» »

Google Drive nenadoma poln

Google Drive nenadoma poln

MxxW5 ::

Kot veste, Google Drive (GD) ponuja 15 GB zastonj prostora. Na Androidu je neprecenljiv, saj shranjuje backup celega telefona (kontakti, SMS...itd.), pa tudi vse fotografije, ki jih uporabnik naredi s telefonom. Sam imam to naštimano tako, da se fotografije shranjujejo v originalni velikosti, kar pomeni, da se štejejo v kvoto GD (obstaja tudi možnost, da se fotografije shranjujejo v nižji kvaliteti, potem je prostor zastonj).

Do včeraj popoldne sem imel zasedenih 11,8 GB od 15 GB na GD. Potem pa nenadoma kot strela iz jasnega - Google Photos javi, da je avto backup izklopljen, saj na GD ni več prostora. Grem pogledat na GD in nenadoma mi kaže, da imam zasedenih 17,4 GB od 15 GB! Dobesedno v trenutku. WTF? Danes je enako. Aja, kaže, da samo fotografije zasedajo nekaj čez 12 GB - torej več, kot prej cel GD.

Je kdo doživel kaj podobnega? Kakšna rešitev?
  • spremenilo: MxxW5 ()

yabuk ::

meni je nabilo v dveh dneh za GBb, seveda sem presegel mejo 15GB. Tako, da sem sel rocno brisat stare maile iz Gmaila (skupen prostor z gdrive).

Ce rabis na hitro pobrisat, kaksne stare maile z velikimi datotekami ti predlagam, da v gmail search napises
has:attachment larger:25mb

MxxW5 ::

Hvala za nasvet, bom preveril. Ampak gotovo v zadnjih parih mesecih nisem prejel maila z ne vem kako veliko priponko. Par Mb, mogoče.

harvey ::

Aja, kaže, da samo fotografije zasedajo nekaj čez 12 GB - torej več, kot prej cel GD.

Hočejo ti povedati, da se naroči na njihovo shrambo za 100 Gb.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Mavrik ::

Kaj točno ti kaže https://one.google.com/storage ? Kaj porablja plac?

Drugače, če preklopiš kvaliteto slik z "Original" na "High Quality" v Photos aplikaciji, ti bodo nehale kuriti prostor. Če greš v nastavitve na photos.google.com lahko tudi klikneš "Recover storage", kjer se ti bodo starejše slike pretvorile in ne bodo več zasedale placa.
The truth is rarely pure and never simple.

MxxW5 ::

https://imgur.com/a/qfhhuHr


Slik ne bi rad pretvoril v High Quality. Če ne bo šlo drugače, bom pač stare slike (v "Original Quality") prenesel na Mego. Kot pravim, bolj je čudno, ker je še včeraj popoldne kazalo, da mi cel GD zaseda 11,8 GB, potem pase je nenadoma od nekod vzelo dobrih 5 GB....

Mavrik ::

Verjetno je telefon naložil nove slike ali pa se je cron job pognal.

Lahko pa seveda tudi plačaš za plac na internetih ;) 100GB ni glih drago.
The truth is rarely pure and never simple.

MxxW5 ::

V zadnjih treh mesecih sem mogoče posnel 5-10 fotografij. Nič vse skupaj. Tako da je drugo bolj verjetno. Khm, kaj je "cron job"?

Mavrik ::

Porabljen plac na Driveu se računa periodično in je mrbit bila tam kakšna napaka :)
The truth is rarely pure and never simple.

MxxW5 ::

Hvala. Sem pomislil na to. Ampak nekako se mi je zdelo, da se to računa vsaj enkrat na dan, ne pa da sistem po (recimo) enem ali celo dveh letih ugotovi, da nekaj ne štima.

zuz3k ::

porabljen imam plac skoraj 15 gb

a mislite da če naredim mail račun z enakim emailom + cifra in dam polovico fajlov na ta google drive račun

a to google drive pusti, me bo blokiral, opozoril?


lp
Life is a psychological game.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail

Oddelek: Omrežja in internet
445606 (990) javr
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614063 (7638) crniangeo
»

Kateri free cloud storage (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5212979 (11127) Anney
»

Google Drive

Oddelek: Pomoč in nasveti
81576 (750) Pinturicchio
»

Amazon zelo pocenil shrambo v oblaku

Oddelek: Novice / Ostale najave
4614303 (9270) Mr_Globus

Več podobnih tem