» »

Vivid Money

Vivid Money

««
2 / 11
»»

hotlips ::

Danes sem tudi jaz dobil vijolično metalno kartico, jaz nisem imel nobenih težav z nakazilom iz DH. Ko sem vnesel IBAN mi je avtomatsko ostale zadeve izpolnilo, pri naslovu za vsak slučaj nisem uporabljal šumnikov.

Me pa zanima, ko ste na edavkih prijavljali račun, a ste dali Vivid Money GmbH al Solarisbank AG. Jaz ob oddaji nisem nikjer našel podatkov za Vivid, v njihovih dokumentih na app sem sammo Solarisbank AG videl zapisano, zdej na pošiljki ko sem dobil kartico pa je Vivid Money GmbH.

še moj link za 20 € --> https://vivid.money/r/lukaNY9/

blze ::

Kaj je potrebno najprej aktivirati kartico, da se lahko nakaže?
uživejte
blze

svetidej ::

Solaris
https://denar.svetidej.com/

buttcrack ::

hotlips je izjavil:

Me pa zanima, ko ste na edavkih prijavljali račun, a ste dali Vivid Money GmbH al Solarisbank AG.

jaz sem dal Vivid Money GmbH

nakazilo iz n26 pa je šlo prav tako tekoče, prišlo v istem dnevu.

svetidej ::

Bolj pravilno je Solarisbank AG, ker je lastnik BIC številke.
https://denar.svetidej.com/

hotlips ::

Se mi je zdel, da bo ok, glede na to da kot sem jaz razumel oni stojijo za Vivid in tudi oni garantirajo do 100.000 € vlog. Hvala za feedback.

jabe ::

Prijavila sem Vivid money, je pa že v edavke vnesen račun pod Solarisbank. Tako da, se znajdejo, karkoli napišeš.

celjski ::

Če še kdo ni uporabil kode: https://vivid.money/r/denisTBF

blze ::

Kaj ste aktivirali kartici še preden vam je prišla po pošti?
uživejte
blze

deleted ::

blze je izjavil:

Kaj ste aktivirali kartici še preden vam je prišla po pošti?


Dokler ne dobiš fizične, lahko uporabljaš virtualno kartico v aplikaciji.

Povežeš jo lahko tudi z Google Pay, s katerim lahko potem takoj plačuješ tudi v fizičnih trgovinah. Recimo v Lidlu, kjer fašeš 10% cashbacka. To zdej vsi udeleženci te teme pridno koristimo I guess :D

-----------------------
Vivid Money invite
https://vivid.money/r/luka3VF/

blze ::

deleted je izjavil:

blze je izjavil:

Kaj ste aktivirali kartici še preden vam je prišla po pošti?


Dokler ne dobiš fizične, lahko uporabljaš virtualno kartico v aplikaciji.

Povežeš jo lahko tudi z Google Pay, s katerim lahko potem takoj plačuješ tudi v fizičnih trgovinah. Recimo v Lidlu, kjer fašeš 10% cashbacka. To zdej vsi udeleženci te teme pridno koristimo I guess :D

-----------------------
Vivid Money invite
https://vivid.money/r/luka3VF/



To sem naredu vse, vendar imam problem z nakazilom. Sedaj se poizkusil še enkrat. Za nakazilo višeš številko IBAN računa tam kjer piše add money. Recimo DE3211010... ??
uživejte
blze

delavec44 ::

IBAN: DE8311...
BIC: SOBKDEB2XXX
Owner: Ime Priimek

Vse to ti tudi pokaže v aplikaciji.

To je vse kar rabiš. Če imaš že pri IBAN probleme, povej katero banko uporabljaš, ker je težava tam.

jabe ::

Preveri, če imaš v banki drugače za plačila v tujino. Saj cenovni je enako, samo pri nekaterih se mizdi moraš posebej nekam iti za nakazila v tujino. Če pošiljaš pa z mobilne banke pa sploh problem. Nekatere ne omogočajo...

Runnagain ::

Je kdo imel težave s plačevanjen preko GPay-a s telefonom?

Meni vseskozi napiše, ko telefon prislonim k terminalu, Phone moved to fast...pa četudi ga odložim direktno na terminal.
Plačilo s kartico sicer deluje.

Sem nekaj že raziskoval na to temo, pa ima folk podobne probleme z GPayom...če poskusijo plačati z zaklenjenim lockscreenom, jim pa velikokrat deluje...sam tega še nisem poskusil, vedno odprem app, pa potem poskusim plačat.

Imam pa Huawei p20.

gregyk ::

Jaz na google pixel 4xl nimam problemov. Telefon mora biti odklenjen in dela bp (ni treba nobene aplikacije odpirat). Še preden sem sploh prislonil telefon je čitalec že zaznal "kartico".

Zlikovec ::

Tudi jaz na Huawei P30 nimam problemov, kartico običajno zazna še preden približam telefon na terminal. Poglej na internetu kje ima tvoj telefon NFC anteno, običajno je nekje v zgornjem delu poleg kamere...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

TadejPer ::

Če potrebuje še kdo invite.
https://vivid.money/r/tadejZYD

buttcrack ::

kako je točno s temi popusti? predvidevam, da to ni neomejeno oz. da je en določen limit...

kakšne razlike v štartu (prve 3 mesece) in potem ko kao nisi več prime?

deleted ::

Ja, prve 3 mesece (prime) lahko dobiš do 100€ cashbacka na mesec. Potem pa max 20€ na mesec (standard).

Sicer ta Lidl cashback 10% je kao do konca novembra. Najbrž bodo pa podaljšali.

Nihče od Slovencev sicer še nima računa več kot 3 mesece. :)

buttcrack ::

To itak da ne, sem mislil da je kdo prebral TOC :)

S tem lidl cashbackom so itak zmagali, nisem pa opazil da bi kje pisalo da je samo do konca novembra.

matobeli ::

Piše takoj na drugi strani.

Spadajo pa pod "special offers"
https://help.vivid.money/en/articles/43...

če si premium pa dobiš 0.1% cashback. Načeloma morš potrošit jurja na mesec s kartico da se pokriješ, kar spet ni tako težko, za gospodinjstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

delavec44 ::

matobeli je izjavil:

Piše takoj na drugi strani.

Spadajo pa pod "special offers"
https://help.vivid.money/en/articles/43...

če si premium pa dobiš 0.1% cashback. Načeloma morš potrošit jurja na mesec s kartico da se pokriješ, kar spet ni tako težko, za gospodinjstvo.


Če jurja potrošiš dobiš 1EUR. Ne vem, če si to mislil.

Aja, za 10% special offers misliš, da dobiš 100EUR.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Haha, ne, narobe sem zračunal :))

Po novembru zgleda ne bo nekih hudih prednosti pred ostalimi ponudniki.

delavec44 ::

Kolikor vidim "special offers" delajo tudi na navadnem planu, tako da če jih bodo podaljševali bo OK. Tistih 20€ na mesec bi se potem mogoče dalo vsaj delno nabrati.

Runnagain ::

Runnagain je izjavil:

Je kdo imel težave s plačevanjen preko GPay-a s telefonom?

Meni vseskozi napiše, ko telefon prislonim k terminalu, Phone moved to fast...pa četudi ga odložim direktno na terminal.
Plačilo s kartico sicer deluje.

Sem nekaj že raziskoval na to temo, pa ima folk podobne probleme z GPayom...če poskusijo plačati z zaklenjenim lockscreenom, jim pa velikokrat deluje...sam tega še nisem poskusil, vedno odprem app, pa potem poskusim plačat.

Imam pa Huawei p20.


Zadevo mi je uspelo usposobit. Pod NFC nastavitvami sem dal default GPay (prej je bil sim), naložil zadnjo verzijo GPay-a. Prijelo mi je na homescreenu, v appu pa še nisem probal...pomojem bo delalo tudi tam.

LP, Runnagain!!

blze ::

Pozdravljeni,

ima kdo težave pri nakazilu iz Unicredit? Meni še vedno po enem tednu ni prispelo plačilo na Vivid :(
uživejte
blze

deleted ::

Jaz si nakazujem iz n26 na Vivid. Nakazilo pride v 1h 45min. Top

Runnagain ::

blze je izjavil:

Pozdravljeni,

ima kdo težave pri nakazilu iz Unicredit? Meni še vedno po enem tednu ni prispelo plačilo na Vivid :(


Sam se poskusil iz N26 in Sparkasse...iz obeh nobenega problema.

blze ::

Meni pa noče in niče pridet denar na račun. Pri unicredit pravijo, da so nakazali 9.11 na Solaris bank vendar na vivid pravijo, da nimajo v sistemu in da bojo javili naprej osebju. To je že tako vsak dan od torka naprej.
Denarja pa še danes ni na računu.
uživejte
blze

TadejPer ::

Jaz sem tudi nakazal gor iz n26 in Intese Sanpaolo včeraj zjutraj. Z n26 je prišlo prej kot v 2 urah, z Intese pa popoldan okoli 16.

blze ::

TadejPer je izjavil:

Jaz sem tudi nakazal gor iz n26 in Intese Sanpaolo včeraj zjutraj. Z n26 je prišlo prej kot v 2 urah, z Intese pa popoldan okoli 16.


Zdravo,

kaj iz intese si nakazal preko mobitela kot plačilo v tujino? Ali si se logiral na web in tam izbral kaj posebaj? Ker mora biti SEPA plačilo.

Meni so odgovorili iz Vivid danes, da so zavrnili ker ni bilo SEPA nakazilo.
uživejte
blze

TadejPer ::

blze je izjavil:

TadejPer je izjavil:

Jaz sem tudi nakazal gor iz n26 in Intese Sanpaolo včeraj zjutraj. Z n26 je prišlo prej kot v 2 urah, z Intese pa popoldan okoli 16.


Zdravo,

kaj iz intese si nakazal preko mobitela kot plačilo v tujino? Ali si se logiral na web in tam izbral kaj posebaj? Ker mora biti SEPA plačilo.

Meni so odgovorili iz Vivid danes, da so zavrnili ker ni bilo SEPA nakazilo.

Nakazal sem iz mobilne banke kot nalog za plačilo v tujino. Kot namen napišeš lahko karkoli (npr. prenos). Napišeš iban, nato ti ostale podatke samo izpiše, sam sem za vsak slučaj napisal še moje ime in naslov.
Sem pa danes še enkrat nakazal in je prišlo nekje v 6 urah.

matobeli ::

Gre v zapuščino, avtomatika.

Če maš pa kaj na kajmanskih se morš pa sam pobrigat.

OvCa77 ::

Baje da sedaj dajo poleg 20€ še neke super deals cashback, če se vpišete prek tega linka(super_deals na koncu): https://vivid.money/r/tomazHXC?lt=super...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

delavec44 ::

Tudi meni bi prišel prav dostop do teh novih super deals. Če bi lahko samo en koristil še moj link, da se mi odklenejo. Hvala.

https://vivid.money/r/sebastjanMA5?lt=s...

buttcrack ::

in katera čudežna štacuna je med super dealsi, ki jo tako hudpo koristiš?

amacar ::

Pri meni je samo tole med super dealsi, nič kaj uporabnega.

OvCa77 ::

buttcrack je izjavil:

in katera čudežna štacuna je med super dealsi, ki jo tako hudpo koristiš?

Nobena, mogoče kdo če kupuje laptop preko mailboxde, pa naroči na OTTO.de, kjer imajo kakšenkrat dober deal.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

delavec44 ::

buttcrack je izjavil:

in katera čudežna štacuna je med super dealsi, ki jo tako hudpo koristiš?


Od trenutno veljavnih bi koristil iHerb in mogoče Otto.

delavec44 ::

Danes sem ugotovil, da je možno dobiti bonus tudi, če pošlješ denar preko Vivid Pay kontaktu, ki še nima odprtega računa. V tem primeru mora le v 48 urah odpreti račun in oba dobita 20€. Torej tu ni pogoja, da mora opraviti plačilo nad 20€. Gleda se le telefonska številka.

blze ::

Iz intese gre nakazilo na vivid v 6 urah. Iz unicredit pa sami problemi glede nakazila...

GP deluje super in na to sem čakal že dve leti :)

Če rabi kdo 20 € se lahko linka preko mene: https://vivid.money/r/blazZX6

Lp, Blaž
uživejte
blze

mlink74 ::

Blze, kako si rešil problem z nakazilom iz Unicredit na Vivid?
Jaz imam enak problem, namreč sem ostal brez plače ker mi je moj delodajalec, ki ima odprt račun na Unicredit nakazal plačo na Vivid račun pa denarja od 16. 11. In do danes ni. Na support sem poslal potrdilo o nakazilu in sedaj čakam njihov odgovor... Mislim, da sem zaključil z Vivid...

delavec44 ::

Mogoče bi bilo bolje, da bi zaključili z Unicredit.

jabe ::

Kaj misliš da bo delodajalec zdaj zaprl račun na UniCreditu? Pa da ima še kaki kredit tam... Ker šteka z vividom?

delavec44 ::

Po pravici, briga me. Samo pravim kaj je tu Vivid kriv, če je Unicredit nesposoben. Jaz ne bi hotel biti na taki banki.
A res misliš da šteka le z Vividom? Po moje imajo probleme z vsemi nakazili v tujino.

Zgodovina sprememb…

blze ::

mlink74 je izjavil:

Blze, kako si rešil problem z nakazilom iz Unicredit na Vivid?
Jaz imam enak problem, namreč sem ostal brez plače ker mi je moj delodajalec, ki ima odprt račun na Unicredit nakazal plačo na Vivid račun pa denarja od 16. 11. In do danes ni. Na support sem poslal potrdilo o nakazilu in sedaj čakam njihov odgovor... Mislim, da sem zaključil z Vivid...

Ma u bistvu čakam da mi UniCredit nakaže denar nazaj na kartico. Plačati je potrebno 17€ da dajo reklamacijo na Solaris bank.
Nakazal sem prvič 200€ in jih še sedaj čakam nazaj, zajebal jaz ker ni bilo kao sepa nakazilo.
V drugo sem nakazal 400€ in je bilo sepa nakazilo vendar sem dobil nazaj drugi dan, da ni bilo sprovedeno.
Sedaj si nakazujem od žene računa in je v 6 urah na vivid. Je pa intesa banka.

Po vsej verjetnosti bo delodajalec dobil znesek nazaj.
uživejte
blze

OvCa77 ::

blze je izjavil:

mlink74 je izjavil:

Blze, kako si rešil problem z nakazilom iz Unicredit na Vivid?
Jaz imam enak problem, namreč sem ostal brez plače ker mi je moj delodajalec, ki ima odprt račun na Unicredit nakazal plačo na Vivid račun pa denarja od 16. 11. In do danes ni. Na support sem poslal potrdilo o nakazilu in sedaj čakam njihov odgovor... Mislim, da sem zaključil z Vivid...

Ma u bistvu čakam da mi UniCredit nakaže denar nazaj na kartico. Plačati je potrebno 17€ da dajo reklamacijo na Solaris bank.
Nakazal sem prvič 200€ in jih še sedaj čakam nazaj, zajebal jaz ker ni bilo kao sepa nakazilo.
V drugo sem nakazal 400€ in je bilo sepa nakazilo vendar sem dobil nazaj drugi dan, da ni bilo sprovedeno.
Sedaj si nakazujem od žene računa in je v 6 urah na vivid. Je pa intesa banka.

Po vsej verjetnosti bo delodajalec dobil znesek nazaj.

In pravijo da je SEPA enoten plačilni sistem. Zgleda, da je za nekatere bolj enoten kot za ostale.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

mlink74 ::

blze je izjavil:

mlink74 je izjavil:

Blze, kako si rešil problem z nakazilom iz Unicredit na Vivid?
Jaz imam enak problem, namreč sem ostal brez plače ker mi je moj delodajalec, ki ima odprt račun na Unicredit nakazal plačo na Vivid račun pa denarja od 16. 11. In do danes ni. Na support sem poslal potrdilo o nakazilu in sedaj čakam njihov odgovor... Mislim, da sem zaključil z Vivid...

Ma u bistvu čakam da mi UniCredit nakaže denar nazaj na kartico. Plačati je potrebno 17€ da dajo reklamacijo na Solaris bank.
Nakazal sem prvič 200€ in jih še sedaj čakam nazaj, zajebal jaz ker ni bilo kao sepa nakazilo.
V drugo sem nakazal 400€ in je bilo sepa nakazilo vendar sem dobil nazaj drugi dan, da ni bilo sprovedeno.
Sedaj si nakazujem od žene računa in je v 6 urah na vivid. Je pa intesa banka.

Po vsej verjetnosti bo delodajalec dobil znesek nazaj.


Hvala za odgovor. Sem pridobil potrdilo o nakazilu in upam, da bom rešil čim prej. Rad bi tudi ugotovil na čigavi strani je krivda, ker mi je Vivid sicer všeč in bi ga uporabljal. Bo pa težko če so take težave z nakazili iz Unicredita. To banko pač uporablja moj delodajalec.

delavec44 ::

Torej, da bom še malce konstruktiven. It teh bank jaz in moji prijatelji nismo imeli problemov z nakazili in je vse prišlo še isti ali naslednji dan na Vivid:
Sparkasse
NLB
Intesa
Sberbank
N26
Revolut
Mbills

Tole z Unicredit problemi sem tukaj prvič zasledil. Tudi prej recimo pri nakazilih na N26 ali Revolut nisem nikoli slišal za težave. Res pa da z Unicredit nimamo med znanci nobenih izkušenj. Zaradi tega sem zgoraj napisal, da je po moje težava na njihovi strani.

WaterBoy ::

Mogoče pa si naredi revolut in naj ti plačo gor nakazuje delodajalec, potem si pa ti sam naprej
««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google pay/Samsung pay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19532810 (173) V-i-p
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132014 (6048) buttcrack
»

Kako do čimvečjih drobtin - cashbackov?

Oddelek: Loža
5962 (710) uhuhu
»

Spet Google pay in N26

Oddelek: Mobilne tehnologije
205433 (2814) buneech
»

Visa debetna- spletni nakupi

Oddelek: Loža
413778 (2942) Egidij88

Več podobnih tem