» »

SUV za 25000€?

SUV za 25000€?

«
1
2

barakus ::

Pozdravljeni,

Zanima me kakšen SUV bi se dalo dobiti za 25000€?

Vzel bi nekaj rabljenega, razmišljal sem okvirno od letnika 2015 dalje in manj kot 100.000km. Avto bi imel 5-10 oz. tudi več, če bo dobro peljal.

Vozil se bom po mestu in tedensko na 1 izlet 200km. SUV si želim, ker mi je vizualno všeč kot tip avta in ker mi je pozicija sedenja v takih tipih avtov zelo udobna.

Želim si
- avtomatski menjalnik
- usnjene sedeže
- adaptive cruise control
- 150+ konjev
- zanesljivost in možnost cenejših servisev, nižja poraba so tudi prednost

1. Kaj smiselnega se da dobit za ta denar (če sploh?). Gledal sem Mazda CX5, Volvo XC60, Audi Q5.
2. Kje se splača pogledati za tak avto? Avto.net? Se splača gledati tudi kaj v tujini (Nemčija)?
3. Je smiselno vzeti AWD ali je bolje FWD?

pegasus ::

Subaru outbacka že najdeš za tak denar. Pa še ni tako grd kot suv, je pravzaprav v neki svoji niši na pol med suvi in karavani.

tomy5 ::

kaj pa raje avto.net ?

Metulj-1 ::

smacker ::

Tu lahko črpaš spisek avtov, ki ustrezajo kriterijem, kupiš lahko tudi pri nas: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear...

barakus ::

Hvala za linke, bom pregledal. Novega avta ne bi kupoval, ker nekaj let starim bistveno pade cena, pa lahko več dobim za isti denar, seveda če se ne uštejem pri nakupu :-(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

Heisenberg ::

Brez zamere ampak nekatere stvari nekako ne gredo skupaj...mesto,suv,diesel, nizka poraba...

Na tvojem mestu bi vzel bencinarja, prednji pogon, glede na to da rabiš avto za kako turo samo za vikend ne rabiš 4x4.
(je pa žalostna ponudba bencinarjev oz. jih sploh ni v tem segmentu - če ne narediš veliko KM pričakuj probleme, katere imajo moderni diesli, ker imajo ogromno moderne navlake za zmanjšanje izpustov, ki vpliva potem tudi na durge dele mašine - imam slabe izkušnje s tem)



Uvoz avta na lastno roko se nekako ne splača za tak denar, je bolj primerno za dražje modele ali če res želiš opremo, ki je ne dobiš pri nas, čeprav je ogromno uvoženih.

Ponudba v SLO avtp.net
Edini ki ni deisel je hibrid od Toyote.


Kaj pa kaj v drugo smer, a še vseeno malce nad tlemi Mercedes B https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

barakus ::

Tale avto mi je žal izjemno grd.

Eno so želje, drugo realnost, zato pa sprašujem. Koliko km na leto moram delati, da je dizel smiseln?

Je Volvo XC60 dober avto? Tale ima super specifikacijo, so pa slike grozne - sumljive? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

SumTingWong ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Ce bos res redno 1x tedensko sel na 200km izlet, potem je dizel se viable. Toliko, da DPF spucas.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

So pa dizli bolj nagnjeni k temu, da imajo prevrtene kilometre.

bluesands ::

audi q5 dobiš precej ohranjen že za okrog 16 tisoč eur z avtomatikom. Žal so v sloveniji skoraj vsi dizli. Če dobiš turbobencinarja bolj priporočam

Alfa Dog ::

Mogoče pride v poštev še Ford Edge. Pri nas so dokaj redki in dragi, meni osebno pa je to zelo všečen SUV
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

Groot ::

Heisenberg je izjavil:


Uvoz avta na lastno roko se nekako ne splača za tak denar, je bolj primerno za dražje modele ali če res želiš opremo, ki je ne dobiš pri nas, čeprav je ogromno uvoženih.


Tole pa niti najmanj ne drži. Zelo redko najdeš rabljen avto ugodneje SLO. Še redkeje pa ugodneje najdeš rabljen avto, ki ima kaj več od najbolj osnovne opreme. Roko na srce ja pač kupna moč v SLO manjša in le redki se odločajo za neko dodatno opremo. Da ne govorimo o ohranjenost in lepšem načinu vožnje (v SLO večinoma kratke relacije in slabše stranske ceste) pri rabljenih avtih iz tujine. Pa da ne bo pomote nikakor ne trdim, da je vedno tuje bolje. Ampak preprosto je v tujini ponudba veliko večja, sploh za budget 25k.

Če se ti ne da samostojno ukvarjati z uvozom avta iz tujine, vsekakor priporočam Autobroker. Profesionalni in učinkoviti. Je treba nekaj plačati, ampak se še vedno splača.

HappyPills ::

Outlander Hybrid

Heisenberg ::

barakus je izjavil:

Tale avto mi je žal izjemno grd.

Eno so želje, drugo realnost, zato pa sprašujem. Koliko km na leto moram delati, da je dizel smiseln?

Je Volvo XC60 dober avto? Tale ima super specifikacijo, so pa slike grozne - sumljive? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Volvo je super avto, glede slik je pac tako da je lahko nekdo ki se ne spozna na nalaganje slik pa je slikal ekran ko ga je kupoval in ima te slike... Poklici pa bos vse zvedel. Sam bi ga kupil ce bi bil vredu ob ogledu.

Ne bi pa kupil audija ker je skoraj sigurno z vec km kot piše, kar velja za vecino uvoženih preko dilerjev

ziga1990 ::

Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Yohan del Sud ::

Za po mestu bi morda bilo pametno razmislit za eno številko manjši SUV (kot kompromis)? Razen če rabiš trupla jelenov vozit na havbi. Tudi cena bi moral bit potem nižja in posledično izbira večja ...
www.strancar.com

ziga1990 ::

Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

koyotee ::

ziga1990 je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......


To je nepremičnina :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ziga1990 ::

^^ bolje kot kaki dizel ali bencinar je že plus bi lahko rekli da je zanesljiv
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ziga1990 ::

^^OP hoče zanesljivost kar pa mislim da Peugeot ni plus večinoma bo mestna vožnja tako da dizel odpade jaz predlagam hibrida RAV4 ali C-HR
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Siddh ::

CH-R je zadaj grozno utesnjen za odraslega človeka. Ni pa nobena nepremičnina, res ima samo 100 km 1.8 motor, ampak je hibrid, kolesa žene izključno elektro motor, in res lepo potegne.


jype ::

Tako je. Hibrid bo po mestu tudi bistveno manj svinjal, kar je velik plus.

TOP ::

Ni lih neprimičnina sam zelo blizu tega,ga ima sosed za križarjenje okrog uredu,drugač pa samo mal potegne in hitro ugotoviš,da je 100km premalo za tako težo.Po domače nikamor ne gre,če bi imel dizel 2.0 bi bila Amerika.

jype ::

To trdijo tisti, ki zavidajo, ali pa tisti, ki se jim zdi moč v neuporabno ozkem razponu vrtljajev motorja prednost.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

barakus ::

Bom poskusil dobit kakšno testno vožnjo predlaganih avtov.

Lahko kdo predlaga kakšno pametno literaturo na kaj vse je potrebno biti pozoren pri nakupu rabljenega avtomobila? Ali je res, da prodajalci vrtijo kilometre, se to počne pri čisto vseh znamkah, kako je to sploh mogoče?

ziga1990 ::

barakus je izjavil:

Bom poskusil dobit kakšno testno vožnjo predlaganih avtov.

Lahko kdo predlaga kakšno pametno literaturo na kaj vse je potrebno biti pozoren pri nakupu rabljenega avtomobila? Ali je res, da prodajalci vrtijo kilometre, se to počne pri čisto vseh znamkah, kako je to sploh mogoče?


Pozornosti:
- poglej VIN, da avto slučajno ni ukraden
- poglej če avto rjavi ali je poškodovan
- preveri stanje kilometrov
- preveri delovanje motorja in drugih elementov z testno vožnjo priporočljivo, da je avto hladen in na koncu preveri motor če je kaj oljna na njemu.

Kaj več ti bo kdo drug napisal.
Nekaj namigov:
-če se prodajalec izogiba testni vožnji z izgovori odidi stran, ker prodajalec nekaj skriva.
-vedno imej s seboj še nekoga, ker on bo drugače gledal avto in bo mogoče videl nekaj kar ti ne bonus če je avtoserviser.

Nekateri vrtijo kilometre največ možnosti je pri dizlu ki je naprodaj pri majhnih trgovcih z avtomobili
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Heisenberg ::

kot laik pri nakupu sem predvsem gledal naslednje

- razmaki med vrati, pokrvom motorja, prtljažnik, greš s prstom med reže med vrati in gledaš/tipaš da je vse enakomerno, ker če so ga popravljali ne bodo nikoli 100% naravnali tako kot pri novem.
- pri motorju gledaš da je vse ravno kar je aluminija ali železa.
- gledaš da je motor in okolica suha, da ni kje kakšno olje

sicer pri tako mladem avtu in tej ceni verjetno te stvari ne bodo problem.

Lahko se edino zajebeš, tako kot sem se jaz, ko sem šele po nekaj 100km ugotovil zelo kritično napako, ki jo je bilo nemogoče ugotoviti prej, ker so še na servisu raziskovali 2 tedna. Na srečo sem kupil avto ki je bil v tvoarniški garanciji in so vse brezplačno porihtali - je pa bil račun na koncu 9000€ pri 14000€ vrednem avtu. Še danes mi ni jasno zakaj prodajalec sam tega ni porihtal pri uradnem servisu.

hojnikb ::

jype je izjavil:

To trdijo tisti, ki zavidajo, ali pa tisti, ki se jim zdi moč v neuporabno ozkem razponu vrtljajev motorja prednost.

zato pa obstajajo turbo motorji, da navorna in power krivulja ni podobna kaksnemu 2 taktnemu mopedu :)
#brezpodpisa

Siddh ::

TOP je izjavil:

Ni lih neprimičnina sam zelo blizu tega,ga ima sosed za križarjenje okrog uredu,drugač pa samo mal potegne in hitro ugotoviš,da je 100km premalo za tako težo.Po domače nikamor ne gre,če bi imel dizel 2.0 bi bila Amerika.


Ni premalo. Moč na kolesih je omejena z močjo elektromotorja, ki jih poganja. Ta moč pa je enaka temu kar da od sebe bencinski motor + baterija. Torej lahko ob pospeševanju moč na kolesih preseže teh 100km bencinskega motorja. Poleg tega je avto po naravi zaradi elektromotorja avtomatik in ne zgubljaš časa s prestavljanjem. Tako da je na koncu spodobno hiter in čisto primerljiv z 2.0 dizlom, pa še poraba je nekje tam, ali pa celo manjša. Ne na pamet, če še nisi vozil.


IL_DIAVOLO ::

Za 25k pa bi moral gledati kaj bolj konkretnega. Če bi jaz kupoval, pod 150 konjev/2.0 sploh ne bi gledal.

ziga1990 ::

^^in kaj je narobe z RAV4 hibridom ki sem ga predlagal ima vse
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Siddh ::

Na papirju ima samo 100km in to ljudem pač ni všeč. Čeprav bolj potegne kot 2.0 dizel.


ziga1990 ::

RAV4 hibrid ima 198 konjev C-HR jih ima 100

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Siddh ::

Sem mislil da je isti pogonski sklop kot v CH-R.


pitar ::

Siddh je izjavil:

Na papirju ima samo 100km in to ljudem pač ni všeč. Čeprav bolj potegne kot 2.0 dizel.


Ne ne potegne bolj

ziga1990 ::

Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Gambino ::

barakus je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanima me kakšen SUV bi se dalo dobiti za 25000€?

Vzel bi nekaj rabljenega, razmišljal sem okvirno od letnika 2015 dalje in manj kot 100.000km. Avto bi imel 5-10 oz. tudi več, če bo dobro peljal.

Vozil se bom po mestu in tedensko na 1 izlet 200km. SUV si želim, ker mi je vizualno všeč kot tip avta in ker mi je pozicija sedenja v takih tipih avtov zelo udobna.

Želim si
- avtomatski menjalnik
- usnjene sedeže
- adaptive cruise control
- 150+ konjev
- zanesljivost in možnost cenejših servisev, nižja poraba so tudi prednost

1. Kaj smiselnega se da dobit za ta denar (če sploh?). Gledal sem Mazda CX5, Volvo XC60, Audi Q5.
2. Kje se splača pogledati za tak avto? Avto.net? Se splača gledati tudi kaj v tujini (Nemčija)?
3. Je smiselno vzeti AWD ali je bolje FWD?


Daj se stegni še za 6kE, pa imaš novo RAV4 hybride, če ga pa nočeš (hybride) ga dobiš pa že za pod 30kE.

sundance ::

Zdravo,
1. Rabljena Kia - Sorento iz Nemčije - maš še uradno Kia garancijo ki kolikor vem velja po celi Evropi - se prenese v Slo.
2. Nova Škoda - Kodiaq - za 25k dobiš novga Kodiaqa s kar dobro opremo če ne rabiš nujno AWD maš za ta dnar tud DSG

sundance ::

ne sorry, sm šel pogledat skode pa računajo ornk dnar za awd al pa dsg. Bi šlo vse ostalo brez AWD pa brez avtomatika

jero_no1 ::

Pri škodi lahko dobrih 10% odšteješ od cene v ceniku, da prideš na realno ceno na keš.

Tilen ::

Z gotovino ni nič ceneje, prej dražje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Drevesce ::

Nissan Qashqai

jero_no1 ::

Tilen je izjavil:

Z gotovino ni nič ceneje, prej dražje.


V mojem primeru to ni držalo. Dobil sem odlično ceno, ki bi veljala v primeru nakupa s kešem. Ker imam lizing, bo zadeva dobra 2 jurja dražja.

jype ::

hojnikb je izjavil:

zato pa obstajajo turbo motorji, da navorna in power krivulja ni podobna kaksnemu 2 taktnemu mopedu :)
Pa veliko saj in NOx gre direkt v tvoje otroke.

KAVINSKY ::

jero_no1 je izjavil:

Dobil sem odlično ceno, ki bi veljala v primeru nakupa s kešem.


Si tipal tudi druge avtohiše/znamke?

c00L3r ::

DiDo ::

Ne glej igračk. Volvo XC60 D5 AWD si pripelji iz Nemčije. Glej da ima tovarniško garancijo.

barakus ::

Ja, rabljen Volvo XC60 D5 se mi res zdi najboljša opcija za ta denar. Edino kar me osebno moti je tisti dashboard s staromodno tipkovnico, ampak dobro, vsega pač ne moreš imeti...

Sparkxl ::

Jaz ti tako priporočam: bodi pravi balkanec in idi v nemčijo in kupi nekaj kar ima euro 5 motor. To zdaj namreč nemci množično razprodajajo in cene so smešne.
Sem gledal zadnjič na nemški tv reportažo iz sejma rabljenih avtomobilov. Parkirišče polno traktorjev, katerih noben ne povoha, ker vsi iščejo bencince. In so vprašali tam enega starejšega preprodajalca, kdo to še sploh kupuje. Je rekel nekaj gre v jugoslavien und romänien, ostalo v prešo.

Uvažanje teh smrdljivcev so trenutno mokre sanje slovencev in južnih bratov, tako da ne zamudi priložnosti

hojnikb ::

jype je izjavil:

hojnikb je izjavil:

zato pa obstajajo turbo motorji, da navorna in power krivulja ni podobna kaksnemu 2 taktnemu mopedu :)
Pa veliko saj in NOx gre direkt v tvoje otroke.

za to se pa dela sedaj motorje z direkt in port injectionom...
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto do 15k eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
617851 (5911) Raptor F16
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521227 (16730) matobeli
»

Nakup SUV / Crossover (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7610998 (8797) TheBlueOne
»

Avto do 3000 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
507628 (5063) hojnikb

Več podobnih tem