole bo pa res že super user friendly, predvsem pa sem neučakan nove galerije, saj sta obe zdajšnji prav nerodni.

Hja, vidim, da lahko Preview naložim. Ima kdo?
https://event.synology.com/en-global/ds...

poweroff ::

Ja, seveda bi moral imeti "RAID", se pravi podvojeno, potrojeno... jasno, pasovna širina je tudi problem, ampak po drugi strani za najbolj vredne stvari ne rabiš spet toliko.

Največji izziv je razviti ustrezen poslovni model. Da bi se zadeva prijela in bila vzdržna.
sudo poweroff

Zimonem ::

poweroff je izjavil:

Stroški so tudi stroški zasebnosti. Jaz se ne počutim lagodno, da neka korporacija ali njen AI brskata po mojih fotografijah.

Po eni strani je res, da ekonomija obsega dela svoje. Po drugi gre pa tehnologija naprej in danes imeti svoj NAS je bistveno enostavneje kot pred 20 leti.

Je pa zanimivo, da se niso začeli pojavljati modeli federacije... ljudje bi si komot izmenjevali prostor na NASih in s tem povečali varnost pred izgubo podatkov.

Se pravi jaz imam doma NAS, recimo da je gor 10 TB prostora, od tega ga 5 porabim zase, 5 ga delim z drugimi, kar pomeni, da jaz 5 TB podatkov shranjujem pri drugih, drugi pa svojih 5 pri meni. Seveda je vse šifrirano, zato so podatki varni. Lahko pa imam pri drugih 10 TB, ponujam ga pa samo 5, ostalo pa plačam s kriptovalutami.

Sicer je zadeva na koncu precej zakomplicirana, poslovni model razviti bi bil kar izziv, sem pa presenečen, da se na tem ne dela kaj več.

En tak projekt je bil La Fonera, kjer so si ljudje delili Wifi...

To ima Synology in tudi ostali implementirano. Stvar parih minut.

poweroff ::

Pa poslovni model?
sudo poweroff

Zimonem ::

Za najeti imaš pri njih cloud backup , oz kako drugo rešitev. Za med prijatelji je pa stvar dogovora. Ali bi moralo biti vse skupaj podprto z visokoletečimi besedami?

Gregor P ::

Jah, če ni vmes kje omenjen vsaj blockchain, pa kripto in AI, potem res nima smisla :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

poweroff ::

Ne razumeš.
sudo poweroff

Zimonem ::

Jasno da ne razumemo, moraš bit vsaj forenzik, da zračunaš ceno placa na disku, ali pa da ga šenkaš.

poweroff ::

Ne delaj bedaka iz sebe.

Kot prvo, ne gre za prijateljsko deljenje prostora. Kot drugo, če ti svoje podatke pošlješ nekam naprej, moraš biti prepričan, da ne bodo kar izginili, ker bo tvoj "prijatelj" pač ugasnil napravo. Se pravi mora biti neko podvojevanje v igri.

Predvsem ni problem samo plac, problem je tudi bandwith.

Se pravi imamo vsaj prostor, pasovno širino, availability... pa morda še kaj.

Skratka, treba bi bilo vse skupaj ustrezno ovrednotiti. Ti lahko ponujaš več prostora, ampak imaš švohnejšo pipico. Nekdo pa ima hiter internet, ampak mu vsak teden pade povezava dol ali mu zmanjka elektrike.

Potem je pa treba zadevo narediti tako privlačno, da bodo ljudje to hoteli uporabljati.


Ampak razumem, zadeva je povsem enostavna. Ker očitno ne razumem, predlagam, da kar sem napišeš kako točno bi to izgledalo.
sudo poweroff

recmajkemi ::

Od jutri naprej torej?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihodnji teden Google Photos ne bo več neomejen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6313782 (9125) Ales
»

Google Photos dobiva omejitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12417453 (10505) recmajkemi
»

Google Drive nenadoma poln

Oddelek: Pomoč in nasveti
101391 (1005) zuz3k
»

Nemški telekom omejuje internet

Oddelek: Omrežja in internet
265005 (4130) AndrejO
»

Obdobje brezplačnih člankov The New York Timesa se končuje

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
219516 (8690) bluefish

Več podobnih tem