» »

EU za Googlov prevzem Fitbita terja dodatna zagotovila

EU za Googlov prevzem Fitbita terja dodatna zagotovila

Slo-Tech - Googlov nakup Fitbita, ki so ga napovedali lani novembra, bo moral še malo počakati, saj je Evropska unija zahtevala nekatera dodatna zagotovila. To niso edini pomisleki pri 2,1 milijarde dolarjev vrednem prevzemu podjetja, ki se ukvarja s proizvodnjo pametnih naprav, kot so ure, trakovi in pasov, postal pa naj bi divizija znotraj Googla (podobno kot Nest) in ne podjetje pod krovom Alphabeta. Ker bo Google s tem dobil še dodatne informacije o svojih potrošnikih, je prevzem lahko problematičen, so ugotavljala tudi združenja za zaščito potrošnikov in drugi regulatorji. Evropska komisija je namreč minuli mesec zainteresirani javnosti razposlala vprašalnik, v katerem so preverjali, kako konkurenca ocenjuje, da bi sprememba lastništva vplivala na konkurenčnost.

Zato sedaj EU od Googla zahteva, da zagotovi, da zbranih podatkov iz Fitbita ne bo uporabljal za oglaševanje ali izboljšave iskalnih zadetkov. Dostop do podatkov bodo po enakih in poštenih pogojih morala imeti tudi ostala podjetja. Google je bil doslej pripravljen zagotoviti, da zbranih podatkov ne bo uporabljal za namene oglaševanja, a to ni bilo, da bi EU (niti ZDA) potrdila dogovor o prevzemu.

Evropska komisija bo do 8. avgusta sporočila, ali prevzem odobrava, ali mora Google ponuditi še dodatna zagotovila ali pa bo odprla formalno štirimesečno preiskavo. ZDA prav tako še ni prižgale zelene luči za prevzem.

25 komentarjev

Tody ::

O čem to oni? Da bo vsak imel dostop do mojega fitbita? So padl na glavo?

winterriver ::

Tody je izjavil:

O čem to oni? Da bo vsak imel dostop do mojega fitbita? So padl na glavo?


Ne niso. Fitbit so kupili, da dobijo tvoje podatke, ki si jih neodgovorno in skrajno nespametno uploadal na njihov cloud.

Oz. bom rekel raje, da si bil tako neumen, da si kupil f*ing uro, ki druge moznosti nima (oz. jo ima, pa je ne uporabljate).

Zdaj bos spusil svoje podatke in upam, da jih bo v poduk vsem vpletenim, google v obliki analytics "servisa" prodajal zavarovalnicam, ki bojo na podlagi tega oblikovale svoje ponudbo (seveda v sodelovanju s kardiologom ipd.) zavarovanj za ljudi, ki so bili dovolj neumni, da so podatke o svojem zdravstvenem stanju delile s korporacijo/ami in ne bos mogel doumeti zakaj je sodelavec pri isti banki, z isto placo, za isti kredit, dobil bolj ugodno zavarovanje.

Pocakaj se malo, da se zacnejo prodajati firme z bazami DNK, kjer je sicer manjse stevilo bumbarjev dalo na vpogled svoje genske podatke. Glede na to, da vsem tem spakedralom, da ne recem goljufom, slabo kaze in se bojo genski podatki kmalu dobili za drobiz.

Heba.

Bos ob naslednjem nakupu bolj razmislil. Za fitbit ti pa ostane, da preko GDPRja zahtevas izbris svojih podatkov, s tem, da je veliko vprasanje, ali jih bojo izbirsali ali samo dodali flag v bazo "izbrisani".

(ne uspe mi doumeti, kako so ljudje lahko tako zelo naivni... ali neumni... ali oboje)

Zgodovina sprememb…

HotBurek ::

Pride pa še to, ko bodo bolnice svoje kartoteke prestavlje v elektroniko, potem se bodo pa prislinili kaki google/microsoft prodajniki, da naj to zadevo gostijo v njihovem cool klaudu. Takrat bo šlo vse v lulek.

Tu bi morala država/eu sprejet zakon, ki bi od teh ustanov (zdravstvo, šola ipd.) zahteval, da so podatki fizično v stavbi, ne pa v hebeni ameriki oz. kot se temu reče, v oblaku.

Pa izobrazit ljudi, da bodo znali postav lastni web in smtp strežnik. Plus, držati varno distanco od raznih nergačo "ne splača se, ni moderno, jst lokalcem ne zaupa". Ker ti nergači prinašajo dekadenco (namesto razvoj), česar si načeloma ne želiš.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

fikus_ ::

"Pride pa še to, ko bodo bolnice svoje kartoteke prestavlje v elektroniko, potem se bodo pa prislinili kaki. . ."

V UK ima gugl že dostop do zdravstvenih kartoteke državljanov.

Tody ::

Am recimor da bolje zaupam korporacijam kot pa neki oglaševalski agenciji, kjer bo en tepec narobe prižgal request na API. Ti si pa očitno zelo debel in zamaščen, ker se bojiš zavarovalnic in njihovih premij. Vrjetno potem tudi delodajalcu lažeš koliko delaš, ker mu pač ne daš podatkov koliko delaš?

Paranoja much? Sploh pa če bi imel kaj pameti namesto paranoje bi vedel, da če zavarovalnice kaj posumijo te lepo pošljejo na zdravstveni pregled in ti potem nabijejo premijo in seveda zaračunajo pregled. Zahtevaj otroške dodatke, pa ti bodo nazaj poslali vse kar vedo o tebi iz finančnega vidika, torej če bo želela država kaj zvedit o tebi bo.

Aja pa če ne odpreš koverte bo pa vse ok.

winterriver ::

Tody je izjavil:

Am recimor da bolje zaupam korporacijam kot pa neki oglaševalski agenciji, kjer bo en tepec narobe prižgal request na API. Ti si pa očitno zelo debel in zamaščen, ker se bojiš zavarovalnic in njihovih premij. Vrjetno potem tudi delodajalcu lažeš koliko delaš, ker mu pač ne daš podatkov koliko delaš?

Paranoja much? Sploh pa če bi imel kaj pameti namesto paranoje bi vedel, da če zavarovalnice kaj posumijo te lepo pošljejo na zdravstveni pregled in ti potem nabijejo premijo in seveda zaračunajo pregled. Zahtevaj otroške dodatke, pa ti bodo nazaj poslali vse kar vedo o tebi iz finančnega vidika, torej če bo želela država kaj zvedit o tebi bo.

Aja pa če ne odpreš koverte bo pa vse ok.


Dajva se na hitro razumeti.

Pac boli me k* za tvoje podatke in vesel sem, da so jih prodali, ker je motenim potrebno dati vedeti "the hard way", da njihovo obnasanje ni primerno leta 2020. Cisto preprosto, dobra sola (in bodi je hvalezen, preden zahebes se kaj bolj pomembnega).

Moji osebni podatki so na varnem, in tudi, ce bi si zelel, da "nisi edini" je dejstvo, da si eden od tistih, ki so se zahebali, jaz pa se nisem (in se ne bom - razmisljam naprej).

Izpostavil si se ti. Jaz nimam tezav. Kaj tebe "pigajo" tule neki otroski dodatki, moje obnasanje v sluzbi, itd., mi ni jasno, izpadel si se kar precej omejen posameznik, ki je ignoriral moja opozarjanja na slo-techu zadnji 10+ let.

Fitbit/google te je prav elegantno naredil za bedaka in prosim lepo, svoje neprimerno obnasanje izvoli znasati nad njim. Ce ze kdo, so oni predmet tvojega sovrastva, jaz sem samo izpostavil, da so te zaradi tvoje neumnosti ali lahkovernosti, celo ignorance opozoril, nategnili in kam lahko to pelje. "Dont shoot the messenger - shot yourself".


Ne sekiraj se, ne bos edini, se bom pa vsakemu posamezniku, z najvecjim uzitkom smejal v njegov neumni ksiht, ker pac ne poslusa.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Da o vse mogočni paranoik, bomo poslušali tvojo besedo... btw 5G so vključil zdej v slo tud

winterriver ::

Tody je izjavil:

Da o vse mogočni paranoik, bomo poslušali tvojo besedo... btw 5G so vključil zdej v slo tud


Absolutno je ne poslusat. Daj si analizirat se DNK, pa nalozi VSE anti-covid aplikacije kar jih dobis na google playu in ne pozabi se pohvalit pred vsemi prijatelji, da si to storil.

Moja t.i. paranoja je v danasnjem casu realizem, ti pa si pac izpadel malo manj inteligenten, kot pribljizno 98% svetovne populacije, ki kupuje zadnji hype z sekret papir rolama namesto ocal.

Ne glede na to, da te moti 5g, placevanje drugim, da prodajajo tvoje podatke, pa te ne moti. Cuden je ta svet, ampak sem se pocasi navadil. Zdaj se vam samo se smejim.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Ne pozabi 1 avgusta zamenjat nicknama na slo-tech da te ne bodo mogli sledit ;)

winterriver ::

Tody je izjavil:

Ne pozabi 1 avgusta zamenjat nicknama na slo-tech da te ne bodo mogli sledit ;)


Malo kasneje, tipicno ga menjam na 3 mesece. Ti pa sicer predlagam enako obnasanje, bi znalo koristiti, narcisi imajo namrec hudo navezanost na svojo online identeteto. Bi znalo izpasti celo terapevtsko.

Ti pa ne pozabi zdravnika, ki ti diagnosticira covid19, "na gobec vzgat". Ker je on kriv, da si ga staknil, ne tvoja lastna neumnost.

(vsaka sorodnost s tem, da si si sam kriv, za svoje podatke, ki si jih idiotsko nalozil na 3rd party serverje, in ignoriral vsa opozorila, ki jih nekateri (imenovani tudi paranoiki, od tistih, najbolj zabitih) ze leta prozimo na slotechu, je seveda zgolj nakljucna - v tem momentu, imamo prav tisti, ki opozarjamo, ostali pa izpadejo iz afere v afero vecji idioti)

Zgodovina sprememb…

Tody ::

In zakaj si zdaj podaljšal obdboje? Si na dopustu?

winterriver ::

Tody je izjavil:

In zakaj si zdaj podaljšal obdboje? Si na dopustu?

Saj si malo srckan, v svojih obupnih poizkusih, da slabo vest, zaradi zanemarjanja svojih osebnih podatkov, poizkusas potesiti z ad hominemi (pac fanboy, ki ne more reci bobu bob in poslati fitbit in google, ki sta ga nategnila v k* ampak raje isce druge scapegoate), samo tako, kot si se kratkoglednega in hudo nepremisljenega izkazal pri fitbitu si se tudi tukaj.

Kdaj je bil objavljen moj prvi post? ;(( Kot sem ti ze povedal, me prav srce boli, da ti ne morem pokazati kaksnega posta iz 10 let starega accounta (ali vec njih - in skoda jih je prvic uporabiti ravno zate), razmisljam za naprej. S cimer se sam ne mores pohvalit, ne razmisljas sploh.

Pac nekontrolirano blebetas in pocnes neumnosti, preprican sem, da imas razen fitbita se kaksno na zalogi - daj povej, si kupil robo sesalec in ga priklopil na internet? ;((

Preprican sem, da imas intelektualne zmogljivosti tudi za tako neumnost. Ko pa bo prisla afera s tvojim oh-in-sploh-robosesalcem se bos pa spet cudil.

Zgodovina sprememb…

sunshine403 ::

Tody je izjavil:

Ti si pa očitno zelo debel in zamaščen, ker se bojiš zavarovalnic in njihovih premij.

Jaz recimo nisem, pa imam enake pomisleke kot winterriver. To da jaz prezivim kaksnih 15+ur tedensko na kolesu, tekaskih copatih ali smuceh za zavarovalnice ni nujno pozitivina stvar. Poleg tega jih pa zares nic ne briga, razen ce se seveda odlocim, da jim zavestno dam svoje podatke. Ampak realno se bo tocno to naredilo (zares se ze dela ce verjames ali ne), kar je napisal winterriver. Polar, ki ga jaz uporabljam (ja vem isti shit kot Fitbit in nikjer ni garancije, da oni ne bodo prodali mojih podatkov ali pa da jih nekdo ne bo kupil... edina razlika je, da so vsaj trenutno EU firma in s tem obvezani do malo vec restrikcij kot neka ameriska firmam, ampak to je bolj pesek v oci), je do pred par let imel iste oz. boljse servise za svoje ure na nacin, da so bili podatki samo tvoji. Danes je brez njihovega clouda ura neuporabna. Zakaj? Ker racunajo tocno na to, da bodo enkrat sluzili miljone z nasimi podatki ne pa s prodajo HRMjev.

Praskalec ::

winterriver je izjavil:

google v obliki analytics "servisa" prodajal zavarovalnicam

Se opravičujem za offtopic, ampak to težko gledam. "Service" po slovensko ni servis, ampak storitev.

winterriver ::

Praskalec je izjavil:

Se opravičujem za offtopic, ampak to težko gledam. "Service" po slovensko ni servis, ampak storitev.

Zato je pa v narekovajih. ;) Tudi, ce si grammar nazi, mi pa moras pustiti malo umetniske sLobode (zdaj zagotovo celo noc ne bos mogel spati :)))

Zgodovina sprememb…

hopsy ::

Ne bit len pa bo. Debele pa kr nej skubjo zavarvalnce. Če športaš po zdravi pameti bos dojel marsikej glede zasebnosti. Sicer pa zakaj uporabljate prave podatke ce vas skrbi. Mogoce ker kupujete nove stvari na kredit na svoje ime in vas skrbi ce daste fejk podatke. Bogi ste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopsy ()

winterriver ::

hopsy je izjavil:

Ne bit len pa bo. Debele pa kr nej skubjo zavarvalnce. Če športaš po zdravi pameti bos dojel marsikej glede zasebnosti. Sicer pa zakaj uporabljate prave podatke ce vas skrbi. bv


80/20 ;) Da si ne boste vseh sklepov zhebali, ko bi bilo dovolj samo malo manj jesti. Ce ste pa pozresni, ja, potem bo pa treba tudi sklepe zhebat, pa lahko da ne bo dovolj.

Cisto za mimogrede, ob naporih se sproscajo endorfini, ampak napor mora biti, vec kot imas kondicije, vec bo treba delati za enako dozo. Vsaka podobnost s heroinskimi odvisnezi je zgolj nakljucna. In vsaka povezava z rekreativnimi sportniki, ki temeljito pretiravajo (sploh tekaci) tudi.

Recimo tukaj se najde zanimiva zadeva iz fitbit baz. Ves, kdo je nagnjen k zasvojenosti.

winterriver ducks and hides - junkije je uzalil

Zgodovina sprememb…

sunshine403 ::

winterriver je izjavil:

winterriver ducks and hides - junkije je uzalil

Ni treba. Jaz priznam da je to res. Ko sem nehal s pro sportom, sem rekel da nikoli vec ne grem ven tect v dez ali sneg, da nikoli ne bom vec delal intervalov, ter da nikoli vec ne dam gor startne stevilke. No startne stevilke res nisem vec nikoli dal gor in tega se nameravam drzati se v naprej, v dezju in sneznem metezu sem pa redno zunaj, pa tudi sem ter tja (odvisno od pocutja) naredim kaksne intervale. In ja, razlog je tocno to kar si napisal. Ali je to slabo ali ne, pa naj se vsak odloci pri sebi. Meni je vsec... verjamem pa tudi da je tudi navadnim junkijem heroin vsec.

Tody ::

Že desetletje vsaj grozite z privat data in kako bo sveta konec, pa ga kr noče bit. Mislite da se zavarovati pomeni kr avtomatično izplačilo ob poskodbi? Če se orng fentas, takrat se sele boj zacne in to ali das podatke od strave, runkeeperja ali fitbita ne bo igral velke vloge. Že če če si nad 2000 m nadmorske si ga najebal... Če kitjas ga najebes.... Uglavnem zavarovalnice ne dajo denarja zlahka. Če se ob uporabi torov in VPN boljs počutite toliko bolje.

winterriver ::

Tody je izjavil:

Že desetletje vsaj grozite z privat data in kako bo sveta konec, pa ga kr noče bit. Mislite da se zavarovati pomeni kr avtomatično izplačilo ob poskodbi? Če se orng fentas, takrat se sele boj zacne in to ali das podatke od strave, runkeeperja ali fitbita ne bo igral velke vloge. Že če če si nad 2000 m nadmorske si ga najebal... Če kitjas ga najebes.... Uglavnem zavarovalnice ne dajo denarja zlahka. Če se ob uporabi torov in VPN boljs počutite toliko bolje.


Saj sem ti ze povedal, da nic ne razumes. Sploh nima izplacilo veze, brez zivljenskega zavarovanja ne bos dobil ugodnega kredita za stanovanje. Zdaj pa razmisljaj (ali pa se javi cez nekaj let, ko bos polnoleten, pa ti bom takrat razlozil).

mtosev ::

Če vidijo pri euju problem naj ga raziščejo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ngc2392 ::

ne vem, zakaj se "razsvetljenci" tako usajate? če vi živite lepo na varnem v svojem svetu (ki je seveda popolnoma enak našemu), eni pač pod aluminijasto kapo, eni v desetmetrov debeli svinčeni sobi z magnetnimi vrati...zakaj se sploh ulvarjate z vsem tem in nam "grozite"? ok...jaz sem nekje vmes, nisem ravno naivna ovca. če to poneumljanje pomeni propad človeštva ali karkoli že...ja, "vsi" bodo vedeli, koliko sem težek...ker sem pač enkrat ali dvakrat iz športne ure dal v backup (oblak). ja, ampak...še vedno lahko shujšam (manj neumen pa že ne morem biti več, heh). a propad človeštva (ajde, recimo pametnega človeštva) pomeni propad za vse...tudi za "skrivače". za zdaj smo še na dobrem, ker smo v eu. ali v sloveniji. kjer se še ne gremo (odprtega) prodajanja informacij. takšnih ali drugačnih. ko bo to prišlo (seveda bo...), pa upam, da bo tistih "pametnih" več kot pa neumnih. ali pa lahko upamo...
United We Stand, Divided We Fall

Tody ::

Winter ti ne razumes da jaz ze vse imam cetudi imam gmail racun ze 10+ let! In ja normalni ljudje dobimo kredit brez zavarovanja! Za to rabis nekaj socialnih veščin. Ce rabis kakega mentorja se le oglasi!

HotBurek ::

Na kratko:
ma-ni-pu-la-ci-ja

Na 21 minut dolgo:
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

UganiKdo ::

winterriver je izjavil:

Tody je izjavil:

Že desetletje vsaj grozite z privat data in kako bo sveta konec, pa ga kr noče bit. Mislite da se zavarovati pomeni kr avtomatično izplačilo ob poskodbi? Če se orng fentas, takrat se sele boj zacne in to ali das podatke od strave, runkeeperja ali fitbita ne bo igral velke vloge. Že če če si nad 2000 m nadmorske si ga najebal... Če kitjas ga najebes.... Uglavnem zavarovalnice ne dajo denarja zlahka. Če se ob uporabi torov in VPN boljs počutite toliko bolje.


Saj sem ti ze povedal, da nic ne razumes. Sploh nima izplacilo veze, brez zivljenskega zavarovanja ne bos dobil ugodnega kredita za stanovanje. Zdaj pa razmisljaj (ali pa se javi cez nekaj let, ko bos polnoleten, pa ti bom takrat razlozil).


Zakaj lažeš? življenjska zavarovanja že dolgo niso niti pogoj, niti ne vplivajo na obrestno mero. Javi se čez nekaj let, ko bos polnoleten in boš lahko šel sam na banko, pa ti bom takrat razložil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avstrijci pred sodiščem EU prosijo, naj jih reši retencijske direktive

Oddelek: Novice / NWO
2613042 (10387) AndrejO
»

EU in ZDA: Google sme prevzeti Motorolo

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
237377 (6050) Lonsarg
»

Nemčija od Googla zahteve razkritje ilegalno zbranih podatkov o nezaščitenih brezžičn

Oddelek: Novice / Tožbe
124194 (3595) MrStein
»

Bodo ZDA lahko prisluškovale evropskim transakcijam ali ne?

Oddelek: Novice / Zasebnost
2710259 (8895) guest #44
»

Evropska komisija odločno tudi za varovanje zasebnosti na medmrežju

Oddelek: Novice / Zasebnost
134320 (3823) poweroff

Več podobnih tem