» »

3d tiskalnik za zacetnika

3d tiskalnik za zacetnika

Parkelj ::

Spostovani!

Rad bi si omislil 3d tiskalnik za zacetnika, vendar z pogoji:
- ethernet povezljivost (kabel, ne wifi)
- linux support 100%
- tiskanje 2 materialov

Mi lahko kdo priporoci proizvajalca ter model?

Lp,
M.

DeeCoy ::

1. 3d tisk prek mreže je nezanesljiv... Večinoma, sploh pri poceni variantah. Najboljše je sd kartica, ker je pač 100% zanesljiva.
2. Slicer, ki je meni najbolj všeč je Simplify3D, preverite podporo. Z tiskalnikom to nima veze, ker večinoma rabijo samo gCode datoteko.
3. Večina "budget" tiskalnikov podpira PLA, PLA+, PETG, PETG+. Z njimi se lahko tiska tudi ABS, ampak ker ponavadi nimajo komore se bo ABS "vihal".

Torej g. M... Za začetek predlagam vsaj malo googlanja glede osnov 3d tiskanja.
Sicer pa nekaj v stilu Wanhao Duplicator i3 (to je ranga 300EUR) in precej zanesljivo in kvalitetno tiska (z nekaj poceni upgradi). Če je budget večji pa predlagam Wanhao duplicator 6 ali podobnega - ima že komoro, veliko čvrstejše ohišje, boljša vodila in posledično natančnejši tisk. Za ostala vprašanja glede Wanhao tiskalnikov sem na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

Parkelj ::

DeeCoy je izjavil:

1. 3d tisk prek mreže je nezanesljiv... Večinoma, sploh pri poceni variantah. Najboljše je sd kartica, ker je pač 100% zanesljiva.
2. Slicer, ki je meni najbolj všeč je Simplify3D, preverite podporo. Z tiskalnikom to nima veze, ker večinoma rabijo samo gCode datoteko.
3. Večina "budget" tiskalnikov podpira PLA, PLA+, PETG, PETG+. Z njimi se lahko tiska tudi ABS, ampak ker ponavadi nimajo komore se bo ABS "vihal".

Torej g. M... Za začetek predlagam vsaj malo googlanja glede osnov 3d tiskanja.
Sicer pa nekaj v stilu Wanhao Duplicator i3 (to je ranga 300EUR) in precej zanesljivo in kvalitetno tiska (z nekaj poceni upgradi). Če je budget večji pa predlagam Wanhao duplicator 6 ali podobnega - ima že komoro, veliko čvrstejše ohišje, boljša vodila in posledično natančnejši tisk. Za ostala vprašanja glede Wanhao tiskalnikov sem na voljo.

Spostovani!

Hvala za preliminarne info, vendar za ethernet sem imel v mislih, da se nacrt preko etherneta pretoci v pomnilnik tiskalnika in nato da se zacne 3d tiskanje. Podobno kot kartica, samo, da ni stalnega prenasanja le-te.
Na spletni strani Simplify3D sem prebral, da le-ta lahko tece na Linuxu, kar je super novica, tudi cena je primerna, ce ga ze uporabljate, kaksna je razlika med nonpaid in paid verzijo omenjene aplikacije?

Na tretje vprasanje, to je misljeno tiskanje z enim materialom na1x ali dvema?

Lp,
M.

darkolord ::

1 na enkrat.

Kakšen je tvoj budget?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

dvihtelic ::

Kje pa je pametno nabaviti Wanhao 3d printerje?

BladE_ ::

Predlagam branje nameske teme "3d tiskalnik" kjer lahko dobiš večino odgovorov in še kakšno informacijo več. Imaš pa tudi nekaj slovenskih FB skupin kjer boš ravno tak dobil en kup informacij...
Akcija - Reakcija

Parkelj ::

darkolord je izjavil:

1 na enkrat.

Kakšen je tvoj budget?


Hmm, cca 700 eur bi dal, vendar, ce se da na obroke ...

mzakelj ::

Za 700€ vzemi Pruso MK3 pa boš imel mir. Slicer imajo odličen, podporo tudi. Za tak denar dobiš vredu, ne se hecat s kitajci. Razen če imaš živce za nadgradnje in podobne zadeve, ali te to zanima...

darkolord ::

Za 700 eur ne boš dobil nič pametnega, da bi lahko z dvema materialoma hkrati tiskal. Še za 4 jurje bolj težko.

Parkelj ::

darkolord je izjavil:

Za 700 eur ne boš dobil nič pametnega, da bi lahko z dvema materialoma hkrati tiskal. Še za 4 jurje bolj težko.
Ok, mogoce sem imel previsoka pricakovanja, bomo zgledal startali z Pruso ...

Brema350 ::

Kako se lotiti 3d tiskanja? Imel, bi 3d tiskalnik vendar ne vem, kako se sploh lotiti tega? Kaj sploh rabim za "popoldansko igranje"? Iščem nekaj, kaj je enostavno za uprabo in ni preveč drago (par 100€). Nekaj, kaj bi lahko uproabljal tudi v nadaljevanju, če me to zelo notr potegnilo.

Hvala

vres.ales ::

Pojdi na facebook poiskat skupino Slovenija tiska v 3D, tam ti bojo znali najboljše pomagati

Jaz osebno uporabljam ender 3 pro, s temi ta poceni je kar nekaj dela, da ga spraviš v pogon.

feryz ::

Kupiš enega samonastavljivega, postaviš ga na mizo in printaš. Več kot minuto ti ne bi smelo vzeti.
Plus delo na računalniku, kar lahko postoriš preden poštar prinese paket.

vres.ales ::

Potem mu vsaj priporočaj katerega, ker mu nisi podal nobenega koristnega odgovora

mzakelj ::

feryz je izjavil:

Kupiš enega samonastavljivega, postaviš ga na mizo in printaš. Več kot minuto ti ne bi smelo vzeti.
Plus delo na računalniku, kar lahko postoriš preden poštar prinese paket.


Rad bi videl tak tiskalnik v rangu do jurja... Mi kakega priporačaš, ker z več leti izkušenj v 3d printu še nisem naletel na tak model...

feryz ::

Creality jih ima na kopice. Vzameš ga ven, privijačiš 8 vijakov, pritisneš kalibracijo in izbereš print.
Vsaj jaz sem tako začel. Kako drugi delate, pa nimam pojma.

Bemti, še slikco sem našel. Seveda je bil najprej test.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

sslavc ::

Že tri leta imam 3D tiskalnik Anycubic i3 Mega. Tiskalnik je povsem originalen, brez sprememb ali nadgradenj. Edina stvar, ki sem jo dodelal je ohišje, tako da je tiskalnik povsem zaprt. tiskam predvsem Petg in ASA+. Uporabljam pa samo Trčkov filament. Že vsaj leto dni nisem na tiskalniku nastavljal prav ničesar. Tudi šoba je še vedno ista. Občasno očistim le mizo in nanjo nanesem sprey "3DLAC".
Ne tiskam igrač, temveč predvsem uporabne predmete za navtiko in dom. Vse sam zmodeliram. S tiskom nimam nobenih težav in čudim se, koliko jih imajo nekateri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d tiskalnik (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Kaj kupiti
2282347364 (1765) Motion
»

Storitev 3D tiskanja

Oddelek: Znanost in tehnologija
145992 (4341) DeeCoy
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307242 (6492) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810086 (8355) stalker
»

HP napovedal revolucionaren 3D-tiskalnik za leto 2016

Oddelek: Novice / Ostale najave
3012361 (9947) roli

Več podobnih tem