» »

V čem je point nošenja očal na glavi?

V čem je point nošenja očal na glavi?

Jan50 ::

Že nekaj let opažam, da imajo nekateri (ki so predvajani na televiziji) očala na glavi oz. na laseh. Ne vem ali je to kakšna moda (kar nisem sicer nikjer zasledil), morda je potrebno očala dvigniti ko te snemajo, ali pa morda kaj drugega. Pred časom sem videl oddajo, kjer so bile gostje turistične vodičke in so imele prav vse očala na glavi. Skratka zame je to bedasto in me prav moti.

Žiiiga ::

A moti te da nekdo drug nosi očala v laseh?

sreda ::

Jaz jih uporabljam le ko vozim avto oziroma za na daleč. Drugače me motijo in jih tudi dam na glavo ozirmo položim na mizo če sem doma ali v pisarni.

Cruz ::

Moda. Meni je kar simpatično na določenih ženskah.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

IL_DIAVOLO ::

Soncni spegli ja, diptrijska ocala neumno in nerazumljivo.

kamiKaZaA ::

Nek nepisan kodeks oz. po bontonu je, da če govoriš v kamero, da nimaš sončnih očal na sebi. Zato je najbolj praktično, da jih dvigneš nad glavo. Jaz recimo, ko prečkam mejo (parkrat letno) si vedno dam sončna očala na glavo, ko se ustavim in pokažem dokumente in ko policist pomaha, odpeljem naprej in si v tem času dam očala nazaj pred oči (na nos).

doesitmatter ::

Verjetno imajo očala za kratkovidnost (bralna očala).

sigmundfreud ::

doesitmatter je izjavil:

Verjetno imajo očala za kratkovidnost (bralna očala).

Očala za daljnovidnost torej (če ne vidiš na blizu, si daljnoviden - kar ni sicer nujno res, ampak takšno je obstoječe nestrokovno izrazoslovje.

Če si daljnoviden, te očala za branje motijo (z njimi ne vidiš sogovorca!). Zato jih ljudje dvignejo na čelo (v žep je očala pospravljati nepraktično). Nekateri stari ati imajo vrvico okrog vratu, kamor obesijo bralna očala, ko jih ne rabijo. Te vrvice trenutno niso moderne (se mi zdi, kaj pa vem).

Poznam pa kar nekaj ljudi, ki imajo močno kratkovidnost (ne vidijo niti pol metra pred nosom, kaj šele dlje), ki snamejo očala zato, da sogovorca ne vidijo - nalašč! Povedali so mi, da se na ta način izognejo "neprijetnemu" očesnemu stiku in jih tudi malo manj briga odziv sogovorca. Zanimivo :)

doesitmatter ::

sigmundfreud je izjavil:

doesitmatter je izjavil:

Verjetno imajo očala za kratkovidnost (bralna očala).

Očala za daljnovidnost torej (če ne vidiš na blizu, si daljnoviden - kar ni sicer nujno res, ampak takšno je obstoječe nestrokovno izrazoslovje.


Thx, sem zamešal=)

Groot ::

V čem je point da se ljudje ne morejo brigati zase in se morajo vtakniti v vsako bedarijo?!!

p.s. ne nosim očal na glavi, ampak res me zanima kaj gre po glavi tistim, ki odpirajo take teme

dope1337 ::

Groot je izjavil:

V čem je point da se ljudje ne morejo brigati zase in se morajo vtakniti v vsako bedarijo?!!

p.s. ne nosim očal na glavi, ampak res me zanima kaj gre po glavi tistim, ki odpirajo take teme


Vec kot ocitno, ocala.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Mehmed ::

Zakaj imajo sportniki brisaco okoli vratu? Zakaj ima folk svincnik za usesom?
Ljudje pac umikamo stvari, ki jih ne rabimo tisti trenutek na mesta, ki so nam najbolj prakticna.

kuall ::

Groot je izjavil:

V čem je point da se ljudje ne morejo brigati zase in se morajo vtakniti v vsako bedarijo?!!

p.s. ne nosim očal na glavi, ampak res me zanima kaj gre po glavi tistim, ki odpirajo take teme


nehaj lajat. vprašanje je čist ok, razmišljujoči človek bo postavil tako vprašanje, budala pa se bo pizdila, če bo kdo odprl tako temo. odgovor je: ker te to pomlajša. izgleda, kot da imaš gost šop črnih las na glavi. obratno od redkih sivih las, ki jih imajo stari. veliko stvari, ki jih delamo je zato, da bi zgledali mlajši. vsi triki, ki jih ženske delajo z ličenjem so samo zato, da bi zgledale mlajše. mladost je lepota, starost je grdoba. eni stari zgledajo grdi kot mrliči madona. zato tudi ni lepo videt normalnih špegel v laseh, ker niso črna, ampak samo sončne.
meni zgleda mau bedno, podobno kot je bedno videt pretirano naličene ljudi včasih.
jaz si raj špegle zataknem za majico: to je veliko bolj stabilno, na glavi sploh ne vem kako jim stojijo. se skloniš pa ti dol padejo - beda. to moraš it pokonci nesproščeno kot uni, ki so nosili vrče na glavi. ampak za lepoto se potrpi, ne?

Malcolm_Y ::

Ne mešajmo tistega, ki si začasno dvigne očala za prehod meje, in take, ki imajo očala na glavi dolgo časa, več ur, recimo, v zaprtih prostorih, oblačnem vremenu,... Mislim, da predvsem o teh govori OP.

Sem poskusil kdaj dati očala na glavo, pa imam potem vedno umazana stekelca od las, tako da no-go.

Zgodovina sprememb…

acookook ::

Jaz imam sončna očala na glavi, ko več ni sonca, etuija pa tudi nimam s sabo.

LightBit ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Soncni spegli ja, diptrijska ocala neumno in nerazumljivo.

Morda pa so dioptijska za na blizu in na daleč slabše vidiš z njimi.

Netrunner ::

Očala so na glavi ko jih ne potrebuješ in jih nimaš kam drugam odložit oz. jih hočeš imeti pri roki. Vsekakor pa je to tudi modna muha in ne vidim razloga zakaj bi nekoga to motilo :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

klemenSLO ::

Netrunner je izjavil:

Očala so na glavi ko jih ne potrebuješ in jih nimaš kam drugam odložit oz. jih hočeš imeti pri roki. Vsekakor pa je to tudi modna muha in ne vidim razloga zakaj bi nekoga to motilo :)


to je to. :)
Thread closed.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

GupeM ::

Tudi jaz ne vem, zakaj bi to koga motilo, hkrati pa mi tudi ni jasno, zakaj bi to počel. Sončnih očal ne nosim, imam pa očala za na daleč, ki jih nosim le med vožnjo in gledanjem TV-ja. Pa sem jih tudi jaz če kdaj poskusil odmakniti na glavo, v lase, ampak sploh v poletnih mesecih je to no-go. Stekelca postanejo zasvinjana, da potem še z očali nič ne vidiš. Pa si lase redno umivam, tako da nimam mastnih.

mirator ::

Saj veste, ljudje smo si pač različni tako kot vzroki za naša početja. Jaz si npr. velikokrat dvignem očala za daljavo na glavo, ko moram pogledati nekaj od blizu ali pred uvozom v kakšen daljši predor. In to naredim povsem podzavestno in včasih nastane tudi komična situacija, ko začnem očala iskati po raznih mizah (tudi jaz sem bil včasih, ko se to ni dogajalo meni, posmehljiv). Nekateri si stem, ker so takšno početje videli npr. pri kakšni znani osebi, dvigujejo samozavest, ker se pač poiszovetijo s to osebo.
Takšne stvari so sicer na prvi pogled smešne, niso pa škodljive.

DjJuvan ::

Kake stvari folk vse zmoti... dej pejt v petek protestirat proti očalam na glavi.

hipertija ::

Osebno me ne moti, vem pa točno na kaj cilja OP. Recimo Darja Švajger je ena izmed takšnih, ki očala nosi kot modni dodatek na glavi - že če samo v Google napišeš njeno ime in priimek, je par zadetkov v tem njenem slogu. Me ne moti, verjamem pa, da marsikomu izgleda antipatično to nošenje, kar sem že od parih slišal. Navadno to delajo tisti, ki hočejo več pozornosti, kar je samoumevno, ker je to point modnega oblačenja. Mogoče če zraven prišteješ še aušasto vedenje, pa hitro rata stereotip. Jaz sem se recimo takoj na Darjo spomnil :)

https://www.google.com/search?q=darja+%...

Imaš Mirana Rudana, ki jih načeloma nosi normalno, vendar pa tudi takrat ko sploh ni te potrebe...

https://www.google.com/search?q=miran+r...

Sicer pa očala niso edina zadeva, nekateri nosijo kape npr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

fuck_it_ ::

Jan50 je izjavil:

ŽPred časom sem videl oddajo, kjer so bile gostje turistične vodičke in so imele prav vse očala na glavi.


Poklicna deformacija ko moraš hoditi po močnem soncu in nato direktno v relativno temen muzej in nato spet na močno sonce in v avtobus in na barko in................ nima nobenega msisla sončnih očal stalno pospravljat v torbico zato da ti ne boš prstjen in da ne boš hotel protestirat ker si nekdo drzne nosit očala na glavi.

hipertija je izjavil:


Sicer pa očala niso edina zadeva, nekateri nosijo kape npr.


Kape in klobuki so hudo uporabni na zelo svetlem soncu ali ob deževnem vremenu.

hipertija je izjavil:

Me ne moti, verjamem pa, da marsikomu izgleda antipatično to nošenje, kar sem že od parih slišal.


ovce, ki v življenju nimajo boljšega dela kot da opazujejo kako se drugi oblačijo in jih kritizirajo.

Mene pa moti da ne smem dat očal na glavo ker si bo nekdo drznil pomisliti da ima pravico da ga to lahko zmoti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

2dark ::

acookook je izjavil:

Jaz imam sončna očala na glavi, ko več ni sonca, etuija pa tudi nimam s sabo.


če bi imel sončna očala s polarizacijskimi stekli tega ne bi počel. :) Ker bi videl z njmimi tudi v notranjih prostorih, avtomobilu..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

hipertija ::

fuck_it_ je izjavil:

Jan50 je izjavil:

ŽPred časom sem videl oddajo, kjer so bile gostje turistične vodičke in so imele prav vse očala na glavi.


Poklicna deformacija ko moraš hoditi po močnem soncu in nato direktno v relativno temen muzej in nato spet na močno sonce in v avtobus in na barko in................ nima nobenega msisla sončnih očal stalno pospravljat v torbico zato da ti ne boš prstjen in da ne boš hotel protestirat ker si nekdo drzne nosit očala na glavi.

hipertija je izjavil:


Sicer pa očala niso edina zadeva, nekateri nosijo kape npr.


Kape in klobuki so hudo uporabni na zelo svetlem soncu ali ob deževnem vremenu.




hipertija je izjavil:

Me ne moti, verjamem pa, da marsikomu izgleda antipatično to nošenje, kar sem že od parih slišal.


ovce, ki v življenju nimajo boljšega dela kot da opazujejo kako se drugi oblačijo in jih kritizirajo.

Mene pa moti da ne smem dat očal na glavo ker si bo nekdo drznil pomisliti da ima pravico da ga to lahko zmoti.


tudi dežnik je uporaben na dežju, pa ga ne nosim v lepem vremenu. Govorim o tistih, ki kapo nosijo v službi, pri kosilu, v avtu, v cerkvi in ne vem kje še vse...

Me ne rabiš napadati, sem samo obrazložil, kaj verjetno hoče povedati OP... meni osebno dol visi, kako je kdo oblečen in urejen, si pa seveda ustvarim svoje mnenje (žal) in imam s tistimi, ki mi delujejo kičasto, čim manj stika, kar ni prav - je pa najbolje za oba :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

donvito ::

hipertija je izjavil:

Sicer pa očala niso edina zadeva, nekateri nosijo kape npr.

Točno, v Kranju jih vidim vedno več s tako, je to kakšna modna muha? >:D

PunkDude ::

Tisti zmagajo s kapami v zaprtih prostorih.

Gagatronix ::

donvito je izjavil:

hipertija je izjavil:

Sicer pa očala niso edina zadeva, nekateri nosijo kape npr.

Točno, v Kranju jih vidim vedno več s tako, je to kakšna modna muha? >:D


Hoces reci da se albanci iz buregdzinic setajo po Kranju ? Ali da so te koncno iz kletke spustili ?

donvito ::

Ne bodi takoj užaljen, če si se prepoznal. :))

kiFni ::

Na glavi nosijo očala šminkerji in pozerji. Ponavadi se prestavi očala za kratek čas na glavo.
Ko jih ne rabiš... v žep, etui,... Na glavi se ti tudi naprej umažejo, lasje so mastni. Razen če si plešast ali pobrit...

buneech ::

2dark je izjavil:

acookook je izjavil:

Jaz imam sončna očala na glavi, ko več ni sonca, etuija pa tudi nimam s sabo.


če bi imel sončna očala s polarizacijskimi stekli tega ne bi počel. :) Ker bi videl z njmimi tudi v notranjih prostorih, avtomobilu..

Polarizacijska stekla ti nič ne pomagajo v notranjih prostorih, verjetno si mislil fotokromatska stekla.

matobeli ::

Sam fotokromatska ti pa v avtu ne potemnijo...

dang it.

Kvinta ::

Jan50 je izjavil:

Že nekaj let opažam, da imajo nekateri (ki so predvajani na televiziji) očala na glavi oz. na laseh. Ne vem ali je to kakšna moda (kar nisem sicer nikjer zasledil), morda je potrebno očala dvigniti ko te snemajo, ali pa morda kaj drugega. Pred časom sem videl oddajo, kjer so bile gostje turistične vodičke in so imele prav vse očala na glavi. Skratka zame je to bedasto in me prav moti.


Jaz sem mislo da je Ganon revček pa si ti še večji ;((
A.C.A.B

šernk ::

jst imam sončna pogosto na glavi. Drugje pridejo ponavadi v nesrečo... Pravzaprav imam dvojna očala in samo 3 mesta zanje:

1. klasična: v avtu, na nosu, na glavi
2. kolesarska: v kolesarski čeladi, na nosu, na glavi

zakaj jih imam na glavi? če grem v notranjost jih dam na glavo, če se s kom dobim kje na pijači, me dejansko moti da jih imam na nosu in če jih dam na mizo prej ali slej padejo na tla.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hr_natakar ::

Point nosenja soncnih ocal na glavi je predvsem prakticne narave. Sem pa opazil, da doloceni ljudje nosijo ocala na glavi tudi zarad estetskih razlogov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957648 (722) del0
»

Sončna očala z dioptrijo?!

Oddelek: Loža
2912186 (7717) NiggerBob
»

Poceni vs draga sončna očala (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23256769 (47736) darkolord
»

Ray-Ban očala - Fake (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10221845 (15410) Jst
»

Ray Ban (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517607 (15600) Rok Woot

Več podobnih tem