» »

Koliko se je spremenilo vase zivljenje zaradi "koronskih" ukrepov?

Koliko se je spremenilo vase zivljenje zaradi "koronskih" ukrepov?

«
1
2 3 4

SuperKripto ::

Koliko se je spremenilo vase zivljenje odkar imamo bolj striktne omejitve zaradi preprecevanja sirjenja korone covid 19? Pozitivne in negativne spremembe. Ali vec kuhate? Se vam je spremenil vzorec spanja? Ste vec casa z druzino kot prej? Kako kaj z vasimi frizurami in frizerskimi saloni? Ali manj delate? Ali manj telovadite? Ali vec uporabljate tv in internet? Ste se zredili? Ali vec nakupujete online? Ali opazate pozitivne ali negativne spremembe glede partnerskih odnosov?

atubbuta ::

- Delam več, ker imam vso opremo doma.
- Naredim ne kaj dosti več, saj deluje od doma vse skupaj počasneje.
- Nimam več točnega urnika. Včasih sem do 2 pokonci in vstanem šele po 8 uri. Prej sem vstajal ob 4 in hodil spat malo po 21.
- Ne hodim več v shoping centre! juhu!
- Vsak dan sem vsaj malo v naravi. Skoraj vsak dan greva s sinom na kako zelo kratko kolesarsko turco.
- Čeprav prihranim vsak dan 3 ure ceste, se mi dnevi zdijo krajši in občutek imam, da se moram zelo dobro organizirati, da opravim vsaj nekaj od tega, kar sem si zastavil.
- Zdi se mi, da nekoliko manj zapravimo, so pa tudi prihodki nižji. Kakšna bo bilanca pa bo pokazal čas.
:)

Vazelin ::

Ali opazate pozitivne ali negativne spremembe glede partnerskih odnosov?

Sem kar happy da nimam kakšne "zoprne babe" doma, ki bi jo moral gledat 24 7:D

ps: pogrešam predvsem kak party, pivaka po šihtu, ipd
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Miki N ::

Ma jaz sem ratal napol kriminalec - pa prej nisem bil tak. Keč je... ko bo vsega konec... bom šel nazaj na prava pota?

shawshank ::

Dobro vprašanje.
Predvsem imam več časa "zase" - več kuham, telovadim in berem. Pa tudi zapravim parkrat manj kot prej.
Pogrešam pa seveda socialne stike, na kak sprehod še greš s kom, vendar pa npr. videoklici niso zamenjava tega, da se s kolegi dobiš na pivu.

Po koncu tega bom vsekakor manjkrat hodil v trgovino in ohranil bolj redno telovadbo.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

Zanimivi odgovori. Jaz osebno nimam kaj dost sprememb, ker sem ze prej zivel bolj po "karantensko". Je pa vec sprememb na jedilniku. Zenska vec kuha. Zdaj je zacela vsak dan pect kruh in je izvrsten. Pece brez kvasa in iz mesanic domacih mok, malce sode bikarbone in zraven kefir ali jogurt. Mehek, okusen in zdrav. Zenska je postala bolj sproscena, vec se smeji in zarad tega tudi jaz, manj dela za sluzbo.

Zgodovina sprememb…

A110 ::

polenil se nenormalno. ze prej sem bil len ampak kar se zdaj dogaja pa ne pelje vec nikamor. prej sem ravno uspel ustvariti nekaksno rutino, ob 7 vstajanje, zajterk, okoli 8 prihod na delo, do nekje 2 delal, sel na kosilo, vsake toliko kaj pogledal za faks ko je ze bila res nuja, potem na pivo,2 vcasih tudi 10 in potem spat. zdaj pa vstanem okoli 9, 10, pojem zajterk, lenarjenje, kosilo, lenarjenje, vecerja, spanje. komaj čakam da je vsega konec. pa še prihodkov ni... Edina dobra stvar je da sem shujšal ker
imam preveč časa in ne jem več junka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

IL_DIAVOLO ::

Vec naredim doma, ne rabim it zgodaj spat, imam vec cajta za pripravo hrane in za trening. Meni je kar vsec no, niti dolgcas mi ni, pa sem ze tretji teden doma in se bom nekaj casa.

Miki N ::

A110 je izjavil:

pojem zajterk, lenarjenje, kosilo, lenarjenje, vecerja, spanje.


Jest, spat, srat. Ampak preživel si pa le. Za to se borimo, preživetje, življenje imaš pa na netu.

#ostanidoma

kuall ::

Lovim minus s spancem, ki sem si ga nabral zadnje mesece. Zdaj spim vsak dan 8 ur in pol, za vikend po 10 ur pa sem še zaspan in se sprašujem, kako sem lahko prej funkcioniral z manj kot 8 ur spanca. In si pravim: nikoli več zaspan hoditi po svetu!

Več fizične aktivnosti imam zdaj. 4 ure na dan po šihtu kolesarjenja, raziskujem okoliške hribe, vsak dan grem na drug hrib. Saj prej sem imel pa ene 3 ure, ampak bolj sprehode po Ljubljani, kar je manj intenzivno kot kolesarit v hrib.

Shujšal nisem pa skor nič, čeprav sem nehal piti kokakolo in jesti gostilniško hrano in se več gibam. To mi je res čudno. Shujšat zna bit zajebano zaradi neznanega razloga.

Dnarja se veliko prišpara.

Delo od doma ima name ta učinek, da manj naredim. Pa opazil sem, da imam malo dolgočasno delo, potem pa malo bluzim, da rata bolj zanimivo in zato naredim manj, ker kompliciram.

mirzad ::

ne morem it na fitnes

lahko po internetu pišem o korona scamu

_Denny_ ::

Skoraj nič, razen 24/7 prenašanja domačih idiotov, ker je večina ostala brez šihta. Tisti, ki berejo moje poste bodo vedeli, da delam od doma večinoma ponoči že od konca šolanja, grem od hiše samo, ko česa ni mogoče kupiti/urediti na daljavo in mi tak način življenja najbolj ustreza. Drugače pa:

- več časa z družino, ker se jim nikakor ni mogoče izogniti; zaradi tega se tudi slabšajo odnosi, ker ne trpim idiotizmov, ki jih je težko ignorirati
- količina dela je ista; spanje in teža tudi
- uporaba interneta je ista...no ja, v začetku meseca sem si naredil nekaj TB zalogo filmov, serij in Steam iger, če se mu bo mogoče treba zaradi drugih stroškov odpovedati (5. alineja)
- TV-ja ne gledam, telovadil nikoli v življenju nisem, kuhal tudi ne (izguba časa...2h zafrkavanja, da potem v manj kot 5min vržeš v sebe)
- kupujem na splošno vsaj 5x manj (če odštejem marčevsko nabavo RTX 2070), ker se zna zgoditi, da bom namesto drugih moral plačevati položnice, ker pametnjakoviči nimajo čisto nič prihrankov in mi ni ravno do tega, da bi rubeži zaplenili mojo nekaj tisočakov vredno elektroniko
- k frizerju ne hodim - v času OŠ sem si privoščil strižnik (priporočam!), ki bo počasi star že skoraj 20 let in mi je prihranil kar nekaj časa in denarja

Je prav smešno, ko vidiš koga tečnariti kako bedno je že biti 14 dni doma...wtf, od lanskega poletja nisem šel dlje od poštnega nabiralnika in še vedno živim, tako da bodo drugi teh nekaj dni tudi preživeli; najdite si hobije in bodo dnevi imeli še premalo ur. Od jutra do večera zraven TV-ja je normalno, da se človeku zmeša, samo to itak ni hobi.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Comparator ::

_Denny_ je izjavil:

Skoraj nič, razen 24/7 prenašanja domačih idiotov, ker je večina ostala brez šihta. Tisti, ki berejo moje poste bodo vedeli, da delam od doma večinoma ponoči že od konca šolanja, grem od hiše samo, ko česa ni mogoče kupiti/urediti na daljavo in mi tak način življenja najbolj ustreza. Drugače pa:

- več časa z družino, ker se jim nikakor ni mogoče izogniti; zaradi tega se tudi slabšajo odnosi, ker ne trpim idiotizmov, ki jih je težko ignorirati
- količina dela je ista; spanje in teža tudi
- uporaba interneta je ista...no ja, v začetku meseca sem si naredil nekaj TB zalogo filmov, serij in Steam iger, če se mu bo mogoče treba zaradi drugih stroškov odpovedati (5. alineja)
- TV-ja ne gledam, telovadil nikoli v življenju nisem, kuhal tudi ne (izguba časa...2h zafrkavanja, da potem v manj kot 5min vržeš v sebe)
- kupujem na splošno vsaj 5x manj (če odštejem marčevsko nabavo RTX 2070), ker se zna zgoditi, da bom namesto drugih moral plačevati položnice, ker pametnjakoviči nimajo čisto nič prihrankov in mi ni ravno do tega, da bi rubeži zaplenili mojo nekaj tisočakov vredno elektroniko
- k frizerju ne hodim - v času OŠ sem si privoščil strižnik (priporočam!), ki bo počasi star že skoraj 20 let in mi je prihranil kar nekaj časa in denarja

Je prav smešno, ko vidiš koga tečnariti kako bedno je že biti 14 dni doma...wtf, od lanskega poletja nisem šel dlje od poštnega nabiralnika in še vedno živim, tako da bodo drugi teh nekaj dni tudi preživeli; najdite si hobije in bodo dnevi imeli še premalo ur. Od jutra do večera zraven TV-ja je normalno, da se človeku zmeša, samo to itak ni hobi.


Dobro si to napisal, vsaka čast :)

d4vid ::

Pri meni se ni spremenilo veliko, živim na kmetiji in je vedno kaj za počet, v službo hodim normalno, je pa zaradi korone manj dela, kar mi je čist super.

Pogrešam edino pijačo s kolegi čez vikend, ampak tudi to gre, se pac vec pogovarjamo prek messengerja, kjer mamo že tako ali tako skupinski klepet.

Aja, pa trgovine s tehničnim materialom so zaprte, v tem času bi lahko prenovil delavnico (šravfam računalnike, televizije, telefone, 3D tiskam, odlocam se za nakup reballing postaje...), ki je trenutno v slabšem stanju.

V trgovino ne grem za vsako malenkost, kar mi je tud OK.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

MeGreat ::

Spremembe pri meni:

Pozitivne:
Vsak dan telovadba in fitnes cca. 1h
Delam več -> več denarja

Negativne:
Nimam kje zapraviti denarja
Preveč na forumih ..
Včasih je potrebna kakšna kreativna razlaga zakaj prehajam občine

shadeX ::

Nič. Le to, da se ne dobim več s kolegi za vikend, kar ne bistveno vpliva name.

showsover ::

Resnično, nikoli boljše, mojstri zaključujejo kopalnice v hiši, grede postavljene, trava pokosena, solidna pogodba podaljšana, delo od doma, pohvale novih overseas narocnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Ganon ::

Na računu mi ostaja več denarja, to je edina razlika.

D3m ::

- žena brez službe
- izmenično delo, 1 dan doma 1 dan v službi
- delo se veča
- plača se veča
- otroci preizkušajo toleranco živcev

Upam, da najde čimprej šiht. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Alien123 ::

- delam normalno, tak da ni sile
- pri plači in na trr bo več denarja, zaradi pomanjkljaja pijač, obiskov trgovin itd..
- moja je na čakanju, zato ima več časa, da mi pritiska kdaj bo čas za otroka..
- grem večkrat na obisk k našim domačim, mama prav uživa na čakanju doma, foter je pa itq v penziji
- gre se na daljše sprehode s psom
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

D3m ::

moja je na čakanju, zato ima več časa, da mi pritiska kdaj bo čas za otroka..


DO IT!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

D3m je izjavil:

moja je na čakanju, zato ima več časa, da mi pritiska kdaj bo čas za otroka..


DO IT!


Počasi, še je čas :D

Egidij88 ::

Ne smem iz občine in pa na pir s frendi. Ostalo je isto.

shadeX ::

- moja je na čakanju, zato ima več časa, da mi pritiska kdaj bo čas za otroka..


Sej vem da je offtopic, ampak vseeno me zanima, koliko je pa stara? :)

MIHAc27 ::

Jaz sem v IT stroki, še vedno delam v pisarni, tako da glede tega ni veliko sprememb (obiščem pa mnogo manj strank ali dobaviteljev, tu se kar pozna).

Super se je peljat v službo, ker ni nobene gužve, pa še zastonj lahko parkiram v bližini kar prej nisem mogel in reševal drugače.

Minus so pa seveda ukrepi, maske, skrb da ne privlečem kaj domov.

D3m ::

Alien123 je izjavil:

D3m je izjavil:

moja je na čakanju, zato ima več časa, da mi pritiska kdaj bo čas za otroka..


DO IT!


Počasi, še je čas :D


Samo opozarjam. Biološka urica pa to, babam se meša.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

shadeX je izjavil:

- moja je na čakanju, zato ima več časa, da mi pritiska kdaj bo čas za otroka..


Sej vem da je offtopic, ampak vseeno me zanima, koliko je pa stara? :)


26

FireSnake ::

- delam več (nekje eno uro),
- treniram manj,
- treniram pa doma (prej nikoli nisem - ampak ni isto, kot v telovadnici),
- sprehodi so daljši,
- tečem več,
- spim malo več (čas, prihranjen v/iz službe)
- začeli smo peči kruh (to bo ostalo, že dolgo je bila ta namera)
- kuhamo enako, ker smo že prej kuhali redno
- TV/internet isto (TVja in politike se ogibam)
- pol kile manj imam (za mene je to enako, kot prej)

Največja sprememba bo zame manj kondicije. In rahlo zbledelo znanje borilne veščine (bo trajalo ene 3 mesece, da to nadoknadim). Ob predpostavki, da tole še traja par tednov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Alien123 je izjavil:

shadeX je izjavil:

- moja je na čakanju, zato ima več časa, da mi pritiska kdaj bo čas za otroka..


Sej vem da je offtopic, ampak vseeno me zanima, koliko je pa stara? :)


26


Sedaj bi morala že zibati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ganon ::

D3m je izjavil:

Sedaj bi morala že zibati.


Daj, ne trolaj. :))

D3m ::

What? Bolj bo odlašal manj se mu bo dalo. :)

Partnerki se pa zna sfuzlati in narediti pizdarijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

Meni se ni spremenilo dejasnko nič. Sem verjetno med srečneži(?) Edino nelagodje ob trenutnih (za moje pojme nevarnih) klovnih na oblasti in gospodarska nejasnost prihodnosti, oz. krč tako realen kot psihološki, se me polašča. Otroci še niso v šoli, žena dela od doma, svoboden urnik.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

joggi79 ::

Meni se je spremenilo zgolj to, da namesto 2-3x na teden sedaj delam 5x na teden od doma. Pa da se pocutim ko kriminalec (brez slabe vesti) ko grem pri mtb turi cez 5 obcin, ali ko sem sel sluzbeno smucat v drugo obcino ;) Aja pa namesto enkrat na dva tedna grem sedaj v trgovino enkrat na 3 tedne. Tako da realno me boli za karanteno in odlocbe, ker se mi realno ni nic kaj spremenilo... razen da je v sluzbi dela prej vec kot manj.

Old Spice ::

Meni je vsaj trenutno bolje. Zaradi virus specifike imam nadure. Teh se je nabralo praktično še za eno plačo. Pri plači imam virus dodatek. Hkrati zapravljam manj oz. sploh ne (razen hrane). Prihranim 1.5h dnevno na vožnji. Več se gibam zunaj, redno sem začel s tekom. Je pa res, da pogrešam small talk ob kavi ali pivu.

stalker ::

Pred ukrepi sem bil zgleden in odgovoren državljan, sedaj sem odgovoren kvazi kriminalec (zahvala gre nevarnim živim bitjem na oblasti), potem bom spet prvo. Razen dela od doma in nošenja maske v trgovini se obnašam popolnoma isto pred in med karanteno.

djabi ::

Na našem koncu je super, ker ni več toliko prometa, manj je avtov, tudi zrak je bolj čist. Sosed, ki ima kamnoseštvo je tudi utihnil. Pa sosednji mizar tudi ...

Neverjetna tišina je ... Končno lahko normalno poslišam ptice na drevesu.

D3m ::

Mengeš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

Kul. Upam, da imaš krepko njivico in motorko za zimo in debelo knjigo za zdravljenje z zelišči, ker če bomo poslušali samo ptičke, bomo šli na kar krepko v prazgodovino :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

111111111111 ::

- dela več kot pred korono, noben noče delat na terenu
- daljši delovnik od 7h pa tja do 18h, prej je bilo konec ob 15h strogo
- prej nakupi 1 tedensko sedaj 1x na 14 dni
- šolanje otrok (komaj čakam da je konec, ker mi še učiteljica jambra kolk je več dela).
- peka kruha
- nabava za starše in priletne sosede
- konkretno več denarja
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Barakuda1 ::

Machete je izjavil:

Kul. Upam, da imaš krepko njivico in motorko za zimo in debelo knjigo za zdravljenje z zelišči, ker če bomo poslušali samo ptičke, bomo šli na kar krepko v prazgodovino :D


Kul ... se bomo vsaj znebili "profi - jokic". Naravna selekcija pač ...al kako že to gre>:D

m0LN4r ::

SuperKripto je izjavil:

Koliko se je spremenilo vase zivljenje odkar imamo bolj striktne omejitve zaradi preprecevanja sirjenja korone covid 19? Pozitivne in negativne spremembe. Ali vec kuhate? Se vam je spremenil vzorec spanja? Ste vec casa z druzino kot prej? Kako kaj z vasimi frizurami in frizerskimi saloni? Ali manj delate? Ali manj telovadite? Ali vec uporabljate tv in internet? Ste se zredili? Ali vec nakupujete online? Ali opazate pozitivne ali negativne spremembe glede partnerskih odnosov?

Najlepsi dopust ever, sicer za samo 60% place, ampak hej se veno poceni dopust. Koncno imam cas za _vse_ kar hocem delat in to delam, ko se mi sprdne.
- Sem veliko vec telovadil, ker kot receno imam na razpolago cel dan, posledicno sem izgubil kr neki mascobe in pridobil na moci, kondiciji whatever
- glede hrane, je tudi boljse, ker zdaj pa res iz dolgcasa grem vsak dan po stacuno po sveze stvari, kolicinsko se ni spremenilo
- druzine ne smem obiskati
- internet, tv niti ne, imam pa veliko vec casa in miru za audiofilsko uzivanje glasbe na terasi med soncenjem in gledanjem v luft
- povprecni nivo stresa, glede na pametno uro mi je padel skoraj na nic, nula. ponavadi pa je bil na 2/3 oz polovici.
- pogresam sodelavke
- glede frizure mi dol visi, tako dolgih las ze dolgo nisem imel, zanimivo, ene trije kolegi pa se vec ne brijejo xD hehe nikol niso imel brade...
- sosed pa se je prvic v zivljenju pobril glavo, ker ni zdrzal brez frizerja, on ima 2x na mesec termin pri frizerju drugace, hehehe

- vceraj sem pa resno razmislil o tem, kako bedno bo spet ko bo tega konc, verjetno bom rabil 1-2 tedna da se navadim na delo/siht mislim.
- aja pa zdaj je cas za prckarije okol bajte delat, ki jih drugace ne

PS: Edino nevem kaj bo zdaj z Event kartami za 7 dnevni festival julija. Baje da naj se vedno ne bi bilo vecjih prireditev do avgusta?
Se je ze kdo ubadal s tem? A bo EU sprejela enotni zakon ali bo to vsepovprek in bo treba za vsako drzavo posebej gledat?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

djabi je izjavil:

Na našem koncu je super, ker ni več toliko prometa, manj je avtov, tudi zrak je bolj čist. Sosed, ki ima kamnoseštvo je tudi utihnil. Pa sosednji mizar tudi ...

Neverjetna tišina je ... Končno lahko normalno poslišam ptice na drevesu.
Pri meni je pa obratno, sosedje so doma pa vsak nekaj drega, en dela zunaj masivno pohistvo, zaga laufa cel dan skoraj.
Drugi z vapotom puca stvari, ko res nevem jih se nikoli ni, glavno da nekaj ruzi. Tisti spodaj je ta teden ze dvakrat kosil travo, pol pa se s krampom neki skace cele dneve po dvoriscu.
Tretji dela "fasado" laufa mesalec, no vceraj je stem konc, zdaj bo zagal les za savno.
Moj direktni sosed pa dela tistemu, ki dela masivno mizo masicne nogace iz zeleza take bolj umetniske industrialisticne obliek, pa laufa fleksarca, svasaparat vsak dan.
Prej, ko so bli vsi na sihtu, sem imel vec mira. Zdaj imam mir, ko je prevroce pa se jim popoldan vec ne da drkat s tem.

Damn, vcasih mi ze zjutraj ob osmih trka na okna terase, ker je on ze bil na 2 urnem sprehodu s kuzekom, pa mi je prinesel svezi kruh iz pekarne. Pa si mislim, damn, ce me nebi zbudil bi se potegnil vsaj eno uro.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Samael ::

- še vedno grem petkrat na teden v službo in delam več - na momente se počutim prav skurjen (ker je precej sodelavcev te dni odsotnih zaradi varstva otrok ali pa v pripravljenosti)
- po špecerijo hodim precej manj kot prej
- precej manj zapravim tudi zaradi začasno zamrznjenja nakupovaja preko neta iz tujine
- močno pogrešam druženja z nekaterimi meni ljubimi osebami
- močno pogrešam koncerte/festivale ... ostalo mi je cca sedem "presale" kart skenslanih/prestavljenih dogodkov, včeraj smo izvedeli, da gre bojda k vragu tudi Metaldays, kaj čmo ...
- vsak dan med tednom se prisilim, da grem vsaj na en krajši sprehod, čez weekend daljši, gora žal ni
- pogosteje se po telefonu slišim s staršema (oba sta onkološka bolnika, živita v drugem kraju)
- več pozornosti posvečam dnevnim novicam, se mi zdi, da če izpustiš dan ali dva, mimogrede zamudiš kakšen nov ukrep in kje ga lahko potencialno pobiksaš
- vidim kakšno serijo več, življenje pa se mi zdi kanček bolj rutinirano kot prej (še vedno so ljudje tisti, ki mi naredijo razliko)


m0LN4r je izjavil:


PS: Edino nevem kaj bo zdaj z Event kartami za 7 dnevni festival julija. Baje da naj se vedno ne bi bilo vecjih prireditev do avgusta?
Se je ze kdo ubadal s tem? A bo EU sprejela enotni zakon ali bo to vsepovprek in bo treba za vsako drzavo posebej gledat?

Vsaka država ima svoje ukrepe, vendar je marsikaj tega povezano. Recimo Tolminski Metaldays konec julija, začetek avgusta je odvisen tako od tujcev (80% obiskovalcev festivala so tuji gostje), kot tudi bandov, ki to poletje tourajo po EU in ker je Nemčija včeraj skenslala vse večje prireditve do 31. avgusta, odpadejo Wacken in nekateri drugi večji festivali s katerimi naš Metaldays deli bande, tako da enostavno ne bo bandov ...

m0LN4r ::

Pa potem se karte izplacajo v 100% nazaj al kako? Sicer imam "zavarovano", ampak ce tisti, ki ni zavaroval karte dobi ves cash nazaj, bi ga jaz tudi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Avenger ::

Skoraj nič. Manjkrat v trgovino, bistvena sprememba je nič prijateljskih stikov in nič redne tedenske športne aktivnosti. Finančno tudi nič drugače, ampak samo zaenkrat, sem pa seveda odvisen od poslovanja drugih in pulza v gospodarstvu na splošno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

djabi ::

Machete je izjavil:

Kul. Upam, da imaš krepko njivico in motorko za zimo in debelo knjigo za zdravljenje z zelišči, ker če bomo poslušali samo ptičke, bomo šli na kar krepko v prazgodovino :D


Brez skrbi, zaenkrat sem še preskrbljen.

Če pa mi bo kaj zmanjkajo, pa bom obiskal enega soseda, za katerega vem, da je pravi paničar in si že nekaj let dela dodatne zaloge.

Dr_M ::

Zame se nic ni spremenilo. Na siht hodim normalno, edino v trgovino grem malo manjkrat.
Aja, pa cas, ko ga prezivim v avtu se mi je znantno skrajsal, ker ni toliko pacientov na cesti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Senior Dev ::

Bolje ni bilo nikoli. Socialno distanciranje res daje pozitivne učinke na psiho. Tudi telesno precej velik napredek v enem mescu. Vsak dan zjutraj bujenje brez ure in 45 minutni cardio trening in popoldan trening z utežmi in na napravah. Vsakodnevni sprehod obvezno. Prihranil ogromno denarja zaradi zaprtih trgovin in ugotavljam da je res top. :D
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Samael ::

m0LN4r je izjavil:

Pa potem se karte izplacajo v 100% nazaj al kako? Sicer imam "zavarovano", ampak ce tisti, ki ni zavaroval karte dobi ves cash nazaj, bi ga jaz tudi.


Ne vem, kako ima to urejena slovenska zakonodaja, vendar so v nekaterih ostalih EU državah (kolikor sem bral) dolžni vrniti kupnino za karte. V praksi v mojem primeru je pa tako:

Organizatorja Dirty Skunksa sta za vsak odpadli/prestavljen koncert objavila, da se z bandi oz. tour managerji išče nov datum in prosila, če obdržimo karte oz. da kupec lahko zahteva vračilo kupnine, vendar da lepo prosita, če karte zadržimo do novega datuma, ker jima vse to povzroča samo dodatne stroške. To mi je fer in sprejemljivo.

Ponudnik kart Eventim je začasno zamrznil vračanje kart, tudi če so organizatorji (v mojem primeru Kino Šiška - koncert The Mission) dali izrecen datum, do katerega je treba vrniti vstopnice, v kolikor se ne bodo obdržale za novi datum. Bojda bodo kupnino vračali, ko se bodo sprostili ukrepi in bodo ponovno odprte njihove poslovalnice.

Organizator ArtFest oz. Boban (Metaldays) se po drugi strani zgovarja na force majeure (ki ga ima v TOS), kjer v primeru višje sile, kot je pandemija, kupnine ni treba vrniti in da iščejo rešitev (vaucher za njihove druge dogodke ipd...) oz. vse, da bi denar obdržali (ker so kao že imeli neke stroške). V primeru, da bomo zahtevali denar za karte nazaj grozi s stečajem, kjer denarja naj ne bi videl nihče.

Vazelin ::

Molnar in Senior Dev zmagala korono:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43275430 (61229) damirj79
»

Kako ob službi imeti čas za otroke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6313649 (10414) darthvader
»

Nov način distribucije filmov takoj po premieri v kinematografih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
17329691 (27154) madmitch

Več podobnih tem