» »

Avto do 3k eur

Avto do 3k eur

«
1
2 3 4

freesty ::

Katerega? Lahko se gre malo preko, ker moram kupit do novembra tako,d a bom spremljal ponudbo in se ziher najde kaksen pod ceno od teh, ki jih boste priporocali.

Avto se bo vecinoma uporabljal za v sluzbo, cca 70km vsak dan, vecinoma avtocesta, za na izlete, ter tu pa tam za v trgovino.

Veliki plusi so:
-avtomatska klima
-senzorji za parkiranje
-v redu izgled
-nizko vzdrzevanje
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

donvito ::

zobnik ::

dobri avti gredo še isti dan al pa naslednji....pa tud slabši se prodajo čez par dni, kak teden.
Tko da najboljš da vsake 2 ure pregledaš oglase in se takoj dogovoriš za ogled, nakup.

hojnikb ::

kupi avto za 2 jurja, ostalo pa pusti za day1 vzdrževanje/servise.
#brezpodpisa

matobeli ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Za nadaljnega jurja vržeš not LPG napravo, popraviš tisti konček pleha, nardiš servis, če je treba dodaš za dobre gume in imaš precej fin ter zanesljiv avto z porabo okoli 6€/100km. Če kilometri štimajo se boš avta prej naveličal kot pa bo škripnil.

Lahko vzameš celo 1.8 bencinarja, ni ravno raketa, polž pa tudi ne ker je lahek avto za to velikost, privarčuješ pa ene 90€ pri cestnini in še približno toliko pri zavarovanju, proti mašinam z 150+KM in 1.8l+ mašinam.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

TheBlueOne ::

Upam, da ni 70km v eno smer. Se ce je v obe bos fino naj**** v avtu za 3000€. Ali se bos slabo peljal ali pa bodo popravila, ker to se nabere dosti km. To bodo hudi kompromisi.

Jaz bi v tvojem primeru vzel Multiplo, ker so prakticni in vzdrzljivi in nimajo nobene cene, ker so grdi. Seveda ce najdes z malo kilometri.

matobeli ::

Brez linka do primernega oglasa mu čisto nič ne pomagaš.

Aja ne, nemorš ga dat, ker se na a.net niti ena vsaj pogojno primerna ne prodaja.
Najnovejša je '07, brez avtomatske klime in samo dvema airbagoma.:))

Oziroma, katera izmed objavljenih je tvoja?

TheBlueOne ::

Lol, ne. :D Sem bil presenecen, da jih skoraj ni vec. So jih pa ja dolgo delali? Vem, da je bila dolgo avto za kupit, ce cenis prakticnost pred izgledom.

KAVINSKY ::

Opel Astra. Klasični 1.6 motor z verigo, deli niso pretirano dragi, pelješ se pa bolje kot v večini Cliotov ali Getzov za tak denar.

anketar ::

gledi karavane, enoprostorce ponavad se prodajajo za male pare dilerjem oni pa pol kartelno napihnejo ceno

freesty ::

Malo sem pozabil na ta post. Hvala za vse predloge. Saj vem, da dobri avtomobili gredo hitro ampak ce vsak napise kaksen model avta na katerega naj bom pozoren mi ze to dosti pomaga.

Kako pa je s temi avti visjega cenovnega razreda, naceloma so ocuvani samo dosti kilometrov majo(bmw 3,5), audi a4. Letniki okoli 2006. 250k+km. So ti kilometri res tak deal breaker?

Ce mi zdrzi dodatnih 100k km sem zadovoljen za 3k eur.

Se pa vozim 35km v eno smer, torej 70 skupno na dan.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

profii ::

Taki avti nimajo nikoli samo 250k.
Ponavadi števci čudnežno zmrznejo po treh letih... Servisi pa tudi :)

freesty ::

Ko iscem, gledam izrecno od zasebnega prodajalca in ne od dealerjev. Sploh pri teh avtih se mi zdi vazno. Mislim, da prvi lastnik kakega bmw 5 karavana s 300k km ni ravno prevrtel kilometrov ali pac?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

profii ::

freesty je izjavil:

Ko iscem, gledam izrecno od zasebnega prodajalca in ne od dealerjev. Sploh pri teh avtih se mi zdi vazno. Mislim, da prvi lastnik kakega bmw 5 karavana s 300k km ni ravno prevrtel kilometrov ali pac?


Približno take šanse kot zadet na lotu...
On je kupil avto za 60 do 80k€, ga glancal 10 let in zdj ga bo prodal za 3k? :)

Tisti ki je kupil tak avto, ga je teral 3 leta, nabil 200k, se ga znebil in potem naslednji lastnik ponovi vajo, zbij kilometre in prodaj... Potem pa prideš na vrsto ti, kupiš in šraufaš.

hojnikb ::

tako je, privat prodajalec ni garancija da se je zbijal kilometre. V koncni fazi lahk tut kak privatn prodajalec prodaja avto za dilerja..
#brezpodpisa

freesty ::

Tako, da taksni in podobni odpadejo?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id....
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

hojnikb ::

takale podbna (sicer limuzina) se je nedolgo nazaj prodajala z 980k na sasiji in 330k na stevcu. Da dobis mal obcutek kak se tem zbija kilometre.

E6x bi se js izognu, ce rabis daily driver, razn ce mas par jurjov skos na lagru za vlagat.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

;-) ::

Sem imel 3x e61 nikoli velikih stroškov.

Ampak jaz sem jih uporabljal za dostavo materiala ko smo gradili, pol bajte zvozil v e61 >:D

Ponavadi vozim avto do 3k eur, ampak se mi je ponudila a4 b8 pa sem vzel za malce vec. Ko jo prodam vzamem ziher spet nekaj do 3k 1.9 tdi. Ker je kljub bilokake km ima na stevcu zanesljiv avto in veliki stroški praktično ne morejo nastat.

freesty je izjavil:

Ko iscem, gledam izrecno od zasebnega prodajalca in ne od dealerjev. Sploh pri teh avtih se mi zdi vazno. Mislim, da prvi lastnik kakega bmw 5 karavana s 300k km ni ravno prevrtel kilometrov ali pac?

Nevem če boš kje najdel ta model od prvega lastnika še. Na kilometre na števcu ne glej ker so nepomembni. Priskrbi si kabel za INPO in dobro preglej avto pred nakupom. Načeloma težav ni. Sem imel 530 e61 s 700.000 in ni bilo težav, zdaj nazadnje 525dA 570.000 isto brez tezav. Prvi je imel nekaj cez 250.000km s občasnimi tezavami s DPF ampak dokler sem ga imel je zmogel :)

Aja tisti s 700.000 je imel volan in sedeže lepe nič strgano, to ti avti zdržijo, tako da ko greš gledat avto s 300.000 km in je znotraj obrabljen veš da je milijon + km

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

sgdjkdlsugi4 ::

Honda Civic 8th gen, 4 vratni. Vecinoma kupljen od penzijonistov, zato dobis z malo kilometri. Delan na japonskem, ketna, 6 prestav, poraba na AC 6.0-6.5.

primer: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

so pa redki

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Penzionistični avti so potencialno najslabši. Speljevanje, da gre sklopka/vztrajnik v kurac, šparanje pri materialu, neredni servisi (sploh kaki jermeni) ker se ne dela dost kilometrov itd... No thanks.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Raje novejsega renaulta, kot pa precenjeno hondo.

15 let star avto in 5 jurjov. Zlatarji lol

sgdjkdlsugi4 ::

hojnikb je izjavil:

Penzionistični avti so potencialno najslabši. Speljevanje, da gre sklopka/vztrajnik v kurac, šparanje pri materialu, neredni servisi (sploh kaki jermeni) ker se ne dela dost kilometrov itd... No thanks.

No seveda je treba povprašat po zgodovini ter računih narejenih del, samo to nisem pisal, ker spada pod zdravo pamet. Pod "penzjonist" je bil sarkasticno misljen nekdo ki ni "hondas" (blokadiranje, tiscanje avta), saj tem ta oblika ni bila zanimiva.

Zgodovina sprememb…

buneech ::

KAVINSKY je izjavil:

Opel Astra. Klasični 1.6 motor z verigo, deli niso pretirano dragi, pelješ se pa bolje kot v večini Cliotov ali Getzov za tak denar.

Kateri 1.6 pa ima verigo?

KAVINSKY ::

Širim krivo vero. 1.6 imajo pas, 1.4 imajo verigo, ne obratno.

mancini ::

In zakaj dajes primerjavo Astra proti Cliotu in Getzu, ce je ta en razred visja. Astro primerjaj z Meganom, Golfom. Ali pa delaj primerjavo Corsa Getz

KAVINSKY ::

Ker primerjam ceno glede na letnik.

mr_chai ::

freesty ::

Evo prsu je teden, ko se bo izvedel nakup.

Po posvetovanju z razlicnimi ljudmi sem se odlocil za dizla. Mava s punco ze dacio sandero za po mesto. Diesel pa se bo uporabljal za v sluzbo(40km v eno smer), ter kaksne vikend izlete(ko bo korona mimo).

90% sem odlocen za mazdo 6. 2009 letnik hatchback. Ima 230k prevozenih, avto brez praske, servisiran na vsakih 20kkm na uradnem servisu od prvega lastnika. Gre za 2.0 motor(vem, 2.2 je naceloma boljsi ampak za tak denar z znano zgodovino, ter taksno opremo ga ne dobim). Prisel pa bo cca 4k eur. S tem, da morem se vlozit za glavni servis 300eur.

Zakaj pisem to, ker me zanima, ce ima kdo kaksne izkusnje in mogoce last minute boljsi predlog.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Valvoline ::

i30 ali ceed 1.6 crdi l.2010 90km dobis za 3k ali cenej. Dalec najboljsi nakup do 3k, navadna sklopka (nima dvomasnega vztrajnika), motor na ketno, boschov injection. Mazde bi jaz preskocil.

Zgodovina sprememb…

denabiker ::

kilometre gledat na avtih je brezveze, ker skoraj vsi goljufajo. Plus tega na boljših avtih se obraba zelo malo opazi, recimo višji razred nemcev, volvo itd. so tudi preko 500 tisoč in je notranjost čisto v redu.

MasterTade ::

skoraj vsi goljufajo, ampak podatkov za to nimamo :(
Mors omnia aequat

WizzardOfOZ ::

denabiker je izjavil:

kilometre gledat na avtih je brezveze, ker skoraj vsi goljufajo. Plus tega na boljših avtih se obraba zelo malo opazi, recimo višji razred nemcev, volvo itd. so tudi preko 500 tisoč in je notranjost čisto v redu.


seveda, potem ko mu švercer vgradi vse novo notri, da ga lahko slovenceljnu proda z magičnih 130k kilometrov za malo manj kot je cena novega.

Raptor F16 ::

Cca 140km na dan... 70km gor dol...

Prosim naredi si uslugo in si sfinanciraj nov avto ali pa bodi večni suženj stari kantim
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

matobeli ::

Valvoline je izjavil:

i30 ali ceed 1.6 crdi l.2010 90km dobis za 3k ali cenej. Dalec najboljsi nakup do 3k, navadna sklopka (nima dvomasnega vztrajnika), motor na ketno, boschov injection. Mazde bi jaz preskocil.


Dobiš, ampak to je kar nekaj manjši avto, nekje kot bi golfa in pasata primerjal...

Mazda je seveda zelo soliden avto, 6ke so narjene na japonskem kar ne škodi kvaliteti. Ker pa jih ljudje "preskakujejo" se dobijo relativno poceni. Gen. 1 šestic je še precej na cestah, pa bodo to kmalu polnoletni avti.

No, kakorkoli se pri vsakem avtu splača preverit za znanimi napakami. Pa naj bo to hyundai, WV ali Mazda.

Osebno sicer ne bi jemal nobenega dizla z 200+kkm, vsaj dokler z LPGjem prideš do enakih rezultatov v denarnici. Ampak to je osebna perferenca.

Raptor F16 je izjavil:

ali pa bodi večni suženj stari kantim


Kaj, Polota z dvobarvno armaturko za x4 denarja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Raptor F16 ::

matobeli je izjavil:



Kaj, Polota z dvobarvno armaturko za x4 denarja?


Clio dizel in čao.

Ampak vsi vidite samo nabavno ceno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

WhiteAngel ::

Valvoline je izjavil:

i30 ali ceed 1.6 crdi l.2010 90km dobis za 3k ali cenej. Dalec najboljsi nakup do 3k, navadna sklopka (nima dvomasnega vztrajnika), motor na ketno, boschov injection. Mazde bi jaz preskocil.


Še en glas za i30 ali ceeda.

matobeli ::

Če že kaj potem Dacio, kar pa jo že ima in išče še en večji avto.

Sploh pa keširat za novga cliota in to dizla, sam da se lahk na šiht voziš... :))

Raptor F16 ::

matobeli je izjavil:

Če že kaj potem Dacio, kar pa jo že ima in išče še en večji avto.

Sploh pa keširat za novga cliota in to dizla, sam da se lahk na šiht voziš... :))


Ma daj mir s to Dacio. Dacia je bistveno predrag avto z obzirom na to kakšen sekret dobiš za tak denar.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

freesty ::

Malega avta ne bom kupoval, ker taksnega ze imava. Kaki mal vecji avto pa ne dobis za podoben denar kolko sm pregledal. Pa da se nekak zgleda po vrhu.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mr_chai ::

Egidij88 ::

KAVINSKY je izjavil:

Opel Astra. Klasični 1.6 motor z verigo, deli niso pretirano dragi, pelješ se pa bolje kot v večini Cliotov ali Getzov za tak denar.


Imam letnik 2009, torej Astra H. Za njega dal 3k dve leti nazaj. Ima pa jermen. Peljes se bolje kot s Cliom ja.

clip ::

Pozdrav od Clipa

Valvoline ::

denabiker je izjavil:

kilometre gledat na avtih je brezveze, ker skoraj vsi goljufajo. Plus tega na boljših avtih se obraba zelo malo opazi, recimo višji razred nemcev, volvo itd. so tudi preko 500 tisoč in je notranjost čisto v redu.

Je vedno manj tega. Avtolog je naredo svoje. Ce je avto slovenskega porekla, je prakticno nemogoce goljufat.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

v prvih 4 letih, kolikor je avto brez tp, se lahko zvrti velik kilometrov
#brezpodpisa

Valvoline ::

matobeli je izjavil:

Valvoline je izjavil:

i30 ali ceed 1.6 crdi l.2010 90km dobis za 3k ali cenej. Dalec najboljsi nakup do 3k, navadna sklopka (nima dvomasnega vztrajnika), motor na ketno, boschov injection. Mazde bi jaz preskocil.


Dobiš, ampak to je kar nekaj manjši avto, nekje kot bi golfa in pasata primerjal...

Mazda je seveda zelo soliden avto, 6ke so narjene na japonskem kar ne škodi kvaliteti. Ker pa jih ljudje "preskakujejo" se dobijo relativno poceni. Gen. 1 šestic je še precej na cestah, pa bodo to kmalu polnoletni avti.

No, kakorkoli se pri vsakem avtu splača preverit za znanimi napakami. Pa naj bo to hyundai, WV ali Mazda.

Osebno sicer ne bi jemal nobenega dizla z 200+kkm, vsaj dokler z LPGjem prideš do enakih rezultatov v denarnici. Ampak to je osebna perferenca.

Raptor F16 je izjavil:

ali pa bodi večni suženj stari kantim


Kaj, Polota z dvobarvno armaturko za x4 denarja?

i30 je bolj prostoren kot golf (ter moja astra) pa se vecji prtljaznik ima. Limuzino (sedana) jaz ne kupim nikoli vec, to je neuporabna zadeva. Hecbek je zakon, eno potezo (ruknes zadnje zice dol) dobis kombi po potrebi.

hojnikb je izjavil:

v prvih 4 letih, kolikor je avto brez tp, se lahko zvrti velik kilometrov

Verjetno je to res, ampak lastniki tega ne pocnejo. Ce avto prodaja sverko ga itak ne kupis.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Raptor F16 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Če že kaj potem Dacio, kar pa jo že ima in išče še en večji avto.

Sploh pa keširat za novga cliota in to dizla, sam da se lahk na šiht voziš... :))


Ma daj mir s to Dacio. Dacia je bistveno predrag avto z obzirom na to kakšen sekret dobiš za tak denar.

Nic ni predrag, vedno je najboljsi PP za svoj denar, ce rabis avto za prevoz ne za razkazovanje. Sanderota glih ne bi vzel ampak dusterja na lpg pa brez pomisleka. Te pa nam pokazi kakega konkurenta dusterju na lpg za 13-14k, se vl. kljuko dajo gratis. Skoda da so umaknil 1.6 16v na lpg, se mene bi mikalo da bi se podnovil. Tista 1.0 kosilnica mi ni vsec,prevec zakompliciran tech (turbo,sobe,cr pumpa and other shit) ter med delovanjem na lpg kuri tudi benz.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Verjetno je to res, ampak lastniki tega ne pocnejo. Ce avto prodaja sverko ga itak ne kupis.

Seveda pocnejo. To je sploh pogost pojav pri lizing avtih premijskega razreda (beri razne e klase, 5er itd). To so avti, kjer marsikdo dela po 100-120kkm na leto. Ko je pa cas za prodajo (ali pa ze kr vmes, da je lizing cenej) se zvrzijo kilometri na magicnih 100-150kkm in izvoz v bananastan.

Seveda pri bol pocen avtih, ki so tipicno last fizicnih oseb, je sansa vrtenja manjsa, ampak obstaja vedno.

Valvoline je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Če že kaj potem Dacio, kar pa jo že ima in išče še en večji avto.

Sploh pa keširat za novga cliota in to dizla, sam da se lahk na šiht voziš... :))


Ma daj mir s to Dacio. Dacia je bistveno predrag avto z obzirom na to kakšen sekret dobiš za tak denar.

Nic ni predrag, vedno je najboljsi PP za svoj denar, ce rabis avto za prevoz ne za razkazovanje. Sanderota glih ne bi vzel ampak dusterja na lpg pa brez pomisleka. Te pa nam pokazi kakega konkurenta dusterju na lpg za 13-14k, se vl. kljuko dajo gratis. Skoda da so umaknil 1.6 16v na lpg, se mene bi mikalo da bi se podnovil. Tista 1.0 kosilnica mi ni vsec,prevec zakompliciran tech (turbo,sobe,cr pumpa and other shit) ter med delovanjem na lpg kuri tudi benz.

duster, ce rabis za a-b je brezvezen avto, ce nisi glih v hribu in the middle of nowhere. Za sabo vozis odvecno tezo, kotalni upor itd, kar ti nanese opazno vecjo porabo za noben hasek.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

denabiker ::

ne verjet vsega, ljudje pred TP popravijo km vsako leto. To še moji znanci delajo. Glede avtohiš jim tudi ni za zaupat,imam žlahtnika, kateri ima avtohišo, moj foter tam jemlje nove avte in ko menja staro za novo ima njegov bivši avto začuda malo km in potrjeno servisno knjigo. Barabe so vsepovsod, kolega je en čas nazaja polno uvažal avte, prevoženih ohoho km, se spomnim enega Volvota V70 dobrih 600.000 km (pa je bil še lep noter), BMW-ji tudi po 500.000km, pa sploh ne tako stari, ja potem pa naprej prodajal po magičnih 150-190.000km.
Veliko pride iz uvoza zelo ohranjenih avtov kljub norim km, saj gor so bistveno boljše ceste, veliko je AC, ne tak kot pri nas, ko nimamo toliko AC, ene regije so čisto odrezane in imajo zavite luknjaste ceste, kjer trpi podvozje, non stop šaltanje, gas bremza,...

matobeli ::

Malo o merah, ker nekateri ste hitro zavedeni s kakšnim dizajnerskim trikom:

Golf HB, 2009, 4199mm, 350l
i30 HB, 2007, 4245mm, 340l
Astra HB, 2009, 4419, 370l
Mazda 6 HB, 2007, 4755, 500l
Passat limuzina, 2009, 4765, 485l

Valvoline ::

hojnikb je izjavil:

Verjetno je to res, ampak lastniki tega ne pocnejo. Ce avto prodaja sverko ga itak ne kupis.

Seveda pocnejo. To je sploh pogost pojav pri lizing avtih premijskega razreda (beri razne e klase, 5er itd). To so avti, kjer marsikdo dela po 100-120kkm na leto. Ko je pa cas za prodajo (ali pa ze kr vmes, da je lizing cenej) se zvrzijo kilometri na magicnih 100-150kkm in izvoz v bananastan.

Seveda pri bol pocen avtih, ki so tipicno last fizicnih oseb, je sansa vrtenja manjsa, ampak obstaja vedno.

Neka servisna zgodovina mora bit, potrjena servisna knjiga tudi, vseeno za slo ali uvozen avto. Ce tega ni, sploh pa servisna, avto itak preskocis. Za vse te uvozene makine lahk dobis podatke pri pooblascenih prodajalcih/servisih za posamezno znamko, jih majo v sistemu, al pa carfax,dna in podobno. Danes je prakticno nemogoce goljufat z km pri novesih avtih, se pa pripravlja EU zakonodaja da se bodo km obvezno vpisovali v reg. kartoncek vsako leto pri podaljsevanju registracije.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16324765 (16015) Superboyy
»

SUV za 25000€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508831 (5812) negot
»

Poplava rabljenih dizlov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13622141 (16043) krneki0001
»

Iskanje športnega avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11221539 (17327) facepalm

Več podobnih tem