» »

Nelojalna konkurenca pri izdelavi spletne strani

Nelojalna konkurenca pri izdelavi spletne strani

andrea86 ::

Pozdravljeni,

kot freelancer izdelujem spletne aplikacije in občasno še kako zahtevnejšo spletno stran, ker včasih rabim dodatno pomoč, poiščem ali dodatnega freelancerja (programiranje/obkikovanje/marketing..) ali zunanjo agencijo.

V zadnjem primeru sem se obrnil agenciji, se dogovarjal z njimi dva tedna, ter na koncu so hoteli s stranko s katero sem sodeloval več let ji prodat novo spletno stran v vrednosti 5-10k EUR.
Pri tem početju je agencija povedala mojemu naročniku, da je spletna zelo slaba, seveda tak komentar nisem pričakoval in malo me je prizadelo.
Iskreno spletna stran o kateri govorimo ni perfektna (woordpress + woocommerce..) vendar v letu je naredila 200k EUR prometa, če bi bila, res tako slaba, kot je opisala agencija, stran sigurno ne bi naredila tolike prodaje za sodobne standarde.

Seveda naročnik je ostal zvest, vendar ostal je za trenutek zmeden, ker kot ne-tehnik se ne spozna, in ne more vedet če mu nekdo laže ali ne.

V takem primeru kako je najboljše ravnat s stranko?
  • spremenil: andrea86 ()

winterriver ::

Ne s stranko. Preden govoris o takih zadevah jim das za podpisat sporazum, ki jih zavezuje, da se takih stvari ne grejo.

mahoni ::

Dokler ne bo javnega naziva taksnih pezdetkov, je vsak odgovor brezsmiseln.

Dag ::

Šola za naprej, da z agencijami in freelancerji podpišeš pogodbo, v kateri so takšna početja izrecno prepovedana in imajo za posledico pogodbeno kazen (v višini vsaj 10 jurjev). Bo hitro vsak premislil, če se bo šel kaj takega.

andrea86 ::

Vsekakor šola za naprej. V industriji delam že 10+ let, zadnja leta večinoma za tujino (Nemčija => React) in tam če te je nekdo pripeljal, in če je tvoje delo res slabo, ti to povejo v obraz in ne zahrbtno.
Ne glede na izkušenj se mi zdi, da se vedno najde en smrad, ki te preseneti, tudi če hočeš delat v skupnem dobrem.

xeon ::

Kaj pa še nam izdaš za katero agencijo se gre, da se še kdo drug ne opeče? :)

Kurzweil ::

In katera agencija je to?

Furbo ::

Jim mora iti pa res slabo, da se gredo take oslarije.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

solatko ::

Kaj pa, če je res, to, kar je agencija navedla. Promet na strani ni relevantna kategorija, saj bi bil morda na boljši strani večkratnik tega. Niti ne vemo za katero stran gre, niti ni navedel, katera agencija ga je skritizirala. Namesto, da bi se poglobil v zadevo, ki jo je naredil, se joka po forumu, ko mu negdo nalije čistega vina.

Veliko sem se srečeval s slabimi storitvami, ki so jih posamezniki in firme nudili fizičnim in pravnim osebam, te so poznali, da jih vozijo, šele, ko je njihov SW in HW prišel v druge roke, k izvajalcu, ki se je bolj potrudil za stranko. Jaz sem take anomalije, po navadi sporočil firmi ali posamezniku, za katerim sem popravljal in večino naletel na negativen odnos, saj kvaliteta neredko zahteva malo več časa (ki ga imajo vsi dovolj, ampak se jim enostavno ne da).
Meni je bilo dovolj, da je stranka od takrat dalje uporabljala moje usluge.
Delo krepa človeka

Samael ::

solatko je izjavil:

Kaj pa, če je res, to, kar je agencija navedla.

Tudi če bi to držalo, bi bilo ustrezno na to opozoriti tistega, ki jih je za pomoč najel, ne pa iti mimo njega, do njegove stranke. Kolikor jaz to razumem, je agencija v tem primeru zgolj podizvajalec, ki ga je za pomoč najel op, ne pa njegova stranka in so mu praktično poskušali ukrasti stranko.
Samael != Samuel

solatko ::

Samael - Morda pa so ga in je sedaj užaljen in vesel, da stranka ni upoštevala tega, če so sploh govorili s stranko. Lahko se mu samo zdi, da so ga skritiziral zato.

Mene so tudi določeni ogovarjal, da jim pobiram stranke (saj v bistvu sem jim jih, ker so tisti, katerim sem naredil v redu, moje delo hvalili in so ob problemu prišli k meni in ostali).
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Samael ::

solatko je izjavil:

Samael - Morda pa so ga in je sedaj užaljen in vesel, da stranka ni upoštevala tega, če so sploh govorili s stranko. Lahko se mu samo zdi, da so ga skritiziral zato.

Tega ne moremo vedeti, zato o temu nima smisla špekulirati, še vedno pa je on tisti, ki je najel agencijo za neko storitev in ne njegova stranka. To, da so šli preko njega, naročnika njihove storitve, do njegove stranke in delali proti njemu se mi zdi neetično.
Samael != Samuel

Kvinta ::

Njihove reference si poglej pa ti isto naredi s tem da kontaktiraj vse ne samo enega pač milo za žajfo
A.C.A.B

Samael ::

Ah, to zahteva čas in energije, pa tudi najbolj profesionalno ni (če so bili že oni neprofesionalni). Pač greš dalje, z njimi pa ne sodeluješ več.
Samael != Samuel

solatko ::

Samael - Glede na podatke le ene strani, kar koli napišemo je špekulacija. Profesionalno ni tudi prodajat polovične izdelke, se ti ne zdi? Vedi, da večina takih poslov sloni na tem, da naročnik nima kaj dosti pojma, kaj je dobro zanj, se pač zanese na izvajalca, da mu naredi najboljše, kot se da.
To naj bi veljalo za vse storitve na tem ljubem svetu pa pač vemo, da temu ni tako, zato je dobro, da graje in pohvale krožijo od ust do ust in, da tisti, ki delajo dobro, poberejo čim več dela.
Delo krepa človeka

kuall ::

>V takem primeru kako je najboljše ravnat s stranko?

Kakšne opcije pa ti delajo dileme?
Saj kaj takega bi lahko pričakoval. Ali te je zadelo kot strela z jasnega? Bil si praktično ženitni posrednik med njima. Če se tega ne zavedaš nisi preveč brihtn.
Ljudje so zajebani če še ne veš.

tale naš solatko je pa res nekaj posebnega, ne?
ja konkurenca je zdrava stvar, samo jo je pa nujno igrat moralno in pošteno.
pol pa komunisti vpijejo, kako je kapitalizem zloben. kapitalizem ni nič zloben, zlobni so ljudje, ki se ga gredo brez občutka za poštenje.
isto kot ne boš med tekom spotikal sotekmovalcev tudi v kapitalizmu ne boš izkoriščal zaupanja ljudi, če si normalen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

DePalmo ::

Jaz vidim dve opcije.

1. Stran je res slabo narejena, kar kolikor vem, z WP ni noben problem.

2. Stran je narejena dobro, ampak so vseeno rekli da je slabo ker so hoteli novo stranko.

Glede na to da je WP redno na tapeti za vsemi varnostnimi luknjami in če gre toliko prometa skozi bi nekdo že vdrl vanj, predvidevam da je bolj druga opcija. Pač probajo in če rata, rata, če ne, pa pač ne. Je pa to zelo podlo in zlobno. Osebno bi jim spisal email da se jim zahvaljujem za sodelovanje, povdaril da je to nepoštena poslovna praksa in jih nikoli več najel. Če imaš kolege, še njim omeni njihovo prakso in da se jih naj izogibajo. Javno jih nebi izpostavljal ker če imajo finance in čas, te lahko tožijo zaradi blatenja imena.

Nato pa spišeš ali daš spisat pogodbo kjer je to vključeno in smatraš to kot šolo za naprej.

Glugy ::

Če neki ne dela tko k je treba nevem kaj je tak problem it k razvijalcu ki si ga najel pa mu povedat kaj ni OK. Mu pač lepo rečeš da če on ne pošlihta boš šel koga druzga najet da pošlihata. Rešena domovina. Treba pa je dat priložnost. Kak se bo razvijalec naučil česa če mu noben ne bo dal priložnosti da se uči na lastnih napakah? Kaj te stane to da mu daš priložnost? Zakaj se it elitizem po nepotrebnem. Še več če si za konkurenčnost kapitalizma boš še raje vidu da imaš več konkurence da se boš tud sam mogu še bolj potrudt. To je motivacija. Glej v kolikor mu pa poveš pa daš prilko pa je ne izkoristi evo pol pa najameš drugega.

andrea86 ::

solatko je izjavil:

Kaj pa, če je res, to, kar je agencija navedla. Promet na strani ni relevantna kategorija, saj bi bil morda na boljši strani večkratnik tega. Niti ne vemo za katero stran gre, niti ni navedel, katera agencija ga je skritizirala. Namesto, da bi se poglobil v zadevo, ki jo je naredil, se joka po forumu, ko mu negdo nalije čistega vina.

Veliko sem se srečeval s slabimi storitvami, ki so jih posamezniki in firme nudili fizičnim in pravnim osebam, te so poznali, da jih vozijo, šele, ko je njihov SW in HW prišel v druge roke, k izvajalcu, ki se je bolj potrudil za stranko. Jaz sem take anomalije, po navadi sporočil firmi ali posamezniku, za katerim sem popravljal in večino naletel na negativen odnos, saj kvaliteta neredko zahteva malo več časa (ki ga imajo vsi dovolj, ampak se jim enostavno ne da).
Meni je bilo dovolj, da je stranka od takrat dalje uporabljala moje usluge.


Ne jokam po forumu, sprašuem za mnenja in izkušnje. Sam sem vedno za konstruktivne kritike, sam vem, to stran sem ravno prevzel od prešnjega programerja 4 leta nazaj, in katero smo že naredili na novo. Spletna stran skozi čas je doživela konstantno evolucijo od navadne spletne strani s 8 strani (predstavitev storitve, kontakt, kdo smo...), kasneje oblikovali/dodali še blog/novice, dodali nove landing page za boljšo predstavitev izdelkov, do tega da smo dodali stripe, woocommerce, wpml (IHMO) naredili avtomatizacijo obdelavo naročil, povezavo z davčno blagajno, GLSom in vse kar spada zraven. Iz navadne strani, je stran precej zrastla.

Naročnik razume samo dela/ne dela, in se prodaja / se ne prodaja, kar stoji zadaj ne razume - končni rezultat ter, da je cost effective rešitev.

Ker projekt je presegel moje časovne kapacitete s strani naročnika, in ker mi ni v interesu več razvijat wordpress strani je bil cilj poiskat nekoga ravno, da reši vse odprte stvari, se izboljšuje trenutno zadevo in se sestavi razvojni plan za naprej, ker želja je tudi da nekdo konstantno dela grafike/bannerje, SEO itd itd.

Če bi že hoteli kritizirat, bi vprašali prej mene zakaj je to tako in ni tako, kakšne so bile omejitve glede časa in budgeta, in ne da ti pripeljem posel in me ti hočeš izključit že takoj.
Namen je bil da prevzamejo 50-80% dela skozi čas.

Vsak verjamem da lahko naredit perfektno strani, ko že vidi kaj je za izboljšat in ko ima budgeta 5k-10k.

Če ter zanima več ZS.

Glugy je izjavil:

Če neki ne dela tko k je treba nevem kaj je tak problem it k razvijalcu ki si ga najel pa mu povedat kaj ni OK. Mu pač lepo rečeš da če on ne pošlihta boš šel koga druzga najet da pošlihata. Rešena domovina. Treba pa je dat priložnost. Kak se bo razvijalec naučil česa če mu noben ne bo dal priložnosti da se uči na lastnih napakah? Kaj te stane to da mu daš priložnost? Zakaj se it elitizem po nepotrebnem. Še več če si za konkurenčnost kapitalizma boš še raje vidu da imaš več konkurence da se boš tud sam mogu še bolj potrudt. To je motivacija. Glej v kolikor mu pa poveš pa daš prilko pa je ne izkoristi evo pol pa najameš drugega.


Ironično je da projekt sem ravno dobil od naročnika, ker se mu začetni razvijalec ni več javljal na telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrea86 ()

Utk ::

Tako je, zraven vsake kritike naj da vsak še predračun za svojo rešitev, pa da potem vidimo kje smo. Vsak lahko filozofira kaj vse bi lahko, to naredit za denar, ki ga bi nekdo plačal, je pa drugo.

sandmat ::

ne se sekirat glede agencij. Večinoma so njihobvi izdelki precej slabši od freelancerjev :D

Samael ::

solatko je izjavil:

Profesionalno ni tudi prodajat polovične izdelke, se ti ne zdi?

In od kje ti ta informacija oz. kako je to kakorkoli relevantno s to temo? Aja, namislil si si jo in nato na osnovi tega razpredaš dalje.

Jaz komentiram izključno to, kar je bilo v temi podano, medtem ko ti razvijaš neko svojo namišljeno teorijo (svoje lastne izkušnje, ki nimajo prav nobene veze s to temo?) in jo skušaš umestiti v to zgodbo. Ne vem čemu točno to služi, mogoče želiš le igrati hudičevega advokata, se postavljati na drugo stran, le da v tem primeru to počneš z namišljenimi argumenti, ki so plod tvoje lastne domišlije, ne pa te teme.

V vsakem primeru, če jaz tvojo agencijo najamem za neko delo zame, si ti okoli dotične zadeve v poslovnem razmerju z menoj, ne z mojimi strankami. Delaš kot podizvajalec na tem projektu zame.
Ne vem, kaj okoli tega ti ni jasno.
Samael != Samuel

poweroff ::

solatko je izjavil:

se joka po forumu, ko mu negdo nalije čistega vina.

Problem je, da tega niso povedali njemu, pač pa so to govorili za njegovim hrbtom, z namenom, da mu prevzamejo stranko.

Pa napiše se nekdo, brez G-ja.

solatko je izjavil:

Profesionalno ni tudi prodajat polovične izdelke, se ti ne zdi?

Odvisno od cene.

Če ti reče, da je pripravljen 500 EUR, bo dobil stran za 500 EUR.

Če pa je pripravljen več, bo dobil še razne security dodatke, itd.

Če nekdo pripelje avto na servis in je pripravljen plačat menjavo olja - mehanik pa ugotovi, da so zanič tudi zavore, ampak jih naročnik ni pripravljen plačat - zakaj bi mehanik na lastne stroške menjal še zavore???
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

c3p0 ::

sandmat je izjavil:

ne se sekirat glede agencij. Večinoma so njihobvi izdelki precej slabši od freelancerjev :D


Saj tudi več dobi za svoj denar, če predpostavimo enak nivo znanja (pa bo FL tu ponavadi v prednosti). V agenciji je vsaj še nek vodja projektov, pa kaka tajnica in direktor, FL je vse v eni osebi.

anketar ::

tud agencije delajo zmazke da te kap ko bi še rookie boljš naredu z elemntorjem pa yt vodiči

MasterKiD ::

Ne samo pri izdelavi spletnih strani, v celem IT-ju je nelojalne konkurence ogromno. Če to ti pač ne paše, je edino kar lahko narediš - menjaš posel.

Looooooka ::

Na koncu ni vazno ce je bila stran na nivoju grafike iz leta 1990. On je pripeljal posel in se zelel posteno zmenit, oni pa so ga takoj poskusali nategniti in speljati stranko.
Take firme je treba dat na tapeto.
Kaj pa ce ima on se 20 takih "slabih" strani in strank? Ce bi bili posteni in pametni bi korektno opravili posel, dobili se eno referenco in potencialno kasneje se kaksno stranko, ki je sami sploh niso rabili iskati.
Ta agencija verjetno komaj placuje racune, drugega razloga, da gres samostojnemu podjetniku krast posel jaz ne vidim. Je slab glas, ki ga lahko dobis zaradi tega ze dovolj dober razlog, da se tega ne gres.

Pa tako kot so ze napisali.
NAPISI IME AGENCIJE, da ne bo se kaksen revez nabasal nanje.
Eni znajo narediti varne in delujoce strani, drugi pa lepe in nefunkcionalne. Dvomim, da je agencija brez dostopa do vse kode, sposobna na oko oceniti, da stran ne spada ne v eno ne v drugo kategorijo. Za grdo stranjo je lahko integracija v bogve kaksne poslovne sisteme. Majo mogoce ze tak biznis, da se ne rabijo "prodajat" z designom.

poweroff ::

Naj napiše ime agencije... super. Ko ga bodo tožili, mu boš pa ti pomagal plačati stroške odvetnika?

Saj verjetno bo dobil postopek, stroški bodo pa vseeno. Kolikšen delež mu boš založil? 20%, 50%?
sudo poweroff

mahoni ::

poweroff je izjavil:

Naj napiše ime agencije... super. Ko ga bodo tožili, mu boš pa ti pomagal plačati stroške odvetnika?

Bodo morali v tozbi tudi navesti razlog. Tozim tega in tega, ker je na javnem forumu napisal, da smo se sli nelojalne konkurence in smo mu zeleli ukrasti stranko.

Dobra tozba, nimas kej.

andrea86 ::

Bil sem na vezi z agencijo (vodjo sales), za razščistit zadeve in vprašal po katerih kriterjih je programer označil okolje kot neprimerno/nestabilno?
Odgvor je bil, da je dobil informacijo posredovano od programerja, kateri ne najde stvari kje so, ker stran je sestavljana iz več pluginov - no shit sharlock
Lahko bi vsaj pognali query monitor z notraj dev enviromenta, da bi imeli bolj realno sliko.

Na kratko je njihov programer na grobo ocenil, in na podlagi tega se rekli vse z nule.
Tudi če bi bili nameni agencije dobri, vseeno bi moral njihov programer/vodja prej kotantkirat mene.

Povedal sem jim, da, tako se ne dela in dobil njihovo opravičilo - kolikor je to vredno.
Naročnik je bil zraven in poslušal pogovor.

solatko ::

kuall - Ko vidiš sestavljen računalnik in štriki povzročajo gretje celotne zadeve, ker so zbutani v kepo sredi kište, pokličeš izvajalca sestave, če je napisan in mu prijazno sporočiš, da se naj malo potrudijo na kabel managmentu in te pošljejo v p.m., ko jim sporočiš, da ohišje z napajalnikom maloprodajne cene 30€ ne sodi v komplet za 900€ in podobno, to ni nelojalna konkurenca, temveč prijazno obvestilo, da se tako pač ne dela. Ne omenjaš pa to stranki, temveč to samo poštimaš in potem stranka sama opazi, da je sedaj čisto drugače, lepše, hladneje in bolj tiho. To je zdrava konkurenca ne pa, da potisneš slabo delo pod preprogo in stranki ne narediš bolje za enak ali celo nižji znesek na računu.

andrea86 - Če je tako kot praviš, si se jim vsaj zahvalil, za skakanje v zelje in kaj so odgovorili na to. Prevzemanje poslov na ta način ni pošten je pa res, da v kapitalizmu veliki jedo male in so pač poizkusili. Je tudi možno, da imajo programerji določene bonitete, če drugim kradejo stranke, kar seveda ni v redu, ne moreš pa kaj dosti proti taki praksi. No v tem primeru, so sami sebe posrali, saj so priznali, da imao programerja, ki ne zna raziskat celotnega sistema, zato je dobro, da je bila stranka zraven, če prav se verjetno kaj dosti ne spozna na stvari, važno, da dela in glede na to, je ostal pri tebi, namesto, da mu delajo in računajo vse na novo za zadeve, ki delujejo. Imaš srečo. Je pa res to, da ima skoraj vsak programer svoj način dela in prej naredi na novo, kot pa najde karkoli v izdelku, ki ga je delal drug po drugačnem postopku.
Opravičilo je pa pač tako, tako, če bi jim uspelo, opravičila nebi dobil, tako pa le računajo, da boš šel preko napake, ki so jo naredili.

Samael - Jaz sem podal mnenje na podlagi informacij, ki jih je OP dal, sedaj je zadevo dopolnil in lahko bereš moje mnenje. Preveč sem se ukvarjal s slabim delom drugih pa še zaslužili so bolje od mene, saj nisem mogel stranko še enkrat cepit, za čisto novo izvedbo, stari izvajalec se pa stranki ni javil, zato tako ostro. Sedaj malo bolje zastopim, kaj se mu je pravzaprav zgodilo. Pri takih igricah pa bi jaz reagiral popolnoma drugače.
Delo krepa človeka

Miha 333 ::

Jaz pa sem mnenja, da to pač ni nelojalna konkurenca, pač pa zgolj konkurenca in da je tvoja reakcija pretirana. It's just business... Rabiš malo več izkušenj in debelejšo kožo. Je pač tako, da moraš poleg znanja svojega osnovnega področja znati stranki tudi argumentirano razložiti stvari tako, da se na podlagi tega odloči za tebe. Razumljivo je, da nihče ne mara posrednikov in da je agencija pač poskušala delati sama direktno s stranko. Če rabiš nekoga drugega, da naredi delo zate, moraš sprejeti tudi tveganje, da ti speljejo stranko. You're swimming with the sharks.

poweroff ::

mahoni je izjavil:

poweroff je izjavil:

Naj napiše ime agencije... super. Ko ga bodo tožili, mu boš pa ti pomagal plačati stroške odvetnika?

Bodo morali v tozbi tudi navesti razlog. Tozim tega in tega, ker je na javnem forumu napisal, da smo se sli nelojalne konkurence in smo mu zeleli ukrasti stranko.

Dobra tozba, nimas kej.

Ja. Točno to se je že dogajalo. Na Slo-Techu.

Sicer je bilo jasno že vnaprej, da bo tožba izgubljena (šlo je bolj za poskus pritiska na človeka), ampak nekdo se je moral s tem ukvarjat, dobit odvetnika, itd..
sudo poweroff

anketar ::

in kaj je naobe s plugini? (sprašujem kot laik)

Ales ::

solatko je izjavil:

... Opravičilo je pa pač tako, tako, če bi jim uspelo, opravičila nebi dobil, tako pa le računajo, da boš šel preko napake, ki so jo naredili.

Ne vem, zakaj bi kdo tam pri zdravi pameti računal na kaj takega...

To, da so šli mimo tistega, ki je pripeljal posel in ki je pri tem poslu očitno aktivno udležen, je vrh ledene gore. Sam v nobene primeru ne bi več sodeloval z njimi oz. bi se moralo zgoditi ne vem kaj, da bi.

Namreč, nastalo situacijo lahko pripišemo:

a) namernemu poskusu prevzema stranke
b) nesposobnosti

Če gre za a), ni več kaj dosti dodati.

Če gre za b):

- njihov programer je morebiti nesposoben
- njihov vodja projektov je morebiti nesposoben, ker tega programerja ni obvladal
- njihov direktor je morebiti nesposoben, ker ne obvladuje svojih podrejenih.

Zna biti, da so vse tri alineje aktualne.

Zna biti, da gre za kombinacijo a) in b).

Kakorkoli, jaz bi na tem mestu sodelovanje zaključil. Lepo pa, da so se pred stranko do neke mere posuli s pepelom, kar je izpadlo vsaj dobrodošlo, če ne korektno.

(no... veliko raznega sklepanja in domnev je v tej temi, ker ne moremo dobiti cele slike, ampak brez tega v takih temah ne gre...)

andrea86 ::

anketar je izjavil:

in kaj je naobe s plugini? (sprašujem kot laik)


Plugini so odlična stvar, da lahko ustvari narediš nekaj ter, da je cost-effective.

Po drugi strani odvisno od plugina do plugina, vsak dodaten plugin prinese za sabo:
- morebitne varnostne luknje ()
- dodaten javascript/css ter ti upočasni front-end
- dodatne querije in procesiranja, naprimer woocommerce doda nekje 300-400 querijev na podakovni bazi, in če nimaš dovolj močen host (VPS), ti taki plugini poberejo vse strežniške resource in stran postane nedolujoča (pomanjkanje rama zaradi podatkovne, baze, ali procesorske moči) in težek back-end

Če se uporablja plugine, vsekakor moraš vedet kaj delaš: vedno pogledaš repository plugina, če je aktiven razvoj, če je imel varnostne luknje v preteklosti, kakšni so potrebni dodatni resourci itd...

Ales je izjavil:

solatko je izjavil:

... Opravičilo je pa pač tako, tako, če bi jim uspelo, opravičila nebi dobil, tako pa le računajo, da boš šel preko napake, ki so jo naredili.

Ne vem, zakaj bi kdo tam pri zdravi pameti računal na kaj takega...

To, da so šli mimo tistega, ki je pripeljal posel in ki je pri tem poslu očitno aktivno udležen, je vrh ledene gore. Sam v nobene primeru ne bi več sodeloval z njimi oz. bi se moralo zgoditi ne vem kaj, da bi.

Namreč, nastalo situacijo lahko pripišemo:

a) namernemu poskusu prevzema stranke
b) nesposobnosti

Če gre za a), ni več kaj dosti dodati.

Če gre za b):

- njihov programer je morebiti nesposoben
- njihov vodja projektov je morebiti nesposoben, ker tega programerja ni obvladal
- njihov direktor je morebiti nesposoben, ker ne obvladuje svojih podrejenih.

Zna biti, da so vse tri alineje aktualne.

Zna biti, da gre za kombinacijo a) in b).

Kakorkoli, jaz bi na tem mestu sodelovanje zaključil. Lepo pa, da so se pred stranko do neke mere posuli s pepelom, kar je izpadlo vsaj dobrodošlo, če ne korektno.

(no... veliko raznega sklepanja in domnev je v tej temi, ker ne moremo dobiti cele slike, ampak brez tega v takih temah ne gre...)


Hvala za tvojo podrobno analizo, kot si omenil gre za kombinacijo a) in b) malo-marnost pri pregledu delo programerja, ter prikazala se je prilika zakaj ne izkoristit.
Seveda lahko gre tudi za nameren poskus: gremo povedat, da je stran slaba in pol lahko prodamo na novo spletno stran.
Končno resnico vejo samo oni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrea86 ()

andrea86 ::

solatko je izjavil:

kuall - Ko vidiš sestavljen računalnik in štriki povzročajo gretje celotne zadeve, ker so zbutani v kepo sredi kište, pokličeš izvajalca sestave, če je napisan in mu prijazno sporočiš, da se naj malo potrudijo na kabel managmentu in te pošljejo v p.m., ko jim sporočiš, da ohišje z napajalnikom maloprodajne cene 30€ ne sodi v komplet za 900€ in podobno, to ni nelojalna konkurenca, temveč prijazno obvestilo, da se tako pač ne dela. Ne omenjaš pa to stranki, temveč to samo poštimaš in potem stranka sama opazi, da je sedaj čisto drugače, lepše, hladneje in bolj tiho. To je zdrava konkurenca ne pa, da potisneš slabo delo pod preprogo in stranki ne narediš bolje za enak ali celo nižji znesek na računu.

andrea86 - Če je tako kot praviš, si se jim vsaj zahvalil, za skakanje v zelje in kaj so odgovorili na to. Prevzemanje poslov na ta način ni pošten je pa res, da v kapitalizmu veliki jedo male in so pač poizkusili. Je tudi možno, da imajo programerji določene bonitete, če drugim kradejo stranke, kar seveda ni v redu, ne moreš pa kaj dosti proti taki praksi. No v tem primeru, so sami sebe posrali, saj so priznali, da imao programerja, ki ne zna raziskat celotnega sistema, zato je dobro, da je bila stranka zraven, če prav se verjetno kaj dosti ne spozna na stvari, važno, da dela in glede na to, je ostal pri tebi, namesto, da mu delajo in računajo vse na novo za zadeve, ki delujejo. Imaš srečo. Je pa res to, da ima skoraj vsak programer svoj način dela in prej naredi na novo, kot pa najde karkoli v izdelku, ki ga je delal drug po drugačnem postopku.
Opravičilo je pa pač tako, tako, če bi jim uspelo, opravičila nebi dobil, tako pa le računajo, da boš šel preko napake, ki so jo naredili.

Samael - Jaz sem podal mnenje na podlagi informacij, ki jih je OP dal, sedaj je zadevo dopolnil in lahko bereš moje mnenje. Preveč sem se ukvarjal s slabim delom drugih pa še zaslužili so bolje od mene, saj nisem mogel stranko še enkrat cepit, za čisto novo izvedbo, stari izvajalec se pa stranki ni javil, zato tako ostro. Sedaj malo bolje zastopim, kaj se mu je pravzaprav zgodilo. Pri takih igricah pa bi jaz reagiral popolnoma drugače.



Ja vsak ima svoj način dela, še posebno v agenciji, kjer moraš delat kot po tekočem traku štancanje, ravno na temu so sklicevali da oni imajo njihov način dela. Vsekakor, bi raje sami predlagali, da, ker se jim ne splača, da se njihov programer uči, da zrižejo le na novo design, ter, od tu naprej bi sam izrizal spletno stran.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Biti/postati nepremičninski agent?

Oddelek: Loža
387227 (2709) Pika BN
»

Koliko bi stala taksna sletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
508627 (5919) TheBlueOne
»

Ocena urne postavke (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7717094 (14010) Invictus
»

Kako se ne programira spletnih zmenkarij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
12025076 (18097) haiku

Več podobnih tem