» »

Vpisati doktorat ali ne?

Vpisati doktorat ali ne?

«
1
2

ajfon ::

Pozdrav,

končujem 2 stopnjo (magister).
Danes mi je bila ponujena možnost da se šolam naprej (doktorat), ponudba zajema zaposlitev na UM ter ponuja plačo 1100€.

Pred prejemu ponudbe sem bil skoraj 100% odločen za zaposlitev v podjetju (plača bi bila 1150€) ter konec študija, sedaj pa nisem več tako prepričan..

Ma mogoče kdo kak nasvet ali predlog kaj izbrati saj letos dejansko o samem doktoratu ni bilo nič predstavljeno na faksu..

Kako sploh zgleda ta doktorat (študij)?

Lp

secops ::

Verjetno odvisno od področja študija ane.

Jarno ::

Verjetno bo kak doktorat iz zgodovine računalništva in podpore industriji, ki še uporablja vintage zadeve. /s
#65W!

BlaY0 ::

Jest bi vzel službo. Doktorat lahko čez tri leta delaš ob delu, če bo sploh potrebno. Po moje ne bo.

Jarno ::

Kakorkoli, doktorat je OK, delovne izkušnje na UM pa tudi niso nujno slabe.
Poznam tudi osebe, ki recimo delajo na UM in še v privatnem sektorju hkrati (Hermes...).
#65W!

WhiteAngel ::

Vpiši. Četudi ga ne boš uspel dokončati, boš vsaj veliko teoretičnega znanja dobil in kakšen članek skupaj spravil, kar je odlična referenca za naprej.

BlaY0 ::

Pa saj že ima magisterij! Razlike med mag in dr ni razen v javnem sektorju oziroma če si res iber raziskovalec, potem lahko recimo vodiš skupino raziskovalcev na kakšnem inštitutu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

marvin42 ::

"magisterij" kot ga ima, je skrajšan tečaj v primerjavi z doktoratom. Doktorata ne bo čez par let kar enostavno naredil ob delu, sploh če bo imel neko resno službo.
Mostly Harmless

Invictus ::

Trenutni magisterij je ekvivalent bivšemu univerzitetno diplomiranemu nazivu.

Skratka, to kar bi v osnovi morala biti diploma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

marvin42 je izjavil:

"magisterij" kot ga ima, je skrajšan tečaj v primerjavi z doktoratom. Doktorata ne bo čez par let kar enostavno naredil ob delu, sploh če bo imel neko resno službo.

Potem ne bo rabil doktorata sploh! Razen če je point vsega, da imaš doktorat in nimaš službe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

HotBurek ::

Ko greš enkrat iz šole ven, ni šans da prideš nazaj. Isto kot vlak, greš dol na postaji, vlak odpelje...

Nadaljuj na DR dokler imaš zagon. Če ti ne rata, se še vedno lahko zaposliš...

Pa ta "magisterij" (v primerjavi s tistim ta starim) se sliši kot vikend seminarska nalog.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Vazelin ::

Pejt delat doktorat.
Delal boš lahko do 70ga v kaki firmi
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

BlaY0 ::

HotBurek je izjavil:

Ko greš enkrat iz šole ven, ni šans da prideš nazaj. Isto kot vlak, greš dol na postaji, vlak odpelje...

Poglej jih poslance in razne sekretarje/podsekretarje... dosti jih v času službe na naše stroške lepo doktorat naredi. Če pa že imaš orng službo pa pomeni, da itak ne rabiš doktorata.

Vazelin je izjavil:

Pejt delat doktorat.
Delal boš lahko do 70ga v kaki firmi

Ne vem če ga bodo kje vzel... bo prekvalificiran...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

xcode ::

Za začetek bi bilo fino, če poveš za kater faks/smer študija gre. Jaz zase vem, da mi doktorat ne bo koristil nič, vem kaj so me do sedaj uspeli naučit in koliko pojma imajo in kaj me lahko še naučijo. Na svojo srečo in njihovo žalost imam toliko izkušenj iz prakse, da vem, da so nekateri predmeti sami sebi namen oz. filanju profesorskih ur in da je mehurček v katerem živijo profesorji daleč stran od industrije o kateri naj bi poučevali.

Razmisli kaj želiš v življenju delat in ali za to potrebuješ doktorat...po mojih izkušnjah se bolje v življenju znajdejo tisti, ki nimajo šole ampak to je diskusija za kdaj drugič.

Torej odgovor:
Če se čutiš, da bi rad delal na faksu ali na kakšnem inštitutu -> naredi doktorat
Drugače, če si programer, potem ne vem zakaj že ne služiš, ker glede na trenutno povpraševanje šole niti ne potrebuješ. Da bi delal na faksu je tudi malo waste of time. Doktorat samo če se želiš kasneje v službi lotiti česa zares kompleksnega.
Če si strojnik - ne zapravljaj časa z doktoratom.
Če si elektrotehnik - se mi zdi da se tudi bolj ne splača, oz. zopet, razen če se misliš vržt v neko specifiko.

Doktorat ob službi...odsvetujem, ker si je hudičevo težko uzet čas in spravit k pisanju, razen seveda, če te pošljejo iz službe na doktorat in ti plačajo, to bi se lahko pozanimal oz. zmenil že sedaj, greš direkt naprej in te podjetje štipendira.

Prepucavanje o tem kaj je magisterij zdaj in kakšen je bil prej se mi ne zdi smiselno, če smo že pri tem se tudi že marsikakšno sranje čez doktorat pošlje. Sem tudi sam mnenja, da je bolonjski sistem drek in da so uničili komplet use programe, ampak to ni na nas, da spreminjamo, se bodo pa menda čez par let programi spreminjali, upajmo le, da na bolje.

otago ::

Doktorat oz. MR, kar OP verjetno misli se da dobro izkoristiti. Odlociti se moras, zakaj delas doktorat. 1. ker se vidiš v akademskih vodah 2. networking, izobrazba za gospodarstvo 3. Ker se nikjer ne vidis cez 5 let, ti doktorat, daje cas za premislek.

1.) Ce se vidis v akademskih vodah, poglej kaksna je starostna struktura akademikov in kateri imajo primerne priimke. Ne rini skozi zid.
2.) Delas med doktoratom na cim vec projektih, soavtorstva clankov, poskusas delati cimvec za gospodarstvo, da imas odprta vrata.
3.) Ce zdaj ne ves, verjetno cez 3 leta tudi ne bos vedel.
Opremo in laboratorije univerze se da izkoristiti za lastne podjetniske podvige, sploh v fazi idej.

          ::

Vpiši doktorat! Tista razlika v plači je minimalna, ti bo pa doktorat pozneje odprl marsikatera vrata, tudi poznanstva si boš nabral čisto drugačna. Poleg tega boš pridobil še nekaj časa za razmislek o tem, ali ostati v akademskih vodah ali se usmeriti v gospodarstvo. Imam doktorat in delam v gospodarstvu na visoki poziciji.

Invictus ::

HotBurek je izjavil:

Ko greš enkrat iz šole ven, ni šans da prideš nazaj. Isto kot vlak, greš dol na postaji, vlak odpelje...

Nadaljuj na DR dokler imaš zagon. Če ti ne rata, se še vedno lahko zaposliš...

Pa ta "magisterij" (v primerjavi s tistim ta starim) se sliši kot vikend seminarska nalog.

Točno to...

Potem se ti ne da...

Če ne boš doktoriral v 2 letih, lahko še vedno vse pošljem v 3PM in greš v industrijo. S plačo boš tam nekje...

Sploh v Nemčiji ti lahko dokončan doktorat odpre precej vrat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Gagarin ::

Če imaš še vsaj kanček volje za "akademsko" delo vpiši doktorat. Nikjer kjer je to pomembno ti ne bo škodil. Zaradi poplave doktorjev znanosti je sicer uporabna (zaposlitvena) vrednost le-tega na nivoju nekdanjih magistrov.

suse_80 ::

Oprostite vsi, ampak plača 1150 eur????????????????
Sam imam magisterij (tisti "manjvreden" z Dobe, iz ekonomije, delam v nekem povprečnem podjetju s tujimi lastnniki, pri nas imajo tako plačo vozniki viličarja z osnovno šolo. ... pa nismo farmacija.Delam doktorat ob delu, ne zaradi firme, zase- pa sem star 47 let .. torej imam še kakih 14 let do penzije uradno. Bodite resni- cenite se- vložili ste leta v študij in sedaj bi delali za jurja kot trgovka z nadurami?
Vsako delo je častno, ampak zakaj bi človek vrgel ves vložek v študij vstran?

Gagarin ::

Ja vozniki viličarja, pa verjemi da tudi inženirji oz. po bolonjskem magistri začetniki tudi v vašem podjetju niso dosti stran s plačo. Realnost tki tehnične inteligence (vsaj začetnikov) pri nas.

Zimonem ::

Hudič je, če si naredil magisterij in moraš po st spraševati , kaj bi sploh rad in kako naprej.

Scaramouche1 ::

ajfon je izjavil:

Pozdrav,

končujem 2 stopnjo (magister).
Danes mi je bila ponujena možnost da se šolam naprej (doktorat), ponudba zajema zaposlitev na UM ter ponuja plačo 1100€.

Pred prejemu ponudbe sem bil skoraj 100% odločen za zaposlitev v podjetju (plača bi bila 1150€) ter konec študija, sedaj pa nisem več tako prepričan..

Ma mogoče kdo kak nasvet ali predlog kaj izbrati saj letos dejansko o samem doktoratu ni bilo nič predstavljeno na faksu..

Kako sploh zgleda ta doktorat (študij)?

Lp


A si agresivna oseba ali se strinjaš hitro z ljudmi?
Safe bet, pojdi učit ko doktoriraš!

BlaY0 ::

OK, 13 proti 1. Študent naj bo!

poweroff ::

Vprašanje je, zakaj bi rad delal doktorat?

Zato, da boš imel naziv? Zato, ker bi rad raziskovalno delal na nekem področju? Ker boš dobil službo? Ker boš imel v prihodnosti odprtih več vrat? Poleg tega je treba vedeti, da v Sloveniji podjetja nočejo zaposlovati "preveč" kvalificiranih ljudi.

Jaz sem šel delat doktorat, ker je tako naneslo. Ko sem dobil priložnost za doktorat sem že imel službo v privat sektorju, ampak me je potem pritegnilo me je to, da sem lahko raziskovalno delal na področju, ki me je zanimalo in bil še plačan za to. Ampak potem sem se odločil, da ne bom ostal na faksu (v bistvu prepozno, moral bi iti že prej). Vmes sem se zaposlil v državni upravi in doktorat mi je prinesel cca. 40 - 50 EUR dodatka mesečno. Ampak v državni upravi sem trpel in sem potem šel nazaj v raziskovalno sfero. To pa bi bilo bistveno težje brez doktorata. Plus, doktorat ti v tujini dejansko bolj odpira vrata kot doma.

Odvisno torej kakšne vrste človek si, ali ti ustreza monotono delo, ali bolj raziskovalno. Ter seveda - za katero področje gre. Doktorat iz fizike in doktorat iz zgodovine sta precej različni stvari.
sudo poweroff

IL_DIAVOLO ::

Baje je lahko previsoka izobrazba tudi ovira pri iskanju sluzbe. Ne vem pa zakaj.

Zimonem ::

Ker ni pointa. Dejansko kar šteje so delovne izkušnje, projekti, reference... Predvsem pa kakor je matthai napisal moraš vedeti kaj te veseli. Delat na faksu in raziskovalno delo je kar trpljenje. Pa je do tam še dolga pot. Mesta na inštitutu pa tudi niso spet vedno na voljo ali pa se prepletajo z pedagoškim delom. Potem je pa še osebna situacija. Par jurjev na leto več za mlado družino ni zanemarljivo.

O samem študiju, perspektivah, plačah, etc pa st ni pravi naslov. Na faksu imaš hordo asistentov in profesorjev, ki stvar povedo iz prve roke. Tukaj pa lahko pametujemo na suho. Nevemo niti za branžo. So se že opekli raziskovalci , na koncu so pa kronali članke v kup ker resne opreme ni bilo ali pa je bila pokvarjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

mertseger ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Baje je lahko previsoka izobrazba tudi ovira pri iskanju sluzbe. Ne vem pa zakaj.


Zelo redko, tudi z dr. lahko stranišča čistiš, ne moreš pa brez vodit neke raziskovalne skupine.

Zvezdica27 ::

lp,

odvisno kateri faks. Osebno mislim, da je akademska sfera gnila do amena, v praksi pa štejejo samo znanja. Doktorat sicer odpira vrata, ampak... po drugi strani se pa v akademski sferi zlahka zakleneš vanjo... Tudi nisi povedal, kam bi te zapolsili, na kak inštitut, ali asistent ali samo raziskovalni team. Ne vodijo vse smeri v profesuro.

odvisno o čemu sploh govorimo. Marsikto je tudi dr. znanosti pa samo gledaš, kako je to možno...


zz

BlaY0 ::

mertseger je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Baje je lahko previsoka izobrazba tudi ovira pri iskanju sluzbe. Ne vem pa zakaj.


Zelo redko, tudi z dr. lahko stranišča čistiš, ne moreš pa brez vodit neke raziskovalne skupine.

...samo povedat ne smeš da si dr, če ne ti noben ne bo zaupal pucanje sekreta.

poweroff ::

mertseger je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Baje je lahko previsoka izobrazba tudi ovira pri iskanju sluzbe. Ne vem pa zakaj.


Zelo redko, tudi z dr. lahko stranišča čistiš, ne moreš pa brez vodit neke raziskovalne skupine.

Problem je, da če imaš previsoko izobrazbo, se lastnik ali trenutni šef počuti ogrožen. Zato marsikdo zamolči "previsoko" izobrazbo.
sudo poweroff

KriptoKekec ::

poweroff je izjavil:

mertseger je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Baje je lahko previsoka izobrazba tudi ovira pri iskanju sluzbe. Ne vem pa zakaj.


Zelo redko, tudi z dr. lahko stranišča čistiš, ne moreš pa brez vodit neke raziskovalne skupine.

Problem je, da če imaš previsoko izobrazbo, se lastnik ali trenutni šef počuti ogrožen. Zato marsikdo zamolči "previsoko" izobrazbo.


Po definiciji to ni šef/lastnik ampak lokalni malar. Pri takšnem "šefu" vsak malenkost bolj sposoben (doktor ali ne) da odpoved.
Svet je v letu 2020 prevelik, da bi se ubadal z lokalnimi šerifi in šarlatani.

sgdjkdlsugi4 ::

Vprašaj se koliko se ti bo eventuelno poznali pri plači za doktorat. Glede na to, da si zdaj dobil ponujeno cca. 1100€ za magisterij ...

          ::

poweroff je izjavil:

Poleg tega je treba vedeti, da v Sloveniji podjetja nočejo zaposlovati "preveč" kvalificiranih ljudi.


Takim podjetjem se je itak bolje izogniti.

poweroff je izjavil:

Problem je, da če imaš previsoko izobrazbo, se lastnik ali trenutni šef počuti ogrožen. Zato marsikdo zamolči "previsoko" izobrazbo.


Sem delal v taki firmi, ampak sem se po hitrem postopku spokal. Takih firm in šefoj je precej, ampak najdeš tudi take, kjer sta znanje in sposobnost cenjena.

Zgodovina sprememb…

SloKin ::

Delal bos 40 let... Pred 40 leti si bil car, ce si imel koncano visjo solo. Danes je to standard. Pa se placaji ti, da ga sobis. Razmisli o tem... V nasi firmi tocno vem za koliko in komu bom prodal cloveka z doktoratom. In verjemi, da niso majhni denarji...

borut_p ::

Preveckrat se zgodi da so ljudje z doktoratom teoretiki ne pa praktiki - se sploh ce jo mahnes iz faksa direkt na magisterij in se doktorat.
So pa tile, ki delajo v praksi in naredijo pot doktorat iz podrocja prakse, verjetno zelo cenjeni in uporabni.

Tak da moj odgovor op ... ne vpisi doktorata, saj se lahko zgodi da bo raziskovalno podrocje za mnogokoga neuporabno in bos veljal za nekoga, ki se mu ni dalo na siht ampak je se malo studiral raje. Zaposli se, povej zelje delodajalcu. Ce se bos zaposlil v razvojni firmi, bo doktorat zelo dobrodosel, naredil ga bos pa lahko tako za sebe kot tudi za firmo.

tikitoki ::

TO z doktoratom je super moznost. Cist enostavno. Se bos odrekel temu zaradi 50 EUR mesecno?
Vprasanje je zgolj, ce si to zelis.

Lahko ti odpre nove moznosti in boljso zaposlitev v prihodnosti. Ni pa nujno.

kiFni ::

Kdo že je rekel "Pustil sem šolo, da sem obogatel"?

tikitoki ::

kiFni je izjavil:

Kdo že je rekel "Pustil sem šolo, da sem obogatel"?


Res butast primer, ki se skoraj nikoli ne izide. Za razliko od pozitivnega vpliva izobrazbe na uspeh v zivljenju.

Mato989 ::

mertseger je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Baje je lahko previsoka izobrazba tudi ovira pri iskanju sluzbe. Ne vem pa zakaj.


Zelo redko, tudi z dr. lahko stranišča čistiš, ne moreš pa brez vodit neke raziskovalne skupine.


Nikakor (razen če odpreš lastno firmo) imam kolega ki ima lastno mikro verigo trgovin (3 trgovine v podravju) in 9 zaposlenih... NIKOLI ne vzame nikogar ki ima več kot V. stopnjo izobrazbe, pa sem ga enkrat vprašal zakaj, pa mi je dejal, ker je njegov čas dragocen in ker ko uvaja folk 1 mesec v postopke in mu potem čez 6 mesecev spizdijo na boljše delovno mesto (sploh 2018 in 2019 je bilo to očitno, pa tudi pred krizo 2009!) da ima samo delo dodatnega uvajanja zaradi njih, medtem ko oni s V stopnjo imajo manj možnosti in dalj časa ostanejo v povprečju...

Je dejal da bi mel raje sicer bolje izobražene ljudi, ampak večina jih ne želi delat za 50€ nad minimalcem, on pa nima energije in je predrago uvajat novega zaposlenega na 3-9 mesecev... je rekel da oni s V stopnjo izobrazbe v povprečjo manj fluktuirajo in ostanejo na dleovnih mestih tudi po 5x dalj v povprečju.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SloKin ::

Mato989 je izjavil:

mertseger je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Baje je lahko previsoka izobrazba tudi ovira pri iskanju sluzbe. Ne vem pa zakaj.


Zelo redko, tudi z dr. lahko stranišča čistiš, ne moreš pa brez vodit neke raziskovalne skupine.


Nikakor (razen če odpreš lastno firmo) imam kolega ki ima lastno mikro verigo trgovin (3 trgovine v podravju) in 9 zaposlenih... NIKOLI ne vzame nikogar ki ima več kot V. stopnjo izobrazbe, pa sem ga enkrat vprašal zakaj, pa mi je dejal, ker je njegov čas dragocen in ker ko uvaja folk 1 mesec v postopke in mu potem čez 6 mesecev spizdijo na boljše delovno mesto (sploh 2018 in 2019 je bilo to očitno, pa tudi pred krizo 2009!) da ima samo delo dodatnega uvajanja zaradi njih, medtem ko oni s V stopnjo imajo manj možnosti in dalj časa ostanejo v povprečju...

Je dejal da bi mel raje sicer bolje izobražene ljudi, ampak večina jih ne želi delat za 50€ nad minimalcem, on pa nima energije in je predrago uvajat novega zaposlenega na 3-9 mesecev... je rekel da oni s V stopnjo izobrazbe v povprečjo manj fluktuirajo in ostanejo na dleovnih mestih tudi po 5x dalj v povprečju.

Tako kot gledajo ali imas kredit, ali imas otroke, koliko so stari otroci, kam hodijo v solo oziroma vrtec, kje dela partner/partnerka itd.

Ti dejansko trdis, da je konkurencna prednost nizja izobrazba? Sure... Ce hoce bit prodajalec v trgovini. Pa te vprasam.. Koliko ljudi so zamenjali z hitrimi blagajnami pa kam so ti ljudje lahko sli? Mislis, da bo v prihodnje hitrih blagajn vec al manj?

kuall ::

če se ti da hodit v šolo delaj to, če bi raje hodil v službo delaj to. čist enostavno.

Okapi ::

Če bi bila dilema med službo za 3k € in doktoratom, bi bil odgovor težji, tako pa ni. Vpiši doktorat.

bobby ::

demt, jaz sem se tudi v štartu zataknil od SAMO 1100€ (pa upam ,da je to neto in da malca in prevoz še dodan na teh 1100) ker če ni,... Dodatno za 50€ extra vpisovat doktorat,.. čist premalo se cenite,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ajfon ::

Pozdrav,

hvala za vse odgovore. Gre se za smer mehatronika.

Štipendist sem v 'Gorenju', kjer se ne vidim na dolgi rok (Premala plača)

Fora je da ves prosti čas raziskujem in izdelujem take in drugačne projekte, mašine itd. Skratka teoretik in praktik (lingvist pa ne).

V prihodnosti želim odpreti s.p. ter na ta račun služiti denar.
Primarno bi še imel stalno zaposlitev + popoldanski sp.

Če vpišem doktorat me najbolj skrbi, da več tega prostega časa ne bo.

Lp

kuall ::

Iz hobijev neredko ratajo dobre službe, tak da ni za podcenjevat tega, da za njih ne boš imel več časa.

borut_p ::

ajfon je izjavil:

Pozdrav,

hvala za vse odgovore. Gre se za smer mehatronika.

Štipendist sem v 'Gorenju', kjer se ne vidim na dolgi rok (Premala plača)

Fora je da ves prosti čas raziskujem in izdelujem take in drugačne projekte, mašine itd. Skratka teoretik in praktik (lingvist pa ne).

V prihodnosti želim odpreti s.p. ter na ta račun služiti denar.
Primarno bi še imel stalno zaposlitev + popoldanski sp.

Če vpišem doktorat me najbolj skrbi, da več tega prostega časa ne bo.

Lp


Lepe cilje imas. Odvisno od zasedenosti zaradi s.p. - jaz furam tako zgodbo in ne ostane dovolj casa da bi se pripravljal na kaksen izpit kaj sele doktorat. K sreci mi je hobi s.p. tako da prostega casa skoraj ne potrebujem, kar ga pa je, ga prezivim s familijo.

Na tvojem mestu - zaposlitev, doktorat ob delu,ko ga zakljucis, odpri s.p. ce bos z njim lahko kaj zasluzil. Mora biti vsaj 500eur na mesec, da se ti 'izplaca'.

fiti ::

Pojdi na dontorat. Verjemi, da ce bos sel v sluzbo, sploh tako v kateri se ne vidis, ti bo hitro zal.
Vedi, da je doktorat nekaj popolnoma drugega kot dodiplomski studij in to v pozitivnem smislu. Govorim iz prve roke. Z mentorjem bos verjetno lahko izbral raziskovalno delo, ki te res zanima in na koncu se iz tega lahko rodi kaj zelo koristnega. Da be govorim o tem, da bos zagotovo obiskal vec kongresov, kjer bos spoznal zanimive ljudi iz tujine in odprla se bo marsikatera priloznost za sodelovanje s tujimi instituti, itd, bebazadne tudi zaposlitev! Sploh ker gre za naravoslovni, tehnici doktorat ocenjujem, da je zadeva bolj perspektivna.
Casa bos imel se vedno dovolj, sploh, ce doktorat navezes na nekaj kar te dejansko zanima in to ze zdaj pocnes v svojem prostem casu. Obicajno prvo leto delas na studijskih obveznostih, potem pa raziskovalno dela zalaufa na polno. Tudi izpiti v vecini potekajo drugace kot na dodiplomcu, s konzultacijami in seminarji. Skratka zame je bila izkusnja precej boljsa, kot na dodiplomcu.
Vzeti sluzbo v Gorenju za dobrega jurja pomeni po mojem mnenju zamujeno priloznost!
Choose wisely!

Mato989 ::

SloKin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

mertseger je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Baje je lahko previsoka izobrazba tudi ovira pri iskanju sluzbe. Ne vem pa zakaj.


Zelo redko, tudi z dr. lahko stranišča čistiš, ne moreš pa brez vodit neke raziskovalne skupine.


Nikakor (razen če odpreš lastno firmo) imam kolega ki ima lastno mikro verigo trgovin (3 trgovine v podravju) in 9 zaposlenih... NIKOLI ne vzame nikogar ki ima več kot V. stopnjo izobrazbe, pa sem ga enkrat vprašal zakaj, pa mi je dejal, ker je njegov čas dragocen in ker ko uvaja folk 1 mesec v postopke in mu potem čez 6 mesecev spizdijo na boljše delovno mesto (sploh 2018 in 2019 je bilo to očitno, pa tudi pred krizo 2009!) da ima samo delo dodatnega uvajanja zaradi njih, medtem ko oni s V stopnjo imajo manj možnosti in dalj časa ostanejo v povprečju...

Je dejal da bi mel raje sicer bolje izobražene ljudi, ampak večina jih ne želi delat za 50€ nad minimalcem, on pa nima energije in je predrago uvajat novega zaposlenega na 3-9 mesecev... je rekel da oni s V stopnjo izobrazbe v povprečjo manj fluktuirajo in ostanejo na dleovnih mestih tudi po 5x dalj v povprečju.

Tako kot gledajo ali imas kredit, ali imas otroke, koliko so stari otroci, kam hodijo v solo oziroma vrtec, kje dela partner/partnerka itd.

Ti dejansko trdis, da je konkurencna prednost nizja izobrazba? Sure... Ce hoce bit prodajalec v trgovini. Pa te vprasam.. Koliko ljudi so zamenjali z hitrimi blagajnami pa kam so ti ljudje lahko sli? Mislis, da bo v prihodnje hitrih blagajn vec al manj?



Jaz nic takega ne mislim, ampak sem podal primer da ni nujno da samo zaradi visje izobrazbe lahko enostavno dobis delo za katerokoli izobrazbo.... Primer to jasno pokaze...

Nekdo pametnejsi od mene in bolj financno in karierno uspesen mi je dejal da je 5 let izkusenj vredno kot 1 stopnja izobrazbe...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Hangman ::

Z izobrazbo je tako: privatniku je popolnoma vseeno ali si ing., mag. ali dr. - plačal te bo glede na učinek, ki pa ni odvisen od izobrazbe. Višja stopnja izobrazbe ti morda v 3 firmah odpre možnost zaposlitve (to velja predvsem v kakšnih večjih državnih firmah in JU), ampak po drugi strani ti ta ista stopnja zapre možnost zaposlitve v 10 drugih firmah. Nikoli ne veš, kakšni časi lahko pridejo in te bo previsoka izobrazba lahko zelo ovirala. Če te bo pa ovirala prenizka izobrazba, greš lahko še zmeraj kadarkoli na doktorat.

Okapi ::

Saj ti nikomur ni treba povedati, da imaš doktorat. Ko se prijavljaš, pač presodiš, kaj je koristno, da poveš.

Če te bo pa ovirala prenizka izobrazba, greš lahko še zmeraj kadarkoli na doktorat.
Eni se res prav potrudite dati bedast "nasvet".;(( Ko se ti ponudi proložnost za dobro službo, kjer hočejo imeti takega z doktoratom, te ne bodo čakali tri leta, da vpišeš doktorat in doktoriraš.

Jaz tudi magisterija (tistega pravega, predbolonjskega) dolgo nisem rabil. Potem se je pa ponudila priložnost, ko je prišel zelo prav.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

doktorat ja ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8023542 (19348) Unknown_001
»

8. stopnja izobrazbe - prednost ali ovira

Oddelek: Šola
226886 (5662) ufek
»

Višja šola za računalništvo

Oddelek: Šola
2610067 (8146) adad
»

Previsoka izobrazba...

Oddelek: Loža
285812 (4762) kamuee
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9145942 (44702) Nejc Pintar

Več podobnih tem