» »

Delo od doma - stroški na delavcu?

Delo od doma - stroški na delavcu?

1
2
»

mahoni ::

Na mojo placo bi bil vesel 250€ neto dodatka za delo od doma v situaciji, kjer moram skrbeti za otroka.

Veliko ljudi je v tej krizi pojedlo kot crna luknja mala podjetja iz danes na jutri in obogateli tako, da imajo poskrbljeno za se 5 generacij. Ce so uspeli, pa naj so, cestitam. Ampak ne na moj racun. Tudi jaz bi rad delez pogace in teh usivih 250€ je najmanj, kar bi lahko neko podjetje dalo cloveku, ki dela v taksnih pogojih.

sunshine403 ::

val46 je izjavil:

35€ za kg kafeta? Pa kaj piješ eno kafe ti? :))
Drugače pa ja, po zakonu so ti dolžni plačat vsaj malico, tudi če delaš od doma in tvoje delo dejansko poteka minimalno 4h na dan.

Kaksno kavo? Dobro :))
Saj malico mi placajo tudi sedaj, v sluzbi sem pa poleg tega dobil se fizicno malico :)) Ampak kot sem rekel... meni osebno je to cista zmaga. Skoraj 2h, ki bi jih drugace izgubil z voznjo mi pomenita neprimerno vec kot to, da moram sam placati za internet. Internet bi tako ali tako placal, in racun ne bi bil nic manjsi, ce ga ne bi "kuril" za sluzbo. Enako je z elektriko, ogrevanjem itd. Zato mene osebno boli k za to ali dobim nek dodaten denar za pokrivanje "stroskov" ali ne.

mahoni je izjavil:

Stvar se enostavno izracuna.
- poraba elektrike za racunalnik, svetila
- poraba olja za ogrevanje ali pa tudi ogrevanja, namrec nekateri se nemorejo ogrevati na olje
- poraba interneta za potrebe sluzbe v stevilu ur. Ce se placuje 50€/mesec na internet je to za 30x24ur, torej racunas stevilo dni x stevilo ur
- potreben bi bil tudi dodatek za delo v stresnih situacijah (namrec otrok krici, dojencek se joka...in in in)

A bejz no... dodatek na stresno delo ker ti mulc joka? To je problem delodajalca, ce si se odlocil imeti otroka? Otrok je prostovoljna odlocitev in ce ne prenasas da se ti dere, je to tvoj problem. Mogoce bi potemtakem ti moral placati neko boniteto za cas ko si lahko v pisarni, ker se spocijes od domacih problemov... wtf?!
Ogrevanje doma je tvoj problem. Nihce te ne sili, da ga ogrevas tistih 8h ko si v sluzbi, prav tako pa to, da ga ne ogrevas ko si v pisarni ni neka pravica, ki ti je sedaj odvzeta. Internet... ja tako ali tako ga imas, kajne? Je racun sedaj kaj vecji, ce ga uporabljas 8h/dan vec? Najbrz ne, bo drzalo? In ce se vedno mislis, da se ti godi ne vem kaksna krivica, potem mocno upam da ga zena in otroci v tem casu ne uporabljajo, ker je to sluzben internet in sluzba ne bo placevala za internet zene in otrok. Ja za elektriko se pa strinjam... pokuris vec ker delas. Verjetno je ta strosek norih 2.43eur/mesec.

antrim ::

Kaj nekaterim tu ni jasno? Zlato pravilo je, da za opravljanje dela ne namenjaš lastnega denarja. Razmerje delavec - delodajalec je enak poslovni odnos, kot podjetje - stranka. Iz tega izhaja, da je popolnoma samoumevno, da podjetje delavcu povrne vse stroške, ki so nastali z njegovim delom. Če niso direktno merljivi, se jih pač primerno pavšalizira.

Enako velja za čas porabljen za transfer. Že od nekdaj ga enostavno vkalkuliram v opravljene delovne ure. Če komu to ni sprejemljivo, in vseeno želi mojo stalno fizično prisotnost (vse, kar delam, lahko naredim od dobesedno kjerkoli), pač ne delam zanj.

Še na tiste, ki pravijo, da je delo od doma manj učinkovito - če nimaš primerne delovne etike ali nadzora, si tudi na delovnem mestu enako neučinkovit (pretirane kavice/čik pavze/čvek s sodelavci itd.).

sunshine403 ::

antrim je izjavil:

Enako velja za čas porabljen za transfer. Že od nekdaj ga enostavno vkalkuliram v opravljene delovne ure.

Upam da ti je jasno, da obstaja razlika med nekom, ki ima pogodbo o zaposliti in nekom, ki dela kot zunanji izvajalec ;) In zaenkrat, vsaj jaz osebno, ne poznam nikogar, ki bi se izpogajal, da se prevoz na delo steje v tistih 8h delavnika... ce je seveda zaposlen v firmi in na svojem sp-ju ;)

Zgodovina sprememb…

antrim ::

Trenutno sem full-time zaposlen in velja isto. Zahtevan osnovni bruto je pač višji. Delodajalec se je strinjal z zneskom in to je to. Podjetje je organizacijsko dinozaver, ampak s korono pa kar naenkrat lahko vsi stalno delamo na remote. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antrim ()

zasavc83 ::

Če smo že tako picajzlast, da bi svojemu delodajalcu zaračunali še ogrevanje za čas dela od doma, ste potem tako fer, da enako delate tudi obratno? Torej v službenem času nobenih privat pogovorov, printanja za domov, surfanje po 24ur, uporaba službenega telefona in računalnika le za službo. Ste toliko fer?

IL_DIAVOLO ::

sunshine403 je izjavil:

oemdzi je izjavil:

Precej manj pa je razumljivo, da ne dobijo povrnjenega niti centa za elektriko in niti centa za internet, ki ga jasno precej potrebujejo, saj delo zajema ogromno videoklicev ter občutno količino podatkov, ki se pretakajo med službenim in domačim omrežjem.

Ti to resno? Internet v letu 2020 placujes po prenesenih podatkih? Aja ga ne, torej nimas s tem realno nobenih dodatnih stroskov ce smo posteni. Drugace pa si upravicen do teh stroskov in ti jih delodajalec mora placati. Problem je, ker bo vsega skupaj naneslo verjetno 1.13eur/mesec, tako da ravno prav hudo profitiral ne bos ;)
Realno pa kar se mene tice sem v plusu. Kot prvo dobim skoraj 2 uri zivljenja. Kot drugo prisparam pri voznji (bodimo posteni, denar za prihod na delo niti pod razno ne krije stroskov, ki jih s tem imas, ce se vozis 80km/dan s svojim avtom). Elektrike ne pokurim nic vec, kot bi jo sicer, internet se pa v letu 2020 placuje na pavsal. Priznam pa da imam ogromno izgubo, ker namesto zastonj kave v sluzbi, pijem svojo in pri 35eur/kg kofeta se to kar pozna... se bom kot kaze moral zmeniti da mi firma placa kavo :)) Plus da moram placevati svojo hrano, medtem ko sem v firmi dobival stroske prehrane plus kosilo v bliznji restavraciji. Ampak realno mi tiste 2 dodatni uri zivljenja odtehtata vse te "stroske", tako da mi na misel ne pride da bi se pregovarjal za drobiz. ;)


Kaj pijes illy al kaj?

sunshine403 ::

Ne nekaj boljsega... pa saj zares nima veze moja znamka kave. Bolj ima veze, kako porabo kave doma naprtiti delodajalcu, ce smo ze pri tem, da bi mu naprtili dodatek za delo pod stresom, ker se otrok doma dere. :))

kow ::

zasavc83 je izjavil:

Če smo že tako picajzlast, da bi svojemu delodajalcu zaračunali še ogrevanje za čas dela od doma, ste potem tako fer, da enako delate tudi obratno? Torej v službenem času nobenih privat pogovorov, printanja za domov, surfanje po 24ur, uporaba službenega telefona in računalnika le za službo. Ste toliko fer?


Ne. So delodajalci toliko fer, da se ne vtikajo v osebna zivljenja zaposlenih? Ne. It's a game.

antrim ::

Če imate na delovnem mestu vpeljane te moderne hipsterske reči (zastonj kava, sadje, prigrizki itd.) ga prosiš naj ti še domov pošlje en personaliziran "care package."

mahoni ::

zasavc83 je izjavil:

Če smo že tako picajzlast, da bi svojemu delodajalcu zaračunali še ogrevanje za čas dela od doma, ste potem tako fer, da enako delate tudi obratno? Torej v službenem času nobenih privat pogovorov, printanja za domov, surfanje po 24ur, uporaba službenega telefona in računalnika le za službo. Ste toliko fer?

Dokler je delo opravljeno, delodajalca briga, ce si ga med prostim casom mecem na skretu. Kapis?

GupeM ::

Tašča je ravno danes dobila domov po pošti gajbico s sadjem in ingverjem. Zraven pa še recept, kaj lahko z ingverjem naredi. Tako da se očitno tudi to da.

Je bila kar prijetno presenečena.

sunshine403 ::

@Antrim mogoce so stvari danes hipsterske, ampak zares imamo to ze od prvega dneva ko sem v firmi (tam malo pred 2000). In upam da je bilo jasno, da so moje zahteve misljene kot sakrazem, ceprav bi verjetno res lahko narocil tudi "sluzbeno" kavo itd. ce bi se mi dalo ukvarjati s tem. Ker pa me boli za to ravno toliko kot za "internet porabljen za sluzbene namene", se ne ukvarjam s tem.

mahoni ::

antrim je izjavil:

Če imate na delovnem mestu vpeljane te moderne hipsterske reči (zastonj kava, sadje, prigrizki itd.) ga prosiš naj ti še domov pošlje en personaliziran "care package."

Pa dobr, saj to ni slabo. Jaz to vse vidim kot pozitivno, posebej ce se vse ostalo stima.

oemdzi ::

Se 1x, problem ni kolicina podatkov, temvec slaba povezava in vec uporabnikov (oseba od doma ne dela sama). Oseba o kateri je govora, svoje delo iz vecine pogledov lazje opravlja iz pisarne. Eno je, ce te zaprejo domov za par tednov/mesec, da pa tega ne uredijo v primeru, ko delavce samovoljno drzijo doma, neglede na njihove pogoje, ki jih imajo za delo od doma pa po moje ni ok v nobenem pogledu. Verjamem pa, da je enim lepo delat od doma na 50% efektivnosti in ne bi menjali nikoli.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

sunshine403 ::

oemdzi je izjavil:

Verjamem pa, da je enim lepo delat od doma na 50% efektivnosti in ne bi menjali nikoli.

To mi nikoli ne bo jasno zakaj vas vecina misli, da se od doma dela na 50% efektivnosti (ali se manj). Pac ne sodi vseh po sebi ;) Nekateri ne rabimo sefa za vratom da rjove na nas, da delamo. Meni osebno je povsem jasno kaj je moje delo in ga naredim brez da imam kontrolo 24/7. Ce ti nisi sposoben opraviti svojega dela 100% ce nimas neprestane kontrole, to ne pomeni, da je za vse ostale enako. In bolj kot tumbanje o "lezernosti in neproduktivnosti dela od doma" se raje zamisli, kaj so tvoji lastni problemi, da se ti jebe za cel svet ce nimas direktno enega hitlerja za hrbtom.

buttcrack ::

če si "prisiljen" delat od doma in so otroci prisiljeni (ja brez narekovajev) biti doma, ker so vrtci zaprti, potem res lahko samo sklepam, da svojih nimate...

oemdzi ::

sunshine403 je izjavil:

oemdzi je izjavil:

Verjamem pa, da je enim lepo delat od doma na 50% efektivnosti in ne bi menjali nikoli.

To mi nikoli ne bo jasno zakaj vas vecina misli, da se od doma dela na 50% efektivnosti (ali se manj). Pac ne sodi vseh po sebi ;) Nekateri ne rabimo sefa za vratom da rjove na nas, da delamo. Meni osebno je povsem jasno kaj je moje delo in ga naredim brez da imam kontrolo 24/7. Ce ti nisi sposoben opraviti svojega dela 100% ce nimas neprestane kontrole, to ne pomeni, da je za vse ostale enako. In bolj kot tumbanje o "lezernosti in neproduktivnosti dela od doma" se raje zamisli, kaj so tvoji lastni problemi, da se ti jebe za cel svet ce nimas direktno enega hitlerja za hrbtom.

Pismeno razumevanje ti ne gre, če bi karkoli razumel, bi tudi dojel, da ne govorim o sebi, pa niti o tebi... Aja za izsek, ki si ga pa citiral pa stojim za njim, poznam cel kup ljudi, ki jim je delo od doma napol dopust. Če pa imaš namesto za 8 ur, dela za 10 ur (ob vsem prilagajanju do delodajalca), pa verjemi, da ti ni, sploh ob takem odnosu. Ampak je skoraj tako kot si rekel, eni sodite izključno po sebi :D
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

showsover ::

GupeM je izjavil:

...gajbico s sadjem in ingverjem...

🕜 🕺 😷 👍

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

m0LN4r ::

buttcrack je izjavil:

Naši tudi "častijo" 25EUR mesečno, ampak gre žal v bruto. Menim, da bi to moralo biti izplačano kot prevoz/malica...
Naceloma pri delu od doma bi morali najprej skenslati potne stroske, poraba elektrike nekega varcnega office prenosnika pa je zanemarljiva.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

sunshine403 je izjavil:

oemdzi je izjavil:

Verjamem pa, da je enim lepo delat od doma na 50% efektivnosti in ne bi menjali nikoli.

To mi nikoli ne bo jasno zakaj vas vecina misli, da se od doma dela na 50% efektivnosti (ali se manj). Pac ne sodi vseh po sebi ;) Nekateri ne rabimo sefa za vratom da rjove na nas, da delamo. Meni osebno je povsem jasno kaj je moje delo in ga naredim brez da imam kontrolo 24/7. Ce ti nisi sposoben opraviti svojega dela 100% ce nimas neprestane kontrole, to ne pomeni, da je za vse ostale enako. In bolj kot tumbanje o "lezernosti in neproduktivnosti dela od doma" se raje zamisli, kaj so tvoji lastni problemi, da se ti jebe za cel svet ce nimas direktno enega hitlerja za hrbtom.
To so posamezni primeri, brezveze je posplosevati. Na zadnji vecerji so se mi zenske pritozle, da pogresajo enostavno AMBIENT pisarne, tist feeling, da imas vse pri roki, od sponkaca do tecnega sodelavca, ki ti lahko takoj skoci na pomoc. Pa zdaj je 30% dela pretezno samo telefoniranje (delo na projektu), kar se tipicno lahko v pisarni dogovori sproti v realtime med delom, zdaj pa en klice enga, pol ko ta to naredi klice tretjega in levo desno gor dol cel dan zvonijo telefoni.

Pa se priznale so, da so na zacetku bile res produktivne, nobene razlike. Zdaj pa bi vse rade sle nazaj v pisarno, kjer je delo tudi v delovnem okolju in ambientu. Doma te pa lahko zmoti moz, otrok, domaca zival, sosed, dostava, you name it.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

Rade bi čvekale in bile za to še plačane kot v starih časih, pa ne gre.

Doma imaš kot si urediš, rabiš tudi nekaj mentalne discipline. Večini je to tuje.

Baja ::

jaz sem si delo od doma moral priboriti (še pred korono) in mi na kraj pameti ni padlo da bi za to zahteval še kakšno povračilo stroškov. dodatnih stroškov tudi dajansko nimam, razen kot pravi en, malo vec kave se znuca :)

če pa ti odredijo delo od doma, pa bi lahko že zaradi ljubega mira firme dale kakšen evro več.

res pa maš tudi take, ki jamrajo da morajo zdaj doma kuriti, pa elektrike gre več, ... doživel spomladi ko je firma večini odredila delo od doma. ampak ti bodo vedno našli nekaj za jamrati. aja, dobili so vso potrebno opremo (ki so jo veselo tudi privat koristili), 4g za tiste, ki majo slabo povezavo, ostalim mislim da so plačali pol položnice.

GupeM ::

Rabiš tudi prostor. Nekateri nimamo tega luksuza.

mahoni ::

GupeM je izjavil:

Rabiš tudi prostor. Nekateri nimamo tega luksuza.

Tega marsikdo tu ne razume. Nekdo mora npr. zaradi tega iti v prostor, ki ni nujno da je ogrevan centralno in rabis npr. posebni eksterni radiator na strom.

oemdzi ::

GupeM je izjavil:

Rabiš tudi prostor. Nekateri nimamo tega luksuza.

No saj ravno to je bolj problem kot internet in ostali stroški. Vendar jasno od delodajalca ne boš zahteval novo pisalno mizo, ker za tvojo doma že sedi tvoj partner, ki prav tako dela od doma, bi pa vsekakor od normalnega delodajalca pričakoval vsaj nekaj po skoraj 8 neprekinjenih mesecih dela od doma.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

sniff ::

mahoni je izjavil:

sniff je izjavil:

Ajej kakšne snežinke. Ljudje ostajajo brez šihtov, firme propadajo a eni "pravičneži" majo občutek, da se jim skozi dela krivica, da jim več pripada in da jim skozi nekaj manjka. To, da realno marsikdo ni tako učinkovit kot v službi, da vmes mal na TV pogleda, preverja žarninco v hladilniku in pohendla še osebne opravke seveda ni problem in je korektno do delodajalca.

Tiho ofca!

Eni so v tej "krizi" postali se bolj bogati, pa kaj?

Tako da furaj misko.


snežinkica, si se našel notri pa si zapiskal? očitno ti ni hudega če takole frekventno na forumu visiš

svecka ::

Kaj porečete na to, da bo z začetkom leta 2021 minimalc 1050€ bruto. Pol delovne sile bo mel minimalca.

Mato989 ::

sunshine403 je izjavil:

val46 je izjavil:

35€ za kg kafeta? Pa kaj piješ eno kafe ti? :))
Drugače pa ja, po zakonu so ti dolžni plačat vsaj malico, tudi če delaš od doma in tvoje delo dejansko poteka minimalno 4h na dan.

Kaksno kavo? Dobro :))
Saj malico mi placajo tudi sedaj, v sluzbi sem pa poleg tega dobil se fizicno malico :)) Ampak kot sem rekel... meni osebno je to cista zmaga. Skoraj 2h, ki bi jih drugace izgubil z voznjo mi pomenita neprimerno vec kot to, da moram sam placati za internet. Internet bi tako ali tako placal, in racun ne bi bil nic manjsi, ce ga ne bi "kuril" za sluzbo. Enako je z elektriko, ogrevanjem itd. Zato mene osebno boli k za to ali dobim nek dodaten denar za pokrivanje "stroskov" ali ne.

mahoni je izjavil:

Stvar se enostavno izracuna.
- poraba elektrike za racunalnik, svetila
- poraba olja za ogrevanje ali pa tudi ogrevanja, namrec nekateri se nemorejo ogrevati na olje
- poraba interneta za potrebe sluzbe v stevilu ur. Ce se placuje 50€/mesec na internet je to za 30x24ur, torej racunas stevilo dni x stevilo ur
- potreben bi bil tudi dodatek za delo v stresnih situacijah (namrec otrok krici, dojencek se joka...in in in)

A bejz no... dodatek na stresno delo ker ti mulc joka? To je problem delodajalca, ce si se odlocil imeti otroka? Otrok je prostovoljna odlocitev in ce ne prenasas da se ti dere, je to tvoj problem. Mogoce bi potemtakem ti moral placati neko boniteto za cas ko si lahko v pisarni, ker se spocijes od domacih problemov... wtf?!
Ogrevanje doma je tvoj problem. Nihce te ne sili, da ga ogrevas tistih 8h ko si v sluzbi, prav tako pa to, da ga ne ogrevas ko si v pisarni ni neka pravica, ki ti je sedaj odvzeta. Internet... ja tako ali tako ga imas, kajne? Je racun sedaj kaj vecji, ce ga uporabljas 8h/dan vec? Najbrz ne, bo drzalo? In ce se vedno mislis, da se ti godi ne vem kaksna krivica, potem mocno upam da ga zena in otroci v tem casu ne uporabljajo, ker je to sluzben internet in sluzba ne bo placevala za internet zene in otrok. Ja za elektriko se pa strinjam... pokuris vec ker delas. Verjetno je ta strosek norih 2.43eur/mesec.



Kaj pa ce uporabljas hot paket in pokuris gigabajte prej zaradi dela od doma.. Ali pa povecas linijo zaradi dela od doma... To pa pol lahko dobis
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Voluharr ::

Glede interneta bi rekel tako, če imaš doma že zakupljen internet z neko hitrostjo in ne po količini podatkov, ali pa sploh teoretično nimaš.

Če malo karikiram, naj potem delodajalec plača poseben internetni priključek, ki ga boš uporabljal samo za službene namene.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Argica ::

svecka je izjavil:

Kaj porečete na to, da bo z začetkom leta 2021 minimalc 1050€ bruto. Pol delovne sile bo mel minimalca.


pa je resno ali nebuloze?

fikus_ ::

Se že pogovarjajo za odlog/prestavitev datuma, tako da se ne veselit prehitro.

Hemi426 ::

sniff je izjavil:

Ajej kakšne snežinke. Ljudje ostajajo brez šihtov, firme propadajo a eni "pravičneži" majo občutek, da se jim skozi dela krivica, da jim več pripada in da jim skozi nekaj manjka. To, da realno marsikdo ni tako učinkovit kot v službi, da vmes mal na TV pogleda, preverja žarninco v hladilniku in pohendla še osebne opravke seveda ni problem in je korektno do delodajalca.


Ta logika je izredno pogubna.
Po tej logiki mi delodajalec lahko zniža postavko na 1€/h, ker je večina Afrike brezposelna ali dela v zelo slabih pogojih in sem lahko sploh vesel, da imam solidno službo.

Sam še delam na delovnem mestu, ampak iz dveh primerov znancev, je delo od doma veliko bolj tempirano in se ponavadi zavleče na 10-12h.

svecka ::

fikus_ je izjavil:

Se že pogovarjajo za odlog/prestavitev datuma, tako da se ne veselit prehitro.


Za 2 leti mislijo zamrznit....barabe. na delavcu se pa razlika v plači pozna samo v 50€ neto več.

A110 ::

Saj je prav da je ne povišajo ker to prinese za seboj na dolgi rok samo dvig cen( za povišanje plač je treba nekje vzet iz spraviti nazaj), tisti z minimalno plačo so pa potem na istem oz se slabšem. Da ne omenjam da je kar naenkrat večina Slovenije na minimalni placi

Mato989 ::

A110 je izjavil:

Saj je prav da je ne povišajo ker to prinese za seboj na dolgi rok samo dvig cen( za povišanje plač je treba nekje vzet iz spraviti nazaj), tisti z minimalno plačo so pa potem na istem oz se slabšem. Da ne omenjam da je kar naenkrat večina Slovenije na minimalni placi


Pa naj drugi povisajo in prodajo jahte pa x7ke...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A110 ::

In kaj razen inflacije dosežeš če (v najboljšem primeru) dvigneš cene in vse plače? V najslabšem pa dvigneš samo cene (naravno) in minimalne plače torej je večina na slabsem

Mato989 ::

A110 je izjavil:

In kaj razen inflacije dosežeš če (v najboljšem primeru) dvigneš cene in vse plače? V najslabšem pa dvigneš samo cene (naravno) in minimalne plače torej je večina na slabsem


Po tej logiki je najbolje da se plačće nikdar ne dvignejo oziroma da jih vsak mesec znižamo za 10%... bomo na vrhunskem... kajne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A110 ::

ne, ampak umetno dvigati nekaj kar v realnosti ni vredno je pa neumno. še enkrat, v najboljšem primeru (če umetno zaknsko dvignemo vse plače in ne samo minimalne) bi se zgodila samo rahla inflacija in smo na enakem samo da imas 3% več v denarnici a zato stane vse 3% več. še vedno moraš isto časa delati za enako stvar kot prej. če pa dvignemo samo minimalno plača so pa tisti z minimalno na malenkost boljšem vsi drugi pa na ta račun izgubijo ker dobijo manj (ker se cene dvignejo) za enako dela kot prej. tole si poglej. sicer se strinjam da mora biti neka varovalka da se ne izkorisca delavcev ampak nekaj umetno (nesorazmerno z drugimi placami) visati pa je neumno in slabo za vse razen za tiste ki dobivajo minmalca (in ga na zalost verjetno z razlogom). se pa na ta način tudi vedno veča procent ljudi na minimalni plači. da imaš vedno več ljudi na minimalni plači pa nevem če je ravno dobro za državo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

MadMicka ::

A110, a tebi se pa zdi, če se minimalna plača dvigne za 3%, bodo šle cene gor za 3%? In potem iz takšnega povsem zgrešenega temelja delaš znanost? Mogoče si mislil, da če bi šli dohodki prebivalstva in podjetja gor za 3%, bi šle gor tudi cene, če proizvodnja ne bi mogla slediti?

Pa kaj te matra ta izraz "umetno"? A ti razumeš, od kje državi ideja, koliko bi morala biti minimalna plača? To gledajo upoštevaje življenjsko košarico.

Mato989 ::

A110 je izjavil:

ne, ampak umetno dvigati nekaj kar v realnosti ni vredno je pa neumno. še enkrat, v najboljšem primeru (če umetno zaknsko dvignemo vse plače in ne samo minimalne) bi se zgodila samo rahla inflacija in smo na enakem samo da imas 3% več v denarnici a zato stane vse 3% več. še vedno moraš isto časa delati za enako stvar kot prej. če pa dvignemo samo minimalno plača so pa tisti z minimalno na malenkost boljšem vsi drugi pa na ta račun izgubijo ker dobijo manj (ker se cene dvignejo) za enako dela kot prej. tole si poglej. sicer se strinjam da mora biti neka varovalka da se ne izkorisca delavcev ampak nekaj umetno (nesorazmerno z drugimi placami) visati pa je neumno in slabo za vse razen za tiste ki dobivajo minmalca (in ga na zalost verjetno z razlogom). se pa na ta način tudi vedno veča procent ljudi na minimalni plači. da imaš vedno več ljudi na minimalni plači pa nevem če je ravno dobro za državo


Ampak nihče še ni nikoli povedal kdaj pa je treba dvignit minimalno plačo? Vsi vedno govorite proti oz. zakaj proti...

Mobilni operaterji vsako leto dvignejo položnice za 1€/mesec
ISPji dvignejo položnice za 1€/mesec
Komunala in odvoz smeti dvignejo položnice na 1€/mesec
itd...

Ti pa bi bil proti dvigu minimalca... kaj torej imajo od tega minimalkarji razen to da si vsako leto lahko privoščijo par klobas in/ali par pirov na mesec manj?

To da je vedno več folka na minimalcu pa ni problem dvigna minimalcev ampak problem delodajalcev ker so ŠKRTUHI ki nabijejo 80% plač med 715€ NETO in 900€ neto... od tebe pa za 900€ neto pričakujejo da boš "doktor" znanosti in delal za dva...

Naš največji problem v Sloveniji je nagnetenost plač za delovna mesta srednjega vrednostnega razreda... Prideš iz trgovca do namestnika poslovodje se ti plača dvigne za 50€ NETO, namesto za 200€ NETO, prideš iz namestnika poslovodje v poslovodjo se ti plača dvigne 100-200€ NETO, namesto 500€ neto...

In tako imaš neumen razpored plač:

- Trgovec/prodajalec ima plačo 700€ NETO
- Namestnik poslovodje ima plačo 760€ NETO
- Poslovodja ima plačo 880€ NETO (recimo)

In pol VALDA imava problem, če trgovcu dvignemo plačo za 50€ minimalca, da se namestniku ki ma 2x več dela za 10€ neto več, ne bo več ljubilo delat, ampak če njemu dvignemo za 100€ neto, pa je problem, ker bo vsak raje namestnik kot poslovodja...

In dokler bo razlika med takimi razredi kot je moj primer zgoraj, tako nizka li skoraj neznatna, da jo vsak dvig minimalca ZRUŠI, bomo v tej težavi ki jo opisuješ ti...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Lakomnost je lepa čednost, pravijo. Vsi imamo neomejen internet in vendar bi moral delodajalec to plačati. Vsi kurimo doma in vendar bi moral delodajalec to llačati. Vsi imamo stol in mizo doma in vendar bi delodajalec moral to kupiti.
Zakaj pa da ne, če vas nujno rabi? Ker v nasprotnem primeru vas bo brcnil v rit ob takih zahtevah.
Ne velja za javni sektor, seveda, tam je nemogoče, da vas brcnejo v rit.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Lakomnost je lepa čednost, pravijo. Vsi imamo neomejen internet in vendar bi moral delodajalec to plačati. Vsi kurimo doma in vendar bi moral delodajalec to llačati. Vsi imamo stol in mizo doma in vendar bi delodajalec moral to kupiti.
Zakaj pa da ne, če vas nujno rabi? Ker v nasprotnem primeru vas bo brcnil v rit ob takih zahtevah.
Ne velja za javni sektor, seveda, tam je nemogoče, da vas brcnejo v rit.


Spomniva se, ko je Iskra al kera firma od ZAPOSLENIH kasirala za parkplac ko so prišli na firmo delat... tisto je blo pa ok? =)

Bistvo je to, da recimo jaz imam HOFET net, kaj pa zdaj? Če delam od doma lahko to skurim bistveno prej kot če ne delam se ti ne zdi? Sem torej jaz upravičen da mi delodajalec plača 20€ za HoT? oz. 17€ ali ne? Ker mam na podatke omejeno?

In jaz doma mam skoz radiatorje zaprte, ker ko pridem domov ob 17:00 tiste 3 ure sedim v mikici, cel dan pa ne morem... torej kaj zdaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GupeM ::

A pol lahko jaz kar pri delodajalcu svoj privatni server postavim? Saj tako ali tako že plačuje internet in elektriko. Fizične serverje pa tudi že ima.

sunshine403 ::

GupeM je izjavil:

A pol lahko jaz kar pri delodajalcu svoj privatni server postavim? Saj tako ali tako že plačuje internet in elektriko. Fizične serverje pa tudi že ima.

Jaz ga imam. Je pa res, da bi mi zares tudi opremo za pisarno doma kupil, ce bi se meni dvignil k in bi mu rekel za to, ampak se mi nekako ni zdelo fair in sem stvari ga kupil sam. Aja pa internet doma in telefon (neomejeno za vso privat uporabo) imam tudi "sluzben" se iz casov, ko nisem od doma delal. Pac odvisno koliko si delodajalcu vreden. Ce lahko najde zamenjavo zate v 2 sekundah, potem nekih strasnih ugodnosti verjetno ne bos imel. V nasprotnem primeru pa brez najedanja dobis veliko vec ;)

bobby ::

DB predlaga še davek na delo od doma :)

https://www.bloomberg.com/news/articles...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mato989 ::

"Those who are lucky enough to be in a position to 'disconnect' themselves from the face-to-face economy owe it to them."


LOL, nikomur nismo NIČ DOLŽNI... jebeni dojče banksterji...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sunshine403 ::

No ker bo drugace Mato spet najedal v nedogled o vseh krivicah, ki se mu godijo... Deutsche Bank ima v lasti za par miljard poslovnih prostorov. Ce se delo od doma razpase, se potreba po njihovih poslovnih prostorih krepko zmanjsa. Hmm... le zakaj bi bil DB proti delu od doma? Bo sedaj koncno slo Mato??

Aston_11 ::

Mato989 je izjavil:

In jaz doma mam skoz radiatorje zaprte, ker ko pridem domov ob 17:00 tiste 3 ure sedim v mikici, cel dan pa ne morem... torej kaj zdaj?
Plačaj sosedom, ker se greješ na njihov račun. To pa ne, je res? Ti si tak en tak mentalni bogi skopušček.

GupeM ::

sunshine403 je izjavil:

GupeM je izjavil:

A pol lahko jaz kar pri delodajalcu svoj privatni server postavim? Saj tako ali tako že plačuje internet in elektriko. Fizične serverje pa tudi že ima.

Jaz ga imam. Je pa res, da bi mi zares tudi opremo za pisarno doma kupil, ce bi se meni dvignil k in bi mu rekel za to, ampak se mi nekako ni zdelo fair in sem stvari ga kupil sam. Aja pa internet doma in telefon (neomejeno za vso privat uporabo) imam tudi "sluzben" se iz casov, ko nisem od doma delal. Pac odvisno koliko si delodajalcu vreden. Ce lahko najde zamenjavo zate v 2 sekundah, potem nekih strasnih ugodnosti verjetno ne bos imel. V nasprotnem primeru pa brez najedanja dobis veliko vec ;)

Točno to dokazuješ, kar pravim :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posledice dela od doma za gospodarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517913 (5377) bbbbbb2015
»

Delo od doma in nadomestilo za uporabo lastnih sredstev

Oddelek: Loža
322779 (1419) WizzardOfOZ
»

Ljubljanski zrak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13828625 (24795) Okapi
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4711699 (9159) antonija
»

Pilotski projekt O2: Delo od doma povečuje storilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5324167 (20476) rokj

Več podobnih tem