» »

Spet Google pay in N26

Spet Google pay in N26

klebsiela ::

Srčno rad bi plačeval s telefonom. Pa ne gre. Imam Sasunga in NKBM. Sedaj sem si zaradi tega odprl tudi račun na N26 in dobil kartico. Uspel sem tudi instalirati googlepay z apk. Vendar pa nikakor ne morem dodati kartice med Google pay plačila. Card couldn't be added! Predvidevam, da zaradi tega ker je na kratici shranjen moj slovenski naslov? Se da to kako obiti?
Poskušal sem tudi s Curve. Brez uspeha.
Se to sploh da? Kakšen vodič za telebane, prosim!

Bojan

Thunder wave ::

S Slo kartico in N26 ne bo šlo.

Vuli ::

kako pa veš, da je slo kartica?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

klebsiela ::

Tja, ko sem naročeval kartico se moraš identificirat. In seveda sem navedel svoj pravi naslov. Ali bi si moral izmisliti kakega v Nečiji ali GB?
N

techfreak :) ::

Curve je do kaksnega meseca nazaj izdajal kartice (za Slovence), ki si jih lahko dodal v Google Pay.

Revolut je, vsaj vcasih, imel opcijo da si spremenil naslov na Nemcijo ali Italijo, ter kreiral virtualno Visa kartica. Ne bi pa vedel ce je zadeva se aktualna. Lahko vprasas v Revolut temi na forumu.

Ce se ne motim, bi naj NKBM imel, ali pa kmalu dobil (domnevam da sedaj po zdruzitvi z Abanko), podporo za NFC placevanje preko Android aplikacije. Ni sicer GPay, ampak ce prav razumem, deluje na podoben nacin.

Slayer69 ::

Jaz sem rešil težavo glede Google pay z Vivid money (ne rabiš niti inštalirat GPay appa, ker lahko kartico dodaš že kar preko Vivid appa):
https://vivid.money/en-eu/google-pay/

Poleg delujočega Gpaya imajo še akcijo free 3 mesece premium paket, free metal kartica, cashback (0,1% na vse, 10% lidl...), refferal 20€ za nove stranke (če kdo rabi refferal link mi lahko piše na ZS).
Kaj več glede Vivid pa najbolje, da se nadaljuje v za to namenski temi: Vivid Money

klebsiela ::

Hvala za vse prispevke. Uspel sem tako, da sem odprl še Revolut in si potem tam izmislil naslov v Nemčiji. Nekako je šlo, ne vem pa če je to čisto legalno... Ko mi je Revolut nato potrdil račun sem kreiral virtualno kartico in jo potem brez težav dodal v Google pay.
In že opravil prvi nakup pri najboljšem sosedu!
Juhu.

Bojan

P.S:: Glede Vivida še razmišljam. 10% pri Lidlu??

buttcrack ::

Piše 10% cashbacaka ja. Čakam kartico da sprobam.

vinkop ::

res škoda, da je Slovenija tako majhen, neopazen, nezanimiv igralec za google...se mogoče kaj ve cez koliko let bo google pay na voljo v Sloveniji?

WaterBoy ::

Pri vividu, dobiš 10% cashback če se registriraš preko povezave od prijatelja in ko prvič opraviš nakup nad 20€, dobiš ti in tvoj kolega po 20€ in ta cashback

Če bi kdo šel preko mene: https://vivid.money/r/gregorTD3

buneech ::

klebsiela je izjavil:

Srčno rad bi plačeval s telefonom. Pa ne gre. Imam Sasunga in NKBM. Sedaj sem si zaradi tega odprl tudi račun na N26 in dobil kartico. Uspel sem tudi instalirati googlepay z apk. Vendar pa nikakor ne morem dodati kartice med Google pay plačila. Card couldn't be added! Predvidevam, da zaradi tega ker je na kratici shranjen moj slovenski naslov? Se da to kako obiti?
Poskušal sem tudi s Curve. Brez uspeha.
Se to sploh da? Kakšen vodič za telebane, prosim!

Bojan

A nima NKBM aplikacije za plačevanje s telefonom?

Gogo ::

Ima in jo na veliko rabim. Ko bo mogoče še kreditno not dat bo super.
https://www.nkbm.si/mdenarnica
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

buttcrack ::

WaterBoy je izjavil:

Pri vividu, dobiš 10% cashback če se registriraš preko povezave od prijatelja in ko prvič opraviš nakup nad 20€, dobiš ti in tvoj kolega po 20€ in ta cashback

Če bi kdo šel preko mene: https://vivid.money/r/gregorTD3

sem sam pred kratkim nekoga povabil in sedaj imajo ti novi možnost povabila samo še 5€ dobit :D

so zgleda zmanjšali

klein ::

Activiral sem curve telefonu. Uspešno mi deluje na Garmin pay. V Google pay pa noče. Prenesel sem dol google pay apk. Inštaliral, potem pa vnesel kartico. In že takoj izpiše da te kartice ne morem uporabljat za brez stična plačila. Samo preko spleta.. Ve kdo zakaj?
take care..

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:


sem sam pred kratkim nekoga povabil in sedaj imajo ti novi možnost povabila samo še 5€ dobit :D

so zgleda zmanjšali


Ja, bilo je 2 EUR. Saj ko klikneš na link, piše
Welcome bonus €10
Up to €70 cashback
Evo, še moj referral:
https://vivid.money/r/erihLHG/?lt=super...
Seveda se to spreminja.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Kresh0 ::

mi lahko kdo pojasni prednosti uporabe gpay kot pa npr. plačevanje z nkbm kartico preko nfcja na telefonu oz. podobni aplikacijami slovenskih bank, razen tega, da "google ne uporablja tudi tvojih bančnih nakupov" za hranjenje svojih algoritmov za "boljšo uporabniško izkušnjo", če se to pač šteje za prednost?

GupeM ::

Načeloma je res ni. Ampak oktobra 2020, ko je bila ta tema odprta, NKBM še ni omogočal plačevanja z mDen@rnico, če se ne motim.

llc ::

Največja prednost (ali pa slabost, kakor se vzame), je ta, da ti ni potrebno vtipkavat PIN-a v POS terminal.

GupeM ::

Saj to v nobenem primeru ni treba. Če plačaš z google pay ali z mDen@rnico. Ali se motim?

llc ::

Kolikor vem, po treh brezstičnih plačilih, ali če je plačilo večje od 25? EUR moraš tudi pri mDenarnici (tako kot pri fizični kartici) vnesti PIN, ali se motim? (se sploh ne spomnim, kdaj sem nazadnje vnesel PIN na POS terminalu. Pravzaprav se sploh ne spomnim, kakšen PIN na kartici sploh imam)

buneech ::

MDen@rnica simulira kartico, enaka pravila kot fizična kartica.
Prednost Google Pay je, da je mal bolj priročen, ker ne rabiš odklepat telefona za do 25€, samo prižgeš ekran, za nad 25€ pa odkleneš telefon. Plus je tudi, če imaš Android Wear uro, lahko s telefonom potem plačuješ.
Bolj je problem, če imaš banko, ki nima aplikacije za plačevanje s telefonom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google pay/Samsung pay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19532849 (212) V-i-p
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132052 (6086) buttcrack
»

Vivid Money (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
51890501 (5613) buttcrack
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943513 (16085) Excavator

Več podobnih tem