» »

Slovenska aplikacija za sledenje stikom s covid-19 je tu

1 2
3
4

nekikr ::

Preberi še enkrat. Vsaka taka stvar je en korak naprej k totalnemu obvladovanju. Namesto, da bi takoj rekli, da je vse skupaj nateg, kar so jasno pokazali podatki, ste se pustili nategniti z maskami. Potem ste sprejeli, da ne smete v sosednjo občino. Danes ste povsem brezbrižni, ko Kaco reče, da ne smete na dopust. Obenem sprejmete aplikacijo, ki ne služi ničemur. Jutri bo imela ta ali podobna aplikacija nekaj bolj invazivnega, pa boste prav tako sprejeli. Da strašimo otroke z nekim apokaliptičnim virusom, kar bo pustilo posledice, vam je tudi vseeno. Da zdravstva ni več, vam je vseeno. Jutri vam bo pa vseeno za nekaj drugega in potem še tretjega. Tisti zgoraj se pa že veselijo, ker ste tako poceni.

Pa da bo jasno, zakaj tako pravim:
Pri nas je do vključno 15.8.2020 umrlo 124 ljudi, ki se jih šteje v to statistiko.
70 od teh je bilo starih več kot 85 let!
34 jih je bilo starih med 75 in 84 let!
15 ljudi je bilo starih med 65 in 74 let!
3 osebe so bile stare med 55 in 64 let.
2 osebi med 45 in 54 let.

Ob tem velja, da so imele prav vse osebe pridružene bolezni, tisti "mlajši" še posebej hude, sicer za njih bolezen ne bi bila nevarna. Sprašujem se kam je šla tista logika, ki smo jo imeli še lani: če si bolan, potem ne obiskuj svojih staršev/dedkov/babic, če so stari 80 let in na smrtni postelji. Včasih je bilo to jasno, danes rabimo pa Kacina, da nam pove, da ne smemo na morje, da morajo učitelji strašiti z maskami otroke in da zdravstva nimamo več, ker očitno sami ne vemo več, da se na smrt bolanih ne obiskuje, če smo sami bolani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

poweroff ::

darkolord je izjavil:

No, zdej pa razloži, katerim svoboščinam točno se odpoveduješ na primer z namestitvijo te aplikacije?

Problem je, da meni varnostna politika prepoveduje nameščanje aplikacij.
sudo poweroff

Leif ::

Iz Android aplikacije je naslednji logičen korak seveda dildo v tazadnjo.


Injekcija v tazadnjo pa res. In pa seveda jadikovanje, zakaj se več ljudi noče cepiti z ad-hoc narejenim cepivom.

Vuli ::

a se zavedate, koliko dovoljenj dovolite raznim drugim aplikacijam, aka tiktop, whasup, itn. Tam vam šele sledijo,.. kitajci,..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

GupeM ::

Vuli je izjavil:

a se zavedate, koliko dovoljenj dovolite raznim drugim aplikacijam, aka tiktop, whasup, itn. Tam vam šele sledijo,.. kitajci,..

Ja, in? Ker sem (baje) dal njim, moram še ostalim?

darkolord ::

@nekikr: tvoja teza o totalnem obvladovanju nima nobene logike. Nekateri ukrepi so celo popolnoma nasprotni od tega, kar bi pričakoval od nekoga, ki želi pridobiti popolno kontrolo.

Če daš na mizo na primer face recognition (mokre sanje vsakega avtoritar'ca) in obvezno nošenje mask, ki prejšnjo zadevo onemogoči, vidiš da nekaj ne štima. Mar ne bi nekdo s popolno kontrolo tudi raje imel, da ljudje pridno delajo zanj, kot da so doma, ne delajo, gospodarstvo pa stagnira? Komu bi lahko bil cilj, da zdravstvo ne deluje?

@matthai: tvoja varnostna politika ali od koga drugega? In kaj je definirano pod "nujno"?

@GupeM: ni treba, se pa spodobi, da uporabiš enake standarde pri drugih aplikacijah. Če ne je to pač neko hipokritično nabijanje v prazno.

Nekako takole (s čikom v ustih):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

feryz ::

Vuli je izjavil:

a se zavedate, koliko dovoljenj dovolite raznim drugim aplikacijam, aka tiktop, whasup, itn. Tam vam šele sledijo,.. kitajci,..
Nobena od naštetih aplikacij nima nobene veze z Janezom plešastim. Ta, iz te teme, pa jo ima. In to je ogromna razlika.
Janez je zgolj trenutna prispodoba, vseeno je če bi bil Marjan, Miro, Borut ..., so čisto vsi glih.

darkolord ::

Lahko razložiš, kakšno vezo ima z njim?

Koko008 ::

@darklord
1. Avtoritarc lahko maske uvede tudi zato da takim kot si ti zgleda kot ne-avtoritarc, it's called reverse psychology
2. face recognition, pa kaj še:)) pri nas sta za to zaposleni sosedova Zofka in Marija, ne pa ne pa illuminati.
3. Očitno nikakor ne razumeš kako deluje kapitalizem, in ne veš da se tudi ob velikih padcih da mastno zaslužiti (prvič Da short sellaš, drugič Da kupiš ko je market dirt cheap), in za investitorja z informacijami je boljše garantiram in napovedan padec, kot pa predvidena a ne garantirano rast 4% letno.
4. Ja, komu bi bil cilj da zdravstvo ne deluje? Vsaj nekaj pametnega si povedal, in ali se ti res zdi da 2 milijona Slovencev še zdaj praktično nima dostopa do osnovnega zdravstva za katero plačujemo, razen če si med temi 200 ali nekaj aktivnimi okuženimi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko008 ()

luli ::

poweroff je izjavil:

darkolord je izjavil:

No, zdej pa razloži, katerim svoboščinam točno se odpoveduješ na primer z namestitvijo te aplikacije?

Problem je, da meni varnostna politika prepoveduje nameščanje aplikacij.

Obveščevalna?

zasekaroza ::

kow je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Logi me je prehitel. Ampak sem istega mnenja...pozimi bo aplikacija obvezna. Sem skoraj prepričan.

Pravno je to nemogoce. Pac nalozim na svoj telefon OS brez Storea. Ce se vedno tezijo, grem na svoj feature fon.
Realno te ne morejo prisiliti.

Čisto enostavno te lahko prisilijo. Pred trgovino, avtobus, šolo, službo, knjižnico, lekarno, gostilno,.... dajo qr kodo, ki jo moraš poskenirat z aplikacijo. Če nimaš ne smeš not.

flameir ::

@nekikr

Brez skrbi, sam si nikoli ne bom namestil neke aplikacije z npr. GPS sledenjem. Ali pa bolj invazivne aplikacije, kot si se izrazil. Mimogrede - take appe bosta Google in Apple tako ali tako takoj blokirala, ne boš rabil za to niti protestirat na Šubičevi.

#OstaniZdrav v trenutni obliki bom namestil takoj, ko bo na voljo v App Storeu.

zasekaroza ::

Vuli je izjavil:

a se zavedate, koliko dovoljenj dovolite raznim drugim aplikacijam, aka tiktop, whasup, itn. Tam vam šele sledijo,.. kitajci,..

A žrtvi skupinskega posilstva boš tudi rekel da jo boš posilil še ti, ker se eden več itak ne bo poznal?

Vuli ::

hah, a bojite se, da vam JJ sledi.

zasekaroza je izjavil:

Vuli je izjavil:

a se zavedate, koliko dovoljenj dovolite raznim drugim aplikacijam, aka tiktop, whasup, itn. Tam vam šele sledijo,.. kitajci,..

A žrtvi skupinskega posilstva boš tudi rekel da jo boš posilil še ti, ker se eden več itak ne bo poznal?


Bravo. To si pa napisal...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

poweroff ::

darkolord je izjavil:

@matthai: tvoja varnostna politika ali od koga drugega? In kaj je definirano pod "nujno"?

Po nujno je definirana vsaka aplikacija, ki se ne uporablja za opravljanje točno določenega omejenega dela nalog: branje pošte, brskanje po spletu, šifrirana komunikacija. Se pravi razni Facebook api, foto aplikacije, itd. odpade.

Varnostno politiko sem pa postavil jaz. Se pravi, gre za mojo osebno varnostno politiko. Je zato kaj manj vredna kot če bi mi jo postavila firma?

Ampak šalo na stran: kaj če ima podjetje varnostno politiko, ki dovoli 5 aplikacij, zaposleni pa imajo službene telefone?

Anyway, aplikacija je čisti fail. Dokler je ne uporabljajo vsi, je brezvezna. Politiki so jo uvedli zgolj zato, da lahko rečejo, da so "nekaj naredili". Tipično izmikanje odgovornosti. No, vsaj stala ni prav veliko.
sudo poweroff

GupeM ::

darkolord je izjavil:

@GupeM: ni treba, se pa spodobi, da uporabiš enake standarde pri drugih aplikacijah. Če ne je to pač neko hipokritično nabijanje v prazno.

Nekako takole (s čikom v ustih):


Zakaj bi se pa to spodobilo? Če lahko seksaš z žensko, bi se spodobilo da tudi z moškim. Pa tudi, če podatke zaupam recimo Googlu in Whatsappu, se ne pomeni, da jih tudi Facebooku in TikToku. Komu jih bom zaupal je moja stvar. Pogojena s tem, kaj mi nudijo v zameno.

darkolord ::

poweroff je izjavil:

Varnostno politiko sem pa postavil jaz. Se pravi, gre za mojo osebno varnostno politiko. Je zato kaj manj vredna kot če bi mi jo postavila firma?
Ni manj vredna, ampak jo lahko v tem primeru tudi sam prilagodiš.

poweroff je izjavil:

Ampak šalo na stran: kaj če ima podjetje varnostno politiko, ki dovoli 5 aplikacij, zaposleni pa imajo službene telefone?
Uporabijo svoj osebni telefon, tako kot za ostale aplikacije.

poweroff je izjavil:

Dokler je ne uporabljajo vsi, je brezvezna.
To je že večkrat razloženo, da ni res. Če imaš aplikacijo nameščeno in si bil v predhodno v stiku z nekom, ki je pozitiven, boš o tem obveščen. S tem boš lahko preprečil nadaljnje širjenje.

Večji je odstotek namestitve, večja je verjetnost, da se bo širjenje zaznalo prek aplikacije. Gre pa bolj linearno in ne le 0 in 1.

A npr. maske so tudi brezvezne, dokler jih ne nosijo vsi?

PrimozR ::

Miki N je izjavil:

Realna situacija: si v hotelu steno stran od (bivšega) Zrćkega Žurerja, kjer skupaj na bone pomagata slovenskemu turizmu.

Videla se malo, saj imata drug bioritem.

Čez teden v domači karanteni tolčeš Mercator prepečenec. :(

Točno to piše v novici, da BT-ja stene ne ustavijo, ustavijo pa virus. Idealne situacije pač ni, tole je najboljša rešitev za sledenje kontaktom. In veseli smo lahko, da jo imamo, razen tistih par paranoikov,

bigsmally je izjavil:

A ti strokovnjaki sploh ne vejo da je WHO označil bluetooth kot rakotvoren?

In 2011 the World Health Organization (WHO) classified RF Radiation as a possible "carcinogenic", which means "cancer causing

Raje potrošim en paket robčkov, kot pa da mi odpadejo družinski dragulji.

_POSSIBLE_, to še ne pomeni, da tudi je.

Kaj pa če ti odpade družinski dragulj, ki je bolj oddaljen od telefona v žepu? Kako pojasniš to situacijo?

Miki N je izjavil:

Ne sicer zato, ker bi se bal, da mi odpade tič ampak, ker je zelo verjetno brez učinka, "prodajalci" pa trdijo ravno nasprotno. Kako tovrstni praksi rečemo v trgovini?

Itak je ves koncept zelo naivno sestavljen. Hi-tech "podobica" ki te varuje.

Brez učinka je zaradi tistih, ki pravijo, da je brez učinka. Iz istega razloga so brez učinka cepiva, ker par pajacov palamudi, da so nevarna.

bigsmally je izjavil:

Kje maš link do države ki pričenja z (trenutno) neobveznim pitjem kave?

Nikjer, ker je večina že takšnih.

nekikr je izjavil:

Aplikacija za namišljeni apokaliptični virus...

Pejt se okužit. Itak ti nima kaj bit, saj je namišljeno.

winterriver je izjavil:

A ima kdo namesceno aplikacijo? Ima kje kaksno funkcionalnost barcode readerja?

V 'Have you been tested' delu welcome screena pritisneš 'Input the test result', pove ti kako pa kaj (za zdaj itak samo nek TAN number), pritisneš next, te vpraša 'WHat information do you have', tam pa je na voljo samo ročni vnos TAN-a. Mogoče v prihodnosti pride še funkcija barcode skeniranja in podobno. Tan je 3-3-4- mestna (10-mestna z vmesnimi pomišljaji) koda. Sproti preverja pravilnost kode.

feryz je izjavil:

Vuli je izjavil:

a se zavedate, koliko dovoljenj dovolite raznim drugim aplikacijam, aka tiktop, whasup, itn. Tam vam šele sledijo,.. kitajci,..
Nobena od naštetih aplikacij nima nobene veze z Janezom plešastim. Ta, iz te teme, pa jo ima. In to je ogromna razlika.
Janez je zgolj trenutna prispodoba, vseeno je če bi bil Marjan, Miro, Borut ..., so čisto vsi glih.

Janez plešasti ti na življenje vpliva lih 0,005 % toliko, kot vsa vele podjetja (Google, Microsoft in podobni), ki že itak imajo tono podatkov o tebi. Sicer pa lepo si povedal, treba je bit proti. Iz principa!

Koko008 je izjavil:

4. Ja, komu bi bil cilj da zdravstvo ne deluje? Vsaj nekaj pametnega si povedal, in ali se ti res zdi da 2 milijona Slovencev še zdaj praktično nima dostopa do osnovnega zdravstva za katero plačujemo, razen če si med temi 200 ali nekaj aktivnimi okuženimi?

4. jaz sem bil pred enim mesecom znotraj 24 ur po poškodbi operiran. Malo je bilo samo tečno, da sem na maksilofacialni med 8. in pol 9. uro moral čakati zunaj, ker je bilo v čakalnici preveč ljudi, precej sem čakal že dan prej na Jesenicah na urgenci (skupno za par slik in ~10 šivov cirka 4 ure, pred 14 leti sem približno isto časa čakal na zdravnika na urgenci in en rentgen, torej nič bolj ali manj, kot v nekoronastih časih), po sprejemu na mafo je bilo pa... Hja, business as usual? Edino nisem bil res takoj na operacijski mizi, ker so čakali na rezultate covid testa, ampak še pred 2. uro sem že spal.

flameir je izjavil:

@nekikr

Brez skrbi, sam si nikoli ne bom namestil neke aplikacije z npr. GPS sledenjem. Ali pa bolj invazivne aplikacije, kot si se izrazil. Mimogrede - take appe bosta Google in Apple tako ali tako takoj blokirala, ne boš rabil za to niti protestirat na Šubičevi.

#OstaniZdrav v trenutni obliki bom namestil takoj, ko bo na voljo v App Storeu.

iOS?

poweroff je izjavil:

Anyway, aplikacija je čisti fail. Dokler je ne uporabljajo vsi, je brezvezna. Politiki so jo uvedli zgolj zato, da lahko rečejo, da so "nekaj naredili". Tipično izmikanje odgovornosti. No, vsaj stala ni prav veliko.

Ja že tako se ljudje usajajo, da je fail in da bognedaj, da bi bila še obvezna. Kaj drugega naj politiki naredijo? Pa pri taki mentaliteti kaj drugega bo kot fail?

darkolord je izjavil:

To je že večkrat razloženo, da ni res. Če imaš aplikacijo nameščeno in si bil v predhodno v stiku z nekom, ki je pozitiven, boš o tem obveščen. S tem boš lahko preprečil nadaljnje širjenje.

Večji je odstotek namestitve, večja je verjetnost, da se bo širjenje zaznalo prek aplikacije. Gre pa bolj linearno in ne le 0 in 1.

A npr. maske so tudi brezvezne, dokler jih ne nosijo vsi?

Če bi odziv v tejle temi preslikal na širšo javnost, potem je brezvezna. Oz. je brezveze razmišljati o kakršnemkoli sledenju kontaktov. Ker če ni problem, da ti sledijo Google, Apple & co, ti pa Janša. Oz. kdorkoli bi že bil na oblasti, itak je treba udrihati po vladi, pa kakršna koli že je oz. kot sem že rekel, treba je bit proti. Iz principa. Tudi če je za človeka dobro, se ne spodobi ne biti proti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

poweroff ::

darkolord je izjavil:

Ni manj vredna, ampak jo lahko v tem primeru tudi sam prilagodiš.

Recimo da sem zaposlen v banki... banka ima strogo varnostno politiko. Jaz pridem na idejo, da bi si na računalnik namestil igrice. Torej grem do šefa ITja in rečem, naj prilagodijo varnostno politiko???

Varnostna politika je tam z razlogom. Na svojo opremo ne bom nameščal nepreverjenih in nepotrebnih (za delo) aplikacij z razlogom.

darkolord je izjavil:

Uporabijo svoj osebni telefon, tako kot za ostale aplikacije.

Mnogo ljudi, ki ima službene telefone, nima še osebnih. Če pa že, pa ne nosijo dveh naprav s seboj.

darkolord je izjavil:

To je že večkrat razloženo, da ni res. Če imaš aplikacijo nameščeno in si bil v predhodno v stiku z nekom, ki je pozitiven, boš o tem obveščen. S tem boš lahko preprečil nadaljnje širjenje.

Ne. Če aplikacijo uporablja premajhen odstotek ljudi, ne bo zajela praktično nobene okužbe. Prvi dan je pri nas aplikacijo namestilo 5000 ljudi... obveščeni bodo samo tisti, ki aplikacijo imajo, ob pogoju, da ima aplikacijo tudi okužena oseba in da je bila ta okužena oseba v stiku z nekom, ki ima aplikacijo. Ob 5000 uporabnikih je verjetnost za to precej nižja kot ob 500.000 uporabnikih.

Plus, je aplikacijo mogoče zdaj kaj bolj enostavno najti v storu?

Skratka, trdim, da gre za ukrep, ki so ga politiki naredili za to, da lahko rečejo, da nekaj ukrepajo. Namesto da bi pravočasno zaprli mejo z Italijo, pardon, Hrvaško, ter uredili težave domov za ostarele... pač, politika.
sudo poweroff

GupeM ::

Že okuženega (z ali brez aplikacije) je treba iskati z lučjo pri belem dnevu. Okuženega z aplikacijo pa sploh ne moreš najti. Kaj šele okuženega in neokuženega z aplikacijo, ki sta v neposredni bližini. Skoraj večja je verjetnost, da je Zemlja ravna.

winterriver ::

darkolord je izjavil:

No, zdej pa razloži, katerim svoboščinam točno se odpoveduješ na primer z namestitvijo te aplikacije?

Ekstrapolacija vam dela strašne probleme. Iz Android aplikacije je naslednji logičen korak seveda dildo v tazadnjo.


Whatever turns you on.

Kolikor sem dalec prisel, nisem se nic nemarnega nasel (razen seveda dependancya na google - ki je sam po sebi ze dovolj velika svinjarija), me pa moti permission na kamero, sicer je prisoten library za skeniranje bar kod, po drugi strani pa permission do kamere ne forsira skeniranje samo barkod ampak tudi selfije, ki jih dela aplikacija brez zavedanja lastnika telefona (kar je FB ze pocel). Jutri porocam.

(Naj bo jasno, moja dognanja veljajo samo in izkljucno za to verzijo, naslednji update ima lahko notri karkoli!!!)
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

nekikr je izjavil:

Preberi še enkrat. Vsaka taka stvar je en korak naprej k totalnemu obvladovanju. Namesto, da bi takoj rekli, da je vse skupaj nateg, kar so jasno pokazali podatki, ste se pustili nategniti z maskami. Potem ste sprejeli, da ne smete v sosednjo občino. Danes ste povsem brezbrižni, ko Kaco reče, da ne smete na dopust. Obenem sprejmete aplikacijo, ki ne služi ničemur. Jutri bo imela ta ali podobna aplikacija nekaj bolj invazivnega, pa boste prav tako sprejeli. Da strašimo otroke z nekim apokaliptičnim virusom, kar bo pustilo posledice, vam je tudi vseeno. Da zdravstva ni več, vam je vseeno. Jutri vam bo pa vseeno za nekaj drugega in potem še tretjega. Tisti zgoraj se pa že veselijo, ker ste tako poceni.

Pa da bo jasno, zakaj tako pravim:
Pri nas je do vključno 15.8.2020 umrlo 124 ljudi, ki se jih šteje v to statistiko.
70 od teh je bilo starih več kot 85 let!
34 jih je bilo starih med 75 in 84 let!
15 ljudi je bilo starih med 65 in 74 let!
3 osebe so bile stare med 55 in 64 let.
2 osebi med 45 in 54 let.

Ob tem velja, da so imele prav vse osebe pridružene bolezni, tisti "mlajši" še posebej hude, sicer za njih bolezen ne bi bila nevarna. Sprašujem se kam je šla tista logika, ki smo jo imeli še lani: če si bolan, potem ne obiskuj svojih staršev/dedkov/babic, če so stari 80 let in na smrtni postelji. Včasih je bilo to jasno, danes rabimo pa Kacina, da nam pove, da ne smemo na morje, da morajo učitelji strašiti z maskami otroke in da zdravstva nimamo več, ker očitno sami ne vemo več, da se na smrt bolanih ne obiskuje, če smo sami bolani.


Objavljeno aprila 2019:
V primerjavi s preteklimi leti je bilo letos obolelih zaradi gripe več kot pretekla leta, oblika gripe je bila hujša, za gripo pa so hudo obolevali tudi mlajši, in sicer zdravi ljudje. V povezavi z njo je v slovenskih bolnišnicah umrlo več kot 160 ljudi, 62 v Ljubljani, v Mariboru 27, v Murski Soboti pa je v prvih treh mesecih umrlo 30 bolnikov.


April 2020:
V letošnji sezoni so v UKC hospitalizirali 535 bolnikov z gripo, med njimi je bilo 220 otrok in mladostnikov do 17. leta starosti in 217 starejših od 65 let. Poleg tega so v ambulantah obravnavali 390 oseb s potrjeno gripo. V intenzivni terapiji so obravnavali 54 oseb, umrlo jih je 27.
"Manjše število smrti od prejšnjih let pripisujemo temu, da je gripa letos prizadela predvsem mlajšo populacijo," so navedli v UKC.



Torej letos je za gripo in covid-19 skupaj umrlo manj ljudi kot lansko leto samo za gripo. Ampak lansko leto smo normalno živeli, letos smo pa zaprli državo uvedli polno nekih bedarij in na splošno uničili gospodarstvo tako, da si še 10 let ne bo opomoglo.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

poweroff je izjavil:

darkolord je izjavil:

No, zdej pa razloži, katerim svoboščinam točno se odpoveduješ na primer z namestitvijo te aplikacije?

Problem je, da meni varnostna politika prepoveduje nameščanje aplikacij.

Ubožec, ko živiš v taki diktaturi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PacificBlue ::

WizzardOfOZ je izjavil:

nekikr je izjavil:

Preberi še enkrat. Vsaka taka stvar je en korak naprej k totalnemu obvladovanju. Namesto, da bi takoj rekli, da je vse skupaj nateg, kar so jasno pokazali podatki, ste se pustili nategniti z maskami. Potem ste sprejeli, da ne smete v sosednjo občino. Danes ste povsem brezbrižni, ko Kaco reče, da ne smete na dopust. Obenem sprejmete aplikacijo, ki ne služi ničemur. Jutri bo imela ta ali podobna aplikacija nekaj bolj invazivnega, pa boste prav tako sprejeli. Da strašimo otroke z nekim apokaliptičnim virusom, kar bo pustilo posledice, vam je tudi vseeno. Da zdravstva ni več, vam je vseeno. Jutri vam bo pa vseeno za nekaj drugega in potem še tretjega. Tisti zgoraj se pa že veselijo, ker ste tako poceni.

Pa da bo jasno, zakaj tako pravim:
Pri nas je do vključno 15.8.2020 umrlo 124 ljudi, ki se jih šteje v to statistiko.
70 od teh je bilo starih več kot 85 let!
34 jih je bilo starih med 75 in 84 let!
15 ljudi je bilo starih med 65 in 74 let!
3 osebe so bile stare med 55 in 64 let.
2 osebi med 45 in 54 let.

Ob tem velja, da so imele prav vse osebe pridružene bolezni, tisti "mlajši" še posebej hude, sicer za njih bolezen ne bi bila nevarna. Sprašujem se kam je šla tista logika, ki smo jo imeli še lani: če si bolan, potem ne obiskuj svojih staršev/dedkov/babic, če so stari 80 let in na smrtni postelji. Včasih je bilo to jasno, danes rabimo pa Kacina, da nam pove, da ne smemo na morje, da morajo učitelji strašiti z maskami otroke in da zdravstva nimamo več, ker očitno sami ne vemo več, da se na smrt bolanih ne obiskuje, če smo sami bolani.


Objavljeno aprila 2019:
V primerjavi s preteklimi leti je bilo letos obolelih zaradi gripe več kot pretekla leta, oblika gripe je bila hujša, za gripo pa so hudo obolevali tudi mlajši, in sicer zdravi ljudje. V povezavi z njo je v slovenskih bolnišnicah umrlo več kot 160 ljudi, 62 v Ljubljani, v Mariboru 27, v Murski Soboti pa je v prvih treh mesecih umrlo 30 bolnikov.


April 2020:
V letošnji sezoni so v UKC hospitalizirali 535 bolnikov z gripo, med njimi je bilo 220 otrok in mladostnikov do 17. leta starosti in 217 starejših od 65 let. Poleg tega so v ambulantah obravnavali 390 oseb s potrjeno gripo. V intenzivni terapiji so obravnavali 54 oseb, umrlo jih je 27.
"Manjše število smrti od prejšnjih let pripisujemo temu, da je gripa letos prizadela predvsem mlajšo populacijo," so navedli v UKC.



Torej letos je za gripo in covid-19 skupaj umrlo manj ljudi kot lansko leto samo za gripo. Ampak lansko leto smo normalno živeli, letos smo pa zaprli državo uvedli polno nekih bedarij in na splošno uničili gospodarstvo tako, da si še 10 let ne bo opomoglo.


Jasno je razvidno iz letala ali vesolja, da se gre drzava vojno s svojimi drzavljani.

poweroff ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Objavljeno aprila 2019:
V primerjavi s preteklimi leti je bilo letos obolelih zaradi gripe več kot pretekla leta, oblika gripe je bila hujša, za gripo pa so hudo obolevali tudi mlajši, in sicer zdravi ljudje. V povezavi z njo je v slovenskih bolnišnicah umrlo več kot 160 ljudi, 62 v Ljubljani, v Mariboru 27, v Murski Soboti pa je v prvih treh mesecih umrlo 30 bolnikov.


Tole je čista laž. :))

Uradni podatki NIJZ - pridobljeni kot informacija javnega značaja - pravijo, da je lani za gripo umrlo 51 ljudi.

Je pa še druga možnost... NIJZ ne opravlja svojega dela in ima zanič statistike. >:D
sudo poweroff

veteran ::



Plus, je aplikacijo mogoče zdaj kaj bolj enostavno najti v storu?

Skratka, trdim, da gre za ukrep, ki so ga politiki naredili za to, da lahko rečejo, da nekaj ukrepajo. Namesto da bi pravočasno zaprli mejo z Italijo, pardon, Hrvaško, ter uredili težave domov za ostarele... pač, politika.


V Aurora store je kar na prvem mestu zgoraj, ni treba nič iskat.

Namestil, ampak ne dela, rabi nek posodobljen Google Play... a se jim ne da tistega corona api zlinkat v app.

Sicer se strinjam, da je nujna. Vsak totalitarni režim potrebuje nadzor. Nujna je tudi zato, da te država dehumanizira, da te poniža in ti pove, kaj je prav in kaj ne. Da se navadiš na stalen nadzor.

to je zgolj uvod... minister Koritar je povedal da pripravljajo novo aplikacijo, ki bo obvezna za vse. Tole bo zdaj za ogrevanje, da se navadimo, potem pa sledi prava reč, mogoče kupijo kitajsko.

P.S. vseeno je, ali gre za leve fašiste ali desne komuniste ali centralne opurtuniste - Serpentinšek, Cerar in ostali bi se zdajle enako obnašali.

luli ::

Matthai daj preberi si svoje filozofiranje. Recimo, da bi bil... Tipično FDV stanje.
App imajo v več državah v EU, nekatere bodo app se izdale.
In še enkrat. Kdo te sploh sili, da si namestiš app?

veteran ::

luli je izjavil:

Kdo te sploh sili, da si namestiš app?


Država te sili, če si okužen ali če se ji zgolj zdi, da si bil v stiku (brez testa)!!

Če druge države furajo fašizem, ga bomo še mi?

poweroff ::

Po zakonu je aplikacija obvezna. Sicer so potem politiki rekli, da zaenkrat ne bo obvezna... kar je malo bolano, ker so sami sprejeli tak zakon, in bi lahko tudi drugačnega. Ampak ne, pri nas bomo sprejeli zakon, in ga potem takoj izigravali. Totalno nedržavotvorno obnašanje. Če si si postavil pravila, se jih drži. Ali pa jih spremeni.

So pa to zelo realni problemi. Kako prepričati ljudi, da si namestijo aplikacijo? Ker zdaj, ko je prostovoljna, si jo je namestilo razmeroma malo ljudi. Dodaten zajeb je tudi to, da jo je na storu težko najti. To moraš biti res biser inteligence, da narediš tako oslarijo...

Če bi pa postala tudi dejansko obvezna, bo pa letela iz G/A stora. Ker bo kršila pogoje GAppla. Plus, aplikacija je (kot kaže) ranljiva. Vzdrževalne pogodbe tudi ni, kar kaže da politiki, ki so aplikacijo naročili nimajo pojma. Skratka nič od niča, vse skupaj zato, da lahko rečejo "saj smo nekaj naredili".

Da bi pa banda od Šarca zaprla meje z Italijo, pardon, banda od Janše zaprla mejo s Hrvaško, pa seveda ne, oz. se cinca v nedogled.

Pa večina umrlih je iz domov za upokojence - tam tudi niso reševali problema ampak samo gasili požare. Nesposobna politika pač, najprej Šarčeva, sedaj pa Janševa. Oba modela bi sodila na smetišče zgodovine.
sudo poweroff

dexterboy ::

nekikr je izjavil:

Aplikacija za namišljeni apokaliptični virus, ki bo/je/naj bi izbrisal prebivalstvo sveta, če se ne pokesamo? Kako že gre tista pesem: "Fuck you, fuck you very very muuuuUUuuch...."
Čeprav, po drugi strani je pa dejansko lahko dobra zadeva.....če bi vsem, ki jo uporabljajo, odvzeli volilno pravico, tiste, ki pa obenem v avtu, ko so sami notri, še masko nosijo, pa takoj zaprli v ustrezno ustanovo, bi pa bilo nekaj pozitivnega na vsem tem.

Amen!
In vsemogočni je rekel: Bodi Svetloba!
(jim ne bi vzel volilne pravice. i just want my PURGE night)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

nekikr je izjavil:

Glede na to, da ljudem izredno paše neka zunanja nevarnost, pa čeprav izmišljena in potencirana preko vseh meja, je to, da boš moral nositi telefon s seboj (ali nek čip v riti) samo naslednja stopnja, ki pride ob naslednji izredno hudi nevarnosti, ki bo, medijsko, tako potencialno uničujoča, da se bo treba pač odpovedati nekaj svobode. Pretiravam? V boju proti terorizmu smo sprejeli cel kup omejitev, pravil, preverjanj, pa čeprav gre za manj dogodkov kot je v Ameriki množičnih streljanj, v našem delu sveta je pa praktično nezaznaven. Zdaj med nami kosi uničujoči virus, ki pobije nekaj promilov starih ljudi, ki imajo sicer še 14 dni pred sabo in tri težke pridružene bolezni, ampak, kot so eni prej napisali, če lahko vsaj malo pomagamo s to aplikacijo, zakaj pa ne. Naslednja stopnja bo pa prisilna oddaja vseh osebnih gesel in certifikatov ter GPS lokacije policistom, preventivno seveda, ti isti forumaši bodo pa najbrž rekli, da je to ok, če lahko s tem vsaj malo pomagajo v boju proti....karkoli si bodo že takrat izmislili. Odpovedali ste se zdravstvenemu sistemu, ki zdaj deluje le še za tistih par "okuženih", odpovedali ste se še enemu delčku svobode in to ceneje kot najcenejša prostitutka. Clap, clap.

Owčke ostanejo Owčke... #kanonfutr
 Svoboda, kaj je to?

Svoboda, kaj je to?

Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

zasekaroza ::

Kako prepričati ljudi, da si namestijo aplikacijo?

Ko namestiš dobiš 50 eur, potem pa še 20 za vsak mesec, ko jo imaš nameščeno. Bi jo ogromno ljudi namestilo.

SeMiNeSanja ::

poweroff je izjavil:

Po zakonu je aplikacija obvezna. Sicer so potem politiki rekli, da zaenkrat ne bo obvezna... kar je malo bolano, ker so sami sprejeli tak zakon, in bi lahko tudi drugačnega. Ampak ne, pri nas bomo sprejeli zakon, in ga potem takoj izigravali. Totalno nedržavotvorno obnašanje. Če si si postavil pravila, se jih drži. Ali pa jih spremeni.

So pa to zelo realni problemi. Kako prepričati ljudi, da si namestijo aplikacijo? Ker zdaj, ko je prostovoljna, si jo je namestilo razmeroma malo ljudi. Dodaten zajeb je tudi to, da jo je na storu težko najti. To moraš biti res biser inteligence, da narediš tako oslarijo...

Če bi pa postala tudi dejansko obvezna, bo pa letela iz G/A stora. Ker bo kršila pogoje GAppla. Plus, aplikacija je (kot kaže) ranljiva. Vzdrževalne pogodbe tudi ni, kar kaže da politiki, ki so aplikacijo naročili nimajo pojma. Skratka nič od niča, vse skupaj zato, da lahko rečejo "saj smo nekaj naredili".

Da bi pa banda od Šarca zaprla meje z Italijo, pardon, banda od Janše zaprla mejo s Hrvaško, pa seveda ne, oz. se cinca v nedogled.

Pa večina umrlih je iz domov za upokojence - tam tudi niso reševali problema ampak samo gasili požare. Nesposobna politika pač, najprej Šarčeva, sedaj pa Janševa. Oba modela bi sodila na smetišče zgodovine.

Torej imaš boljšo idejo, kako bi ljudje vedeli, da so srečali kakšnega potrjenega 'pozitivca' in so potencialno na poti, da tudi sami postanejo pozitivni?

Jaz sicer ne vem kateri del app-a naj bi bil ranljiv, me je pa zbegalo že prvič, ko do pri nemški varianti razlagali, da bo to veselo delovalo preko bluetooth-a - komaj kakšnih 14 dni po tem, ko so spet objavili neke odkrite ranljivosti v bluetooth-u in svetovali, da naj niti slušalke ne uporabljaš.

Bi pa res bilo zanimivo, kaj bi se zgodilo, če nekdo uspe generirati lažne ID-je pozitivnih in se z 'generatorjem' sprehodi npr. skozi šolo, ko se bo pouk začel....
Ali bi bilo bolje, da se pozicionira ob vhod v parlament, da malo pošlje poslance v karanteno?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

          ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ali bi bilo bolje, da se pozicionira ob vhod v parlament, da malo pošlje poslance v karanteno?


Najmanjši problem: vlada dobi še vsa zakonodajna pooblastila, razpusti se parlament, predsednik vlade postane vrhovni poveljnik vojske in država nemoteno funkcionira dalje.

rusilec ::

Tak je bil načrt SDS-a že spomladi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rusilec ()

HappyPills ::

Nope. Mokre sanje. Pristojnosti se prenesi na predsednika države. Če nebi bilo tako bi itak to Janez že naredil.

poweroff ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Torej imaš boljšo idejo, kako bi ljudje vedeli, da so srečali kakšnega potrjenega 'pozitivca' in so potencialno na poti, da tudi sami postanejo pozitivni?

Ne. Oziroma mnenja sem, da se tega problema ne da efektivno reševati s tehnologijo.

Rešitev je: veliko testiranja, nadzor nad karanteno, povečanje javne higiene (umivanje rok, razkuževanje površin - to kako "razkužujejo" vozičke v trgovini je katastrofa, nošenje mask), reorganizacija domov za ostarele.

Ampak tiso zahteva bistveno več dela. Tukaj so pa vrgli 4k EUR v aplikacijo in lahko rečejo, da so "nekaj naredili"... efekt pa ni pomemben. Pomembno je, da so odgovornost prenesli na "neodgovorne ljudi, ki si aplikacije nočejo namestiti".
sudo poweroff

bigsmally ::

poweroff je izjavil:

Pomembno je, da so odgovornost prenesli na "neodgovorne ljudi, ki si aplikacije nočejo namestiti".


Madona, histerija je ene zmešala do konca. Če Google ne vidi kaj maš na telefonu si dobesedno genocidni manijak ki hoče umoriti 6 miljonov ostarelih.

darkolord ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Bi pa res bilo zanimivo, kaj bi se zgodilo, če nekdo uspe generirati lažne ID-je pozitivnih in se z 'generatorjem' sprehodi npr. skozi šolo, ko se bo pouk začel....
Kaj je point teh namišljenih scenarijev?

Kaj če pa nekdo vzame repliko avtomatskega orožja in granat, se našemi in sprehodi skozi šolo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

flameir ::

PrimozR je izjavil:


flameir je izjavil:

@nekikr

Brez skrbi, sam si nikoli ne bom namestil neke aplikacije z npr. GPS sledenjem. Ali pa bolj invazivne aplikacije, kot si se izrazil. Mimogrede - take appe bosta Google in Apple tako ali tako takoj blokirala, ne boš rabil za to niti protestirat na Šubičevi.

#OstaniZdrav v trenutni obliki bom namestil takoj, ko bo na voljo v App Storeu.

iOS?


Da.

nekikr ::

bigsmally je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pomembno je, da so odgovornost prenesli na "neodgovorne ljudi, ki si aplikacije nočejo namestiti".


Madona, histerija je ene zmešala do konca. Če Google ne vidi kaj maš na telefonu si dobesedno genocidni manijak ki hoče umoriti 6 miljonov ostarelih.

Ne ostarelih, tega nikoli ne povedo. Vedno je govora o vseh nas, ki lahko zdaj zdaj umremo zaradi Apokaliptičnega Virusa, ki ne izbira in kosi vsepovprek. Da niti starejši dejansko niso tako zelo ogroženi, če niso ravno 14 dni pred smrtjo zaradi vsaj treh težkih pridruženih bolezni, nikoli ne rečejo.

Potem imaš pa še samooklicane intelektualce Matthaijevega tipa, ki lepo zaokrožijo problem, razmišljanje gre tako, kot je napisal:
Rešitev je: veliko testiranja, nadzor nad karanteno, povečanje javne higiene (umivanje rok, razkuževanje površin - to kako "razkužujejo" vozičke v trgovini je katastrofa, nošenje mask), reorganizacija domov za ostarele.

Čemu bi na veliko testiral 99,999999% ljudi, ki bodo ta težki, neozdravljivi, Apokaliptični Virus, preboleli kot manjši prehlad ali pa še to ne? Koliko je bilo lani obolelih za gripo na dan 24.1.2019? Ni podatka, ker ni bilo testiranj? Jojmene. Nadzor nad karanteno? Koga? Šoloobveznih otrok, ki bodo morda okužili svoje vrstnike, vsi skupaj bodo pa preboleli ta Zlobni Virus kot manjši prehlad, če že? Šele na tretjem mestu je potem umivanje rok in razkuževanje površin, kar bi moralo biti tako ali tako jasno, če očitno ni, potem se pa naredi ustrezna "reklama". In šele na zadnjem, četrtem mesu, nebodigatreba, ukrep, ki je dejansko usmerjen v EDINO populacijo, ki je lahko prizadeta zaradi Pogubnega Virusa. Če že moramo, pa dajmo še to, ane? Ampak prej pa naredimo vse drugo, uničimo šolstvo, zdravstvo, službe, psiho, če ostane še kaj časa pa poglejmo še kaj se dogaja v domovih za ostarele s tistimi, ki so na smrtni postelji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

49106 ::

GupeM je izjavil:

Vuli je izjavil:

a se zavedate, koliko dovoljenj dovolite raznim drugim aplikacijam, aka tiktop, whasup, itn. Tam vam šele sledijo,.. kitajci,..

Ja, in? Ker sem (baje) dal njim, moram še ostalim?


Če je Špela(ali matthai) dala Mirkotu, to ni razlog, da zdaj da še Franciju.

gokky ::

darkolord je izjavil:

fikus_ je izjavil:

"zaradi tehničnih razlogov še lokacijo, čeprav aplikacija tega podatka ne potrebuje in ne beleži. "

Zakaj potem rabi lokacijo?!
NE rabi lokacije, rabi pa dovoljenje za pridobivanje lokacije.

To pa zato, ker je preko bluetootha teoretično mogoče ugotoviti lokacijo, zato za aktivacijo bluetootha rabi tudi pravico za dostop do lokacije.


Smiselno in prav se mi zdi, da uporabnik aplikaciji dovoli skeniranje omrežij, da se prepreči zaznavanje lokacije glede na vidna omrežja. Ne vidim pa razloga, zakaj bi uporabnik moral vključiti GPS (vsaj za WiFi v A9 in A10 je tako zahtevano), da bi lahko pogledal, kateri oddajniki so vidni (kar ni isto, kot dovoljenje za pridobivanje lokacije: https://developer.android.com/guide/top...

Osebno menim, da bi uporabnik torej moral biti vprašan za scan in ob tem opozorjen, da aplikacija tudi na ta način lahko dobi lokacijo, IMHO pa Veliki Zlorabnik ne bi smel zahtevati še dodatnega vklopa GPS sprejemnika.

Nič pa ne bom zameril, če mi kdo z argumenti pokaže in dokaže, zakaj bi bil za skeniranje - poleg dovoljenja za samo skeniranje (v primeru WIFI: ACCESS_*_LOCATION) - nujen še vklop GPS lokacije (v primeru WiFI glede na gornjo dokumentacijo "Location services are enabled on the device"). Argumentov, da je tako pač izvedeno in, da bi Veliki Zlorabnik moral sicer uvesti še eno vprašanje, ne morem jemati kot resne.

lpG

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gokky ()

zasekaroza ::

poweroff je izjavil:



Rešitev je: veliko testiranja, nadzor nad karanteno, povečanje javne higiene (umivanje rok, razkuževanje površin - to kako "razkužujejo" vozičke v trgovini je katastrofa, nošenje mask), reorganizacija domov za ostarele.

Dajmo potem veliko testirat tudi za aids, hepatitis c,... in potem te ljudi dat v karanteno. Navsezadnje sta ta dva virusa veliko bolj nevarna..

PrimozR ::

zasekaroza je izjavil:

poweroff je izjavil:



Rešitev je: veliko testiranja, nadzor nad karanteno, povečanje javne higiene (umivanje rok, razkuževanje površin - to kako "razkužujejo" vozičke v trgovini je katastrofa, nošenje mask), reorganizacija domov za ostarele.

Dajmo potem veliko testirat tudi za aids, hepatitis c,... in potem te ljudi dat v karanteno. Navsezadnje sta ta dva virusa veliko bolj nevarna..

Bolj nevarna, ampak imaš precej več kontrole nad tem, ali se okužiš ali ne. Tudi če ti okuženi za to ne pove.

lufthammer ::

odaten zajeb je tudi to, da jo je na storu težko najti.

Brez najmanjših težav sem jo takoj našel in naložil. Ne vem o kakšnih težavah eni sanjate. Mogoče ne znate pravilno imena app napisat????

Pa ne si mislit, da vam že sedaj ne sledijo, če je to potrebno, ravno tako brez najmanjših težav vam tudi prisluškujejo. Včasih potem kak prisluh pade na tožilstvu a vseeno, bolje je živeti tako, da ni kaj skrivati. Pa imaš mir.

zasekaroza ::

bolje je živeti tako, da ni kaj skrivati. Pa imaš mir.

Daj objavi svojo sliko, ime, priimek, naslov, bančne izpiske za 1 leto nazaj, emaile (samo naslove sporočil in prejemnike/pošiljatelje) za 1 leto nazaj,...

Saj nimaš nič za skrivat!

Bolj nevarna, ampak imaš precej več kontrole nad tem, ali se okužiš ali ne. Tudi če ti okuženi za to ne pove.

Vseeno se mi zdi smiselno da se te ljudi loči od ostalih. Ali pa vsaj označi, da se jim lahko izognemo.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Bolj nevarna, ampak imaš precej več kontrole nad tem, ali se okužiš ali ne. Tudi če ti okuženi za to ne pove.

Zakaj tega ves paničen potem nisi zahteval že pri vsakdanji gripi? Le-ta je namreč ravno tako izredno nevarna za tiste na smrtni postelji s tremi težkimi pridruženimi boleznimi, vsi ostali jo pa pač prebolimo tako kot že tisočletja do zdaj brez problemov, tako kot najnovejši Apokaliptični Virus, ki bo zdaj zdaj zradiral svetovno populacijo. A si rabil Kacina, da ti to pove? Sploh ne bom začenjal o prehladu, ker tisti ti bo pa povsem zmešal glavo.
Kakšne so zdaj po novem prognoze, koliko sto tisoč žrtev bomo imeli v tretjem valu? Je IJS že izračunal na novo? Do petega vala bo Slovenija prazna.

winterriver ::

zasekaroza je izjavil:

bolje je živeti tako, da ni kaj skrivati. Pa imaš mir.

Daj objavi svojo sliko, ime, priimek, naslov, bančne izpiske za 1 leto nazaj, emaile (samo naslove sporočil in prejemnike/pošiljatelje) za 1 leto nazaj,...

Saj nimaš nič za skrivat!


Tocno tole zgoraj, dviga se mi ze od vseh cudnih ljudi, ki nimajo nic za skrivati, do naslednjega Snowdena, potem utihnejo za kaksno leto in potem spet nakladajo svojo mantro, ker so popolnoma nesposobni cesarkoli skrivati in jim drugega, kot da svoje podatke predajajo googlu, facebooku ipd. niti ne zmorejo, ker se pa pocutijo zabiti, potem se vse ostale prepricujejo ("nocem biti edini bebec.").

Poleg zgoraj navedenih podatkov objavi se vse credentiale za google account. Bomo samo pogledali, niti na kraj pameti mi ne bo prislo, da bi posiljaj od tam trumpu grozilne emaile.

Omejenec.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

zasekaroza je izjavil:

Vseeno se mi zdi smiselno da se te ljudi loči od ostalih. Ali pa vsaj označi, da se jim lahko izognemo.

Saj veš, da so to počeli Nacisti z Judi?

nekikr je izjavil:

Bolj nevarna, ampak imaš precej več kontrole nad tem, ali se okužiš ali ne. Tudi če ti okuženi za to ne pove.

Zakaj tega ves paničen potem nisi zahteval že pri vsakdanji gripi? Le-ta je namreč ravno tako izredno nevarna za tiste na smrtni postelji s tremi težkimi pridruženimi boleznimi, vsi ostali jo pa pač prebolimo tako kot že tisočletja do zdaj brez problemov, tako kot najnovejši Apokaliptični Virus, ki bo zdaj zdaj zradiral svetovno populacijo. A si rabil Kacina, da ti to pove? Sploh ne bom začenjal o prehladu, ker tisti ti bo pa povsem zmešal glavo.
Kakšne so zdaj po novem prognoze, koliko sto tisoč žrtev bomo imeli v tretjem valu? Je IJS že izračunal na novo? Do petega vala bo Slovenija prazna.

Ker je gripa gripa, ki jo v niansah poznamo že nekaj deset, sto, tisoč let, COVID-19 je pa SARS. Nekateri v tej temi vztrajno govorijo o prehladu, ampak to še ne pomeni, da zadeva je prehlad. Ker od prehlada ni treba na ventilator. Pa za covid-19 v začetku pač ni bilo podatkov, kako se obnaša, v takšnih primerih je pa smiselno grešiti na varno stran. Pa ne vem zakaj se pol leta po začektu epidemije še vedno prepucavamo o resnosti tega virusa. No, vprašljivih je na tem svetu še ogromno stvari, ampak takle imamo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OstaniZdrav - slovenska aplikacija za sledenje stikom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
11524673 (12958) DeeJay
»

Predlog za uvedbo protikorupcijske aplikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
596884 (4907) poweroff
»

Google in Apple ne bosta dovolila beleženja lokacije v sistemu za sledenje stikom pri (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
619785 (7565) vostok_1

Več podobnih tem