» »

Apple watch SE

Apple watch SE

hipertija ::

Zdravo,

že ima morda kdo Apple watch SE? Trenutno imam GT2, vendar sem zaradi slabe kompetibilnosti Apple telefon vs. Huawei ura že razmišljal o Apple watch, vendar mi je bila cena res previsoka oz. mi je kljub vsemu precenjena zadeva. S prihodom Apple watch SE bi dejansko nabavil tole uro, ker je cenovno dostopna, sploh pa so se SE serije izkazale za povsem solidne, s tem da bom staro prodal, razliko za novo pa doplačal.

Me pa pri Apple watch skrbi predvsem baterija. Na trenutni uri drži res 5-7 dni, pa jo tudi obremenjujem z raznimi športnimi aktivnostmi.

Zanima me iz vaših izkušenj, koliko takšna ura zdrži? Imel bi prižgane te klasične funkcije, zaslon se prižge samo ko pogledam nanj oz. ko pritisnem nanj. Nisem fanatik za uro, tko da ne bi po njej brskal po spletu in odgovarjal na sms itd. Rabim jo za spremljanje utripa, predvsem pa za potrebe športanja, ko grem na kolo za 1-4 ure.
Po drugi strani me zanima kako dolgo jo polnite in kdaj, če jo je že res treba vsak dan?

LP
  • spremenilo: hipertija ()

binez ::

Imel enako situacijo kot ti. Prešel iz Huawei GT2 na Apple watch 3 in je razlika očitna. V funkcionalnosti. GT2 je bila bolj notification watch v povezavi z iPhone, apple watch je pa proper smart watch.
Kar se baterije tiče sem bil enako skeptičen kot ti, moram pa rečt, da sem se v parih dneh navadil na nov cikel polnjenja.
Jaz imam svojo trojko skos na roki, tudi med spanjem. Poraba baterije se giblje nekako tako:
- polnim jo vsak večer med tuširanjem ali medtem, ko sem na kavču
- ko grem spat je na 100%
- zjutraj, ko se zbudim je na cca. 92%
- uporaba je čez celoten dan (kar lepo številko notificationov, vadba, kakšna aktivacija shortcuta, včas kak klic čez uro...)
- zvečer (cca. 21. ura) je stanje nekje 55% - 65% in je itak čas za polnenje.
- če grem na kakšno daljšo turo, govoriva recimo 8h hike v hribih pridem z baterijo na nekje 30% zvečer.

Zaenkrat še nisem bil v situaciji, da bi mi pobralo celo baterijo. Verjetno bi brez težave stisnil baterijo v dva dni. Ampak je polnenje hitro in medtem, ko opravljam vsakdanjo jutranjo ali večerno rutino jo odložim na charger.

Upam, da ti pomaga.

BaTeMaN ::

Tudi sam imam 2 leti Apple watch 3, vse kar je napisal "binez" lahko potrdim, da je res.
Baterijo mi je skurlo edino ko sem šel na Triglav, se je spraznila na poti dol (kar bi rešil s 15 minutnim polnjenjem z banko).
less then zero

hipertija ::

Hvala za konstruktivna odgovora. Verjetno res prideš v rutino, tako kot s telefoni, ko jih tudi polnimo na dan/dva...

Treba je samo počakati na primerno ceno watch SE, trenutno so slabo dobavljive in cene še vedno 300€+, čakam da kdo proda na Bolhi za neko pametno ceno.

hipertija ::

Sem nabavil... baterija mi drži 2 dni, ne prčkam veliko po njej in je res super zadeva, jo pa še spoznavam, tako da za enkrat samo plusi.

driver_x ::

Ravno danes naročil ...

Taip4n ::

Imam prestar telefon za uro :D Ima jo pa boljša polovica, polni na 2 dni.

hipertija ::

Meni je super, prvi plusi:
- povezuje se s stravo, ker dosti kolesarim in hodim (imam namesto hudega števca na bajku in kombiniram s hojo) in strava po sebi je dobra športna app
- zelo dobri senzorji srce, koraki, spanje itd. itd.
- zelo dobra podpora za appe, na koncu se bom še navadil preko ure odgovarjat na smse :) :)

shadeX ::

Vse lepo in prav, ampak tisti ki cenite zasebnost, je dobro da veste, da se da preko ure (gibanja roke, srčni utrip..), zvedet kaj vse tisti trenutek delaš. Ja, tud ko se boste dol dajal bo Apple to vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

endelin ::

shadeX je izjavil:

Vse lepo in prav, ampak tisti ki cenite zasebnost, je dobro da veste, da se da preko ure (gibanja roke, srčni utrip..), zvedet kaj vse tisti trenutek delaš. Ja, tud ko se boste dol dajal bo Apple to vedel.

Glede na to kako na pol so natančni vsi senzorji, siri in podobno dvomim o tem:))

klinker ::

shadeX je izjavil:

Vse lepo in prav, ampak tisti ki cenite zasebnost, je dobro da veste, da se da preko ure (gibanja roke, srčni utrip..), zvedet kaj vse tisti trenutek delaš. Ja, tud ko se boste dol dajal bo Apple to vedel.


Sej mas tudi fon poleg, tako da te ze poslusajo in gledajo. Preko ure edino vidijo, kolko si kaj kondicijsko vredu med sexom, pa kako mocen je bil orgazem, itd :))

hipertija ::

Sem navajen da me ocenjujejo in gledajo in spremljajo ljudje, ker sem v takem poslu... tko da nothing new

Yossarian ::

Kolikor vidim, sta dva modela: z GPS in GPS + cellular. Kaj v praksi pomeni, da ima ura še cellular?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Taip4n ::

Ko v bližini ni telefona, preklopi na LTE oz. podatkovni prenos. Torej z njo sprejemaš klice, sms-je, Apple music itd. Apple/operaterji pri nas ne omogočajo (niti ne prodajajo) LTE verzije.

Yossarian ::

Kaj potem moraš dat v uro SIM kartico ali kako? Kako se vzpostavi zveza s telefonom, če je izven dosega? A pri nas potemtakem to ne deluje? Smo pri Telemachu.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

49106 ::

Vgrajeno ima eSIM. Pojma nimam, če pri nas deluje. Glede na to, da pri nas cellular verzija uradno ni na voljo, bi rekel ne.

https://www.gsmarena.com/what_is_an_esi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Taip4n ::

Ne, ne deluje. Če bi delovalo, bi lahko uro kupil tudi pri ponudniku LTE storitev.

Glej seznam:
https://www.apple.com/watch/cellular/

Yossarian ::

Hvala, bo torej verzija brez cellular v redu.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1078162019 (2492) GupeM
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441895 (2665) GupeM
»

Par vprašanj okoli Apple Watch...

Oddelek: Mobilne tehnologije
446270 (1266) gregor_m
»

Kaj o nekomu pove pametna ura (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8119404 (16257) Mare2

Več podobnih tem