» »

Pregled in nadzor financ - aplikacija

Pregled in nadzor financ - aplikacija

Likalnik ::

Mi lahko svetujete dobro aplikacijo oziroma kaj vi uporabljate za nadzor in pregled vaših lastnih financ.
Sam to spremljam in beležim v Excel tabeli.....bi pa si rad zadevo olajšal, če bi bila kakšna aplikacija za android....v katero lahko vnesem svojo banko in katera mi v primeru plačila s kartico tudi avtomatsko se poveže in zabeleži ta strošek.
To vem, da v US obstaja...recimo Mint app...vendar žal ni za naš trg.
Kar sem našel za nas je Toschl Finance...katera podpira SLO banke ampak je plačljiva....pa načeloma to ni problem...bi plačal enkraten znesek...vendar je možnost plačila samo vsak mesec ali pa vsako leto....cca 40€ na leto...

Na kakšen način vi vodite vaše finance?

nergac ::

LibreOffice Calc (odgovor zgolj na zadnje vprašanje).

refosk ::

Jaz uporabljam MS money plus - free: https://microsoft_money.en.downloadastr...

IL_DIAVOLO ::

Saj mas v spletni banki vse.

Likalnik ::

Spletna banka je super...ampak nimaš vse...da bi recimo stroške kategoriziral, hrana, avto, kurjava, stroški za hišo, zavarovanje...itd...na spletni banki imaš dve strani izpiskov kam si vse skupaj zapravil sedaj pa računaj in sortiraj.
Rad bi pač točno vedel kam gre kaj in si z app-om pomagal, da lažje vse skupaj vodim in sortiram.

pogledam Ms money plus...hvala

mambli ::

uporabljam Tošhl

JeBelaCesta ::

meni ustreza https://kmymoney.org/
lep pozdrav iz višav ;-)

smacker ::

Unicredit avtomatsko vse kategorizira, lahko pa tudi ročno premakneš posamezno transakcijo v drugo kategorijo in si zapomni za naslednjič. NKBM je uvedla nekaj podobnega pred prenovo, pri prenovi pa so to opustili (najbrž je premalo ljudi uporabljalo).

Dzhimen ::

Vprašanje je do kakšnega detajla želiš vodit osebne finance. To je od posameznika odvisno in zato pač obstaja toliko različnih rešitev za ta problem.

Meni osebno se zdi avtomatska kategorizacija transakcij v spletni banki popolnoma neuporabna. Lahko da se je v zadnjih letih kaj močno spremenilo na tem področju in da so zdaj te analize bolj natančne, ampak recimo da lahko to spada v bolj grobi pregled osebnih financ. Zdaj nekaterim je to dovolj, nekaterim pač ne.
Banka vidi da si ti v Merkator Tehniki zapravil 50€. Kako oni vedo kaj si kupil? Lahko so nove slušalke, lahko je barva za pleskanje dnevne sobe. Za nekatere je dovolj če je to zmetano v isti koš, ampak jaz imam rad ločeno to kar kupujem zase (recimo slušalke, telefon, laptop ipd.) in pa kar je za gospodinjstvo (DIY zadeve, nov hladilnik, pralni stroj ipd). Pa ne kupujem računalnikov v Mercatorju, da se je bo kdo v to zapičil. Je samo kot primer. :))
Ali pa grem v Millerja, zapravim 20€. Ali je bla to gramofonska plošča, ali pa šamponi, deodoranti in zobna pasta? Ali pa zmanjka pralnega praška v nedeljo popoldan in greš v sili na Petrol, banka ti pa to kategorizira kot gorivo. Takih stvari je preveč, tudi če poizkušaš ti banko "natrenirat" tako da ročno premikaš.

Jaz sem včasih šel enkrat na mesec skozi vse transakcije in jih prekategoriziral če so bile faljene, ampak za en mesec nazaj se ni tako lahko spomnit kaj sem kupil. Tako da sem si začel to beležit sproti. Pač vsakič ko kaj plačam/kupim, odprem aplikacijo na telefonu, in v približno 5-10 sekundah zabeležim zadevo (izberem kategorijo, kratek opis in znesek). Za nekatere je to preveč dela, meni se pa dopade da lahko na koncu meseca točno vidim kam je šel denar ter koliko ga je šlo.

Nekaj aplikacij sem že probal, ampak pri večini me je zmotilo da so obdobja po mesecih (januar, februar ipd.). Jaz mam raje pregled od 18. v mesecu do 17. naslednjega meseca, saj takrat pride plača. Trenutno uporabljam Goodbudget (Android). Je envelope-based (10 kuvert oz. kategorij v zastonj verziji). Ko pride plača jih nafilam, in potem čez mesec beležim transakcije. Še vedno ni idealno, ker tudi tukaj je privzeto obdobje od prvega do zadnjega v mesecu, ampak se da recimo pogledat pie-chart za poljuben datum (od 18. - 17. recimo). Sigurno obstaja kaj boljšega, tako da če ve kdo za kako aplikacijo, kjer se da nastavit poljubno obdobje se priporočam. :)

jamiroq ::

Kakšne pol leta uporabljam Firefly III. Sicer self-hosted web app, ki potrebuje nek database backend (postgres/mysql/sqlite), tako da ni za vsakega.

Invictus ::

smacker je izjavil:

Unicredit avtomatsko vse kategorizira, lahko pa tudi ročno premakneš posamezno transakcijo v drugo kategorijo in si zapomni za naslednjič. NKBM je uvedla nekaj podobnega pred prenovo, pri prenovi pa so to opustili (najbrž je premalo ljudi uporabljalo).

Na žalost ni preveč uporabno...

Predefinirane kategorije so nelogične dostikrat in mečejo enake stroške v različne kategorije.

Sem poskušal usposobit, pa sem obupal...

Je pa korak v pravo smer, če bi uvedli kak standard za to.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Likalnik je izjavil:

Spletna banka je super...ampak nimaš vse...da bi recimo stroške kategoriziral, hrana, avto, kurjava, stroški za hišo, zavarovanje...itd...na spletni banki imaš dve strani izpiskov kam si vse skupaj zapravil sedaj pa računaj in sortiraj.
Rad bi pač točno vedel kam gre kaj in si z app-om pomagal, da lažje vse skupaj vodim in sortiram.

pogledam Ms money plus...hvala
E? Katero banko pa imaš? Klik ima dokaj dobro razdelano. Ni da ni.
Ampak, kot pišejo, komu se pa da 100 in več postavk kategorizirati. Nekaj jih sicer sam razmetava, ali ipaq.

SmeskoSnezak ::

Za mal vec podrobnosti bi vprasal.
Pregled financ; sync med napravami (desktop, android, website?) mozen?
Shranjevanje; export v berljivo datoteko (excel tabela?) na kaksen zunanji disk.
Varnost podatkov; je vse skupaj encrypted, da ti drugi ljudje, podjetje ki to programsko orodje trzi, itd. ne more gledati transakcij in podrobnosti?
Recimo, kako je s tem, ko banka izda taksno aplikacijo, oni verjetno imajo dostop... mobilna varnost je nekako "novo" podrocje za ogromno taksnih bank.

Kaksno priporocilo s vsemi temi bonusi, zahtevami? Obstaja resitev?
@ Pusti soncu v srce... @

IL_DIAVOLO ::

Koliko pa je varno, da imas spletno banko povezano z neko aplikacijo?

Dag ::

Kar se tiče možnosti analiziranja porabe, vodenja statistike, itd., mi je bila najbolj všeč aplikacija My Budget Book. Dodaten plus je zame to, da se vse shranjuje in preračunava lokalno ter se nič ne pošilja v oblak. Lahko pa imaš file shranjen v cloudu (GDrive, Dropbox), če hočeš backup.

Pomanjkljivost je sicer ta, da moraš vse vnašati ročno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
503152870 (1820) Nesta
»

Kateri app za urejanje / pregled nad financami?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162071 (238) MajorM
»

Mastercard: delež brezstičnih plačil v Evropi strmo raste (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6919555 (12221) OK.d
»

Kateri Program za spremljanje bančnega računa ?

Oddelek: Programska oprema
91833 (1481) Loki

Več podobnih tem