» »

Kako najti čas za hobije

Kako najti čas za hobije

«
1
2

bozepomozi ::

Zanima me, kako najdete čas za hobije?

Sam ob rednem delu, partnerki in telovabi praktično nimam časa za nič več drugega, vsaj med tednom ne.

Domov pridem ob 4 ali 5, skuham kosilo, pojem, se malo uležem in je ura 6. Potem grem telovadit (probam vsaj 3x na teden) in ura je kar na enkrat 8. Ostane še 3 ure za kaj prigriznit, eno serijo, kaj prebrat in potem enkrat do 11 spat.

Kje so potem še prijatelji, učenje novih stvari, dejanski kvaliteten čas s partnerko, pijačke, kakšna hišna opravila itd. Dejansko kolebam, če je sploh vredno telovadit, ker mi vzame ravno tiste 2 ure od 6 - 8 zvečer in mi nekako oblikuje popoldne. Sploh si ne predstavljam, kako je še z otroci, hišo ipd. Delam sicer na temu, da bom enkrat sam svoj šef in da se izognem temu 9 - 5 načinu življenja, ampak do tja je še dolga pot. Do takrat bo mladost že mimo, zdaj pa sem nekako ujet v ta lifestyle. Kar depresivno, ker se dejansko zdi kot da živiš za vikende.. Potem pa gledam folk, ki je dopoldan v fitnesu, potem na kosilu v restavraciji, zvečer pa še na pijački s kolegi in se sprašujem od kje jim čas?

Hja treba blo dat iz sebe..

Facebook dev ::

A ti povem od kje jim čas za fitnes ob 10ih? Ne delajo tisti dan. Ali sploh ne delajo, ali pa pač delajo kakšne druge dni v tednu.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Baja ::

in kaj bi rad počel?

zvečer praviš da maš 3 ure, kakšno verjetno lahko nameniš hobijem. pa če ne vstaneš ravno ob 8ih za šiht, se lahko zjutraj s hobiji ukvarjaš.

dominuspro ::

Opcija 1: menjaš službo
Opcija 2: boljša organizacija
Če delaš komaj ob 9ih, je zjutraj dovolj časa za telovadbo. Kosilo skušaj vriniti v službeni čas...

Alien123 ::

problem je ker imaš najslabši možen urnik dela, od 9ih do 17ih.. Reči šefu naj te bolj zjutraj piše..

lolipop2 ::

bozepomozi je izjavil:

Zanima me, kako najdete čas za hobije?

Sam ob rednem delu, partnerki in telovabi praktično nimam časa za nič več drugega, vsaj med tednom ne.

Domov pridem ob 4 ali 5, skuham kosilo, pojem, se malo uležem in je ura 6. Potem grem telovadit (probam vsaj 3x na teden) in ura je kar na enkrat 8. Ostane še 3 ure za kaj prigriznit, eno serijo, kaj prebrat in potem enkrat do 11 spat.



5 serij na teden, cca 5 ur časa na teden. Se moraš pa sam odločiti, kaj ti več pomeni, ali željeni hobiji ali serije. Simple as that.

Cruz ::

Mislim, da @OP-ju ne gre v nos svoj prosti čas in poraba le-tega, ampak v glavnem to, da je na šihtu 8 ur na dan. Tudi jaz mislim, da bi bilo dobro zmanjšati delovnik.

Je pa tukaj drug problem in sicer predstava, da moraš kao stalno uživati, se družiti, biti vesel v življenju, da je vredno živeti na tem svetu. Live Laugh Love ali kaj je že tisti popularen citat. Tako nam narekujejo life coachi, različni filmi, ... To je zgrešena ideja po mojem mnenju in nemogoča za vzdrževati. Pa še dolgočasna.

bozepomozi ::

Alien123 je izjavil:

problem je ker imaš najslabši možen urnik dela, od 9ih do 17ih.. Reči šefu naj te bolj zjutraj piše..

Delam približno od 8 do 4. Samo zjutraj vstanem ob 6, pojem zajtrk, grem pod tuš in nekaj čez 7 štartam. Padem v Ljubljansko jutranjo gužvo in sem ob 8 na šihtu.

Zvečer pa tiste 2 uri in pol minejo v šusu, nekaj časa moram pa pač namenit tudi partnerki in potem skupaj kaj pojeva, pogledava ipd.

LeQuack ::

Problem je da se delo še vedno meri v času in da je ta čas 8 ur. Kapitalizem uber alles.
Quack !

bozepomozi ::

Fora je v glavnem, da dnevi med tednom letijo kot šus. Odšteješ spanje, delo in vožnjo in ti ostane še par ur časa. Vmes je treba vrinit pa še hišna opravila, kuhanje, kdaj v trgovino itd. itd. Kot sem rekel, s tem načinom se živi za vikende in je nekako depressing, da se veliko ljudi s tem sprijazni za 40 let. In to v obdobju življenja, ko si mlad in imaš največ za doživet..

Facebook dev ::

Lahko tudi skupaj kaj posportata. Kolikor opisujes problem, se zdi kot da imas kar nekaj casa zvecer, ki pa ga rad zapravis tako na hitro, brez da bi si kaj splaniral.

Zamenjat gledat kake serije s tem, da gres s kolegi na pijaco, mogoce vzemi zraven tudi svojo parnerko? Namesto da gres 3krat na teden v fitnes, lahko gresta s partnerko 1krat na teden na kak sprehod/hrib ali pa si najdeta kako vadbo, ki jo lahko pocneta skupaj.

Se mi zdi da je manj problem v tem, da ni casa, kot pa to, damislis, da je ob 6ih zvecer dneva ze konec in je itak ok ce malo polezis in zabijes cas za tvjem in kompom. Kar je dalec od tega, da je res.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

martincek1 ::

Jaz ti lahko samo povem, da tudi biti sam svoj šef ni nič kaj enostavno. Za to, da lahko zdaj delam kadar hočem in imam dovolj prostega časa, sem bil tri leta praktično brez življenja.

lolipop2 ::

Je pa res, da ni vedno vse tisto, kar vidiš pri kolegih na IG in FB. Eni npr. čisto vsako sranje objavijo in prikažejo kot ful prostega časa in uživancije. Dejansko so pa na hitro med šihtom skočili na kavo. Potem pa delajo do nevemkdaj. :)
Naredi si, kot je tebi kul.... in teako kot so rekli ostali, prilagodi in skrajšaj delavnik. LAhko pa tisto popoldansko kosilo vkomponiraš tako, da se takrat podružiš s kom.

hurikhan ::

Tudi jaz sem imel podobne težave. Potem sem pa začel hoditi v službo ob 6h do 6:30 in sem imel precej več časa za hobije.
Tudi z ženo skupaj tečeva in z otroci hodimo na pohode za vikende. Prej sem pa 10 let spal do 11h in je bilo mojega delovnega dne konec ob polnoči. Tako ti res ne ostane časa za hobije.

šernk ::

organizacija :)

zanimivo mi je bilo kako mi je v času blokade na občine ostajal čas. Danes sem pa spet v dirki sem pa tja...

2 uri telovadbe komot spraviš v eno zelo aktivno uro in še vedno narediš nekaj zase. Jaz sem si razdelil vaje na dva dni, en dan ena skupina mišic, drug dan druga. tako porabim cca 45-60min na dan. Res da gre potem to vsak dan ampak je precej lažje nadzirat. Imam pa vse skupaj doma, tako da ne hodim nikamor in še tam prišparam čas. Itak imam opremo izplačano v dveh letih, napram 6 mesečni fitnes karti. je pa seveda potrebno imeti prostor.

dan ima 24ur, 10 jih porabiš recimo za službo, 7 za spanje. razmisli kam zapraviš preostalih 7 ur na dan in probaj teh 7 ur drugače organizirat. Jaz recimo popoldanskega počitka raje nimam, ker me uniči, čez teden skuhaš nekaj na hitro, večino stvari pripraviš čez vikend (golaž, omake itd... komot daš v zamrzovalnik), naučiš se tudi kuhat hitreje, jemati bližnjice. Eni delajo pico recimo 1h in 30min, jaz jo imam spečeno v 40min od začetka priprave testa, pa je daleč od tega da bi bila slabša. Ko začneš stvari, ki bi ti morale pobrati 1h krajšat na 20min pridobiš par ur dnevno :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bozepomozi ::

Preveč je stvari, ki bi jih rad delal in premalo časa. Vsak dan se oblikuje okoli tega, kaj bom popoldan počel. Če grem telovadit je to vrh dneva in ostane še tisto malo večera, ki ga preživim s partnerko. Če grem ven s kolegi odpade telovadba. Če delam kaj doma, grem v trgovino, po kakšnoh drugih opravkih ipd. odpade oboje zgoraj. Vse to v nekem ultra hitrem tempu, da mi ja mogoče ostane časa še za kakšno stvar..

V glavnem me žalosti, ker je toliko stvari, ki me zanimajo in bi jih rad delal, časa pa totalno premalo. Tudi krog prijateljev se manjša, ker enostavno ni časa za vse. Potem kolebam, če je sploh vredno športat in imeti partnerko, kaj šele otroke. V glavnem samo odrekanje in tehtanje, kaj je več vredno..

techfreak :) ::

2 uri telovadbe komot spraviš v eno zelo aktivno uro in še vedno narediš nekaj zase.
S temle se definitivno strinjam. Sem tudi sam opazil, da lahko v 1 uri bolj intenzivne vadbe naredim vec, kot pa kdaj drugic v 2 urah.

poweroff ::

Ene 15 let nazaj sem iz hiše dal TV... nenadoma je bilo ful več prostega časa. ;)

Telovadbe se pa kar drži, ti bo kasneje v življenju še prav prišlo, da si čim dlje fizično aktiven. Ko bodo otroci, pa lahko telovadiš z njimi. ti telovadiš, otroci so zraven in se igrajo oz. tudi oni malo migajo.

Če pa bosta telovadila skupaj s partnerko, je pa to tudi del časa, ki ga nameniš partnerstvu.
sudo poweroff

Cruz ::

bozepomozi je izjavil:

Preveč je stvari, ki bi jih rad delal in premalo časa. Vsak dan se oblikuje okoli tega, kaj bom popoldan počel. Če grem telovadit je to vrh dneva in ostane še tisto malo večera, ki ga preživim s partnerko. Če grem ven s kolegi odpade telovadba. Če delam kaj doma, grem v trgovino, po kakšnoh drugih opravkih ipd. odpade oboje zgoraj. Vse to v nekem ultra hitrem tempu, da mi ja mogoče ostane časa še za kakšno stvar..

V glavnem me žalosti, ker je toliko stvari, ki me zanimajo in bi jih rad delal, časa pa totalno premalo. Tudi krog prijateljev se manjša, ker enostavno ni časa za vse. Potem kolebam, če je sploh vredno športat in imeti partnerko, kaj šele otroke. V glavnem samo odrekanje in tehtanje, kaj je več vredno..
Se mi zdi, da si ti kot en moj znanec, da si cel dan organiziraš za eno dejavnost in ne moreš v enem dnevu opraviti več dejavnosti naenkrat. Znanec si organizira cel dan za košnjo trave in cel dan počasi kosi. Boljša organizacija časa pa bo. Samo na tak način boš cenil prosti čas in čas na splošno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Lonsarg ::

2 uri za televadbo je resen hobi, torej ni problem da nimas casa za hobi ampak da nimas casa za DRUGI hobi :)

2 uri na dan za voznjo je pa tudi nocna mora in unicenje zivljenja.

To dvoje nekak najbolj pade ven.

bozepomozi ::

Cruz je izjavil:

bozepomozi je izjavil:

Preveč je stvari, ki bi jih rad delal in premalo časa. Vsak dan se oblikuje okoli tega, kaj bom popoldan počel. Če grem telovadit je to vrh dneva in ostane še tisto malo večera, ki ga preživim s partnerko. Če grem ven s kolegi odpade telovadba. Če delam kaj doma, grem v trgovino, po kakšnoh drugih opravkih ipd. odpade oboje zgoraj. Vse to v nekem ultra hitrem tempu, da mi ja mogoče ostane časa še za kakšno stvar..

V glavnem me žalosti, ker je toliko stvari, ki me zanimajo in bi jih rad delal, časa pa totalno premalo. Tudi krog prijateljev se manjša, ker enostavno ni časa za vse. Potem kolebam, če je sploh vredno športat in imeti partnerko, kaj šele otroke. V glavnem samo odrekanje in tehtanje, kaj je več vredno..
Se mi zdi, da si ti kot en moj znanec, da si cel dan organiziraš za eno dejavnost in ne moreš v enem dnevu opraviti več dejavnosti naenkrat. Znanec si organizira cel dan za košnjo trave in cel dan počasi kosi. Boljša organizacija časa pa bo. Samo na tak način boš cenil prosti čas in čas na splošno.

Hja dejansko ni tako, ampak vse poteka v nekem zelo hitrem tempu, če hočem stisnit več stvari. Ravno zato kolebam katera stvar je sploh vredna tega, da sem potem ves popoldan natempiran. Pridem domov, skuham in pojem, pol ure predahnem oz. podebatiram s partnerko, nato pa planem na tisto, za kar sem namenil popoldan. Potem je že večer in morda ostane še kaj časa za kakšno drugo stvar. V glavnem nek hiter tempo življenja, kjer samo čakaš vikend da se lahko celo malo sprostiš, brez da bi se odrekel določenim stvarem.

Utk ::

"Na vasi" (vse kar je izven Ljubljane) delamo od 7h do 15h ali pa celo od 6h do 14h. Če se malo zganem sem 15 do 4h na biciklu. Ali pa kosim travo ali karkoli. Zvečer je še zmeraj dost časa za trgovino, pijačo, karkoli. Če prideš ob 5h domov in greš še kuhat, je dan šel, jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Glugy ::

Cruz je izjavil:

bozepomozi je izjavil:

Preveč je stvari, ki bi jih rad delal in premalo časa. Vsak dan se oblikuje okoli tega, kaj bom popoldan počel. Če grem telovadit je to vrh dneva in ostane še tisto malo večera, ki ga preživim s partnerko. Če grem ven s kolegi odpade telovadba. Če delam kaj doma, grem v trgovino, po kakšnoh drugih opravkih ipd. odpade oboje zgoraj. Vse to v nekem ultra hitrem tempu, da mi ja mogoče ostane časa še za kakšno stvar..

V glavnem me žalosti, ker je toliko stvari, ki me zanimajo in bi jih rad delal, časa pa totalno premalo. Tudi krog prijateljev se manjša, ker enostavno ni časa za vse. Potem kolebam, če je sploh vredno športat in imeti partnerko, kaj šele otroke. V glavnem samo odrekanje in tehtanje, kaj je več vredno..
Se mi zdi, da si ti kot en moj znanec, da si cel dan organiziraš za eno dejavnost in ne moreš v enem dnevu opraviti več dejavnosti naenkrat. Znanec si organizira cel dan za košnjo trave in cel dan počasi kosi. Boljša organizacija časa pa bo. Samo na tak način boš cenil prosti čas in čas na splošno.


Ja jz sm tud tak; po delu največ ena večja stvar na dan. Če kosim potem grem mogoče še v trgovino s kolesom pa en lahek kratek tek več pa že ne ( nekak si izberem kaj bom delal v neke smisle: recimo to kar sm naštel je telovadba in ne bi želel na ta dan recimo kakšne dokumente urejat al pa kej podobnega ) . Me tud zlo mot k si organiziram dan da je treba recimo drugim pomagam pa delam vse take stvari k me ne veselijo ( resni opravki ) pol pa rečejo ja veš dej pa bi rajš kak drug dan da tole nardtiva ker to pa to vmes pršlo. To me res uniči. Ker pol morm na to mislt še na dan ki je bil namenjen sprostitvi telovadbi al pa čemu drugmu. ( dobr sj ne rata vedno zorganizirat tak da bi bil en dan sam eni stvari namenjen ampak če je takih dni v tednu preveč me pa res iz tira vrže )

Sem človek ki mu lahko ena malenkost pokvari dan in če bi jz dal vsak dan vse po malo ; mešal stvari tok pol bi mel same slabe dni ker enostavno mislim pol kaj bo še šlo narobe, kaj se bo zapletl, na kaj morm pazt, itd. Enostavno mi pol to skoz hod po glav in se ne morm 100% posvetit čemurkoli. Še posebej če morm mislt na čas; tole morm v tokem času nardit pa upat da bom vse kar želim uspel nardit do naslednje zadeve ki jo imam za nardit.

Manj stvari na katere morm mislit lažje mi je držat glavo pokonci. Čist preprosto. Niti ne gre za to kok so težavne stvari ampak za količino stvari. Lažje eno veliko stvar imam za skrbet/opravit k pa da velik majhnih. 100% lažje. Jz recimo ravno zato nikakor ne bi mogu imet deljenega delovnika. Ni šans. Kao imaš kakšne dve tri ure neslužbe..k da boš s temi urami kej pametnega nredu? a dej nehi..itak ti bo skoz na misel služba.

Men je že tale od 8-16 slab delovnik. Rabu bi od 7-15. To bi blo špica. 6-14 še rajš ampak take službe so redkost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

spam321 ::

9-17 je res BEDA OD BEDE delovni čas... ampak to je pač novodobnim šefkotom všeč, ker si jim tako na voljo praktično cel dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

spam321 ::

Seveda šefkoti pa jasno pridejo, ko se jim sprdne in do 17h je le še redko kateri v pisarnim.

Ganon ::

Od 9. do 17. ure je najslabši delovni čas. Zame je to nesprejemljivo. Jaz končam ob 14. uri in se mi dan takoj obrne.

Horas ::

ob nedeljah si skuhaj kosilo za cel teden, lepo posodice nardiš tako da zdrži cel teden nekaj v skrinjo nekaj v hladilnik pa prišparaš vsak dan pol ure.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

kuglvinkl ::

bozepomozi je izjavil:

Zanima me, kako najdete čas za hobije?

Sam ob rednem delu, partnerki in telovabi praktično nimam časa za nič več drugega, vsaj med tednom ne.

Domov pridem ob 4 ali 5, skuham kosilo, pojem, se malo uležem in je ura 6. Potem grem telovadit (probam vsaj 3x na teden) in ura je kar na enkrat 8. Ostane še 3 ure za kaj prigriznit, eno serijo, kaj prebrat in potem enkrat do 11 spat.

Kje so potem še prijatelji, učenje novih stvari, dejanski kvaliteten čas s partnerko, pijačke, kakšna hišna opravila itd. Dejansko kolebam, če je sploh vredno telovadit, ker mi vzame ravno tiste 2 ure od 6 - 8 zvečer in mi nekako oblikuje popoldne. Sploh si ne predstavljam, kako je še z otroci, hišo ipd. Delam sicer na temu, da bom enkrat sam svoj šef in da se izognem temu 9 - 5 načinu življenja, ampak do tja je še dolga pot. Do takrat bo mladost že mimo, zdaj pa sem nekako ujet v ta lifestyle. Kar depresivno, ker se dejansko zdi kot da živiš za vikende.. Potem pa gledam folk, ki je dopoldan v fitnesu, potem na kosilu v restavraciji, zvečer pa še na pijački s kolegi in se sprašujem od kje jim čas?

Hja treba blo dat iz sebe..


Prekvalificiraj telovadbo v hobi. Če je družina, je že za to problem najti čas.
Your focus determines your reallity

bozepomozi ::

Nekako se mi zdi, da sem se osebno prehitro zapodil v službo, ker od takrat naprej čas teče s svetlobno hitrostjo. Čeprav sem za tista leta dobil super službo in lepe pogoje za nadaljevanje kariere, sem takrat nekako na hitro zaključil z mladostniškim načinom življenja. In spet kolebam ali sem zajebal, ker nisem še par let užival v študentskem življenju, ali pa je prav, da sem se hitro začel postavljati na noge. Takrat je namreč še 3/4 kolegov bilo brez redne zaposlitve in z ogromno časa za uživanje v mladosti, jaz pa sem bil postavljen v nek odrasel lajf z rednim šihtom in resno zvezo, brez časa za ostale stvari.. Ah ja, mogoče me daje pa mini eksitenčna kriza.

Cruz ::

bozepomozi je izjavil:

Nekako se mi zdi, da sem se osebno prehitro zapodil v službo, ker od takrat naprej čas teče s svetlobno hitrostjo. Čeprav sem za tista leta dobil super službo in lepe pogoje za nadaljevanje kariere, sem takrat nekako na hitro zaključil z mladostniškim načinom življenja. In spet kolebam ali sem zajebal, ker nisem še par let užival v študentskem življenju, ali pa je prav, da sem se hitro začel postavljati na noge. Takrat je namreč še 3/4 kolegov bilo brez redne zaposlitve in z ogromno časa za uživanje v mladosti, jaz pa sem bil postavljen v nek odrasel lajf z rednim šihtom in resno zvezo, brez časa za ostale stvari.. Ah ja, mogoče me daje pa mini eksitenčna kriza.
Imaš zgrešeno predstavo, da je uživanje rezervirano samo za mladostniška leta in študente.

Nehaj se smiliti in sam sebe mučiti s preteklostjo.

bambam20 ::

bozepomozi je izjavil:

Potem kolebam, če je sploh vredno imeti partnerko, kaj šele otroke. V glavnem samo odrekanje in tehtanje, kaj je več vredno..


Zakaj imam občutek, da te trenutni partner ne osrečuje in ne želiš biti več z njo. Saj nisi podpisal nobene pogodbe, da moraš biti doživljensko z njo.

Imam občutek, da ona ni tip ženske, ki bi kuhala, da večino časa kuhaš ti.

Kot tretje. Po moje je najboljši delovnik 6 do 14 ure ali 7 do 15 ure, s tem da nimaš 1 uro vožnje na delovno mesto oz. 2 uri v službo in nazaj. To je 2 uri dnevno izgube časa.

IL_DIAVOLO ::

In potem smo tu. Ko se večina vstane, se on veselo panča, šiht je precej oddaljen in potem spozna, da hodi domov še samo spat, pametnega kosila itak že dolgo ni jedel, na koncu se še mu telovadit ne ljubi, ker guess what dan še hitreje mine.

Šiht blizu doma je luksuz, pa če verjameš ali ne.

LeQuack ::

Ne razumem zakaj je za vse delo 8 ur na dan in vožnja tja in nazaj nekaj samoumevnega in nespremenljivega.
Quack !

Spxy ::

LeQuack je izjavil:

Ne razumem zakaj je za vse delo 8 ur na dan in vožnja tja in nazaj nekaj samoumevnega in nespremenljivega.


Ker so nas tako vzgojili/naučili. :)

IL_DIAVOLO ::

LeQuack je izjavil:

Ne razumem zakaj je za vse delo 8 ur na dan in vožnja tja in nazaj nekaj samoumevnega in nespremenljivega.


Ja, lahko se prijaviš tudi na socialno in upas da se ti bo porodila kaka ideja.

mahoni ::

Dobro. Prava stvar je ze to, da si spoznal, da je taksen nacin zivljenja pol kurca vredn. To je prvi korak.

Glede na to, da predstavlja siht 40% od celotnega dneva bi bilo dobro tu narediti optimizacijo.
1.) Home Office 2x tedensko (ce ne delas v proizvodnji kaksni)
2.) Izogibanje jutranje konice (gres prej od doma) ali uporaba javnega prevoza, kjer pac se vozis in v tem casu beres knjigo, gledas film al spis.
3.) Uvedba fleksibilnega delovnega cas (da lahko kej zvecer postoris, ko npr. ne mores spat)
4.) Nek drug, bolj optimalen siht

Optimizacija vadbe:
1.) Ce hodis v fitnes, se izpisi in zacni delat vaje doma (tu prispras veliko casa, ker se ne rabis preoblacit, lahko izvajas vaje v gatah in ko koncas si takoj pod tusem in po tusiranju ze lahko jes.

Optimizacija spalnega ritma:
1.) Poskuaj ob istih urah it spat
2.) Zmanjsaj cas spanja, tako da bolj kvalitetno spis
3.) Kvalitetno spanje (boljsa vzmetnica, manj kave, ustrezna prehrana, sportanje ne ravno zvecer - beri izlocanje kortizola..., ce ze potem dodaj ustrezne dodatke, ki uravnavajo kortizol

Optimizacija priprave kosil:
1.) Lahko si naredis obroke tudi za 2-3 dneva. Ne bodo nic manj zdravi, kot nek sveze pripravljen obrok. Predvidevam, da si tako ali tako ne pripravljas nekih ultra zdravih, svezih jedi. Kar pomeni, da stvar lahko samo pogrejes in si takoj prisparal najmanj 1h.

Optimizacija nakupov:
1.) Ne hodit konstantno po nakupih. Naredi si seznam in bum neko mocno fasungo. Ce si mesojedec in nimas prostora npr. v hladilniku, si omisli zamrzovalnik in not nabasas mesa in ne hodis vedno po kilco al 2 v stacuno.
2.) Opravi nakupe online, kjer je to mozno in si naredi, da ti posljejo na dom.

Pa to zgoraj poskusi nekako skombinirati s partnerko.

To je to. Klasicno zivljenje vseh nas. Upam, da sem ti lahko kako pomagal z idejami. Ce kdo hoce, naj se kaj doda na to.

Senior Dev ::

Splača se na remote ker si takoj v plusu 3 ure pred povprečnim Janezom. 8 ur polproduktivnega dela je treba zamenjat z 6 ur produktivnega. Večina delodajalcev bi podpisala saj imajo radi vesele in pozitivne zaposlene ne pa nergače ki se smilijo sami sebi in tarnajo da ima dan premalo ur. Malce si depresiven in nisi edini v teh čudnih časih. Psihiater in vsaj en mesec bolniške če se stanje ne izboljša. Lp, Franc
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

LeQuack ::

Senior Dev je izjavil:

Splača se na remote ker si takoj v plusu 3 ure pred povprečnim Janezom. 8 ur polproduktivnega dela je treba zamenjat z 6 ur produktivnega. Večina delodajalcev bi podpisala saj imajo radi vesele in pozitivne zaposlene ne pa nergače ki se smilijo sami sebi in tarnajo da ima dan premalo ur. Malce si depresiven in nisi edini v teh čudnih časih. Psihiater in vsaj en mesec bolniške če se stanje ne izboljša. Lp, Franc


Večina delodajalcev ne bi podpisala, ker sicer bi že. Večina jih hoče popolni nadzor nad zaposlenim, dihanje za ovratnik, itd.
Quack !

Facebook dev ::

Ni res. Obstajajo delodajalci, ki ti ne dihajo za ovratnik in ti pustijo, da imaš fleksibilen delavnik, da kak dan delaš več, drug dan malo manj.
Pri meni recimo, si sam izbiram koliko kateri dan delam in je to delodajalcu čisto ok. Nima kaj za govorit, kar se mu tudi takoj povedal. Je pa res, da imam svoj s.p.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Magic1 ::

Haha, Op ima težave ob službi in partnerju. Potem ti ziher ne svetujem otrok.
Magic

mahoni ::

Magic1 je izjavil:

Haha, Op ima težave ob službi in partnerju. Potem ti ziher ne svetujem otrok.

Kaj mu pa ti svetujes, ko si tako pameten?

kuglvinkl ::

mahoni je izjavil:

Dobro. Prava stvar je ze to, da si spoznal, da je taksen nacin zivljenja pol kurca vredn. To je prvi korak.

Glede na to, da predstavlja siht 40% od celotnega dneva bi bilo dobro tu narediti optimizacijo.
1.) Home Office 2x tedensko (ce ne delas v proizvodnji kaksni)
2.) Izogibanje jutranje konice (gres prej od doma) ali uporaba javnega prevoza, kjer pac se vozis in v tem casu beres knjigo, gledas film al spis.
3.) Uvedba fleksibilnega delovnega cas (da lahko kej zvecer postoris, ko npr. ne mores spat)
4.) Nek drug, bolj optimalen siht

Optimizacija vadbe:
1.) Ce hodis v fitnes, se izpisi in zacni delat vaje doma (tu prispras veliko casa, ker se ne rabis preoblacit, lahko izvajas vaje v gatah in ko koncas si takoj pod tusem in po tusiranju ze lahko jes.

Optimizacija spalnega ritma:
1.) Poskuaj ob istih urah it spat
2.) Zmanjsaj cas spanja, tako da bolj kvalitetno spis
3.) Kvalitetno spanje (boljsa vzmetnica, manj kave, ustrezna prehrana, sportanje ne ravno zvecer - beri izlocanje kortizola..., ce ze potem dodaj ustrezne dodatke, ki uravnavajo kortizol

Optimizacija priprave kosil:
1.) Lahko si naredis obroke tudi za 2-3 dneva. Ne bodo nic manj zdravi, kot nek sveze pripravljen obrok. Predvidevam, da si tako ali tako ne pripravljas nekih ultra zdravih, svezih jedi. Kar pomeni, da stvar lahko samo pogrejes in si takoj prisparal najmanj 1h.

Optimizacija nakupov:
1.) Ne hodit konstantno po nakupih. Naredi si seznam in bum neko mocno fasungo. Ce si mesojedec in nimas prostora npr. v hladilniku, si omisli zamrzovalnik in not nabasas mesa in ne hodis vedno po kilco al 2 v stacuno.
2.) Opravi nakupe online, kjer je to mozno in si naredi, da ti posljejo na dom.

Pa to zgoraj poskusi nekako skombinirati s partnerko.

To je to. Klasicno zivljenje vseh nas. Upam, da sem ti lahko kako pomagal z idejami. Ce kdo hoce, naj se kaj doda na to.


Zlo v redu spisek za vsakega TBH, ce rabi life hack. Vse tocke.
Your focus determines your reallity

Magic1 ::

mahoni je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Haha, Op ima težave ob službi in partnerju. Potem ti ziher ne svetujem otrok.

Kaj mu pa ti svetujes, ko si tako pameten?

Nič mu ne svetujem, ker njegovi problemi so sladki problemi v primerjavi z tistimi, ki imajo otroke(in se seveda z njimi ukvarjajo).
Njegov največji problem je, da se mu ne da...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

mahoni ::

Magic1 je izjavil:

mahoni je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Haha, Op ima težave ob službi in partnerju. Potem ti ziher ne svetujem otrok.

Kaj mu pa ti svetujes, ko si tako pameten?

Nič mu ne svetujem, ker njegovi problemi so sladki problemi v primerjavi z tistimi, ki imajo otroke(in se seveda z njimi ukvarjajo).
Njegov največji problem je, da se mu ne da...

In to si ti zakljucil iz njegovega pisanja? Cloveka niti ne poznas, a kar nekaj vnaprej obtozujes. Ti in vecina vas tu na forumu. Clovek je vparasal, dobil je odgovore. Kaj bo z njimi pocel je njegova stvar. Ce se mu res ne da, pac mu se ne da. Mogoce se mu bo pa dalo cez pol leta in bo rekel, bil sem res nek lenuh, sedaj je pa cas, da se primem v roke in zacnem delati na sebi.

Je pa res, da je lenost tudi posledica taksenga bednega zivljenja. Tudi takrat, ko bi le nekaj spremenil, se ti vec ne da, ker si ze zgubil voljo za vsem. In ne, to ni depresija. Depresija je veliko hujsa.

Magic1 ::

Jao si se napalil. Se je jasno, kaj je op-jev problem. Ali se mu ne da, ali pa se boji kaj bo partnerka rekla, če bo nekam šel za dve uri. Rešitev prvega problema je jasna, drugega pa tudi.
Magic

mahoni ::

Magic1 je izjavil:

Jao si se napalil. Se je jasno, kaj je op-jev problem. Ali se mu ne da, ali pa se boji kaj bo partnerka rekla, če bo nekam šel za dve uri. Rešitev prvega problema je jasna, drugega pa tudi.

Ljudje hodijo ure in ure na psihoterapije, da bi ugotovili izvor svojih tezav, ti pa na podlagi nekih nam neznanih izkusenj, sklepas nekaj.

Se pa strinjam, da lahko taksnen sklep das le, ce imas s tem izkusnje in v tem primeru socustvujem s teboj, da si se moral bati partnerke.

cesnja ::

@OP iz tvojih zapisov sklepam, da imas sledece hobije: prevoz v/iz sluzbe, telovadba, serije, branje, vecerje s partnerico. Ce ti katera od teh stvari kdaj ni ok, jih mogoce poskusno zamenjaj s cim drugim :)

Magic1 ::

mahoni je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Jao si se napalil. Se je jasno, kaj je op-jev problem. Ali se mu ne da, ali pa se boji kaj bo partnerka rekla, če bo nekam šel za dve uri. Rešitev prvega problema je jasna, drugega pa tudi.

Ljudje hodijo ure in ure na psihoterapije, da bi ugotovili izvor svojih tezav, ti pa na podlagi nekih nam neznanih izkusenj, sklepas nekaj.

Se pa strinjam, da lahko taksnen sklep das le, ce imas s tem izkusnje in v tem primeru socustvujem s teboj, da si se moral bati partnerke.

Verjetno se lahko strinjamo, da tukaj ne bomo reševali problemov za psihoterapijo...
Magic

bambam20 ::

mahoni je izjavil:





Optimizacija nakupov:
1.) Ne hodit konstantno po nakupih. Naredi si seznam in bum neko mocno fasungo. Ce si mesojedec in nimas prostora npr. v hladilniku, si omisli zamrzovalnik in not nabasas mesa in ne hodis vedno po kilco al 2 v stacuno.


To vsekakor. treba napolnit zmrzovalnik z mesom, kruhom ( mislim, da mogoče kdo ne ve, da se kruh brze probelma da v zmrzovalnik ).. nakupi se riž, testenine, krompir...

Ne razumem ljudi, ki hodijo vsak dan ali na 2 dneva v trgovino, d abodo jedli. Načeloma se kupi za cel teden ali pa 14 dni.

Furbo ::

bozepomozi je izjavil:

Domov pridem ob 4 ali 5, skuham kosilo, pojem, se malo uležem in je ura 6. Potem grem telovadit (probam vsaj 3x na teden) in ura je kar na enkrat 8. Ostane še 3 ure za kaj prigriznit, eno serijo, kaj prebrat in potem enkrat do 11 spat.

Telovadi se preden se gre v službo. Vstaneš uro prej, tečeš pol ure, se stuširaš in jo mahneš delat.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bilo je kratko, bilo je sladko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
909108 (4705) solatko
»

Koliko se je spremenilo vase zivljenje zaradi "koronskih" ukrepov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17013297 (8192) TineTone
»

Vsakdanja rutina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111751 (9878) branimirII
»

Kako ob službi imeti čas za otroke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6313622 (10387) darthvader

Več podobnih tem