» »

Ocena urne postavke

Ocena urne postavke

1
2
»

111111111111 ::

Pithlit je izjavil:

Chuapoiz: sej za pametno ceno se splača preselit. Za eno uro dela (max 2) so bli pripravljeni plačat 100€. Ne vem kolk si trenutno plačan... ampak 50€/uro ni malo. Tudi za EU standarde.

Išče kolega in ne jaz. Ne želi si vozit predaleč, trenutno pač dela na projektih.

Zakaj 50€/h ni realna postavka so pa že drugi povedal. :)

Invictus ::

ingeniero je izjavil:


Invictus: Že, ampak, če se želiš zaposliti pri podjetju za naslednjih par let, si jim verjetno pripravljen tudi kakšen e-mail zastonj poslati? Se pa strinjam, da če gre strogo za projektno delo je potrebno vse te ure za komunikacijo nekako vključiti.

Večina podjetij za projektne naloge zadolži agencijo. In agencija najde primerne ljudi.

Sami iščejo bolj malo. To je bolj še slovenska navade, ker drugače bi v 90% firmah lahko ukinili kadrovsko. Tako pa vsaj nekaj dela.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ingeniero ::

Invictus: Se strinjam z vami, ampak kot omenjeno, je bila tukaj predvidena redna zaposlitev. Pogodbeno delo je bilo mišljeno za par kratkih nalog, da se bolje spoznamo, saj CV prenese marsikaj.

Služba je še vedno na voljo, tako da če je kdo zainteresiran (C, C#, PHP, bash) naj me kontaktira preko zasebnega sporočila in z veseljem ga povabimo na razgovor.

bleem ::

50 eur za pravega seniorja se mi sploh ne zdi tak strašno dosti. za prave eksperte se v določenih domenah plača tudi več, seveda govorimo o pogodbenikih.

bbbbbb2015 ::

KernelPanic je izjavil:

harmony je izjavil:

Jaz bi si s tem pomagal:
http://www.freelancer-oesterreich.at/c/...

Stari, super, hvala!!!!


Glej, kernel panic, ti bom probal pomagati z 22 let programiranja:

Cena se ponavadi določi na efektivno delovno uro, ki ti jo prizna naročnik. Za cene v Sloveniji se ne bom spuščal, predvsem ne, ker dostikrat smeš pisati 8 ur, delaš pa kot konj 12 ur. Pa včasih delaš in plačila ni.

Svetujem ti, da ne sklepaš fiksnih pogodb ampak npr. letno ali 6 mesečno pogodbo, kjer so navedene delovne ure (ali dnevi) in cena/uro.

Cena, ki jo boš dosegel v Avstriji, se giblje med 30 € - 35 €/uro, senior developer (10+ let izkušenj) cca 40 €/uro, IT arhitekt na zelo zahtevnih projektih pa 50 €/uro.

Cena, ki jo boš dosegel v Nemčiji, jug Nemčije in Bavarska je med 35 - 40 €/uro, senior nekaj več, 45 €/uro, arhitekt isto 50 €/uro

Cen, ki jo boš dosegel v Beneluksu je med 42 € - 55 €/uro, senior morda 60 €/uro, arhitekt ima čisto ceno po dogovoru, na projekt

Cena, ki jo boš dosegel v UK, zna biti vrtoglavih 60 €/uro, začetniki precej manj, tudi samo 25€/uro. Predvsem, če se uspeš prodati v bančno in zavarovalniško industrijo. Priti noter - to je pa druga reč. Višje pozicije so zelo individualne, čez 130 tisoč funtov pa nikoli ne boš prišel. So asi, ki programirajo algoritme za tradanje, to so individualni dogovori, vem za primer ko je človek dobil plačilo cca 400 tisoč letno.

Cena, ki jo boš dosegel na Irskem, zna biti solidnih 35 €- 42,5€/uro, samo tam se moraš paziti. Poznam primere, ko so delali za irskega naročnika, pa so mu plačevali z zamikom, pa osporavali ure.

Cena, ki jo boš dosegel v Švici, je najmanj 60 €/uro, to se zdi vrtoglavo, samo tam je problem, ker ni freelancerstva. Firme zaposlujejo, pa na te številke potem pride davek. Plačo dobiš v frankih, je pa Švica draga država, pa marsikdaj, kakor prišlo - tako odšlo.

Moje mnenje je, da za poskus, če gre do 2 dni dela, če gre za resno firmo, bi jim jaz to naredil zastonj.

Če vztrajajo, da mora biti proti plačilu, bi jim zaračunal pavšal 200 €.

Drugače pa bi ceno nastavil (za začetek) na cca 25€/uro, sploh če lahko delaš remote v Sloveniji. Pojasni pa jasno, da je to začetna cena, ker tvoja produktivnost raste s poznavanjem sistema.

Če prideš na ceno 35€ po 2 letih, je to zelo solidno. Potem bi jaz raje preskočil na jug Nemčije, kot pa se cufal s cenami v Grazu.

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Cena, ki jo boĹĄ dosegel v NemÄiji, jug NemÄije in Bavarska je med 35 - 40 âŹ/uro, senior nekaj veÄ, 45 âŹ/uro, arhitekt isto 50 âŹ/uro

Srednja Nemčija, 70 EUR/uro. Oktobra bom šel še par EUR gor, če bo podaljšano.

bbbbbb2015 je izjavil:


Cen, ki jo boĹĄ dosegel v Beneluksu je med 42 ⏠- 55 âŹ/uro, senior morda 60 âŹ/uro, arhitekt ima Äisto ceno po dogovoru, na projekt

Nizozemci so škrtice. Slabo plačajo. V Belgiji sem dobil že 4 leta nazaj 500 EUR/dan. Luxemburg je preveč nišen. Težko priti zraven.

bbbbbb2015 je izjavil:


Cena, ki jo boš dosegel v UK, zna biti vrtoglavih 60 EUR/uro, zaÄetniki precej manj, tudi samo 25EUR/uro. Predvsem, Če se uspeš prodati v bančno in zavarovalniško industrijo. Priti noter - to je pa druga reč. Višje pozicije so zelo individualne, Čez 130 tisoč funtov pa nikoli ne boš prišel. So asi, ki programirajo algoritme za tradanje, to so individualni dogovori, vem za primer ko je človek dobil plačilo cca 400 tisoč letno.

60 EUR/uro je trenutno zelo dobra tarifa v UK. TeĹžko dobiti veÄ kot 400 GBP, na dan seveda, v povpreÄju. Moja zadnja ponudba je bila 480, sam nisem sprejel, ker nisem bil prost. Vem pa za primerv finnačni industriji, ko je tip dobil 700 GBP/dan za neko python programiranje. Imajo pač denar.

Poleg tega na zahodu ne beležijo ur, ampak imaš lepo dnevno tarifo. Bistveno bolj običajna. Je pa seveda odvisno tudi od načina dela podjetja s strankami, kako in kaj jim zaračunavajo. Zadnje čase je to "all inclusive" tarifa, včasih so ti še uredili bivališče. Tako sem bil v Avstraliji, Belgiji in Hamburgu. Malo nižja tarifa in brez stroškov za bivališče. Danes se s tem nihče več noče zafrkavati. Lene pi*de...

Ja, pusti Avstrijce na miru. So bolj ĹĄkrti od SavinjÄanov. Oni prosperirajo na naĹĄ raÄun samo zato, ker se jih veÄina v Avstrijo vozi dnevno iz Slovenije. Äe bi se Slovenci bili pripravljeni za Äas pogodbee preseliti v kraj dela, bi dosegli viĹĄje tarife... Ampak to je skoraj "mission impossible".
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

ingeniero je izjavil:


Invictus: Že, ampak, če se želiš zaposliti pri podjetju za naslednjih par let, si jim verjetno pripravljen tudi kakšen e-mail zastonj poslati? Se pa strinjam, da če gre strogo za projektno delo je potrebno vse te ure za komunikacijo nekako vključiti.

Večina podjetij za projektne naloge zadolži agencijo. In agencija najde primerne ljudi.

Sami iščejo bolj malo. To je bolj še slovenska navade, ker drugače bi v 90% firmah lahko ukinili kadrovsko. Tako pa vsaj nekaj dela.


To z agencijami ne drži. Firme prvenstveno, če se le da, se izognejo head-hunterjem.

To ti lahko povem jaz, kjer sem en projekt dobil preko posrednika, agencije. Oni so pobirali 10% od vsakega mojega plačila, po končanem projektu je bilo pogodbeno določilo, da če naprej sodelujem z dotično firmo, mora firma agenciji plačati odškodnino, ki je dosegla pet mestno cifro.

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:


To z agencijami ne drži. Firme prvenstveno, če se le da, se izognejo head-hunterjem.

To velja samo za male firme. Velike kar lepo najamejo head hunterje. Se praktično ne zafrkavajo z individualci.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


To z agencijami ne drži. Firme prvenstveno, če se le da, se izognejo head-hunterjem.

To velja samo za male firme. Velike kar lepo najamejo head hunterje. Se praktično ne zafrkavajo z individualci.


Moja izkušnja je, kot je.

Pa je ena večjih mednarodnih IT firm. Pustiva to. Zgleda da so izkušnje različne.

jernejl ::

Cena, ki jo boš dosegel v Avstriji, se giblje med 30 € - 35 €/uro, senior developer (10+ let izkušenj) cca 40 €/uro, IT arhitekt na zelo zahtevnih projektih pa 50 €/uro.

Cena, ki jo boš dosegel v Nemčiji, jug Nemčije in Bavarska je med 35 - 40 €/uro, senior nekaj več, 45 €/uro, arhitekt isto 50 €/uro

Za primerjavo: 35€ na uro je tarifa avtomehanika v Sloveniji (in serviserja pralnih strojev, pa tudi za vodovodarja sem plačal morda kak euro manj). Avtoličarji so pa še malo dražji.

Invictus ::

jernejl je izjavil:


Za primerjavo: 35€ na uro je tarifa avtomehanika v Sloveniji (in serviserja pralnih strojev, pa tudi za vodovodarja sem plačal morda kak euro manj). Avtoličarji so pa še malo dražji.

Na uradnem servisu. ko zaračuna firma. Ko račun izstavi pojetje, ne one-ma-band, gredo cifre do 2800 GBP/dan.

bbbbbb2015 je izjavil:


Moja izkušnja je, kot je.

Pa je ena večjih mednarodnih IT firm. Pustiva to. Zgleda da so izkušnje različne.

Imam iste izkušnje, ampak danes iščejo samo še head-hunterji. Drugih ponudb skoraj ni. Vsaj jaz jih ne najdem v moji branži.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

49106 ::

Ferrari? oz prej Bugatti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

harmony ::

@Invictus
Mas kje javno objavljen CV?

Mislim, ce dobivas tok kesa na dan, pol ocitno nis en "luzercek".

Invictus ::

Imam.

Ampak sam ne dobivam 2800 GBP, če to misliš. Toliko je najvišja cifra, ki sem jo slišal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Ze 400GBP je meni cifra, katero si nemorem predstavljati na dan. Moram malo videti, kje delam napake, da delam za "drobiz" na mesec. Je pa res, da nisem programer, ampak navadn sistemc.

Ali lahko das link do CV-ja?

Invictus ::

Sistemc ne bo nikoli dobil 400 GBP. Danes to v UK dobijo dobri razvijalci.

Poleg tega je razlika ali si sistemc za Windows dektope, mrežo, Unix, itd... You get the point...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

toplakd ::

Zakaj se pa OP več nič ne javi?

Pithlit ::

A ti bi se javil če bi te potencialni delodajalec na javnem forumu zalotil kako ga hočeš malo okol prinest (mu hočeš računat ~600EUR namesto ~100)... al pa da nimaš pojma (rabiš ~15 ur namesto 1-2)?
Life is as complicated as we make it...

toplakd ::

Vsaj kak odgovor bi lahko dal ali kontra argument.

Pithlit ::

Če si 'busted' si 'busted'... je vsaj dost pameten da ne glumi naprej. Včasih je pač bolje požret tako neumnost, bit tiho, pa vedet za naslednjič.

Pa tudi če ima kak pameten argument... je verjetno veliko bolje bit tiho kot pa se z 'delodajalcem' kregat po forumih (sploh javnih, tehničnih, kjer je verjetnost da se zadržujejo tudi drugi potencialni delodajalci in stranke dokaj velika).

U bistvu je damage control kar dober. Naj se drugi kregajo med sabo glede etičnosti početja delodajalca in delojemalca. Mnenja so dovolj deljena da ni nobene potrebe mešat dreka še bolj.
Life is as complicated as we make it...

jukoz ::

Invictus je izjavil:

Sistemc ne bo nikoli dobil 400 GBP. Danes to v UK dobijo dobri razvijalci.

Poleg tega je razlika ali si sistemc za Windows dektope, mrežo, Unix, itd... You get the point...



To govorimo o projektu? Če ja, kako dolgo pa traja tak projekt? Koliko se na koncu potegne ven? Je to 3 mesece, 3 leta, ...

Invictus ::

jukoz je izjavil:


To govorimo o projektu? Če ja, kako dolgo pa traja tak projekt? Koliko se na koncu potegne ven? Je to 3 mesece, 3 leta, ...

It depends...

Koliko pride ven moraš znati pa sam izračunat. Saj je davčna zakonodaja javna zadeva, poleg tega pa se približno vedo stroški bivanja po svetu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jukoz ::

No sej, ta it depends me zanima. A se vleče 400GBP na dan en teden, en mesec ali eno leto je precejšna razlika.

Zdi se mi kar visoka plača 400GPB na dan eno leto. Res pa je da je najemnina kaj, 500GPB + na teden za sobo v Londonu (tam kje se samo 1 uro voziš do podzemne =))

Invictus ::

To se tebi zdi. Meni se ne...

Sam trenutno dobivam 560 EUR/dan. Že zadnji 2 leti. Resen projekt z resnimi ciframi je 3 mesece plus... Upam da je to jasno. Tisti jobi za teden, dva so brez zveze. V tem času se ne da narediti nič pametnega. Zato so tarife celo nižje.

V okolici Londona se da dobiti v kakem zabačenem mestu (recimo Twickenam ali Feltham), ki ima direktno linijo do recimo Victoria Station, tudi za 500 GBP/mesec. Ni pa luksus. Za 500GBP/teden za sobo se ti bolj splača iti v hotel. Recimo TravelLodge. 50 GBP/dan v povprečju.

Par let (no 8 :D) nazaj sem našel stanovanje z dvema spalnicama v coni 1 za 500 GBP/teden. S svojim atrijem. Samo ga potem nisem vzel, ker so izbrali drugega. Tarifa je bila pa 600 GBP/dan...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jukoz ::

Delaš pa kaj? V eni drugi temi si omenjal da si nek network stručko - si se pa pol blamiral glede serijskih portov =)

Invictus ::

Blamiral po tvoje. Serijski porti pač niso več in... Odpustim vsakega, ki mi to predlaga. Osebek ali firmo... In, btw., serijski porti niso mreža...

Uporabi search. Sem že dostikrat napisal kaj počnem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jukoz ::

Kakor kje =)

Pa uspešno delo še naprej, upam da k zobozdravniku hodiš k nam =)

Invictus ::

jukoz je izjavil:

Kakor kje =)

To je po tvoje.

Tam, kjer sem delal v proizvodnji, smo vse serijske porte vrgli ven in zamenjali z Ethernetom. Linijo za linijo, ko so se obnavljale. Ceneje, lažje za vdrževat, pa še več remote kontrole imaš.

Ampak, kot kdo. Nekrofili pa tudi težko izumirajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freelance how-to-get-work

Oddelek: Loža
377007 (5329) chacha
»

Ocena projekta

Oddelek: Programiranje
122485 (1751) BigWhale
»

Koliko dobri programerji iscejo delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6516845 (13211) htertz
»

Selitev na nov PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
242440 (1768) solatko
»

Koliko bi vi zaračunali za to spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
294178 (3034) System

Več podobnih tem