» »

Biti/postati nepremičninski agent?

Biti/postati nepremičninski agent?

klihk ::

Na tem forumu prebral že veliko o nezadovoljstvu nad njimi. Ampak ima kdo izkušnje kako je to delati? Vem, da je preko s.p. ter da si sam plačaš izpit, ampak me predvsem zanima, kako dobiti kupce? Samo objaviš in čakaš?

genesiss ::

Klices okoli in strasis prodajalce kako zapleten postopek je prodaja stanovanja in kako se bodo resili vseh tezav ce jim lahko pomagas. Vmes omenis da bosta vse stroske naprtila kupcu in ga tako pridobis na svojo stran. Mogoce mu ponudis se slikanje stanovanja ali pa se celo gres nadstandard in mu obljubis da bos narisal provizoricen tloris stanovanja.

Potem objavis oglas in cakas. Ce je prodajalec nestrpen poklices par prijatlov ki pridejo na ogled. Maybe se zmenite da zbijajo ceno, toliko da lazje prepricas prodajalca da malo spusti in pride vec kupcev na ogled.

V glavnem nategujes vse povprek, malo kupce malo prodajalce, dokler se eden ne vda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Lonsarg ::

Slab čas si najdu za vstop v posel. Sedaj se hkrati dve stvari dogajata, ena je regulacija ki bo malce otežila za nos vleči prodajalce češ "saj plača kupec provizijo". Druga pa je sveža konkurenca novih agencij, ki so začele po nizkih fiksnih zneskih ponujati posredovanja namesto % provizije.

Če že misliš vstopiti v posel ti predlagam da se pridružiš tej novi konkurenci, oziroma ustanoviš novo. Sicer njihov poslovni model je čisto drug, namesto iskanja parih strank na leto da jih obereš imajo raje marketing in se gredo bolj masovno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

harvey ::

ustanoviš novo. Sicer njihov poslovni model je čisto drug, namesto iskanja parih strank na leto da jih obereš imajo raje marketing in se gredo bolj masovno

Ali pa se greš ekskluzivo in prevzameš prodajo novogradenj.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

TheBlueOne ::

Odvisno kaj vse pocnes in kaj znas. Ce se spoznas na gradnjo, obnove, cene, potem verjetno ni slab poklic, ce si tehnicno bos pa zna biti problem. Ce o substanci nimas veliko pojma, bos res nek umesni clen, ki mora vsakomur ponovno razlagati zakaj je vreden kaksnega €.

fikus_ ::

Predvsem moraš pa znati govoriti in odgovoriti. Razni "mmmmm . . . ", "bom vprašal in potem povem", "ne vem", . . . . ne delujejo dobro.

Bellzmet ::

genesiss je izjavil:

Klices okoli in strasis prodajalce kako zapleten postopek je prodaja stanovanja in kako se bodo resili vseh tezav ce jim lahko pomagas. Vmes omenis da bosta vse stroske naprtila kupcu in ga tako pridobis na svojo stran. Mogoce mu ponudis se slikanje stanovanja ali pa se celo gres nadstandard in mu obljubis da bos narisal provizoricen tloris stanovanja.

Potem objavis oglas in cakas. Ce je prodajalec nestrpen poklices par prijatlov ki pridejo na ogled. Maybe se zmenite da zbijajo ceno, toliko da lazje prepricas prodajalca da malo spusti in pride vec kupcev na ogled.

V glavnem nategujes vse povprek, malo kupce malo prodajalce, dokler se eden ne vda.


Tako ja. Pa vmes rečeš prodajalcu, da mu v bistvu delaš uslugo ker boš procente vzel samo od kupca in mu naslednjič turiš v podpis pogodbo kjer piše, da provizijo plačata oba in se delaš skrajno neumnega, ko prodajalec to opazi. Pa čim manj vedet o nepremičnini ker itak ni namen kupca poučiti o nepremičnini ampak prodati zadevo. Seveda nisi ti kriv, če streha zamaka ali ZK ni urejen. Pa če je neka zadeva res hudo slaba, uporabiš frazo "tole ima pa velik potencial"...in seveda zamolčiš, da to pomeni, da je treba staro hišo podret in naredit komplet novo.

TheBlueOne ::

Imas dobre in slabe, opisujete predvsem slabe. Ce je vecina kjer zivita takih, potem se morda res splaca postati nepremicninar.

Šimpanz ::

večino skaterimi sem imel opravilti je bilo slabih. Kar koli si ga vprašal je moral pogledat na internet ali zapiske. Vozijo te na lokacije, katere si jim izrecno povedal da jih ne maraš (recimo 4 nadstropje brez dvigala, hiše brez gradbenega dovoljenja itd.). Skratka večina jih je nategunov.

Dag ::

Tudi moje izkušnje z agenti niso dobre. Ne vem, ali sem imel takšno "srečo", ampak naletel sem na same takšne, ki so se nosili visoko in se imeli za najpametnejše, kasneje pa ostajali odprtih ust, ko sem jih z argumenti postavil na realna tla.

Zadnja cvetka je bila mlada frflja, ki je ravno dobro diplomirala na FDVju in delala v mamini agenciji. Ko sem ji povedal, da to kar ona predlaga, ni ok in točno navedel, kaj želim v predpogodbi, se je malodane začela dreti, da nje ne bo nihče učil, ker ona je profesionalka v tem poslu. Haha. No, naslednji dan je vsa sladka klicala, če nas še zanima nakup in da naj ji pošljem, kaj bi želel imeti v predpogodbi.

Če se boš podal v te vode, mislim, da boš imel veliko konkurenčno prednost že s tem če boš strokoven in profesionalen. Strankam ponudi realno dodano vrednost, kajti to, da stranko pelješ na ogled, downloadaš izpisek iz ZK in v tipsko pogodbo vneseš podatke, nikakor ni vredno 2 ali celo 4%.

Invictus ::

Nisi imel "sreče", taki so skoraj vsi...

Zelo malo jih pozna pravno zakonodajni postopek pri prodaji ali oddaji nepremičnine, dosti stroškov je potem skritih...

Pogodbe so neke pavšalne, večinoma niti ne preverijo javnih podatkov o nepremičnini, kaj šele da bi jih prinesli zraven.

99% le teh je navadnih šalabajzerjev, ampak ker so provizije dobre, in pri dandanašnjih cenah, je dovolj prodati eno nepremičnino na 3 mesece za neko povprečno slovensko plačo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

...in pri dandanašnjih cenah, je dovolj prodati eno nepremičnino na 3 mesece za neko povprečno slovensko plačo.


Dvomim, da se to izide, ker takih nepremicnin nimajo v portfoliju taki, ki bi bili s tem zadovoljni.

KAVINSKY ::

Invictus je izjavil:

99% le teh je navadnih šalabajzerjev, ampak ker so provizije dobre


Se je še komu zgodilo, da agencije sploh niso vračale mailov ali klicev za najem ali nakup nepremičnine?

Invictus ::

Itak da...

Potem se pa prodajalci čudijo zakaj njihove nepremičnine nihče ne kupi/najame...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dag ::

Nesmiselno je tudi to, da se cena posredovanja določa kot % od prodajne cene. V tem ni nobene logike. Agent ima veliko več dela z nekim podedovanim stanovanjem v vukojebini za 30k, ki ima 6 lastnikov (dedičev), razpršenih po celem svetu, kot pa z novim stanovanjem za 300k v Lj, kjer je en lastnik in pravno vse urejeno.

Posredniške tarife bi morale odražati realne stroške agenta + njegov zaslužek. Ne da pri poceni nepremičninah v vukojebinah delajo skoraj minus, pri dragih v mestih pa z eno prodajo zaslužijo za par mesecev plače.

Če ne gre drugače, naj se točkuje kot pri odvetniških storitvah. Vrednost točke je toliko, priprava oglasa je toliko točk, ogled toliko, priprava pogodbe toliko ... Ker med ceno stanovanja in količino dela, ki ga ima agent, ni nobene korelacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

Dag ::

Poznam tudi primer, kjer je agencija hotela prodati stanovanje, ki je bilo narejeno na črno na podstrešju bloka. Agent je to vedel in vseeno ponujal stanovanje kot da je vse ok. Odsotnost vpisa v ZK je opravičeval s tem, da še poteka etažiranje in da ko bo etažiranje urejeno, bo možen tudi vpis v ZK.

Tako agencija ščiti kupca, ki naj bi plačal 2% za posredovanje, ker agent zastopa tudi njegove interese ;((

Invictus ::

Če prodajalec in agent prodajajta črno gradnjo, sta kazensko odgovorna.

Preprosto podaš prijavo na ustrezne organe.

Sem imel lani tako izkušnjo, pa je oglas hitro izginil iz neta. Čeprav mi je bila nepremičnina všeč.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dag ::

Ni šlo direktno zame, tisti osebi pa se ni dalo ukvarjati s tem. Če bi kupoval jaz, ta agent ne bi več imel licence.

fikus_ ::

"Če prodajalec in agent prodajajta črno gradnjo, sta kazensko odgovorna."

Kje to piše?

Mogoče, če zavajata kupca, prikrivata dejansko stanje, ampak to moraš dokazat v civilni tožbi.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

klihk je izjavil:

Na tem forumu prebral že veliko o nezadovoljstvu nad njimi. Ampak ima kdo izkušnje kako je to delati? Vem, da je preko s.p. ter da si sam plačaš izpit, ampak me predvsem zanima, kako dobiti kupce? Samo objaviš in čakaš?

Če si totalno nesposoben za karkoli, potem postani nepremičninski agent ali pa zavarovalniški zastopnik.

ampak me predvsem zanima, kako dobiti kupce? Samo objaviš in čakaš?

Zdaj ti bom zastonj naredil največjo uslugo v tvojem življenju: nehaj sanjati o tem in si najdi službo pri nekomu. Samo objaviš in čakaš? Ja, nekako tako so uspeli vsi drugi v svojih poslih. Objaviš nekaj na spletu, naslednji dan pobereš denar po tleh in če imaš voljo spet nekaj objaviš in pobereš denar, ki nato leži po tleh. Dokler boš spraševal taka vprašanja se ne loti nobenega posla. Ni mišljeno kot žalitev, samo izgubljen čas in denar bi ti rad prihranil.

Pika BN ::

Zdravo,

Mene pa zanima, če kdo pozna kakšno fajn izobraževanje za nepremičninskega agenta, morda online?
Vem za nekaj lušnih online izobraževanj, ampak me vseeno zanima še kakšno menenje ... Vem, da obstaja precej tega, zato pa vprašam, ker se mi zdi, glede na naslov, primerna tema.

p.s.(nisem "totalno nepsosobna", samo nadgrajujem svoje znanje) :)

Thx

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pika BN ()

Jure14 ::

Tu ti nekaj piše, tudi en seznam izvajalcev izobraževanj
https://www.gov.si/zbirke/storitve/prid...

Da boš postala eden izmed 2600 posrednikov:
http://nepremicninsko-posredovanje.mzip...

LeQuack ::

Če si pošten ti bo težko delati. Enako kot preprodaja avto in podobno.
Quack !

recmajkemi ::

Imam shranjeno e-gradivo, ki pa je bilo še za prejšnjo verzijo GZja ... ampak se mi zdi, da bistvenih sprememb ni. Če pa so pa naj me kdo popravi.
Kakorkoli, če je interes lahko naložim kam.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Pika BN ::

Jure14 je izjavil:

Tu ti nekaj piše, tudi en seznam izvajalcev izobraževanj
https://www.gov.si/zbirke/storitve/prid...

Da boš postala eden izmed 2600 posrednikov:
http://nepremicninsko-posredovanje.mzip...


Hvala za tole :)

LeQuack je izjavil:

Če si pošten ti bo težko delati. Enako kot preprodaja avto in podobno.


Ja, mi je kristalno jasno kaj, poleg nepremičnin, ponuja "naš trg" .. Eno goro nepremičninarjev, ampak kakšnih??
Hvala za komentar in se "in general" zelo strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pika BN ()

Pika BN ::

recmajkemi je izjavil:

Imam shranjeno e-gradivo, ki pa je bilo še za prejšnjo verzijo GZja ... ampak se mi zdi, da bistvenih sprememb ni. Če pa so pa naj me kdo popravi.
Kakorkoli, če je interes lahko naložim kam.


Zelo prijazno in hvala! Javim, če/ko bom potrabovala. Zanimajo me tudi online pole/testi ... Nagibam se bolj k temu.

Blinder ::

Pomoje je pri temu poklicu pomembno, da si lep.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

nekikr ::

Vsaj 90% je nesposobnih bedakov, čeprav to ni delo za kvantne fizike. Če nisi med njimi potem pa kar zs, ko opraviš tečaj :)

Pika BN ::

Blinder je izjavil:

Pomoje je pri temu poklicu pomembno, da si lep.


hahaha ... možno, čeprav moram priznati, da še nisem naletela na hudo lepo nepremičninarko .. Sem pa naletela na takšno, ki je komaj sedla v avto in je še vedno na trgu ;)

nekikr je izjavil:

Vsaj 90% je nesposobnih bedakov, čeprav to ni delo za kvantne fizike. Če nisi med njimi potem pa kar zs, ko opraviš tečaj :)


Dogovorjeno! ;) Jaz prodam še kaj drugega, ne samo nepremičnino .. Še lastnika zraven ;) :P .. haha .. malo heca ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pika BN ()

Likalnik ::

Jaz sem tudi hotel delati izpit za nepremičninskega agenta...imam doma še gradivo in ostalo šaro...ampak...potem nisem šel...nekako na področju Gorenjske jih je že kar nekaj in ne vem kako bi se znašel med vso to konkurenco...pa še korona je prišla ravno v tem obdobju.

nekako si ne predstavljam, da bi se iz Gorenjske vozil na Ptuj hiše razkazovati....načeloma bi lahko pokrival Gorenjsko z Ljubljano in okolico....na tem koncu države je pa teh agentov zelo veliko.

Invictus ::

Večina jih niti ne zna speljati procesa, oz. nalagajo delo stranki, ki jo zastopajo.

Čeprav imajo pooblastila in lahko sami pridobijo večino papirjev, ki so ponavadi še javni.

Stroški so tudi skriti in ni samo provizija, saj ti mirne volje zaračunajo zraven praktično vsak cent. Plus provizija in DDV.

Ko jih vprašaš, katere papirje boš rabil, da jih zbereš, še preden prodaš/kupiš stanovanje, skoraj nihče ne ve tega, nit ti ne zna/noče/pozabi/itd... poslati.

Za stranke se večini jebe, dobili so nepremičnino v prodajo, ako prodže, prodže. zastopanje jih ne stane NIČ. Nobene obveze do stranke nimajo, da bi jih malo držal za jajca.

Če prodajaš kaj privat, ti ne priopeljejo stranke, če ne podpišeš poogdbe z njimi. Sem jih par odfukal. Na koncu nekaj tudi na precej grd način, ker znajo biti prekleto nesramni, sploh ko jih poveš, da ti njih ne rabiš. Stoja nepremičnine sploh slovijo po tem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Senzor ::

Eh, tile na Stoji se imajo mal za nepremičninske bogove. Ko jim poveš, da iz te moke ne bo kruha*, osladna prijaznost v trenutku izgine.

*Kličejo, da za svojo stranko iščejo stanovanje za najem. Ko jim rečeš, naj kar pripeljejo, ampak provizija je stvar med njimi in tistim, ki jih je najel, so užaljeni kot majhni otroci.

Pika BN ::

Likalnik je izjavil:

Jaz sem tudi hotel delati izpit za nepremičninskega agenta...imam doma še gradivo in ostalo šaro...ampak...potem nisem šel...nekako na področju Gorenjske jih je že kar nekaj in ne vem kako bi se znašel med vso to konkurenco...pa še korona je prišla ravno v tem obdobju.

nekako si ne predstavljam, da bi se iz Gorenjske vozil na Ptuj hiše razkazovati....načeloma bi lahko pokrival Gorenjsko z Ljubljano in okolico....na tem koncu države je pa teh agentov zelo veliko.


Hja, jaz si celotno zadevo predstavljam malce drugače .. Če si nepremičninski agent, je dobro, da pokrivaš čim večje območje .. Ker tako imaš več možnosti za prodajo .. Lahko se pa specializiraš na eno področje, ampak verjetno ne bo toliko možnosti .. Kaj pa vem .. Jaz ne bi imela težave priti npr. z Jesenic na Ptuj .. Ali drugam. Ampak ljudje smo si različni.

Invictus je izjavil:

Večina jih niti ne zna speljati procesa, oz. nalagajo delo stranki, ki jo zastopajo.

Čeprav imajo pooblastila in lahko sami pridobijo večino papirjev, ki so ponavadi še javni.

Stroški so tudi skriti in ni samo provizija, saj ti mirne volje zaračunajo zraven praktično vsak cent. Plus provizija in DDV.

Ko jih vprašaš, katere papirje boš rabil, da jih zbereš, še preden prodaš/kupiš stanovanje, skoraj nihče ne ve tega, nit ti ne zna/noče/pozabi/itd... poslati.

Za stranke se večini jebe, dobili so nepremičnino v prodajo, ako prodže, prodže. zastopanje jih ne stane NIČ. Nobene obveze do stranke nimajo, da bi jih malo držal za jajca.

Če prodajaš kaj privat, ti ne priopeljejo stranke, če ne podpišeš poogdbe z njimi. Sem jih par odfukal. Na koncu nekaj tudi na precej grd način, ker znajo biti prekleto nesramni, sploh ko jih poveš, da ti njih ne rabiš. Stoja nepremičnine sploh slovijo po tem.



Jep, vem! Ko smo že pri tem, meni so na precej nesramen način povedali, da mi bodo nehali pošiljati oglase, ko smo kupovali, če si ne bom nič pogledala / posledično kupila .. A bejž ... Pošiljali so mi pa ali iste oglase, ali pa nekaj kar mi žal ni bilo všeč .. Tako, da ja .. Niso ravno najprijetnejši za sodelovanje .. In ravno zato me tole malo "mika" ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pika BN ()

Pika BN ::

Senzor je izjavil:

Eh, tile na Stoji se imajo mal za nepremičninske bogove. Ko jim poveš, da iz te moke ne bo kruha*, osladna prijaznost v trenutku izgine.

*Kličejo, da za svojo stranko iščejo stanovanje za najem. Ko jim rečeš, naj kar pripeljejo, ampak provizija je stvar med njimi in tistim, ki jih je najel, so užaljeni kot majhni otroci.


Res je .. Pa nekateri znajo biti precej naduti .. FAIL! Mene izgubi že z "Živjo", če je nadut!

Malidelničar ::

Po mojem je timing za ta poklic slab.
Me pa zanima a je tukaj kdo, ki je bil nepremičninski agent sredi crasha 2008-2012 in potem skozi dno 2012-2014? Kako je to izgledalo, sploh glede na leta razcveta 2004-2008?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Pikolinka ::

Tudi meni se tako zdi .. :/ Ampak vseeno, če ima kdo voljo, zakaj pa ne ..


Malidelničar je izjavil:

Po mojem je timing za ta poklic slab.
Me pa zanima a je tukaj kdo, ki je bil nepremičninski agent sredi crasha 2008-2012 in potem skozi dno 2012-2014? Kako je to izgledalo, sploh glede na leta razcveta 2004-2008?

Pikolinka ::

Prvo moram povedati, da timing res ni dober!

Jaz sem delala izpit na CPU-ju -https://www.cpu.si/posrednik-za-nepremi... , potem sem pa naredila par testov za vajo s Testkotom. Res fajn zadevica - https://www.testko.net/product/nepremic... ..

Upam, da ti pomaga in veliko sreče! :)


Pika BN je izjavil:

Zdravo,

Mene pa zanima, če kdo pozna kakšno fajn izobraževanje za nepremičninskega agenta, morda online?
Vem za nekaj lušnih online izobraževanj, ampak me vseeno zanima še kakšno menenje ... Vem, da obstaja precej tega, zato pa vprašam, ker se mi zdi, glede na naslov, primerna tema.

p.s.(nisem "totalno nepsosobna", samo nadgrajujem svoje znanje) :)

Thx


Mogoče bo pa ravno zate "taprav" timing! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pikolinka ()

Pika BN ::

Meh, timitng je vedno dober, če gre za znanje :)

Hvala za info! Tudi sama sem gledala tega Testkota, prav tako CPU.




Pikolinka je izjavil:

Prvo moram povedati, da timing res ni dober!

Jaz sem delala izpit na CPU-ju -https://www.cpu.si/posrednik-za-nepremi... , potem sem pa naredila par testov za vajo s Testkotom. Res fajn zadevica - https://www.testko.net/product/nepremic... ..

Upam, da ti pomaga in veliko sreče! :)


Pika BN je izjavil:

Zdravo,

Mene pa zanima, če kdo pozna kakšno fajn izobraževanje za nepremičninskega agenta, morda online?
Vem za nekaj lušnih online izobraževanj, ampak me vseeno zanima še kakšno menenje ... Vem, da obstaja precej tega, zato pa vprašam, ker se mi zdi, glede na naslov, primerna tema.

p.s.(nisem "totalno nepsosobna", samo nadgrajujem svoje znanje) :)

Thx


Mogoče bo pa ravno zate "taprav" timing! ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepremičninske agencije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
566424 (1802) LeQuack
»

Obvoz nep. agenta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
858116 (4917) Bizkit45
»

Nepoštena praksa pri nakupu stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8412888 (9736) thramos
»

Plačilo provizije nepremičninskemu agentu

Oddelek: Loža
285314 (1777) mat xxl

Več podobnih tem