» »

Slovenska aplikacija za sledenje stikom s covid-19 je tu

1 2 3
4
»

winterriver ::

(post festum ugotovil, da je primozr ze vse povedal, pa ni skode, ce jaz se enkrat, tako gnilo razmiljanje je treba zatreti v kali)

zasekaroza je izjavil:

Vseeno se mi zdi smiselno da se te ljudi loči od ostalih. Ali pa vsaj označi, da se jim lahko izognemo.


Tebe bi oznacil z trakom okrog roke na katerem pise "sem egoisticni sociopat", da se te lahko vsi ze od dalec izognejo in preprecijo kakrsenkoli stik s tabo. Ker ga ne rabijo in imas razmisljanje na nivoju dusevne bolezni. Glede na to, da si bolj skodljiv od covida in zagovarjas taksno razmisljanje, stoj za svojimi besedami, SAM si naredi trak in ga dozivljensko nosi. Si skodljiv druzbi in okolici.



Pa da ne bo pomote, vsi ostali, ki se strinjate z njim naredite enako. Da vidimo, kako vam je vsec, ce se nekaj dogaja vam, namesto, da bi to poceli drugim. Ne boste, mar ne?!
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

lufthammer ::

Daj objavi svojo sliko, ime, priimek, naslov, bančne izpiske za 1 leto nazaj, emaile (samo naslove sporočil in prejemnike/pošiljatelje) za 1 leto nazaj,...

Enim ni razumljiva enostavna poved:"živeti tako, da nimaš kaj skrivat..."
Tebi nimam kaj sporočat svojih podatkov, nisi noben "organ" in si mi nezanimiv, ne boš me našel na omrežjih, policije pa ne zanimam.

winterriver ::

lufthammer je izjavil:

Daj objavi svojo sliko, ime, priimek, naslov, bančne izpiske za 1 leto nazaj, emaile (samo naslove sporočil in prejemnike/pošiljatelje) za 1 leto nazaj,...

Enim ni razumljiva enostavna poved:"živeti tako, da nimaš kaj skrivat..."
Tebi nimam kaj sporočat svojih podatkov, nisi noben "organ" in si mi nezanimiv, ne boš me našel na omrežjih, policije pa ne zanimam.


To koliko je tebi kdo zanimiv nima veze, si ti nam. Ajde, gesla od google accounta na plan. Ne bos mar ne? Imas za skrivat, mar ne?

Zakaj pa? Ker mislis, da bi jih zlorabili?

No nekateri drugi, pa se zavedamo, da so za policijo enaki salabajzerji kot na forumu, politicne stranke ipd. in BODO zlorabili nase podatke, da o googlu in FBju, ki jima je to poslovni model, niti ne govorim.

Torej nehaj zabite drzavljane prepricevati, da nimajo kaj skrivat, ker ne samo, da se sam ne strinjas s tem ampak je za povrhu se cista neumnost. Ce jim ne znas pomagati, jim tudi s svojim snakeoilom ni treba skodovati. Preprosto, ne dajes takih butastih izjav. Samo to.

Svoboda govora gre z roko v roki z anonimnostjo in ce nimas nic za povedati, to se ne pomeni, da nihce drug nima. In s svojim egocentricnim "nimam nic za skrivat" delas skodo vsem tistim, ki pa imajo kaj za povedati in jih odrivas v marginalnost.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

          ::

Aplikacija je kul in jo podpiram. Komaj čakam še kakšno nadgradnjo. Ko vozim otroke v parke, bi bilo zelo dobrodošlo, da bi me app opozoril na pedofile v bližini.

GupeM ::

PrimozR je izjavil:

Ker je gripa gripa, ki jo v niansah poznamo že nekaj deset, sto, tisoč let, COVID-19 je pa SARS. Nekateri v tej temi vztrajno govorijo o prehladu, ampak to še ne pomeni, da zadeva je prehlad. Ker od prehlada ni treba na ventilator. Pa za covid-19 v začetku pač ni bilo podatkov, kako se obnaša, v takšnih primerih je pa smiselno grešiti na varno stran. Pa ne vem zakaj se pol leta po začektu epidemije še vedno prepucavamo o resnosti tega virusa. No, vprašljivih je na tem svetu še ogromno stvari, ampak takle imamo...

Pol leta po začetku epidemije še vedno prepucavamo o resnosti tega virusa zato, ker nekateri še vedno vztrajno trdite, da ne gre za malo močnejši prehlad. Če večina okuženih ne ve da so okuženi, dokler jim tega ne povejo po pozitivnem testu, potem je očitno še blažji od prehlada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

WizzardOfOZ ::

Dejte nekaj razložit. Jaz pridem v ponedeljek iz hrvaške in moram v karanteno. Ker sem bil sam na hrvaškem dobim karanteno samo jaz. Kaj pa ostali v istem gospodinjstvu? Lahko nemoteno hodijo naokoli in v šolo/službo.

          ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Dejte nekaj razložit. Jaz pridem v ponedeljek iz hrvaške in moram v karanteno. Ker sem bil sam na hrvaškem dobim karanteno samo jaz. Kaj pa ostali v istem gospodinjstvu? Lahko nemoteno hodijo naokoli in v šolo/službo.


Karantena pomeni izolacijo tudi od tvojih bližnjih.

zasekaroza ::

winterriver je izjavil:

(post festum ugotovil, da je primozr ze vse povedal, pa ni skode, ce jaz se enkrat, tako gnilo razmiljanje je treba zatreti v kali)

zasekaroza je izjavil:

Vseeno se mi zdi smiselno da se te ljudi loči od ostalih. Ali pa vsaj označi, da se jim lahko izognemo.


Tebe bi oznacil z trakom okrog roke na katerem pise "sem egoisticni sociopat", da se te lahko vsi ze od dalec izognejo in preprecijo kakrsenkoli stik s tabo. Ker ga ne rabijo in imas razmisljanje na nivoju dusevne bolezni. Glede na to, da si bolj skodljiv od covida in zagovarjas taksno razmisljanje, stoj za svojimi besedami, SAM si naredi trak in ga dozivljensko nosi. Si skodljiv druzbi in okolici.



Pa da ne bo pomote, vsi ostali, ki se strinjate z njim naredite enako. Da vidimo, kako vam je vsec, ce se nekaj dogaja vam, namesto, da bi to poceli drugim. Ne boste, mar ne?!

S tem predlogom sem hotel pokazati, da neko masovno testiranje zdravih ljudi in zapiranje pozitivnih ni dobra ideja.

Niti pri koroni niti drugih bolezni.

          je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Dejte nekaj razložit. Jaz pridem v ponedeljek iz hrvaške in moram v karanteno. Ker sem bil sam na hrvaškem dobim karanteno samo jaz. Kaj pa ostali v istem gospodinjstvu? Lahko nemoteno hodijo naokoli in v šolo/službo.


Karantena pomeni izolacijo tudi od tvojih bližnjih.

Štiri članska družina v dvosobnem stanovanju. Zdaj se pa ti izoliraj.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

GupeM je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Ker je gripa gripa, ki jo v niansah poznamo že nekaj deset, sto, tisoč let, COVID-19 je pa SARS. Nekateri v tej temi vztrajno govorijo o prehladu, ampak to še ne pomeni, da zadeva je prehlad. Ker od prehlada ni treba na ventilator. Pa za covid-19 v začetku pač ni bilo podatkov, kako se obnaša, v takšnih primerih je pa smiselno grešiti na varno stran. Pa ne vem zakaj se pol leta po začektu epidemije še vedno prepucavamo o resnosti tega virusa. No, vprašljivih je na tem svetu še ogromno stvari, ampak takle imamo...

Pol leta po začetku epidemije še vedno prepucavamo o resnosti tega virusa zato, ker nekateri še vedno vztrajno trdite, da ne gre za malo močnejši prehlad. Če večina okuženih ne ve da so okuženi, dokler jim tega ne povejo po pozitivnem testu, potem je očitno še blažji od prehlada.

Zadeva spada med SARS-e. Severe acute respiratory disease. Gripa in prehlad ne spadata med SARS koronaste viruse. Vidiš zdaj razlog, zakaj toliko haloja okrog 'prehlada'? Virus načeloma ni problematičen oz. je problematičen za tiste, ki imajo AIDS. Zato se mu ne posveča pretirane pozornosti. COVID-19 načeloma ni nevaren, razen za tiste, ki imajo že itak neke težave in za starejše. Teh je več, kot bolnikov z AIDS-om, zato se pazi, da ne zboli preveč ljudi, da ne bi preobremenili zdravstva.

A je tako težko logično premisliti o par zadevah in ne biti proti samo zato, da si proti?

GupeM ::

PrimozR je izjavil:

GupeM je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Ker je gripa gripa, ki jo v niansah poznamo že nekaj deset, sto, tisoč let, COVID-19 je pa SARS. Nekateri v tej temi vztrajno govorijo o prehladu, ampak to še ne pomeni, da zadeva je prehlad. Ker od prehlada ni treba na ventilator. Pa za covid-19 v začetku pač ni bilo podatkov, kako se obnaša, v takšnih primerih je pa smiselno grešiti na varno stran. Pa ne vem zakaj se pol leta po začektu epidemije še vedno prepucavamo o resnosti tega virusa. No, vprašljivih je na tem svetu še ogromno stvari, ampak takle imamo...

Pol leta po začetku epidemije še vedno prepucavamo o resnosti tega virusa zato, ker nekateri še vedno vztrajno trdite, da ne gre za malo močnejši prehlad. Če večina okuženih ne ve da so okuženi, dokler jim tega ne povejo po pozitivnem testu, potem je očitno še blažji od prehlada.

Zadeva spada med SARS-e. Severe acute respiratory disease. Gripa in prehlad ne spadata med SARS koronaste viruse. Vidiš zdaj razlog, zakaj toliko haloja okrog 'prehlada'? Virus načeloma ni problematičen oz. je problematičen za tiste, ki imajo AIDS. Zato se mu ne posveča pretirane pozornosti. COVID-19 načeloma ni nevaren, razen za tiste, ki imajo že itak neke težave in za starejše. Teh je več, kot bolnikov z AIDS-om, zato se pazi, da ne zboli preveč ljudi, da ne bi preobremenili zdravstva.

A je tako težko logično premisliti o par zadevah in ne biti proti samo zato, da si proti?

Ta virus spada med korona viruse, ki so krivci za 15 - 30 % prehladov. Gripa pa ne spada sem in je hujša.

Sicer pa zaradi mene lahko spada med hruške, jabolka, SARS in košarko hkrati. Dokler bo velika, velika in še enkrat velika večina okuženih brez simptomov oz z zelo blagimi simptomi, tega ne bom jemal resno. Pa lahko spada tudi med APOKALIPSO.

Imamo precej hujših problemov od tega prehlada. Če ne bi šlo ravno za COVID, bi verjetno od trenutnih 17 hospitaliziranih bili hospitalizirani štirje, ostalim bi pa naročili, naj prijejo čaj z medom. Pa kakšen lekadolček naj vzamejo. Če pa čez en teden ne bo bolje, naj pridejo pa nazaj.

WizzardOfOZ ::

PrimozR je izjavil:

Zadeva spada med SARS-e. Severe acute respiratory disease. Gripa in prehlad ne spadata med SARS koronaste viruse.


Najpogostejši virus, ki povzroča prehlad je koronavirus. In tudi covid-19 se obnaša enako kot prehlad ter je skoraj popolnoma nenevaren, doker se zadržuje v grlu. Če preide na pljuča, pa imaš problem. Zato nekateri niti ne vedo, da so covid-19 že preboleli, tistim, katerim udari na pljuča, je treba pa pomagat v UKC.

Zato bi bilo najbolje, da vsak zase poskrbi in tisti, ki so rizični, naj se zaščitijo, ostale naj nas pa pustijo pri miru.

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Jaz si bom app namestil, ko bodo vsi pozitivni in karantensko določeni dobili okoli noge pripet BT beacon, ki bo 14 dni oddajal signal in vse v svoji okolici opozarjal, da kršijo pravila karantene in druge spravljajo v nevarnost.
Ko bodo vsi mobiteli z appom v dometu glasno piskali alarm, ko 'vidijo' tak BT beacon, si bom takoj namestil app!

Dokler samo negativni uporabljajo app, vse skupaj nima nobenega pravega smisla.
Če nekoga testirajo za pozitivnega, ta ni dolžen posredovati svoje kode app-a, da bi se lahko kogarkoli opozarjalo. Tudi če je to avtomatizirano, da samo vpiše/skenira neko kodo in se 'registrira' kot pozitiven, bo to povezano s strahom, da bo odslej pod nekim strožjim nadzorom, da bodo vsi njegovi stiki vedeli, da je on bil tisti kužni pacek...

Torej me res zanima, koliko jih bo sploh povedalo, da so imeli nameščeno aplikacijo oz. se 'registrirali' po pozitivnem testu.
Točno od teh je namreč na koncu odvisna smiselnost cele zgodbe.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

PrimozR ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Dokler samo negativni uporabljajo app, vse skupaj nima nobenega pravega smisla.
Če nekoga testirajo za pozitivnega, ta ni dolžen posredovati svoje kode app-a, da bi se lahko kogarkoli opozarjalo. Tudi če je to avtomatizirano, da samo vpiše/skenira neko kodo in se 'registrira' kot pozitiven, bo to povezano s strahom, da bo odslej pod nekim strožjim nadzorom, da bodo vsi njegovi stiki vedeli, da je on bil tisti kužni pacek...

Joj, 'pred X dnevi si bil v stiku z okuženim, pojdi v karanteno' je pa res grozno opozorilo.

Stiki so anonimizirani, app ti ne bo povedal, da si bil v stiku z okuženim janezom kranjskim, ko sta skupaj razpravljala o fuzbalu na kofetu v lokalni oštariji, temveč da si bil v stiku z nekom, ki se je izkazal za okuženega. That's it. Pa če skrivamo to, potem nima nobenega smisla sploh imeti aplikacijo, ker je po defaultu povsem neuporabna.

bigsmally ::

PrimozR je izjavil:

temveč da si bil v stiku z nekom, ki se je izkazal za okuženega. That's it.


Ja, app mi bo povedal da sem bil v stiku z okuženim (skozi pol metra betona ali pa skozi 2x pleh in šipo. Mimogrede pa bo politični eliti in intelektualcem še pokazal če sem pridno govedo, da bojo lahko odločali če mi odobrijo da grem v trgovino v soboto, ali mi pa morda zaprejo vodo ker sem v sredo skrenil celih 36 metrov s svoje odobrene poti. Gre se za življenja bojo rekli.

GupeM ::

PrimozR je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Dokler samo negativni uporabljajo app, vse skupaj nima nobenega pravega smisla.
Če nekoga testirajo za pozitivnega, ta ni dolžen posredovati svoje kode app-a, da bi se lahko kogarkoli opozarjalo. Tudi če je to avtomatizirano, da samo vpiše/skenira neko kodo in se 'registrira' kot pozitiven, bo to povezano s strahom, da bo odslej pod nekim strožjim nadzorom, da bodo vsi njegovi stiki vedeli, da je on bil tisti kužni pacek...

Joj, 'pred X dnevi si bil v stiku z okuženim, pojdi v karanteno' je pa res grozno opozorilo.

Stiki so anonimizirani, app ti ne bo povedal, da si bil v stiku z okuženim janezom kranjskim, ko sta skupaj razpravljala o fuzbalu na kofetu v lokalni oštariji, temveč da si bil v stiku z nekom, ki se je izkazal za okuženega. That's it. Pa če skrivamo to, potem nima nobenega smisla sploh imeti aplikacijo, ker je po defaultu povsem neuporabna.

Če app zaznava samo daljše obdobje izpostavljenosti, bomo kaj hitro lahko ugotovili, kdo je ta Janez Kranjski. V službo pridejo vsi sodelavci, na pijačo pa še vedno hodim z vsemi, samo od Janeza Kranjskega ni nobenega sledu. Aja, pa njegovi kolegi so dobili isto obvestilo ... Le kdo bi lahko bil okužen?

Če pa app zaznava tudi kratkotrajno izpostavljenost, je pa lahko preveč false positivov.

Pa razlike med močjo oddajanja bluetooth signala med različnimi telefoni, razlike med tem, ali imaš na telefonu silikonski ovitek ali tisti debel, usnjen, ki telefon še pokrije. Ali ovitek sploh imaš? Ali imaš telefon v žepu, da bluetooth signal komaj pride do slušalk, kaj šele do sosednjega telefona ki je 1,5 m stran. Skratka, neuporabno zaradi preveč možnosti false positive ali false negative rezultatov.

Miki N ::

V Nemčiji ravno nekih fenomenalnih uspehov do sedaj ni bilo s to menda enako aplikacijo - saj pravim, pri nas je toliko fanov tega sranja da bi bili že vsi mediji polni "zgodbo o (približnem) uspehu" ...

MrStein ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Jaz si bom app namestil, ko bodo vsi pozitivni in karantensko določeni dobili okoli noge pripet BT beacon, ki bo 14 dni oddajal signal in vse v svoji okolici opozarjal, da kršijo pravila karantene in druge spravljajo v nevarnost.
Ko bodo vsi mobiteli z appom v dometu glasno piskali alarm, ko 'vidijo' tak BT beacon, si bom takoj namestil app!

Dokler samo negativni uporabljajo app, vse skupaj nima nobenega pravega smisla.
Če nekoga testirajo za pozitivnega, ta ni dolžen posredovati svoje kode app-a, da bi se lahko kogarkoli opozarjalo. Tudi če je to avtomatizirano, da samo vpiše/skenira neko kodo in se 'registrira' kot pozitiven, bo to povezano s strahom, da bo odslej pod nekim strožjim nadzorom, da bodo vsi njegovi stiki vedeli, da je on bil tisti kužni pacek...

Torej me res zanima, koliko jih bo sploh povedalo, da so imeli nameščeno aplikacijo oz. se 'registrirali' po pozitivnem testu.
Točno od teh je namreč na koncu odvisna smiselnost cele zgodbe.

Saj ravno zato ni glasnega alarma.
(da ovce ne bi bile še bolj prestrašene kot so)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

bigsmally je izjavil:

Mimogrede pa bo politični eliti in intelektualcem še pokazal če sem pridno govedo, da bojo lahko odločali če mi odobrijo da grem v trgovino v soboto, ali mi pa morda zaprejo vodo ker sem v sredo skrenil celih 36 metrov s svoje odobrene poti. Gre se za življenja bojo rekli.
Ta isti app, ki sploh ne beleži lokacije in ne pošilja osebnih podatkov nikamor?

Pismenost na vrhunskem nivoju. Hecam se, pismenost je na nivoju retardirane kamele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

bigsmally ::

V land of the free ti vodo pa elektriko sklopjo ko gre za tako resno situacijo kot je covid in ne ubogaš intelektualne elite. Strokovnjaki so si bili vsi enotni da je treba tudi cerkve zapret.


Water, Power Cut Off And Locks Changed At Oxford Gym That Defied Massachusetts Shutdown

nekikr ::

Edino pravilno. Oblast že ve kaj je najbolje za nas, nevedno rajo. Naša naloga je, da pridno sledimo navodilom Kacota in ne dvomimo v njega svete besede, sicer nas doleti gotova poguba Apokaliptičnega Virusa.

Step2en Wolf ::

PrimozR je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Dokler samo negativni uporabljajo app, vse skupaj nima nobenega pravega smisla.
Če nekoga testirajo za pozitivnega, ta ni dolžen posredovati svoje kode app-a, da bi se lahko kogarkoli opozarjalo. Tudi če je to avtomatizirano, da samo vpiše/skenira neko kodo in se 'registrira' kot pozitiven, bo to povezano s strahom, da bo odslej pod nekim strožjim nadzorom, da bodo vsi njegovi stiki vedeli, da je on bil tisti kužni pacek...

Joj, 'pred X dnevi si bil v stiku z okuženim, pojdi v karanteno' je pa res grozno opozorilo.

Stiki so anonimizirani, app ti ne bo povedal, da si bil v stiku z okuženim janezom kranjskim, ko sta skupaj razpravljala o fuzbalu na kofetu v lokalni oštariji, temveč da si bil v stiku z nekom, ki se je izkazal za okuženega. That's it. Pa če skrivamo to, potem nima nobenega smisla sploh imeti aplikacijo, ker je po defaultu povsem neuporabna.


Nemška aplikacija je še bolj neuporabna, kot veliko bolj invazivne (Singapurska): https://www.bloomberg.com/opinion/artic...

So pa aplikacije lahko alternativno uporabne, tudi če dosegajo le 10% populacije: https://www.wired.com/story/opinion-the...

hr_natakar ::

Zanimivo, kako z lahkoto se da prepricat ljudi, da se prepustijo popolni kontroli, ki ga bo izvajala pre postena oblast. Vse kar potrebujes, je bolezen, nevidna s prostim ocesom. Nevidni sovraznik bi se lahko reklo.

darkolord ::

Ironično je, da je v resnici to precej lažje početi zabavnimi TikTok videi. Tam ni treba nikogar posebej prepričevati, da si namesti dokazano vohunsko aplikacijo.

Ampak če je oblast požegnala, pol pa ne.

MrStein ::

Aha, torej bi Trump moral rečt, da je TikTok od CIA, Corona app pa da je od Kitajcev.
Problem solved!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

GizmoX je izjavil:

winterriver je izjavil:

A ima kdo namesceno aplikacijo? Ima kje kaksno funkcionalnost barcode readerja?
Barcode reader bi bil logično uporaben le tam, kjer se vpisuje TAN (številka pozitivnega testa na covid, da ni fake pozitivnih). Tam kakšnega barcore readerja ni na voljo.
(je pa v izvorni kodi polno referenc na ZXing za barcode scanner, z zvokom skeniranja idr.)

V Nemčiji uporabljajo QR za vnos kode, verjetno zato ta knjižnica.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

Joj, 'pred X dnevi si bil v stiku z okuženim, pojdi v karanteno' je pa res grozno opozorilo.


Ja folk bo kr letel v karanteno komaj cakajo vsi. Ne bo nihce. Razen ce clovek ne bo mogu dihat.

zasekaroza ::

blackbfm je izjavil:

Joj, 'pred X dnevi si bil v stiku z okuženim, pojdi v karanteno' je pa res grozno opozorilo.


Ja folk bo kr letel v karanteno komaj cakajo vsi. Ne bo nihce. Razen ce clovek ne bo mogu dihat.

Še posebej ker ti to opozorilo niti približno ne garantira da si okužen, še manj pa da boš zbolel. Hkrati pa si nihče ne želi biti 14 dni zaprt in imaš od karantene samo stroške.

dexterboy ::

Če si priznamo ali ne, nihče zdravo razumen NE ŽELI nositi okoli kakršnokoli označbo "neenakosti", razen, če jo sam želi kazati okolici. Žalostno je to, da ti lahko pokažejo okuženost s Covidom, čeprav sam nikoli nisi kazal nobenih znakov bolezni... Ampak ne, sedaj boš pa moral nositi foun, ki bo okoli tebe kot svetilnik tulil, da si nevaren za okolico... Pa čeprav po svetu hodi toliko sociopatov, alkoholikov, odvisnikov od opojnih substanc, nikomur od njih ni potrebno nositi telefona... hej hej hej, kaj pa če bi naredili app, ki bi pokazal, kaj in kdo si ter koliko si neprilagodljiv za družbo... jaaaa, gugl je to mel že pred leti... ja, ja, ja, dejmo to čez parlaent, čiiimpreeeej...

Komur je zgornje pisanje popolnoma sprejemljivo, naj poišče zdravniško oskrbo. Tisto, kjer zdravijo zgornje dele telesa, ki so nad rameni.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

MrStein ::

> Ampak ne, sedaj boš pa moral nositi foun, ki bo okoli tebe kot svetilnik tulil, da si nevaren za okolico...

Nič ne bo tulil. A je težko poljudnoznanstven opis prebrat? In razumet?

> Pa čeprav po svetu hodi toliko sociopatov, alkoholikov, odvisnikov od opojnih substanc, nikomur od njih ni potrebno nositi telefona...

Zakaj, če pa so taki v zaporu? Da jim ne bo dolgi čas?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OstaniZdrav - slovenska aplikacija za sledenje stikom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
11524419 (12704) DeeJay
»

Predlog za uvedbo protikorupcijske aplikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
596790 (4813) poweroff
»

Google in Apple ne bosta dovolila beleženja lokacije v sistemu za sledenje stikom pri (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
619673 (7453) vostok_1

Več podobnih tem