» »

Računalnik ne prepozna grafične kartice

Računalnik ne prepozna grafične kartice

Sp1ke ::

Pozdravljeni,

potrebujem pomoč in sicer, moj računalnik od včeraj ne prepozna moje grafične kartice.
matična plošča: Asus TUF Gaming X570-PRO Wi-Fi
procesor: AMD 5 5600X
grafična kartica: PowerColor 6700XT Red Devil

Grafično kartico sem kupil pred mesecem dni(FunTech), jo sam vgradil v računalnik in vse je delalo ok do včeraj. Včeraj sem se po dvotedenskem izostanku vrnil domov (pred tem pc delal normalno), prižgal računalnik in želel namestiti BlueStacks emulator. Sredi inštalacije mi računalnik zmrzne in nato vrže BSOD. Zadevo ponovim in se zgodi enako in potem še enkrat. Potem se odločim, da bom BlueStacks enostavno izbrisal a mape nikakor ne morem, ker je baje v uporabi v drugi mapi. Inštaliram IObit uninstaller in poleg BlueStacks odstranim še Xbox, Stiki in še dve stvari od Micosofta (zavestno), nič kar bi po mojem vplivalo na grafično kartico. Potem se odločim, da bom poskusil drugi emulator in sicer Nox, nakar mi Nox sporoči, da grafična ne ustreza pogojem. In potem gledam, kako za vraga ne, saj imam OK grafično. Potem pa vidim, da je ni pod upravnikom, niti v dxdiagu je ni. Preverjam gonilnike in vse kar imam je Microsoft basics driverji. Grem na PowerColor, potegnem najnovejše driverje, zaženem inštalacijo in se zgodi nič. Pojavi se ikona da teče program, po parih sekundah se ikona zapre in to je to. Potem se odločim, da bom grafično prestavil na nižji Pcie slot, a še vedno isto. Resetiram BIOS, isto. Računalnik grafične ne najde. Grafična se pri vklopu normalno zažene (LED in vetilatorji delujejo), opozorila da bi bilo kaj z grafično kartico narobe ni.

TheBlueOne ::

Jaz bi na hitro dal v PC drug disk in hiter windows install. Zna biti softwarsko, ce ga je sesul BlueStacks.

Lahko pa das Graficno v drug PC, ce imas moznost. Drugace pa garancija... :)

bluefish ::

Na to grafično je priklopljen monitor in se slika prikaže?

Zaženi Windows v Safe Mode, odstrani gonilnike za grafiko (od proizvajalca, če so nameščeni, kot tudi grafiko iz Device Manager-ja). Resetiraj računalnik in namesti gonilnik iz AMD strani.

https://www.amd.com/en/support/graphics...

hojnikb ::

če slike ni, takrat k mašina POSTa, pol je grafika deader than disco.
#brezpodpisa

Sp1ke ::

Ja, slika se na monitorju prikaže brez napak, tudi na matični plošči ne gori lučka, da bi bilo kaj narobe z grafično. Možnosti, da bi dal grafično v drug PC trenutno nimam, lahko poskusim na novo inštalirat windowse ali pa nasvet od bluefish-a.

Sp1ke ::

@Bluefish, tvoj nasvet je pomagal.

Najlepša hvala vsem za super hitro pomoč.

Han ::

Ko imaš takšne težave ali se po dolgem času odločiš zamenjat šoferje, mogoče celo presedlaš na drugo firmo grafičnega procesorja, je najbolje počistiti digitalne ostanke z DDU.

https://www.guru3d.com/files-details/di...

Tudi AMD Cleanup Utility je kar učinkovit.

https://www.amd.com/en/support/kb/faq/g...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna banka GBKR in Magisk

Oddelek: Pomoč in nasveti
101171 (730) bbobst
»

Android Emulator

Oddelek: Programska oprema
91307 (957) GeForce_GTX
»

Tower defense

Oddelek: Igre
283833 (2431) Baltazar-x
»

Microsoft: androidne apikacije na Windows Phone ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
7624897 (20627) filip007
»

BlueStacks omogoča poganjanje androidnih aplikacij na Windows

Oddelek: Novice / Android
113689 (2210) roCkY

Več podobnih tem