» »

Kako cim manj denarja in čim manj časa porabiti za hrano?

Kako cim manj denarja in čim manj časa porabiti za hrano?

«
1
2 3

roby-man ::

Kako recemu nekomu ki je diametralno nasprotje gurmanu? No to sem jaz. Sovražim kuhat. Sovražim vse kar je povezano z hrano. Jemljem to kot recimo dihanje. Nekaj kar je nujno za življenje.

Ker sem se pred kratkim preselil na svoje od staršev moram skrbet tudi za hrano. Da bi vedno jedel po gostilnah
1 si ne morem privoscit
2 vzame mi preveč casa
3 dostava je tudi predraga za vsakodnevno uporabo.
Torej zanima me ali imate kakšen predlog?
Ali obstaja kaj takega kot je recimo hrana za pse /mačke samo da bi bilo za ljudi?
Ne moti me vsak dan jesti isto samo da bi vse bovalo vse kaj naj bi telo potrebovalo.
Ali tudi če jem 'mrzlo' hrano vsakodnevno lahko škoduje zdravju?

Torej iščem kakšno hrano ki:
- bi mi vzela zelo malo časa za nakupovanje in morebitno kuhanje
- vsebuje vse kaj telo potrebuje
- jem lahko vsak dan oziroma vsak obrok isto
- okus, izgled itd mi je popolnoma nepomemben
- ni predrago

Jarno ::

Ali obstaja kaj takega kot je recimo hrana za pse /mačke samo da bi bilo za ljudi?

Lidlova Baroni pašteta za 40c, kar velika. :)) Pa malo zelenjave gor.

Sicer pa obisk kakšne dobro založene trgovine 1x tedensko in si postrezi. Ni pa najbolj zdravo redno uživati zgolj zadeve s konzervansi.
#65W!

-valvoline- ::

Lol
Riz + razne priloge. Soylent,joylent itn za najbolj lene in napredne.
:P

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Drži, riž je zakon.
Kocka kurje juhe, kozarc vode, 80-100g riža in kake pol kile zmrznjene zelenjave, vržeš vse v pisker, pokuhaš ene 20min, fertik. Imaš obrok za cel dan. Lahko začiniš s kakimi sojinimi omakami ipd.

IL_DIAVOLO ::

Corbe so najbolj sitostne in idealne, da si skuhas dan prej.

vostok_1 ::

@OP

I feel so sorry for you. Hrana pa je ja eno najlepših človeških doživetji.
Maybe consider changing your lifestyle.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

-valvoline- ::

Palacinke ftw.
Pa se:

:))

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Samo za kosilo iščeš? Če iščeš tudi za zajtrk/večerjo: ovseni kosmiči s sadjem, smoothie/shake, kruh z arašidovim maslom in marmelado, home-made proteinski bari, tortilje/wrapi, jajca, sendviči, ...

Za kosilo: Tortilje/wrapi/burrito, raznorazni špageti, riž+beljakovine po izbiri v omaki(ali brez, če ti ni presuho)+zelenjava po izbiri, enolončnice(narediš za cel teden in zamrzneš), lazanje(narediš za cel teden in zamrzneš), stir-fry, pica (z vsaj malo zelenjave) in drugi recepti za pečico(hitro, enostavno pripraviš, vržeš v pečico in čakaš, ni ti potrebno biti zraven), različne solate(edini minus je to, da so ponavadi nizkokalorične, če ne uživaš v prehranjevanju verjetno hočeš imeti minimalno število obrokov čez dan, tako da išči visokokalorične verzije).

Kar se tiče hrane s konzerve, poglej si prebranac v konzervi. Lahko tudi mačjo/pasjo hrano poskusiš, mogoče ti bo všeč.

Kakorkoli že... jaz bi si na tvojem mestu rezerviral en dan v tednu, pripravil hrano za cel teden in po potrebi zamrznil.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Kvinta ::

Ajdovi žganci ne rabiš druga niti zelenjave ne majo vse vitamine minerale itd .... moja stara mati jih je jedla 5 let nonstop od začetka do konca 2 sv. vojne 8-)
A.C.A.B

Furbo ::

Kupuj si paletke jajc, vržeš v ponev, zraven lahko vržeš karkoli imaš od salame, zelenjave, začimb..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vazelin ::

Mcdonalds?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

zasekaroza ::

Ugotoviš koliko/kaj rabiš pojest vsak dan in si enkrat na teden skuhaš za 7 dni vnaprej.

Facebook dev ::

Ali OP želi tudi čim ceneje skozi mesec? Torej da hrana ne bi bila predraga? Glede na naslov je to situacija. Tako da Mcdonalds in razne ostale stvari odpadejo.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

-valvoline- ::

Vazelin je izjavil:

Mcdonalds?

Junkfood + mcd =

:D

Cruz ::

Ni nujno, da boš postal debel, sploh če boš fizično aktiven, bo pa samo zdravje trpelo zaradi pomanjkanja kvalitetnih hranilnih vrednosti. Je pa tako, da lahko "udari ven" komaj kasneje v življenju, ne ko si mlajši.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

mailer ::

V bistvu ima op samo dve možnosti. Da si najde šiht kot kuhar ali da mu zastonj kuhajo drugi. Hitra hrana je škodljiva za organize. Predlagam, da poješ čim več sveže zelenjave vsaj v tem času, ko jo imaš v izobilju.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

-valvoline- ::

Spar ima npr top pize na kos po 1.7, fajn pa relativno pocen malca/junkfood. :)

mahoni ::

Jajca. Imas v njih vse kar telo rabi na dnevni ravni.

jocoj ::

Najdi si žensko, ki rada kuha.:)

Drugače imaš v vseh večjih trgovinah že pripravljene jedi v stilu "pogrej in pojej" ni preveč drago in izbira je kar velika.
naprimer http://www.pogrejinpojej.si/

DjJuvan ::

Si boš pač moral mal čas vzet in naštudirat. Jaz sem v zadnjih dveh letih naštudiral svoj jedilnik (hitre in preproste stvari), ki je običajno kar zelo podoben vsak dan (z manjšimi odkloni). Ker fitnisiram in ker imam določene težave z želodcem, sem si vse porazdelil kar v pet dnevnih obrokov. Naštudiral sem tudi stroškovno, ker mesečno skurim izključno za hrano med 100-120€. Lidl+hofer je top kombinacija za pršparat. Aja, pa grem max 1x mesečno v štacuno in nabavim masovko. Zdaj sem začel celo prakticirat 1x na dva mesca (le po banane in jajca morm tedensko hodt v lokalno mini štacuno). Res ne rabim življenja zgubljat v nakupih.

zajtr: vmešana jajca z nekaj sira in suhimi kruhki (10 min za pripravo)
malca: grški jogurt in arašidi (1minuta)
kosilo: običajno piščančje prsi popečene na ponvi, zraven pa pokuham lečo in nekaj zmrznjene zelenjave (~30min)
malca: ovseni kosmiči in razrezana banana v mleku (3min)
večerja: na pari pokuhane ribe (15min) ali skuta namazana na suhih kruhkih (s cimetom in žličko cukra za boljši okus) (5min) ali leča in grah iz konzerve z prepečenci (3min)

ni idealno, ampak mi odgovarja... no, pa dva dneva v tednu jajca zamenjam za ribice iz konzerve, za kosilo prsi zamenjam s hrenovkami, namest zelenjave naredim tenstan krompir... da ni res spet skoz isto xD

#000000 ::

jocoj je izjavil:

Najdi si žensko, ki rada kuha.:)

Drugače imaš v vseh večjih trgovinah že pripravljene jedi v stilu "pogrej in pojej" ni preveč drago in izbira je kar velika.
naprimer http://www.pogrejinpojej.si/


Tale pogrej pojej je bolj kot ne slaba šala, kup enkrat lazanjo za hec, zgleda kot predjed v nekem nobel hotelu, debelina na ajde naj bo 1 cm, okus pač kot pač menza hrana, porcija pa v bistvu za 3-4 letne otročke ko niso lačni.

olegq ::

roby-man je izjavil:

e recimo hrana za pse /mačke samo da bi bilo za ljudi?
Ne moti me vsak dan jesti isto samo da bi vse bovalo vse kaj naj bi telo potrebovalo.
Ali tudi če jem 'mrzlo' hrano vsakodnevno lahko škoduje zdravju?

Torej iščem kakšno hrano ki:
- bi mi vzela zelo malo časa za nakupovanje in morebitno kuhanje
- vsebuje vse kaj telo potrebuje
- jem lahko vsak dan oziroma vsak obrok isto
- okus, izgled itd mi je popolnoma nepomemben
- ni predrago


Nepredelana hrana je najbolj zdrava in relativno poceni. Najboljse ce jo jes brez kuhanja ali pecenja. To je zelenjava, sadje in neprazeni oreski. Stevilni ljudje, ki jedo samo to, surovo zelenjavo, sadje in oreske zgledajo dost mlajse, pri 70 letih tudi za 2o ali 30 let mlajsi kot so dejansko stari. Seveda pomaga tudi fizicna aktivnost in geni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: olegq ()

olegq ::

Skrivnost je v tem, da je surovo sadje pobrano iz dreves ali zelenjava iz vrta se zmeraj ziva. Meso je mrtva hrana, sadje in zelenjava ter surovi oreski pa se zivijo in se zmeraj vsebujejo tisto energijo, ki jo ti zauzijes. Zmrznjena hrana zgubi to zivljensko energijo.

kixs ::

Jes enkrat na dan. Kaj bos jedel, je tvoja izbira. Ampak ker jes samo enkrat, imas samo en problem na dan :lol:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

dela ::

roby-man je izjavil:

Kako recemu nekomu ki je diametralno nasprotje gurmanu? No to sem jaz. Sovražim kuhat. Sovražim vse kar je povezano z hrano. Jemljem to kot recimo dihanje. Nekaj kar je nujno za življenje.

Ker sem se pred kratkim preselil na svoje od staršev moram skrbet tudi za hrano. Da bi vedno jedel po gostilnah
1 si ne morem privoscit
2 vzame mi preveč casa
3 dostava je tudi predraga za vsakodnevno uporabo.
Torej zanima me ali imate kakšen predlog?
Ali obstaja kaj takega kot je recimo hrana za pse /mačke samo da bi bilo za ljudi?
Ne moti me vsak dan jesti isto samo da bi vse bovalo vse kaj naj bi telo potrebovalo.
Ali tudi če jem 'mrzlo' hrano vsakodnevno lahko škoduje zdravju?

Torej iščem kakšno hrano ki:
- bi mi vzela zelo malo časa za nakupovanje in morebitno kuhanje
- vsebuje vse kaj telo potrebuje
- jem lahko vsak dan oziroma vsak obrok isto
- okus, izgled itd mi je popolnoma nepomemben
- ni predrago


Sem podobno len okoli hrane, meni so ena od top zadev ovseni kosmiči, ker so poceni, hitro pripravljeni, vsebujejo kar solidno količino beljakovin, pašejo z vsem, včasih jih jem 2x na dan, pogosto brez mleka, samo kakšno sadje zraven. Od zelenjave za vitamine pa največ pojem surovega zelja, ker je poceni in kompaktno, ni treba dolgo prat.

SeMiNeSanja ::

Nabaviš en VELIK lonec in kuhaš čorbo, pasulj, joto, ričet,.... vse kar se lahko pakira v plastične posode in zamrzne. Kuhaš zvečer (itak ni veliko za zraven stat), ješ pa potem naslednje 14 dni malo izmenično iz skrinje, da ni vsak dan eno in isto :)
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Vazelin ::

-valvoline- je izjavil:

Spar ima npr top pize na kos po 1.7, fajn pa relativno pocen malca/junkfood. :)

Mercator ima po enih poslovalnicah dosti boljše pizze kot une v Šparu. V Center Šiška npr.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kuall ::

Delaj tako kot en moj čudaški sosed: skuha en velik pisker rižote 1x na teden, jo da v skrinjo in jo potem s kladivom in dletom vsak dan malo odškrbne.

ShowDown ::

https://queal.com/en/

Optimalno razmerje snovi, obrok je v povprečju približno 2.5€, okus je IMO odličen. Soylent je proti temu trash.

harvey ::

Zanimiv pristop k dojemanju hrane, vendar tudi tu ne bo šlo brez nekaj investiranja časa za rešitev problema. Da bi kar z lufta padla mana, pač ni za pričakovati. Pot pod noge in razmislek o organiziranju/planiranu tedenskega menija kot je bilo tule že predlagano. Sprva se ti bo zdelo neumno, vendar boš tako imel stvar pod kontrolo glede nabave in tudi glede priprave, ščasoma bo to postalo rutina. Možnosti je več dovolj - vključitev več zelenjave in sadja, tudi presno. Priprava kakšne jedi "na žlico", ki jo imaš za več dni in stvar se nekako vrti.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

dexterboy ::

- Jajca z zelenjavo ali kakšno salamo
- Polenta, zraven sir, kisla smetana, ocvirki, lahko tudi kaj drugega
- Kačamak, isto kot polenta zgoraj
- Mlečni Riž, poskusi s cimetom ali pa kakavom v prahu (pa ne tistega s 3 kile cukra not!)
- Griz (v katerega dam tudi jajca), je okusno
- Navadna zelena solata, v katero daš tuno ali pa skuše iz konzerv, kuhana jajca, koruzo, pač, po želji...
- Navaden jogurt s kosmiči
Če imaš pečico, ki se sama izklopi ko je timerja konec, je pa sploh čista zmaga...
ČISTA ZMAGA je tudi, če imaš, parni kuhalnik, ki ima predal tudi za riž. Tako daš notri zelenjavo in riž, timer ti sam izklopi napravo, torej ne rabiš biti zraven, jedi so pa kuhane v čisti pari in lastnem soku. Še enkrat, ZMAGA! Ampak niso vsi parni kuhalniki dobri, to ti je pa zagotovo jasno...
Moral boš pa nekaj osvojiti, kar so ti že zgoraj napisali; da si sam skuhaš za par dni. Tako imaš enkratni dogodek, ki ti res vzame par ur časa, ampak imaš potlej hrano v hladilniku za par dni, ali pa če jo daš v zamrzovalnik pa jo čez naslednji mesec daš ven. Tako si lahko nakuhaš kar dosti različne hrane, ki jo samo pogreješ...
Če ti pa finance niso problem, potlej pa obvezno topel obrok za kosilo...
In OBVEZNO, ampak RES obvezno, čim manj junk fooda!!! Na kratki rok je zmaga, na dolgi rok so pa nepopravljive posledice!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

c3p0 ::

- ovseni kosmiči s sadjem, rozinami, kakavom po želji, recimo za zajtrk, priprava do par minut
- kosilo riž s fižolom, grahom, korenjem, čičeriko (poljubna kombinacija) ali kako zamrznjeno mešanico zelenjav, to skuhaš in ješ cel teden
- enolončnice, tudi lahko skuhaš 10L hkrati in nato sproti odmrzuješ
- 2 obroka na dan sta čisto dovolj, lahko se greš tudi intermittent fastinga, ali celo OMAD in je to to

2dark ::

roby-man je izjavil:


Ne moti me vsak dan jesti isto samo da bi vse bovalo vse kaj naj bi telo potrebovalo.
Ali tudi če jem 'mrzlo' hrano vsakodnevno lahko škoduje zdravju?

Torej iščem kakšno hrano ki:
- bi mi vzela zelo malo časa za nakupovanje in morebitno kuhanje
- vsebuje vse kaj telo potrebuje
- jem lahko vsak dan oziroma vsak obrok isto
- okus, izgled itd mi je popolnoma nepomemben
- ni predrago


Jaz ti predlagam počasi razgradljive proteine v prahu .. dobiš v sebe dovolj...

zreven še solate s tuno,

sadje tipa banane so nasitne,

kosmiči polnozrnati, jogurt, ,

na štedilniku si na hitro spečeš puste piščančje zrezke..

Vazelin je izjavil:

Mcdonalds?


Ja. To je "zelo poceni". Če je za tebe 10€ na obrok poceni. Odrasle moški nima dost enga big maca.. bo treba zraven pojest še vsaj 2 big maca, pa še kakšne mcnugetse .. s tem da je to zdravju škodljivo in redilno!
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

dope1337 ::

olegq je izjavil:

Skrivnost je v tem, da je surovo sadje pobrano iz dreves ali zelenjava iz vrta se zmeraj ziva. Meso je mrtva hrana, sadje in zelenjava ter surovi oreski pa se zivijo in se zmeraj vsebujejo tisto energijo, ki jo ti zauzijes. Zmrznjena hrana zgubi to zivljensko energijo.


Tole teorijamo pa moram izzvati, sry ...

Deluje tudi na mesnih izdelkih? Se pravi, ce bi jedel “zivo meso” ima potencialno vec zivljenske energije?

dope1337 je izjavil:

olegq je izjavil:

Skrivnost je v tem, da je surovo sadje pobrano iz dreves ali zelenjava iz vrta se zmeraj ziva. Meso je mrtva hrana, sadje in zelenjava ter surovi oreski pa se zivijo in se zmeraj vsebujejo tisto energijo, ki jo ti zauzijes. Zmrznjena hrana zgubi to zivljensko energijo.


Tole teorijo pa moram izzvati, sry ...

Deluje tudi na mesnih izdelkih? Se pravi, ce bi jedel “zivo meso” ima potencialno vec zivljenske energije?


P.S. popravljanje neki zajebava xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

KraitPay ::

Riž je kuhanče ga pokriješ v razmerju 1:2 v 15min. Enako dolgo traja peka tankega piščanca.

Če kupiš na bulk (1kg purana recimo in ga razrežeš ter daš v skrinjo), te pride obrok dokaj poceni. Pa lahko k rižu dodaš še recimo zmrznjeno zelenjavo.

Zmrznjena zelenjava/sadnje ima v primeru da je obrana pravi trenutek, isto količino vlaknin, mineralov...kot sveže sadje/zelenjava. Ta odgovor je od ene znanke, nutricijonistke, ki pomaga znanim do ustrezne prehrane, v zadnjem času pa jo berem tudi po časopisih. Imam pa srečo, da mi je soseda :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

Silici ::

To pa je bolečina :))

Nekaj malih skrivnosti levorokcev v kuhinji:
-namesto leda daš kar kozarce v hladilnik
-kavo kupiš tako ki nima zoca
-solato delaš brez olja da se posoda lepše opere

Dvomim, da boš šel skoz z univerzalno konzervo na dan.

jocoj ::

#000000 je izjavil:

jocoj je izjavil:

Najdi si žensko, ki rada kuha.:)

Drugače imaš v vseh večjih trgovinah že pripravljene jedi v stilu "pogrej in pojej" ni preveč drago in izbira je kar velika.
naprimer http://www.pogrejinpojej.si/


Tale pogrej pojej je bolj kot ne slaba šala, kup enkrat lazanjo za hec, zgleda kot predjed v nekem nobel hotelu, debelina na ajde naj bo 1 cm, okus pač kot pač menza hrana, porcija pa v bistvu za 3-4 letne otročke ko niso lačni.
Lazanjo lahko kupi zamznjeno 1kg za tri eur in se pošteno nažre. Ponudba enolončnic in drugih jedi je pri teh zadevah kar obširna, saj ima vsaka veriga svoje verzije teh jedi.

Vazelin ::

Tisti pogrej in pojej predlog ima eno težavo: kalorična vrednost tistih jedi je ene 400cal, ker so obroki majhni. Torej je en big mac kalorično močnejša zadeva.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Facebook dev ::

Vazelin je izjavil:

Tisti pogrej in pojej predlog ima eno težavo: kalorična vrednost tistih jedi je ene 400cal, ker so obroki majhni. Torej je en big mac kalorično močnejša zadeva.


Jedenje meka 1krat na dan za 1 mesec ti ne samo konkretno uniči zdravja, ampak ti tudi olajša denarnico za krepko več kot 150€. Ker pač z enim obrokom v meku na dan nemoreš živet.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Baja ::

greš do najbližjega placa kjer majo malce/kosila in vprašaš, če lahko po koncu šihta dobiš kar jim ostane za recimo 50%.

Vazelin ::

Baja je izjavil:

greš do najbližjega placa kjer majo malce/kosila in vprašaš, če lahko po koncu šihta dobiš kar jim ostane za recimo 50%.

Nekateri mercatorji imajo na pripravljeno hrano 50off uro pred zaprtjem:) tisto je ok, če si kupiš za naslednji dan. Ker tisto pa že dobiš konkretno veliko hrane za dober keš.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Baja ::

kul, nisem vedel. sem pa lokalni gostilni večrat dobil kup hrane za drobiž na ta način. če smo spili par piv, je bla hrana ponavadi free :)

Cruz ::

Če že ješ zunaj, so verjetno "bang for your buck" azijske restavracije. Nekajkrat naročil na dom, tako obilne porcije, da sem še za večerjo jedel. Pa še "bolj zdravo" od recimo hamburgerja, pice, ipd.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Vazelin ::

Me zanima kako so une sladke omake v azijskih jedeh zdrave>:D sicer pa ta hrana ni poceni. Mongolske govedine ne dobiš pod 9eur v ljubljani
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

joze67 ::

KraitPay je izjavil:

Zmrznjena zelenjava/sadnje ima v primeru da je obrana pravi trenutek, isto količino vlaknin, mineralov...kot sveže sadje/zelenjava. Ta odgovor je od ene znanke, nutricijonistke, ki pomaga znanim do ustrezne prehrane, v zadnjem času pa jo berem tudi po časopisih.

Ni tako pomembno, da bila obrana bi ob uri pravi, pač pa, da je zamrznjena takoj (ura, dve) po obiranju. Zanrzovanje preprečuje razkrajanje in načeloma je tako zamrznjena zelenjava bolj polna, kot "sveža," če je ta sveža par ur na stojnici ali v skladišču.
Seveda pa zamrznjena sama po sebi ne garantira, da je bila tako predelana

jocoj ::

Vazelin je izjavil:

Tisti pogrej in pojej predlog ima eno težavo: kalorična vrednost tistih jedi je ene 400cal, ker so obroki majhni. Torej je en big mac kalorično močnejša zadeva.
Imajo trgovske znamke svoje tovrstne proizvode, ki so pakirani za 2 ali 4 osebe. Vzameš to, če ti je porcija za eno osebo premalo. Alternativa je tudi, da se naročiš na abonma v menzi ali upokojenskem domu. To je poceni, porcije so ponavadi obilne, okusov se naveličaš (kar očitno ni problem za OPja) edino, kar je da moraš vsak iskati obrok. Z dostavo seveda pride mnogo dražje.

pegasus ::

Ravno sem si v skledo narezal kilo paradižnika, dodal četrt kile mocarele, posolil, dodal baziliki in deci bučnega olja. Kraljevska solata :)

Baja ::

dober tek.

jaz sem pravkar zmazo skledo zabeljenega fižola. ker pa mi ga je še kar nekaj ostalo, grem zdaj prepražit čebulo na masti, zraven bom zmisko 2 al 3 paradajze, narezo papriko al pa dve notri + en nariban krompir da se zadeva malo zgosti. do ponedeljka sem dober.

WhiteAngel ::

Makaroni + tuna iz konzerve + nekaj naribanega sira čez + rdeča pesa

Vzame ti 15 min za pripravo.

olegq ::

dope1337 je izjavil:

olegq je izjavil:

Skrivnost je v tem, da je surovo sadje pobrano iz dreves ali zelenjava iz vrta se zmeraj ziva. Meso je mrtva hrana, sadje in zelenjava ter surovi oreski pa se zivijo in se zmeraj vsebujejo tisto energijo, ki jo ti zauzijes. Zmrznjena hrana zgubi to zivljensko energijo.


Tole teorijamo pa moram izzvati, sry ...

Deluje tudi na mesnih izdelkih? Se pravi, ce bi jedel “zivo meso” ima potencialno vec zivljenske energije?

dope1337 je izjavil:

olegq je izjavil:

Skrivnost je v tem, da je surovo sadje pobrano iz dreves ali zelenjava iz vrta se zmeraj ziva. Meso je mrtva hrana, sadje in zelenjava ter surovi oreski pa se zivijo in se zmeraj vsebujejo tisto energijo, ki jo ti zauzijes. Zmrznjena hrana zgubi to zivljensko energijo.


Tole teorijo pa moram izzvati, sry ...

Deluje tudi na mesnih izdelkih? Se pravi, ce bi jedel “zivo meso” ima potencialno vec zivljenske energije?


P.S. popravljanje neki zajebava xD


V praksi zivega mesa ne mores jest, ker meso se je od zivali, ki je ze mrtva. Tudi teoreticno ce bi pojedel kos zivega mesa se to ne more primerjat z zivim sadjem ali zelenjavo, ker sadje in zelenjava zivi naprej se dolgo zatem ko se pobere z dreves ali vrta. Meso pa ne more zivet tako dolgo. Prakticno zelo hitro umre. V pobranem sadju so se vedno ziva semena, iz katerih lahko zraste novo zivljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: olegq ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317212 (14916) Unknown_001
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20338873 (31666) nobodyelse
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436591 (31036) johan05
»

Kaj jeste?/kuhate doma?

Oddelek: Loža
466897 (5054) FTad
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30858123 (51652) enadvatri

Več podobnih tem