» »

Ocena urne postavke

Ocena urne postavke

«
1
2

KernelPanic ::

Od avstrijskega narocnika sem dobil uvodni simple projekt, par php skript za napisat. Tezavo imam, ker ne vem koliko naj ovrednotim uro programiranja ter uro testiranja, mi lahko podate referencne cene za php programiranje? Racun bom izdal preko s.p..

Vnaprej se zahvaljujem za odgovore,
M.

smacker ::

SeMiNeSanja ::

smacker je izjavil:

https://www.gzs.si/pripone/oei8062d1915...

Ali se samo meni zdi, da bi počasi že bil čas, da se neha navajati 8 let star 'referenčni cenik'?

KernelPanic ::

No kolko pa potem naj okvirno racunam uro php programiranja in uro php testiranja, ce je narocnik tujec, kake so cene gor?

d4vid ::

A to bi računal po njihovih cenah?

A indijci tudi racunajo po slovenskoh cenah, ce jim dam nekaj sprogramirat?

A nimas svojega cenika, ce mas s.p.?
Ce bi jaz potreboval programerja, bi ob prvem dogovarjanju vprasal po okvirni ceni, oz. Kaka je cena na uro in okvirno stevilo ur. Tam das se +- par ur.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

KernelPanic ::

d4vid je izjavil:

A to bi računal po njihovih cenah?

A indijci tudi racunajo po slovenskoh cenah, ce jim dam nekaj sprogramirat?

A nimas svojega cenika, ce mas s.p.?
Ce bi jaz potreboval programerja, bi ob prvem dogovarjanju vprasal po okvirni ceni, oz. Kaka je cena na uro in okvirno stevilo ur. Tam das se +- par ur.

Racunal bi po nasih ali po njihovih, cenika se nimam, ker je vsak projekt do sedaj bil drugace ocenjen, pogajanja za ceno itd ... Prvic pa imam avstrijskega (tujega narocnika) in tukaj sem po pravici povedano glede cen, gol in bos in rabim nasvet. Ce ga "opalim" za 40 EUR uro dela naprimer, bo to prevec - nocem ga zgubiti?

111111111111 ::

Če si pripravljen programirat za minimalca potem mu računaj 12€ + DDV, pa se bo naročniku smejalo. :D

Govoriš o simple projetku, že veš kaj to je? Lahko malo bolj podrobno opišeš? Če is dovolj suveren in veš vsaj na 5 ur natančno, koliko časa boš rabil potem lahko kar po skriptah narediš cenik, prva toliko, druga toliko, če pa je bolj specifično pa po urah. Jaz programiranje računam nekje od 30€ + DDV naprej. Ampak imam popoldanca, tako da če komu kaj ne paše se lahko jebe. Osebno mislim, da za avstrijo 40€ + ddv ne bi delal poceni, predrago pa tudi ne, ampak ne govorim iz izkušenj, ker z avstrijci nisem še delal, jaz bolj računam projekt. Ker imam že solidno bazo kode za sabo in lahko skripto spišem v 2 urah, vredna je pa 600€, se valda ne bom šel po urah, da bo koga kap. :D

KernelPanic ::

111111111111 je izjavil:

Če si pripravljen programirat za minimalca potem mu računaj 12€ + DDV, pa se bo naročniku smejalo. :D

Govoriš o simple projetku, že veš kaj to je? Lahko malo bolj podrobno opišeš? Če is dovolj suveren in veš vsaj na 5 ur natančno, koliko časa boš rabil potem lahko kar po skriptah narediš cenik, prva toliko, druga toliko, če pa je bolj specifično pa po urah. Jaz programiranje računam nekje od 30€ + DDV naprej. Ampak imam popoldanca, tako da če komu kaj ne paše se lahko jebe. Osebno mislim, da za avstrijo 40€ + ddv ne bi delal poceni, predrago pa tudi ne, ampak ne govorim iz izkušenj, ker z avstrijci nisem še delal, jaz bolj računam projekt. Ker imam že solidno bazo kode za sabo in lahko skripto spišem v 2 urah, vredna je pa 600€, se valda ne bom šel po urah, da bo koga kap. :D


Poanta je sledeca: Znotraj PHP skripte se nastavijo razne nastavitve za softwerski sistem in ta php skrita pozene bash skripto, ki "apply"-a nove vrednosti na Linux sistemu. Ta del sem mislil racunat 15 ur (skupaj z bash) po 40 EUR uro dela. Ne vem pa, ali naj na racun dodam DDV, ker nisem se davcni zavezanec ter na ponudbi moram obvezno pripisati, da nisem davcni zavezanec.

49106 ::

111111111111 je izjavil:

Če si pripravljen programirat za minimalca potem mu računaj 12€ + DDV, pa se bo naročniku smejalo. :D



Kaksen je to minimalec? 170x12=2040

Invictus ::

KernelPanic je izjavil:

Prvic pa imam avstrijskega (tujega narocnika) in tukaj sem po pravici povedano glede cen, gol in bos in rabim nasvet. Ce ga "opalim" za 40 EUR uro dela naprimer, bo to prevec - nocem ga zgubiti?

Odvisno od tvojega znanja, kam se šteješ (Junior, Senior Developer), katero področje je (niso vsa enako plačana).

Ampak nad 10k/mesec boš kar težko prišel če nisi ravno SAP svetovalec.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KernelPanic ::

Invictus je izjavil:

KernelPanic je izjavil:

Prvic pa imam avstrijskega (tujega narocnika) in tukaj sem po pravici povedano glede cen, gol in bos in rabim nasvet. Ce ga "opalim" za 40 EUR uro dela naprimer, bo to prevec - nocem ga zgubiti?

Odvisno od tvojega znanja, kam se šteješ (Junior, Senior Developer), katero področje je (niso vsa enako plačana).

Ampak nad 10k/mesec boš kar težko prišel če nisi ravno SAP svetovalec.

To je enkratni projekt, da me stestirajo, ce jim ustrezam, potem bo pogodba za dolgorocno sodelovanje za fix znesek mesecni. Drgac sm pa Senior Developer, vsaj tko sm se predstavu. :D

harmony ::

Od 80€ pa naprej.

111111111111 ::

49106 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Če si pripravljen programirat za minimalca potem mu računaj 12€ + DDV, pa se bo naročniku smejalo. :D



Kaksen je to minimalec? 170x12=2040


Zdaj pa odštej regres, bolniško, dopust in prispevke, pa mi povej koliko ti ostane.

KernelPanic ::

harmony je izjavil:

Od 80€ pa naprej.

Lol, 80 eur za k... php skripto pa mal bash skriptiranja? A ti to resno? Ne da se delam norca, sam tale podatek me je sokiral. :D

harmony ::

KernelPanic je izjavil:

harmony je izjavil:

Od 80€ pa naprej.

Lol, 80 eur za k... php skripto pa mal bash skriptiranja? A ti to resno? Ne da se delam norca, sam tale podatek me je sokiral. :D

No kolikor zelis. Jaz sem tocno tole vprasal sodelavca. Lahko delas tudi za 20€ ce zelis.

https://www.wko.at/

KernelPanic ::

harmony je izjavil:

KernelPanic je izjavil:

harmony je izjavil:

Od 80€ pa naprej.

Lol, 80 eur za k... php skripto pa mal bash skriptiranja? A ti to resno? Ne da se delam norca, sam tale podatek me je sokiral. :D

No kolikor zelis. Jaz sem tocno tole vprasal sodelavca. Lahko delas tudi za 20€ ce zelis.

https://www.wko.at/
No super iztocnica, hvala, sam iskreno 80 ne upam napisat, da ga ne bom zgubu. Bom dal malo manj. :D

KernelPanic je izjavil:

harmony je izjavil:

KernelPanic je izjavil:

harmony je izjavil:

Od 80€ pa naprej.

Lol, 80 eur za k... php skripto pa mal bash skriptiranja? A ti to resno? Ne da se delam norca, sam tale podatek me je sokiral. :D

No kolikor zelis. Jaz sem tocno tole vprasal sodelavca. Lahko delas tudi za 20€ ce zelis.

https://www.wko.at/
No super iztocnica, hvala, sam iskreno 80 ne upam napisat, da ga ne bom zgubu. Bom dal malo manj. :D

A majo Avstrijci tut kak dokument kot tisti nas 8 let star iz prvega posta? Ce imajo, bi prosil za link!

Zgodovina sprememb…

49106 ::

111111111111 je izjavil:

49106 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Če si pripravljen programirat za minimalca potem mu računaj 12€ + DDV, pa se bo naročniku smejalo. :D



Kaksen je to minimalec? 170x12=2040


Zdaj pa odštej regres, bolniško, dopust in prispevke, pa mi povej koliko ti ostane.


Ostane ti 16000 evrov letno ali veckratnik minimalca.

Invictus ::

harmony je izjavil:

Od 80EUR pa naprej.

Lahko proba, ampak mu bodo težko plačali... Sploh če se gre za kak Web...

Za skriptiranje, sploh PHP, ne bi dal več kot 20-25 EUR/uro, če bi bil delodajalec. Tega smetja je cel kup... Ajde, ksh je malo drugače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

harmony ::

KernelPanic ::

harmony je izjavil:

Jaz bi si s tem pomagal:
http://www.freelancer-oesterreich.at/c/...

Stari, super, hvala!!!!

Pithlit ::

KernelPanic je izjavil:

cenika se nimam

Pa kako ti furaš sp brez cenika? Čakaš na kazen inšpekcije?
Life is as complicated as we make it...

KernelPanic ::

Pithlit je izjavil:

KernelPanic je izjavil:

cenika se nimam

Pa kako ti furaš sp brez cenika? Čakaš na kazen inšpekcije?

Ma okvirni cenik imam, sprintano vse, tako kot treba, ampak to so okvirne cene. Ce dobim del projekta, ga ovrednotim tako, ce dobim cel projekt, se ovrednoti malo drugace, itd ...

Pithlit ::

OK. Že bolje. Carry on...
Life is as complicated as we make it...

KernelPanic ::

Pithlit je izjavil:

OK. Že bolje. Carry on...

Thanks for the warning. :D

ingeniero ::

Pozdravljeni,

za izdelavo teh skript, ki smo vam jih poslali sem pričakoval ceno okoli 100 €. Saj je preko njih potrebno vhodne podatke (4 argumente) ustrezno zapisati v eno datoteko in ponovno zagnati eth interface. Drugi del skripte pa nastavi čas, kar je ponovno le branje vhodnih argumentov in klic programa 'date'.

V PHP skripti se nato ti dve skripti le poženeta z ustreznimi argumenti, nič drugega.

Izkušenemu linux razvijalcu izdelava takšne skripte vzame okvirno 1 uro (max 2 uri) dela. Nikakor pa ne 15 ur dela, saj sem vam večji del skript že poslal.

Pithlit ::

Did someone just get owned?
Life is as complicated as we make it...

iKst ::

Hehe, nice :) Očitno so se zmenili :)

Drugač pa, moj pogled na stvar. Nisem programer, večkrat naročnik programerskih storitev, imam nekaj izkušenj s freelancanjem na drugih področjih. Jaz bi računal 20€ na uro (DDVja ne prišteješ, če nisi DDV zavezanec). Obrazložitev:

1. Če sprašuješ za cenik, očitno nimaš baze rednih strank, si začetnik. Na začetku reference nekaj štejejo, ker so sredstvo za pridobivanje novih strank.

2. Če avstrijci outsourcajo delo v Slovenijo, verjetno pričakujejo nižjo ceno kot jo dobijo pri domačem izvajalcu. Ne nujno, ampak precej verjetno. Če si le ena izmed opcij za naročnika, se ti splača vstopiti z nekoliko nižjo ceno.

3. Pri 20€ na uro in povprečni mesečni zasedenosti 100 ur (več billable ur boš bolj težko naklepal) pride ven ena luštna plača, če si normirani s.p. Ni za okol padit, vseeno pa se da s tem denarjem solidno preživet in gradit posel.

Sicer sem zagovornik tega, da se cena postavi glede na vrednost, ki jo z delom ustvariš. Ampak to velja, ko imaš enkrat pokrite osnovne življenjske stroške in si lahko privoščiš stranki rečt ne. V začetni fazi se pa splača kdaj malo potrpeti pri ceni in pogojih dela in na ta račun mogoče dobiti še kak dodaten projekt, kakšno večjo stranko ali boljši položaj pri trenutni stranki.

harmony ::

ingeniero je izjavil:


Izkušenemu linux razvijalcu izdelava takšne skripte vzame okvirno 1 uro (max 2 uri) dela. Nikakor pa ne 15 ur dela, saj sem vam večji del skript že poslal.

Kako ves? Nemores ti vrednotiti njegovega dela. V kolikor ti vrednotis delo, potem sklepam, da si sposoben tudi sam to narediti. Zakaj torej isces druge ljudi?

Tudi meni so ze veckrat govorili v casih, ko sem se rad komu rihtu komp "ah to je sam par klikov". Pa sem lepo ustavil vso zadevo in rekel, da naj potem sam naklika.

Pithlit ::

harmony je izjavil:

V kolikor ti vrednotis delo, potem sklepam, da si sposoben tudi sam to narediti. Zakaj torej isces druge ljudi?

Jaz sem sposobna bajto zgradit iz nule ven. Pa to še ne pomeni da imam kakršnokoli željo to dejansko počet. Pomeni pa da vem kolk cajta vzame... in, posledično, kolk me hoče izvajalec okol prinest.

Zakaj išče druge ljudi? Ker se mu ne da, ker si jih lahko privošči, ker nima časa sam... whatever. Očitno je presodil da je 15 ur nateg. Ima vso pravico. Bo pač našel koga drugega če se ne bosta mogla zmenit.
Life is as complicated as we make it...

KernelPanic ::

ingeniero je izjavil:

Pozdravljeni,

za izdelavo teh skript, ki smo vam jih poslali sem pričakoval ceno okoli 100 EUR. Saj je preko njih potrebno vhodne podatke (4 argumente) ustrezno zapisati v eno datoteko in ponovno zagnati eth interface. Drugi del skripte pa nastavi čas, kar je ponovno le branje vhodnih argumentov in klic programa 'date'.

V PHP skripti se nato ti dve skripti le poženeta z ustreznimi argumenti, nič drugega.

Izkušenemu linux razvijalcu izdelava takšne skripte vzame okvirno 1 uro (max 2 uri) dela. Nikakor pa ne 15 ur dela, saj sem vam večji del skript že poslal.

Spostovani!

Ne vem, ce ste naleteli na pravo osebo, ampak moj narocnik je iz severne Avstrije in ne govori/pise slovensko. Mogoce delamo na podobni stvari, vsekakor pa po moje niste dobili pravega cloveka, ker moram narediti vse from scratch.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

49106 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

49106 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Če si pripravljen programirat za minimalca potem mu računaj 12€ + DDV, pa se bo naročniku smejalo. :D



Kaksen je to minimalec? 170x12=2040


Zdaj pa odštej regres, bolniško, dopust in prispevke, pa mi povej koliko ti ostane.


Ostane ti 16000 evrov letno ali veckratnik minimalca.


In se ti zdi da je to primerno plačilo za ta rank dela? To je minimalno kar moraš dobit. Moj preračun je nekako takole: če se preživljaš za računalništvom, ti mora 1k€ na mesec ostat, ko vse plačaš in vse sešteješ. To je zame IT minimalc. Kolk ma država Slovenija minimalca me v tem primeru ne zanima.

Drugače pa za zgoraj, je ocena dela 15 ur po 40€, če bo delal manj, bo delal manj. Jaz še vedno raje računam kar na projekt in potem zaslužiš odlično ali pa izgubiš še nekaj uric za pridobivanje znanja. :)

Sam če je pa naročnik res na Slo-tech, je pa kar lep face palm. :D

ingeniero ::

KernelPanic: Oprostite, nisem vedel, da imate še enega naročnika na severu Avstrije.

P.S. Telefon sem pozabil doma, zato se ne oglasim ;)

Pithlit ::

KernelPanic in panic mode
Life is as complicated as we make it...

111111111111 ::

ingeniero je izjavil:

KernelPanic: Oprostite, nisem vedel, da imate še enega naročnika na severu Avstrije.

P.S. Telefon sem pozabil doma, zato se ne oglasim ;)

Lepa. :)

harmony ::

Sehr geehrter Herr Kernel Panic,

wir müssen Ihnen mitteilen, dass wir in Österreich nicht dumm sind und dass Sie uns mit diesem Preis verarschen würden.

Unsere Fluchtlinge können das für 15€ pro Stunde machen, deswegen bieten wir Ihnen an, dass Sie das für 10€ machen, oder wir nehmen, wie erwähnt jemanden aus Syrien oder Irak.

Mit freundlichen Grüßen.

toplakd ::

Seems legit :))

jernejl ::

49106 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Če si pripravljen programirat za minimalca potem mu računaj 12€ + DDV, pa se bo naročniku smejalo. :D



Kaksen je to minimalec? 170x12=2040

Dela se dejansko (največ) 10 mesecev na leto. Če imaš rednega naročnika, ki ti dostavlja toliko dela, da lahko delaš zmeraj po 8 ur na dan. In malice ti nihče ne bo plačal. Pa sredstev za delo (software, hardware in ostala oprema) tudi ne.
Če moraš iskat naročnike in se za vsakih deset ur dogovarjat posebej, pa tistih 170 lahko brez težav znižaš na četrtino.
Recimo časa, ki ga je človek porabil za pregled dokumentacije in oceno količine dela ter pripravo ponudbe naročniku (in na koncu izdajo računa), mu nihče ne bo posebej plačal. Jih mora pa vseeno vračunati v urno postavko.

Takšnih, ki rečejo "saj to imaš ti v pol ure" (v resnici pa je dela za cel dan) je pa povsod polno in se jih je pač treba izogibati.

Invictus ::

Pač najdeš stranko z dolgotrajno delo. In se ne zafrkavaš s skriptami za pol ure.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ingeniero ::

Invictus: Iščemo redno zaposlenega (polni delovni čas) in so bile te naloge le preizkus, da vidimo, če se ujamemo ... Ker bi skripte v resnici uporabili smo seveda skripte želeli plačati ...

Ales ::

Kako da ne. Išče se redno zaposleni in se "testira" s pravimi skriptami. Koliko potencialnih kandidatov pa lahko človek testira tako, enega, dva? Kaj pa ostali? Aja, samo en je na testu? In slučajno ni ustrezal? Jejhata. Eh, ne se sekirat. Bo naslednji teden nov krog razgovorov za službo, ko bo ponovno treba kako skripto napisat. In ponovno ne bodo ustrezali kandidati... aja, pardon, kandidat. Uh, kako je težko najti dobre delavce.

:))

Ja, prav zares bo "pravi posel" potem naslednji, je možnost zaposlitve, bo dobro za portfolio, se programer še uči in ne zna, je perspektivna firma in mora samo malo zalaufat še, je le deset minut dela, trenutno ni sredstev in bodo sigurno naslednji mesec, ...

Na te debilne fore lahko padeš enkrat v najstniških letih. Če padeš drugič, se s vso pravico lahko zdiš sam sebi neumen. Če padeš tretjič, SI NEUMEN.

ingeniero ::

Ales: Oprostite, ampak se motite. Če želite lahko pridete na obisk in vam razkažem kaj počnemo in zakaj rabimo nove sodelavce.

111111111111 ::

Pripravljeni so bili plačat, delo boš naredil in dobil plačilo, kaj te briga kako firma išče kandidata. To je najbolje, primer iz real lifa, vse ostalo ti itak najde google.

@ingeniero: iz katerega konca Slovenije pa ste? Kolega tudi išče redno zaposlitev, so mu projekti začeli presedat. :)

ingeniero ::

@Chuapoiz: Kot je OP napisal je podjetje v Avstriji (Gradec). Kolega je lepo vabljen na razgovor.

111111111111 ::

Eh, škoda. Išče bolj v okolici Novega Mesta, družina pa to. Vseeno hvala za informacijo.

Pithlit ::

Chuapoiz: sej za pametno ceno se splača preselit. Za eno uro dela (max 2) so bli pripravljeni plačat 100€. Ne vem kolk si trenutno plačan... ampak 50€/uro ni malo. Tudi za EU standarde.
Life is as complicated as we make it...

harmony ::

Pithlit je izjavil:

Chuapoiz: sej za pametno ceno se splača preselit. Za eno uro dela (max 2) so bli pripravljeni plačat 100€. Ne vem kolk si trenutno plačan... ampak 50€/uro ni malo. Tudi za EU standarde.

Kaj mislis, da bo za polni delovni cas prejemal 50€/h??

c3p0 ::

160 ur pa ne bodo plačali po 50€/h. S tem, da za tak mini projekt je ponavadi zraven še dosti dogovarjanja, mailov itd. in tudi ni ravno 50€/h.

Sam sem delal kako nišno zadevo že tudi za 500€/h ali več, pa nisem milijonar.

Invictus ::

c3p0 je izjavil:

160 ur pa ne bodo plačali po 50€/h. S tem, da za tak mini projekt je ponavadi zraven še dosti dogovarjanja, mailov itd. in tudi ni ravno 50€/h.

Sam sem delal kako nišno zadevo že tudi za 500€/h ali več, pa nisem milijonar.

PA kaj je z vami? Saj čas dogovarjanja tudi zaračunaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ingeniero ::

harmony in Sago: Vsekakor ne bomo plačali 50 € / uro redno zaposlenega (to znese 8600 € / mesec). Je pa plača v Avstriji regulirana s kolektivno pogodbo, tako da se plača po tej pogodbi + bonus, ki si ga zaposleni zasluži ...
Invictus: Že, ampak, če se želiš zaposliti pri podjetju za naslednjih par let, si jim verjetno pripravljen tudi kakšen e-mail zastonj poslati? Se pa strinjam, da če gre strogo za projektno delo je potrebno vse te ure za komunikacijo nekako vključiti.

c3p0 ::

Invictus je izjavil:


PA kaj je z vami? Saj čas dogovarjanja tudi zaračunaš...


Ker si marsikdo to "pozabi" vštet v čas dela.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freelance how-to-get-work

Oddelek: Loža
376903 (5225) chacha
»

Ocena projekta

Oddelek: Programiranje
122458 (1724) BigWhale
»

Koliko dobri programerji iscejo delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6516643 (13009) htertz
»

Selitev na nov PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
242419 (1747) solatko
»

Koliko bi vi zaračunali za to spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
294142 (2998) System

Več podobnih tem