» »

okna, vrata - "budget" variante

okna, vrata - "budget" variante

lubej1 ::

Dober dan

Ali morda poznate proizvajalce zunanjih oken, vrat, ki niso zelo dragi.

Predvidevam, da so npr AJM, MIK CE, Arcont dražje variante.

Mene pa bolj zanimajo cenejše variante. Je morda kakšne prodajalec iz štajerskega področja?

Hvala

LP

harvey ::

Daš povpraševanje in se potem odločiš, AJM, MIK CE, Arcont so solidna podjetja, ne pa kot je bilo polno afer, recimo še poslanec Vogrin akter, ki so ogoljufali svoje stranke. Tako da je lahko vedno tveganje pri pocenskih variantah, da ne morejo dobaviti naročeno.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Utk ::

Poglej čez mejo na Hrvaško.

jukoz ::

satler

Plačaš po montaži, brez avansov. Zmeni se zdaj, naroči pa decembra, dajo dodatni popust za naročila in montaže od 01.12. do 31.01. oz do konca februarja (tu je sicer nek avans).

Ker sem naročil malo bolj posebna okna, sem da čez vse te AJM, MIK, Nagode itd, mislim da jih je bilo 7 merilcev. Satler merilec je bil res profi, zmeril vse s prvim obiskom in se skregal z mano, kaj sploh lahko naredijo in kako. Potem tudi dobiš občutek kaj in kako se da narediti. Ostali so bolj YOLO, ker so prodajalci in ne izvajalci.

Aja, pa preden se odločiš preveri njihovo finančno stanje, ali bodo lahko preživeli krizo. Uporabi vatify.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

fikus_ ::

Greš v kakšen Bau-Bau in vzameš kar imajo. Ceneje ne gre, je pa vprašanje kakšne mere imajo in če ti pašejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

jakan123 ::

Povprašaj tudi po dobavnih rokih. Če se ti mudi, je izbor zelo zoožan trenutno, ker imajo grozne dobavne roke.

rogi2010 ::

Jaz sem 2017 menjal 2 okna v kuhinji povzetek spodaj (cena je bila za 2 okna + delo + rolete s komarniki + police).

 Primerjava

Primerjava



Šel sem sicer na 2 slojna okna ampak je razlika med starimi škatlastimi vseeno bila kot dan in noč. Slika starih oken
 tule

tule

. Ni moja slika, je pa bilo v piko isto. Ne bom odprto pisal kje sem vzel, lahko pa na privat (ne vem pa, če še delajo).

c3p0 ::

Jaz sem za zalogovnik peletov vzel ena iz Jagra, za drobiž, pa niti niso klump.

eric_cartman ::

Khm.. Imam svoje mnenje o AJM in MIK Celje.. So prijazni, nič ne rečem.. Sem bil pri obeh podjetjih v salonu.. In sem imel cca. 40 minutno predstavitev. Saj pravim.. Prijaznost je bila na mestu..

Ampak svoje cene ne upravičijo. Z DDV bi me 13 oken + panoramska stena prišla 7860 €.

Potem pa mi je vodja projekta zrihtal enega stručkota iz Mengša, ki rihta okna. Vzel sem 3 slojna okna (profil Salamander) - torej identično ponudbo kot sem jo zahteval pri MIK Celje in AJM.

Bil je zanesljiv, ekstremno hiter in končna cena je bila 3966 €.

Če kdo rabi imam tudi predračune in vse shranjeno. Tako da če koga zanima lahko pošljem.

+ Da ne bo kdo mislil, da pri MIK-u dobi nadstandard in ekstra hitre dobave.. Tam plačaš ime in čisto nič drugega..

ice queen ::

Jaz sem letos notranja vrata vzela pri Štajerles. Prijazni, prilagodljivi, cenovno dostopni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ice queen ()

sass628 ::

eric_cartman je izjavil:

Khm.. Imam svoje mnenje o AJM in MIK Celje.. So prijazni, nič ne rečem.. Sem bil pri obeh podjetjih v salonu.. In sem imel cca. 40 minutno predstavitev. Saj pravim.. Prijaznost je bila na mestu..

Ampak svoje cene ne upravičijo. Z DDV bi me 13 oken + panoramska stena prišla 7860 €.

Potem pa mi je vodja projekta zrihtal enega stručkota iz Mengša, ki rihta okna. Vzel sem 3 slojna okna (profil Salamander) - torej identično ponudbo kot sem jo zahteval pri MIK Celje in AJM.

Bil je zanesljiv, ekstremno hiter in končna cena je bila 3966 €.

Če kdo rabi imam tudi predračune in vse shranjeno. Tako da če koga zanima lahko pošljem.


+ Da ne bo kdo mislil, da pri MIK-u dobi nadstandard in ekstra hitre dobave.. Tam plačaš ime in čisto nič drugega..



Lahko kontakt od stručkota?:))

eric_cartman ::

@sass628

Lahko. Sem ti poslal na ZS kontaktne podatke. En predračun je delan name (MIK Celje), drugi pa na projektnega vodjo. ;)

Daliborg ::

Če je pa ta tvoj struško iz mengša bi se pa še jaz priporočal za kontakt eric_cartman . Hvala in lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

forplan ::

Samo od MIK CELJE čim daleč stran!!! Zelo slabe izkušnje s vgradnjo, odpravljanje napak po vgradnji, odnos itd...
da se strinjam

lubej1 ::

Hvala za odgovore.

Gre za eno okno, za garažo. Sedaj je noter cca. 50 let staro leseno okno, torej si lahko predstavljate v kakšnem stanju je. ;)
Garaža se ne ogreva. Torej so lahko najceneša okna...

Sem bil v Bauhaus, poslikal vsa okna, primerjal in nobeno niti približno ne paše. Razen, da se opravi zidarska dela, zmanjša odprtino. :(

Morda bi naročil še garažna vrata, če bi bila cena ugodna.

Bi pa potreboval zadeve čim prej, saj me potem še čakajo knauf stropi, stene na novo, tla na novo itd...

eric_cartman
prosim še meni ZS

Hvala

LP

sass628 ::

eric_cartman je izjavil:

@sass628

Lahko. Sem ti poslal na ZS kontaktne podatke. En predračun je delan name (MIK Celje), drugi pa na projektnega vodjo. ;)


Hvala ti:))

floyd1 ::

Ampak svoje cene ne upravičijo. Z DDV bi me 13 oken + panoramska stena prišla 7860 €.

Se mi sploh ne zdi huda cena. In potem si primerljivo robo dobil skoraj pol ceneje?
Nas je 4 leta nazaj samo panoramska (dvižno-drsna, 3m x 2.7m) prišla 3300€. Doma sem imel že 3 predračune, a mi ni dalo miru in sem si zrihtal pol še enega "po opasnih vezah in poznanstvih" (za tega mi je tip glede na mojo ceno zatrjeval, da bo gotovo manj kot 2k € ;(() in enega "poljaka". Na koncu je bilo vse v rangu ca. 200 EUR. Jebeš take veze...

eric_cartman ::

floyd1 je izjavil:

Ampak svoje cene ne upravičijo. Z DDV bi me 13 oken + panoramska stena prišla 7860 €.

Se mi sploh ne zdi huda cena. In potem si primerljivo robo dobil skoraj pol ceneje?
Nas je 4 leta nazaj samo panoramska (dvižno-drsna, 3m x 2.7m) prišla 3300€. Doma sem imel že 3 predračune, a mi ni dalo miru in sem si zrihtal pol še enega "po opasnih vezah in poznanstvih" (za tega mi je tip glede na mojo ceno zatrjeval, da bo gotovo manj kot 2k € ;(() in enega "poljaka". Na koncu je bilo vse v rangu ca. 200 EUR. Jebeš take veze...


Reci temu kakor hočeš.. Za primer pa čeprav butast..In naj naslednji odgovor ne bo glede mojega primera! --> /offtopic Zaradi garancije sem svoj avto peljal v Avto Aktiv na redni servis (je pač pogoj): olje, filtri, pregled in priprava avtomobila za tehnični pregled.

Cena: 509 € s popustom. Če se ti to ne zdi nategovanje.. Jst pričakujem, da so za ta denar moj avto božali in mu peli hvalospeve.


Ista zadeva je pri MIK Celje. Če bi bili tako hudo kvalitetni, potem ne bi blo na internetu polno pritožb, da so vsi prijazni, ko ti pridejo postavljat, vse dokler jim ne plačaš.. Potem pa ko želiš uveljavljat reklamacijo in da ti pridejo kaj popravit, takrat jih pa ne dobiš več.

Kot sem napisal imam nemške profile Salamander in sem z njimi tako kot mnogi drugi zadovoljen.

Sicer pa imaš pri vseh stopnjo izolativnosti in prepustnosti zvoka etc.
Kar ti recimo nudi MIK Celje za to ceno je trditev, da imajo njihova okna posebne zračne prekate, ki omogočajo, da ti zrak stalno kroži in ne nastaja vlaga.. Dodaj na to še njihov Mikrovent sistem, ki je super duper, pa čeprav vsi pravijo da so lokalni rekuperatorji zanič oz če se malo grše izrazim scanje proti vetru.

Kot pravim.. Za 3000 € več pričakujem veliko krajšo čakalno dobo, ki je pri MIK po navadi cca. 12 tednov, hitro odzivnost v primeru, da je kaj narobe. Potem si pa več ne spomnim kaj in kako, ker še vedno ne vem kako lahko upravičijo razliko v ceni 3000 € razen zato, ker so MIK Celje in čisto nič drugega.

Me pa veseli in njih tudi, da je folk pač pripravljen plačat za okna tudi 15 000 €, ker "kvaliteta" in vse ostalo je zanič.

Pridobil sem še veliko ponudb za okna in mediana je bila tam nekje pri 5000 €. In ne.. MIK ne upraviči svoje cene..

LapD ::

Mene pa zanima ali je kakšna slabost, če se okno montira pozimi oziroma pri nižjih temperaturah, ali delajo montaže čez celo leto? Gre se za to, da bi eno sobo preuredili in dodali strešno okno, se pravi bi bilo treba narediti odprtino in montirati okno. Bi se tega projekta lotil čez zimo, ko bo malo več časa.
web&motion designer

jakan123 ::

Pri meni imajo plan montirati v naslednjih treh tednih, tako da očitno ni neke ovire

lubej1 ::

lubej1 je izjavil:

Hvala za odgovore.

Gre za eno okno, za garažo. Sedaj je noter cca. 50 let staro leseno okno, torej si lahko predstavljate v kakšnem stanju je. ;)
Garaža se ne ogreva. Torej so lahko najceneša okna...

Sem bil v Bauhaus, poslikal vsa okna, primerjal in nobeno niti približno ne paše. Razen, da se opravi zidarska dela, zmanjša odprtino. :(

Morda bi naročil še garažna vrata, če bi bila cena ugodna.

Bi pa potreboval zadeve čim prej, saj me potem še čakajo knauf stropi, stene na novo, tla na novo itd...

eric_cartman
prosim še meni ZS

Hvala

LP


eric_cartman, prosim za ZS
hvala
LP

Simon29 ::

Pozdravljeni,

pravkar kupujem nova okna za hišo.

Prosil bi za ZS eric_cartman.

mr_chai ::

Jaz sem slišal, da so eni iz Bosne dobri, ki so po kvaliteti enaki z našimi priznanimi proizvajalci, vendar se ne spomnim kje sem to bral. Mogoče je bilo na forumu podenostreho.

Gagatronix ::

Bos kupoval budget okna, potem se bos pa z budget znamkami prehranjeval ker ti bo zmanjkalo denarja zaradi racuna za ogrevanje. Nekateri res sparate pri najbolj napacnih koncih.

Utk ::

mr_chai je izjavil:

Jaz sem slišal, da so eni iz Bosne dobri, ki so po kvaliteti enaki z našimi priznanimi proizvajalci, vendar se ne spomnim kje sem to bral. Mogoče je bilo na forumu podenostreho.

V Bosni ali pa na Hrvaškem dobiš salamander za 30% cenejše kot pri nas.

Gagatronix je izjavil:

Bos kupoval budget okna, potem se bos pa z budget znamkami prehranjeval ker ti bo zmanjkalo denarja zaradi racuna za ogrevanje. Nekateri res sparate pri najbolj napacnih koncih.

Haha. Ti pa si opranoglavec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

feryz ::

Verjetno si že prekasen. Če gre za novogradnjo.
Drugače bi šel v obi, bau... in si jih tam nabral. Ampak so mere take, kot so.
Tista bosanska pa kar tam pusti. Če jih ne bi rad čez par let menjal.
Drugače pa je bolha polna raznovrstnega dreka , na pol zastonj. Komur je vseeno, kaj vtakne v hišo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novih oken (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
354104461 (7834) BCSman
»

Menjava oken - izvajalec

Oddelek: Loža
328559 (5479) kixs
»

Pleskanje stene (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5217822 (13188) cheff
»

MIK CELJE in servisni pregledi brez katerih garancija ne velja!!??

Oddelek: Loža
4015182 (12612) SeMiNeSanja
»

PVC okna HELP!

Oddelek: Loža
195300 (1669) Šimpanz

Več podobnih tem